Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  NyndrO o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Instytut Rodła we Wrocław…
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  jasiek z toronto o Pierwszy „historyk” RP – premi…
  jasiek z toronto o Rozbieramy z uwagą Naczelnika…
  jasiek z toronto o Rozbieramy z uwagą Naczelnika…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  bardzo o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Polityczne samobójstwo Jarosła…
  NICK o Polityczne samobójstwo Jarosła…
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  bardzo o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Czy Duda zatańczy kazaczoka?

Posted by Marucha w dniu 2020-07-03 (Piątek)

Wyniki wyborów pierwszej tury potwierdziły status quo na polskiej scenie politycznej. Rządzi duopol POPiS, który zazdrośnie strzeże swojej pozycji wypracowanej przy okrągłym stole.

Urząd prezydenta pozostanie zatem w rękach środowisk ze sobą walczących, szczerze się nienawidzących, niemniej trwale ze sobą spowinowaconych. Na to, póki co, nic nie poradzimy. Warto zatem zerknąć, co wydarzyło się w ich cieniu.

Cichym zwycięzcą tych wyborów jest niewątpliwie Krzysztof Bosak, reprezentujący Konfederację, którą tworzą środowiska narodowe, wolnościowe i konserwatywne. Prawie 7 procent głosów, jakie padły na lidera Konfederacji, jest wynikiem bardzo dobrym, choć apatyty konfederatów były zdecydowanie większe. Plan wyborczy liderów Konfederacji powiódł się jednak znakomicie. To od nich, a właściwie od ich wyborców zależy druga kadencja Andrzeja Dudy.

[Rzeczywiście, jak na zidiociałe społeczeństwo, 7% to dobry wynik – admin] 

Po latach upokorzeń i opluwania, jakich nie szczędziło Konfederacji Prawo i Sprawiedliwość, można powiedzieć, że oto koza przyszła do wozu. Już kilka chwil po ogłoszeniu wyników pierwszej tury, Andrzej Duda rozpoczął taniec godowy przed wyborcami Krzysztofa Bosaka. Padły słowa o bliskości poglądów i wspólnej wizji silnej Polski. [Plugawy dupek… – Admin] 

Niedawny jastrząb, niedwuznacznie sugerujący jeszcze wczoraj, że Konfederacja to „sojusznicy Kremla”, stał się nagle gołąbkiem pokoju, dostrzegającym w konfederatach pożądany potencjał, którego już się nie brzydzi. Niewykluczone, że w najbliższym czasie Andrzej Duda okaże się narodowcem z krwi kości, najtwardszym konserwatystą i oczywistym gospodarczym liberałem. Czegóż bowiem nie robi się dla utrzymania władzy.

Czując pismo nosem, liderzy Konfederacji od razu po zakończeniu pierwszej tury wyborów wydali oświadczenie, w którym oznajmili, że nie udzielają nikomu swojego poparcia i zachęcają swoich wyborców, o ile ci zechcą wziąć udział w drugiej turze, do głosowania zgodnie ze swoim sumieniem. Przecięli tym samym jakiekolwiek spekulacje, dając jasno do zrozumienia, że Konfederacja nie jest zainteresowana braniem udziału w nie swojej wojnie. Będzie się musiał napracować Andrzej Duda, by zyskać głosy wyborców, którzy z pewnością nie cierpią na amnezję.

Wielkim przegranym tych wyborów jest Władysław Kosiniak-Kamysz, który otrzymał ledwie 3-procentowe poparcie, także w swoim mateczniku, czyli na wsi. Do czasu pojawienia się Rafała Trzaskowskiego, był przymierzany nawet do drugiej tury, w której wieszczono mu zwycięstwo nad urzędującym prezydentem. Wzbudziło to oczywisty apetyt ludowców, którzy, co trzeba obiektywnie przyznać, prowadzili najbardziej udaną kampanię prezydencką w historii PSL-u.

Jej wynik okazał się jednak dla nich wielkim rozczarowaniem. Ich nastroje i entuzjazm zderzyły się jednak boleśnie z decyzją elektoratu, zwłaszcza wiejskiego, który wybrał kandydata PiS. To poważne ostrzeżenie dla ludowców, że jeżeli szybko nie wypracują nowej formuły na swoje istnienie, mogą zejść ze sceny politycznej. Wprawdzie znacznie lepiej wypadają w wyborach parlamentarnych i samorządowych, to jednak sygnał jaki właśnie otrzymali, powinien być wstępem do poważnej zmiany. Mają na to trzy lata.

Tymczasem mamy przed sobą drugą turę. Czas wielkich nawróceń i miłości. Powód do satysfakcji będą mieć zwłaszcza wyborcy Konfederacji, przed którymi Andrzej Duda zatańczy nawet kazaczoka w „ruskich onucach”. Z pewnością wolałby poloneza czy mazurka, ale nie po to Jarosław Kaczyński zrobił go prezydentem, by teraz „strzelał focha”. Gra idzie o wielką stawkę i tutaj żartów nie ma.

Dla Konfederacji wybory się skończyły, a zaczęła operacja upuszczania krwi PiS-owi. Co ciekawe, Konfederacja niewiele się przy tym napracuje. PiS, biorąc pod uwagę przyszłoroczny budżet, jest prawdziwym postrzałkiem. Na trawie pozostawia wyraźny ślad. Konfederaci mogą się tutaj co najwyżej uśmiechać. Naprawdę, niczego nie muszą robić.

Maciej Eckardt
Myśl Polska, nr 27-28 (5-12.07.2020)
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 15 do “Czy Duda zatańczy kazaczoka?”

 1. piwowar said

  Tańczy kozaka na Bosaka… Tak się hołubców nie wybije, najwyżej pięty uszkodzi. Własne.

  Problem w tym, że gdziekolwiek żongluje się pojęciem demokracji (oczywiście bez wizji zrozumienia definicji, lub definicyj), tam wybory są mało że sondą emocji plebsu, ale cyrkiem dla mas. To już było. (tyle.. że dawniej rzucano chrześcijan na pożarcie lwom, teraz rzuca się nas, czyli starych pryków na pożarcie hienom). A gawiedź się cieszy jak murzyn z blaszki i bierze czynny udział w tym nabożeństwie, nie pomniwszy, że gdzie nie ma kontroli społecznej, tam nie ma mowy o rzeczywistej elekcji.

  Pan Winnicki też ewidentnie wpada w ten wir pojęciowy i jakoś nie za bardzo napomina i konieczności powszechnej partycypacji ludu w organizację i zarządzanie. A propaganda ze strony szajsmediów nie przebiera w środkach. To jest walka nierówna.

  Dlatego, panie Gajowy, nie potępiam tego, jak Pan to zwie, polactwa. Padliśmy ofiarą o wiele silniejszych, mądrzejszych i zjednoczeńszych od nas i to jest zbójeckie prawo Natury. Wiele nacji po prostu przestało istnieć, jak na ten przykład Kananejczycy. Co możemy zrobić dla siebie, to oddzielny rozdział, na pewno politycznie niepoprawniacki. A wybory? Spuścmy zasłonę milczenia na koniec tej sceny, parafrazując Marka Twaina.

  P.S. Najbardziej misie spodobał akapit o maskach (maseczkach?), rękawiczkach i przyłbiczkach. Oni muszą mieć coś z rycerskości. Może zakuty łeb? Pozdrowienia dla Szefa i Gremium.

 2. revers said

  Traz trwa zakulisowane sprzedawnai glosow, to samo robii Holowina, w sumie nie wiele glosow mniej a programy wyborcze podobne,

  To nie demokracja, nie demokracja atenska, a demokracja zydowska wyznacza miejsce polakow na arenie miedzynarowej, unijnej i globalnej. Czyli demokracja na zamowienie i oplacano przez pejsobanki.

 3. revers said

  Na razie Tuska na Twiterze daje rady Konfederacji, Bosak odpowiada na rady Tuska …

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7761783,wybory-prezydenckie-tusk-konfederacja-bosak-pis.html?fbclid=IwAR3QoOtiLUBjklbReRU1C_m65U8wpI7d7wh4a-BLtoO47YZDJJyZeYCw12A

  nie martw sie o nas, my sobie rade damy …

 4. Marek said

  Co ciekawe, Konfederacja niewiele się przy tym napracuje. PiS, biorąc pod uwagę przyszłoroczny budżet, jest prawdziwym postrzałkiem.
  ===
  Naiwny.
  Zadłużanie o kolejne miliardy państw całego globu, w tym Polinu zarządzanego przez judaszy popisowych, jest i było głównym celem globalistów wdrażających kolejne kryzysy, w tym kryzysy wirusowe.

 5. Birton said

  POPIS to antypolska , probanderowska Polskojęzyczna Ogólnożydowska Partia Interesów Syjonistycznych i wszystko jasne

 6. Kojak said

  Dlaczego sie tu ciagle promuje sie ta zdegenrowana zydowska kurwe i gnoja Zyda Bosaka wnusia Meira ? Ta kurwa jest zdecydowanie za okupacja Polski przez zydohitelerowcow z Usraela ! Jak to uslyszalem u Olejnik, to nie wierzylem wlasnym uszom ! Bosak zaraz uciekl Olejnik w poplochu od teamtu zeby glupki wielbiace tego skurwysyna na przejrzaly na oczy ! On kaze doplacac do lekarza, doplacac do lekow ,pozbawic ludzi wszelkich praw pracowniczych ,bedzie tworzyl miejesca pracy dla ludzi ……o malych kawalifikacjach ! CAly ten jego pomysl na Polske to kopia zdegenerowanego chama Goldberga ksywa KOrwin . ZYDY UTWORZYLY KONFEDERACJA ZEBY ZAGOSPODAROWC POLSKICH GLUPKOW ROZCZAROWANYCH PIS-EM ABY NIE PRYSZLO IM DO GLOWY UTWORZYC WLASNEJ PARTIE ! WON Z TA KOSZERNA KURWA ROBICA ZA POLAKA !

 7. Wielka Kopa Tatry said

  Tak Duda zatańczy i zaśpiewa jak wygra – https://www.youtube.com/watch?v=HHgxOXEQaFU

 8. Zenon_K said

  Ad 6 Kojak,
  Zapomniał pan dodać do tej ferajny pana „szczęść boże” (boże z malej litery, bo chodzi a coś innego niż nasz Pan Bóg). Ten co to w gdańskich wyborach podłożył się specjalnie by uwiarygodnić wybory (nie było innego kontr kandydata). Ten co to cedzi słowa, zamiast mówić jak my płynna polszczyzna. Wysławia się zresztą podobnie jak Geremek – jego pierwowzór?
  Następną osoba godną uwagi jest” miszcz” Michałkiewicz”. Tez katolik pełną gębą, co to jest nieoficjalnym rzecznikiem tej bandy. To ten co to zdołował dr. Czerniaka, przed mikrofonami i kamerami, mając za plecami ta właśnie bandę

 9. Sarmata said

  Powtórzę. Polityka nie polega na popieraniu się, tylko na realizacji swojego programu. Przy 11 posłach wiadomo co można zrealizować.
  Nie chcę radzić nieproszony, ale na miejscu Konfederatów postawiłbym Kaczyńskiemu warunek:
  po wyborze Dudy w ciągu miesiąca podwyższacie kwotę wolną do 12 najniższych krajowych. Umowa ma być na piśmie z podpisem Kaczyńskiego, bo muszą ją zobaczyć wyborcy Konfederacji jako, że PiS-owi nie wierzą oni jak wściekłemu psu.
  Myślę że Kaczyński przyparty do muru i będący od roku na równi pochyłej swego upadku poszedł by na to. Rozumiałby, że ta propozycja Konfederacji znaczy: SPRAWDZAM
  Kaczyński nie ma wyjścia. Myślę, że by pękł.

 10. Peryskop said

  Szanowny Panie Zenonie_K, pżecierz „miszcz” nie tak się pisze !

  No i jeszcze ten kontekst … Ajajaja sobie Pan robi.

  Ale pozdrawiam, Pana Piwowara też, o Panu Marusze nie wspominając.

 11. Nina said

  Panie Zenonie – 8

  Brawo!

 12. wow said

  Dlaczego redakcja pozwala szkalować Michalkiewicza, Brauna, Bosaka lub nazywać ich tutaj Rzydami?? (np. punkty 6 i 8) Jak się rzuca takie teksty to wypada mieć jakieś dowody?

 13. wow said

  @ Sarmata Na kwotę wolną od podatku K. się nie zgodzi bo będzie to oznaczało odwrót od polityki rozdawnictwa. Bo po co wtedy 500+ skoro można zrobić ulgę na dzieci, po co „13 emerytura” jeżeli można po prostu zwolnić emerytury z podatku. To jest partia socjalistyczna czy tam socjal-demokratyczna a pan serio uważa, że oni zaczną się zachowywać jak prawica konserwatywna?

 14. NICK said

  Dobra refleksja P. Zenona.

 15. Piskorz said

  re 6 Zapomniał pan dodać, że na Bosaka były papiery odpowiednie w Ziel. Górze w archiwum jakimś…a potem raptem zniknęły..!

Sorry, the comment form is closed at this time.