Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Odnośne refleksje po pierwszej turze wyborów

Posted by Marucha w dniu 2020-07-03 (Piątek)

Informacje z komisji wyborczej mówią o wzorowym zachowaniu się głosujących.

No i szczęśliwie dobrnęliśmy do półmetka wyborów prezydenckich. Społeczeństwo jak zwykle popisało się mądrością polityczną oddając swe głosy na to co w skrócie można określić mianem POPISu. Przy tym nie uważam by pozostali kandydaci byli jakoś lepsi. Nie, jakie społeczeństwo, tacy kandydaci. Jednakowoż teraz bez nadmiernego wysiłku intelektualnego będzie można wybrać pomiędzy dżumą a cholerą.

Informacje z komisji wyborczej mówią o wzorowym zachowaniu się głosujących. Praktycznie wszyscy stawili się na tą historyczną chwilę w gumowych rękawiczkach, kagańcach i przyłbicach.

Niestety nie było wśród nich osób ze śmigiełkami na głowach. Przyłbice tak, a śmigiełka łebskie nie! Ten paradoks wynika z tego, że nasze troskliwe władze nie chcąc nadmiernie straszyć społeczeństwa, nie rozpowszechniały najnowszych wynurzeń wybitnych ekspertów, mówiące o tym, że koronawirusy koncentrują się zwykle w formie aureoli nad głowami i jeśli w porę nie zostaną rozpędzone zawirowaniami śmigiełka, to próżnia pomózgowa wsysa je do środka powodując infekcję całego organizmu.

Być może na drugą turę wyborów uda się władzom zabezpieczyć odpowiednią liczbę śmigiełek, tym bardziej, że z mediów dochodzą trwożne informację o przypadku zarażenia się na Antarktydzie śmiercionośnym koronawirusem dwu pingwinów, które nie przestrzegały zalecanego przez Światową Organizację Zdrowia dystansu socjalnego.

Osobiście od lat nie uczęszczam na wybory, by nie legitymizować elekcji jakiejkolwiek mafii na kolejnych administratorów władzy okupacyjnej. Jednakowoż w tej drugiej turze zrobię wyjątek, gdyż będą to zapewne ostatnie wybory na prezydenta. Następne, jeśli w ogóle nastąpią, niewątpliwie dotyczyć będą już stanowiska „Wielkiego Sanitariusza” oddziału globalnej psychuszki zwanego III RP.

Byłoby nietaktem, by w tym miejscu nie wspomnieć o roli kościoła, jako propagatora PRAWDY w omawianym zagadnieniu.

Podczas niedzielnej mszy konwentualnej w kościele Dominikanów we Wrocławiu, celebrans jak zwykle odniósł się do gorącego tematu pandemii, przekonując zgromadzone baranki, o konieczności noszenia kagańców.

Ja wiem że to jest męczące – stwierdził – ale wytrzymajcie jeszcze trochę, a (dopowiedzenie już mojego autorstwa) zapomnicie, że kiedyś w ogóle ich nie nosiliście i wszystko wróci do normy.
Niektórzy z was twierdzą – ciągnął dalej – że spotkanie chorego na koronawirusa, to tak jak wygranie miliona w lotka, ale nie zapominajcie, że każde życie jest bezcenne, a ludzie umierają, jak mój przyjaciel z Petersburga.

Przewielebny nie doprecyzował co prawda, czy przyjaciel zmarł na koronawirusa, ale jakie to ma w końcu znaczenie?! Kiedy elementarna logika podpowiada, że jeśli ktoś umrze w Petersburgu, to wszystkie baranki we wrocławskich kościołach powinny nosić kagańce!

W wielu swych poprzednich artykułach próbowałem wyjaśniać, czemu to nasi światowi władcy, poza wrodzonym im sadyzmem, narzucają ludzkości globalną psychuszkę? Doszedłem jednak do wniosku, że nie ma sensu tłumaczyć tego pacjentom i ich irytować. Im potrzebny jest spokój i maksymalne ograniczenie wolności, zarówno fizycznej jak i umysłowej, bo dzięki tym restrykcjom mniej sobie krzywd uczynią.

Tak też postępują nasi władcy. Krok po kroku po cichu wpychają ludzkość w kaftan bezpieczeństwa. Teraz, przed kolejną edycją pandemii, zaplanowaną na wrzesień, proces ten odbywa się ostrożnie, bez zbędnych fanfar i anonsów.

Przekonałem się o tym próbując zaplanować wakacyjną podróż lotniczą. Wirtualnie można zakupić dowolny lot na dowolny czas i w dowolne miejsce globu. Możliwość z jego skorzystania zależy jednak od „wymogów sanitarnych” w danym miejscu i czasie, a te według anonsów linii lotniczych zmieniają się dynamicznie „z dnia na dzień”. Gwarancję ma się więc jedynie na to, że wyda się pieniądze na bilet i nie poleci się nigdzie. Z drugiej zaś strony dynamicznie rozwija się doskonale zorganizowany i sfinansowany nielegalny przemyt emigrantów do Europy. Tak więc przepływ ludzi jest taki na jakim zależy globalnej oligarchii, a nie taki jakiego pragną pacjenci.

Na dzień dzisiejszy, de facto, jesteśmy ograniczeni do własnych państw, ale proces nieubłaganie posuwa się do przodu. Po następnych falach pandemii, zostaniemy ograniczeniu, do regionów, miast, potem dzielnic naszych miast, w takim zakresie, w jakim będzie to potrzebne oligarchom.

I nic się na to nie poradzi. W końcu dom wariatów, to dom wariatów.

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl/

Komentarzy 5 do “Odnośne refleksje po pierwszej turze wyborów”

 1. JARNO said

  ‚W końcu dom wariatów, to dom wariatów.’
  .
  i tylko dodać konkluzję Michalkiewicza z Intere Pedes (>.https://marucha.wordpress.com/2020/06/30/inter-pedes/)
  .
  .Jak chcemy przyjaźnić się z Naszym Najważniejszym Sojusznikiem, to nie ma rady – musimy wariować tak samo, jak on’
  .
  i nic tylko gratulować nadzwyczajnych sukcesów w ‚obalaniu komuny-odzyskaniu niepodległości/wolności-kapitalizmu jak zdrowie-przedmurza chrześcijaństwa wersja ‚wschodnia flanka NATO’ + fort Trump w Warsiawie’ (i oczywiście to kroplówkę roczną płacimy Amerykanom a nie „une nam’ jak kiedyś sugerował Michalkiewicz)
  jeżeli coś zapomniałem – sorki –
  jestem tylko cząstką „Głupiego bydła’ =cząstką ‚90% Polaków daje się poszczuć.”
  .
  PS. Panie Marucha-Admin: zakladam, że Panowie nie obserwujecie ‚on-line’ tego co bredzą zarówno Dudex czy Trzaskover a przede wszystkim ich frontmanów (bo se cenicie swoje zdrowie i czas)>
  a to wypełnia wszelkie znamiona SKRETYNIENIA.

 2. wanderer said

  Bardzo dobry tekst. Dawno juz nie czytalem tak dobrego, ktory w sposob sarkastyczny tak dobrze by ocenial nasza chora rzeczywistosc i idiotow nami rzadzacych.

  Brawo, Panie Ignacy Nowopolski.

 3. Jurek said

  ja bym przed II turą napuścił trochę wody do basenu.

 4. Moher49 said

  Temu ogłupionemu światu już nic nie pomoże. Tylko totalna zagłada i zacząć wszystko od nowa.

 5. Sarmata said

  Polityka nie polega na popieraniu się, tylko na realizacji swojego programu. Przy 11 posłach wiadomo co można zrealizować.
  Nie chcę radzić nieproszony, ale na miejscu Konfederatów postawiłbym Kaczyńskiemu warunek:
  po wyborze Dudy w ciągu miesiąca podwyższacie kwotę wolną do 12 najniższych krajowych. Umowa ma być na piśmie z podpisem Kaczyńskiego, bo muszą ją zobaczyć wyborcy Konfederacji jako, że PiS-owi nie wierzą oni jak wściekłemu psu.
  Myślę że Kaczyński przyparty do muru i będący od roku na równi pochyłej swego upadku poszedł by na to. Rozumiałby, że ta propozycja Konfederacji znaczy: SPRAWDZAM
  Kaczyński nie ma wyjścia. Myślę, że by pękł.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: