Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Rozbić system samowładzy

Posted by Marucha w dniu 2020-07-03 (Piątek)

Mamy wielki sukces Andrzeja Dudy, którego wynik jest odzwierciedleniem poparcia dla PiS. Wnioski są bardzo pesymistyczne: oto Polacy, którzy w myśl propagandy PiS stanowią jedyna prawdziwą Polskę, pragną (niezależnie od tego, czy zdają sobie z tego do końca sprawę):

– całkowitego podporządkowania polityki polskiej polityce USA i stworzenia de facto państwa quasi-suwerennego;
– totalnego etatyzmu (wszechwładzy państwa), w którym Państwo (przez duże „P”) decyduje o wszystkim – daje, zabiera, nakazuje, zakazuje i pozwala oraz oczywiście, kontroluje.

Innymi slowy, pragną być całkowicie zależni od Państwa, bez inicjatywy, bez woli kreowania własnego życia w oparciu swobodny wybór, bez woli prawdziwego rozwoju Polski. Chcą być gnuśnym przedmiotem manipulacji Państwa, gdyż to Państwo zaspokaja ich troski dotyczące niemocy dokonania podstawowych wyborów życiowych, braku pomysłu na życie i pogrążenia w bezproduktywnej, jałowej i bezpłodnej gnuśności.

Ludziom tym wystarcza propaganda najprostsza z możliwych, żeby nie powiedzieć, prymitywna, oparta na chorobliwej mitomanii, zwietrzałym myśleniu schematami z przeszłości (z Zimnej Wojny, II w. św., a czasem nawet z XIX w. – zagrożenie, najazdy, uderzenia itp.) i metodach manipulacji (tzw. media państwowe), które znacznie wyprzedziły w kłamstwie i bezceremonialności nawet najgorszą propagandę PRL.

Ale takie są fakty, tacy są ludzie. W takich czasach przyszło nam żyć. Jeżeli ktoś odrzuca prawdę, bo go ona przestrasza, niepokoi, wzywa do wysiłku umysłowego, i chce żyć w ułudzie, w świecie fałszywym, ale mile skrojonym pod niewyszukane oczekiwania, to nic a nic z tym nie da się zrobić. W końcu nie pierwszy raz żyjemy w czasach ciemnoty politycznej. W tej sytuacji, sukces Andrzeja Dudy w II turze wyborów wydaje się być przesądzony.

Rafał Trzaskowski był jak się okazało znakomitym pomysłem Platformy (KO). Dał ogromny impuls i niemalże spolaryzował wyniki I tury wyborów. Jednakże osiągnięty wynik nie wróży sukcesu. Zbyt mało brakuje Dudzie, zbyt dużo brakuje Trzaskowskiemu.

Jednak niespodzianka jest znakomity wynik Szymona Holowni, bądź co bądź nie polityka. Gdyby nie wysunięcie kandydatury Trzaskowskiego, Hołownia miałby szansę na II turę. Jednak nawet poparcie wszystkich wyborców Hołowni – co nie jest takie oczywiste – nie da sukcesu Trzaskowskiemu.

Bardzo dobry wynik, jednak raczej będący jedynie odbiciem skali poparcia dla obozu – nazwijmy go – wolnościowego, osiągnął Krzysztof Bosak. To jego wyborcy, w dużej mierze, zadecydują o wyniku II tury.

Klęskę ponieśli Władysław Kosiniak-Kamysz i Robert Biedroń. Kandydat PSL przed wycofaniem p. Kidawy-Błońskiej miał znakomite sondaże (dwucyfrowe) i miał pewne prawo liczyć na taki wynik, prezentując się jako polityk zgody i porozumienia. Polaryzacja nastrojów i zaostrzenie języka, wyrzuciło Kosiniaka-Kamysza na margines. Jednak szkoda. Biedroń otrzymał głosy chyba tylko od twardej linii LGBT. Wygląda na to, że wyborcy SLD poparli innych kandydatów. Biedroń pozostanie ciekawostką polskiej sceny, zaś SLD dostało kolejną nauczkę, że na dogmatach zachodniej neo-lewicy w Polsce się jeszcze nie wygrywa.

Jak powiedziałem, Andrzej Duda jest o krok od zwycięstwa. Zwycięstwo to będzie wsparciem dla partii i umocni politykę, która jest dla Polski po prostu szkodliwa. Rozsądek polityczny każe zacisnąć zęby i poprzeć w drugiej turze Rafała Trzaskowskiego, choćby w imię naruszenia wyjątkowego złego układu, jakim jest prezydent, premier, sejm i sądy we władaniu jednej partii. Myślmy kategoriami dobra naszego państwa. Niech prywatne antypatie nie przesłonią nam horyzontu realizmu politycznego. Szansa na rozbicie samowładzy PiS jest niewielka, ale niewykorzystanie jej, nie pojęcie choćby próby, będzie błędem politycznym.

Adam Śmiech
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 21 do “Rozbić system samowładzy”

 1. Boydar said

  Nie mam pewności czy p. Śmiech koło Polaka leżał, ewentualnie Polki, co mniej prawdopodobne (bo Polak napije się z każdym, niestety). Ale co chcą Polacy to wie na pewno.

  ——
  Leżał. Nie od dziś znam jego publicystykę.
  Admin

 2. Boydar said

  Podejrzewam, że komentarze przeczyta. Niech więc przy okazji się zastanowi, czy na pewno pisze o Polakach, bo wygląda jakby jednak o polactwie.

  ——–
  Mnie już coraz trudniej odróżnić jednych od drugich.
  Admin

 3. Godzimir said

  W pierwszej turze poszedłem zbojkotować wybory oddając głos nieważny. W drugiej zrobię to samo. Mam przynajmniej pewność że nikt nie postawi krzyżyka na mojej pustej karcie. Coś nie chce mi się wierzyć w tak wysoką frekwencję, mając do wyboru zawodowych zdrajców lub statystów.

 4. Marek said

  Śmiech na sali.
  Stręczyć Trzaskowskiego.
  Lub Dudasza.
  Dziękuję.
  Nie będę robić frekwencji żydowskim kukłom.

 5. gorej said

  do tych co im się wydaje że namy rządzom – załóżta sobie namordniki na zawsze, nawet na noc, jak śpita (szczególnie do tego co to jest bezzdrowia)

 6. wanderer said

  Rozsądek polityczny każe zacisnąć zęby i poprzeć w drugiej turze Rafała Trzaskowskiego, choćby w imię naruszenia wyjątkowego złego układu, jakim jest prezydent, premier, sejm i sądy we władaniu jednej partii

  Rozsadnie. To jedyny sposob namieszac w szykach PiSu.

  Niewazne co reprezentuje, walka o w miare normalnego prezydenta przegrana. Teraz jest ostatnia szansa w gescie rozpaczy i rozgoryczenia probowac rozpieprzyc uklad. Niech sie gryza i zezra.

  To posuniecie polityczne, a nie honorowe. Mozna to uczynic gardzac jak jednym tak i drugim.

 7. Za_granicą_widać_Lepiej said

  ad. 6 – błąd w rozumowaniu! jak czaskoski zacznie wszystko kalksteinowi wetować – to ten wcale nie poleci podlizywać się Konfie, bo ta kaczka ma wyjątkowo wybujałe ego – tylko rozwiąże parlament. a nowe wybory …. przegra! (sporo straci na rzecz Konfy). wtedy po-yeby, komuchy i chłopki stworzą rząd koalicyjny i z czaskoskim na stolcu w 4 lata urządzą nam taką Polskę, że szczęśliwy będzie ten, komu uda się uciec przez którąkolwiek granicę (nawet taki śmieć jak zapatero pewnie byłby zdumiony ile normalności można rozwalić i zniszczyć w 4 lata). lepiej już żeby wygrała juda – zrobi nam polin i banderland ale przynajmniej definicji małżeństwa nie zmieni… PS. ja zostaję w domu (tzn. nie wysyłam swej karty!)

 8. błysk said

  Jak można takie bzdury wypisywać i twierdzic,ze jest się narodowcem .Trzaskowski wel Czajkowski reprezentuje czysta masonerię ,bo był przeciez na spędzie Wilderbergu. Jego zwycięstwo bedzie oznaczało zarazę lgbt czyli zniszczewnie moralnośći dzieci i mlodzieży ,także wiary ,cios w rodzinę czyli w Polskę ,oczywiście rządy złodziei ,co już przećwicvzyliśmy za koalicji PO-PSl , z dodatkiem tęczowej zarazy . Wstyd panie Śmiech . I kim pan rzeczywiścier jest ?

 9. rycho08 said

  Autor sensownie diagnozuje sytuację.

  Potrzebą chwili jest rozbicie dyktatury ciemniaków prowadzącej do izolacji politycznej Polski – sytuacja jest identyczna jak przed II W.Ś.

  Czego by nie zrobił w polityce zagranicznej Trzaskowski będzie i tak lepsze niż to co było dotychczas. Na sprawy krajowe wpływ prezydenta jest niewielki – może jedynie wetować – co nie jest groźne w obliczu trwającej sraczki legislacyjnej.

  W obliczu „walk” Trzskowski PIS może szanse na zaistnienie dostanie ktoś inny?
  A i Warszawa może na tym skorzysta – może dostanie innego, lepszego prezydenta.

 10. Błysk said

  Jak można p.Śmiech wypisywać takie bzdury i uwazać sie za narodowca. PrzYpomne tylko: Trzaskowski wel Czajkowski może być uważany za masona ,bo wziął udział w spędzie masońskim w bILDERBERGU i rzecz dziwna nikt mu tego nie wypomina. . Chce narzucić Polakom tęczową zarazę czyli lgbt czyli zniszczyć rodzine i Polske ,oczywiście młodziez szkolną .Jest przedstawicielem czerwonych zlodziei czyli niedawnej koalicji PO-PSl ,ale poszedł do przodu ,bo oprócz zlodziejstwa chce zarazy lgbt. Takiego „prezydenta” chyba juz nie Polski chce p.ŚMIECH .

 11. Boydar said

  @ Pan Gajowy (2)

  Ten akurat Pański problem jest pozorny. Ale to dobrze o Panu świadczy – Polacy tak niestety mają. Jednym z nielicznych wyjątków był Bolesław Śmiały. Dostrzegam nawet pewne podobieństwa.

 12. Niki said

  Ciekawe ? Wg narodowcow lepsze „wieksze zlo” Ciekawe ? KIm wy tak naprawde jestescie ?

 13. Olo said

  Panie Błysk, tęczowa zaraza przyszła do Europy z Ameryki, tak jak i całe zło. Ma Pan racje, co do tego, że niedawna koalicja to czerwoni złodzieje. ale tylko złodzieje, a syjoniści z żydobanderowskiej dobrej zmiany to coś znacznie gorszego od złodziejstwa. To satanizm, bandytyzm i terrorroryzm w czystej postaci, sprzężony ze skranie atypolskim banderyzmem. Z kradzieży można sie jakoś podżwignąć, a nie z tego co nam grozi ze strony syjonistów i banderowców, czyli mam tu na myśli całkowitą likwidację Polski, zastapienie jej syjonistyczno-banderowskim tworem Polin, w którym nie bedzie już miejsca dla Polaków, tak samo jak w Palestynie nie ma miejsca dla Palestytńczyków. Czy Pan nie rozumie skali zagrożenia? LGBT to małe piwo w porównaniu z tym co jeszcze może do nas przyjść bezposrednio z Ameryki, jak np. rytualny kanibalizm czy moda na adrenochrom, którego ofiarą mogą paść polskie dzieci.

 14. Boydar said

  „… tęczowa zaraza przyszła do Europy z Ameryki …”

  No, co drugi Siuks był pedofilem a co trzeci Komancz rypał trzyletnią córkę sąsiada.

  Pan Olo to na prochach czy tak od małego ?

  I dlaczego w tak bezdyskusyjnej sprawie stara się chronić żydów i protestantów ?

 15. Olo said

  Siuksów i Komanczów wymordowano ponad sto lat temu. Jak ich tam ze sto tysięcy w sumie zostało to świat i ludzie. Bardziej bym to widział jako anglosasi i chazarowie, a jeśli chodzi o religię to zdecydowanie satanizm. Pan Boydar to chyba jeszcze trochę wczorajszy, haha.

 16. Boydar said

  Najpierw pedalstwo i wszelakie zboczenia przeflancowały się do Ameryki, tam im w liście poszło oraz korzeń, a teraz zasilają rodzimych (w Europie) zboczeńców.

  Tak czy siak, największe zdobycze pedofilii należały do tulipanów. I to nie zaczęło się w Ameryce.

 17. Innymi slowy, pragną być całkowicie zależni od Państwa

  Koneczny przestrzegał przecież przed Niemcami. Ich bizantynizm może być (i jak się okazuje – jest) dla Polaków atrakcyjny. Dla „ochrony” przez państwo Polacy chętnie zrzekną się cywilizacji łacińskiej – co się dzieje na naszych oczach.

  Jedyne wyjście – długofalowe – to związać się z Rosją i liczyć na to, że Rosjanie będą korzystali z naszego Lacjum, co dla nich zawsze było atrakcyjne.

  Niemcy nieuchronnie pociągną nas w dół. Rosjanom możemy pomóc podciągnąć się w górę.

 18. Boydar said

  „… Rosjanom możemy pomóc podciągnąć się w górę …”

  Podejrzewa Pan Krzysztof, że Rosjanie rzadziej trafiają do Nieba ?

 19. UZA said

  „Rozsądek polityczny każe zacisnąć zęby i poprzeć w drugiej turze Rafała Trzaskowskiego, choćby w imię naruszenia wyjątkowego złego układu, jakim jest prezydent, premier, sejm i sądy we władaniu jednej partii”.

  Jakiej partii ? Obserwując politykę, nie tylko polską , można odnieść wrażenie, że wszystkie partie (przynajmniej te największe) są we władaniu tego samego podmiotu i pokornie wypełniają otrzymane polecenia. Ostra walka PiS vs. PO, czy Republikanie vs. Demokraci (a także – moim zdaniem- Trump vs. Deep State) to tylko przedstawienia dla ludu. Ta sama siła kręci Brukselą i Waszyngtonem (i nie tylko), co widać choćby po sprawnej realizacji operacji „Pandemia”.

  Nie ma się co łudzić, że Trzaskowski zawetuje coś naprawdę ważnego (dla właściciela). Bardzo być może, że Prezydent Trzaskowski zawetowałby inicjatywę w rodzaju 500+ czy „trzynasta emerytura” (a zamaskowane matki Polki i babcie w kolejkach przyznałyby Mu rację, że czas skończyć z rozdawnictwem), ale przymusu szczepień, to już na pewno nie zawetuje, podobnie jak kolejnej pomocy dla „bratniej” Ukrainy czy sfinansowania z budżetu Państwa budowy muzeum polskiego antysemityzmu.

 20. Ad. 18

  Podejrzewa Pan Krzysztof, że Rosjanie rzadziej trafiają do Nieba ?

  Podejrzewam, że komentowany tekst przeczytał pan tylko raz. A to za mało. 🙂

 21. Boydar said

  Raz, i drugi, i trzeci, i tego robaka też Panu zjem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: