Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  NyndrO o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Instytut Rodła we Wrocław…
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  jasiek z toronto o Pierwszy „historyk” RP – premi…
  jasiek z toronto o Rozbieramy z uwagą Naczelnika…
  jasiek z toronto o Rozbieramy z uwagą Naczelnika…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  bardzo o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Polityczne samobójstwo Jarosła…
  NICK o Polityczne samobójstwo Jarosła…
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  bardzo o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Przestańcie kłamać!

Posted by Marucha w dniu 2020-07-04 (Sobota)

Poseł PiS w TVP stwierdził, że Sławomir Mentzen „niejednokrotnie chwalił PiS za to co robimy, chwalił wprowadzane przez PiS rozwiązania podatkowe”.

Bezczelni są panowie z PiS i zuchwali.
Być może przez ostatnie 4 lata wyrażałem się nieprecyzyjnie i politycy PiS do końca nie zrozumieli co mówię. Dlatego teraz powtórzę wyraźniej.

Rząd PiS jest prawdziwą tragedią dla polskiej gospodarki. Doprowadziliście najpierw do zatrzymania, a następnie od odwrócenia transformacji polskiej gospodarki. Przestaliśmy iść w kierunku wolnego rynku, zaczęliśmy wracać do PRL. Wprowadziliście nas na drogę grecką, prowadzącą do olbrzymich wydatków socjalnych i wysokich podatków. Zabijacie w ludziach przedsiębiorczość i zaradność, wmawiacie im, że powinni liczyć na zasiłek zamiast na siebie.

Podnosicie podatki i ciągle komplikujecie prawo podatkowe. Dobijacie podatkami i coraz to nowymi obowiązkami sprawozdawczymi uczciwych przedsiębiorców, a ludziom wmawiacie, że pieniądze zabieracie złodziejom. Mamy najbardziej skomplikowany w całej UE podatek VAT, którego rozliczenie zajmuję trzy razy więcej czasu niż średnia unijna. W całym OECD tylko Francja ma gorszy system podatkowy od Polski.

Chwaliłem CIT estoński? Tak, ale w Estonii! W Polsce zamierzacie wprowadzić karykaturę podatku estońskiego. Skomplikowaną i zbiurokratyzowaną mutację tego dobrego podatku, którą krytykowałem w trakcie kampanii wyborczej. Potraficie zepsuć nawet tak proste i oczywiste rozwiązanie podatkowe.

Chwaliłem pomysł IP BoX? Tak, ale utrudniliście skorzystanie z tej ulgi do granic możliwości, a wasi urzędnicy przy wydawaniu interpretacji indywidualnych stają na głowie by znaleźć powód do odmowy. Poza tym do teraz uważam, że tak szerokie stosowanie ulg IP BOX i B+R wynika z waszej niekompetencji, po prostu nie rozumieliście jakie będą konsekwencje tak sformułowanych przepisów. Dopiero teraz to odkrywacie, gdy musicie wydawać firmom pozytywne interpretacje podatkowe.

Pękam ze śmiechu słysząc jak premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że Andrzej Duda jest gwarantem braku podwyżek podatków. Przez te 4 lata podnieśliście lub wprowadziliście ponad 30 nowych podatków. Co więcej dzisiaj, czyli 1 lipca wchodzi nowy podatek od VOD.

Jeżeli Andrzej Duda jest czegoś gwarancją, to tego, że dalej nie będzie wetował kolejnych podwyżek podatków. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że w następnych latach będziecie dalej podnosić podatki, wprowadzać podatki progresywne dla przedsiębiorców i dalej komplikować nam życie.

Idziecie pełną parą w kierunku państwa etatystycznego, rządzonego przez urzędników, zdominowanego przez wielkie spółki państwowe zarządzane przez polityków [nawiasem mówiąc….o które to wielkie spółki państwowe chodzi? Są gdzieś takie? – admin]

Promujecie socjalizm zupełnie wprost. Premier Morawiecki  mówił nawet, że „robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko obecna w filozofii PiS”. Chcecie przekupić Polaków ich własnymi pieniędzmi, demoralizować ich rozdawnictwem i obrócić przeciw przedsiębiorcom i pracodawcom. Gardzicie klasą średnią i ludźmi którzy chcą brać życie we własne ręce, chcą się bogacić i budować silną prywatną gospodarkę.

Spoko. Róbcie to sobie dalej, skoro ludzie właśnie tego chcą. To wasi wyborcy na takiej polityce w długim terminie najbardziej stracą. Ale do jasnej cholery, nie kłamcie, że ja te patologiczne i zdegenerowane pomysły chwalę lub popieram.

dr Sławomir Mentzen
Wiceprezes Partii Korwin
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 25 do “Przestańcie kłamać!”

 1. bryś said

  https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/spolki-skarbu-panstwa-nadzor-ministrow-ra991161-4510069

  Ponad 200 spółek trafi pod nadzór Ministra Aktywów Państwowych – wynika z opublikowanego w piątek rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów. Chodzi między innymi o takie firmy jak PKN Orlen, PZU, PGNiG, PKP SA, PKO BP, Polską Grupę Lotniczą, PGZ i Centralny Port Komunikacyjny.

 2. revers said

  Z tego co wiem to po incydencie uszkodzenia mikrobusa Bosaka w Toruniu i zwiazanymi z tym czynem uszkodzeniami i stratami Konfederacji, Morawiecki wszczal wilelki poscig za sprawcami uruchamiajac sluzby Kaminskiego.

  Taka interwencja dla prywaty Bosaka i Konfederacji tez kosztuje budzet panstwa, socjalizm nie.

  No ale Holowina i Bosak jak wszyscy krystaliczni poltycy i kandydaci na prezydenta finasowali kampanie wyborcza z oszczednoscim bez klamstw i sciemy.

 3. UZA said

  „Przestaliśmy iść w kierunku wolnego rynku, zaczęliśmy wracać do PRL”

  Jak można iść ku czemuś, co nie istnieje ? Wolny rynek na pewno występuje w książkach, które przeczytał uczony dr Mentzen, ale czy występuje w świecie realnym ? Co najwyżej w skali mikro : malutkie zakłady fryzjerskie, sklepiki, warsztaciki . To jeszcze egzystuje, o ile nie zostało zduszone przez lockdown czy wycięte przez większe sieci. Duże interesy należą do wielkich międzynarodowych koncernów, które rynek całkowicie kontrolują i nim zarządzają (przy pomocy posłusznych polityków) . Tak jest wszędzie, także i u nas – dzięki „transformacji polskiej gospodarki”, którą Pan Mentzen, jak rozumiem, popiera. Czy to się aż tak bardzo różni od PRL-u ? Pamiętam, że wtedy też były małe prywatne zakłady fryzjerskie, sklepiki, warsztaciki a także indywidualne gospodarstwa rolne. W moim mieście było nawet kilka całkowicie wolnych rynków, na których każdy , kto chciał, mógł sprzedawać swoje produkty (kiszone ogórki, warzywa i owoce, tombakowe pierścionki, wsuwki do włosów itp.). Młodzi liberałowie , oczywiście, takich rzeczy pamiętać nie mogą, więc pewnie sobie wyobrażają, że za strasznej Komuny po pustych ulicach chodzili ruscy z pepeszami i białymi niedźwiedziami , w sklepach był tylko ocet, a wszystko (łącznie z bielizną obywateli) było państwowe.

 4. Boydar said

  „… Zabijacie w ludziach przedsiębiorczość i zaradność, wmawiacie im, że powinni liczyć na zasiłek zamiast na siebie. Podnosicie podatki i ciągle komplikujecie prawo podatkowe. Dobijacie podatkami i coraz to nowymi obowiązkami sprawozdawczymi uczciwych przedsiębiorców, a ludziom wmawiacie, że pieniądze zabieracie złodziejom. Mamy najbardziej skomplikowany w całej UE podatek VAT, którego rozliczenie zajmuję trzy razy więcej czasu niż średnia unijna …”

  Bardziej skomplikowany od talmudu, obywatelu Mentzen ? Chyba nie. To skąd zarzuty ? Skłamali ? Niech się obywatel nie zamartwia, odmówią Kol Nidre, zgodnie ze starym obyczajem. A co, obywatel nie odmawia ?

 5. revers said

  Hapytalism bedzie lepszy, juz jest wdrazany na 100%

  przy Happytalismie to socjalizm, kapitalizm to covidka pryszcz.

 6. Ale dlaczego? said

  Mentzen to polskie nazwisko?
  Kurwiniści na pewno nie są Polakami, tzn. w dupie mają Polskę i Polaków, kasa się liczy.

 7. bryś said

  Vat na drewno opałowe – z 8 do 23. To oznacza podwyżkę 15 %! Na pewno tylko najbogatsi w kominkach palą drewnem. Jak by połączyć ten jego kapitalizm z patriotyzmem i protekcjonizmem miało by to sens. Wolny rynek nie musi oznaczć nie płacenia rent, czy nie opiekowania się najuboższymi czy niepełnosprawnymi.

 8. Moher49 said

  Popieram Ruch Narodowy, ale Korwina nie. Strategiczne fabryki, koleje, lotniska, lasy, złoża minerałów powinny być naszą wspólną własnością, bez prawa sprzedaży komukolwiek.
  Prawdą jest, że PIS łże jak bura suka. To partia żydowska. Dlaczego nie wypieprzyli Bodnara, pani Engelking, tego syjonistycznego zarządcy obozu w Oświęcimiu, PO – oszczerców z PE, różnych „prof” Grabowskich, Hartmanów itp ?.

 9. Boydar said

  „… powinny być naszą wspólną własnością …” Pan Moher (8)

  Co znaczy „powinny” ?

  Niech Pan popatrzy z boku na swoją wypowiedź – czy jak złodziej skroi Pana na zegarek, to ten zegarek już Pański nie jest ? To skoro nie jest, dlaczego domaga się Pan zwrotu ? I jeszcze kary dla złodzieja.

  Ma Pan rację, w sposób naturalny, ale karabin to trzeba trzymać lufą do przodu, a słowa dobierać staranniej.

 10. UZA said

  ad.9) „… czy jak złodziej skroi Pana na zegarek, to ten zegarek już Pański nie jest ?”

  Może nie powinnam się wtrącać do cudzej dyskusji, ale w tak ważnej sprawie nie sposób milczeć. Cytując klasyka: „nie chcem ale muszem”. Zadam więc kolejne pytanie: „jeżeli złodziej ów skrojony zegarek opchnie paserowi, a paser znajdzie klienta, który ten łup za bezcen kupi , to znaczy, ze prawowity właściciel stracił swoje prawa ?”. Abstrahuję w tej chwili od przepisów kodeksu cywilnego i opieram się na prawie naturalnym, na poczuciu sprawiedliwości.
  Uważam ( i nie jestem w tym poglądzie odosobniona) , że tzw. prywatyzacja była nieuczciwa. Nasz narodowy majątek, zdobyty i broniony krwią oraz potem wielu pokoleń Polaków, został opchnięty za grosze cwaniakom, którzy dobrze wiedzieli, co robią. Ten, kto kupuje od rabusia, pasera, kupuje wprawdzie za bezcen, ale ponosi też ryzyko, że prawowity właściciel może się w końcu upomnieć o swoje. Pan/Pani Moher49 ma rację : Strategiczne fabryki, koleje, lotniska, lasy, złoża minerałów POWINNY być naszą wspólną własnością i kwita.

 11. Boydar said

  Pani UZI, „skroić” to mniej więcej to samo co „okraść„. Nie można okraść „fantu”, czyli tutaj – zegarka. Do krojenia służy „frajer”.

  Kmina to trudna język 🙂

 12. UZA said

  ad11) Rzeczywiście trudna, więc zapytam inaczej: czy jeśli zegarek skrojonego frajera (mam nadzieję, że teraz wyraziłam się właściwie) zostanie przez pasera przekazany osobie trzeciej – oczywiście odpłatnie, choć za bardzo małe pieniądze – to ten frajer (prawowity właściciel) nie może żądać zwrotu swojej rzeczy od nabywcy, który – raczej na pewno – działał w złej wierze ?
  Cały czas mam wrażenie, że my – naród polski – zostaliśmy skrojeni w ramach tzw. transformacji , cóż więc dziwnego, że chcielibyśmy odzyskać nasze fanty. Nie wiem, czy postulat Pana/Pani Moher49 jest realny, ale, moim zdaniem, jest słuszny.

 13. Birton said

  należy po 1 godzinnym sprawiedliwym procesie powywieszać sprzedawczyków z Okrągłego Stołu , także vendetta – nie żyje sprzedawczyk , ale żyje jego syn albo córka, wiadomo, też na gałąź

 14. Boydar said

  Nie wiem czy Pani zauważyła, ale ja również domagam się podobnie – tak, chcielibyśmy odzyskać nasze fanty. Chodziło mi wyłącznie o niezręczność sformułowania (Pana Mohera), a nie o istotę sprawy, co do której panuje pełen (jak przypuszczam) konsensus.

  Doprecyzowania wymaga także słowo „my” (chcielibyśmy); nas jest tak niewielu, że zwyczajnie nie damy rady z tym nic zrobić, nawet zachować stanu. To przerażające ale taka jest prawda. Nie mamy też niezbędnych kompetencji, gdyż przez całe dekady byliśmy odsuwani od jakiejkolwiek szkoły w tym przedmiocie.

  Podobna natura problemu występuje w Rosji, choć Rosjan jest tam nieporównywalnie (co do proporcji) więcej niż Polaków w Polsce. Dlatego Putin nadzwyczaj ostrożnie, co niektórzy mają Mu bardzo za złe. Głąby zarozumiałe i niedouczone, którym bym kota pod opiekę na dwa dni nie zostawił.

 15. Boydar said

  Putin – postępuje, uciekło

 16. UZA said

  ad.13)
  Skoro co do istoty sprawy panuje konsensus, to nie ma się o co spierać. Dziękuję za wyjaśnienia (także te dotyczące kminy) i pozdrawiam.

 17. Moher49 said

  Nie będę odpowiadał na zaczepki i prowokacje pana Boydara.

  ——
  On nie taki straszny… lubi trochę zaczepiać, ale nie podrapie.
  Admin

 18. revers said

  Kla,ia w zywe oczy, miala byc w Aldin, Lidlu obnizka podatkow, odwornie ta obnizka to byla podwyzka do 7,8% VAT,

  Makaron spagheti juz nie kosztuje w Aldi,Lidl od 1 lipca 0.45 EUR a o,49 EUR a co w Lidl PL? czym tam uraczyl sw.Mateuszek i od pilnowania mikrobusika Bosaka – znowu poddanych, i grubo opodatkowanych?

 19. Boydar said

  Panie Gajowy, czy słowo „zabiłem” użyte w komentarzu „powoduje” devnull ?

  ——
  ?
  Admin

 20. Boydar said

  Pod tym artykułem zamieściłem (nawet chyba dwa razy) komentarz, amba, totalna.

 21. Olo said

  A czego się spodziewać po bandytach? Będą kłamać, iść w zaparte, a nawet oskarżać swoje ofiary o przestępstwa, które sami na nich popełnili. Kombinują jak mogą, żeby tylko dalej bezkarnie uprawiać bandycki proceder. 100 procent żydobanderowski reżim dobrej zmiany.

 22. JARNO said

  #20: panie Boydar, nie przejmuj się Pan>mój komentarz- wyjątkowo krytyczny wobec Mentzena też został ‚zmoderowany’ ale to pewnie dlatego, że ten gostek – i jego poglądy i zero wiedzy- należy do tzw. Liberaltarian wersja Kurwin vel Mikke i pańskiego MUS’y.
  Taki los.

 23. revers said

  Otwarty Umysł
  5r stlhmmisSpepiaocana foS oi0so8:r2dmeld2 · Grono odbiorców: Publiczne
  #STOPwyborom #Pionki
  #FuckTheSystem #NWO
  ⚠👀Badaj Myśl Analizuj 👀⚠
  …póki jeszcze możesz…
  🔹 POPIS = POLIN
  🔼 Obywatelu, nie bądź ich
  systemowym pionkiem,
  biorąc udział w tej farsie
  zwanej wyborami, nie
  tylko, nim jesteś, ale także
  wyrażasz zgodę na
  ostateczny upadek Polski !
  ▶️ Już dawno ustalili, który
  będzie prezydentem,
  zresztą co za różnica,
  prawie żadna, gdyż pod
  powierzchnią teatru i
  ustawek pomiędzy PO
  a PIS, trwa otwarta wojna
  między dwoma frakcjami
  żądnymi władzy nad światem.
  ▶️ PO należy do tzw. kabały
  vel Illuminati z Rotschildami,
  Sorosem itd na czele.
  Druga, do której należy
  PIS to kabała syjonistów
  w sojuszu z Chabad
  Lubawicz, którego częścią
  jest np. Trump czy Putin.
  ▶️ Obojętnie na kogo głosujesz,
  której loży oddasz swój
  podpis, głosujesz na
  upadek kraju (upadek
  nawet tych pozorów,
  które teraz są), skazując
  kraj na władze globalnego
  rządu, który chce tutaj
  oficjalnie utworzyć Polin !!!
  ▶️ JEDYNA SZANSA TO
  NARODOWY BOJKOT
  WYBORÓW, DLATEGO
  JA, JAKO ŚWIADOMY
  OBYWATEL NIE DAJĘ
  SIĘ I NIE GŁOSUJE !!!!
  ▶️ Dodam, że ta reszta
  kandydatów to była
  przystawka-ustswka
  do POPISU oraz po to
  by zmobilizować tych,
  którzy się wachali bądź
  nie chcieli iść…
  ▶️ Miejcie otwarte nie tylko
  oczy ale i umysły i mocno
  przemyślcie to a w końcu
  zrozumiecie, że traktują
  Was jak pionki na swojej
  szachownicy, w swojej
  grze kontroli i iluzji…
  (alienXgate)

 24. JerzyS said

 25. wow said

  „No ale Holowina i Bosak jak wszyscy krystaliczni poltycy i kandydaci na prezydenta finansowali kampanie wyborcza z oszczednosci bez klamstw i sciemy.” Bosak miał dużo plakatów-ale to były małe plakaty i banery, wszystkie z tego co wiem wieszali ochotnicy lub ludzie na własnych posesjach. Kasę zbierali od obywateli i nawet wszystko było wyliczone – bodaj baner za 50 zł. Do tego Konfederacja jak wszystkie partie, które przekroczyły próg 3% może liczyć na ustawowe dofinansowanie. No ale lepiej teorie spiskowe uprawiać – „skąd miał kasę”? No dajmy na to ja wpłaciłem 200 zł, czyli powiesili za to jakieś 4 banery. Pewnie to spisek jerozolimski.

Sorry, the comment form is closed at this time.