Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Wolne tematy (64 – …
  revers o Facet o ksywce „Margot”
  revers o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  NyndrO o Wolne tematy (64 – …
  Anucha o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  Yagiel o Wolne tematy (64 – …
  NyndrO o Wolne tematy (64 – …
  lelumpolelum o Wolne tematy (64 – …
  Katarzyna T o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Instytut Rodła we Wrocław…
  Wielka Kopa Tatry o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  jasiek z toronto o Pierwszy „historyk” RP – premi…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Wenezuelskie złoto „utknęło” w Banku Anglii. MSZ Rosji: To oburzające.

Posted by Marucha w dniu 2020-07-04 (Sobota)

Według rosyjskiego MSZ decyzja Sądu Najwyższego w sporze dotyczącym wenezuelskiego złota przechowywanego w Wielkiej Brytanii jest oburzająca; de facto doszło do odrzucenia przez jedno państwo własności innego państwa.

Sąd Najwyższy w Londynie w sporze między Bankiem Wenezueli a Bankiem Anglii o zwrot sztabek złota o wartości 930 milionów euro przechowywanych w Wielkiej Brytanii, uznał legalność prezydentury lidera opozycji Juana Guaido, który nielegalnie ogłosił się głową państwa. Centralny Bank Wenezueli zapowiedział, że odwoła się od decyzji sądu londyńskiego.

Z niepokojem zauważamy, że Sąd Najwyższy w Londynie postanowił uznać Juana Guaido za „tymczasowego prezydenta” Wenezueli i zapewnić mu dostęp do rezerw złota tego kraju posiadanych przez Bank Anglii – poinformowało rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ze sztabkami złota

„Ta decyzja jest oburzająca … Oczywiście w Wielkiej Brytanii niezależność sądu działa tylko tak długo, jak długo stanowisko sędziów jest zgodne z opinią rządu. Z dużym zainteresowaniem analizowalibyśmy argumenty prawne Sądu Najwyższego w Londynie – jednak najwyraźniej po prostu nie ma takich argumentów. Prawo brytyjskie milczy, gdy zagrożona jest celowość polityczna” – powiedziano w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Jak podkreśliło rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, „w wyniku naruszenia szeregu zasad i norm prawa międzynarodowego – braku ingerencji w sprawy wewnętrzne, poszanowania suwerenności, immunitetu własności państwowej – nastąpiło faktyczne odrzucenie przez jedno państwo własności innego państwa w celu poparcia niekonstytucyjnego zamachu stanu w tym drugim państwie”. „Jednocześnie naruszono interesy narodu wenezuelskiego, który już cierpi z powodu sankcji sprzecznych z prawem międzynarodowym” – powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych.

Co się stało ze złotem Wenezueli?

Pod koniec stycznia 2019 roku agencja Bloomberg, powołując się na źródła, poinformowała, że Bank Anglii odmówił wydania Caracas 1,2 miliarda dolarów w sztabach złota. Źródło poinformowało agencję, że decyzja o nieprzekazywaniu złota zapadła po tym, jak wysocy rangą urzędnicy USA, w tym sekretarz stanu USA Mike Pompeo i doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton, wywarli nacisk na swoich brytyjskich odpowiedników, aby zablokowali dostęp prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro do swoich aktywów za granicą. Maduro powiedział później, że Bank Anglii zatrzymał 80 ton złota należącego do władz Wenezueli.

Media poinformowały również, że Guaido zwrócił się do Theresy May, która była wówczas brytyjską premier, prosząc ją, aby nie zwracała sztabek złota rządowi prezydenta Maduro.

W Wenezueli 21 stycznia 2019 roku rozpoczęły się masowe protesty przeciwko prezydentowi Nicolasowi Maduro wkrótce po zaprzysiężeniu. Szef Zgromadzenia Narodowego, kontrolowany przez opozycję, Juan Guaido nielegalnie ogłosił się tymczasową głową państwa. Wiele krajów zachodnich pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych ogłosiło uznanie Guaido. Z kolei Maduro nazwał szefa parlamentu amerykańską marionetką. Rosja, Chiny, Turcja i kilka innych krajów poparły Maduro jako prawowitego prezydenta. W Moskwie nazwano „status prezydenta” Guaido nieistniejącym.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 26 do “Wenezuelskie złoto „utknęło” w Banku Anglii. MSZ Rosji: To oburzające.”

 1. Boydar said

  Tak czy siak, Anglia od zawsze żyła z rabunku. I tak się właśnie kończy współpraca z bandytami.

  Wenezuela bez tego miliarda zapewne nie zginie, a powstały smród może się jeszcze przydać.

  To by jednak znaczyło, że City uważa Wenezuelę za lewę straconą. Brawo Putin !

 2. JerzyS said

  A u jakich bandytów trzyma złoto Polska,

  to pytanie do kandydatów na prezydenta Polski!

 3. AlexSailor said

  Nasuwa się pytanie: PO CO państwa trzymają swoje złoto w Londynie?? PO CO?? Czyżby było bezpieczniejsze niż u nich w kraju. A co powinien zrobić kraj tak obrobiony ze złota? Ano po prostu ogłosić naliczanie odsetek w wysokości co najmniej 10% w złocie. Pomijam tu fakt, że złoto zostałoby w dużym procencie rozkradzione przez obecnych decydentów Wenezueli, a reszta zostałaby roztrwoniona na bzdury, i może 5-10% zostałoby zagospodarowane sensownie. na przykładzie Polski.

 4. revers said

  To samo bylo ze zlotem Rosyjskim, przed wymordowaniem rodziny Romanowow, m.in. z wplywow za sprzedaz Alaski przez Rosje Anglopejsom.

 5. Anucha said

  Robin Hood , złodziej wiecznie żywy.
  Tylko teraz grasuje w kamiennym lesie city of london 😀

 6. Co się stało? Zostało zajumane. Okazja trafiła się przednia – sankcje na dyktatora. 🙂

 7. Antares said

  A mnie interesuje jedno: Wenezuelczycy napewno wiedzieli jakimi chujami są angole, więc pokiego grzyba złodziejem dali do przechowywania swój majątek.

 8. Antares said

  #Boydar
  „Tak czy siak, Anglia od zawsze żyła z rabunku”

  I co nam zrobicie?, robiliśmy i będziemy tak robić i nic i nikt nas przed tym nie powstrzyma.
  Prawo stoi po stronie silniejszego i chytryjszego.

 9. Boydar said

  To jest bardzo dobra wskazówka, Panie Antares.

  Po „niewielkim” uzupełnieniu wychodzi nam „Chrystus-szkoła-strzelnica”

 10. Olo said

  Nie tyle Anglia od zawsze żyła z rabunku, co kaganat Chazarów, który się tam przeniósł jeszcze we wczesnym średniowieczu, czyli po rozbiciu przez Rusów i Wikingów. A został rozbity, bo właśnie żył z rabunku, nakładania trybutów i handlu niewolnikami dalej na wschód. I teraz znowu Rusowie muszą zrobić to samo. Rozbić anglosyjonistyczne państwo Chazarów i dopiero wtedy będzie spokój, przynajmniej na jakiś czas. Tak więc szanowny panie Putin – do roboty!

 11. Boydar said

  To chyba jeszcze nie byli Chazarzy, tak misię wydaje. Patrząc na paszcze to raczej spécialité de la maison, i crème de la crème, tak bardziej po żabojadzku mówiąc …

 12. Ad. 7

  więc po kiego grzyba złodziejom dali do przechowywania swój majątek.

  Prawdopodobnie przechowywanie tam złota umożliwia płatności tym złotem – jest to pewnie na świecie uważane za gwarancję legalności metalu.

 13. Ad. 8

  Prawo stoi po stronie silniejszego i chytryjszego.

  Mówi pan o prawie kaduka? – Tak, ono stoi po stronie wyżej wymienionego.

 14. Olo said

  Re. 11 Boydar

  Chazarzy byli tylko warstwą zewnętrzną. Warstwę wewnętrzną stanowili rzydzi uciekający przed wojowniczymi Arabami, którzy popsuli im interesa na całym Bliskim Wschodzie. Warstwa wewnętrzna zjudaizowała warstwę zewnętrzną i tak oto narodził się najpodlejszy typ człekokształtnego na świecie – talmudyczny chazar. Ten sam proces judaizacji ma obecnie miejsce w Polin. Metody się nie zmieniły. Co się z tego ulęgnie?

 15. Boydar said

  Śmiem wątpić. Judaizację kaganatu chazarskiego i Wysp Brytyjskich dzielił zbyt mały przedział czasu. I ogromna odległość.

  Obecny język „angielski” to jesienny mix kolorów – niemieckiego, francuskiego, żydowskiego, łaciny i kilku innych, w tym lokalnie tubylczych. Ponieważ od jesieni trochę minęło, całość dobrze przekompostowała i nikt ingrediencji nawet nie podejrzewa.

 16. Boydar said

  Historia Wenecji, Florencji, RZYMU, również wskazują na sefardyjską proweniencję najeźdźców.

 17. Kar said

  10/Olo

  – najpierw musza zaczac od siebie (Rusy) „rozwalac”..oooooooooooooo, a tam ich gniezdzi sie robactwa multum..Trojkat Bermudzki; Ameryka, Izrael, Rosja. Jak jedno ogniowo peknie z tego diabelskiego trojkata, to jest nikla szansa, ze bedzie poczatek konca..

 18. Olo said

  Panie Boydar,

  judaizacja kaganatu chzarskiego to przełom VIII i IX wieku, a judaizacja Anglii to początek XI wieku, wiec wszystko się zgadza. Po prodze była piastowska Polska i Niemcy. Południe Europy zostało zjudaizowane wcześniej, bo w już w czasach rzymskich, jak Italia czy Hiszpania, ale na Wyspach Brytyjskich wtedy ich jeszcze nie było.

 19. Stanisław Potocki said

  Tam w tym Banku Anglii już niejedno złoto w historii zaginęło. To coś w rodzaju czarnej dziury dla złota składanego tam przez rządy różnych państw (szczególnie tych słabszych)

 20. Boydar said

  Tak tak, krowa to piękny ptak. Pan sobie poczyta materiały, kto handlował słowiańskimi niewolnikami i dlaczego uznano to za patologię – „handel niewolnikami został zakazany w Anglii w roku 1102„.

  Jeżeli został zakazany, to znaczy się nie tylko istniał i miał się coraz lepiej, ale że zaczął się znacznie przed wymienioną datą. Warto poczytać też historię Anglii i pojąć gdzie i jak ukradli pierwszy milion. Zarządzali też największym targowiskiem słowiańskich niewolników (głównie polskich i rosyjskich) w mieście Praga, obecnie Czechy.

  I nie byli to tubylcy, co wyraźnie widać na sztychach czy rycinach z tamtego okresu. Tak, zachowały się.

  Nie wiem, które to z zaginionych plemion ale wybrać było z czego.

 21. gnago said

  W świetle tego NBP powinien wybrać polskei złoto całkowicie z GB i City jako niegodnych zaufania

 22. lewarek.pl said

  3.
  Od zdeponowanego złota nie nalicza się odsetek. Można najwyżej doliczać opłaty za przechowywanie. To papierowy i elektroniczny pieniądz dostosowuje się do jego wartości.

 23. NICK said

  A może ktoś.
  Wytłumaczy.
  Dlaczego skarby narodowe oddajemy ‚dobrowolnie’ do City/washington DC.
  Hm?

 24. Boydar said

  „dlaczego /…/ oddajemy”

  Oddawał Pan coś ? Bo ja nie.

 25. NICK said

  Nie?
  Zatem bezwiednie?
  Cóż… .
  Nie wiem.
  Współczuć?

 26. Boydar said

  Może wypity byłem; nic nie pamiętam, słowo harcerza !

Sorry, the comment form is closed at this time.