Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Organista o Wolne tematy (25 – …
  Gość o Ruska baba, czyli co dale…
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  UZA o Dookoła płaskiej Ziemi. Ile je…
  matirani o Wolne tematy (24 – …
  Leo o Wolne tematy (24 – …
  Aleksis o Wolne tematy (24 – …
  Marucha o Dookoła płaskiej Ziemi. Ile je…
  Ale dlaczego? o Gotowanie żywej żaby…
  Marucha o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  Быдлошевский Л.З. o Konserwatyzm ludowy
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Быдлошевский Л.З. o Konserwatyzm ludowy
  Novy o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Między politycznym eskapizmem a realizmem

Posted by Marucha w dniu 2020-07-07 (Wtorek)

Nie spodziewałem się, że druga tura wyborów prezydenckich będzie tak dobrą okazją do pokazania endeckiego sposobu myślenia politycznego i różnic na tym tle z na przykład środowiskami określającymi się jako narodowcy.

Już napisałem, że będę głosował na Rafała Trzaskowskiego.

Wspomniani narodowcy, ale nie tylko, będą głosować na Andrzeja Dudę albo ani na jednego, ani na drugiego. Argumentacja w skrócie sprowadza się do tego, że wybór Trzaskowskiego, to opowiedzenie się za wprowadzeniem różnych dewiacji i rozwalenie tradycyjnego ładu moralnego w życiu publicznym, plus pogłębienie braku suwerenności, bo wpływy Niemiec i Unii Europejskiej, plus wrogość do Rosji, Chin.

Ci, którzy mówią, że ani jeden, ani drugi, oprócz powyższych zastrzeżeń do Trzaskowskiego, nie wierzą w szczerość Dudy co deklaracji bronienia tradycyjnych wartość, a do zarzutu podległości wpływom amerykańsko – żydowskim dochodzi również wrogość do Chin i Rosji plus rozwalanie gospodarki przez niekompetencję, socjalne rozdawnictwo i nieudolny etatyzm.

Nazywam to politycznym eskapizmem. Nawet jeśli te wszystkie powyższe zastrzeżenia i zarzuty do obu kandydatów to prawda, to co z tego? Jak komuś się wydaje, że „Konfederacja” stała się języczkiem u wagi i jej wyborcy mogą przesądzić o zwycięstwie jednego lub drugiego kandydata, to jest to potwierdzenie owego politycznego eskapizmu.

Można nie słuchać obu kandydatów. Można nie zawracać sobie głowy kampanią. Czego by nie powiedzieli, czego by nie obiecywali, to i tak generalnie w Polsce mało albo z goła nic się nie zmieni. Chodzi o to, że w dającym się przewidzieć czasie większość aktywnych politycznie polskich obywateli będzie wybierać między PO albo jakąś jej mutacją, oraz PiS albo jego mutacją. Uznanie tego faktu to podstawa politycznego realizmu. Inny wniosek z tego taki, że nie ma w tym układzie miejsca dla jakiejś formacji endeckiej.

Przez minione kilkadziesiąt lat z braku możliwości niezależnego działania politycznego w zorganizowanej formie, endecy wchodzili w różne środowiska i organizacje i tam szukali przestrzeni do realizacji polskich interesów narodowych. Wymagało to wielu kompromisów, a często okazywało się, że dany kompromis był ceną zbyt wysoką.

Może się zatem wydawać, że nic złego w tym, gdyby endecy wchodzili do PiS-u i tam szukali przestrzeni do realizacji czy obrony interesu narodowego. Tymczasem niemal w każdej dziedzinie polityki działania PiS-u okazują się sprzeczne z polskim interesem narodowym.

W rządzie PiS-u i wśród jego parlamentarzystów znaleźli się ludzie przynajmniej jeszcze niedawno utożsamiający się z tradycją obozu narodowego. Wygląda jednak na to, że kosztem niedawnych przekonań realizują osobiste kariery, ponieważ nie wywalczyli nawet małej przestrzeni do realizacji interesów narodowych. Wolno im. Trzeba jednak pamiętać, że firmują wszystkie działania PiS-u koncentrujące się na zagarnianiu i utrzymaniu władzy, co ewidentnie dzieje się kosztem polskiego interesu narodowego. I taki jest endecki punkt widzenia na ten problem.

Co z tym wspólnego ma druga tura wyborów prezydenckich? Przede wszystkim jest szansą na powstrzymanie dalszej dewastacji struktur państwa przez PiS. Jeśli ktoś ma problem ze zrozumieniem o co chodzi, to powinien wystarczyć jeden przykład. Nigdy, nawet za najgorszej stalinowskiej komuny, żadna władza w Polsce nie ustanowiła prawa, według którego urzędnicy za złodziejstwo są bezkarni.

Bezkarność urzędników była często stanem faktycznym, ale nawet najbardziej zamordystyczna władza nie zrobiła z tego obowiązującego prawa. Na to poważył się jedynie PiS.

Jest więcej dziedzin, w których ta dewastacja postępuje. Istnieją wszelkie przesłanki, by przypuszczać, że te procesy będą się pogłębiać z jednej strony z powodu poczucia bezkarności, a z drugiej ze strachu przed odpowiedzialnością. W polskim interesie narodowym jest, by choć w części powstrzymać te procesy.

Jako jeszcze endek nie łączę z Rafałem Trzaskowskim żadnych nadziei prócz tej jednej, że będzie choć trochę skuteczną zaporą przed dalszym zbójeckim podbijaniem i niszczeniem struktur państwa przez PiS. Mówiąc nieco wiecowo uważam, że dla Polski większym zagrożeniem jest uprawomocnione złodziejstwo urzędników niż śluby homoseksualistów. Jest tak również choćby dlatego, że skutków uprawomocnionego złodziejstwa urzędników już doświadczamy, a śluby homoseksualistów mogą, ale wcale nie muszą stać się prawem.

Wybór Trzaskowskiego jest ryzykiem. W wielu sprawach jest podobnie jak Duda niebezpieczny dla polskiego interesu narodowego. Jednak już przez samą rywalizację o władzę chcąc nie chcąc będzie tamował zapędy PiS-u do podporządkowania wszystkich struktur państwa. Zatem dla endeków wybór jest dość oczywisty.

Andrzej Szlęzak
5.07.2020
http://mysl-polska.pl

Komentarze 24 do “Między politycznym eskapizmem a realizmem”

 1. Kojak said

  Co ten facet kompletnie potluczony bredzi ? On jest endek ale akceptuje zboczencow -pederstow ! Moze walnalby sie w ten zakuty zdegenrowany leb ! Nikt nie udomowil malpy ,nikt nie udomowil i ucywilizowal bydlaka seksualnego zboczenca -pederaste ! Ich zaakceptowanie to totalny i powolny rozklad panstwa ! Tym kanaliom seksualnym bedzie zawsze zle ,zawsze cos beda rzadac ,zawsze beda wywolywac burdy bo oni cos chca zamanifestowac , zawsze beda wymyslac wszelkie plugawstwa i zadac ich akceptacji , zawsze beda juz terrozryzowac normalnych ludzi az wreszcie beda zamykac ich do wieznia. Nie zakceptownie zboczenca bedzie rodzic smierc cywilna i wykluczenie z zycia splecznego i politycznego . TEN SLEZAK JEST ZWYCZAJNYM ZDEMORALIZOWANYM IDIOTA !

 2. Nina said

  Ja tez będę głosować na Rafała Trzaskowskiego.

  I nie przekona mnie do A. Dudy ani :
  M. Morawiecki i jego nie-rząd, ani
  sam A. Duda (5 lat temu mój głos oddany został na inną osobę), ani
  zaprzęgnięty w te pędy do agitacji na rzecz A. Dudy – L. Żebrowski, ksywa „historyk”, ani ludzie z pisowskiej młodzieżówki, ani:
  udający rzetelnego redaktora M. Rola anie jego „drogi Witek”, ani
  NIKT inny, kogo sztab A. Dudy postawi przed kamerą i włączy mu mikrofon.

  „Nie będą nam Niemcy wybierać prezydenta!” – powiedział A. Duda na jakimś wiecu, kilka dni temu. A Holecka jak się zacietrzewiła, a inni z PiS – co tam nie nagadali, panie dzieju!

  Cofnijmy się zatem o 5-6 lat.

  Rok 2015.

  „Uchwała nr.4 Instytutu Żydowskiego w Warszawie z dnia 2 kwietnia 2015 roku : Duda na prezydenta.

  Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP [] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. []

  Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach. Ze swej strony podejmiemy wszelkie możliwe działania, by wynik wyborów był zgodny z naszymi oczekiwaniami (…)”.

  Kropka.

 3. Ale dlaczego? said

  Mogę wybrać bardzo źle i bardzo źle.
  Mogę też stać poza tym szambem.
  Wybieram więc to ostatnie. Nie wybieram, bo nie ma w czym.
  Mam czyste sumienie.

 4. JADAM said

  Oj tam , oj tam , Sz. Panie Kojak .
  Stroniczka tekstu , – i od razu takie górnolotne określenia .
  Miałem Pana zjechać za gupie pytanie z artykułu o księdzu prymasie Stefanie Wyszyńskim ( ale mi przeszło :- ) ).

 5. Marek said

  Panie Szlęzak, zna pan swoja drogę po partyjkach 3rp?
  Nie wątpię.

  „Do 1999 był działaczem Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego[4]. Później należał do Przymierza Prawicy. W wyborach parlamentarnych w 2001 bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości[5]. W 2002 wraz z Przymierzem Prawicy przystąpił do PiS. W wyniku bezpośrednich wyborów w 2002 został prezydentem Stalowej Woli (z ramienia komitetu Sprawiedliwość i Praworządność)[6]. Następnie wystąpił z PiS i pozostawał bezpartyjny[4]. W 2006 ponownie wybrano go na stanowisko prezydenta (pokonał Janinę Sagatowską z PiS, reprezentując komitet Samorządność i Praworządność)[7]. W 2010 z własnego komitetu uzyskał reelekcję na kolejną kadencję[8]. Popierał Janusza Korwin-Mikkego i Nową Prawicę[9][10]. Następnie współpracował kolejno z Ruchem Narodowym[11] i z Polską Razem[4]. W wyborach w 2014 przegrał prezydenturę miasta w pierwszej turze głosowania (ponownie startując z własnego komitetu)[12].

  W kwietniu 2015 wstąpił do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Został asystentem społecznym w stalowowolskiej filii biura poselskiego Jana Burego i Dariusza Dziadzia[13], a następnie kandydatem PSL do Sejmu w wyborach parlamentarnych w 2015[14] (nie uzyskał mandatu). W 2018 z listy Koalicji Obywatelskiej został wybrany na radnego sejmiku podkarpackiego[15]. W 2019 otwierał jedną z list okręgowych ugrupowania Skuteczni[16].”

  ===
  Nie wiem, po co tzw myśl-polska publikuje tego Pana.
  Głosuj sobie Szlęzak za żydowskią kukłą, wolna droga.
  Jedną lub drugą, uzasadnienie znajdziesz w swoich poszukiwaniach i drogach z przeszłości.

 6. rycho08 said

  Ad.1 Kojak,

  „Co ten facet kompletnie potluczony bredzi ? ”

  To ty człowieku bredzisz, nie znając uprawnień prezydenta.
  Jako prezydent RyPy będzie miał mniej do powiedzenia w sprawie zboczków niż jako prez. Warszawy. A przy okazji napsuje trochę krwi kaczystom.

 7. . said

  Ale dlaczego @

  Tak. Polacy już te wybory przegrali. Teraz tylko Bnai Brith Duda konkuruje z Grupa Bilderberg Trzaszkowski. Cele mają wspólne.
  Katolicy i Polacy powinni trzymać się zdala od „wyborczego” szamba.

 8. sanning said

  Ad:1 Kojak
  Czy Pan dobrze się czuje?
  Od kiedy to politycy czy prezydent będą decydowali, kto kogo polubi, czy też kto z kim pójdzie
  na pieszczoty i do łóżka? Oj człowieku słabej woli, zastanów się, co za głupoty piszesz.

  Z Pana wpisu wynika, że to prezydent, będzie decydował, kogo ma Pan sobie w życiu upodobać.
  Radzę otwarcie poddać się badaniom specjalistycznym, jeśli nie jest za późno.
  Żadne prawo, żaden reżim czy też kontrola nie jest w stanie wpłynąć na to, kto kogo sobie upodoba.
  Mocna rodzina z zasadami chrześcijańskimi będzie zawsze tą rodziną i żadne zawieruchy nie mają na nią wpływu.

  12 lipca będzie ważnym testem świadomości społeczeństwa.
  Ludzie są zdesperowani, zwłaszcza ci młodzi, pójdą zadecydować o swoim losie.
  Pytanie jest proste. Czy wybiorą drogę iść razem z sąsiadami w Europie, aby ludziom żyło się lepiej i bezpieczniej,
  czy też iść razem z tymi zza morza /aby to im żyło się lepiej/ wkładając kij do szprych gospodarce zachodniej?
  Jestem pewien, że zdesperowane społeczeństwo wybierze ta lepszą drogę.

  Radzę niektórym już teraz zakupić papier to..ale..towy, aby się zabezpieczyć.
  Będzie bolało, oj będzie bardzo bolało.

 9. Maverick said

  FBI aresztowalo coreczke Maxwella Ghislaine Maxwell . Czyzby haki na Trumpa szukali?

 10. Re: Artykul…
  Jesli jakikolwiek polityk, pragnacy rerezentowac narodowe interesy, ktore maja sie przelozyc na dobro Narodu Polskiego na podstawie jego lub jej obietnic wyborczych, a nie naklada na siebie zadnej odpowiedzialnosci karnej i finansowej za ich niedotrzymanie, to taki lub taka polityk nie jest zdolny nawet do kierowania budki z woda sodowa na chodniku pod sklepem monopolowym…

  Wystarczy zadac takiemu kandydatowi proste pytanie: „A jaka kare pan lub pani naklada na siebie w razie niedotrzymania pana lub pani obietnic i czy jest pan lub pani podpisac taki certyfikat wysokosci kary i kwoty finansowej wobec sedziego i prokuratora???”…

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. Olo said

  Re. 1 @Kojak

  Największy rozkwit ruchu pederastów, to głównie zasługa żydobanderowców z dobrej zmiany… Mogli zakazać tych marszy, a ochraniali je policją…

  Głosując na Judę, głosujemy nie tylko na elgiebetyzm, ale też na banderowskie siekiery, piły i widły. Na Polin, okupacyjne USA i Izrael.

 12. Re: 11 Olo…
  A kur…ewska V kolumna w wersji „katolicznej” nam nieustannie pier…oli o wyborze „mniejszego zla” na sporej czesci talmudycznych kanalach pod szyldem „media narodowe” uprawiajace tzw., „nauke katolicka kosciola”…z „chujeckimi” na czele…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Czy nie ostrzegano Nas Wszystkich, przed takimi „przebierancami” owiec w wilczych skorach??

 13. NICK said

  P. Jasiu.
  Pozdrawiam.
  Bez odzewu proszę bo wezmą mnie za Pana ‚poplecz-NICKA”.
  Pozdrawiam. Racja. 🙂 .
  Jest źle… . 😦 .

  Nie znajduję normalnej osoby do rozmowy; tu, w polin.
  A na Gajówce.?.?. .
  Coraz mniej.
  Robicie co możecie.
  I róbcie.

 14. NICK said

  Świat jest przygotowany do SZYBKIEJ depopulacji.
  Na życzenie własne.

 15. NICK said

  Szlęza?
  Brudny Karierowicz.
  To nie było do pana, Panie Szlęzak.

 16. UZA said

  ad.8) „Mocna rodzina z zasadami chrześcijańskimi będzie zawsze tą rodziną i żadne zawieruchy nie mają na nią wpływu (…).
  Ludzie są zdesperowani, zwłaszcza ci młodzi, pójdą zadecydować o swoim losie.
  Pytanie jest proste. Czy wybiorą drogę iść razem z sąsiadami w Europie, aby ludziom żyło się lepiej i bezpieczniej”

  Niestety, nawet najmocniejsza rodzina nic nie poradzi, jeśli dzieci zostaną poddane obróbce w placówkach oświatowych. Tą obróbką zajmują się wybitni specjaliści od psychomanipulacji. Oni doskonale znają ludzką psychikę na różnych etapach rozwoju. Wiedzą jak się do kogo dobrać i nigdzie się Pan przed nimi nie schowa – ani w lesie, ani nawet pod ziemią. Dziś wszędzie człowieka namierzą.

  U sąsiadów w Europie jest już tak, że rodzice nie mogą się sprzeciwić profesjonalnej demoralizacji swoich pociech – są rujnujące kary i odbieranie dzieci. Poza tym mali i duzi Niemcy są codziennie narażeni na ryzyko śmierci bądź ciężkiego pobicia ze strony opalonych gości Pani Kancleriny. W Belgii i Holandii dodatkowo mamy powszechną eutanazję. Jeżeli w tym Pan upatruje nadzieje na lepsze i bezpieczniejsze życie, to życzę szczęścia.

  Od razu zaznaczam, że nie zamierzam głosować na p.Dudę. Dla mnie nie ma w tych wyborach wyboru , więc w ogóle się nie wybieram

 17. rycho08 said

  P. UZA,

  nie pójście na wybory jest oddaniem głosu na Dudę – niestety.

  Co do wychowania dzieci wcale nie jest tak tragicznie z wpływem szkoły na dzieci. Tragiczne jest to, że rodzice, dziadkowie olewają wiedzę wynoszoną ze szkoły przez dzieci nie korygują jej, dla świętego spokoju, lenistwa lub z powodu braku wiedzy własnej. Ale to nie wina szkoły, szkoła ma uczyć a wychowują rodzice/dziadkowie.
  Wiem coś o tym – tysiące godzin spędzonych z wnukiem 🙂

  ————–
  Jest tragicznie. Bardzo.
  Zapracowani rodzice, widujący się z dziećmi przez parę godzin dziennie, nie mają szans w konfrontacji ze świetnie działającą maszynerią demoralizacji, deprawacji i satanizacji dzieci, sterowaną przez wybitnych specjalistów.
  Widzę to.
  Admin

 18. Maverick said

  Chujecki jak Duda Janie pracuje na judaizacją Polski.

 19. Ella said

  sorry kiedyś było gorzej z poziomem wychowawczym u rodziców – nikt nie płakał, a większość jakoś się wychowała, chyba dzięki ciut mądrzejszemu przekazowi medialnemu z lat 90-tych, ale z poziomu ogólnoludzkiego, bo z polityki itp. rzeczy był to podobnie stek niedorzeczeństw, czy dobrzy nauczyciele starszej daty czy dostępność książek na poziomie czy też wychowało samo życie dużo normalniejsze ale to mit, że kiedyś była super silna i zdrowa ta podstawowa komórka, trzeba być hipokrytą, albo się kompletnie nie znać życiowo

 20. Yah said

  Tak jak Pan Gajowy napisał, przyczyną wychowawczej tragedii jest przede wszystkim to, że wychowaniem dzieci zajmuje się Internet opanowany przez siły zła. Dawniej tez rodzice byli zapracowani, tez nie mieli czasu, ale …. nie było internetu z masa chorych pomysłów, inspiracji i dewiacji.

  Tradycyjna szkoła, za pewnymi wyjątkami opanowanymi przez zwolenników nowoczesności, tez się nie zmieniła. Stad pomysły UNESCO 2030 i w powiązaniu z „pandemią” próby przeniesienia szkół również do internetu, aby pozbawić możliwości socjalizacji i jeszcze skutecznie ogłupiać i deprawować dzieci.

  Człowiek najlepiej wychowuje się w grupie ludzi, jest w końcu istota społeczną. Przecież wielu z nas pamięta swoje dzieciństwo. Ojciec pracował na zmiany, matka też. Dzieci wychowywało tzw. podwórko czyli lokalna grupa rówieśnicza. Owszem zdarzały się przypadki patologiczne ( ale rzadziej niż teraz), ale nie zauważyłem, żeby ta wychowana przez podwórko grupa była zła. Wyrośli z nich normalni ludzie, matki, ojcowie rodzin. Ale w takiej podwórkowej grupie dzieci czuły co można, a co nie, co jest normalne, a co budzi odrazę.
  A teraz …. teraz Internet namieszał w głowach i dzieci nic nie wiedzą, nic nie czują .

 21. rycho08 said

  Panie Yah,

  „plujesz ” Pan na internet a ile czasu poświęcasz Pan dla dzieci/wnuków. Mój do 10-go roku życia praktycznie nie korzystał z internetu i nie dlatego, że miał zakaz tylko wybierał inne zajęcia.
  Jeśli rodzic wybiera pomiędzy dzieckiem a najnowszym samochodem to niech nie szuka winnych w internecie.

 22. czytając said

  Wyjątkowo niespójny artykuł i tłumaczenie. O ile pamiętam czytałem kiedyś coś przynajmniej w miarę sensownego autorstwa Szlęzaka. Tym razem wykazał się jednak brakiem umiejętności analizy faktów i argumentowania. Skacze ze sprawy na sprawę, bez sensu i związku.

  Po co publikować coś takiego? To tylko miesza ludziom w głowach.

  ——
  Panu pomieszało?
  Admin

 23. UZA said

  Ad.7) ” Polacy już te wybory przegrali. Teraz tylko B’nai B’rith Duda konkuruje z Grupa Bilderberg Trzaskowski. Cele mają wspólne”.

  Co prawda, to prawda. Kto by nie wygrał, będzie przeciwko nam. O take Polske Polacy walczyli i dla Niej obalali Komunę. Teraz tylko cud nas może uratować, ale cuda się zdarzają. Ja w każdym razie w to wierzę.
  Oczywiście, jeśli komuś się chce, może sobie pójść wybrać wroga na następnych kilka lat. Mnie się nie chce.

 24. lewarek.pl said

  Banderofilia, żydofilia i homofilia to „polska racja stanu”. Kształtują ją nie rządy w Warszawie, tylko – wyjątkowo zgodnie w tych trzech sprawach – Amerykanie, Żydzi i Niemcy. Zarówno Duda, jak i Trzaskowski będą jej wierni jako prezydenci.
  Żadnych marzeń, panowie i panie. Szkoda czasu na dywagacje.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: