Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zbigi o Ruska baba, czyli co dale…
  Liwiusz o Zielone ludziki
  Liwiusz o USA nastawiają przeciwko sobie…
  revers o Wolne tematy (24 – …
  B o USA nastawiają przeciwko sobie…
  mironik o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Zielone ludziki
  revers o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  revers o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Niech Czaskoski zakaże Marszu Niepodległości

Posted by Marucha w dniu 2020-07-07 (Wtorek)

Organizatorzy corocznego patriotycznego spaceru zwanego Marszem Niepodległości publicznie zadeklarowali głos w wyborach prezydenckich na mniejsze zło w postaci Andrzeja Dudy. Zaraz potem organizatorzy MN… postawili Jarosławowi Kaczyńskiemu warunki poparcia dla Andrzeja Dudy.

Paradoks tej sytuacji polega na tym, że polityczne znaczenie Marsz Niepodległości odzyskałby tylko w warunkach niepodzielnych rządów PO, powrotu prowokacji, podpaleń zabudowań wokół ambasad, rzucania kostką brukową przez policyjnych tajniaków etc., istotą polityczności jest wszakże konflikt.

Dlatego po uspokojeniu atmosfery wobec kolejnych marszów 11 listopada po roku 2015 wydarzenie to utraciło jakikolwiek ładunek polityczny.

Rok 2015 to także wyraźny podział wśród organizatorów Marszu Niepodległości na tych, którzy politykę czują i rozumieją oraz na pozostałych. Ci pierwsi są dziś w Sejmie, w porę wykorzystując chwilową koniunkturę w postaci łapanki na listy Kukiz’15, by przed następnymi wyborami współtworzyć Konfederację, a następnie wystawić kandydaturę Krzysztofa Bosaka na urząd Prezydenta RP. To ich ewentualne deklaracje oraz obecna wstrzemięźliwość mają znaczenie dla krajobrazu politycznego w Polsce.

Pozostali organizatorzy Marszu Niepodległości zostali ze swoją cykliczną coroczną imprezą, na którą tłumnie uczęszcza także „lud PiS-owski” bez oglądania się na proweniencję organizatorów. Marsz jest apolityczną przechadzką po błoniach Stadionu Narodowego, a opinie ich obecnych organizatorów nie są wiążące dla nikogo.

Tymczasem propaganda PiS-owska straszy wyborców Konfederacji argumentem ostatecznym „Czaskoski zakaże marszu”. Świadczyłoby to o wyjątkowej nieudolności rządu Morawieckiego, który w przypadku wygranej kandydata PO przestałby mieć w Polsce cokolwiek do powiedzenia i to przy założeniu, że Prezydent RP ma w ogóle kompetencje „zakazywania marszów”.

Po drugie, branie wspomnianego argumentu na poważnie świadczy o niezrozumieniu istoty polityki w optyce narodowej. Polska mogłaby sobie obecnie doskonale poradzić bez Marszów Niepodległości, inaczej sprawa wyglądałaby, gdyby PiS nie miał niezależnej konkurencji na ideowej prawicy.

Obecni organizatorzy MN nie rozumieją bowiem, że to właśnie niezależność i równy dystans wobec Dudy i Trzaskowskiego ze strony Krzysztofa Bosaka jest główną szansą na wybrzmienie postulatów konserwatywnych, suwerennościowych. Polityka to wystawienie swoich względów i zasobów na licytację, kto da więcej. Listopadowa przechadzka od ronda Dmowskiego pod Stadion Narodowy takim zasobem nie jest. Jest nim za to 1 mln 300 tysięcy głosujących, których trzeba przekonywać i kokietować.

Jednocześnie Rafał Trzaskowski pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że mógłby pójść w Marszu Niepodległości pod warunkiem, że ten nie byłby wykorzystywany politycznie. W istocie, gdyby Święto Niepodległości przełożyć w tym roku na lipiec i zorganizować w jego trakcie marsz, Trzaskowski mógłby wziąć w nim udział już teraz. Od 2015 roku, gdy Marsz przestał być wyrazem sprzeciwu wobec rządów PO, ani razu nie miał on wydźwięku politycznego.

Można sobie zatem pozwolić na eksperyment myślowy i wyobrazić, że po wygranej Trzaskowski jednak nie dotrzymuje obietnicy pójścia w Marszu Niepodległości, a wręcz przeciwnie – jako prezydent „zakazuje” jego przeprowadzenia. Nie różniłby się w tym przecież niczym od Prawa i Sprawiedliwości, które przed wyborami też wykonywało gesty wobec rozmaitych grup na prawicy – środowisk pro-life, Kresowian, zwolenników podwyższenia kwoty wolnej itp., by potem o składanych obietnicach zapomnieć.

Może więc warto dać sposobność, by „Czaskoski zakazał marszu”? Główną, jeśli nie jedyną zaletą takiego rozwoju wypadków byłoby wykazanie, że kto miał politycznie zdyskontować Marsz Niepodległości, ten na szczęście już dawno to zrobił. I to dzięki temu mamy dziś Konfederację, o głosy wyborców której trzeba zabiegać przed II turą wyborów prezydenckich.

Marcin Skalski
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 26 do “Niech Czaskoski zakaże Marszu Niepodległości”

 1. Barbara Chojnacka said

  Skreślam x x obu wrogów Ojczyzny,
  oraz ich nazwiska…

 2. Zbyszko said

  Czy ci organizatorzy MN w dniu 11.11. nie wiedzą o tym, że obchodzą dzień zaprzaństwa i zdrady narodowej?, nie wiedzą o tym, że jest to dzień wysłania do Polski, salonką, tak samo jak w przypadku Lenina, zdrajcy Polski?
  Czy oni celowo robią z Polaków durni? czy są aż tak skończonymi ignorantami?
  Przecież to jest dokładnie tak samo jak kiedyś obchodzono rocznicę Rewolucji październikowej.
  Ale opłacało się obalyć te komune.

 3. inaczej sprawa wyglądałaby, gdyby PiS nie miał niezależnej konkurencji na ideowej prawicy.

  Jak PIS może konkurować z czymś, o czym nie ma zielonego pojęcia? 🙂 Mam na myśli „prawicę”.

 4. Ad. 2

  Czy ci organizatorzy MN w dniu 11.11. nie wiedzą o tym, że obchodzą dzień zaprzaństwa i zdrady narodowej?

  Owszem wiedzą. I wiedzą również, że datę można zmienić, przesunąć. A zaktywizowanie ludzi zostanie. Ci ludzie są przywiązani do „Dnia Niepodległości” i nikt nie wychwala agenta Józka, bydlaka Rayskiego, czy służb niemieckich.

 5. Drwiciel87 said

  Kogo obchodzą te wasze durnowate polityczne teksty. Marucha… Ogarnij te stronkę bo zaczynasz gromadzić syf.

 6. Ad. 5

  Lechu Wu siekierkę sprzedaje. Pan się zgłosi do niego.

 7. Olo said

  Bandyci z żydobanderowskiej dobrej zmiany niedługo zaczna straszyć dzieci „czarną wołga”, jeśli czywiście wygra Czaskwoski, byle tylko utrzymać się u koryta, dalej niszczyć Polskę, budować Polin, promować USA, Izrael i banderowski Kijów, czyli to za co im płacą ich syjonistyczni mocodawcy. Stare chazarskie metody…

 8. TTT said

  Nie mam zaufania do kogoś zapraszanego przez grupę bildenberg.Wolę wybrać mniejsze zło w postaci PAD

 9. Tadeusz said

  Ad.2. Czy ci organizatorzy MN w dniu 11.11. nie wiedzą o tym, że obchodzą dzień zaprzaństwa i zdrady narodowej? Wiedzą,wiedzą.Tylko jak to nazwać marsz jajecznicy którą zjadł marszałek?

 10. Jabo said

  Ad 8. Faktycznie, ma Pan wybór, to tak jakby zamiast się utopić, postanowił Pan się powiesić. Może rzeczywiście , to mniejsze zło, podobno to szybsza śmierć.

 11. Alina@Warszawa said

  Jabo
  Dla przypomnienia historia A. Leppera i sprawy gazu https://www.fronda.pl/a/sumlinski-gazowy-przekret-stulecia-lepper-podjal-niebezpieczna-gre,98936.html
  Tak wyglądała Polska rządzona przez tych, którzy pociągają za sznurki marionetkę o nazwisku Trzaskowski.

 12. Olo said

  Re. 8 TT

  Tu nie ma opcji „mniejsze zło”. Tu jest tylko opcja możliwości osłabienia jednego wielkiego ZŁA, czyli zagłosowania przeciwko skrajnie antypolskiemu żydobanderyzmowi dobrej zmiany, żeby w ten sposób zyskać dodatkowy czas na przygotowanie oporu, a nie od razu zginąć od banderowskiej siekiery.

 13. Jack Ravenno said

  Pierd.olle nie ide.
  To obłęd robić w kółko to samo i oczekiwać innych rezultatów.

 14. wanderer said

  Olo,
  Popieram.

 15. Archiw said

  0LO 11
  SOS Ratujcie nasze dusze
  . …Pełna zgoda. Poza tym głos na Dudę to głos na „Naczelnika”(pod nadzorem Johny`ego) który totalnie podporządkował sobie wszystko: trybunały, podległe ZZ wszelakie sądy z mianowanymi prezesami i wiceprezesami – można pisać na …Berdyczów. (od wielu lat w „wolnej’’ ostatnio szczególnie, doświadczyłem ich działań, niewyobrażalnych nawet za komuny przez z górą 6 dziesięcioleci).
  Samorządy: 30 marca 2017 PIS czyli Prezes, aby „wybrać” swoich i przejąć władzę w samorządach, usiłuje wprowadzić dwukadencyjność wójtów i burmistrzów. „Zapomniał” o posłach i senatorach, w tym o sobie i najwierniejszych jego BMW – zasiadających tam już niekiedy 3-cią dekadę, a nawet dożywotnio. Podobnie, aby przejąć Warszawę, chce ją powiększyć o 30 gmin, W Legionowie sromotnie przegrał. Wykonać miał najemnik Sasin
  Oto obecna sytuacja w pigułce okiem internautów:
  Kwaczą Kaczki i Pisiory; Więcej posad! Więcej koryt! Chcemy wszystko mieć i basta! Wujek, ciotka..nasza kasta. Każdy czeka dziś na stołki i to nic, że to matołki. Bo zarządzać – żadna sztuka, dziś PiS-owca- pana nie oszuka żaden cham co pasał konie. Na ARMiRze kacze dłonie oczywiście położymy I w Orlenie wymienimy, W NFZ-ecie, W U.S. -sie, w KRUS-ie, wymienimy wszystkich w ZUS-ie. A gdy przyjdzie wreszcie pora, na zlecenie Dyktatora, nowe prawo wprowadzimy. I w prywatnych też zmienimy: dyrektorów, kierowników i prezesów i wspólników. Co? Trybunał nie pozwoli? Konstytucja nie obroni!!! Wytarł przecież nią z przytupem Prezes Jarek, kaczy kuper
  .
  Podobnie podległe ZZ prokuratury wszelakie – pół mld euro na 2 wieże prezesa i cisza, podobnie SKOK-i -Bierecki. Media- tv wszelakie, w tym P. News 101 z zainstalowanym tam „kretem”. Spółki wszelakie, IPN-y, Urząd Kombat. – przed wyborami, nadawanie orderów, z wdzięczności na nas dadzą głos, (wnioski niepoprawnego polit, autora z zasady odrzucane)
  Pozostaje „niemiecka” TVN. Ostatnio, w ramach wsparcia, nawet bp na Jasnej Górze powołał dwóch nowych Ewangelistów- Mateusza- pochyla się nad egzystencją naszego narodu by żyło się lepiej, z kolei Ewangelista Łukasz… jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie. Zobaczmy ich troski i pochyły np zob dr Kękuś, afera Suwałki itp., Przed wyborami samorządowymi ministry od cyfryzacji zapewniali – cała Polska, każdy posiołek, szkoła i firma otrzyma światłowód, czekam już niemal 2 lata, wczoraj p Duda zapewniał o podobnej cyfryzacji
  Konkludując tylko wybór Trzaskowskiego daje jakąś szansę na zmianę tego totalnego państwa, w którym Premier rozdaje masowo wyborcze ” czeki” kosztem podatnika, zgodnie z dyrektywą pomazańca- „Kierownika Polski”: A.Duda musi wygrać!!!

 16. NICK said

  Archiw.
  Dżuma i cholera.

  Bojkot?
  Tyle lat walczę. Niemożliwy.
  Powtarzam.
  Ostatnie moje, „wolne” wybory, to były te sprzed aneksji Polski do jewro(..)ujni.
  Czytaj: żydogermanoanglosyjonu.

  Jestem czysty bo to nie ja Wam krzywdę robię.
  „Wyborami”.

  Pozdrawiam.
  Hej.
  [„a tylko echo grało…”]

 17. Ola said

  Ale o co tyle halasu? Malo to prezydentow juz przezylismy? Mial ktory z nich wymierny wplyw i wklad na losy kraju i czyjes jednostkowe? Zaden prezydent nie ma takiej mocy. No oki, albo przymierze z USA albo z Rosja, ale zadno z tych przymierzy nie zadowoliloby zdecydowanej wiekszosci, nigdy. Ze jeden marsz lgtb i Niepodleglosci wiecej lub mniej ? Jakie to ma znaczenie? Geograficzne polozenie Polski, a rowniez polityczne – wieczne rozdarcie na rozstaju drog, jest jakie jest, i szukanie zlotego srodka zawsze juz bedzie naszym problemem. Niewazne kto wygra , za 4 lata i tak co najmniej 51% suwerenow bedzie wysylac go pod trybunal stanu i gilotyne. Tak juz jest dziesiecioleci i dlaczego mialoby sie cokolwiek zmienic? Ten czy inny kandydat nie uczyni nas piekniejszymi, bogatszymi i zdrowszymi. Bo to mozemy tylko my sami. A Slonce bedzie tak samo wschodzilo i zachodzilo jak czyni to od tysiacleci. No i ( zaleznie od swiatopogladu) czy wszystko i tak nie lezy w boskiej woli?

 18. Bogusz said

  Wybór pomiędzy nimi to jakby wybierać między dżumą a cholerą, nie wiadomo co gorsze

 19. broccoli77 said

  ciekawa dyskusja odnośnie decyzji na kogo głosować na CEP Polska, warto: https://www.youtube.com/watch?v=NLvoTeSj7ME

 20. Adrem said

  W prostych słowach

 21. Marucha said

  Re 8:
  Bardzo zabawny komentarz: „Nie mam zaufania do kogoś zapraszanego przez grupę bildenberg.Wolę wybrać mniejsze zło w postaci PAD”

  Mówienie o „braku zaufania” w sytuacji, gdy jest oczywiste, że obaj kandydaci to plugawe, antypolskie gnidy, powala na wznak.

  Wybór między nimi rozgrywa się na całkowicie innej płaszczyźnie, niż zaufanie.

 22. Boydar said

  „Nie darzę zaufaniem tego wilka” ?

 23. Bezpartyjna said

  Re: Ola

  Doprawdy? Co za nonszalancja przez Panią przemawia.
  Czy nie bierze Pani zupełnie czynnika czasowego w swoich rozważaniach? Wszystko kiedyś się skończy. I to raczej wczesniej niż później.
  Nic na świecie nie jest nam dane na wieczność a zwłaszcza wolność.
  Przez cztery lata to „ktoś” w Polsce może wszystko pozamiatać.
  Nie po to „misternie” przez tyle lat wciąga się nas w swoistą pułapkę, aby w ostatniej chwili ten „ktoś” zechcial rezygnować z tak smakowitego kąska.

 24. Ola said

  ad. 23, Bez…..

  radze nie wzbogacac „madrosci ” na podstawie informacji i teori spiskowych szerzonych przez tzw. „media niezalezne”.
  Moze grozic, jak juz pani wiadomo, osraniem.

 25. Wojtek said

  Ad. 2 Taki rewizjonizm historyczny (tym razem prawicowy) jest zwierciadlanym (moim zdaniem) odbiciem tego, co robili niedawno w Stanach i w Europie Zachodniej, obalania prawie wszystkich pomników, zostałoby tylko kilka- po tamtej stronie Lenin i Stalin, po tej — kto?

 26. JARNO said

  ‚bellum omniun contra omnes’ >wojna wszystkich ze wszystkimi> to Hobbes a facet żył
  1588 – 1679>.
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Hobbes
  i stara zasada: divide et impera>
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Divide_and_rule
  Deep Jewish State>>US-IZRAEL-UN-NATO-WB-IMF-BIS-OECD-WHO-WTO-WIPO
  to byty powstałe – za wyjątkiem USA and BIS – w latach 1944-1949
  i uprzejma prośba, żeby NIE RŻNĄĆ głupa, że się nie wiedziało, post1989 rzeczywistość ZAWDZIĘCZAMY właśnie Deep Jewish State>
  Peter Schweizer Tajna historia świata lat osiemdziesiątych CIA i„Solidarność> >
  .https://abelikain.blogspot.com/2014/01/victory-czyli-zwyciestwo.html Peter
  czy>>
  CIA-MEDIA-SOLIDARNOŚĆ>>
  .https://cia.media.pl/cia_i_solidarnosc
  czy najświeższa>
  Seth Jones_A Covert Action: Reagan, the CIA, tu omówienie >
  .https://spectator.us/covert-action-reagan-cia-poland/
  czy tu>
  https://www.csis.org/events/book-launch-covert-action
  czy nawet onet.pl
  Operacja „QRHELPFUL”, czyli 40 mln dolarów dla „Solidarności” – Wiadomości
  .https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/operacja-qrhelpful-czyli-40-mln-dolarow-dla-solidarnosci/vpej2f4?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
  a jak już to nawet Nasz Dziennik_5-6.02.2011_DZIĘKUJĄC BOGU ZA REAGANA_wizyta MACIAREWICZ-NAIMSKI-TYSZKIEWICZ_REAGAN

  no przecież Maciarewicz i Naimski to ‚wtedy’ KORowcy a dzisiaj ostoje zjednoczonych prawiczków.
  czy Czaputowicz, Michnik, bp Orszulikkasa z NATO>
  .https://www.wprost.pl/galeria/11266/dokumenty-hiszpanskiego-wywiadu-dotyczace-jacka-czaputowicza.html
  no i zasługi PRESSTITUTES czyli ‚dziennikarzy’>najbardziej sprzedajne QRWY na świecie:
  .
  PRESSTITUTES: IN THE PAY OF THE CIA- A CONFESSION FROM THE PROFESSION. BOOK INTERVIEW WITH JOHN-PAUL LEONARD AND ANDREW SCHLADEMAN.
  .https://www.greanvillepost.com/2020/02/14/presstitutes-in-the-pay-of-the-cia-a-confession-from-the-profession-book-interview-with-john-paul-leonard-and-andrew-schlademan/
  i co nie WIECIE!!
  Poza tym trochę jestem ‚zdziwiony’:
  prezio tysiąclecia w dzisiejszych ‚rozmowach niedokończonych’ w TV TRWAM, otwarcie mówił ‚o sukcesach (SZCZEGÓLNIE jako osiągnięcia jego ‚formacji’), bolączkach, wrogach>to akurat ‚demokratyczna opozycja”
  podczas gdy post1989 rzeczywistość jako sukces określa czy Wałęsa, Balcerowicz, Kwachu, Belka, Sikorski, Olechowski i trzaskower oczywiście.
  .
  Uprzejma prośba>NIE RŻNĄĆ GŁUPÓW, plis.
  US Marines mają swój ‚język’ a tam:
  FUBAR-F…cked up beyond recognition
  oraz
  SOS-SOE:shit on start-shit on end czego JESTEŚMY świadkami-współudziałowcami.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: