Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Peryskop o Wolne tematy (10 – …
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska odrodzi się z Chaosu

Posted by Marucha w dniu 2020-07-08 (Środa)

Czy można porównać sytuację Polski w 1918 i 2020?

Jeśli tak dobrze się przyjrzeć to kilka podobieństw byśmy znaleźli. Wyznawcy polityki historycznej PiS święcie wierzą, że „ojcem” i akuszerem niepodległości była heroiczna walka późniejszego „marszałka” i jego Legionów.

Nic bardziej mylnego. Polska państwowość odrodziła się z Chaosu.

Tak się bowiem szczęśliwie stało, że wszyscy nasi zaborcy wzięli się za łby i wyszli pokonani z Wielkiej Wojny i to był warunek sine qua non.

Legiony, którym przypisuje się decydujący udział w odzyskaniu niepodległości były utworzone przez Austriaków, głównie do walki z Rosją. Jak podaje Wiki – „Formalną podstawą tworzenia oddziałów legionowych był rozkaz austriackiego dowództwa z 27 sierpnia 1914, w którym zarządzono utworzenie Legionu Wschodniego i Legionu Zachodniego oraz powołanie dwóch równorzędnych komendantów dla obu Legionów. Legiony Polskie podporządkowano nowej centrali wywiadu austriackiego w polu – Nachrichtenabteilung AOK, z której zwierzchnikiem, gen. Oskarem Hraniloviciem von Czvetassin, Piłsudski wszedł w bezpośredni kontakt.”

Tak więc Polska odrodziła się z Chaosu.

Ostateczny kształt naszych zachodnich granic to efekt Powstań Śląskich i przede wszystkim Wielkopolskiego. Nieoceniona (i niedoceniana) była praca Dmowskiego i Paderewskiego na konferencji w Wersalu. Piłsudski nie interesował się zbytnio zachodnimi dzielnicami Polski, wolał zadbać o państwowość Litwy i Ukrainy. Złe języki twierdzą nawet, że Piłsudski miał jakieś agenturalne zobowiązania wobec Niemiec, ale przecież to złe języki są…

Polska AD 2020 to państwo całkowicie pozbawione suwerenności. O ile sto lat temu sytuacja była klarowna i wiedzieliśmy kto nas rozebrał i okupuje, to teraz tak do końca tego nie wiadomo. Jedni wskazują na UE (czyt. Niemcy), inni na USA kierowane przez żydów. Taki dysonans uniemożliwia rzetelny ogląd sytuacji i prowadzi do głębokich podziałów w społeczeństwie. Pod tym względem sytuacja Polski jest gorsza niż sto lat temu.

Obecnie jednak nadarza się podobna sytuacja Chaosu. Zwolennicy reelekcji urzędującego Prezydenta mówią o tym wprost – wybór Trzaskowskiego to gwarantowana tragedia i właśnie… Chaos. Mocno przesadzają bo prezydent w Polsce nie ma aż takiej władzy sprawczej. Prawdą jest jednak to, że może bardzo uprzykrzyć życie rządzącej partii. I w sumie o to chodzi! Niech się żrą i biorą za łby.

PO PiS to awers i rewers tej samej, fałszywej monety. Jeśli zapanuje Chaos to tylko od Polaków zależy czy będą potrafili go wykorzystać. Jeśli nie to będzie oznaczać, że nie zasługujemy na własne państwo. Polska już raz podniosła się dzięki Chaosowi.

Teraz Opatrzność daje nam drugą taką szansę i mam wrażenie, że to jest ostatnia szansa.

[Bóg dał Polsce wiele szans. Wszystkie zostały, przepraszam za wulgarność, rozpierdolone i wdeptane w błoto. Nie wierzę, że zechce zrobić to jeszcze raz. Po co? Po co Polakom niepodległość?  Po to, żeby przy pierwszej lepszej okazji znów się jej pozbyć na rzecz wrogów? – admin]

Jarek Ruszkiewicz
http://spiritolibero.neon24.pl/

Komentarze 24 do “Polska odrodzi się z Chaosu”

 1. lewarek.pl said

  [Bóg dał Polsce wiele szans. Wszystkie zostały, przepraszam za wulgarność, rozpierdolone i wdeptane w błoto. Nie wierzę, że zechce zrobić to jeszcze raz. Po co? Po co Polakom niepodległość? Po to, żeby przy pierwszej lepszej okazji znów się jej pozbyć na rzecz wrogów? – admin]

  Myślę, że zamiast artykułu pana Ruszkiewicza wystarczyłoby umieścić powyższą uwagę i wszystko byłoby jasne.
  Ale trzeba też zaznaczyć, że Pan Bóg ma nieskończoną cierpliwość i być może żywi jakieś plany wobec tego głupiego narodu, w którym przyszło nam żyć, skoro daje mu tyle szans. Nasuwa mi się analogia z narodem żydowskim, któremu Pan wyznaczył misję i który zdradzał Go nieustannie, i wciąż był przywoływany do porządku, aż do wygnania z Ziemi Obiecanej włącznie. No, ale Mesjasz już przyszedł, więc nie wiem co Pan Bóg miałby dla nas? Może wstawiennictwo Królowej Polski podtrzymuje nasze istnienie? W każdym razie mocno nadużywamy Bożej cierpliwości.

 2. wanderer said

  Dlatego, wbrew obrzydzeniu, zaglosujmy na Trzaskowskiego. Niech sie zra i biora za lby.
  Zeby nie bylo, ze ci zaklamancy z pisu maja wszystkie karty w reku.

 3. Kar said

  ..2, gadaj pan tylko za sie, i nikogo nie reprezentuj..chcesz zamoczyc d…. jeszcze x kilka, to idz..Ale nie slin sie pozniej !

 4. Olo said

  Polactwo nie potrzebuje wolności i niepodległości. Niepodległość parzy polactwo w ręce. Dla polactwa wolność i niepodległość to szczyt antysemityzmu, wiec jak ją nawet przypadkowo dostają, to od razu oddają komu trzeba…

 5. . said

  Od jakiegoś już czasu wysyłam ludziom linki do tego bloga. Pisiorom, lewakom, narodowcom, kucom Korwina czy po prostu zwykłym znajomym. W odpowiedziach słyszę „fejkowa strona, pewnie pełno wirusów, nie wejdę”, „spadaj do Moskwy”, „bolszewickie”, „Marucha to jakiś komuch i wróg Kościoła co się ujawnił”, „foliarze”, „spiskowe teorie”, „jesteś czerwony z PO”, „ruska trolnia”, „jakiś faszysta”, „nie czytam takich gówien”, „zbieranina z niszowych portali, nie warto tego promować” i temu podobne. Wredniejsi w odpowiedziach byli ci co na swoich pejsbukach mają pełno jakiejś grafiki patriotycznej czy religijnej. Gdy widzę obraz św. Michała Archanioła, a obok peny na cześć USA i Trumpa albo Kuklińskiego to się czasami na serio zastanawiam czy to nie są jakieś żydowskie podszywy i ludzie służb czy już Polakom tak bardzo poorano mózgi. Lewaka, pedała czy feministkę to mam podane na tacy i wiem, że to śmiecie, a takich patriokatolików to nie wiem czy mam potraktować jako wporzo ludzi czy czasem trzymać się na dystans bo nie wiadomo jakie tak naprawdę mają poglądy. Albo ta jankesofilia. Jakoś ci patrioci nie widzą tęczowych flag na ambasadzie usa. Tego usa którym zarządza teść żyda Trump brany przez debili za wzór chrześcijanina i konserwatysty. [b]Więc którzy to Polacy mają tę niepodległość ozdyskać. Jacy?[/b]
  Nikt mnie przez całe życie tak nie zmieszał z gównem jak przez ostatnie około 10 dni internetowi krzykacze. Podasz takim zdjęcia nawet z PiSowskich portali to nie uwierzą, że L. Kaczyński reaktywował Bnai Brith. Pokaż nagranie jak Duda mówi o krwii żydowskiej w każdym Polaku to ci powiedzą, że manipulujesz. Pokaż komu jego żona składała kwiaty na Ukrainie to to oleją.
  Nie idziesz na wybory to ci powiedzą, że albo nie jesteś katolik albo że jesteś nietolerancyjny. Zależy na kogo trafisz. Z jakim naganiaczem partyjnym masz do czynienia. Gdyby była między nimi prawdziwa wojna to rozwalałbym z kałacha obie grupy bo są siebie warci.[b] Wybór między bnai brith a grupą bilderberg. Reszta to satelity tych lub tamtych. Czy oni naprawdę będą się między sobą żreć czy tylko robią to tzw. wyborcy? [/b]
  A gdzie się podziali prawdziwi Polacy stojący poza tym wszystkim? Ilu takich? Zostały katakumby lub las. To drugie już nie na partyzantkę ale na pustelnię. Zdala od syfu i idiotów.

  Teoretycznie, tylko teoretycznie wybór Czaszkowskiego może namieszać PiSiorom co doprowadziłoby do wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Teoretycznie. A jeśli nawet to co? Co to zmieni? Będą się tak wymieniać co kilka lat a kurs na atlantyzm i izrael zostanie utrzymany. Był Sztolcman, potem Lech, Bul, Endrju i teraz zobaczymy. 31 lat bez zmian. Zresztą Ziutek Dż. już powiedział coś o głosowaniu. Demokracja to utopia. Bajka dla ciemnego luda, że ma na cokolwiek wpływ oddając głos. Ciemny lud nie ma na nic wpływu. [b]Te kłótnie między PiS i PO są umyślnie reżyserowane aby utrzymywać podziały w społeczeństwie i wiarę obu grup w to, że jak będzie ich partia to wszystko nagle się zmieni[/b]. I tak w kółko do kolejnych „wyborów”.

  I jeszcze w bonusie ostatnie teksty chłopaków i dziewczyn z Młodzieży Wszechpolskiej gdy im mówiłem o NWO, spisku żydów i covidzie: „ja pierdolę, że tacy jak ty istnieją i mają prawa wyborcze”, „hahah spiskoświr”, „to nie może być prawda, co ty brałeś?” I to są Młodzi katopatrioci prosto po Mszy Trydenckiej? Może oni tę Polskę wolną wywalczą?

  Tak jak na każdej wojnie nie jest najniebezpieczniejszym przeciwnikiem żołnierz wrogiej armii na froncie lecz szpieg i dywersant w szeregach własnej.

  Więc którzy to Polacy mają Polskę odzyskać? Ci fałszywi patrioci ciemniaki? A może tacy, którym jest wszystko jedno czy jest jakaś Polska czy jej nie ma? Czy my mała grupka? Kto? Za 50 lat to już będą takie pokolenia, że nie będą wiedzieć co to Polska.

 6. wanderer said

  Gadam za siebie i nikogo nie reprezentuje panie Kar. A pan siedz i patrz jak duda zaraz z maslanym usmiechem na ustach podpisze zydom „zwrot” miliardow dolarow.

  Ja, choc nie moge glosowac, zaglosowalbym za trzaskowskim. Obydwoje z duda tego samego warci. Te rozdanie mamy przegrane. Ale przynajmniej w gescie obrzydzenia i pogardy dla sytuacji nasypalbym piasku w tryby.

  Pan rob swoje, ja pana nie atakuje, a mi pozwoli ze zostane przy swoim.

 7. Boydar said

  Ja tylko do tytułu – upieram się, że o żadnym chaosie nie może być mowy. Po prostu ilość elementów układanki w której przyszło nam żyć, zwyczajnie nas przerasta. Stąd i wrażenie niepoukładania.

  Ale, są tacy którzy ogarniają, tylko oni mają „nieco” szerszą ramkę.

 8. Sebastian said

  Ja już na wyborach byłem. Poszedłem bez butów i tak samo jak bosy Antek wróciłem. Teraz nie biorę udziału, na dętego nie głosuję i na tentego też nie, jeb**ć ich, miejsce ich w piekle.

  Gdzie Polacy z tamtych lat, tam gdzie kwiaty, Gdzie Polacy z tamtych lat, czas zatarł ślad, Gdzie Polacy z tamtych lat ?
  TAM GDZIE W POLU KRZYŻA ZNAK !

 9. Bezpartyjna said

  „Więc którzy to Polacy mają Polskę odzyskać? Ci fałszywi patrioci ciemniaki? A może tacy, którym jest wszystko jedno czy jest jakaś Polska czy jej nie ma? Czy my mała grupka?”

  Ja też żadnych, prawdziwych Polaków nie dostrzegam na horyzoncie.
  A mała grupka nie ma większych szans w starciu z takimi molochami.
  Sromotnie wszystko przegrywamy na własne życzenie.
  Serce mi się kroi – aż przykro o tym wszystkim czytać.

 10. jajko said

  re.5 „Wybór między bnai brith a grupą bilderberg”, „Choć BB nie jest organizacją tajną (w Polsce działa jak zwykłe stowarzyszenie), nie można się do niej po prostu zapisać. Należy zostać zaproszonym i mieć rekomendację co najmniej dwóch członków. Członkiem może być jedynie osoba pochodzenia żydowskiego (także po konwersji na judaizm), choć to niejedyne kryterium. – Trzeba wykazać się dorobkiem ”

  Bez fundamentów nic się nie zbuduje. Musi odrodzić się nasza kultura, ta pradawna, pieśni pradawne, obrzędy i wierzenia. Może powstanie coś na wzór loży Słowian z różnych regionów. Coś musi jednoczyć Słowian. Nie zrobią tego ulubione seriale w telewizji i apki w telefonach.

 11. Boydar said

  Dwie sztuki były tylko. Teraz nie znajdzie ?

 12. „PO PiS to awers i rewers tej samej, fałszywej monety.”

  Proste i piękne zdanie. Ale jak wbić jego treść do politycznie pustych głów Polakatolików?
  ______________________________

  „Niech się żrą i biorą za łby.” [PiS z PO]

  Jestem jak najbardziej za, ale na żydowskie wyborcze hucpy nie chadzam.
  ______________________________

  „Polska odrodzi się z Chaosu”

  Trzeba sobie tego życzyć, ale aktualna sytuacja polityczna nie stwarza takich szans jak w 1918r.
  Dzisiejsza Polska nie jest podzielona między zaborców, cała znajduje się pod jednym zaborem żydowsko-anglosaskim, a ów stan jest mocno wspierany przez żydowsko-katolicki Kościół.
  Gdyby dzisiaj pojawił się polityk pokroju R.Dmowskiego nikt by o nim nawet nie usłyszał, bo nie znalazłby się sponsor jak M.Zamoyski, a i takiemu sponsorowi nie pozwolono by na polityczną polską działalność i na finansowanie KNP.
  I choć znalazł się wybitny polski pianista pokroju I.Paderewskiego, K.Zimerman, który odważnie na jednym ze swoich koncertów przeciwstawił się żydowsko-anglosaskim atakom na Polskę, to jedynie sprowokował tym syjonistycznych bandziorów do represji: na amerykańskim lotnisku rozmontowali mu cały fortepian w poszukiwaniu niebezpiecznych substancji, które mogłyby znajdować się w kleju do drewna.

  Szanse dla nas Polaków
  To osłabienie USA i ich wyjście z Europy – i jakieś widoki na to istnieją. Ale jak wyrwać władzę z żydowskich łap w Polsce? Przeciw nam jest cały aparat państwa żydowskiego reżimu (jeśli nie będzie proamerykański, to będzie proeuropejski) i całe kierownictwo żydo-katolickiego Kościoła, który chętnie współpracował z Żydami przeciw Polakom i Polsce, ale nigdy nie poprze polskiego nacjonalizmu, którego jest zaprzysięgłym wrogiem.
  My, Polacy, nie mamy żadnej, nawet małej elitarnej, narodowej organizacji, nie mamy środków finansowych, nie mamy mediów, ani dostępu do mediów. Jak zatem budować narodową, polską, świadomość polityczną?

 13. UZA said

  „Tak się bowiem szczęśliwie stało, że wszyscy nasi zaborcy wzięli się za łby i wyszli pokonani z Wielkiej Wojny i to był warunek sine qua non”

  Obawiam się, że to nie był żaden szczęśliwy zbieg okoliczności (wojna nigdy nie jest szczęściem) . Nie wierzę też w uroczą skądinąd opowieść o tym, że piękna gra Paderewskiego wzruszyła prezydenta Wilsona i on tak z dobrego serca poparł nasze narodowe aspiracje. Niestety, prezydent Wilson był tylko marionetką i realizował scenariusz napisany przez innych. Wtedy, używając określenia red. Michalkiewicza, mądrość etapu wymagała rozbijania wielonarodowych monarchii na małe państwa narodowe i my się na to załapaliśmy. W gruncie rzeczy bez żadnej zasługi z naszej strony. Jeśli nawet Polska zrodziła się z chaosu, był to chaos kontrolowany.
  II Światowa była kolejnym krokiem do przemeblowania i nowego urządzenia świata. Teraz mądrość etapu zakłada połączenie elementów układanki w większe całości aż do poziomu planetarnego. Konflikt – rozkład – synteza i – w rezultacie- nowa jakość , tak to działa.

 14. @ 13

  Oprócz wymienionych przez Komentator/kę/a rzeczywistych faktów udzielenia poparcia Paderewskiemu warto pamiętać także i o tym, że Wilson szykował się do kampanii wyborczej i głosy polskiej Polonii były mu potrzebne.

 15. JARNO said

  ADMIN>można było skrócić Pański komentarz do klasycznego:
  MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG
  w 1918 czy 1945 czy 1956
  ale już nie w 1980 kiedy Deep Jewish State (US-Izrael-UN-NATO-WB-BIS-OECD-IMF-WTO-WHO-WIPO
  założył w PRL-u „SOLIDARNOŚĆ’.
  I ja tylko tradycyjnie:
  gratuluję wyników=rezultatów ‚obalania komuny’, ‚odzyskiwania niepodległości-wolności’, ‚kapitalizmu ><własność prywatna+' v. neoliberalizm-globalizm-washington consens' (czyli Balcerowicz-Belka-Kwachu-Olechowski etc) albo v. TURBOKAPITALIZM wg lokalnych 'liberaltarian' jak Kurwin vel Mikke- Sommer czy Michalkiewicz"' , 'dekomunizacji-'dezubekizacji', 'przedmurze chrześcijaństwa ' v. "wschodnia flanka NATO' czyli szkoła Zbiga Brzezińskiego, etc, etc.
  i tylko jest pytanie, czy przychylać się do sugestii Michalkiewicza:
  .
  "Jaki z tego morał? Ano taki, że jak chcemy przyjaźnić się z Naszym Najważniejszym Sojusznikiem, to nie ma rady – musimy wariować tak samo, jak on"
  .
  vide: Inter pedes .https://marucha.wordpress.com/2020/06/30/inter-pedes/
  .
  Jakaś sugestia, Panie Admin?

 16. Ralal C. said

  Polska dostala wiele szans ale wladze polskie nigdy ale to nigdy nie kierowaly sie razsadkem politycznym (chlubne wyjatki 15 i 16 wieczne)
  Za to rola bogoojczyznianej ofiary wpedzila nasza ojczyzne w same klopoty ktore trwaja do tej pory.Trzezwe spojrzenie na uklad polittyczny
  wlasciwie nie zaistnialo. A ja to nazywam troska o Ojczyzne.

 17. Carlos said

  re 12 Rzeczpospolitapolska – oczywiscie zgadzam sie w 100%. Kosciol Polski , jak dostal Konkordat od Unii Wolnosci i SLD, przestal interesowac sie swoimi owieczkami, a Dni Judaizmu w Kosciele Katolickim, zaingurowaly podleglosc zydkom.

 18. Boydar said

  Można Bestię zagłodzić; ale w przypadkach szczególnych trzeba zapaść na śmierć.

 19. jajko said

  re.12 „My, Polacy, nie mamy żadnej, nawet małej elitarnej, narodowej organizacji, nie mamy środków finansowych, nie mamy mediów, ani dostępu do mediów. Jak zatem budować narodową, polską, świadomość polityczną?”

  Ten fragment jak i cały wpis jest prawdziwy. Musimy się najwpierw odnaleźć, poznać, a potem wspólnie ustalać jak ma wyglądać nasza przyszłość. Tylko realne spotkania i rozmowy mogą być zaczątkiem naszego podniesienia się z Ziemi. Takie spotkania powinny trwać nawet kilka dni. Musimy odnaleźć nam podobnych, bo w tym chaosie nie sposób wyłowić właściwych ludzi.

 20. Krzysztof Piekutowski said

  Szanowni Państwo,myślę,że siła narodu czy kraju raczej nie bierze się z gadki jacy to jesteśmy piękni,młodzi i silni,tylko jak stoimy gospodarczo.Do tego dołożyłbym edukację.Myślę,że jeśli człowiek jest wykształcony to nie ulega ani populizmowi ani tanim gadkom,ma swoje zdanie .Jesteśmy pomiędzy dużymi państwami a jakoś nie umiemy tego wykorzystać.W Polsce słyszę tylko a to ruski,a to szwab.
  Moje pytanie jest takie czy to,że obrażamy się na wszystkich dookoła coś nam daje?Dlaczego tacy jesteśmy małostkowi,obrażamy się jakby to kogoś obchodziło.Nie umiemy budować więzi chyba ,że już jak coś się wali to i umiemy i potrafimy,nawet się zjednoczyć.
  Życzę miłego dnia.
  JKP

 21. Marucha said

  Re 20:
  Myślę, Panie Krzysztofie, że rozziew między wykształceniem a mądrością jest w Polsce na tyle duży (i stale rośnie), że trudno wychwycić między nimi korelację.

 22. Boydar said

  „… bo w tym chaosie nie sposób wyłowić właściwych ludzi …” – Pan Jajko

  Na szczęście, proszę Pana. To specjalność ubecji, tamtej i tej.

  Pan Bóg jest p. Piekutowskiemu zbędny. Trudno, jeszcze jeden ałto rytet dla panienek w niechcianej ciąży.

 23. Krzysztof Piekutowski said

  Dzień dobry.
  No i dostało mi się.Pisałem o dobrych relacjach międzyludzkich a Pan Boydar o Panu Bogu.
  Według mnie i cała kultura europejska i wszystkie wartości to kopiuj wklej 10 przykazań.To tyle i aż tyle.
  Raczej nigdy nie byłem i nie mam zamiaru być autorytetem.Do tego potrzeba dużo rzeczy a mnie ich brakuje.
  I to co napisał Pan Marucha jest bardzo bolesne,bo mamy dość dużo ludzi wykształconych albo lepiej tych,którzy skończyli szkoły wyższe i nic z tego nie wynika,bo nie umieją się ani właściwie zachować ani dawać dobrych przykładów.
  Wrócę jeszcze do Pana Boydara.Szanowny Panie uważąm,że i religii i obycia i dobrych manier powinno się wynosić z domu.
  To rodzina winna być ostają mówiąc oględnie tym co ludzkie.
  I tak na zakończenie takie moje małe motto”prawdziwym ograniczeniem człowieka jest jego wolność;;
  Życzę Państwu miłego dnia.

 24. Boydar said

  Niewykluczone jest. Polecam z klasykę gatunku

  Wyjeżdża rolnik na pole kombajnem, wychodzi, rozgląda się, drapie po głowie i mówi: o kur’wa zapomniałem zasiać

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: