Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  cep o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Andrzej o O paranoi giedroyciowych i bar…
  lesnick o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Jak można być tak naiwnym?

Posted by Marucha w dniu 2020-07-09 (Czwartek)

Ukazał się „Apel wyborczy środowisk niepodległościowych, narodowych i chrześcijańskich do polskich patriotów”. Podpisało się pod nim kilka znanych mi bardzo zacnych osób i doprawdy nie wiem, co mam począć.

Ten apel intelektualnie jest infantylny i zakłamany. Robi z Andrzeja Dudy jakiegoś super patriotę, dzięki któremu myśl narodowa zaczyna rozkwitać. Trzymając się mocno realiów trzeba spytać jak można być tak naiwnym, a może zwyczajnie głupim?

Nie obchodzą mnie inne środowiska podpisujące się pod tym apelem. Interesują mnie ci, którzy przyznają się do tradycji myśli narodowej.

Sam apel zaczyna się cytatem z Romana Dmowskiego „Jestem Polakiem …”. Przyznawanie się do tej tradycji zobowiązuje do myślenia krytycznego i samodzielnego. Treść apelu nie wygląda ani na myślenie samodzielne, ani tym bardziej krytyczne. Firmowanie przez Andrzeja Dudę polityki sprzecznej z polskim interesem narodowym nie wymaga specjalnego wysiłku. Wystarczy wspomnieć jego stosunek do zbrodni banderowskich, służalczość wobec USA czy środowisk żydowskich.

Robienie z osoby, która jest pospolitym popychadłem Jarosława Kaczyńskiego, kogoś, kto tworzy nową jakość w polityce historycznej, jest kpiną z faktów. Kilka fałszywych gestów, kilka orderów, kilka etatów i już jest obrońca, opoka na której zacni ludzie chcą budować. Wygląda, że raczej sami nie wiedzą co.

Martwi mnie i smuci ta polityczna głupota. Zastanawiam się, co jest jej źródłem. Jak można nie dostrzegać, że Duda firmuje i kryje złodziejstwo, niszczenie fundamentalnych struktur państwa, wasalizację Polski i zgodę na utratę niepodległości. Jak można nie dostrzegać i nie rozumieć, że polski interes narodowy wymaga, by powstrzymać choć część tych procesów. Tu cały czas wyłazi polityczne rozumienie katolicyzmu, jako czegoś polskość stanowiącego.

Wyłazi antykomunizm, ale w pojęciu, w którym funkcjonował w PRL-u. Z tego powstała mikstura, której efekt przypomina przysłowiowego szlachciurę – Mazura, który wolał zabić niż post złamać. W tym sposobie myślenia ważniejsze jest, żeby ktoś okazjonalnie odznaczył, postawił pomnik, stworzył instytucję z etatami. Nie jest ważne, że urzędnicy mogą w majestacie prawa kraść, że ambasador obcego mocarstwa ruga i poucza najważniejszych polityków w państwie, że nawet polityka historyczna ma pokraczny kształt. Niech kradną, kłamią i niszczą byle „pedały won!”. Taka to obrona cywilizacji.

Rafał Trzaskowski reprezentuje niemal wszystko, co z gruntu obce jest myśleniu według polskiego interesu narodowego. Jednak Rafał Trzaskowski nawet jeśli nie ma ochoty, to musi choć próbować powstrzymać niszczycielski marsz PiS-u.

Naiwnością jest sądzić, że Andrzej Duda odgrywa i będzie odgrywał samodzielną rolę. PiS z definicji prowadzi politykę sprzeczną z polskim interesem narodowym. Jest takie powiedzenie, że Pan Bóg wilkiem orze. Jest szansa, że nawet wbrew sobie Trzaskowski będzie orał w polskim interesie narodowym. Od pomników, orderów, instytutów, gdzie w nazwie Dmowski, naród, itp. itd. ważniejsze jest, żeby to, co zostało z państwa polskiego funkcjonowało sprawnie i uczciwie, mając głównie na względzie polski interes narodowy.

To jest istota endeckiej polityki, a nie okazjonalne mizianie chwytającymi za serce symbolami. Andrzej Duda przez pięć lat niemal codziennie udowadniał, że jest posłusznym funkcjonariuszem partii i jej przywódcy, zmierzającym do podporządkowania państwa w każdej dziedzinie. Czy tak trudno dostrzec, że to nie ma nic wspólnego z polskim interesem narodowym?

Andrzej Szlęzak
8.07.2020
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 31 do “Jak można być tak naiwnym?”

 1. nod said

  Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył że czaskoski „walczy” tak żeby nie wygrać a tylko podbić frekwencję czyli uwiarygodnić polinizację Polski przez judę w kolejnej pięciolatce to jest zwyczajnie ślepy.
  Jedyne „w miarę” rozsądne wyjście to głosowanie na czaskoskiego czyli niejako zmuszenie do „walki” i odkrycia „twarzy” przez rzydoską partię POPyjSie.

 2. Drwiciel87 said

  Jak można popierać człowieka który jawnie popiera zboczeńców i dewiantów, adoptowanie przez nich dzieci? Kiedy polityka stała się ważniejsza od moralności, przyszłości polskiej rodziny?

  ——
  Kto i gdzie go, kurwa, „popiera”?
  Admin

 3. wanderer said

  „Nie jest ważne, że urzędnicy mogą w majestacie prawa kraść, że ambasador obcego mocarstwa ruga i poucza najważniejszych polityków w państwie, że nawet polityka historyczna ma pokraczny kształt. Niech kradną, kłamią i niszczą byle „pedały won!”. Taka to obrona cywilizacji.”

  Niestety, wielu w ten sposob mysli… A w tej sytuacji potrzeba zimnego wyrachowania.

 4. Boydar said

  Nie mam zielonego pojęcia co naprawdę kryje się za polityką Dudy. Ale jeżeli przeszkadza to obywatelowi Szlęzakowi to raczej na Czosnkowskiego bym nie głosował. To jak zdecydujecie, świadczyć będzie tylko o Was, bo żadnego realnego wpływu na niedzielę nie przewiduję.

  Moja Najnowsiejsza Kolega, oczywiście żyd, bo i niby kto, twierdzi że Duda wygra kilkoma zaledwie punktami procentowymi. I że tak ma być, pro forma, żeby zanadto zwierzyny nie spłoszyć przed czasem. Stary jest, ta moja Kolega, i podejrzewam, że jednak wie co mówi.

 5. Sebastian said

  Oczy przecieram ze zdumienia i nadziwić się nie mogę czytając artykuły traktujące o tym , że ja Polak mam jakiś wybór w te wybory , a kto to jest ten trzeci kandydat ?

  Prezydent Andrzej Duda ułaskawił mężczyznę skazanego m.in. za zgwałcenie oraz znęcanie się nad domownikami. Tłumaczył, że to “sprawa rodzinna” i “nie było gwałtu”. Sprawa jest złożona, jednak nie wygląda tak, jak przedstawia ją władza.

  https://www.dogmatykarnisty.pl/2020/07/ulaskawienie-sprawcy-zgwalcenia/

 6. Marek said

  Jaki ten Szlęzak aktywny.
  Wczoraj stręczył Trzaskowskiego, dzisiaj grzmi przeciw Dudzie.
  Jaki ma interes i rachunek?
  Może taki:
  „W 2018 z listy Koalicji Obywatelskiej został wybrany na radnego sejmiku podkarpackiego”

  ===
  Nie głosuję na żydowskie kukły.
  Nie zrobię żydom lepszej frekwencji.

 7. . said

  Czy wy nie widzicie jak te głupie wybory dzielą nawet was tu gajówce? Duda, Trzaszkowski… czort z nimi.

 8. Olo said

  Ten apel powinien sie zaczynać od słów – Jestem polakiem, chazarskiego, frankijskiego, żydowskiego, chachłackiego pochodzenia…

 9. . said

  Swoją drogą to niezłe jaja jak to PiS przed wyborami nagle „kocha” Dmowskiego. Ha ha.

 10. Bezpartyjna said

  Nie tylko „kocha” Dmowskiego, ale także Kresowian a nawet jest przeciwne szczepieniom.

 11. Wybory bezalternatywne – syjonista za syjonistę – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/06/19/wybory-bezalternatywne-syjonista-za-syjoniste/

 12. mr1a1 said

  Ostatnio rzadko chodzę głosować. Namawiam w rozmowach o polityce do stosowanie kryterium o ewentualnym dawaniu poparcia w takich wyborach jak wybory w niedzielę na podstawie oceny skutków dotychczasowych czynów. I tu jest problem. Gdy PIS rządził pierwszy raz to zniósł podatek spadkowy dla najbliższej rodziny i zlikwidował 2 próg podatkowy. Teraz zlikwidował handel w niedzielę, zlikwidował gimnazja, ograniczył pasożytowanie na podatku VAT, ograniczył ubóstwo rodzin z dziećmi. Czy jest to przypadek i tak im po prostu się przydarzyło czy też to jest jednak ważny argument ? Na to pytanie muszę sobie odpowiedzieć do niedzieli.

 13. Nina said

  Zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego II turze.

  Nie zagłosuję na
  – prezydenta cwaniaków i nierobów (bo nie wyrabiam z podatkami, którymi jestem obciążona, aby im zapewnić święty spokój),
  – pseudo-prawnika, która ma obowiązujące prawo w serdecznej pogardzie i którego wyrzekli się profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  – prezydenta, który na arenie międzynarodowej pozwalał poniżać i szargać Polaków, który wyzywał nas od morderców,
  – prezydenta, który pozwolił obcym wojskom strzelać do Polaków,
  – prezydenta, który lekką ręką przefajfurzył 880.000.000 zł.
  – prezydenta, który NIGDY nie szanował powierzonego mu urzędu prezydenta Polski.

  Nie zagłosuje na człowieka, który przespał całą kadencję, uaktywnił się tylko pod koniec[!!!] kampanii i który dobrał sobie- jako sztabowców – wyjątkowo podłych i nieuczciwych ludzi.

  Krótko – nie zagłosuję na Andrzeja Dudę. Nie głosowałam na niego także 5 lat temu.

 14. JARNO said

  DIVIDED WE STAY
  .
  PS. Wysłuchałem prezia tysiąclecia w TV TRWAM>>odjazd totalny>>ALL INCLUSIVE
  i ten apel się wpisuje w ten scenariusz jak również wychodzenie ze skóry aby ‚starsi-coronapodatni’ wyborcy – aka ‚moherowe berety’- szli do urn>>’NIC NIE GROZI’, ‚będą przepuszczać’ w kolejkach, rodziny z dziećmi>tyż.
  i tylko nie są w stanie ukryć tego strachu w oczach i to jest warte każdego grosza.
  .
  #5: Marek>Gustaw Flaubert miał powiedzieć:
  Kto nie może być literatem, zostaje krytykiem
  Kto nie może być żołnierzem, zostaje kapusiem
  i to jest ‚elektorat’ zjednoczonych prawiczków
  i wszystko to w sosie Deep Jewish State:
  US-IZRAEL-UN-NATO-UN-EU-WB-OECD-BIS-IMF-WHO-WTO-WIPO
  a przypominam, że od post1989 jesteśmy WASALEM deep jewish state i brednie prezia + zjednoczonych prawiczków o ‚suwerenności’ oczyszczalni ścieków=Polin
  gdzie ilość płacących tutaj podatki różni się in-minus od ilości posiadaczy polskich paszportów a którym się polscy podatnicy płacą i będą płacić to czysta groteska.
  .
  BTW. Scenario-playbook na okres post12.07 jest tak proste jak myśl Lenina
  a ‚accoutability’ zjednoczonych prawiczki pod wodzą prezia tysiąclecia hodującego fobie swoje i swojego brata ‚melduję wykonanie zadania’
  jest znane wszem i wobec na świecie: NIKT Z NIMI nie będzie gadał!! Po co!!!

  i np. można zacząć od ‚sfałszowania wyborów’ bo tzw. ‚metoda korespondencyjna’ jest ‚lewackim’ patentem: duda jak wygra – razem z zjednoczonymi prawiczkami – będą najlepsi tylko między bugiem a odrą: dla reszty już są i będą nietolerowani>Trzaskover ma już Legię Honorową podczas gdy dudexowi pozostanie ‚do usranej śmierci’ noszenie ‚certyfikatu’ , np. IPNu.
  Jak się dudexowi i morawerowi czyli zjednoczonym prawiczkom dobierą do skóry „niemcy’ czyli EU >oczywiście że z pomocą ‚trzaskovera’ – to zapewniam, że zrobią to bb.skutecznie i to co dzisiaj prezio tysiąclecia bredzi (w TV Trwam) to……….przygotowanie ‚elektoratu-suwerena’ do dania dupy>no przecież jesteśmy w rąsiach ‚Deep Jewish State’.
  .
  Dla mnie dudex jako ‚prezydent’ był-jest-i będzie groteskowym faciem jak groteskowa jest ta cała ‚zjednoczona prawica’ >głupia jak jak każda ‚prawica’ na świecie (np. w USA)
  a to,
  że jedyną opcją jest kanalie trzaskover+Balcerowicz-Wałęsa-Kwachu+ Tusk+Sikorski+Ann Applebaum+Victoria Nuland+etc>no takie są zasady DEEP JEWISH STATE.
  Kiedy Ateny płaczą, Sparta się nie śmieje.
  .
  NEC LOCUS UBI POLONIA FUIT.

 15. Boydar said

  https://www.edukator.pl/tyberiusz,4655.html

 16. mr1a1 said

  Re 15 Jeżeli link komentarz był do mojego wpisu to idealnie koresponduję z tym co chciałem powiedzieć w mojej notce (jak to zdarza się prawie zawsze w komentarzach Boydara). Jeżeli to co zrobił PIS jest dobre to coś tu nie gra. Bo przecież Tyberiusz nie zrobił nic dobrego chociaż sie starał.

 17. Boydar said

  Ja to tak tylko ogólnie chciałem 🙂

 18. rycho08 said

  Mr1a1,

  „Na to pytanie muszę sobie odpowiedzieć do niedzieli”

  BARDZO ważne pytania, ale dodałbym jeszcze:

  -co robią okupacyjne wojska na terenie Polski – czy chcieliśmy wywołać jakąś wojnę?

  -kto uchwala w Polsce ustawy – patrz ust. o IPN i zobowiązanie do ich akceptacji innych przez kraj na pustyni?

  -czy premier każdy swój ruch musi uzgadniać z danielsem lub botosową?

  -czy potrzebna nam była „bitwa” na historię, przegrana z kretesem?

  -burzenie pomników A.Cz.

  -danie dupy przy pomnikach banderowskich

  -ustawa o przymusie szczepień, szczepionkami bez badań klinicznych

  -utrzymanie w mocy ustawy 1066

  -ustawa o sprzedaży bogactw naturalnych

  -3 lata pierdla za ubój świniaka

  -CETA , GMO itd.

 19. mr1a1 said

  Re 18. Przywołane przez Rycho08 znane fakty wg mnie mogą być innej kategorii niż te, które przywołałem.Cytując za Bareją z Misia „Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewexami. „

 20. rycho08 said

  Ciekawe jak na to wpadłeś? 🙂

 21. Antymon said

  ad 2 Drwiciel87
  „Jak można popierać człowieka który jawnie popiera zboczeńców i dewiantów, adoptowanie przez nich dzieci? Kiedy polityka stała się ważniejsza od moralności, przyszłości polskiej rodziny?”

  Gdyby Churchill z Rooseveltem stwierdzili, że nie mogą poprzeć Stalina, bo to komuch i morderca, przegraliby wojnę. A tak wygrali najpierw z Hitlerem, a potem z następcami Stalina.

  Poglądy Trzaskowskiego nie mają w tej sytuacji znaczenia. W Polsce prezydent nie ma realnej władzy. Nie ma możliwości, żeby zmieniać kraj według własnego projektu, chyba że miałby za sobą parlament, ale jeśli chodzi o Trzaskowskiego, to nawet gdyby za 3 lata wybory wygrało PO, to tam połowa posłów jest przeciwna LGBT. Żeby Trzaskowski mógł wprowadzić w całej Polsce kartę LGBT, większość parlamentarną musiałaby mieć lewica, a to nam, na szczęście nie grozi.

  Teraz mamy sytuację, gdy krajem rządzi obłąkany Kaczyński ze sprostytuowanym banksterem Morawieckim, któremu Kosher Nostra zleciła doprowadzenie Polski do bankructwa. Dzięki Dudzie ci dwaj mogą robić wszystko. Nikt im nie przeszkodzi ani ich nie powstrzyma. Teraz jeszcze są media, tzw. niemieckie, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że Szumowski ukradł 100mln, a Sasin 60mln, ale gdy wygra Duda, Kaczyński zamknie te media, i Szumowscy z Sasinami będą mogli kraść miliardy, a Polacy się nawet o tym nie dowiedzą.

  Też bym wolał, żeby w 2 turze był Bosak, ale jest Trzaskowski. I to on teraz może uratować Polskę przed zagładą, nawet jeśli jego jedynym celem będzie po prostu przyp*ić PiSowi. Polski nam na tęczowo nie przemaluje, za to powstrzyma przynajmniej część działań starego psychola i sprostyutowanego bankstera z Kosher Nostry. PiS zostanie osłabiony, być może dojdzie do wcześniejszych wyborów. Platforma i tak nie wróci do władzy, bo jest w rozsypce. Za to wiele może zyskać Konfederacja.

 22. Isreal said

  ale jaja ….

 23. lewarek.pl said

  Rzeczywiście jaja. Trzaskowski urasta na tym forum do roli zbawcy Polski. Ale sobie idola wybrali!
  Duda jaki jest, każdy widzi.
  Summa summarum szkoda gadać.

 24. Isreal said

  ad23
  to wybór pomiędzy „zdeklarowanym wrogiem a fałszywym przyjacielem” , czyli między dżuma i cholerą ….

  to niżej to do 13

  ale ten zdeklarowany wróg – choćby sexedukacja w przedszkolu,
  Nino spod trzynastki, po co uczyć dziewczynkę (maleństwo takie) 3 czy 5-letnią zakładania prezerwatywy – jak sensownie odpowiesz idę na drugą turę i wrzucam twojemu idolowi ….

 25. rycho08 said

  Israel aleś głupi,

  dowiedz się czegoś, poucz zanim napiszesz. Trzskowski jako prez. W-wy może to robić – jako prez. Polski NIE.
  Sami durnie i po co was pisać nauczyli 🙂

 26. Isreal said

  ad25 jak tak to ide w niedziele poomszy ….

  znowu piszę …..
  człowiek się nie oduczy ….

 27. Witek said

  Najbardziej zapiekło nazwisko prof Kucharczyka.
  Szkoda panie profesorze!!!!

 28. JerzyS said

  Za Dudy ,tylko -3 lata pierdla za ubój świniaka?

  Za Niemców było gorzej,

  bo za zabicie świniaka, lub Niemca, była kara śmierci.

  ale za pierdzenie przy policjantach nie było kary jak teraz

 29. JerzyS said

  Ciekawe,
  czy Trzaskowski zdemontuje sojusz Pały z Pastorałem?

 30. Boydar said

  Ja na ten przykład, demontuję coś, jak mi przeszkadza. Alle, nie dzielmy skóry na miedźwiedziu.

 31. Ale dlaczego? said

  Zło pochodzi od złego.
  Nie zagĺosuję na „mniejsze zło”.
  Zresztą oba są sobie równe…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: