Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Facet o ksywce „Margot”
  Lily. o Wolne tematy (64 – …
  NyndrO o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Facet o ksywce „Margot”
  NICK o Rozbieramy z uwagą Naczelnika…
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  revers o Facet o ksywce „Margot”
  revers o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  NyndrO o Wolne tematy (64 – …
  Anucha o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  Yagiel o Wolne tematy (64 – …
  NyndrO o Wolne tematy (64 – …
  lelumpolelum o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Prezydent Duda nie ułaskawił polskiego żołnierza, a ułaskawił skazanego za pedofilię

Posted by Marucha w dniu 2020-07-10 (Piątek)

Walczył za ojczyznę, ale gdy potrzebował pomocy, państwo odwróciło się od niego. Sierżant Tomasz Borysiewicz, weteran wojny w Afganistanie, przez lata walczył o honor i sprawiedliwość przed polskimi sądami. Oskarżono go o zbrodnię wojenną – największą hańbę dla żołnierza.

I chociaż oczyszczono go z tych zarzutów, a tysiące osób słały petycje do prezydenta o łaskę dla niego, Andrzej Duda (48 l.) jej nie udzielił. Pomógł za to pedofilowi, który znęcał się nad rodziną i wykorzystał własną córkę… Żołnierze pytają: Dlaczego?!

Sierżant Tomasz „Borys” Borysiewicz za służbę Polsce stracił wszystko. Siedział w areszcie pod zarzutem zbrodni wojennej i mordu na cywilach, stracił pracę i dobre imię na wiele lat.

Po wielu bataliach sądowych oczyszczono go z najcięższych zarzutów, sąd skazał go jednak za naruszenie wojskowej dyscypliny. Wówczas stanęło za nim ponad tysiąc osób, w tym dowódcy, autorytety, a także zwykli Polacy. Apelowali, by prezydent Duda go ułaskawił, tym samym umożliwiając mu powrót do normalnego życia, bo z wyrokiem na karku o pracę było trudno.

Głowa państwa nigdy jednak w tej sprawie głosu nie zabrała. Echa tego żołnierskiego dramatu wróciły po tym, gdy prezydent ułaskawił pedofila, cofnął zakaz zbliżania się do swojej ofiary.

– W tak bulwersującej sprawie prezydent podjął decyzję, a w sprawie skazanych żołnierzy nawet nie zajął stanowiska. To smutne – komentuje Stanisław Koziej (77 l.), generał brygady w stanie spoczynku. – Dziwię się, że dla polskiego żołnierza nie znalazła się łaska, a dla pedofila tak – wtóruje mu gen. Waldemar Skrzypczak (64 l.), były dowódca wojsk lądowych.

Sierżant Borysiewicz w 2007 roku wyleciał na misję do Afganistanu. To wtedy przypadkiem polscy żołnierze ostrzelali z moździerza cywilny budynek w pobliżu miejscowości Nangar Khel. Zginęło sześcioro afgańskich cywilów.

Polska prokuratura wojskowa oskarżyła siedmiu żołnierzy o zbrodnię wojenną. Zostali zatrzymani i aresztowani na kilka miesięcy. Po latach sąd orzekł, że nie są winni tej zbrodni. Ale sierżanta i trzech innych żołnierzy sąd skazał za „złe wykonanie rozkazu”.

– Ułaskawienie żołnierza miało być symbolicznym gestem zwierzchnika sił zbrojnych. Tymczasem prezydent ułaskawił pedofila – dodaje Edyta Żemła, autorka książki „Zdradzeni” o sprawie Nangar Khel.

Sam sierżant Borysiewicz sprawy komentować nie chce. Prezydenccy ministrowie nie odbierają telefonów od dziennikarzy Faktu i nie oddzwaniają.

Politycy sponiewierali polskich żołnierzy

Gen. Waldemar Skrzypczak (64 l.), wiceszef MON w latach 2012-2013, dowódca wojsk lądowych w latach 2006-2009 oraz dowódca Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku:

Sprawa Nangar Khel jest hańbą polskiego wymiaru sprawiedliwości. Amerykański dowódca Martin Schweitzer nazwał Nangar Khel wypadkiem i pomyłką. Sojusznicy stanęli po stronie naszych żołnierzy. Natomiast sponiewierał ich polski wymiar sprawiedliwości manipulowany przez polityków. Apelowałem do prezydenta o ułaskawienie żołnierza. Bezskutecznie.

Uważam, że obowiązkiem prezydenta – zwierzchnika sił zbrojnych – było zajęcie się tą sprawą. Jak widać nie miał takiej woli politycznej. Dlaczego nic nie zrobił? [Bo mu żaden żyd nie kazał – admin] Nie wiem. Pozostawiam to do oceny polskich żołnierzy, jak zwierzchnik armii tych żołnierzy traktuje. Naszych żołnierzy sponiewierano, zniszczono im całe życie wojskowe i prywatne. I nikt z polityków nie czuje się winny. Dziwię się, że dla polskiego żołnierza nie znalazła się łaska, a dla pedofila tak.

W tej sprawie prezydent nawet nie zajął stanowiska

Stanisław Koziej, generał brygady w stanie spoczynku, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego w latach 2010–2015, wiceminister obrony narodowej za rządów PiS w latach 2005–2006:

Moim zdaniem żołnierze zostali niesłusznie oskarżeni i skazani. Był to po prostu wypadek w czasie prowadzenia działań wojennych, a postawiono im najcięższy zarzut. Co prawda zostali uniewinnieni, ale kilku zostało skazanych za naruszenie dyscypliny wojskowej.

Gdybym był doradcą prezydenta, doradziłbym mu ułaskawienie wszystkich żołnierzy.

Na przykładzie sprawy żołnierzy ułaskawienie pedofila przez prezydenta jest dla mnie sprawą dziwną. Prezydent powinien dokładniej zbadać tę sprawę. Niewątpliwie jednak, gdyby państwo jakoś interweniowało i pomogło, to być może taki wniosek nigdy nie wpłynąłby do prezydenta.

Reasumując, w tak bulwersującej sprawie prezydent podjął decyzję, a w sprawie skazanych żołnierzy nawet nie zajął stanowiska. To smutne.

https://dziennik-polityczny.com/

Jedna uwaga: sierżant Borysiewicz i jego koledzy nie walczyli za ojczyznę, ale o interesy amerykańskie i żydowskie, z czego mogli sobie nie zdawać sprawy.
Admin

Komentarzy 70 do “Prezydent Duda nie ułaskawił polskiego żołnierza, a ułaskawił skazanego za pedofilię”

 1. NyndrO said

  Druga uwaga, Ardian nie ułaskawił pedofila. Pedofil odsiedział od dzwona do dzwona, a sprawa dotyczyła zakazu zbliżania się. Zrobił to na prośbę pokrzywdzonej, dorosłej już córki i jej matki, które pedofilowi wybaczyły i bardzo chciały się pojednać. No kuhwa jest różnica między tym, a „ułaskawił pedofila”. Zaraz mi tu ktoś wyjedzie z syndromem sztokholmskim. Sam się babom dziwię, ale to nie moja sprawa. To ich życie.

 2. NyndrO said

  Dałoby radę przepuścić mój wpis? Bo jest on jednak dosyć istotny.

 3. Gondar said

  A co z Kaczyńskim? I Komorowskim?

 4. Boydar said

  Nie znam treści wpisu Pana Nyndr0 ale mam pytanie – co on tam robił. Nie, nie Nyndro, sierżant Borysiewicz. I jeżeli mam go teraz bronić, dlaczego nie podzielił się ze mną swoim „żołdem”.

 5. anawa said

  Nie ulaskawil i nie ulaskawi bo nie chca placic odszkodowan . Jak zwykle chodzi o kase .

 6. UZA said

  Jedna uwaga: sierżant Borysiewicz i jego koledzy nie walczyli za ojczyznę, ale o interesy amerykańskie i żydowskie, z czego mogli sobie nie zdawać sprawy.
  Admin”

  Ano właśnie. Sierżant służył interesom obcego mocarstwa za pieniądze wyszarpane polskim podatnikom (których nikt o zdanie nie pytał). Jeżeli sobie z tego zdawał sprawę, to jest draniem, jeżeli zaś nie wiedział, to jest idiotą. Tak, czy inaczej – czort z nim! Brudna robota najemnika wiąże się z pewnym ryzykiem i tak już czasem bywa , że pan najemnik obrywa. A że go Prezydent Duda nie ułaskawił – widać nie było rozkazu.

 7. Boydar said

  Stary szmonces z długą brodą :

  Icek idzie na wojnę: Icek a po co ty idziesz na tę wojnę? A idę postrzelam sobie.A jak ciebie zabiją? Mnie? A za co?

 8. Carlos said

  a ja bym tym zolnierzom jeszcze dolozyl, oni nie walczyli o Ojczyzne, tylko za kase, zwykli najemnicy- fuck them

 9. Zbyszko said

  Walczył w Afganistanie o honor i ojczyznę? Po co oni tam pojechali?, kto w Afganistanie Polsce zagrażał?
  Pojechali dla grubej kasy na wakacje?, czy strzelać do broniących swojej ojczyzny ludzi?

 10. Kar said

  9/Zbyszko
  ___________

  ONE, to tak jak niejaki Tomek Wilmowski;..pojechaly w Szeroki Swiat za przygoda, i na boku ustrzelic dziewice Sally

 11. Marucha said

  Nikogo nie dziwi, że ten sam kraj, który zwerbował i wysłał żołnierzy na nie naszą wojnę, nie bierze ich potem w obronę? Nie wykazuje wobec nich minimum lojalności?

 12. Boydar said

  Bo to już nie jest ten sam kraj.

 13. UZA said

  „Nikogo nie dziwi, że ten sam kraj, który zwerbował i wysłał żołnierzy na nie naszą wojnę, nie bierze ich potem w obronę? Nie wykazuje wobec nich minimum lojalności?”

  Wydaje mi się, że Kraj nie ma z tym wiele wspólnego – po prostu jedni najemnicy zwerbowali innych najemników , niestety, za nasze (podatników) pieniądze. Czy z tego powodu powinniśmy się o nich martwić ? Bardzo możliwe, że w środowisku najemników nie ma czegoś takiego jak lojalność , że oni się nawzajem nie szanują .

 14. karlik said

  Ad.1 „Druga uwaga, Ardian nie ułaskawił pedofila. Pedofil odsiedział od dzwona do dzwona, a sprawa dotyczyła zakazu zbliżania się.” – chyba czytamy różne gazety. To kogo ułaskawił Prezydent skoro nie ułaskawił pedofila?..
  Sprawa jest prosta , jest pedofil z kasą ma jakąś babę i z nią dziecko, baba z dzieckiem nie mają pieniędzy i są uzależnione od pedofila. I on robi co chce, gdy sprawa wychodzi na zewnątrz zamykają pedofila, ale kobieta z dzieckiem została odcięta od źródła utrzymania i wraca pedofil i chce nadal utrzymywać babę z dzieckiem, ale obiecuje, że bzykać będzie tylko babę. Prezydent pozwala by pedofil wrócił do miejsca zamieszkania, zamiast odseparować pedofila od ofiar i zapewnić ofiarom możliwość samodzielnej egzystencji.. – czy to jest trudne do zrozumienia., Czyli nie ulega wątpliwości ułaskawił PEDOFILA..

 15. JARNO said

  co do ‚ułaskawienia pedofila’> mamy prawo ‚copy-paste’ jak w USA i tak jak tam tak tu istnieje cały przemysł prawniczy – żyjący z ‚molestowania’bo Deep Jewish State.
  BTW. dudex się wykazał niewiedzą-ignoracją: FAKT zeitung nie jest własnością ‚niemiecką’ tylko firmy KRK>
  Czy Fakt jest niemiecki czyli do kogo należy Ringier Axel Springer czyli tajemnicza firma KKR>>
  .https://www.kkr.com/our-firm/team
  .http://peter15k.szkolanawigatorow.pl/czy-fakt-jest-niemiecki-czyli-do-kogo-nalezy-ringier-axel-springer-czyli-tajemnicza-firma-kkr
  a tu jest o tej firmie>
  .https://www.kkr.com/our-firm/team
  se poczytajcie i akurat dudex wykazał się, moim zdaniem ‚in plus’ podczas gdy póżniejsza ‚anty-niemiecka’ narracja go kompromituje jego i ‚zleceniodawcę’ jego narracji – TW Balbina czyli Jarkacz.
  .
  Co do tego robaczka, skazanego za ‚zbrodnie wojenną” >’Sprawa Nangar Khel’
  i co sądzą polskie trepy ze stajni Deep Jewish State w rangach generalskich mi wisi jak kilo kitu>
  ‚Znam’ bo znałem kapitana Olgierda, który dowodził tą grupą>BB POZYTYWNA POSTAĆ
  i kwestia jest ta, że to te żołdaki z tego ‚patrolu’ OSKARŻYŁY go o wydanie ROZKAZU strzelania i to te dupki ‚szeregowe’ zostały UNIEWNINNIONE
  i skąd ten „borysiewicz’????
  A co z kpt. Olgierdem? Jak go aresztowano-rodzina zniknęła z mojego widoku-mieszkali obok w budynku a jego miejsce zajął-jeden z tych ‚uniewinnionych’.
  Jeżeli ‚skazano’ kpt. Olgierda a ‚uniewinniono’ żołdaków to konsekwetnie winno się SKAZAĆ
  tych generałów czy Klicha (agent Deep Jewish State od Prlu jako członek ‚wolność i pokój’)
  .
  Ale jest jeszcze jeden problem: Madeleine Albright – zbrodniarka wojenna na równi z Henry Kissingerem – na pytanie co sądzi o śmierci 500 000 dzieci w Iraku z powodu sankcji US w tym również ‚polska’):
  US Atty Gen: How US killed 500,000 Babies in Iraq before 9/11 >2015
  .www.youtube.com/watch?v=PROI_yWCHXA
  .
  odpowiedziała WORTH IT>WARTO BYŁO!!
  .https://www.youtube.com/watch?v=4iFYaeoE3n4
  dla przypomnienia: to pańcia ‚dzisiaj’ razem z Wałęsą i Balcerowiczem
  „We promote freedom”
  https://for.org.pl/en/a/6645,press-briefing-with-the-participation-of-madeleine-albrights-lecha-walesa-and-leszek-balcerowicz
  i ostrzegają przed ‚faszyzmem’.
  ARE YOU HAPPY!!!Morda w kubeł?
  .
  A o eksterminacji Palestyńczyków (od 1948-NAKBA) to co QRWA-też nie wiecie ‚esteci’
  .
  Tak jak o ‚deep holes’ czyli tajnych więzieniach CIA – lokalsi czyli Kwachu +siemiątkowski ‚przytulili” 30 mln USD (millera ‚wyrolowali) też nie wiecie.
  A o zbrodniach wojennych US= NATO+EU w Serbii to oczywiście nie wiecie.??
  Sorki ale
  Deep Jewish State>US-IZRAEL-UN-NATO-EU-BIS-WB-IMF-WHO-WTO-WIPO
  to GRUPA PRZESTĘPCZA!!

 16. Kar said

  ha..ha (11), a ktory bierze? Ile to „wietnamskich” weteranow kadlubkow siedzi na ulicy i zebrze o litosc. Gdzie sa ci co ich wyslali. Dostali blaszki na otarcie lez, skromna zapomoge i sprawa Rambo ad acta poszla. Najemnicy sa chciwi i ryzykuja. Udalo sie raz (combat tour) uda sie drugi zapewne. Wszystkie grzechy popelnione podczas akcji sa scisle trzymane w tajemnicy. Wycieki na zewnatrz sa rygorystycznie karne przez odpowiednie sluzby wojskowe..

 17. JW said

  @ Gajowy: Nie dziwi, bo to dość powszechna praktyka. W necie i nie tylko roi się od historii z USA, których bohaterami są żołnierze walczący gdzieś w Azji, a po powrocie do domu kompletnie porzuceni przez państwo amerykańskie i kończący na ulicy. Przecież nie na darmo niejaki Henry Kissinger powiedział, że “Military men are just dumb, stupid animals to be used as pawns in foreign policy.” Jak widać dotyczy to też polskich military men.

 18. Marucha said

  Re 13:
  Pani Uzo,
  Polskich żołnierzy nie werbował palacz centralnego ogrzewania, ale Polskie Państwo. Wszystko inne (kto to osobiście zrobił, kto i komu płacił itp) to kwestie drugorzędne. Polskie Państwo nie ma szans aby się od tego wymigać.

  Nie wiem, czy mamy się martwić o najemników rekrutowanych z Polski (prawdopodobnie ogłupionych propagandą, jak 95% polskojęzycznego społeczeństwa) – ale nawet gangi wykazują jakieś minimum solidarności wobec swoich członków. Polskie państwo nie było stać nawet na to.

  I to jest istotą zagadnienia.

  Re 15:
  A o zbrodniach wojennych US= NATO+EU w Serbii to oczywiście nie wiecie.??

  Nie, nic nie wiemy. Jesteśmy, kurwa mać, ślepymi i głuchymi analfabetami od przeszło 20 lat.

 19. Marucha said

  Re 17:
  Powiem rzecz banalną: powszechność jakiejś praktyki niekoniecznie musi ja usprawiedliwiać. Polska miała trochę inne tradycje traktowania bohaterów wojennych, niż zostawianie ich na bruku.
  Ale…. co ja godom, co ja godom… jaka Polska…

 20. UZA said

  ad.18) Panie Gajowy, ja nadal nie rozumiem od czego Polskie Państwo miałoby się wymigać lub nie. Osobnik, o którym mówimy, miał proces i został skazany. Sądy są podobno niezawisłe i orzekły tak, jak orzekły. To zamyka sprawę. W końcu nie wywieziono gościa w nocy do jakiejś Berezy Kartuskiej ani do gułagu. Był potraktowany jak każdy inny obywatel w podobnych okolicznościach. Niby dlaczego miałby korzystać z jakichś nadzwyczajnych przywilejów – bo prawo łaski jest czymś takim. Dlatego, że był najemnikiem ? To wykracza poza lojalność Państwa wobec obywatela.

  A że Pan Duda ułaskawił jakiegoś innego skazanego, nie ma tu nic do rzeczy. Prawo łaski zostało pozostawione uznaniu Prezydenta, to nie jest coś, co się komuś należy. Zresztą, jaka właściwie krzywda spotkała tego najemnika ? Że musi sobie szukać roboty, a z wyrokiem trudno ? To dotyczy wszystkich skazanych. Na dyrektora go nie wezmą, ale może zamiatać ulice, w końcu nie został okaleczony. Niech sobie radzi jak inni.

  ——-
  Prawo łaski zostało pozostawione uznaniu prezydenta. Tak.
  My natomiast nie potrzebujemy żadnego „prawa”, aby prezydenta oceniać. Nawet posługując się porównaniami.
  A także oceniać „niezawisłe” sądy.
  Admin

 21. UZA said

  „My natomiast nie potrzebujemy żadnego „prawa”, aby prezydenta oceniać. Nawet posługując się porównaniami.
  A także oceniać „niezawisłe” sądy.
  Admin”

  Zapewniam Pana, Panie Gajowy, że wcale nie mam wysokiego mniemania ani o Prezydencie (żadnym ), ani o sądach. O tym całym sierżancie też nie mam wysokiego mniemania, toteż kiedy przeczytałam Pański wpis o polskiej tradycji traktowania b o h a t e r ó w w o j e n n y c h , ciśnienie skoczyło mi jak antylopa springbok . Jakich bohaterów ?!?!?! Od kiedy to ostrzał cywilów , nawet omyłkowy, jest aktem bohaterstwa ? Ja rozumiem, że dostali błędną informację od „sojusznika”, ale to jest , w najlepszym razie, nieszczęśliwy wypadek, a nie żadne bohaterstwo. Być może pożałowania godny los najemnika odstraszy innych od brudnej, haniebnej roboty dla Jankesów , a nie żadnej tam służby dla Polski. Może to otrzeźwi otumanione propagandą społeczeństwo – niech zobaczą czym się kończy sojusz ze złem, jaki interes można na tym zrobić. Przykłady najlepiej uczą i przekonują.

 22. Peryskop said

  po autokorekcie

  JARNO i UZA jak zazwyczaj w sedno !

  Oj, Panie Adminie Szanowny, czy się aby znów nie zagalopowaliście z tym najemniczym „bohaterstwem” ?

  A może jednak daje znać o sobie ta cholerna GNM konstelacja sch…… ?

  ——–
  Pan jest chyba jednym, który nie tylko potrafi przebrnąć przez mętne elaboraty Jarno, ale jeszcze je cenić…
  Admin

 23. Marucha said

  Re 20:
  Istotnie, w odniesieniu do konkretnego sierżanta mówienie o bohaterstwie jest nieumotywowane, bo nie wiemy zbyt wiele o jego dokonaniach, poza tym, że mógł z wojny nie wrócić.

  Domniemywam jednak, że przypadkowy ostrzał cywilów nie był jego jedynym czynem wojennym, choć Pani wydaje się tak sądzić i wyłącznie na tym się skupia.

  Nie zmieniam jednak ani na jotę swego ogólnego nastawienia: państwo powinno bronić swoich żołnierzy, bo to ono ich wysłało. Amerykanie bronią nawet zwykłych kryminalistów, jakich pełno w ich armii.

 24. Boydar said

  „… państwo powinno bronić swoich żołnierzy …” – Pan Gajowy

  Musiało by (państwo) najpierw powiedzieć – „tak, jako państwo byliśmy sprzedajnymi chu’jami”. Jednakże powstałoby natychmiast pytanie – „a to już nie jesteśmy ?”

  A tak – końce w wodę, dywan jest obszerny i wszystko można próbować pod nim zmieścić.

 25. Marucha said

  Re 24:
  Nie ma obecnie na świecie wiele państw, które nie są sprzedajnymi chu*jami i niewiele rządów zasługuje na miano przyzwoitych.
  A jednak pewne zasady wciąż tu i ówdzie obowiązują. Niechby tylko z rozpędu…

  Co by było, gdyby – dla przykładu – państwo wysłało kogoś na przeszpiegi a po powrocie skazało go na więzienie za to, że był szpiegiem?
  Jeśli państwo nie zachowuje się lojalnie wobec ludzi, którym zleciło wykonywanie pewnych zadań, nikt więcej nie będzie chciał ich wykonywać – bo i niby dlaczego? Zamiast nagrody – kop w dupę?

 26. Boydar said

  Szpieg ma z Państwem inny kontrakt i – nie bardzo jest widoczny publicznie. Szpiegowanie to istotne zadanie Państwa.

  Tamci skorzystali z parasola, no i dziurawy się okazał.

 27. Kar said

  – śpiegowanie to obywatelski- honorowy-intratny geszeft dla wysylajacego panstwa. Ale jak sie patrzy z drugiej strony lusterka, od strony lapiacej skunksa/śpiega na goracym uczynku, to juz insza inszosc, bo jest to powroz lub wylot lufy plutonu egzekucyjnego..nooo czasami jest zaprzegniety do dubeltowej roboty i pchniety nazad do swojego heimat…a tam juz nie jest grany jako 007 (null null sieben klatschspiel)

  ————
  Państwo starało się zawsze wyciągnąć swego szpiega, który wpadł po drugiej stronie. Najczęściej szło na wymianę.
  Admin

 28. Kar said

  Państwo starało się zawsze wyciągnąć swego szpiega, który wpadł po drugiej stronie. Najczęściej szło na wymianę.
  Admin
  _______________

  – no tak, na „wymiane”. I to zaraz obowiazkowo na moscie (nie ma innej alternatywy u bohaterskich spiegow). Tym sciuchranym tuzinkowym-klasycznym moscie gdzie tych dwoch w zwolnionym tempie sie wymija. I jeden drugiemu mamrocze..;..”fuck U…Fuck U too !” …..Dwa wrogie/opozycyjne-przyjacielskie systemy robia sobie honorowy finalny salut..

  – za te pieknie malowany sztychy zawsze placi ten na dole…nasz pierdzimoczkapodatnik

  ————-
  O co Panu chodzi? Czego Pan chce? Po chuja się Pan przypierdala, nie mając NIC do powiedzenia?
  Admin

 29. Peryskop said

  Re 22

  Staram się, jak widać skutecznie.
  A że solo – u non-konformistów to reguła.

  Natomiast co do szpionów, ciekawe ilu obudziło się z goownem w butach po zmianie – oj co ja gadam – po dywersyfikacji sojuszów, z Paktu Warszawskiego na NATO ?

  A swoją drogą, czy słowo „dywersyfikacja” np źródeł energii z taniej gazo-ropy ruskiej na droższą choć też ruską ale via USA – nie pochodzi od słowa „dywersja” ?

  ————
  No i co miał Pan do powiedzenia? Nic.
  Admin

 30. lewarek.pl said

  Jedna uwaga: sierżant Borysiewicz i jego koledzy nie walczyli za ojczyznę, ale o interesy amerykańskie i żydowskie, z czego mogli sobie nie zdawać sprawy.
  Admin

  Bardzo dobrze, że Pan o tym przypomniał! Ale…
  Polscy żołnierze w Afganistanie mogą oczywiście nie zdawać sobie sprawy o czyje interesy walczą (tego im na szkoleniach politycznych nie mówią), muszą jednak wiedzieć, że Afganistan na Polskę nie napadł.
  Zatem los polskich żołnierzy w Afganistanie, Iraku czy gdzie indziej, gdzie wspierają amerykańsko-żydowską agresję, jest mi doskonale obojętny. Sierżanta Borysewicza również. I nie jestem w tym odosobniony.

  ——-
  Pana może to gówno obchodzić.
  Polski nie powinno.
  Admin

 31. lewarek.pl said

  Państwo, zachowując się wobec sierżanta Borysiewicza nielojalnie, niechcący wymierzyło mu obiektywną – oceniając jego udział w wojnie w Afganistanie w kategoriach moralnych – karę.
  Szkoda, że nie ma kto wymierzyć kary państwu. Na razie.

  ——
  Jaką znowu „obiektywną karę”?
  Admin

 32. Boydar said

  Dwa pierwsze z brzegu komentarze pod https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,22245875,sprawa-nangar-khel-zrujnowala-sierzantowi-zycie-prezydent-go.html

  slain 19.08.2017, 21:59
  Honor = sześciu martwych cywilów, w tym kobiety i dzieci + kilku ciężko rannych Afgańczyków, dobrze zrozumiałem?
  już oceniałe(a)ś

  elenita 20.08.2017, 09:57
  Boże, jakie to wstrząsające. Wyciągnięto ich z domów na oczach żon i dzieci. Tych porządnych chłopaków, którzy parę tysięcy kilometrów dalej zabijali cywilów na oczach innych żon i dzieci. No to musi być straszny dramat z tym wyciąganiem z domu. W przeciwieństwie do zabijania cywilów, przecież te pozabijane dzieci nie mają już żadnej traumy, to luzik.

  Pan Gajowy napisał – „… Polski nie powinno /to gów’no obchodzić/ …”

  Panie Gajowy, jest nieco inaczej niż Pan sugeruje – Polska swoją opinię w sprawie wyraziła jasno i na piśmie, w uzasadnieniu wyroku przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

  A na zatarcie wyroku za zabicie niewinnych Afgańczyków (dwa lata w zawieszeniu) ma czekać jeszcze tylko trzy lata. W areszcie przesiedział raptem siedem miesięcy. Jest takie stare polskie powiedzonko idealnie pasujące – „taka świnia co drze wór i kwiczy”.

  Ciekawe co by mu Talibowie zasądzili.

 33. rycho08 said

  Polacy to jednak po”eby.

  żołnierz jest od wykonywania rozkazów swoich przełożonych i dopóki nie odmówi wykonania rozkazu lub nie zdezerteruje,odpowiadają przełożeni, a na końcu państwo.
  I to państwo ma go bronić bo on ryzykuję życiem wykonując jego rozkazy.

  A głupie Polaczki rozgrzeszają dezertera (kukliński) a obwiniają żołnierza o którym nic nie wiedzą – bo musza koniecznie zaznaczyć swoją obecność, jako ostatni obsikać słupek.

 34. Marucha said

  Re 33:
  I to jest, k… mać – NORMALNE, zdrowe podejście do tematyki żołnierza w służbie państwa.
  Państwo ma go bronić w każdej sytuacji, bo go wysłało.

  Tak samo, jak adwokat ma bronić oskarżonego, a nie wspierać prokuratora.

 35. rycho08 said

  NyndrO (1)

  101/100

 36. Boydar said

  Aktualnie rota przysięgi wojskowej brzmi (za wiki):

  Ja, żołnierz Wojska Polskiego
  przysięgam
  służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,
  bronić jej niepodległości i granic.
  Stać na straży Konstytucji,
  strzec honoru żołnierza polskiego,
  sztandaru wojskowego bronić.
  Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie,
  krwi własnej ani życia nie szczędzić.
  Tak mi dopomóż Bóg.

  Proszę udowodnić, że to Ojczyzna go wysłała
  Proszę wykazać że nie złamał przysięgi
  O Boga nie zapytam

  „… dziś polski żołnierz, zanim wyjedzie na misję – do Afganistanu, na Bałkany, a wcześniej np. do Iraku – podpisuje zgodę. W każdej chwili może się z niej wycofać …” – https://wyborcza.pl/1,75398,11599298,Wojna_na_rozkaz_.html

  „… generałowie chcą, by żołnierzy można tam było wysyłać na rozkaz, a nie na ochotnika …” – https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1502745,1,gdy-zolnierz-nie-chce-na-wojne.read

 37. JARNO said

  #MARUCHA-ADMIN
  powoli zaczynam traktować mantrę ‚mętne wywody Jarno” jako komplement tzn. piszę rzeczy, które Panowie nie rozumiecie – bo ‚mętne’ – a świat – AD 2020 – by Deep JEWISH STATE – jest ‚prosty jak konstrukcja CEPA i dzisiaj, z USA, przez przeciwnika Trumpa: Stephen Lendman:
  Jugosławia-Srebernica-US-NATO i zbrodnie wojenne:
  25 Anniversary of the Srebrenica Massacre Big Lie That Won’t Die
  .https://stephenlendman.org/2020/07/25-anniversary-of-the-srebrenica-massacre-bit-lie-that-wont-die/
  oraz – co do ‚zbrodni wojennych’>ale przez UK-było nie było naszego ‚sojusznika’ w NATO>
  .
  UK Complicity with Saudi War Crimes in Yemen>
  .https://stephenlendman.org/2020/07/uk-complicity-with-saudi-war-crimes-in-yemen/
  .
  i znowu>’zbrodnie wojenne’ no bo zestrzelenie cywilnego samolotu MH17 – przez Deep Jewish State – sądzone jest rąsiami EU:
  Sham Netherlands MH17-Related Lawsuit Against Russia
  .https://stephenlendman.org/2020/07/28821/
  .
  i nie pozostaje mi nic innego>>SP………M

 38. rycho08 said

  „„… dziś polski żołnierz, zanim wyjedzie na misję – do Afganistanu, na Bałkany, a wcześniej np. do Iraku – podpisuje zgodę. W każdej chwili może się z niej wycofać …”

  Naiwny człowieku, myślisz, że gdyby nie było ochotników to nie wysyłaliby żołnierzy na front.

  „Proszę udowodnić, że to Ojczyzna go wysłała” – „służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej”

  a , że rzeczpospolita się sku.. to nie wina żołnierza.

 39. Boydar said

  Gdyby ciocia miała wąsy to by była wujkiem. To co napisał Pan Rycho jest niewątpliwie ekscytujące ale za to zupełnie niemerytoryczne – rozpatrujemy bowiem sprawę „taką jaka jest”, w obecnym stanie prawnym i faktycznym.

 40. rycho08 said

  Nie oceniaj – bo się do tego nie nadajesz – pisz o konkretach.

 41. Marucha said

  Re 36:
  Proszę udowodnić, że to Ojczyzna go wysłała

  A niby kto go wysłał? Legia Cudzoziemska? Miejskie Wodociągi?
  Co ma do rzeczy, że wyjechał dobrowolnie?
  Co ma do rzeczy, że go zapewne oszukano iż jedzie bronić Ojczyzny przed talibami a przynajmniej jej się przysłużyć pomagając Największemu Sojusznikowi?
  Psim obowiązkiem Polski było go bronic, a nie łamać mu życie.

  Jebane k…y rzydowskie…

 42. Boydar said

  Owszem. Ale mu nie kazały. Umożliwiły. Dały też mundur (polski !) i karabin. Dlatego są je’bane,

  Ale dziwię się Panu, że Pan się dziwi; przecież trudno od k..rw rzydowskich wymagać honoru czy lojalności, nawet tej bandycko mafijnej.

 43. Peryskop said

  Proszę nie robić niemoty niegramoty z sierżanta Tomasza „Borysa” Borysiewicza, bo to jest wyszkolony m.in. w taktyce PODOFICER – ledwie o 4 podkategorie od oficera.

  Więc doskonale musiał wiedzieć, że Afganistan ani nie graniczy z Polską, ani nie wypowiedział nam wojny.

  Zapewne też orientował się, że walczy głównie o haszysz.

  ——–
  Tak samo się „orientował” jak 95% jego rodaków.
  Co jest zresztą bez znaczenia.
  Admin

 44. QURWY żydy SZCZUJĄ czarnych na białych obywateli USA! said

  John Cash jeden z najwiekszych muzyków USA został SPROFANOWANY przez DZICZ w rozsypujacym się i zabankrutowanym przez ŻYDÓW USA !!!

  Bardzo znany w przeszłości Country Western śpiewak i kompozytor Johnny Cash skąponował piosenkę „God Bless Robert E. Lee” o dowódcy Armi Confederacji 1861-1865 generałle Robert E. Lee.

  W tej piosence „God Bless Robert E. Lee”[ Boże bogosław Roberta E. Lee ] nazwał jego BOHATEREM bo żeczywisci był, jiest i BEDZIE zawsze BOHATEREM ale w uczciwym USA w wydanym w 1993 roku albumie o nazwie:

  „Johnny 99”

  W tym to albumie znajduje się piosenka Casha zatytułowana „God Bless Robert E. Lee” za którą to piosenke śpiewak Johnny Cash otrzymał NAJWAŻNIEJSZE nagrody muzyczne w USA:

  Przez ostatnie 15 lat rządzący ŻYDY w Waszyngtonie i całym USA NAPUSZCZAJĄ murzynów na białych obywateli pod PRETEKSTEM, aby wszyscy biali obywatele USA wypłacili „ODSZKODOWANIA” za pracę niewolniczą murzynów za ostanie 400 lat . . . !!!

  Nie wolno zapominać, że to właśnie generał Robert E. Lee – Confederat Ameryki jako PIERWSZY swoim DEKRETEM uwolnił z niewolnictwa wszystkich murzynów Południa USA, którzy wg. jego decyzji zostali wolnymi ludzmi, czego NIE uznał ówczesny prezydent USA – Abraham Lincolm.

  NIESTETY, ale obecni czarni rasiści aktywiści z przestępczych band „Black Live Matter” czy Antifa, którzy pragną przechwycić władzę w USA PODPUSZCZANI przez ŻYDOWSKIE media oraz żydowskich historyków fabrykujących FAŁSZ dosłownie wszędzie napełniają murzynów do zwierzęcej NIENAWIŚCI w stosunku do białych ludzi.

  Murzyni napełnieni żydowskim fałszem w USA zniszczyli pomnik muzyka Johnny’ego Casha w jego rodzinnej miejscowości Charlottesville powtarzając za żydami, że był „nazistą”:

  Oto ZASŁUGI kompozytora i piosenkarza John Cash:

  Cash otrzymał wiele nagród Country Music Association, Grammy i innych nagród, w kategoriach od wokalnych i mówionych po notatki albumowe i filmy. W swojej karierze trwającej prawie pięć dekad Cash był uosobieniem muzyki country dla wielu ludzi na całym świecie.

  Cash był muzykiem, który nie był zdefiniowany przez jeden gatunek. Nagrywał piosenki, które można uznać za rock and roll, blues, rockabilly, folk i gospel, i wywarł wpływ na każdy z tych gatunków.

  O jego różnorodności świadczą otrzymane NAJWYŻSZE NAGRODY w pięciu głównych kategoriach muzycznych:

  Nashville Songwriters Hall of Fame (1977),
  Country Music Hall of Fame (1980),
  Rock and Roll Hall of Fame (1992),
  GMA’s Gospel Music Hall of Fame (2010). oraz
  Memphis Music Hall of Fame (2013)

  Oznaczając swoją śmierć w 2003 roku, najważniejsze czasopismo muzyczne „Rolling Stone” stwierdziło, że oprócz Elvisa Presleya, John Cash był JEDNYM artystą wprowadzonym jako wykonawca zarówno do Country Music Hall of Fame, jak i Rock and Roll Hall of Fame.

  Jego wkład w ten gatunek został doceniony przez Rockabilly Hall of Fame.

  Cash też za swoje patriotyczne piosenki otrzymał nagrodę Kennedy Center Honors w 1996 roku i stwierdził, że jego wprowadzenie do Country Music Hall of Fame w 1980 roku było jego największym osiągnięciem zawodowym.

  W 2001 roku otrzymał Narodowy Złoty Medal Sztuki – najwyższe wyróżnienie jakie może otrzymać artysta w USA !

  Dzisiaj ZDZICZAŁE murzyńskie pospulstwo PODPUSZCZANE przez komunistyczne lewackie żydostwo oraz złodziejo-bandytów z przestępczego gangu tzw. „partia demokratyczna” USIŁUJE zmartretować twórczość wyjątkowego artysty, którego Ameryka kochała i kocha za jego twórczość PATRIOTYCZNĄ !!!

 45. W tych czerwonych mundurkach to OBECNA "polska armia" . . . said

 46. A GDZIE jest Polski Braveheart ?! GDZIE ?! said

  Zginiemy WSZYSCY jak nie bedziemy się BIĆ fizycznie i KRWAWO o swoje być, albo nie być !

  O wolność i własny interes TRZEBA się bić KRWAWO !
  Klawiaturą PC nic, a NIC się NIE wywalczy !

  KAŻDY etniczny Polak w swoim tubylczym kraju Polska MUSI mieć w domu co najmniej 2 sztuki palnej broni i być wyćwiczony w jej urzywaniu oraz taktyce walki !
  To MUSI tak być po BRUTALNYM obaleniu bez skrupułów tych podłych sprzedajnych ZDRAJCÓW złodzieji przestępczych anty-polskich gangów PO+PiS+SLD !

  Wypychanie Polskiego Żołnierza przez rządzacych SPRZEDAJNYCH anty-polskich sqinsynów na jakieś tam „misje” w CUDZYM zagranicznym interesie, gdzieś tysiące kilometrów od Polski to ZDRADA !!!

  Rządzących zdrajców za ZBRODNIE zdrady się ZABIJA !
  Bez skrupułów !!!

 47. Prawosławny Patriarcha Moskwy konsekruje Główną Katedrę Wojskową said

  Z takim duchem NIGDY te żydo-masonskie „dupki” pedalskiej atlantyckiej strefy NIGDY nie zwyciężą z ruską armią:

  Jego Świątobliwość Prawosławny Patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl poświęcił Patriarchalną Główną Wojskową Katedrę Zmartwychwstania Chrystusa.
  Katedra została zbudowana, aby dziękować Bogu za Zwycięstwo Rosji w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (II Wojna Światowa) oraz aby pamiętać o wszystkich pobożnych i ochrzczonych poległych żołnierzach.
  To trzecia co do wielkości katedra w Rosji.

 48. gnago said

  Ech naiwni was frajerzy . Myślicie że jakikolwiek prezydent siedzi te kilkanaście godzin na dobę rozpatrując w mękach sumienia przedstawiane mu petycje, rozporządzenia. Zwyczajnie, w najlepszym razie siedzi przy biurku z długopisem i podpisuje przedstawiane do podpisu papiery z rekomendacją zespołu wcześniej rozpatrującego daną sprawę. W najgorszym jakiś urzędas podbija faksymile w jego imieniu i tyle. Te „zło” przeżarło całe warstwy urzędnicze i osobowo i mentalnie

  ——
  Dobrze,że nam Pan to wyjaśnił
  Admin

 49. Peryskop said

  Re 43

  Kolor beretu sierżanta Tomasza „Borysa” Borysiewicza na załączonym zdjęciu wskazuje, że był on (jest?) komandosem, a więc służył w formacji elitarnej.

 50. lewarek.pl said

  Pana może to gówno obchodzić.
  Polski nie powinno.
  Admin

  Gdyby Pan wyraził się bardziej precyzyjnie i napisał, że to na przykład Ministerstwo Obrony Narodowej powinno bronić Borysiewicza, to pewnie wszyscy by się z Panem zgodzili i nie byłoby całego tego zamętu. Bo „Polska” to pojęcie dużo szersze. „Polską” jestem ja i również uczestnicy tego wątku, którzy wyraźnie dali temu wyraz. Instytucje państwowe, realizujące politykę obcych mocarstw, to nie „Polska”.

  Jaką znowu „obiektywną karę”?
  Admin

  Obiektywna kara należy się facetowi wyjeżdżającemu dobrowolnie, bez przymusu, dla pieniędzy, kariery czy przyjemności na antypody i zabijającego tam ludzi, którzy nic złego nie uczynili jego ojczyźnie, a najpewniej nie wiedzą o jej istnieniu. Dlaczego „obiektywna”? Bo wynikająca wprost z przykazania dekalogu. Kara, która spotkała Borysiewicza jest symboliczna, ale dobra psu i mucha. Ciąg dalszy zostawmy Panu Bogu.

 51. Marucha said

  Re 50|
  Polska to jedna calosc, a nie jedno ministerstwo sobie, a drugie sobie.
  Poza tym pieprzy Pan – Polska go wysłała, niewazne, czy pod przymusem, czy na ochotmika. NIEWAZNE. Wysłała i ma go bronic, cywilbando!

 52. Boydar said

  Że co ??? Że ja jestem jedna całość z Michnikiem czy innym Biedroniem ??? Taaaaki ch’uj, Panie Radco !!!

 53. Peryskop said

  Panie Marucho, sam Pan nam niedawno wyznał, że nawet z Maruszyną dzielicie poglądy ledwie po połowie.

  A co dopiero dzielą osoby sobie obce, zwaśnione od lat ?

 54. Marucha said

  Re 52:
  Niestety, tak właśnie jest, czy to nam się podoba, czy wręcz przeciwnie.
  Nasza wina, że nie wyrywamy chwastów.

 55. lewarek.pl said

  51.
  Poza tym pieprzy Pan – Polska go wysłała, niewazne, czy pod przymusem, czy na ochotmika. NIEWAZNE. Wysłała i ma go bronic, cywilbando!

  Dobra, niech będzie, że Polska to instytucje. Te instytucje mają również obowiązek sprawiedliwie osądzić czyn Borysiewicza. Nie jest to jakiś kowboj ponad prawem. I osądziły. Sąd wpakował Borysiewicza do pudła, a Duda go nie ułaskawił.
  Swoją drogą kołaczą się w tym Dudzie jeszcze jakieś resztki sumienia.

  Gówno.
  Admin

 56. rycho08 said

  Boydar – możesz im obić ryja skopać tyłki , ale stanowimy CAŁOŚĆ.

  Inaczej to w pi”du to całe nasze pir”olenie o OJCZYŹNIE. Nie będzie jej!!!

 57. rycho08 said

  Lewarek już pisałem co myślę o Tobie i podobnych – odpiszę jednak, może inni skorzystają.

  Sądy w Polsce dokonują różnych cudów a w tym wypadku chodziło o znalezienie kozła ofiarnego.
  Ci żołnierze dostali namiary skąd zostali zaatakowani i skierowali tam ogień, nie wiedzieli, że tam są cywile (byli za wzniesieniem).

 58. Boydar said

  Tak jak rak mojego sąsiada stanowi integralną część jego płuc i wątroby. Z tym, że on ma pewność że to już niedługo.

 59. NICK said

  Opanujcie się.

 60. Boydar said

  Panie Rychu, opisywany był przypadek, że złodzieja prąd poraził śmiertelnie jak przełaził przez ogrodzenie, to w Stanach gdzieś było.

  Któryś z jego kolesi zeznający potem na procesie, ostrzegał go, że tak może być. No to ten złodziej sprawdził, zanim zaczął włazić, i nie było. A za dziesięć sekund już był, jak system nadzoru wykrył obiekt. Na szczęście dla właściciela tam zdaje się obowiązuje inne prawo.

  Ale to tylko luźne skojarzenie.

  Oni tam zarabiali pieniądze ! I nic więcej; nie bronili ani granic, ani Polaków, ani honoru. Jak górnik zginie bo metan wybuchł to nikt aj waj nie krzyczy; bo to przecież taki zawód.

 61. lewarek.pl said

  57.
  Ci żołnierze dostali namiary skąd zostali zaatakowani i skierowali tam ogień, nie wiedzieli, że tam są cywile (byli za wzniesieniem).

  Pan w ogóle nie rozumie, o co mi chodzi. O to mianowicie, że ci żołnierze nie powinni tam być. A jak ktoś pojechał na własne życzenie i spotkała go przykrość, to już jego broszka.
  Pan Boydar wyżej pięknie to wyłożył.

 62. Lily said

  KTO mial wygrac?,jak nie pomazaniec i ulubieniec rodu Kaczynskich,z babki Franciszki Swiatkowskiej z Greniowki k/Odessy.
  „BYL moim nauczycielem”, A.D,o L.K.
  Jest On pierwszym prezydentem, po obradach
  Knessetu izraelskiego w III.R,P,w ktorym bral
  osobisty udzial.

 63. Marucha said

  Re 60:
  Oni tam zarabiali pieniądze ! I nic więcej; nie bronili ani granic, ani Polaków, ani honoru.

  Oni o tym nie wiedzieli. Podobnie, jak 95% pozostałych Polaków, popierających w ciemno każde kurewstwo żydoamerykańskie.

 64. Boydar said

  Trudno się nie zgodzić; jest tylko problem jak to rodzinom tych zabitych Afgańczyków wytłumaczyć. Ma Pan Gajowy szczególny talent, może by spróbował ?

  ——
  To samo dotyczy wszystkich przypadkowych ofiar wszystkich wojen, Panie Boydar…
  Admin

 65. Kar said

  Oni o tym nie wiedzieli. Podobnie, jak 95% pozostałych Polaków,..
  ____________________

  – czyli jest tzw. znak ” = ” miedzy niemi..znaczy sie bezmiozgi-czlowieki na calej linii..A bezmiozg jest odpowiedzialny za ….nic…usprawiedliwiony

  – ja sie tu, nie przypie#rdalam..jezeli wolno mi rzec te słowy

  ——
  Nie wymagajmy od sierżanta, aby zmieścił się w górnym percentylu 5% populacji III RP.
  Admin

 66. Boydar said

  Dobrze że Pan Gajowy zaznaczył … to myśmy prowadzili (i chyba nadal) wojnę z Afganistanem ? Pan będzie łaskaw przypomnieć, kto komu wypowiedział, bo mnie chyba skrezola chrumka.

 67. Boydar said

  No i jeśli już, to czy jest to wojna obronna czy ta druga.

 68. Marucha said

  Re 66:
  I po co takie pytania? Odpowiedź jest trywialnie oczywista. Chcę mnie Pan wkręcić w jakieś sofizmaty?

 69. Boydar said

  W żadnym wypadku; ale odpuścić nie mogę. To by było wbrew wszystkiemu czym jestem.

  Dajmy już spokój, mleko się wylało. Może teraz (???) takich okoliczności będzie mniej albo, dałby Bóg, wcale. Jak ruscy ludzie chcą walczyć na swoje konto to wyjeżdżają „na misję” pod firmą, a nie pod szyldem Rosji. Może i u nas do tego dojdzie.

 70. Peryskop said

  po lekutkiej korekcie

  Re 29

  Lepsze takie nic, niż byle cyc.

  Bo odkrycie członu „dywersja”, ukrytego w mem-wytrychu „dywersyfikacja” – to pies ?

  Oj …

  Ale nieodmiennie trzymam kciuki za Pańskie zdrowie, bystrotę i dobry hoomor.

  Bo w gruncie rzeczy jesteśmy jakby po tej samej stronie ideolo barykady. Tylko że systemy detekcji „swój-wróg” lubią zawodzić momentami.

  Ale przecież i to się już zdarzało, i to nie tylko nam.

Sorry, the comment form is closed at this time.