Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Myśleć trzeba. Myśleć!

Posted by Marucha w dniu 2020-07-14 (Wtorek)

Serbowie nie po raz pierwszy okazali się narodem, który nie idzie z prądem wbrew własnym interesom, a na pouczenia „Ale wszyscy inni się podporządkowali!” – odpowiada „Ale my nie jesteśmy wszyscy…”.

Szkoda, że obok Białorusinów są bodaj ostatnim narodem słowiańskim mającym tyleż rozsądku, co godności… Na zapowiedź ponownego zakucia lockdownem, godziny policyjnej, masek, paraliżu gospodarczego i wznowienia wszystkich tych absurdalnych szykan znanych z całej prawie Europy, w tym niestety i z Polski – Serbowie wyszli na ulice i starli się z policją żądając, by przestać robić z nich idiotów jakimiś wydumanymi strachami.

A wiecie Państwo kiedy władzom w Belgradzie przyszło do głowy, by zrobić narodowi powtórkę ze znanej tragifarsy? Ano tak jakoś wyszło, że niedługo po wyborach, kiedy się już nie trzeba było przymilać do społeczeństwa…

Tymczasem w Polsce nieświadome co może się znowu z nim zdarzyć – miejscowe społeczeństwo kłóci się w najlepsze o taką pierdułę, jak II tura, z wyraźną ulgą starając się udawać zapomnienie paranoi koronawirusowej. A przecież w ogóle nie wiadomo skąd przekonanie, że ten cyrk nie wróci ze zdwojoną siłą – czy to z powodu tej, czy jakiejś innej grypy.

Jak nas zastraszyli

Czyż bowiem nie dowiedziono już, że wystarczy znowu przywrócić na pierwsze strony hasło „Nowe zakażenia!”? Właśnie ten czynnik został wszak wykorzystany do wywołania pierwotnej psychozy. Od początku bowiem chyba rozumiano, że nie da się straszyć samymi zgonami, bo ktoś się w końcu połapie, że ich ilości są statystycznie nieistotnie. Wybrano więc jedyny dostępny wskaźnik wyrażany w większych liczbach bezwzględnych. W dodatku zaś całkowicie niemożliwy do opanowania, więc wieczny jako uzasadnienie ciągłych regulacji. „Niestety, mamy nowe zakażenia, więc…” Perpetuum mobile. Wystarczyło wytworzyć psychozę „zakażenie = pewna śmierć w męczarniach” (do czego była potrzebna tragiczno-żałosna włoska pokazówka). W efekcie wszelkie głosy oparte o jedynie logiczne i naukowe podejście, przyjmujące, że:

1. tak, zakażenia są nieuchronne,

2. i tak, dzięki nim uzyskamy odporność

– było od razu histerycznie odrzucane „Bosz, chcą zabić nas wszystkich!”.

A ponieważ tak, jak rozsądni mówili od początku: prędzej czy później wszyscy się o tego wirusa otrą (przeważnie nie zwracając na to uwagi) – więc nic nie stoi na przeszkodzie, by cały cyrk powtarzać znowu i znowu. I jest to naprawdę znacznie ważniejsze od tego który dybuk będzie udawał głowę państwa.

Kto nas znowu okradł?

Jak można domniemywać, mamy obecnie fazę przejściową. To znaczy społeczeństwo jest chwilowo potrzebne do odbębnienia wyborów, w tle jednak wciąż buczy podprogowy sygnał „zakażenia! zagrożenie! koronawirus!” – na wypadek, gdyby znowu trzeba było całą pokazówkę uruchomić na nowo, np. zanim ktoś zada jedyne sensowne i ważne dziś pytania: po pierwsze jak bronić się przed falą kryzysową, która już demoluje europejskie gospodarki i po drugie – dlaczego w ogóle, kiedy dziś znamy już prawdziwą skalę zagrożenia w ogóle wprowadzono tak daleko idące restrykcje, które uderzyły jeszcze mocniej w kieszenie Polaków? A, i po trzecie – kto na tym wszystkim do cholery zarobił?

Poza strefą histerii podstawowe fakty są już bowiem znane i czytelne. Sytuacja epidemiczna Polski odznacza się stabilnym trendem zarażeń, w efekcie czego do dzisiaj było ich w Polsce ponad 36,4 tysiąca. Jak być może jednak pamiętamy – najważniejsza miała być nawet nie liczba zarażeń i zachorowań, ale groźba przeciążenia szpitali. I tu okazuje się, że od pewnego czasu liczba hospitalizacji jest niemal stała – tzn. leczonych i na obserwacji szpitalnej przebywa stale nie więcej niż po ok. 2,5 tys. pacjentów. W całym kraju, powtórzę, a to ilość do zagospodarowania łóżkami zakaźnymi jakichś trzech województw. I nie było więcej nawet w szczycie restrykcji.

I wreszcie wskaźnik trzeci – te straszne kolejki po respiratory, w których w męczarniach mieli umierać duszący się na COVID-19. Jak na pewno pamiętamy (w końcu dobra pamięć jest kluczowa przy takich psychozach) – respiratorów po ostatnich zakupach mamy w Polsce 11.100. A ile obecnie jest zajętych z powodów koronawirusa? Mniej niż 80 – odpowiedziało mi ministerstwo. Nie osiem tysięcy. OSIEMDZIESIĄT. Sztuk. I nie było na raz udzielane więcej świadczeń tego typu niż 140.

Tak, wiem – „tak mało, bo nas uratowali!”. I to dlatego, że osiedlowe ORMO nawet we własnych łazienkach siedziało w maskach. Nawet jednak najbardziej łatwowierni i strachliwi powinni umieć zestawić dwie liczby:

11.100 > 80

I może choć spróbować zastanowić się nad własnym strachem.

Wyjątkowo droga paranoja…

Oraz sensem zakupów tysięcy sztuk sprzętu, który choćby najszlachetniejszy, ale nieużywany, bez stałych kontraktów na świadczenia z NFZ – jest tylko kupą żelastwa. Kosztującą miliony, których zabraknie być może na inne, realnie potrzebne urządzenia. Ja wiem, że teraz są wybory i w ogóle, dajcie już spokój z tym koronawirusem, jeb…o to jeb…o i trzeba żyć dalej itd. ALE…

Ale po pierwsze – ktoś na tym zastraszeniu ewidentnie zarobił i to parę groszy, skoro początkowo narobiono paniki, że rzeczonych urządzeń jest 10 razy mniej, do zakupów rzuciły się więc i samorządy, i spółki Skarbu Państwa działające w jakże ratunkowym trybie sponsorskim – a każda taka maszynka chodzi co najmniej po 100.000 zł. Dla samych zakupów ministerialnych (czyli przeszło 1.200 stuk) – daje to ponad 130.000.000 zł (wiadomo, rząd z zasady kupuję kapkę drożej, jak to w hurcie, ale za to za podatników…). Nie wiem jakie teraz obowiązują stawki odsypów, no i w ilu trzeba się było podzielić – ale to i tak godziwy zarobek za parę występów na konferencjach…

A, no i po drugie – jeśli teraz nie wyciągniemy wniosków, to naprawdę jesienią nam wmówią lądowanie kosmitów. I zrzutkę na flaszkę powitalną dla gości.

I pewnie tak się stanie, bo przecież nie jesteśmy Serbami…

Konrad Rękas
Konserwatyzm.pl
http://chart.neon24.pl/

Komentarzy 59 do “Myśleć trzeba. Myśleć!”

 1. Kwal said

  Serbia to dawna Jugosławia. A Jugosławia to Józef Bros Tito…to też socjalizm ale nie pod radzieckim butem. Może więc socjalizm w Jugosławii był łagodniejszy, nie prano mózgów Serbom tak jak Polakom…

 2. Yah said

  «Musimy wrócić do normalnego życia, nie stosując się do poleceń tychże ludzi pozbawionych godności, sumienia i kultury. Czas skończyć z terroryzmem i z polityką terroru. Mam nadzieję, że już nigdy w życiu nie zobaczę podobnych świństw i łajdactw, jakie mogłem obserwować na przestrzeni ostatnich miesięcy».

  .http://ram.neon24.pl/post/156427,na-oddzialach-opieki-intensywnej-chorych-zabijalismy

 3. NICK said

  Yah. (2).
  Koniecznie trzeba się zapoznać a i na „1” się nadaje, Gospodarzu.
  (niezawodny RAM)

  P.S.
  Do głupcuff.
  Wznowa „pandemii” was powali.
  RAM opisuje drobniutki wycineczek.
  Nie będzie noży i sztyletów.
  Ńajwiększe żniwo śmierci będzie?
  A jeszcze go nie ma?
  Ślepcy… .

 4. JW said

  @Kwal: Jugosłowiański socjalizm łagodniejszy? Polecam poczytać np. o Golim Otoku. Z tego co wiem, to w Polsce w epoce post-stalinowsko-bierutowskiej nie było obozów pracy, w których człowiek nie znaczył nic. W każdym razie dobrze, że Serbowie powstają przeciwko zamordyzmowi. Pozostaje pomarzyć o czymś podobnym u nas, ale polactwo niestety uwielbia i popiera swoje zniewolenie.

 5. Peryskop said

  RAM jest bezkonkurencyjny !

  Ale zwróćcie także uwagę na nagłówkową grafikę – tj na wizerunek covida19. Podobizna naszego coronUSA ma odrażajace przyssawki, ale tu zapomnieli o paskudnych haczykach.

  A tego typu akcesoria są przyklejane do każdej jednej wizualizacji virusa, zwykle z nieco innymi detalami.

  NO A TO PRZECIEŻ JEST DOWODEM NA TO, ŻE VIRUSA JAK DOTĄD NIKOMU NIE UDALO SIĘ NIE TYLKO SFOTOGRAFOWAĆ POD NAJLEPSZYMI SUPER MIKROSKOPAMI, ALE NAWET GO ZOBACZYĆ.

  Co nie oznacza, że virusów nie ma.

  Bo są, lecz tak wiotkie i maciupcie, że przesączają się przez pory laboratoryjnych naczyń ceramicznych.

  Można je badać tylko metodami pośrednimi, co jest m.in. przyczyną quasi zerowej wiarygodności testów PCI.

  A ich domniemany wygląd jest tyle wart, co cała „plaNdemia” wystrugana przez gang MelindeBilla & Co.

 6. abc said

  Chwila, chwila…
  Artykuł wcześniej u Gajowego Maruchy:
  https://marucha.wordpress.com/2020/07/14/vucic-jako-model-wspolczesnej-demokracji-globalistycznej/
  Wnioskuje więc że Serbowie zbuntowali się dlatego że mieli o wiele większy terror sanitarny niż gdzie indziej który powrócił po wyborach, a nie że przejrzeli na oczy.
  … a to trochę w innym świetle ich stawia.

 7. AlexSailor said

  @JW

  W samo sedno: „polactwo niestety uwielbia i popiera swoje zniewolenie” .

 8. Boydar said

  Serbom pozwolono się „zbuntować” bo jest mniej żydów do ekspiracji. A to co jest tam obcym elementem jest łatwo identyfikowalne gołym okiem. Nie potrzeba covida, Serb ma kałacha pod każdą podłogą.

  Zobaczymy jak im z 5G w Serbii pójdzie, to będzie wskaźnik.

 9. Boydar said

  i dlaczego p. Rękasowi tak bardzo leżą na sercu „zdemolowane europejskie gospodarki”, czyżby miał procent ? Na przyfabrycznych placach w Reichu długo przed covidem stało ponad pół miliona niesprzedanych aut bez większej nadziei na zbyt. A nie tylko rynek samochodowy się załamał. Więc może covid to właśnie remedium, a nie przyczyna kryzysu.

  Niemieckie auta to dzisiaj zwykły Scheiß. Żydoszkopom niezbędnie potrzebna jest kolejna wojna żeby się znów od dna odbić; z Mozambikiem nie powalczą …

 10. Ola said

  nie Serbia, nie Kroacja ?to lecim na plaze do Bulgarii
  .chttps://www.youtube.com/watch?v=UfG1qhTUI1Y

 11. Ola said

  to moze teraz
  .https://www.youtube.com/watch?v=UfG1qhTUI1Y

 12. Kojak said

  Polakowi pasuje myslenie jak swini siodlo ! Zawsze tak bylo ze Polak to byl Idiota dzialajacy w oszolomstwie i tak jest terAz ! Gdzie sa jakiEs pomysly na Polske w sensie politycznym ,ekonomicznym ? NIE MA I RACZEJ NIE BEDZIE !

 13. Yah said

  Ad 3

  Generalnie po wielu rozmowach:
  – ludzie nie przyjmują do wiadomości, czyli nie ma tematu;
  – ludzie wiedza, ale się boją.

  I jedni i drudzy nie są raczej tymi, którzy czemukolwiek się przeciwstawią.

  Nie mniej tak sobie myślę, że na pierwszy ogień ( dmuchając na zimne) pójdą lekarze i politycy. Tak na wszelki wypadek, jak by nie zechcieli legendować dybuka.

  Trzym się Panie Nick

 14. Kar said

  ..Kwal1/..It is said that Tito ordered his forces to assist escaping Jews, and that more than 2,000 Jews fought directly for Tito.[119]…cos na wzor naszego Anders’a
  __________________

  – polecam lepiej zapoznac sie z zyciorysem Tito.., a mial tez sporo za uszami, mial dobrych doradcow i nauczycieli (np. Stalin). Ale, pozwolil podrozowac/pracowac swoim rodakom poza granicami Jugoslawii

 15. Yah said

  Komuch z WHO :

  :wezwał do uwzględnienia kwestii ponownego otwarcia szkół w ramach kompleksowych strategii zdrowia publicznego opartych na danych COVID-19, a nie jako politycznego procesu decyzyjnego.”

  .https://news.un.org/en/story/2020/07/1068271

  W ogóle jak się popatrzy na ta stronę ONZ to można odnieść wrażenie , ze zmarło już ze 2 miliardy ludzi na planecie. Wszędzie covid, a właściwie דיבוק .

 16. Yah said

  Ad 4
  Były

  .https://histmag.org/Komunistyczne-obozy-pracy-w-Polsce-w-latach-1944-1950-Zemsta-kara-terror-16187

  Niestety przyczyną tzw. stalinizmu w Polsce było niezgodzenie się generała Berlinga, na wywózkę ZPP do Birobidżanu.
  Stalin przewidywał konsekwencje i ten radykalny sposób rozwiązania problemu Berlingowi zaproponował.
  Nie musiał Berling długo czekać, żeby poczuć konsekwencje swojego błędu. Pół biedy, gdyby to były konsekwencje dla niego, ale to były konsekwencje dla całej Polski, które ciągną się do dziś.
  Berlingowi chyba nie przyszło do głowy jak zwarte i zorganizowane jest TO ŚRODOWISKO.

  Błędem jest również utożsamianie stalinizmu bierutowskiego ze stalinizmem w ZSRR. U nas to zdominowanie władz przez starozakonnych, tam stopniowe odsuwanie od władzy wyżej wspomnianych.

  Specyfika polskich elit sprawiła, że Stalin uważał, że gwarantem państwa przyjaznego ZSRR będą starozakonne, a nie polskie władze.
  Czy było możliwe inne rozwiązanie ?
  Tak, gdyby stosunek polskich elit do ZSRR był taki jak np. Piaseckiego.

 17. Siekiera_Motyka said

  Ad. 5 – Tak, coś tam z tym Vučić nie jest tak z tego co piszą w komentarzach tutaj,

  https://thesaker.is/sitrep-day-4-in-belgrade-the-unravelling-of-a-popular-revolt-or-of-the-regime/

  Protesty niby zmieniają się w to co było na Majdanie w Kijewie.

 18. JW said

  @Yah: Wszystko ładnie, tylko specjalnie pisałem o polskich obozach pracy PO epoce Stalina-Bieruta, czyli po ok. 1956 r., a ten artykuł jest o obozach DO 1950 r. Tymczasem w odróżnieniu od PRL, na Golim Otoku i w innych więzieniach-obozach założonych po wojnie osadzano jeszcze latach 80.

 19. Kar said

  Yah/14 ..U nas to zdominowanie władz przez starozakonnych, tam stopniowe odsuwanie od władzy wyżej wspomnianych…
  _______________

  ..”tam” stopniowe odsuwanie od władzy wyżej wspomnianych…obsmialem ci sie jak pszczola, panie Yah. Nigdy i nigdzie nie mialo „to” miejsca..! I dlugo..dlugo bedzie po ichniemu

  Gdyby chociaz jeden kamyk odwazyl sie wypasc z tej diabelskiej ukladanki, to cala piramidka juz dawno by runela..Przyklad na dzisiaj; ..szach-mat dla globalnych czlowiekow przez coronavirus (czytaj ..gudeł)

 20. Yah said

  ad 16
  „na Golim Otoku i w innych więzieniach-obozach założonych po wojnie osadzano jeszcze latach 80.”

  Widocznie była potrzeba. Zlikwidowano Goli Otok i Jugosławia padła

 21. Yah said

  „obsmialem ci sie jak pszczola, panie Yah. Nigdy i nigdzie nie mialo „to” miejsca..!”

  Bo mało Pan wie. To odsuwanie miało miejsce właśnie za Stalina. Stąd tak a nie inaczej jest przedstawiany przez demokratyczny i liberalny Zachód.

 22. Boydar said

  „brak dowodu nie jest dowodem braku”

 23. Kar said

  …no wlasnie, tera to sie dowiedzialem; Stalin „odsuwal” rzydow ..(??)..a gdzie jezeli mozna wiedziec (od jasnie oswieconego laskawcy ??)..a te notoryczne tabuny w otoczeniu ktorych notorycznie fotografuje sie p. Putin..acha..acha.., przepraszam..przepraszam, bo Putin jedzie do Polin, i pozycza sobie tych zza miedzy, bo u niego gudeł zrodelko wyschło..

  – patrz Pan z laski swojej jak na ulicach Rosji biegaja poslusznie w namordnikach (a to jest znak jak w pysk szczelil kto tam bryluje..)

 24. Boydar said

  Panie Kar, z całym szacunkiem i bez podśmiech’ujek – ile gatunków żydów mógłby Pan wymienić ?

  Napisałem powyższe, gdyż u komentujących zdarza się permanentnie przedstawiać żydów jak jednolitą masę. Tak nie jest i nigdy nie było.

  „Jednolitą masę żydzi tworzą wyłącznie po rozrobieniu wapnem” – to cytat z sieci, niestety nie jestem jego autorem.

 25. NICK said

  Lubelak jest niepoprawnym optymistą bez recepty, P. Kar.
  To nie Jego wina.
  Zapewniam.

  Alex Fredro.
  Znalazł był tu komedyę jakąś.
  Tyle, że go nie ma. Umarł?
  Psiakość.

  P.S.
  Boydar.
  Ja Nieba
  [„zemsta”]
  Przychylam
  a
  Ty?
  Mnie uchylasz..?..

  „Mąż i żona”. Op. cit.

  Nie jadę Fredrą choć proste miał rymy… .

 26. Yah said

  Panie Kar, minęło 80 lat. Nie zauważył Pan ?

  A co do reszty . Opór w Rosji w sprawie bezsensownych decyzji władz jest znacznie większy niż w Polsce.
  Czy któryś z polskich rodziców lub nauczycieli zaprotestował przeciwko nienormalnemu, zdalnemu nauczaniu ?
  Ja nie słyszałem.
  Natomiast w Rosji ludzie na to się nie godzą, protestują.

  „a gdzie jeżeli można wiedzieć (od jaśnie oświeconego łaskawcy ??)”

  A chociażby tu łaskawco. Porównaj składa Rady Komisarzy Ludowych :

  Совет Народных Комиссаров (Совнарком, СНК) 1918 г.:

  Ленин — председатель, Чичерин — иностранные дела, русский; Луначарский — просвещение, еврей; Джугашвили (Сталин) — народности, грузин; Протиан — земледелие, армянин; Ларин (Лурье) — экономический совет, еврей; Шлихтер — снабжение, еврей; Троцкий (Бронштейн) — армия и флот, еврей; Ландер — госконтроль, еврей; Кауфман — государственные имущества, еврей; В. Шмидт — труд, еврей; Лилина (Книгиссен) — народное здравие, еврейка; Шпицберг — культы, еврей; Зиновьев (Апфельбаум) — внутренние дела, еврей; Анвельт — гигиена, еврей; Исидор Гуковский — финансы, еврей; Володарский — печать, еврей; Урицкий— выборы, еврей; И. Стейнберг — юстиция, еврей; Фенгстейн — беженцы, еврей.

  Итого, из 20-ти наркомов — один русский, один грузин, один армянин и 17 евреев.

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%8B%D1%85_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2_%D0%A0%D0%A1%D0%A4%D0%A1%D0%A0#%D0%A1%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D1%81%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2

  Ze składem powojennej Rady Ministrów ZSRR:

  Булганин Николай Александрович (7 апреля 1950 — 8 февраля 1955)
  Молотов Вячеслав Михайлович (19 марта 1946 — 29 июня 1957)

  Заместители председателя

  Андреев Андрей Андреевич (19 марта 1946 — 2 марта 1953)
  Берия Лаврентий Павлович (19 марта 1946 — 5 марта 1953)
  Булганин Николай Александрович (5 марта 1947 — 7 апреля 1950)
  Вознесенский Николай Алексеевич (19 марта 1946 — 7 марта 1949)
  Ворошилов Климент Ефремович (19 марта 1946 — 15 марта 1953)
  Ефремов Александр Илларионович (8 марта 1949 — 23 ноября 1951)
  Каганович Лазарь Моисеевич (19 марта 1946 — 6 марта 1947, 18 декабря 1947 — 5 марта 1953)
  Косыгин Алексей Николаевич (19 марта 1946 — 15 марта 1953)
  Крутиков Алексей Дмитриевич (13 июля 1948 — 8 февраля 1949)
  Маленков Георгий Максимилианович (2 августа 1946 — 5 марта 1953)
  Малышев Вячеслав Александрович (19 декабря 1947 — 15 марта 1953)
  Микоян Анастас Иванович (19 марта 1946 — 15 марта 1953)
  Пономаренко Пантелеймон Кондратьевич (12 декабря 1952 – 15 марта 1953)
  Сабуров Максим Захарович (8 февраля 1947 — 5 марта 1953)
  Тевосян Иван Фёдорович (13 июня 1949 — 15 марта 1953)

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C_%D0%A1%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0_%D0%9C%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2_%D0%A1%D0%A1%D0%A1%D0%A0

 27. Boydar said

  No gdzież bym śmiał !!!

  Ale jestem jaki jestem.

  Nie narzekaj 🙂

 28. Yah said

  Generalnie g… wiecie o ZSRR. To znaczy wiecie dużo, ale to co wam Szyd na Zachodzie napisał, czyli Lenin i NEP dobry, Stalin zły, Chruszczow dobry, Breżniew zły itd. …..

  To nie takie proste. W Polsce mamy problemy z interpretacją naszej sytuacji, a co dopiero z sytuacją w ZSRR.

  A wystarczyłoby sobie zadać pytanie z czego wynika fenomen Stalina w Rosji. Z czegoś to się wzięło. Widocznie terror stalinowski byl dla zwykłych Rosjan czymś zupełnie innym od terroru trockistowsko-leninowskiego.

 29. Boydar said

  Panie Yah ! Nie wiem jak jest w Rosji, podejrzewam że komunistycznie, czyli „od każdego według jego siły, każdemu według potrzeb”. Wiem natomiast jak jest w Polsce. Obecny poziom nauczania jest taki, że gdyby owo nauczanie zlikwidować całkiem, dzieci prawdopodobnie byłyby mądrzejsze. Przykłady taktownie pominę, musi mi Pan uwierzyć na słowo.

  Nauczanie zdalne daje zainteresowanym rzeczywisty ogląd sytuacji, absolutnie niedostępny innymi metodami. W tym stosowane siły i środki, kompetencje i wiele innych czynników, taka jest właściwość transmisji internetowej 🙂

 30. Kar said

  – zly i ten obowiazkowo dobry, jak w bajce o rybaku i zlotej rybce.., Panie Boydar. Nie ma innej alternatywy. Nick, dobrze radzi; zglosze sie jak laskawca zezwoli po funt kolorowego optymizmu. Moze byc zapakowany w szarej papierowej torbie (nie jestem grymasny), jak za starych dobrych czasow

 31. Yah said

  Tak Panie Boydar, ale celem distance lerning jest nie to by dzieci były mądrzejsze, tylko głupsze, bo IT ogłupia, a poza tym:
  – likwidacja tradycyjnych szkół, celem oszczędności pieniędzy samorządów;
  – likwidacja socjalizacji dzieci, po to by nie potrafiły odróżnić ludzi dobrych od złych po niuansach zachowania;
  – unifikacja kształcenia i oczywiście równanie poziomu w dół;
  – likwidacja zawodu nauczyciela i zastąpieniu go sztuczna inteligencją;
  – dehumanizacja szkoły.

  Mam wymieniać dalej ?

  Pan optymistycznie zakłada, że celem distance learning jest kontrola procesu nauczania. Ja pesymistycznie twierdze, że jest to tworzenie bazy danych, która w przyszłości, niedalekiej, umożliwi likwidacje szkoły.

  Pan Panie Boydar nie docenia powagi i grozy sytuacji. Zresztą jest Pan w dobrym towarzystwie kuratorów, urzędników MEN, którym to wyłuszczam i słyszę tylko ….”ale ocssso w ogóle chodzi, jest tak nowocześnie „

 32. Boydar said

  @ Pan Yah

  Obawiam się, że nie odczytał Pan właściwie tego wszystkiego, czego nie napisałem.

  To zresztą nie ma teraz większego znaczenia, Pan dożyje rozwiązania tej zagadki, ja pewnie już nie, a może … jak zawsze Bóg podejmie słuszną decyzję.

 33. Boydar said

  Idzie mrówka po szynie, idzie, jedzie pociąg.
  Przykre, ciach, i uwalił jej tyłek.
  Mrówka zdziwiona, obraca się … kolejne koło … ciach.

  Morał:

  Nie oglądaj się za du’pą bo stracisz głowę

  My się ciągle oglądamy za jakąś „du’pą”, a rzeczy i spraw istotnych nie dostrzegamy, nawet leżących przed nosem.

 34. Yah said

  Panie Boydar, zagadki ? Toć to wszystko jest jasne i oczywiste jak nigdy.
  Pan nie musi dożywać rozwiązania zagadki, Pan rozwiązanie POWINIEN widzieć.

 35. Boydar said

  Może znam, a może tylko misię wydaje.

  Alle, czy realia distance lerning zna Pan „na żywca” czy z opowieści ? Bo ja, jakby to powiedzieć, zez wszystkich czterech stron.

  I byłbym gotów nieco Panu uchylić moich wniosków i spostrzeżeń, tylko nie mam pewności czy miałoby to jakiś sens. Bo Pan chce mnie za wszelką cenę przekonać swoim słowem, a ja mam w kieszeni FAKTY. I z nimi już dyskutować nie sposób.

 36. Aleksis said

  Kojak 12. Polakowi pasuje myslenie jak swini siodlo ! Zawsze tak bylo ze Polak to byl Idiota dzialajacy w oszolomstwie ? A co pasuje pruskiej chazarskiej szumowinie? Plucie na Polaków i szydzerstwa? Jaką trzeba mieć naturę , żeby się o kimś wypowiadać w takim tonie,.Tym bardziej, ze to pruskie podłości i knowania są przyczyną upadku 2/3 naszego społeczenstwa.

 37. Aleksis said

  Ciekawostka a ichniej strony:”Od początku niemieckiego państwa religijnego w Prusach historia kraju była ściśle związana z historią Polski. W XIV i XV wieku zakon osiedlił ludzi z polskiego serca Mazowsza, aby „otworzyć pustynię”. Polska była wówczas jedną z wiodących potęg w Europie. Jednak spory spadkowe między polskimi książętami i konflikty zbrojne z krajami sąsiadującymi osłabiły kraj na wieki. Na początku XVIII wieku był to nadal jeden z największych państw w Europie. Pod koniec wieku Polska miała zniknąć z mapy na długo. ” ( A czyje knowanie doprowadziły do tych sporów i konfliktów zbrojnych?) 200 lat pruskiej hegemoni oraz pruskiego zdziczenia i nienawiści do narodu polskiego jest przyczyna obecnego stanu Polski i naszego narodu.

 38. bryś said

  Aleksis – tak, tak. A maseczki chazarzy pruscy pod pistoletem kazali nakładać. I zostawać w mieszkaniu też. Całe miasta wyludnione aż miło. Ilu tych chazarów prusackich musiało być, aby cały tak dumny i wolność nade wszystko miłujący wielki naród zamknąć. W mieszkaniach.

  Na proteście przeciwko „ograniczeniom i braku merytorycznej dyskusji o „pandemii „” było około 200 osób.

 39. Aleksis said

  Czyżbym miała przewidzenia , że 2/3 swiata biega w kagańcach na twarzy? Przecież nie tylko my. Macron od 01,08 zaostrza obostrzenia. Johnson a WB to samo. US to szkoda nawet gadać. Ale nas się ukazuje jako jakiś wyjątek.Myślisz, ze wszyscy wierza w w tę pandemiczna fikcję. Nie . Niestety, zubożale społeczeństwo boi sie kar.A przeciez gdyby nagle wszyscy rzucili to g, do kosza na śmieci, ONI nie byli by w stanie nad tym zapanować. Ale większość niestety wierzy w brednie ktore sa im wtlaczane od mara 24h na dobę z ekranów TV,portali internetowych i komunikatów na smartfony, TRAGEDIA. Nie „choroba” jest tragedią ale wiara w nią.

 40. Jack Ravenno said

  Zapodaję ważne informacje także w tym wątku. Prezydent Ghany oznajmia prawdę swojemu (i nie tylko) narodowi:

  .https://youtu.be/ILEqgkAGeCA

  Zamieszczam po to, aby dokładniej ogarnąć kwestię następstwa zdarzeń bo wygląda na to, że te skuŗwysyny mają w odwodzie „mocniejszą” wersję zarazy dla „fazy trzeciej” plandemii. Dlatego materiał z „radia”, ponieważ tu jest tłumaczenie. Pod filmem jest także gdzieś link do oryginalnego materiału. Zanosi się na poważne szczucie ludzi na siebie pod pretekstem dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo. Ostatnie dane nt. „frekwencji” pozwalają na stwierdzenie, że w Polsce ten plan już się powiódł ale zaprzańcom i tak trzeba będzie tak po faszystowsku dopieŗdolić. Szczucie ludzi zresztą już się rozpoczęło. Rozrost tej kiły z pewnością będzie postępował. Głupich nie sieją – oni się rodzą i wychowują pośród takich samych.

  Obserwujmy, a w razie czego walczmy bądź spierdalajmy.

 41. revers said

  Jak myslec jak nawet po smierci z negatywnym testem, nagle lekarz od wypisywania swiadectwa zgonu jak i sanepid zmienia kwalifikacje testu na pozytywny i zaczyna sie posmiertne zbesczeszczanie domu zalobnego, odmawia sie prawa do modlitw zalobnych jak by martwi decydenci decydowali o zyjacym coronowirusie w zywych zwlokach niedadawnej pacjentki szpitala.

  https://www.tvp.info/48971317/zalobnicy-na-kwarantannie-modlili-sie-przy-otwartej-trumnie?fbclid=IwAR0Z4OwLdd4syaiHV5W-7jc3_c6-FgjlX99a837lndKstinnvf5zVWPlkJ0

 42. Jack Ravenno said

  @29BOYDAR „nauczanie zdalne” kompletnie nic nie daje. Co więcej – mało kto ogarnia tę „rzeczywistość”. krótko pisząc – TO nie działa. Po prostu. Wiem. Proszę mi uwierzyć – więcej z tego szkód niż pożytku. Ten „system” wyrządza niepowetowaną krzywdę dzieciom (rodzicom w tym systemie także). Cała ta sytuacja z wprowadzeniem do gry rasy „Covidian” jest obliczona wyłącznie na wyrządzenie poważnych szkód ludzkości. Mam nadzieję, że dobry Bóg położy temu kres zanim wybiją mu wiernych do nogi…

 43. Jack Ravenno said

  @40 REVERS tu mamy ważne info: Andrzej Berner, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mońkach – wtyczka systemu. Powinni mu uprzejmie podziękować za taka dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo 🙂

 44. Marek said

  Niestety Pan Yah ma rację pisząc o celach i skutkach tzw nauczania zdalnego. Nie wystarczy deklarować wiem lepiej bo znam temat od środka a nawet czterech stron. Ja też znam i zgadzam się z Yahem. Uczniom dzieje się wielka krzywda.

 45. Yah said

  Ad 35

  Panie Boydar …. 😀 😀 😀

 46. Adrem said

  Jasnowidz, czy co ?

 47. Adrem said

  Peryskop : ad 5

  No tak, są tak malutkie i nieobliczalne, ze da sie im przypisać bardzo wiele objawów ( a wciąż odkrywane są nowe) , które przedtem oznaczały inne choroby.
  No bo kto zaprzeczy ?
  Trzeba by udowodnić ,ze u osoby wirusa nie ma.
  Ale jak tu udowodnić,że nie ma , jak dowodu na niebycie lub bycie nie ma ?

  W sukurs covidowcom ( taka nowa sekta ) przychodzą testy wykrywające wirusa we wszystkim co jest….i we wszystkim, co jeszcze będzie.

  Nie da się z covidowcami walczyć, no chyba ze tradycyjnie. Nie mikroskopem elektronowym tylko jakimś ciężkim a poręcznym narzędziem.

 48. JMP said

  Do Panów Yah i Boydara. Opinia mojego 15-letniego wnuka na temat zdalnego nauczania, przynajmniej w Kanadzie: „Dziadku, to „bullshit”. Nie nauczyliśmy się niczego. „Total waste””. Piszę w oryginale, gdyż mieszkamy w Kanadzie, on się tu urodził i jeśli mu pozwolić mówi taką właśnie mieszaniną angielskiego i polskiego. Dla osób nie znających angielskiego „bullshit”, dosłownie „bycze gówno”, to określenie głupiego gadania a „total waste” należy tu rozumieć jako całkowite marnotrawstwo czasu, energii i pieniędzy.

 49. Boydar said

  Panowie

  Zaślepia Was żal, być może złość. W tym szlachetnym amoku nie jesteście w stanie odczytać nie tylko tego co nie napisane ale także tego co jak wół stoi.

  Pokażcie mi miejsce w którym pozytywnie oceniam skuteczność zdalnego nauczania !

  I właśnie dlatego człowiekowi na poziomie, niezbędna jest „szersza” ramka, przydatna w każdej sprawie, ale m.in. przy preselekcji z kim i o czym rozmawia.

  Jak, qurwa, mogło Wam przyjść do głowy, że ja jestem za „zdalnym”; qurwa, to niepojęte, dwóch dorosłych, na pozór normalnych facetów, po dziesięciu latach czytania moich komentarzy.

  Jedyne zdanie określające mój stosunek do zagadnienia to „nauczanie zdalne daje zainteresowanym rzeczywisty ogląd sytuacji, absolutnie niedostępny innymi metodami„. I co, i według Was to uczniowie są „zainteresowani” ? Czym, qurwa !!! Jedynymi zainteresowanymi są autorzy „eksperymentu”. Ilość szczurów które przyjdzie potem zutylizować nie ma dla eksperymentatorów żadnego znaczenia. Wychodzą bowiem ze słusznego poniekąd założenia, że los szczura i tak jest generalnie przesądzony, szczurów jest dużo (?) więc wcześniej czy później różnicy wielkiej nie robi. Natomiast wnioski z eksperymentu będą bezcenne.

 50. Marek said

  I po co się Pam ciska z qrwami na lewo i prawo. Może to Panem żal lub złość miota. Gdzie ktoś napisał że Boydar jest za zdalnym? Pan chyba bardzo.lubi przekazywać treści miedzy wierszami i biada temu kto nie nadąża za odgadywaniem jedynie słusznych wniosków. Trochę więcej luzu.

 51. Boydar said

  No może i ma Pan trochę racji; zatem przepraszam.

  Na usprawiedliwienie mogę tylko dodać, że nic jeszcze dzisiaj nie piłem, i qurwica mnie trzęsie od samego rana. Zaraz się poprawię.

 52. Boydar said

  @ Pan JMP

  Arcytrafny wtręt – „… to „bullshit”. Nie nauczyliśmy się niczego …”

  Ale to nie distance lerning zawinił, tylko jakość „nauczycieli”. Nie wiem jacy są w Kanadzie, zapewne nie ustępują większości tych w Polin.

  A dzieci ? Dzieci przy direct lerning jakie miało miejsce dotychczas, doszły do perfekcji w ukrywaniu faktu, że nie tylko niczego tak naprawdę nie umieją ale że nawet nie umieją się uczyć. Zaś Państwo Nauczycielstwo starannie mit jakości podtrzymywało, trudno żeby nie, i dzieci winy w tym nie ma.

  Przy okazji wyszły jeszcze dwie sprawy; raz, że rodzice stojący za plecami swoich pociech przy komputerach, dowiedzieli się jakie gów’no jest im wlewane do głowy, i dwa, że sami mają niewielkie pojęcie, i nawet „pomóc” nie są w stanie bez telefonu do przyjaciela, do wujka Google znaczy się.
  —-

  Proszę zwrócić uwagę na eksponowane tytuły w „wiodących mediach”, np. „odpowiedz na 7 z 13, będziesz mistrzem !”. A tam są naprawdę proste pytania. I ta akcja trwa już długo, wszędzie, i jest znakiem, nie przypadkiem.

  Tak, jestem za eksperymentem zdalnego nauczania, już najwyższa pora ten bullshit wypier’dolić w kosmos ! Tą „podstawę programową” i tych „ekspertów ministerstwa” ! I jeszcze parę elementów, ale o nich to jest reszta Gajówki.

 53. Aleksis said

  Wejdźcie na stonę Digital Poland . Sztuczny brak inteligencji wciska się w kazda dziedzinę naszego zycia. Te isnygnia królewskie 19 były międzyinnymi potrzebne do: wprowadzenia zdalnego nauczania przy nadzorze Microsoftu, obrzydzeniu ludziom gotówki . zintensyfikowaniu płatnosci online ze strachu przez zakupami w sklepach stacjonarnych, przyzwyczajelu ludzi do wizyt lekarskich online. Najgorsze jest to, że nie ma z kim organizować ruchu oporu. Bo myślącego człowieka mają za wariata. Najgorsze jednek jest to, ze wierzą że to wszystko to wina żysą…” dów. A wystarczy się zagłębić w słowa z Bibli :” Ci co podaja sie za żydów a nimi nie

 54. Boydar said

  To jest od żyda jakaś gorsza chu’joza ??? Aż muszę Łyżki zapytać.

 55. Rzecznik Praw Goja said

  @8
  Żydów jest w Serbii może i mało, ale muszą mieć silną pozycję, skoro doprowadzili do wymuszenia na tamtejszych władzach wypłacenia im haraczu za „mienie bezspadkowe”, co nie udało się jeszcze nawet w Polin. Targalski (który zna serbski) o tym opowiada:
  https://www.cda.pl/video/452271508

 56. Boydar said

  Rozmowa oficera dyżurnego milicji obywatelskiej z patrolem w rejonie manifestacji tuż przed wronią rewolucją, przez radio oczywiście

  – no i jak tam, dużo ich tam macie ?
  – trudno powiedzieć, tak gdzieś na dwa magazynki

 57. Yagiel said

  Boydar@56 – strasznie śmieszne – i @9: dorzucę zapaść Boening’a – kiedy okazało się, że przeewoluowali z elektroniką i spadają, uziemili flotę (w tym LOT) i… patrzcie państwo: zaraz koronuch!

  Ale przecie oni to w 2010 mieli zapla, z czego wynika, że unych biznes kręci się w cyklach – nie mylić z cyklonem – od nadmuchania bańki x czy y przez wzięcie zysków do przekłócia bańki/wzięcia super-zysków…
  Grobelny jak żywy: BKO: pierwszych 100 kupuje – następnych 1o tys kupuje… pierwszych 100 sprzedaje z zyskiem – następnych 10 tys traci…
  Nie rozumiem, jak ludzie mogą tak baranami być? wszystko przez to, że mówią ludzkim głosem! gdyby im nakazać beeeczeć, to by się może obglądnęli, kim są ?

  Ciekawe, co stanie się z nad-miarą niemieckich samochodów, amerykańskich samolotów (PiS nie wszystkie skupi) ?

 58. Lily said

  Syn „legendy”,z mownicy sejmowej oznajmil.
  „Skonczy sie koronawirus,to zostanie
  wprowadzony Nowy Swiatowy Porzadek”.
  LUDZIE z tego samego towarzystwa,wiedza
  z wyprzedzeniem co ma nastapic.
  W roku 1991,David ROCKEFELLER oznajmil.
  „Potrzebny jest KRYZYS,zeby
  wprowadzic Nowy Swiatowy Porzadek”.

 59. dorota57 said

  Błagam Was Kochani o Jak Najszybsze Masowe Wpłaty licznik zbiórki cały czas stoi chciała bym do konca lata naprawić komin i wyremontować mieszkanie od kilku lat jestem wdowa po zawale z renty nie dam rady nie bądz obojętny nie odmawiaj starszej kobiecie https://pomagam.pl/mcpwndf9

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: