Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Vucic jako model współczesnej demokracji globalistycznej

Posted by Marucha w dniu 2020-07-14 (Wtorek)

Prezydent Serbii Aleksander Vucic >https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksandar_Vu%C4%8Di%C4%87)
nawet na tle innych „światowych przywódców” wydaje się być wyjątkowo podłą istotą.

Miast opisywać jego „polityczną karierę”, warto tylko wspomnieć, że zdradzał on Serbów zawsze i wszędzie: w stosunkach z Unią, Niemcami, globalną finansjerą, Stanami, Rosją, Chinami, a nawet z arcywrogami, jakimi są niewątpliwie NATO i Albańczycy.

W ostatnim okresie był on autorem i wykonawcą najostrzejszych w Europie „restrykcji pandemicznych”. Zagrożony utratą władzy w wyborach z 21 czerwca tego roku, obiecał wyborcom zniesienie drakońskich ograniczeń, dzięki czemu udało mu się utrzymać przy władzy.
>https://www.eutimes.net/2020/07/war-breaks-out-in-serbia-as-people-riot-against-the-regimes-coronavirus-lockdowns/

Trzeba przyznać, że dotrzymał swej obietnicy, przynajmniej do chwili obecnej, kiedy to opierając się na rzekomym nagłym wzroście zachorowań na koronawirusa, zarządził wznowienie restrykcji.

Jednak tym razem przeliczył się w swych kalkulacjach, nie doceniając stopnia wyczerpania społeczeństwa nieustannym terrorem sanitarnym ostatniego okresu. Rezultatem jego decyzji był wybuch zamieszek w Belgradzie nie ustających do obecnej chwili
>https://www.anti-empire.com/belgrade-erupts-in-protest-after-new-covid-19-lockdown-announced-parliament-stormed/
>https://www.euronews.com/2020/07/10/serbia-bans-mass-gatherings-in-belgrade-after-virus-lockdown-protests) .

Przestraszony Vucic wycofał się ze swej najnowszej decyzji, przynajmniej na ten moment. Bez względu na to jak potoczą się losy nieszczęsnego narodu serbskiego, rozgrywający się dramat w sposób klarowny ilustruje metody działania „światowych przywódców”. W przypadku Serbii, niewielka skala, małego narodu, dopiero od 30 lat konstytuującego samodzielne państwo, ułatwia zrozumienie taktyki stosowanej obecnie w zglobalizowanym świecie, oraz logiki jaką kierują się „władcy” (czytaj zausznicy globalnej oligarchii).

W celu uzyskania władzy, Vucic i jego „formacja polityczna”, musiał uzyskać poparcie światowej oligarchii, wyrażające się dostarczeniem środków finansowych, wsparciem globalnych mediów tzw. „głównego nurtu”, oraz wszelką inną pomocą logistyczną. W zamian zmuszony był obiecać pełną spolegliwość i dyspozycyjność w stosunku do swych nieformalnych mocodawców.

Od tego momentu znalazł się między przysłowiowym młotem a kowadłem, wypełniając wszelkie szkodliwe, a nawet zbrodnicze polecenia pryncypałów, koncentrując całą swą energię i inteligencję na „znieczulaniu” społeczeństwa w odniesieniu do narzuconej mu globalistycznej polityki, przy pomocy kłamstw, krętactw, obietnic bez pokrycia, manipulacji grupami społecznymi różniącymi się poglądami i ideologią, a czasem nawet drobnymi taktycznymi ustępstwami na rzecz zarządzanego przez siebie społeczeństwa.

Wyjątkowa zręczność i całkowity brak skrupułów, umożliwiły mu utrzymanie się na powierzchni do dnia dzisiejszego. Jednakowoż błędna ocena stanu serbskiego społeczeństwa spowodowała obecne przesilenie.

Poprzez tymczasowe wycofanie się z drakońskich restrykcji „pandemicznych” zyska on co prawda trochę czasu, ale wcześniej czy później będzie zmuszony do wypełnienia poleceń globalistów i zainstalowania reżimu sanitarnego. Dla globalnych oligarchów, takie małe kraje jak Serbia są cennym poligonem konstrukcji globalnego państwa policyjnego w ramach „nowego porządku światowego” (NWO). Ewentualne „potknięcia”, jak to obecne w Belgradzie, nie wpływają zbytnio na destabilizację regionu i świata, pozwalając zmodyfikować strategię w wyniku popełnionych błędów.

Podobną metodykę sprawowania władzy stosują pozostali „światowi przywódcy”, choć w zależności od państwa, ich decyzje różnią się diametralnie , skalą, formatem i wywoływanymi efektami, oraz pozorami interesów narodowych.

Tak funkcjonują obecnie wszyscy „wielcy tego świata”, tacy jak Xi, Merkel, Putin, Modi, Makron itd., pomimo że ich „opcje polityczne”, formalna ideologia i „racja stanu” wydają się być diametralnie różne.

Tak funkcjonują również nasi krajowi drobni „przywódcy” jak Duda, Morawiecki, Trzaskowski, czy jakiekolwiek inne indywiduum.

W ich „niestrudzonej pracy politycznej”, nie ma miejsca na interes narodu, ani nawet na elementarną uczciwość. Jedyne co się liczy to umiejętność giętkiego lawirowania pomiędzy ich globalnymi pryncypałami a otumanionymi masami wyborców. Stąd też oczekiwanie na „pozytywne rezultaty” czy choćby „mniejsze zło” są zupełnymi mrzonkami.

Czas do sprzątnięcia tej przysłowiowej stajni Augiasza już dawno minął. Do dyspozycji pozostały jedynie metody nadzwyczajne!

Ignacy Nowopolski
https://drnowopolskiblog.neon24.pl/

Vucica podejrzewamy o  posiadanie korzeni.
Admin 

Komentarzy 10 do “Vucic jako model współczesnej demokracji globalistycznej”

 1. JW said

  Dr Nowopolski chyba nie zna historii Serbii skoro pisze, że „dopiero od 30 lat” itd. I jakie znowu metody nadzwyczajne? Bunt mas? Nigdy do takiego w nowszej historii nie dochodziło, jeżeli nie przewodziły mu marionetki na usługach starszych i mądrzejszych. Nie widzę więc możliwości sprzątnięcia stajni Augiasza, bo niby jak? Czekam na konkretne, racjonalne propozycje.

 2. NyndrO said

  Myślę, że Trzaskowski, gdyby został prezydentem, pokazałby mu,jak to robią mistrzowie.

 3. Adrem said

  NyndrO
  Nie trzeba Trzaskowskiego.
  Duduś tez pokaże jak sie uspokaja goim.
  Od wrzesnia najpóźniej.

  Na razie ” wygasza oczekiwania” oparte na obietnicach przedwyborczych.

 4. Jabo said

  Żeby zrozumieć dlaczego tak się dzieje na świecie, jak się dzieje, trzeba odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie. Co daje władzę?! Na pewno, nie tak zwane demokratyczne wybory. Dzisiejsza demokracja jest jednym, wielkim oszustwem, elementem inżynierii społecznej, służącej do manipulacji masami, żeby czuły się „suwerenem”, który o czymś decyduje. Co więc pozwala na prawdę rządzić? „Kasa”, Misiu, „kasa”. A co daje „kasę”? Posiadanie środków produkcji. Ale tak było dawniej. Środki produkcji, to rzecz kłopotliwa. Trzeba je odnawiać, mogą ulec zniszczeniu w wyniku katastrofy naturalnej lub wojny. Stworzono, więc taki system finansowy, za pomocą którego można z powietrza generować morze pieniędzy. Ci, którzy mają ten system w rękach rządzą światową gospodarką, kulturą, a nawet religią. Papieża Benedykta XVI zmuszono do ustąpienia po przez blokadę kont bankowych Watykanu. Politycy, to tylko kukiełki w rękach finansjery. Narzędzia, za pomocą których wykonuje się brudną robotę, żeby samemu nie brudzić sobie rąk. Ostatnimi laty ten zdegenerowany system zaczął się zapadać pod własnym ciężarem. Ileż można wyprodukować pustego pieniądza? Podobno długi świata przekraczają jego zasoby. Nie słyszałem, żeby jakikolwiek genialny ekspert ekonomiczny, których mamy na pęczki, wyjaśnił,u kogo, do jasnej cholery, Ziemia jest zadłużona. U Saturna, Jowisza, czy może Wenus i skąd oni wzięli środki na udzielenie kredytów? Czyżby tajemnica bankowa? Jedyne wyjaśnienie kryzysu, które słychać, szczególnie u tak zwanych wolnorynkowców, to nieodpowiedzialne zadłużanie się rządów i zwykłych obywateli. O nie odpowiedzialnym udzielaniu kredytów, to już nikt nie mówi. Dla ratowania systemu wymyślono Covid. Wprowadzone restrykcje mają spacyfikować ewentualne, niekontrolowane bunty społeczne wywołane skutkami resetu systemu finansowego, umożliwią wprowadzenie obrotu bezgotówkowego i totalną inwigilację społeczeństw. Czy im się to uda? Czas pokaże. Bez upadku obecnego systemu finansowego nie ma możliwości oczyszczenia istniejącej stajni Augiasza.

 5. NyndrO said

  Zło i stopień poddaństwa da się wartościować. Np. morderstwo, a morderstwo z gwałtem. Albo Białoruś, a Polska.

 6. UZA said

  Ad. 4) O tym u kogo świat jest zadłużony, to był taki szmonces pt. „Dług”

  Ad. 5) „Zło i stopień poddaństwa da się wartościować. Np. morderstwo, a morderstwo z gwałtem. Albo Białoruś, a Polska”

  Jeśli już mamy stawiać na jednej płaszczyźnie Białoruś i Polin w kontekście wymienionych przez Pana kryteriów , to nie „morderstwo a morderstwo z gwałtem”, ale np. „kradzież batonika w sklepie a morderstwo z gwałtem”

 7. Boydar said

  Chyba nie „wartościować” tylko „stopniować”

  „… podobną metodykę sprawowania władzy stosują pozostali „światowi przywódcy”, choć w zależności od państwa, ich decyzje różnią się diametralnie , skalą, formatem i wywoływanymi efektami, oraz pozorami interesów narodowych …”

  Straśnie ucune, ino woda w butach chlupie.

 8. Boydar said

  @ Pani Uzi

  Upierałbym się, że porównanie użyte przez Pana Nyndr0 było właściwe, i nie tylko w kontekście; On może i jest buddysta ale wyczucie formy posiada prawidłowe

 9. . said

  Jabo @

  Tak kukiełki, czego nie byli w stanie pojąć od lat tutaj brylujący. Ostatnio boydar wyrażał swoje pragnienia aby Franek poświęcił Rosję NSNMP. No Franek poświęci… diabłu chyba.
  Naiwny to taki jak ten Listwa co pisał, że duduś to obrońca moralności. Obaj z jednego plemienia.
  A przecież ktoś tu pisał, że co ma być musi się wypełnić. Tak napisano. Tak więc jakiś wybór, czy działanie… Tę stajnię to sam Pan Bóg oczyści.

 10. Boydar said

  … a miszcz Zen na to – zobaczymy …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: