Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

„Czas pozbyć się tego genderowego konia trojańskiego!”: Polska wypowie konwencję stambulską?

Posted by Marucha w dniu 2020-07-18 (Sobota)

Wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Marcin Romanowski z zadowoleniem przyjął do wiadomości wypowiedź minister Marleny Maląg, która powiedziała, że Polska ma zastrzeżenia do konwencji stambulskiej.

Romanowski dodał, że ma nadzieję, że słowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej są zapowiedzią wypowiedzenia przez Polskę konwencji. – Od dawna jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia prac nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej – powiedział PAP.

Polska wypowie konwencję? [Taki ch… ! – admin]

Według wiceministra sprawiedliwości zapisy konwencji przeczą zapisom polskiej konstytucji i są wręcz niebezpieczne. Jeszcze bardziej krytycznie minister określił konwencję na Twitterze – jako „genderowego konia trojańskiego”.

Ta część dogmatyczna, która dotyczy przeciwdziałania przemocy wobec kobiet nie niweluje braków, które są tak ewidentne. Konwencja napisana jest tak złym językiem i jest tak przesiąknięta ideologią, że jest po prostu niebezpieczna – stwierdził Romanowski.

Podkreślił, że standardy odnośnie ochrony przeciwko przemocy, które głosi konwencja Polska i tak realizuje za pomocą krajowego ustawodawstwa. Wyjaśnił w rozmowie z PAP, że prace w sprawie zastrzeżeń do konwencji są w toku. Dodał, że ministerstwo sprawiedliwości opowiada się za „wzmocnieniem oświadczenia interpretacyjnego w taki sposób, żeby (…) zabezpieczyć się przed negatywnym wpływem konwencji na polski porządek prawny”.

Wiceminister jest zdania, że konwencja powinna być przez Polskę wypowiedziana, ale inicjatywa leży po stronie ministerstwa rodziny. Zdaniem Romanowskiego słowa minister Maląg dają ku temu nadzieję, a ministerstwo sprawiedliwości jest gotowe, żeby w każdej chwili rozpocząć w tym kierunku prace.

Przypomnijmy, że minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg na antenie telewizji TRWAM powiedziała, że Polska zgłosiła zastrzeżenia do konwencji. Dodała, że czas na przedstawienie stanowiska jest do końca roku. Zapowiedziała też, że razem z ministerstwem sprawiedliwości ruszą prace nad przygotowaniem ustawy i podjęciem kroków wobec zmian, które powinny zostać wprowadzone.

Minister nie potwierdziła, że Polska zamierza już teraz wypowiedzieć konwencję. W rozmowie z PAP wyjaśniła, że na razie trwają w tej sprawie analizy, które być może pomogą podjąć taką decyzję. – Nie możemy pozwolić na narzucanie jakichkolwiek treści ideologicznych niezgodnych z polską konstytucją – podkreśliła Maląg. Wyjaśniła, że chodzi przede wszystkim o to, żeby wdrożyć jej zasady, ale odrzucić treści ideologiczne.

O czym mówi konwencja stambulska?

Stanowi ochronę kobiet przed wszelkimi formami przemocy i dyskryminacji. Dokument został podpisany przez Polskę w 2012 roku, a ratyfikowany w 2015 roku. Już wtedy konwencja budziła kontrowersje i spotykała się z głosami krytyki ze strony prawicowych polityków, którzy uznali ją za zagrożenie dla tradycyjnych wartości polskiej rodziny i za dokument niezgodny z konstytucją.

Sprawą zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który przygotował raport na ten temat.

https://pl.sputniknews.com/

 

Komentarzy 19 do “„Czas pozbyć się tego genderowego konia trojańskiego!”: Polska wypowie konwencję stambulską?”

 1. Kojak said

  Polska ma zastrzezenia ? Ten belkot zydowskich lajdakow z PPYYSSS jest juz staly . Oni sa przeciw a nawet za ! Sa przeciw kreaturom seksualnych z LGBT ale marszy nie zakaza ! Bo jak mawia zydowski lajdak Kalkstein – Kaczynski nie mozemy ich zakazac ! Ale ten bandzior w innych sprawach nie ma skrupolow a tu patrzcie jaki demokrata ! Ba te zydowskie bydlaki z PPYYSS nasylaja uzbrojonych po zeby bandziorow z tzw policji na protestujacych ludzi przeciw zboczonym kanaliom seksualnym !

 2. „Czas pozbyć się tego genderowego konia trojańskiego!”

  Postulat dobry, ale niewykonalny. Niewykonalny choćby z takich prozaicznych powodów:

  JPII – przemówienie do parlamentarzystów austriackich,
  Rzym, 23 marca 1997 roku.

  „Kościół nie może nigdy pozwolić na nadużywanie go do antyeuropejskiej demagogii oraz podsycania antyeuropejskich nastrojów. Dla zjednoczonej Europy nie ma bowiem alternatywy.”

  JP II – do korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej.
  Rzym, 10 I 1998

  „Rozszerzenie Unii Europejskiej na Wschód, a także dążenie do stabilizacji monetarnej powinny prowadzić do coraz ściślejszego wzajemnego powiązania narodów (…)”

  2003r. kard. J.Glemp:
  „Wierzę, że taka jest wola Boża, że Bóg chce, abyśmy weszli do wspólnej Europy. Byłoby źle, gdyby tak się nie stało. Wierzę, że to jest Boży zamysł.”

  2008r. prymas H.Muszyński:

  „Brak ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, w moim przekonaniu, byłby dużą szkodą dla Polski” – https://ekai.pl/abp-muszynski-brak-ratyfikacji-traktatu-lizbonskiego-bylby-szkoda-dla-polski/

  A więc jesteście z Kościołem, czy przeciw niemu?

  —————-
  KURWA… to już nie jest, kurwa mać, głupota. To czyste kurewstwo i prowokacja.
  Ile razy, kurwa, mamy, kurwamać tłumaczyć – kurwa – że Kościół to nie Wojtyła, nie Glemp i nie Muszyński…
  A system oświaty, kurwa, to nie pani Dupencja Zofia nauczająca klasę IVb.
  Admin

  Głupi by już zrozumiał.

 3. bryś said

  Panie Kosiur, tak dla jasności naszego (mogę napisać „naszego” jako większości forumowiczów?) stanowiska proszę zacząć od

  https://www.piusx.org.pl/katechizm.

  A co do tematu: świat się wali, gospodarka się wali, zamordnikowane polactwo szykuje zapasy na wieczną kwarantannę dla swojego dobra, a oni wyciągają kolejna „mamę Madzi”.

  Nie zapominajmy że wkręcają nas w wieczną pandemię!!! Popuścili na cal, ale tylko na cal. I to nie z powodu jakichkolwiek protestów. Tak z ostrożności, albo ciekawości pewnie.

 4. @ 2

  „KURWA… to już nie jest, kurwa mać, głupota. To czyste kurewstwo i prowokacja.
  Ile razy, kurwa, mamy, kurwamać tłumaczyć – kurwa – że Kościół to nie Wojtyła, nie Glemp i nie Muszyński…
  A system oświaty, kurwa, to nie pani Dupencja Zofia nauczająca klasę IVb.
  Admin
  Głupi by już zrozumiał.”
  _____________________

  Tez tak myślę.
  Ale większość Polakatolików (Polakatolicy to ok. 90% polskiego społeczeństwa) jakieś 70% myśli inaczej.

 5. Re: Artykul…
  Aby zlikwidowac to „lgbt” kurestwo w wersji pedalsko-lesbijskiej, trzeba calkowicie zlikwidowac zrodlo finansowania, ktore pochodzi z lichwiarskiego kartelu finansowego, bo to lichwiarski kartel zydowski USTALA kierunki finansowania…i sila rzeczy kierunek zniewolenia kazdego z Nas…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. revers said

  Dokladnie p.Jasiu co te elity bankowe wyprawiaja pod pretekstem walki z covidem, i rownosc lbtq, imigracji to w pale sie nie miesci.

  Ujemne procenty i zwroty dla malych ciulaczy i malyzch firm do 100 tys eur wkladu bankowego. Czli praktyvcznie zadnego zbazpieczenia na przsyzlosc dla sredniej klasy,

  Elity pejsobaksterskie wprowadzaja za to zombies gospodarki-trupiej gospodarki. Co slyachac w pejsosciekach na codzien w ilosciach liczb covidowych trupow.

  Juz nawet w Izrealu drobni pejsogeszefciarze protestuja w Telaviwie i jerozolimie.

  https://www.focus.de/finanzen/boerse/negativzinsen-gefaehrlichster-zock-der-geldgeschichte-droht-uns-jetzt_id_11392003.html?fbclid=IwAR0hIryYLVYIYRycaqRwvzt-3okbtI3LhSGfINThbOt-P8LuQMldR8Irr3I

  A na takie populistyczne krajowe grozby wychodzenia z ukladow, globalisci maja bata w postaci pejsatych bankow i stwierdzenia ze europa nie jest bankomatem, a kraje takie jak Wegre, Polska nie dostana marchweki, czyli dotacji – i wszyscy spelnia rzadania globciarzy.

  https://www.diepresse.com/5247763/kanzler-kern-europa-ist-kein-geldautomat

  .. lub szczyt, szczytow z Morawieckim w tle.

  https://www.reuters.com/article/us-eu-summit/eu-extends-summit-to-sunday-after-deadlock-over-covid-recovery-plan-idUSKBN24J0A2?fbclid=IwAR2HBc8QBNHW3NLrKuUw6FOAIan7s502HvoB_lCay5SMs4T-IAZd2rsDIc4

 7. karlik said

  Ja uważam, że konwencję stambulską wypowiedzieć. Po pierwsze, by pokazać światu, że wszystko co się podpisuje jest warte tyle co papier na którym został to zapisane.

  Po drugie w skrócie, gdyby w Polsce były stosowane zapisy konwencji, to Prezydent RP nie mógłby ułaskawić pedofila, ale musiałoby państwo polskie zapewnić bezpieczeństwo oraz warunki egzystencji ofiarom.

  Zapisy w konwencji zapewniają prawa kobiet (współmałżonków) na równi z psem.
  To znaczy, drzewiej jak pan bł panią małżonkę, to dopóki pani nie zgłosiła na policję nic się nie działo, a jak bił psa to było to przestępstwo z urzędu i to zostało zrównane i bicie żony jest przestępstwem , nawet jak pani małżonka to lubi. Są też różne inne zapisy które pozwalają na przykład pana małżonka wsadzić do więzienia za gwałt, gdy pani małżonka powie „nie” z powodu bólu głowy, lub bez określenia przyczyny. Oczywiście nie zostało określone kiedy te „nie” jest „nie”, czyli uznaniowe.

  Oczywiście jak we wszystkich przepisach najgorsze jest to czego nie możemy się doczytać, ale mogą doczytać się prawnicy.

  Dlatego ja do życia w rodzinie nie potrzebuję żadnych przepisów prawa, bo 10 przykazań nam wystarczy – od 43 lat.

 8. baca said

  usunięcie z widoku zboczeńców z LGBTHIV ma taki sam sens jak gaszenie pożarów lasu…
  kiedy podpalacz nadal na wolności…
  to nie kilku zboczeńców stanowi problem ale satanistyczni filantropi z narodu wiecznych tłumaczy, którzy tego typu nieistniejące problemy w kółko wymyślają aby potem z nimi dzielnie walczyć…

 9. Tadziu said

  Ja myślę że nasi władcy robią sztuczną zadymę w kwestii konwencji stambulskiej aby się uwiarygodnić.
  Dobrym przykładem jest poseł Braun, bardzo się stara uwiarygodnić a w rzeczywistości to kan…a.
  kto zna temat to wie o co chodzi…

 10. Marcin said

  Czy Morsbacher już wie?

 11. revers said

  Mosnacher wiedziala jak ustawic Dude po jego wypowiedziach o lbtq, i wie jak robic pieniadze z niczego lub z slabych, kochajacych inaczej zwiazkow, dla niej lbtq to rowniez biznes polegajacy na rzadaniach pieniedzy, miec dostaep do finansow i wol;nosc finansowa inaczej

 12. Birton said

  „Czas pozbyć się tego konia trojańskiego!”
  a ja myślałem , że chodzi o antypolskie żydostwo polskojęzyczne wyjeżdżające wraz z Danielsem i Friedmanem na Madagaskar albo do Syjamu zgodnie z planem Tow. Wiesława.

 13. revers said

  .. lub usypianie tubylcow przed wlasciwa operacja, kar za myslozbrodnie o lbtq, jak w Wloszech od 1,5 roku do 6 lat wiezienia dla transhomofobow.

  https://wpolityce.pl/kosciol/509925-modlitwa-jako-przyklad-homotransfobii?fbclid=IwAR2PaPqZ22eWBuq4lvOgzBSDS-Ec9Y5Z5REsP-6RjIpoJDgv-Oh5EgWl4ig

 14. mate29 said

  Z Wikipedii : „W latach 50. i 60. XX wieku psycholodzy zaczęli studia nad rozwojem płci u małych dzieci, by zrozumieć pochodzenie homoseksualizmu (który był postrzegany jako zaburzenia psychiczne). W 1958 roku stworzono „Gender Idendity Research Project” na UCLA Medical Center w ramach badań nad interpłciowością i transseksualizmem. Psychoanalityk Robert Stoller uogólnił wiele ustaleń projektu w swojej książce „Sex and Gender: On the Development of Masculinity and Femininity (1968)”. Jest również uważany za wprowadzenie pojęcia tożsamości płciowej na Międzynarodowym Kongresie Psychoanalitycznym w Sztokholmie w 1963. Psycholog behawioralny John Money także odegrał ogromną rolę w rozwoju wczesnej teorii tożsamości płciowej. Jego praca na Johns Hopkins Medical School’s Gender Identity Clinic (utworzonej w 1965 roku) spopularyzował teorię tożsamości płciowej, sugerując że do pewnego wieku tożsamość ta jest stosunkowo płynna i podlega ciągłej negocjacji. Jego książka „Man and Woman, Boy and Girl” (1972) zaczęła być używana jako podręcznik w szkołach, mimo że wiele teorii Money’ego zostało zakwestionowanych[11][12].

  W późnych lata 80. XX wieku Judith Butler rozpoczęła regularne wykłady na temat tożsamości płciowej. W latach 90. opublikowała swoją przełomową prace „Uwikłani w płeć: feminizm i polityka tożsamości”, która wniosła znaczący wkład z filozofii po latach 50. i doprowadziła do radykalnej krytyki niedoskonałości feminizmu. Główna z tez Butler mówi, że tożsamość płciowa nie przeciwstawia się biologii seksualnej, wręcz przeciwnie, przedstawia możliwość istnienia czegoś innego niż mężczyzna czy kobieta. Praca ta jest często używana jako najbardziej przełomowa z prac nad teorią feminizmu i badań nad płcią[13].

  Podczas gdy pojęcie tożsamości płciowej ogólnie odnosi się do kategorii płci inni uczeni dodatkowo używają tego pojęcia do określenia kategorii orientacji seksualnej i tożsamości seksualnej takich jak gej, lesbijka czy biseksualista[14]. „

 15. mate29 said

  Istnienie „trzeciej” płci jest ważne między innymi w spocie . Biegaczka z RPA Semenya przez 10 lat wygrywała zawody w biegach i dopiero w ubiegłym roku została zaliczona jako mężczyzna ze względu na wysoki poziom testosteronu (mimo,że ma cipkę)

 16. gnago said

  Przywrócić logikę jako odrębny przedmiot w szkołach uczyć i medialnie całe społeczeństwo, To zdemaskuje zakłamanie świata. A każdy szermujący o wyższości LGBT zostanie potraktowany jak idiota.

 17. mate29 said

  Osobnik posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast osobnik z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej.
  Osobnik,który ma jednocześnie chromosomy XX i XY musi zostać zaliczony ( nie z jego winy ) do trzeciej płci.

 18. revers said

  https://www.polishclub.org/2019/07/14/depopulacja-ludnosci-swiata-czesc-v-polityka-ludobojstwa-polakow/?fbclid=IwAR0KvOcU5wgIK4I922KBIAafOmvXK97avSfH1US2bSiDRba7hiiletg0Pbk

  Nistety ale istnieje tez homoseksualizm, lbtq naukowy

  „Thomas Robert Malthus (1766–1834), angielski ekonomista, profesor w college w Haileybury. W 1798 wydał on anonimowo dzieło „Principles of Poulation”, w którym przedstawił teorię ludnościową, nazwaną od niego maltuzjańską. Według Malthusa zwiększenie liczby ludności uzależnione jest ściśle od ilości środków utrzymania, gdyż nieograniczony przyrost mieszkańców w danym państwie musi doprowadzić do zwichnięcia równowagi między liczbą mieszkańców a ilością środków utrzymania.

  Malthus zwalcza politykę państw, które sprzyjają wzrostowi ludności. Uznaje ją jako szkodliwą i niepotrzebną i proponuje ograniczanie przyrostu naturalnego ludności. Wyznawał teorię tzw. związku przyczynowo-skutkowego, którego konsekwencją będzie prawo odwetu. Postuluje, by państwa przeciwdziałały naturalnemu przyrostowi ludności przez popieranie prostytucji, występków przeciw naturze, spędzanie płodu itp. Zdawał sobie sprawę, że w ten sposób sprowokuje sprawiedliwość Bożą, gdyż zakładał, że za popełnione grzechy musi spaść na ludzi kara Boża, która zmniejszy już istniejącą liczbę ludności, bo sprowadzi nędzę, wojny, choroby, jako karę za dzieciobójstwo. Zwolennicy teorii Malthusa, neomaltuzjanie, zawiązali Ligę, która ma swoich przedstawicieli w każdym niemal państwie. Proponują oni ograniczanie płodności małżeńskiej przez stosowanie środków antykoncepcyjnych, głównie feministki. Jednocześnie walczą oni o poprawę rasy, eugenika i głoszą hasło „quality not quality”. Dlatego w ramach depopulacji ludności świata, państwa popierają homoseksualizm.

  7 czerwca 2016 r. rząd PiS podpisał wraz ze wszystkimi państwami Unii Europejskiej umowę, którą Kampania Przeciw Homofobii okrzyknęła wydarzeniem historycznym: „To historyczny moment! Nigdy wcześniej kraje UE nie wypowiedziały się jednym głosem w kwestii równouprawnienia osób LGBT”.”

  i to sie ziscilo na naszych oczach polacy do wyzynki, jak i 6 mld. globalnrgo ludu.

 19. mate29 said

  https://www.ofeminin.pl/dziecko/maz-kolumbijskiej-modelki-urodzil-ich-pierwsze-dziecko/1pfs384

  Danna Sultana i Esteban Landrau zostali rodzicami! Oboje są osobami transpłciowymi. Danna urodziła się w ciele mężczyzny, a Esteban kobiety. Ponieważ żadne z nich nie zdecydowało się na operację usunięcia genitaliów, do zapłodnienia doszło metodą naturalną.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: