Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Ślub Jacka Kurskiego

Posted by Marucha w dniu 2020-07-21 (Wtorek)

Miałem się nie wypowiadać na temat ponownego ślubu kościelnego p. Jacka Kurskiego, bo zasadniczo uważam, że tego typu sprawy stanowią część życia prywatnego i nic postronnym osobom do tego.

Ale uświadomiłem sobie, że Jacek Kurski przecież niemal stanął na głowie, żeby ze swojego powtórnego ślubu kościelnego zrobić wielkie szoł na całą Polskę i imprezę towarzyską z udziałem czołowych polityków PiS.

Sprawa stała się zatem publiczna, więc pewne rzeczy można i chyba należy tej sytuacji napisać, bo nasuwa mi się kilka wniosków w związku z tą sprawą.

1. Opinia publiczna nie poznała oficjalnych i stwierdzonych przez odpowiedni trybunał kościelny przyczyn stwierdzenia nieważności ślubu p. Kurskiego i jego małżonki (orzeczenie o nieważności musieli otrzymać obydwoje, co więcej powinno było to być powiązane z przyzwoleniem na zawarcie ślubu kościelnego, bo to bynajmniej nie jest z automatu). Państwo Kurscy też niespecjalnie chcieli się tą wiedzą dzielić, co akurat uważam za zrozumiałe, bo często są to bardzo delikatne i intymne sprawy dotyczące także osób, z którymi wcześniej zawierano związek małżeński).

Zakładając jednak, że wszystko odbyło się bez naginania prawa, w co akurat – powiem szczerze – trudno mi jakoś uwierzyć, i obydwoje mogli zawrzeć ślub kościelny, to z szacunku dla ich bądź co bądź porzuconych dzieci i dla nie siania zgorszenia wśród wiernych, ślub ten powinni wziąć w jakiejś Koziej Wólce bez robienia z niego wydarzenia na pół Polski. To, że zdecydowali się zrobić to w Łagiewnikach świadczy mówiąc wprost o piramidalnej bezczelności, z której akurat p. Kurski jest doskonale znany.

2. Jakimś dziwnym trafem ślub Kurskich miał miejsce kilka dni po wyborach, a po drodze była jeszcze sprawa niewybrania ks. Isakowicza-Zaleskiego do komisji mającej zająć się przestępstwami pedofilnymi. Większość posłów PiS głosowało ramię w ramię z lewicą i PO. Dla lewicy oczywistym było, że jest to szansa na samooczyszczenie się Kościoła, podczas gdy ta zamierza przecież zbijać kapitał na twierdzeniu, że KK nic nie robi z pedofilami w sutannach (czyli gonić króliczka, lecz go nie doganiać). Dla PiS była to spłata długu wyborczego dla tej części hierarchii KK, która słynie z zamiatania brudów pod dywan.

Do niedawna miałem odrobinę złudzenia, że większość PiS to partia konserwatywna. Teraz pozbyłem się tego wrażenia i nie sądzę, by po tym, ale i w związku też np. z niewywiązaniem się PiS z obietnicy ustanowienia zakazu aborcji eugenicznej, kiedykolwiek zagłosował na PiS. Raczej zostanę w domu. PiS popełnia błąd, za który PO srogo zapłaciła. Stał się partią władzy dla niej samej, bez ideałów i wartości.

3. Coraz bardziej niepokoi mnie postępująca degrengolada polskich biskupów, którzy w niemałej części toną w konformizmie, samozadowoleniu, żyją mentalnością oblężonej twierdzy (gdzie każdy, choćby słusznie krytyczny głos pod adresem KK jest traktowany jako atak na KK i polskość). Koronawirus zresztą świetnie pokazał jak się książęta biskupi pozamykali w pałacach wydając tylko lakoniczne odezwy-instrukcje do ludu, zrzucając całą odpowiedzialność na uwijających się jak w ukropie prostych księży. Wielu biskupów zabiega o względy władzy, kupczy z nią. W grę wchodzą przy tym sprawy majątkowe i to dużego kalibru. Przecież to nic innego jak wejście na drogę, jaką przeszedł Kościół w Irlandii, którego… już praktycznie nie ma.

4. Prawdziwym wrogiem Kościoła i tym, co tłumaczy ich odchodzenie od wiary nie jest lewactwo, lgbt, gender, Soros, masoneria itp. Prawdziwym zagrożeniem jest wewnętrzna korupcja moralna, zamiatanie brudów pod dywan, cynizm, poczucie wyższości, pogarda dla maluczkich i uniżanie się przed wielkimi tego świata, wreszcie – odważę się to napisać – brak wiary wielu księży, w tym księży biskupów, którzy czują się lepiej w roli urzędników niż duszpasterzy, którzy powinni być przesiąknięci zapachem swoich owiec (p. Franciszek).

Nie piszę tego, bo kogoś oskarżać, bo każdy z nas będzie kiedyś rozliczony ze swoich słów i czynów, ale by może choć niektórym dać do myślenia.

Radosław Zenderowski
http://www.bibula.com

Komentarzy 15 do “Ślub Jacka Kurskiego”

 1. Sarmata said

  Powtórzę: Kurski i jego kolejne śluby kościelne to mały pikuś, tu coś jeszcze gorszego:
  „II Pielgrzymka autokarowa “Śladami cadyków”
  Pielgrzymka odbędzie się 19 lipca 2020 roku pod honorowym patronatem bp. Rafała Markowskiego, Przewodniczącego Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem, Archidiecezja Warszawska zaprasza na II pielgrzymkę autokarową „Śladami cadyków”
  Trasa: Warszawa – Mszczonów – Aleksandrów Łódzki – Stryków – Sochaczew – Warszawa
  Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 19 lipca 2020 roku pod honorowym patronatem bp. Rafała Markowskiego, przewodniczącego Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem.
  Pielgrzymkę rozpoczniemy w Warszawie Eucharystią w języku łacińskim o godz. 9.00 (dla katolickich uczestników) w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza Sióstr Benedyktynek Sakramentek w Warszawie (Rynek Nowego Miasta 2).
  PROGRAM:
  Warszawa (odjazd autokarem ok. 10.20 – ul. Świętojerska na wysokości ambasady chińskiej)
  Naszą duchową „przygodę” z cadykami rozpoczniemy w Warszawie, gdzie udamy się na spacer po cmentarzu żydowskim, w czasie którego wysłuchamy opowieści o życiu „Milczącego Rebego” Menachema Mendla z Warki. Odwiedzimy ohele pozostałych cadyków z Warki, Radzymina i Modżyc. Oddamy się modlitwie i medytacji: psalmy, hitbodedut (cicha medytacja).
  Mszczonów
  Udamy się na cmentarz żydowski. Wysłuchamy opowieści o życiu i praktyce cadyków dynastii Amszinów. Na cmentarzu przy grobie cadyka oddamy się medytacji, zaniesiemy indywidualne intencje.
  Aleksandrów Łódzki
  Wysłuchamy wykładu chasydzkiego rabina Symchy Kellera w dawnym dworze cadyków aleksandrowskich. Udamy się z wizytą na cmentarz żydowski na grobowiec członków chasydzkiej dynastii aleksandrowskiej (wspólne śpiewanie nigunów, czyli pieśni chasydzkich, psalmy, cicha medytacja). W Łodzi – czas wolny, możliwość gorącego posiłku (na własny koszt) w wybranej restauracji. Sugerujemy wybór żydowskiej restauracji „Anatewka”.
  Stryków
  Wysłuchamy niezwykłej historii cadyka ze Strykowa zwanego „władcą cudów”. Odwiedzimy również nowy ohel odnaleziony w ostatnim roku i odbudowany przez Fundację Kellerów.
  Sochaczew (?)
  Jeśli wystarczy nam czasu, w drodze powrotnej do Warszawy odwiedzimy cmentarz żydowski, na którym znajduje się ohel dynastii sochaczewskiej, reprezentującej intelektualny nurt chasydyzmu.
  Powrót do Warszawy (planowany przyjazd: ok. 20.00)
  W tajniki duchowości chasydzkiej i nauk cadyków wprowadzać nas będzie Symcha Keller, były rabin Łodzi, chasydzki nauczyciel duchowy, kantor i muzyk.
  Zapisy u organizatora – dr. Mariusza Maciaka: mplmac@wp.pl (w temacie wiadomości proszę wpisać „Pielgrzymka śladami cadyków”)
  Ilość miejsc ograniczona! Cena: 60 zł/1 os. (wpłaty przyjmujemy do 13 lipca).
  Ks. Andrzej Tulej
  Delegat Archidiecezji Warszawskiej do spraw ekumenizmu
  i kontaktów religijnych”

 2. Marucha said

  Re 1:
  Nie.
  Lekceważenie świętości Sakramentu to dla Pana „mały pikuś”?
  A co może być gorszego?

  A (bulwersująca, przyznaję) wycieczka „Śladami Cadyków” to w porównaniu z tym wygłup.

 3. Głos Prawdy said

  Zgodna jestem z autorem. Niech sobie robią co chcą, to ich prywatna sprawa, odpowiedzą przez Bogiem wraz z duchownymi, którzy ten rozwód dali i ślub nowy zawarli. Ale na cała Polskę… Czyli to publicznie przyznanie się w tym, że cała ta szajka-lejka pluje Bogu w Twarz

 4. Piotr Podgórni said

  Ten ślub był demonsracją – pierwszy w kościele katolickim a drugi w żydowskim – stąd ta oprawa. Pierwszy według prawa kanonicznego a drugi według prawa żydowsliego.

 5. Adrem said

  Oj tam.
  Teatru dla goim ciąg dalszy.

  Tak naprawdę to nie ma się czym podniecać.
  Pejsy różne numery nam tu odgrywają.

  Np numer z „polskimi biskupami” , wśród których tylko 4 jest Polakami. Jeszcze w zeszłym roku było pięciu, ale jeden umarł.
  Pozostali ( 99 czynnych – 4 = 95 ) to pejsy.

 6. Lolek said

  Złamanie przysięgi małżeńskiej. Każda inna przysięga będzie równie warta…

 7. Irek said

  Stan Kościoła wg orędzi z Nieba.

  Jezus Chrystus:
  (…)
  Na 1000 biskupów na świecie, nie wierzy 952, wierzy 48. W Polsce na 136 biskupów, nie wierzy 80 (59%), a wierzy 56. Wołam i proszę was o kochani, o waszą pomoc, aby ratować Mój Kościół z upadku, w którym się znajduje. Jest to jeszcze możliwe, lecz potrzebne jest zaangażowanie i ofiarność wielu, wielu ludzi.
  Przekaz 807/2018

  15 grudnia 2019r. godz. 19:12,
  Matka Boża:
  (…)
  Teraz, w tym czasie pracuje nad rozkładem waszego Narodu wielu waszych wrogów. Chcą waszej żyznej ziemi, chcą licznych waszych bogactw, które są w waszej ziemi, jednak szukają skutecznego sposobu, aby bez większego wysiłku doprowadzić do pełnej eksterminacji wasz Naród. Do współpracy z wrogiem Boga i waszego Narodu przystąpiło wielu polskich biskupów. Na około 138 biskupów, wrogo jest wam nastawionych ponad 100. Jacy oni są poznacie przez to, jakie decyzje podejmują, jak bardzo pragną zliberalizować Kościół Polski na wzór Kościoła Niemieckiego.
  Wołam i proszę, aby znalazły się serca, zwłaszcza tych, którzy się jeszcze nie angażowali, aby rozpocząć mo-dlitwę i umartwienia, według Woli i Myśli Bożej. Nie chcę wypowiadanych wielkich słów bez pokrycia pełnych patosu, z których nic nie wynika, one pozostają nadal tylko słowami, lecz chcę od was waszego czystego serca, waszej duszy, waszej prawdziwej, szczerej miłości, miłości nieobłudnej, bezinteresownej, hojnej, troskliwej nie tylko o siebie, lecz także o każdego bliźniego.
  Teraz potrzeba waszego działania, waszego zaangażowania, we własny rozwój duchowy, pielęgnowania osobistej świętości życia. Dbajcie także jeden o drugiego, odpowiadajcie dobrem za zło, nie jest to slogan, lecz niechaj będzie waszą rzeczywistością. Nieraz trzeba się poświęcić, pozornie stracić tylko po to, aby móc swoim dobrem pozyskać osobę oporną.

  17 styczeń 2020r. Przekaz nr 935

  Matka Boża.
  (…)

  Wrogowie Polski przystąpili zainspirowani działaniem upadłych Aniołów do waszej eksterminacji w różny, a przy tym w sposób wysoko wyrafinowany. Zatruwana jest wasza woda, żywność, a także powietrze, którym oddychacie.
  Szatan nasilił swoje działanie, swoje ataki tylko dlatego, że jesteście choć trochę wierni Bogu, że jeszcze Mnie kochacie na tyle, aby trwać przy Mnie i realizować większość Mojego i Bożego planu.
  Najważniejsze o co was proszę, to wasza modlitwa i ofiara, która jest potrzebna, wręcz niezbędna do ratowania waszych kapłanów, waszych biskupów i kardynałów od ich smutnego końca w piekle. Oni nie wytrzymują napięcia, zwłaszcza zmasowanego ataku złych duchów na ich osoby. Jest zbyt wielu tych kapła-nów, którzy porzucają swoje kapłaństwo.
  Wiele zła przynosi podejmowanie wielu demonicznych decyzji o dopuszczeniu do ołtarza, a zwłaszcza do prezbiterium kobiet i dopuszczenie ich do czynności liturgicznych. Wielkim złem i przekleństwem Całej Trójcy Świętej jest dopuszczanie w parafiach do istnienia funkcji świeckiego szafarza Komunii Świętej.

  Obie sfery powodują wycofanie Bożego Błogosławieństwa od tych osób, od parafii w których działają oraz diecezji, a biskupi akceptują ich działanie, lecz Trójca Święta przez to wycofuje swoje błogosławieństwo. Tam gdzie nie ma Bożego Błogosławieństwa, tam pojawia się szatan niosąc ze sobą jedynie Boże przekleństwo oraz wielkie zniszczenie duchowe.
  Skutkiem tego spada działanie Bożego ducha w parafiach i diecezjach, a ludzie i kapłani wprowadzają ohydę spustoszenia do wnętrza Kościoła Świętego, wykonuje się w nim wszystko, co złe jest w Oczach Bożych, a oni wmawiają wam kłamiąc perfidnie, że to przynosi wam wielkie Boże Błogosławieństwo.

  Jeżeli nie oddacie siebie, swoich bliskich w Niewolę Bożej Miłości, jeżeli nie oddacie waszych trudów, waszych wysiłków, postów i ekspiacji w Moje Święte Ręce, to niedługo Polska dozna na sobie działań nisz-czących wasz kraj, naród. Szatan namawia niektórych ludzi, by działali jako „prorocy Boga”, podaje przez nich treści mające w sobie dość dużo prawdy, lecz mające także w sobie dość duży ładunek trucizny, który perfidnie zwodzi dobrych, łatwowiernych ludzi, dając im złudną, demoniczną nadzieję.
  Grożą Polsce liczne konflikty, w tym konflikty wewnętrzne. Duchowość wielu Polaków pozostawia wiele do życzenia, jest płytka, powierzchowna, skłonna raczej do tego co mówi demon, aniżeli Trójca Święta. Polacy popełniają coraz więcej i coraz cięższych grzechów, w tym grzechy świętokradztwa. Niestety popełnia je też coraz więcej kapłanów i hierarchów, a przy tym mniemają, że wszystko czynią wybornie, doskonale. Dusze tych osób stają się czarne, niosą za sobą wiele duchowego zniszczenia i przekleństwa.

  Wiele nieprawości dzieje się na polskiej ziemi. Chcę was ratować, chcę pośród was interweniować, chcę uprosić u Boga dla was ratunek, lecz do tego potrzebuję wiele, wiele waszego wysiłku, wiele modlitwy, postów i umartwień. Kto z was zechce Mnie posłuchać? Gdy zbyt mało słuchacie Trójcy Świętej i Mnie o Polacy, będę zmuszona od was odstąpić, zostawiając na żer szatanowi i złych nikczemnych ludzi. Dzieje się wiele zła, lecz niewielu chce się wysilić dla Boga, dla ratunku biednych grzeszników poza nielicznymi wyjąt-kami.
  Polacy, ostrzegam was, obudźcie się, otrząśnijcie z marazmu, zacznijcie w końcu realizować Bożą Wolę, a nadejdzie ratunek. Jeżeli nic się nie zmieni, niebawem powstanie w Polsce wiele zniszczenia, wybuchnie wiele konfliktów, do akcji wkroczą znaczne grupy muzułmanów i Ukraińców i rozpoczną mordować Polaków zwłaszcza tam, gdzie było najwięcej grzechów i świętokradztw.
  Staną polskie elektrownie, zamkną przesył gazu ziemnego, wstrzymane będą dostawy żywności. W domach nie będzie wody, gazu, a może zabraknąć ciepła. Konsekwencją tego będą grasujący mordercy, złodzieje i szabrownicy, zaczną dla łupów mordowanie ludzi. Pośród tego zamieszania wkroczą na polską ziemię obce wam siły i zacznie się wojna.
  Podczas tych walk, zginie ponad 20 000 000 (dwadzieścia milionów) Polaków. W tym czasie może zginąć ponad 120 polskich biskupów, a większości z nich zagraża wieczne potępienie w piekle. Powodem tego jest fakt, że mało który z nich słucha Boga, Jego poleceń i Jemu służy. Z grona kapłanów może zostać tylko około 20% dzisiejszego stanu.
  Wiele wskazuje na to, że z tego co mówię może się to wszystko zrealizować i to niebawem. Wiem, że to co wam podałam, to mroczna przepowiednia, lecz nie musi się wydarzyć, bo nadal jeszcze wiele od was zależy, od tego jakie decyzje podejmiecie. Nie musi się to stać, wydarzyć, lecz jako wasza Matka, Pani i Kró-lowa ostrzegam was lojalnie. Bardzo Mi na was zależy, dlatego podejmuje szereg starań i zabiegów.

  Zanim zaczęła się wojna w byłej Jugosławii, przybyłam z orędziami i z ostrzeżeniami do Medziugorie, prosiłam, ostrzegałam lojalnie, lecz niewielu Mnie posłuchało i wzięło do swojego serca, a przez to rozpoczęła się krwawa wojna i wyniszczanie narodu.

  http://www.viviflaminis-deogratias.pl.tl
  albo wpisać: żywy płomień wita serdecznie

 8. Yagiel said

  papieżem biskupów kościoła tego ślubu jest Kaczyński
  wiarą tego kościoła jest Kaczyński
  życiem tego kościoła jest Kaczyński
  i śmiercią
  mimo że oto – po wyborach i nad nimi – synem swym politycznym ogłosił Jacka Kurskiego (z których to Kurskich?)
  czyli następcą-małżonkiem inaczej

  swoją drogą: jacy oni dwoje, małżonkowie, podobni do siebie!
  czy to miłość tak upodobniła ich ?
  czy geny…

 9. Birton said

  ad1
  śladami cadyków – ale jazda panie gazda, jak mawialiśmy w młodości ( obecnie jazda bez trzymanki)

 10. Sarmata said

  re 2. Marucha said 2020-07-21 (Wtorek) @ 11:31:40

  Lekceważenie świętości Sakramentu to „mały pikuś”, bo jest to co najwyżej grzech Kurskiego i sędziego Sądu Biskupiego a więc nic strasznego dla innych wiernych mimo, że faktycznie wywołuje zgorszenie. Jest jeszcze jedno. Nie znamy akt sprawy a więc nic nie wiemy na ten temat.

  Co może być gorszego? Gorszy może być grzech powszechny – jaki zdaje mi się – sprowadza na ludzi bp Markowski.

  Odciąganie wiernych od Chrystusa i wożenie ich na wycieczka „Śladami Cadyków” to jest straszny grzech zważywszy co te cadyki przez całe swoje życie mówiły o Matce Bożej i Panu naszym Jezusie Chrystusie. Słów tych z Talmudu nawet nie będę cytował przez wzgląd na świętość Boga i Matki Jego.

  Tak to widzę Panie Gajowy.

 11. Inkwizytor said

  Ja myślę panie Marucha, ze chodzi o to aby ludzi przyzwyczaić do tego typu zjawisk ( między innymi profanowanie sakramentów ) To ostentacyjne pokazywanie martusi kaczyńskiej, trzykrotnej mężatki i teraz tego chazarskiego frędzla nie jest bezcelowe. To powiedzenie ludziom, że takie zachowanie to nic złego, to normalne

  ————–
  Ja też dokładnie tak samo uważam.

  (Swoją drogą ma powodzenie Marta Kaczyńska, jak na swoją trudną urodę…)
  Admin

 12. Carlos said

  Jakos tak sie porobilo, ze im wiekszy przechrzta, tym gorliwszy pseudokatolik . Kurski jest pejsem tak jak i Braun. Biora te sluby koscielne obnoszac sie nimi ponad miare, uwiarygadniajac sie dla mas. Lud kupuje to….

 13. wow said

  @12 Jakiś dowód na pochodzenie Brauna czy kolejne kalumnie?

  O Kurskich świadczyć może trochę same nazwisko -od miasta Kurska w Rosji oraz konotacje jednego z braci, który jest vide- Gaz.Wyb. Choć to też średniej klasy dowody, raczej poszlakowe. Tutaj raczej na „owocach” trzeba się opierac.

  ————–
  Jakich jeszcze dowodów Pan chce? Było to wałkowane w gajówce…
  Admin

 14. revers said

  juz po sieci chodza opinie ze kazdy katolik moze anulowac piewszy sakrament kumuni swietej, jesli kolejna komunia przyniesie wiekszej wartoci pamiatki komuni swietej, ciezszy zloty lancuch, samocho zamaist quada lub rowerka, no i wiecej gotowki.

  Takze sakrament kaplanski bylby do sprawdzenia, choc juz byli tacy jak syn Beatki szydlo wyszli wczesniej z kaplanstwa dla swiecznika i tronu bez oltarza.

  Byla premierowa Beatka Sz. rownierz byla na weselu Kurskiego, byc morze w nowym gabinecie naczelnika szykuje sie jaki resorcik Milosci i Wiary inaczej.

 15. Apolonia said

  wujek Jarosław Kurski z Gazety Wyborczej oskarża swojego bratanka Zdzisława Antoniego Kurskiego syna Jacka Kurskiego o pedofilię
  https://www.pudelek.pl/gazeta-wyborcza-ujawnia-zeznania-kobiety-ktora-oskarza-syna-jacka-kurskiego-o-molestowanie-byly-prezes-tvp-wydal-oswiadczenie-6534466411178784a

  Zaczął mnie krzywdzić, gdy skończyłam dziewięć lat. Przestał, gdy dostałam pierwszy okres. (…) Na początku miałam czarną dziurę. Z czasem, już w trakcie prokuratorskiego śledztwa, zaczęłam sobie przypominać różne rzeczy. Razem z powrotem wspomnień przyszły napady lękowe – twierdzi 20-letnia dziś Magdalena Nowakowska w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

  Kurski zatrudnił alkoholika na swojego asystenta?
  Sprawa” była nadto wykorzystywana w ramach osobistej zemsty do szantażu i próby wyłudzenia wysokich stanowisk w spółkach SP przez ojca dziewczyny, alkoholika, którego w związku ze skargami Dyrekcji Generalnej Parlamentu Europejskiego zwolniłem z prestiżowej funkcji asystenta akredytowanego – utrzymuje polityk.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: