Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Upadek cywilizacyjny Polski
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Sukces czyli klęska

Posted by Marucha w dniu 2020-07-22 (Środa)

Dzisiaj premier polskiego rządu, Mateusz Morawiecki, ogłosił triumfalnie swój sukces na unijnym szczycie, na którym podzielono budżet wśród państw członkowskich.

Rządowe media nie ustają w zachwycie i przedstawiają ustalenia z Brukseli jako epokowe osiągniecie podczas gdy media sprzyjające opozycji obwieszczają klęskę wskazując na powiązanie mechanizmu wypłaty środków od bliżej niesprecyzowanej „praworządności”. Z kolei premier Morawiecki twierdzi, że takie ustalenia nie zapadły. Jaka jest więc prawda – czy to sukces czy klęska?

PiS zawsze był i jest partią wspierającą pogłębianie integracji w ramach Unii Europejskiej. W prorządowych szczekaczkach słyszymy wciąż o kwocie 160 mld euro, która została przeznaczona dla Polski. Szkopuł w tym, że 35 mld euro z tej kwoty to pożyczki na walkę z koronawirusem, które państwa członkowskie będą spłacać nawet do 2060 roku. Więc jeśli mowa o kwocie dotacji to bardziej zasadne jest stwierdzenie, że w ciągu 7 lat Polska otrzyma 125 mld euro.

Tylko aby je dostać trzeba najpierw wpłacić składkę do budżetu Unii. Wynosi ona od 4,5 – 6,18 mld Euro rocznie. A skoro mówimy o perspektywie siedmioletniej, to daje nam około 42 mld euro składki, którą sami zapłacimy. Oczywiście trzeba pamiętać, że te 42 mld euro, które przez te 7 lat wpłacimy wrócą, ale to Bruksela będzie decydowała na co, gdzie i kiedy. Tym samym ze 125 mld zostało jakieś 83 mld, czyli 11,8 mld euro rocznie. Jednak nawet te pieniądze i tak trafią głównie do zachodnich firm, często niemieckich.

Szacuje się, że z każdego 1 euro dotacji dla grupy wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) do Niemiec wraca 1,25 euro! Można powiedzieć, że Niemcy płacą te pieniądze swoim firmom. My zyskujemy modernizację, a oni odzyskują to co nam „dali” z nawiązką.

Niemieckie firmy wygrały wiele przetargów na realizowanie projektów finansowanych ze środków polityki spójności w Polsce i dzisiaj sam Mateusz Morawiecki przyznał, że wykorzystano to jako środka nacisku na państwa starej Unii.

Okazuje się, że możemy jednak nie dostać tych 83 mld euro i nie odzyskać wpłaconych środków. Wszystko przez to, że te wypłaty mogą być w najbliższym czasie związane z tak zwaną „praworządnością”. Teraz jeszcze tak nie jest więc premier Morawiecki może twierdzić, że praworządność nie ma nic wspólnego z wypłatami, ale wyrażono zgodę na stworzenie zbędnego i szkodliwego mechanizmu oceny tzw. „praworządności”.

Czym ona właściwie jest? Trudno powiedzieć, ale wygląda na to, że tak jak w przypadku „mowy nienawiści” definiuje to lewica. Oznacza to, że w ciągu tych 7 lat powstanie mechanizm stwierdzania praworządności otwierający drogę do zablokowania dotacji krajom, których obywatele źle wybiorą w wyborach i nie poprą pupilów forsowanych przez Brukselę.

Są jeszcze inne dotkliwe sukcesy tych negocjacji. Na unijnym szczycie de facto zadecydowano o likwidacji polskiego górnictwa węgla kamiennego. To właśnie oznacza zgoda na realizację szalonego projektu Europejskiego Zielonego Ładu z celem w postaci osiągnięcia „neutralności klimatycznej” do 2050 roku. Konsekwencje tego mogą być takie, że zabraknie nam energii elektrycznej w kraju więc będziemy zmuszeni kupować ją za granicą. Przez sukces PiS czeka nas szokowy wzrost cen prądu, zwłaszcza dla osób, które nie mogą zainstalować własnej instalacji fotowoltaicznej.

Jednak najbardziej bolesny sukces naszego premiera to jego zgoda na przyznanie Brukseli nowych kompetencji budżetowych. Chodzi o tworzenia nowych podatków ogólnounijnych i możliwość zaciągania długu przez UE, a nie jak dotychczas, państwa narodowe. Za ogólnounijnymi podatkami perorował już niedawno sam Mateusz Morawiecki, także był on jednym z gorliwych wspierających te fiskalne zakusy Unii Europejskiej. Niewątpliwie przekazanie takich prerogatyw UE to znaczący krok w stronę budowy federalnego superpaństwa.

Oznacza to, że na tym szczycie zmniejszono suwerenność państw członkowskich oraz wzmocniono finansową integrację Unii. Z drugiej strony jaka to był suwerenność, skoro od lat funkcjonuje Traktat Lizboński, podpisany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ewolucja Unii Europejskiej w kierunku Stanów Zjednoczonych Europy z wszechwładnym rządem federalnym zwanym Komisją EUropejską, jest bezpośrednio związana z tym dokumentem, a to co obserwujemy teraz to rozpoczęcie ostatniej fazy transformacji.

https://zmianynaziemi.pl/

Komentarzy 7 do “Sukces czyli klęska”

 1. Waldemar Bartosik said

  UNIA, TO TAKI KONSTRUKT, W KTÓRYM WSZYSCY WALCZĄ, A WYGRYWAJĄ I TAK….NIEMCY.

  Mój tytuł jest parafrazą słynnego aforyzmu Gary’ego Linekera : „piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy”.

  I nie bez żalu muszę przyznać, że powiedzenie to oddaje prawdę, a co gorsza przypada na czas rządów kaczystów w Polsce, tym samym umacniając ich passę, a zarazem osłabiając szansę naszego usamodzielnienia i wyjścia poza granice kolonii.

  Odkąd bowiem 1 stycznia 2002 r. w 12 krajach Unii Europejskiej do obiegu weszły banknoty i monety euro, które zastąpiły dotychczasowe waluty narodowe, w tym także niemiecką markę, €, którego kurs zaniżają kondycje krajów grupy PIGS, jest obok tanich dostaw surowców z Rosji i nieekwiwalentnych płac w krajach poddostawców (jak Polska) – MOTOREM sukcesu ich gospodarki, zależnej w 40-50% od eksportu.
  Dlatego w żywotnym interesie Niemiec jest UTRZYMANIE WSPÓLNEGO RYNKU I WSPÓLNEJ WALUTY, co zdawało się być zagrożone po ataku koronawirusa na „opuszczone” kraje południa Europy, wcześniej doświadczone kryzysem 2008.
  (https://www.msn.com/…/niemcy-zrobi%C5%82y-dobr…/ar-BB17183P…)

  A że Polska, w stopniu nawet większym niż Rosja jest powiązana z gospodarką niemiecką, stała się więc „odpryskowym” beneficjentem europejskich funduszy pomocowych, w ostatecznym rachunku ratujących wspólnotowy rynek europejski na służbie teutonów.
  (https://www.msn.com/…/jak-polska-wykorzysta-gi…/ar-BB1725Vc…).

  W Polsce więc, przekupieniem starców i meneli, PiS sobie kupił kolejne lata u żłobu, w Europie zaś, dzięki „wspólnotowym” funduszom, Niemcy zapewniły sobie hegemonię, na bazie wspólnego rynku i wspólnej waluty.

  Tak jałmużna i żebranina pozbawiły nas szans rozwojowych i postępu w następnych latach.

  Money makes the world go round…

 2. JARNO said

  angole mówią,że przystępując do negocjacji>.
  GET THE UPPER HAND czyli
  ‚To come to be in a position of advantage, power, and/or control >over someone, something, or some situation.”
  i np Orban miał taką pozycję>bo wy……lił Soros z Węgier (jak ruski z FR)
  a co miał Morawer??moc dudexa (bo jakiś list wystosował do ‚przywódców’ EU) i jarkacza (bo realizuje testament Lecha ‚melduję wykonanie zadania’ Kaczyńskiego???
  Gimmie a break!!!
  .
  To de facto Orban bronił Polski i poszedł na starcie z EU podczas gdy moraver ‚podkulił’ ogon” a poza tym na tym ‚summit’ wszyscy z wszystkimi się cudowanie żarli: państwa FRUGAL (bogata północ) z całą resztą, Francja z Austrią, Orban- to jest BB inteligentny facet.
  a calość ‚negocjacji’ jest opisana tutaj>
  European Summit Concludes: The Full Summary
  .https://www.zerohedge.com/markets/european-summit-concludes-full-summary
  natomiast ‚zachowanie’ się Moravera po powrocie do ‚oczyszczalni ścieków=Polin’
  bardzo ładnie określa cytat ..Generała Melchetta (z Czarnej Żmiji-Black Adder >rowan atkinson)
  ..>>>proclaiming that to repeatedly attack where the enemy was strongest, not weakest, would ensure Britain would:
  “win the greatest victory since the Winchester flower-arranging team beat Harrow by twelve sore bottoms to one!”
  i to by było na tyle.
  .
  PS. dla piszącego te słowa, EU jest częścią Deep Jewish State>jak oczyszczalnia ścieków=Polin post1989.

 3. Kojak said

  Morawiecki to antypolski bezczelny Zyd ! Klamie i lze jak hitlerowiec od Goebbelsa ! Ten zwyrodnialec podpisal zapewne wszystko co ta koszerna banda zydowskich kryminaliatow z JUNI JEWROPEJSKIEJ od niego zarzadala .Mozemy sie tylko spoodziewac wszelkiego gnoju ktory przywiozl do Polski i na Polske !

 4. Ad. 3

  Morawiecki to antypolski bezczelny Zyd ! Klamie i lze jak hitlerowiec od Goebbelsa !

  I co z tym zrobimy?

 5. #2, Yarno…exquisite cadaver :-)))) „Gimmie a break!!! „…usmialem sie jak norka.
  Polecam Wawela : „U.von der Leyen o sankcjach. Koniec legend Morawieckiego”. Clear and Klaar – jak mowia w RPA.
  #3 & #4….To samo tylko zwiezle :-))
  http://wawel.neon24.pl/post/156650,u-von-der-leyen-o-sankcjach-koniec-legend-morawieckiego

 6. lothar07 said

  To ostatni wywiad Jacka z Marcinem Krolem. Marcin Krol juz nie publikuje, jego kanal na yt zostal zhakowany a cala zawartosc usunieta. Pisiorow musialo zabolec bardzo, ze zwiekszal swiadomosc gawiedzi. Otwieral im oczy jak sa okradani, oszukiwani i traktowani jak niewolnicy…

 7. JARNO said

  jako uzupełnienie do mojego #2>EU jest organizacją przestępczą.
  Co do moravera, trzaskovera>u żydów jest pojęcie Chutzpah , na nasze chucpa.
  .
  Tylko dla żydów to ma konotację pozytywną (‚odwaga’) podczas gdy dla lokalsów jest konotację negatywną (‚bezczelność’).

  Ponieważ mam zadawnione ‚porachunki’ z EU mój stosunek do tego bytu jest jak do ‚oczyszczalni ścieków=Polin’>>poziom ‚obalania władz konstytucyjnych’
  .
  a przy okazji>
  jak ‚oliwa na wodzie’ wyłazi prawda ładnie opisana zdaniem:
  LIBERALISM ALWAYS COURTS FASCISM AS CAPITALISM FAIL
  i z radością obserwuję jak te konstrukcje Deep Jewish state się rozwalają i jak deep jewish state wyłazi ze skóry>>corona-pandemia’ +corpomedia+human rights industry+LGBT+creativity industry
  żeby toto (deep jewish state) uratować
  ale ‚Chińczyki trzymają się’.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: