Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Instytut Rodła we Wrocław…
  Katarzyna T o Wolne tematy (64 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Antares o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Duchowa przestrzeń Polski?
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

GUS: liczba zgonów w Polsce nie większa niż w zeszłym roku

Posted by Marucha w dniu 2020-07-23 (Czwartek)

Liczba zgonów w Polsce w trzech pierwszych miesiącach epidemii COVID-19 nie odbiega od liczby zgonów w analogicznym okresie w latach poprzednich – wynika z danych GUS.

[Stwierdzono to już dość dawno. Nawet gajowy to zauważył. Pytamy zatem – gdzie do cholery jest ta „pandemia”? Odpowiedzi nie ma. Jest bełkot malpoludów. – admin]

4 marca bieżącego roku odnotowano w Polsce pierwszy przypadek osoby zakażonej wirusem SARS-CoV-2. W samym marcu w naszym kraju z powodu COVID-19 zmarły z powodu tego wirusa 33 osoby. W kwietniu – było to 611, a w maju 420 zgonów.

[G*wno prawda. Na koronawirusa nie umarł NIKT, może co najwyżej kilka osób. – admin]

Pytanie jednak, czy epidemia COVID-19 w jakiś inny sposób nie przełożyła się na liczbę zgonów Polaków. Z danych udostępnionych przez GUS wynika, że liczba zgonów w Polsce od początku marca do końca maja była porównywalna z liczbą zgonów w tych samych miesiącach w latach wcześniejszych.

Z danych GUS wynika, że w marcu 2020 umarło w Polsce 37,6 tys. osób, w kwietniu 34,5 tys., a w maju 31,5 tys. osób. Dla porównania w 2019 r. w tych samych miesiącach odnotowano w Polsce odpowiednio, 34,1 tys., 35,5 tys., oraz 33,2 tys. zgonów.

Tak więc o ile w 2020 r. liczba zgonów od marca do maja wyniosła 103,6 tys., to w 2019 r. było to 102,8 tys. (W 2018 r. było to 107,8 tys. zgonów). Nie widać więc, żeby epidemia w znaczny sposób przełożyła się na wzrost liczby zgonów w kraju.

[W ogóle nie przełożyła się w ŻADEN sposób, bo nie było żadnego wzrostu! – admin]

GUS nie podał dotychczas, jak kształtuje się liczba zgonów za czerwiec bieżącego roku.

Za https://fakty.interia.pl/

Komentarzy 12 do “GUS: liczba zgonów w Polsce nie większa niż w zeszłym roku”

 1. Adrem said

  Nie jest większa, bo jest… mniejsza !

  Przedsiębiorcy pogrzebowi mówią o 30 – 40 % spadku liczby pogrzebów !

  Az się wierzyć nie chce, że tak duży spadek.

  Czyżby ” brak opieki medycznej ” skutkował zmniejszonym umieraniem ?

 2. wewewe said

  Było już, ale warto przypominać:
  http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

 3. Boydar said

  „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie” mawiał nieodżałowany trener Górski Kazimierz. Tylko jeden zawodnik jest Lubański a drugi tylko Rasiak.

  Rządy i nierządy otrzymały uniwersalny narządź zwany koronawirusem. I jak go wykorzystają tak będziemy mieli.

  Proponuję całkiem nowe hasło bojowe – „Covid forever !

 4. BK said

  Sprawa jest w miarę prosta.

  Instytut Kocha, instytut Pasteura i włoskie ministerstwo zdrowia podają, że wirus nazywany covidem był tam u nich od października 2019.

  W Polsce sezon grypowy trwa +/- od listopada do lutego. Mechanizm epidemii wirusowej wymusza od 4 do 8 tygodni trwania.

  Wnioski: czy był covid czy go nie było nie ma znaczenia, bo rząd ogłaszając w marcu „epidemię” wiedział, że ODNIESIE SUKCES 🙂

  Przynajmniej raz coś się PiSowi udało, może dlatego, że Adrian nie musiał ratyfikować.

 5. revers said

  a Plotki paryskie mowia, ze jakosc statystycznego umierania bedzie inna bo eupejskoarabska popprawna.

  „Pech młodej pielęgniarki. To właśnie ona uśmiecha się ze zdjęcia. Przed dyżurem, o czwartej rano 23-letnia pielęgniarka wyprowadziła swego psa przed dom. Nadjechały dwa samochody, pierwszy lekkim zygzakiem, wypełniony podchmielonymi dziewczynami: obok była impreza. Dziewczyny zamaszyście rozjechały psa. Zrozpaczona Axelle – to imię pielęgniarki – stanęła na ulicy, by przeszkodzić im uciec i dzwoniła na policję. Za samochodem dziewczyn był drugi samochód, w którym siedziało dwóch chłopaków. 21-letni kierowca wyminął dziewczyny i przejechał pielęgniarkę, po czym naciskając pełny gaz szybko odjechał. Pielęgniarka zaklinowała się pod wozem. Była wleczona prawie kilometr, aż oderwała się jej zakleszczona noga. Nie wiadomo w którym momencie umarła.
  Kierowca z kolegą doszli wkrótce do wniosku, że za dużo było świadków i poszli na policję z czterema kumplami zwrócić nogę. Każdy oświadczył, że był kierowcą. Działo się to na prowincji, w Lyonie, w niedzielę. W poniedziałek w Bayonne, we francuskim Kraju Basków pogrzebano 59-letniego kierowcę autobusu, który miał pecha zwracając się do czwórki młodych w sprawie biletów i maseczek. Został tak skatowany, że umarł w szpitalu nie odzyskawszy przytomności parę dni później. Sprawy te łączy pochodzenie etniczne sprawców (arabskie), na darmo ukrywane przez media. Nie wyobrażacie sobie, co dzieje się w internecie. Coś w rodzaju bezsilnej wściekłości.
  Psycholodzy zwracają uwagę, że głównym problem jest wychowanie dzieci w części rodzin pochodzących z północnej Afryki. Z grubsza różnica jest taka, że w europejskiej rodzinie częściej przykłada się wagę do nauki myślenia, projektowania się w przyszłość, podczas gdy w rodzinach arabskich liczy się głównie jedność klanu, rodziny, nierzadko bez względu na wszystko. To atawizm z czasów trudnego, wiejskiego życia w kraju pochodzenia, gdzie w pewien sposób przyszłość nie istniała, a życiowa przemoc była czymś banalnym. Stąd miałaby się brać epidemia bezsensownej przemocy młodych, gwałtowne reagowanie na najmniejszą przeszkodę. Większość sprawców podobnych zbrodni jest dosłownie bezmyślna, a szkoły, nie przystosowane programowo do tego typu mentalności, nie bardzo spełniają swoją rolę.
  Rozlegają się głosy o jakąś pedagogikę specjalną, która pozwoliłaby imigranckim dzieciom uniknąć stereotypowego losu kulturowego marginesu. Inni krzyczą o karze śmierci, wojnie domowej, czy masowej deportacji. To samo w bistro na dole, choć na mieście jest jaki taki spokój. Na prowincji, w Nicei, doszło do kolejnej strzelaniny w biały dzień. Kałasznikowy, nawet moździerze, ot, bitwa obok supermarketu. Radio mówi, żeby raczej nie wychodzić w nocy z domów, bo przemoc eksplodowała po kwarantannie. Jakby pech wisiał w powietrzu, niczym wirus.
  Komentarze
  Napisz komentarz…”

  moze jednak z jedna noga pod pacha na posterunku policji lub w kostnicy to nie jedna a dwie ofiary smiertrlne, jedna zgubila sie po drodze podczas jazdy bez trzymanki.

 6. Siekiera_Motyka said

  Trendy zgonów w różnych krajach. Pokazany jest także moment kiedy rozpoczęto kwarantanne. Od momentu infekcji przeciętnie mija 4-5 dni zanim pojawia się objawy choroby.

 7. NyndrO said

  Panie BK, o ile się orientuję, to PiS’owi i Ardianowi „udało się” szósty raz z rzędu. W Polsce na ten moment najlepiej grają w „demokrację”.

 8. Boydar said

  „… w Polsce na ten moment najlepiej grają w „demokrację” …”

  Wydaje się, że uwzględniając skalę zagadnienia, lepszym zawodnikiem jest tylko Putin. Tak se jednak myślę, cy to aby nie indukcja siakaś ? Blisko w sumie 🙂

 9. NyndrO said

  Całkiem być może. Faktycznie jakby spodenki mieli już prawie do kolan.

 10. Piskorz said

  !!!! Maria Skłodowska – Curie też protestuje przeciwko maseczkom..

 11. Jack Ravenno said

  @6 SIEKIERA_MOTYKA Bardzo ciekawe spostrzeżenia. Źródło? To wygląda jak daty rozpoczęcia eksterminacji w różnych państwach…

 12. revers said

  ad

  kibice cracovii po wygranej w pucharach europy z Lechja Gdansk 3:2 w dogrywce, rowniez protestuja ale maseczkami klubowymi, po ktorych nie wiadomo czy kibole moga miec maski na stadionie, czy nie bo dla takich viruslozkow jak Szumski to juz po za granica poznania i ynetligencji inaczej.

  A grali o 6 mln zlp, nie o 5 mln dla intruktora naciarstwa.

  I takie to saa nase biznesy dolkowe, pod dolek maltanski.

Sorry, the comment form is closed at this time.