Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
  Kojak o Parura, rura, rura…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej Imienia Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego

Posted by Marucha w dniu 2020-07-25 (Sobota)

Wracam do rozważań o tym, co w obecnej dobie mają począć tacy, jak ja, chcący działać politycznie zgodnie z polskim interesem narodowym. Otóż moja poczciwa mama ma problem. Głosowała na Trzaskiewicza (właśnie tak!), a usłyszała, że jakiś ksiądz ogłosił na kazaniu, iż za to idzie się do piekła.

Powiedziałem mamie, żeby się nie przejmowała, ponieważ ten ksiądz jest głupi, ale raczej jej nie przekonałem.

Z innej strony “ślub łagiewnicki” staje się znakiem firmowym kościoła katolickiego w Polsce. Gdyby do tego dodać kilka innych znamiennych wydarzeń, jak choćby odrzucenie przez biskupów rękami posłów PiS-u, kandydatury księdza Tadeusza Isakowicza – Zalewskiego do komisji parlamentarnej mającej badać problem pedofilii, to myśl Dmowskiego o tym, że katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości nabiera całkiem szyderczej wymowy.

To co powyżej napisałem w zestawieniu z bieżącymi wydarzeniami politycznymi skłania do podsumowania, że dzieje się coraz lepiej, a będzie jeszcze gorzej. Mam tu na myśli osoby i środowiska odwołujące się i powołujące się na tradycję Narodowej Demokracji i szczególnie myśl Romana Dmowskiego. W tej sferze panuje ogromny ideowy rozgardiasz.

Nawet ja, który od osiągnięcia politycznej dojrzałości w latach studenckich, czyli jakieś trzydzieści pięć lat temu, jestem wierny tej tradycji, zastanawiam się czy trzymać nadal ten sztandar, czy też dać sobie spokój. Tylu wokół wariatów, dziwaków, cwaniaków i różnych pospolitych pierdoł biegających i wymachujących podobnymi sztandarami, że to nie możliwe, żeby wszyscy oni reprezentowali polski interes narodowy. I moim zdaniem nie reprezentują.

Wśród tego rozgardiaszu najbardziej mnie irytują ci, których określam jako pasażerów na gapę. Jak już pisałem nie ma i nie ma widoków na powstanie mającej szanse na rządzenie formacji endeckiej. Za to są politycy, którzy rzadziej lub częściej odwołują się do tradycji Narodowej Demokracji i bardzo chcący – no właśnie – czego bardzo chcący? Czy robić indywidualną karierę? Czy chcący wygodnie i dostatnio urządzić się wżyciu poprzez politykę? Czy też chcący w możliwym zakresie realizować polski interes narodowy?

Czy wygodne i dostatnie urządzenie się w życiu poprzez robienie indywidualnej kariery wyklucza polityczną działalność w polskim interesie narodowym? Być może nie, ale jest na pewno bardzo trudne.

Obserwując kilka znanych mi osób, które kiedyś i czasami dzisiaj odwołują się do tradycji i myśli Narodowej Demokracji, stwierdzam, iż zazwyczaj walka o polski interes narodowy przegrywa z indywidualną karierą oraz wygodnym i dostatnim urządzeniem się w życiu. I to jest sens ich jazdy na gapę. W tym najbardziej dzisiaj widocznym przypadku wsiedli do pociągu z napisem PiS, który kiedyś mógł zmierzać w kierunku polskiego interesu narodowego. Być może mieli zamiar i nadzieję, że uda się go choć trochę na te tory skierować.

Dzisiaj już jaskrawo widać, że to się nie udało, a pociąg pędzi wręcz w odwrotnym kierunku. Cóż zatem pozostało? Pozostało dogadać się z konduktorem i jak najwygodniej urządzić, najlepiej w przedziale pierwszej klasy. Mam wrażenie, że chytrzy politycy z PiS-u nawet chyba taki specjalny przedział już utworzyli. Nazywa się to Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej Imienia Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Jest taki stary żydowski kawał, który dobrze oddaje sens tej jazdy na gapę. Otóż w przedziale pociągu ruszającego z Warszawy jedzie Żyd z drugim pasażerem nie-Żydem. Po dłuższym okresie milczenia Żyd pyta tego pasażera; a pan szanowny to dokąd? Pasażer odpowiada; do Wilna. Na to Żyd; Niech pan szanowny pomyśli, ten dwudziesty wiek, ten postęp, ta technika!. Ja do Krakowa, pan do Wilna i w jednym przedziale.

Nie da się realizować polskiego interesu narodowego, co jest istotą jakiegokolwiek odwoływania się do tradycji Narodowej Demokracji, będąc pasażerem w przedziale pociągu jadącego w odwrotnym kierunku, nawet jak na drzwiach tego przedziału widnieje napis “tylko dla zwolenników Dmowskiego”. Do dalszego wyjaśniania tego nie potrzebny jest nawet żaden Żyd, który wsiadł do niewłaściwego pociągu..

A Państwo uważacie, że politycznie da się jechać w jednym wagonie w przeciwnych kierunkach?

Andrzej Szlęzak
Za: FB
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 8 do “Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej Imienia Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego”

 1. Zbyszko said

  Ignacego Jana Paderewskiego?…
  Tak to jest, gdy historię piszą okupanci.

  ——
  Nie rozumiem.
  Admin

 2. JARNO said

  ‚A Państwo uważacie, że politycznie da się jechać w jednym wagonie w przeciwnych kierunkach?’
  dla zjednoczonych prawiczków realizujących testemant lecha ‚melduję wykonania zadania’ kaczyńskiego pod czułem okiem prezesa tysiąclecia rąsiami dudexa+moraver+maciarewicz+etc, etc
  nie ma rzeczy niemożliwych.
  .
  PS. jeżeli autor (p. Szlęzak) pyta
  to ja też zapytam>
  na czym polega wielkość lecha ‚melduję wykonania zadania’ kaczyńskiego??

 3. Marek said

  A Państwo uważacie, że politycznie da się jechać w jednym wagonie w przeciwnych kierunkach?
  ===
  Panie Szlęzak, znowu będę się znęcał.
  Pan sobie poczyta drogę polityczną niejakiego Andrzeja Szlęzaka, może to panu ułatwi odpowiedź.

 4. http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/polski-atom-sfinansuj%c4%85-amerykanie-jest-decyzja-banku/ar-BB17bO1l?li=BBr5CAr&ocid=UE12DHP
  POLSKI ATOM SFINANSUJĄ… AMERYKANIE? JEST DECYZJA BANKU

  Polski rząd zapewnia, że przygotowania do rozwoju w kraju energetyki jądrowej trwają, a w polityce energetycznej państwa znajdzie się budowa reaktorów o mocy 6-9 GW, przy czym pierwszy miałby zostać oddany do użytku w 2033 r.
  Pod koniec czerwca prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump zapowiedzieli podpisanie polsko-amerykańskiej umowy międzyrządowej dotyczącej budowy w Polsce energetyki jądrowej. PAP/ as/

  http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/rekordowe-ceny-z%c5%82ota-inwestorzy-szukaj%c4%85-bezpiecznej-przystani/ar-BB17aG6R?ocid=UE12DHP
  REKORDOWE CENY ZŁOTA. „INWESTORZY SZUKAJĄ BEZPIECZNEJ PRZYSTANI”

  Pamiętam, jak rząd Tuska przyłożył Kapitałowi Nuklearnemu NÓŻ Capo di Tutti Capi deklarując Budowę w Polsce Elektrowni Atomowych. Na konsternację w Brukseli Tusk odpowiedział, że POLSKIE ELEKTROWNIE ATOMOWE BĘDA BEZPIECZNE, co jest formułą minireaktora URSZULA SIPIŃSKA, który został zawłaszczony przez Capo do Tutti Capi kopulowaniem Urszuli Sipińskiej na moim paszporcie. Za tą deklarację Tusk został Prezydentem Europy i już o BEZPIECZNYCH Elektrowniach Atomowych mowy nie było, gdyż Unia Europejska ZAPŁACIŁA dla Capo di Tutti Capi – więc czyżby Prezydenci USA i Polski zamierzali Rzucić Rękawice Capo di Tutti Capi, który kopulował Urszulę Sipińską ???
  Otóż NIE, bo amerykańskie elektrownie atomowe w Polsce nie będą Ani Tanie, Ani BEZPIECZNE czyli że nie będą miały z technologią CAPO DI TUTTI CAPI, która powstała na kopulowaniu Sipińskiej, nic wspólnego, więc to raczej Prezydenci USA i Polski opłacili się dla Capo di Tutti Capi. – Czyli NIECH NAM ŻYJE Trójca Sycylijska KGB Kozina-Merkel-Tusk !!!

  Istotnym wskaźnikiem tego jest WZROST CEN ZŁOTA, który świadczy, że Nowego Puczu faszystowskiego w USA NIE BĘDZIE. Powodem kryzysów gospodarczych jest ucieczka kapitału od Papierów Wartościowych do Złota: PO CO HAROWAĆ W BIZNESIE SKORO KUPUJE SIĘ ZŁOTO I MA SIĘ DYWIDENDĘ WYŻSZĄ z Renty Deflacyjnej Złota.
  Według tej formuły Keynesa Paderewski zlikwidował Wielki Kryzys Puczem Faszystowskim w USA: ZABRAĆ ŻYDOM ZŁOTO ROSYJSKIE, co nazywa się NACJONALIZACJĄ ZŁOTA, które napełniło skarbce amerykańskie.
  Państwowa Własność Złota obowiązywała w USA do Reagana: Żyd miał prawo do złota, które ŁYKNIE a Amerykanka do Garnituru Złotniczego, zaś Obywatel do numizmatów. Za to Paderewski został zamordowany PRZEZ AMERYKANÓW a jego kapitał w USA i Szwajcarii został rozgrabiony i zniszczony.
  To Prawo PADEREWSKIEGO zostało zlikwidowane przez Reagana wobec zastąpienia go PRZEZE MNIE wnioskiem znacznie Skuteczniejszego Środka Antykryzysowego w postaci SARMACKIEGO Babskiego Monopolu Złota, WYMUSZAJĄCEGO grę papierami wartościowymi. Ponieważ gra papierami wartościowymi jest grą w TECHNOLOGIĘ, która jest Największą Strategią, za zapełni to skarbce państwowe bardziej od zmuszania Żydów do łykania złota.
  Satelitarna Detekcja Złota sportowego banderowca Nikołaja Podgornego była odżegnaniem się Żydów od Łykaczyzmu Złota, bo takiej ilości złota rozprowadzić przez przewody pokarmowe nie można… Gdy przyszła ekspertyza złotnicza ukrytych przez robotników artefaktów Skarbu Tysiąclecia: STUPROCENTOWE ZŁOTO, to Dyrektor WOAK Tadeusz Kaletyn dostał Zajoba: TO ŻYDOWSKIE, BO ŻYDZI ŁYKAJĄ ZŁOTO…

 5. karlik said

  Ad.1 „Ignacego Jana Paderewskiego?…
  Tak to jest, gdy historię piszą okupanci.”

  Ja nie jestem zwolennikiem Paderewskiego, ale po latach dochodzę do wniosku, że ja nie jestem zwolennikiem żadnego polityka.

  Paderewski słusznie Pan zauważył, niewiele dobrego zrobił dla Polski, bo był muzykiem nie politykiem. Ale niewątpliwą jego zasługą było, że doprowadził do pojednania Piłsudskiego z Dmowskim i w początkowym kresie Polska zaczęła się tworzyć bez dużego przelewu bratniej krwi. Podpisanie Traktatu Wersalskiego przez nich daje prawo do umieszczenie go w nazwie Instytutu: „Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej Imienia Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.” Gdyby było jeszcze nazwisko Piłsudskiego też nie należałoby się obrażać..

  z pozdrowieniem

 6. Mapa WHAT GERMANY WANT As Claims as Set Forth by Leaders of German Thought: http://wandaluzja.pl/files/Rok%201914.pdf// nie była czarną propagandą antyniemiecką, ale rozejmem amerykańsko-niemieckim na Morzu Południowochińskim w roku 1898. Czarną propagandą ANTYWANDALSKĄ jest natomiast Licznik na tej stronie: „Jesteś naszym 2188 gościem”, gdyż licznik ten był 100 razy ZEROWANY.
  Silnikiem Nadrowskiego Amerykanie rozgromili Hiszpanię i opanowali Azję Wschodnią, ale w Obronie Hiszpanii wystąpili Niemcy ZA AMERYKĘ POŁUDNIOWĄ. Na Morzu Południowochińskim spotkały się więc kanonierki amerykańskie z niemieckimi, obojgie na silnikach Nadrowskiego, ale do wymiany ognia nie doszło, gdyż zawarto Rozejm: PO CO MAMY SIĘ STRZELAĆ skoro jest takie Piękne Imperium Brytyjskie do wzięcia. Ono nie ma ropy naftowej a my mamy… Amerykanie przyznali Niemcom CHINY i Indie Holenderskie a Niemcy uznali roszczenie USA do Australii i Kanady. Imperium uratował jednak Winston Churchill znalezieniem ropy w Nigerii i skłonieniem Rockefellera do wykupienia za Horrendalne Pieniądze silnika PANNA MERCEDES, który Nie Smrodził, Nie Dymił i był Cichy.
  Ponieważ silnik Nadrowskiego był TAJNY w USA i Niemczech jako Strategiczny Napęd Marynistyczny to Niemcy chcieli wziąć silnikiem Nadrowskiego Świat Do KIESZENI. Wypuścili więc z Domu Wariatów pod Monachium Rudolfa Diesla, który odbywał tam karę za BŁAZEŃSKIE splagiatowanie patentu Nadrowskiego, aby przy pomocy Diesla urządzić PROWOKACJĘ, którą anulowano PRUSKI patent Nadrowskiego. Diesel opatentował zaś poprawiony przez fachowców PLAGIAT w Bawarii, na podstawie czego powołano światowe Dieselgesselschafty, które zgromadziły wielkie kapitały entuzjastów, co Akademia Nauk NRD ogłosiła jako Rodowód BMW. Amerykanie uznali to za ZŁAMANIE niemiecko-amerykańskiej konwencji technologicznej, której szefem był wróg Rosji Doliwo-Dobrowolski.

 7. karlik said

  „Diesel opatentował zaś poprawiony przez fachowców PLAGIAT w Bawarii”
  23.lutego 1893 roku w Berlinie Nr 67207
  .https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dd/Lumbar_patent_dieselengine.jpg

 8. JARNO said

  #3: MAREK Pan to taki PATLEWICZ z vlogosfery>IPN ‚pod pachą’ albo taki Majka albo Bąkiewicz albo Rola z usraela24>
  Gustav Flaubert powiedział.
  Kto nie może być literatem (bo brak talentu) zostaje krytykiem
  Kto nie może zostać żołnierzem, zostaje szpiclem a ta ‚branża’ jest nadzwyczajnie ceniona przez zjednoczonych prawiczków.
  Jeżeli się czepiasz Szlęzaka bo ma swój życiorys (no taki bezczelny)
  to se oglądnij taki fragment życiorysów Maciarewicza i Naimskiego>
  NASZ DZIENNIK_5-6.02.2011_DZIĘKUJĄC BOGU ZA REAGANA_wizyta MACIAREWICZ-NAIMSKI-TYSZKIEWICZ u REAGAN> mówił o MILIONACH USD przekazana za pośrednictwem MOSSADU dla ‚opozycji demokratycznej’
  .https://piotrbein.files.wordpress.com/2016/08/nasz-dziennik.jpg
  czy inne dokonania ‚w oparciu o dane IPN”>
  .
  IPN ujawniło dokumenty z danymi byłych oficerów CIA. W USA są zaskoczeni
  .
  .https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1436070,sluzby-specjalne-cia-ipn-zsrr-odtajnienie-dokumentow-dialog.html
  i b. mi się podoba haslo Wojciecha Olszańskiego (po uwaleniu dr Czarniak)
  WOLĘ ZOMOWCA od KOROWCA (jak Maciarenko-Naimski)
  >>>>>>>>>>>>>>>>>>
  WANDALUZJA>>
  o czy gostku BREDZISZ!!!
  Jest byczo – jak chcą zjednoczone prawiczki realizujące testament lecha ‚melduję wykonanie zadania’ kaczyńskiego rąsiami dudexa-moravera-maciarewicza-błaszczaka-czaputowicza pod czułym okiem Umiłowanego Przywódcy czyli jarkacza
  czy nie jest byczo
  jak mówi Michalkiewicz-‚obóz żydowsko-amerykański’-‚stare kiejkuty’ >czyli trzaskover+tusk w swoim tłicie>
  .
  DESPITE SEASONAL TURBULENCES
  OUR TRANSTATLANTIC FRIEDSHIP (!!!!-jarno) MUST LAST>
  .https://stanstasblog.wordpress.com/2019/12/09/the-violent-war-against-trump-is-real-but-trump-is-winning/
  se wybierz co pasi!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: