Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  niepostepowyoszolom o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Afera
  Jack Ravenno o Wolne tematy (38 – …
  Jack Ravenno o Co właściwie napisał Mora…
  zorard o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Kreml nigdy się nie naucz…
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

„Godne ubolewania, krok wstecz”: Polska w ogniu krytyki. Chodzi o konwencję stambulską.

Posted by Marucha w dniu 2020-07-26 (Niedziela)

Od kilku dni aktywnie trwa dyskusja na temat wypowiedzenia przez Polskę konwencji stambulskiej. Politycy partii rządzącej negatywnie oceniają niektóre zapisy dokumentu jako szerzące obcą ideologię i prezentujące groźny dla tradycyjnego model rodziny.

Rząd już od jakiegoś czasu daje jasny sygnał, że przygotowuje się do wypowiedzenia przez Polskę konwencji stambulskiej. Jej zdecydowanym przeciwnikiem jest m.in. wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Marcin Romanowski, wypowiedzi minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg również sugerują, że Polska ma zastrzeżenia do dokumentu.

Do obozu jej przeciwników należy też wicepremier Jadwiga Emilewicz, która uważa, że konwencja ma braki, a jej zapisy budziły i budzą wątpliwości nie tylko w Polsce.

[Nie ma „braków” – jest po prostu NIEPOTRZEBNA. ZBĘDNA. DO DUPY. – admin]

Inicjatywa polityków nie spodobała się także Polkom [„Polkom”, chłe chłe… – admin], które dały temu wyraz i zorganizowały masowe demonstracje w kraju, apelując o porzucenie ich zdaniem absurdalnego pomysłu. Protesty ogarnęły m.in. Warszawę, Poznań, Kraków, Poznań, Wrocław, Łódź, Londyn, ale też mniejsze miejscowości, Ustkę, Węgorzewo czy Zieloną Górę.

Kwestia wypowiedzenia przez Polskę konwencji stambulskiej przeniosła się już z gruntu krajowego na europejski. Inicjatywę i zapowiedzi Zbigniewa Ziobry skomentowała sekretarz generalna Rady Europy Marija Pejčinović Burić. Główna teza jej oświadczenia została opublikowana na Twitterze przez rzecznika Rady Europy Daniela Holtgena.

Burić zwróciła uwagę, że wycofanie się Polski z konwencji jest wręcz działaniem godnym ubolewania i stanowi wielki krok wstecz w sprawach przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet w Europie. Dodał, że sytuacja jest alarmująca. [Niech nas pocałuje w dupę – admin]

Poland should not withdraw from the Istanbul Convention, says Council of Europe Secretary General: “Leaving the Istanbul Convention would be highly regrettable and a major step backwards in the protection of women against violence in Europe.” pic.twitter.com/dfNT2nmaMG— Daniel Holtgen (@CoESpokesperson) July 26, 2020

Oświadczyła również, że konwencja stambulska jest kluczowym międzynarodowym traktatem Rady Europy w sprawie zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej – i to jest jej jedyny cel. Podkreśliła, że jeśli występują jakiekolwiek nieporozumienia i błędne wyobrażenia na temat dokumentu, to Rada Europy jest gotowa do dialogu na ten temat.

Dlaczego Polska chce wypowiedzieć konwencję? Ziobro wyjaśnia.

Najbardziej radykalnie na temat konwencji wypowiada się od dawna wiceminister sprawiedliwości. Jego zdaniem zapisy konwencji przeczą zapisom polskiej konstytucji i są wręcz niebezpieczne. Jeszcze bardziej krytycznie minister określił konwencję na Twitterze – jako „genderowego konia trojańskiego”, którego jak najszybciej należy się pozbyć.

Długo oczekiwana decyzja! Do inicjatywy @MS_GOV_PL i @SolidarnaPL dotyczącej wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej przyłączyła się min. @MarlenaMalag. Czas pozbyć się tego genderowego konia trojańskiego!
— Romanowski (@MarRomanowski) July 18, 2020

Oficjalny głos w sprawie zabrał też minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który podczas konferencji prasowej zapowiedział, że wniosek w kwestii wypowiedzenia przez Polskę konwencji trafi w poniedziałek 27 lipca do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ponadto wyjaśnił, dlaczego rozpoczęto procedurę mającą na celu wyłączenie Polski spod zapisów konwencji. Jak podkreślił, chodzi o inną warstwę, która została przemycona do konwencji, ponieważ na pierwszy rzut oka dokument koncentruje się wyłącznie na sprawach przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, ale są też tam zapisy o charakterze ideologicznym.

Dlaczego chcemy wyłączenia Polski spod obowiązywania Konwencji Stambulskiej? 👇
W #KonwencjaStambulska są zapisy o charakterze ideologicznym, których nie akceptujemy i uważamy za szkodliwe❗️ pic.twitter.com/cJQOTv0cdJ
— Zbigniew Ziobro | SP (@ZiobroPL) July 25, 2020

Zbigniew Ziobro jako przykład podał pojęcie płci-społeczno-kulturowej w opozycji do płci biologicznej. Według niego zapisy sugerują, że to nie biologia określa płeć, a jest to pewna kwestia wyboru, którego każdy może dokonać. Zdaniem ministra pociąga to za sobą zmiany w edukacji, w programach pozaszkolnych w zakresie nauki postaw i przekonań młodego pokolenia, żeby przyjmowali tego rodzaju fałszywe założenia, że płeć biologiczna to jest archaizm, a wszystko sprowadza się do płci społeczno-kulturowej.

Jak zaznaczył szef resortu sprawiedliwości, chodzi właśnie o tego typu ideologiczne zapisy, a nie o przemoc. Zwrócił też uwagę, że polskie prawo jest wzorcowe, jeśli chodzi o standardy ochrony kobiet przed przemocą i „spełnia wszystkie wymagania, które są określone w konwencji stambulskiej”.

Fakty stoją za nami. To my doprowadziliśmy do takich zmian w polskim prawie, które wzniosły na wyżyny, najwyższy standard europejski i światowy normatywną ochronę kobiet przed przemocą – powiedział Ziobro.

O ustawie antyprzemocowej, która została opublikowana w Dzienniku Ustaw 29 maja przypomniała również wicepremier Jadwiga Emilewicz w rozmowie z TVN24.

„(…) mamy natychmiastową izolację ofiary od sprawcy, to są realne działania, które nasz rząd podjął. Ustawa antyprzemocowa zyskała poparcie wszystkich środowisk politycznych w parlamencie” – powiedziała minister.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 21 do “„Godne ubolewania, krok wstecz”: Polska w ogniu krytyki. Chodzi o konwencję stambulską.”

 1. JaTu said

  DROGA, a dokąd ?

  „krok wstecz” na drodze, a dokąd ta droga ma prowadzić ? No bo jak „wstecz” to jest też keirunek „na przód”.

  Kto z państwa wie, dokąd ma ta droga prowadzić, a może wiedzą to rzecznicy kierungku „na przód”, to proszę nam powiedzieć. Ja chętnie się zabiorę z nimi, jeśli
  1. wiem dokąd ten wyznaczony kierunek „na przód” prowadzi
  2. ten kierunek odpowiada moim potrzebom

  Nieźle byłoby też wiedzieć jaki wódz wyznaczył nam ten kierunek „na przód !”.

 2. Lewacy, jak to lewacy – mnożą byty ponad potrzebę. A jak ktoś chce po nich posprzątać, to wielkie ajwaj! się rozlega. 🙂

 3. Ale dlaczego? said

  Jak nie cierpię pisiorów, to jeśli pozbędą się tej konwencji stambulskiej, to ich pochwalę. A nawet jarkacza 😉

 4. Ramirez said

  Dlaczego nikt nie pokazuje co jest tam zapisane? Tylko jakieś ogólniki. No to przeczytajmy:

  Artykuł 12
  Ogólne zobowiązania
  1. STRONY PODEJMĄ DZIAŁANIA niezbędne do promowania zmian wzorców społecznych i kulturowych dotyczących zachowania kobiet i mężczyzn W CELU WYKORZENIENIA uprzedzeń, ZWYCZAJÓW, TRADYCJI ORAZ INNYCH PRAKTYK OPARTYCH na idei niższości kobiet lub NA STEREOTYPOWYM MODELU ROLI KOBIET I MĘŻCZYZN.

  czy ktoś to widzi? Konwencja oznacza wykorzenienie wszelkich tradycyjnych ról kobiecych i męskich, na przykład tradycyjnego bronienia kobiety przez mężczyznę w przypadku napaści Uchodźców. Tam nie ma niedomówień, tam chodzi o wszelkie stereotypowe role. To jest Konwencja nt. wykorzeniania (czytaj: prześladowania) wszelkiej normalności pod pozorem „walki z przemocą”. Normalność została tam oskarżona o bycie przyczyną przemocy.

  Strony podejmują działania konieczne do wprowadzenia do oficjalnych programów nauczania na wszystkich poziomach
  edukacji materiałów szkoleniowych /…/ dotyczących /…/ niestereotypowych ról przypisanych płciom.

 5. Dinozaur said

  Konwencję stambulską w ramach postępu integracji europejskiej zastąpi i tak corocznie wydawany w Hiszpanii przez mułłę o ile Dinozaur dobrze pamięta z Malagi podręcznik bicia żon.

 6. Igor Niefiedow said

  Mając trochę zrozumienia istoty „partii rządzącej”, przyjmuję, że rozmowy pozostaną rozmową. Szkoda.. „Konwencja stambulska” to nie tylko „koń trojański”. To taran dla zniszczenia tradycyjnej rodziny i stosunków rodzinnych naszego europejskiego i chrześcijańskiego świata.

 7. NyndrO said

  Myślę, że wypowiedzą to g**no. Polska nie jest przecież jedyna, która nie miałaby podpisanej albo ratyfikowanej „konwencj stambulskiej”. Litwa, Łotwa, Słowacja, Węgry, Czechy, Wielka Brytania, Lichtenstein … To wielki argument w oczywistych „rozmowach” z zachodnioeuropejskimi degeneratami.

 8. karlik said

  Nie wiem dlaczego w „babskich” sprawach wypowiadają się jedynie mężczyźni.

  Ja nie jestem prawnikiem i nie rozumiem wszystkiego co tam napisali, dlatego roszę o przytoczenie artykułu który jest zły i dlaczego.
  Np. Pan Ramirez przytacza art 12 – dlaczego nie w całości i dlaczego wysuwa błędne wnioski. Pan Ramirez nie będzie musiał bronić kobiety, bo nie będzie agresji, a obrona będzie spoczywała na państwie. Jest coś w tym złego..

  Wydaje mi się, że zrównanie praw kobiet z psem ma sens…Bo przecież pobicie psa jest karalne automatycznie, ale pobicie pani małżonki wymaga zgłoszenia przez panią małżonkę skargi na pana władcę..

  Gdyby konwencja funkcjonowała prawidłowo to Prezydent RP nie musiałby ułaskawiać pedofila, a państwo musiałoby zagwarantować ofiarom lokal i źródło utrzymania, a tak pedofil dzięki panu Prezydentowi, wrócił do domu i obiecał, że bzykać to już będzie tylko mamusię, a córeczkę pełnoletnią nie…

 9. NyndrO said

  Ardian nigdy nie ułaskawił żadnego pedofila. Ale jeśli Karlik nie ma wstydu i na luzie łże, to jego sprawa.

 10. Ad. 8

  Nie wiem dlaczego w „babskich” sprawach wypowiadają się jedynie mężczyźni.

  Może dlatego, że pierwszym, co baby starały by się ustalić, to w jakim kolorze ma być wydawany Monitor Polski.

  Kobiety się dostosowują. Mężczyźni zmieniają. Tak było, jest i będzie. Amen.

 11. JARNO said

  Panie Admin>
  ‚[Nie ma „braków” – jest po prostu NIEPOTRZEBNA. ZBĘDNA. DO DUPY. – admin]
  ostatnio słyszałem, jak Ziobro mówił, że wypowiedzenie tej deklaracji było w programie ‚zjednoczonych prawiczków’ przed wyborami 2015 (1) i tera pora na realizację czyli „wypowiedzenie’ a poza tym – PODKREŚLIŁ – rząd zjednoczonych prawiczków wprowadził ustawowo zasady tej deklaracji czyli tzw. prawo antyprzemocowe i dlatego można tą deklarację wypowiedzieć.
  Możesz mnie Pan uznać za kretyna piszącego to co powyżej ale przekazuję to co słyszałem na TVP INFO.
  .
  Sprawa się rypła – w obozie zjednoczonych prawiczków- kiedy Moraver wrócił z brukseli i zaczął się chwalić jaki to sukces (bo kasa) a kwestie ‚praworządności’ (robota Ziobry) nie stanowią problemu >podczas gdy wszyscy mówią co innego. identycznie jak było z nowelizacją Jakiego (człowiek Żiobry) o IPN>sejm uchwalił, dudex podpisał potem Waszczykowskiego op…..li w US State Dept (przez US STATE SEC.DEPUTY czyli zastępca) – Moraver telefon do Bibi >Legutko+Przybył do siedziby Mossadu gdzieś tam w Europie i pypciutko zjednoczone prawiczki ‚odkręcały sprawę’.
  .
  Moraver to gostek z całkiem przyzwoitymi korzeniami (o czym bez przerwy przypomina prasa w izraelu>Polski premier z żydowskimi korzeniami>
  i dla niego CHUTZPAH to normalka i taką samą chucpę prezentują i Ziobro i Gowin bo chcą uchodzić za SAYANIM >.https://en.metapedia.org/wiki/Sayanim
  a
  szabesgoje-czyli my (mam na myśli podatników w Polsce a nie ‚Polonie’>jej to nie dotyczy: nie płaci podatków)
  – no cóż>morda w kubeł (i bogu dzięki że jeszcze pełen żarcia dla tych co się urządzają w tym syfie).

 12. karlik said

  Ad.9 „Ardian nigdy nie ułaskawił żadnego pedofila.” „Karlik nie ma wstydu i na luzie łże”

  Panie NyndrO Pan nie rozróżnia oprawcy od ofiary i dlatego mamy problem. Chce pan nam wmówić. że Prezydent Duda ułaskawił ofiarę pedofila.
  tego przecież nikt nie kupi.
  Tutaj Prezydent Duda wyjaśnia wystarczy posłuchać
  .https://www.youtube.com/watch?v=aFNUddYH_aQ
  Jest pedofil i został skazany karą dodatkową – był zakaz zbliżania się do ofiary, Państwo Polskie podpisując konwencję stambulską zobowiązało się zabezpieczyć materialnie i socjalnie ofiary. Ofiary nie były skazane nie trzeba je było ułaskawiać.
  Oczywiście pedofil nie popełni już czynu pedofilskiego . bo córka ma 18 lat i jest dorosła.
  „Lisowi nie powierza się pilnowania kurnika.”

  z pozdrowieniem

 13. Ramirez said

  Co też Karlik nie powie. Niech nam więc Karlik wytłumaczy, dlaczego Państwo musi zabezpieczać materialnie ofiary pedofilii, a nie musi zabezpieczać materialnie ofiar: kradzieży, napadów rabunkowych, podpaleń ani np dzieci mężczyzn zmuszonych do samobójstwa przez ich żony i konkubiny, czego jest rocznie 3000 sztuk? Co to za podłe dzielenie ofiar na lepsze i gorsze?

  Poza tym niech nam mądralla wyjaśni, dlaczego zapisu o wykorzenianiu tradycyjnych ról nie rozumiemy „właściwie”, i co właściwie znaczy słowo „właściwie” w tym kontekście. Oraz jakie znaczenie mają mieć pozostałe punkty tego artykułu? Wystarczy pierwszy – Strony podejmą działania niezbędne do promowania zmian wzorców społecznych i kulturowych dotyczących zachowania kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia zwyczajów opartych na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn.

  Poza tym nawet półdebil powinien odczytać, że Konwencja z góry i kłamliwie definiuje „tradycyjne wzorce” jako „przemoc”, to są gierki słowne na poziomie piaskownicy, obliczona na najgłupszych i/lub najpodlejszych.

  Lewakoidalni „udają”, że nie widzą, że o ile facet manifestuje swoją agresję bijąc z liścia, to kobieta robi to inaczej – agresją psychiczną, poniżaniem i mobbingiem. Jedyną samoobroną dla atakowanego faceta jest zmusić przemocową kobietę do uległości przy pomocy siły fizycznej. Nie ma żadnych szans na podobny mobbing i pokazowe strzelanie focha. Facet nigdy nie pójdzie na policję i nie założy babie kartoteki, no i jak to zrobić, skoro nie ma sińców ani podbitych oczu. Więc po 5 czy 10 latach bicia po głowie wykorkuje na zawał. Albo dostanie „problemów psychicznych”, depresji, ataków paniki i skoczy pod pociąg albo się powiesi. W Polsce z tego powodu, zaszczutych przez będące pod ochroną prawa Panie, rocznie ginie 3000 mężczyzn. Plus ci na zawał. Pań oddaje żywota, wg feministek a więc z lekkim przegięciem, 400 do 500 sztuk. Facetów 7 x więcej.

 14. karlik said

  Ad. 13 „dlaczego Państwo musi zabezpieczać materialnie ofiary pedofilii,” –
  Ja nie jestem zwolennikiem tej konwencji, ja tylko nie wiem w czym jest ona zła.
  Czy ofiary pedofilii powinny być zabezpieczone materialne. Tak , ja uważam , że każde dziecko powinno mieć materialne zabezpieczenie.
  Ofiara pedofilii to jest przecież dziecko nie wiem dlaczego by miało być inaczej.
  W Polsce jest ogólna akceptacja przemocy i trzeba kiedyś powiedzieć nie.

  „Bije panią mąż?- tylko po pijaku.
  A często pije – codziennie” można usłyszeć takie teksty
  „Z lekarzem zdrowo – z księdzem bez grzechu”

  Ostatnio czytałem, że pewien publicysta podał dane personalne ofiary pedofilii o określił ją mianem „k…”
  „Żadne k**** nie są tak wynagradzane na całym świecie – ”
  Oczywiście personalia pedofila nie są znane czyli ofiara ma gorzej od sprawcy..
  Gdyby polskie prawo było lepsze niż konwencja to dlaczego Prezydent RP ułaskawił pedofila.?

  Jest za zrównaniem praw kobiet z prawami psa.

 15. UZA said

  Ad.8) i ad. 14) „Pan Ramirez nie będzie musiał bronić kobiety, bo nie będzie agresji, a obrona będzie spoczywała na państwie”.

  A skąd to przekonanie, że nie będzie agresji i że państwa-sygnatariusze zapewnią kobietom bezpieczeństwo ? Państwa, które są entuzjastycznie nastawione do konwencji stambulskiej i wszelkich podobnych wykwitów „postępu” nie bronią przecież swoich obywatelek zaczepianych na ulicach, gwałconych i bitych przez egzotycznych przybyszów. Konwencja stambulska nie robi żadnego wrażenia na islamistach i jakoś nikt nie próbuje ich do tego przekonać. Zawsze jednak można się przyczepić do takiej np. Polski i nałożyć jakieś kary.

  „państwo musiałoby zagwarantować ofiarom lokal i źródło utrzymania”

  Wielokrotnie już wyjaśniano, że państwa dysponują pieniędzmi, które wyszarpią swoim obywatelom w formie różnych danin (albo pożyczą na lichwiarskie procenty – do spłaty przez przyszłe pokolenia obywateli). Jako podatniczka nie widzę żadnego powodu, dla którego miałabym łożyć na ofiary cudzych przestępstw. Jak świat światem za wyrządzone krzywdy odpowiadał sprawca, a nie osoby postronne. Pomijam już praktyczne konsekwencje takiego rozdawnictwa lokali i środków utrzymania w postaci wysypu „ofiar”.

  „W Polsce jest ogólna akceptacja przemocy i trzeba kiedyś powiedzieć nie”.

  A skąd ta wiedza ? Żyję w Polsce od dziesięcioleci i pierwszy raz słyszę, że jest tu u nas jakaś akceptacja przemocy. Proponuję poszukać danych nt. liczby przestępstw, polegających na przemocy wobec kobiet w Polsce i w innych krajach.

 16. Ramirez said

  No to ja ci karliku, mówię, w czym jest zła – w dziedzinie zwalczania przemocy idzie zdecydowanie w kierunku obarczania skutkami osób postronnych. Oraz w tym, że pod pozorem zwalczania przemocy nakazuje zwalczanie „tradycyjnych” ról, oraz nakazuje indoktrynowanie w tym kierunku dzieci. A wiesz jak się nazywa taki ktoś, kto chorobliwie interesuje się cudzymi dziećmi? Pedofil.

  PS. A najgorsza jest w tym, że pod pozorem zwalczania przemocy usiłuje wszystkich mężczyzn mentalnie wykastrować. Wtedy faktycznie przemoc wyjątkowo zmaleje. Nikt nie fiknie Elitom Władzy i Pieniążków, żaden kastrat nie stanie na barykadach. A my nie chcemy dać się pochlastać pod takim oto pretekstem, że czasem ktoś zachowuje się niegrzecznie.

 17. Ramirez said

  Oczywiście Karliku, bredzisz opowiadając, że Michalkiewicz określił tzw Kasię jako tzw Córę Koryntu. Niczego takiego nie powiedział, „cytaty” które publikują lewackie media są co do sztuki przycięte z kluczowych słów. Michalkiewicz określił tak kobiety, które na widok takich pieniążków będą składały FAŁSZYWE oskarżenia. Poza tym, personalia tzw Kasi były publicznie znane bo podała je wysokonakładowa prasa.

  ———–
  Słusznie Pan przypomniał fakty, które ja zapomniałem przytoczyć.

  A w ogóle ten „wyrok” był wydany zaocznie, Michalkiewicz nie mógł się bronić, bo nic o nim nie wiedział.
  Admin

 18. karlik said

  Ad.16,17, 15

  Jeżeli piszę cokolwiek o Polsce to wiem to z informacji które przeczytam w sieci lub naocznie stwierdzę podczas odwiedzin w Polsce.
  Mieszkam od 32 lat w Niemczech.

  Teraz odnośnie przemocy, udajecie państwo, że jej nie ma, a ja czytam, że „Ponad 98 tys. niebieskich kart (NK) wpłynęło w 2017 r. do gminnych zespołów interdyscyplinarnych zajmujących się przeciwdziałaniem domowej agresji. Najnowsze statystyki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) pokazują, że ich liczba w stosunku do 2016 r. wzrosła o tysiąc. Zdaniem ekspertów to głównie efekt tego, że ujawnianych jest więcej przypadków, które dotychczas były ukrywane w czterech ścianach. ” .https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1209133,niebieska-karta-statystyki.html

  Również przeczytałem : „Założenie Niebieskiej Karty nie jest równoznaczne z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa i nie jest podstawą do wszczęcia postępowania karnego. Jest to informacja dla policji o tym, że w danej rodzinie występuje przemoc. Po jej założeniu dzielnicowy ma 7 dni na odwiedzenie rodziny, ma też monitorować sytuację (co miesiąc) i w razie potrzeby udzielać pomocy. ” .https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1209133,niebieska-karta-statystyki.html

  Czyli przemoc domowa jest normalnością w Polsce i teraz niech mi ktoś odpowie czy gdyby „PAN DOMU” bił psa to władze postąpiły by tak samo?.

  Teraz sytuacja w Niemczech gdzie te ilości przemocy domowej są znikome . w przypadku przemocy domowej działanie jest natychmiastowe, separacja sprawcy od ofiary. Nie wiem czy sytuacja jest lepsza , ale nikt nikogo nie bije drugi raz.
  Czyli kobieta ma prawa takie same jak pies.

  Jeżeli jest jakiś dokument który chce Polska wypowiedzieć, to ja się pytam, gdzie jest zły punkt, może nie widzę tego co prawnicy ukryli..

  Odnośnie szanowanego przeze mnie redaktora o którym pisałem, to sytuacja wygląda tak, że jest ochrona danych osobowych, co to oznacza, że ja na przykład wiem jak się Gajowy nazywa , ale nie będę latał po lesie krzyczał, że Gajowy to Marucha.

  Czyli moje nazwisko jest w książce telefonicznej, ale mój kolega nie może podać numer telefonu nikomu..

  W Polsce są wypaczone pojęcie odnośnie ochrony danych, czyli list wysłany do pana Stanisława, nie zostałby wrzucony do skrzynki pocztowej innej osoby , bo na skrzynce jest nazwisko, i jeżeli listonosz nie odnalazł adresata to list wraca na pocztę, która została poinformowana gdzie listy do pana Stanisława mają trafiać. A jeżeli tak się nie dzieje to zmieńcie lub głośno krzyczcie, że przepisy są źle przestrzegane.

  „Żyję w Polsce od dziesięcioleci i pierwszy raz słyszę, że jest tu u nas jakaś akceptacja przemocy.” – Panie (i) UZA Ponad 98 tys. niebieskich kart (NK) wpłynęło w 2017 , prawie 100 tys. w jednym roku czy to jest śladowe?

  A akceptacja jak najbardziej. „Rok i 6 miesięcy bezwzględnego więzienia, przepadek psa, zakaz posiadania zwierząt przez 10 lat, 3 tys. zł nawiązki oraz nakaz zapłaty 25 tys. zł za leczenie Fijo ” -https://nowosci.com.pl/jest-wyrok-za-pobicie-psa-fijo-jaka-kara-dla-jego-oprawcy-bartosza-d/ar/c1-14003037

  „Sroga kara dla trenera Anwilu za pobicie żony” – „Sąd rozpatrywał wczoraj zażalenie żony trenera na czerwcowy wyrok Sądu Rejonowego Wrocław Krzyki. Andriej U. został wtedy skazany na pięć tys. zł grzywny i 20 tys. zł nawiązki za pobicie Agaty U. Szarpał ją, wykręcał jej ręce, a za drugim razem złamał jej nos. „”Sąd uznał, że trener nie znęcał się nad żoną, tylko ją dwukrotnie pobił” „choć kwota 10 tys. też może się wydawać niezbyt wygórowana, to sędzia Robert Z. odkreślił, że kara jest odpowiednia”. .https://www.sport.pl/sport/1,65025,3039544.html

  A ja bym chciał, by ten drugi dostał karę taką samą jak pierwszy. Jestem za zrównaniem praw kobiet z prawami psa.

  Oczywiście czekam na przytoczenie artykułu konwencji, który jest zły..

  z pozdrowieniem

 19. Marucha said

  Re 18:
  Nie mogę się powstrzymać:

  Teraz sytuacja w Niemczech gdzie te ilości przemocy domowej są znikome .

  Po co im przemoc domowa… Kolorowi masowo gwałcą Niemki przy biernej postawie ich mężczyzn,

  Jak, do pierdolonej kurwy nędzy, może komuś się podobać Konwencja Stambulska?
  I po co ona, skoro polskie prawo wystarcza?

  Jeszcze daj nam Pan Jugendamt za przykład…

 20. Ramirez said

  Karlik farmazony opowiada, aż miło, to znaczy, aż niemiło. Sięgnijmy więc do oficjalnych badań zlewaczałej UE.
  .https://fra.europa.eu/sites/default/files/fra-2014-vaw-survey-at-a-glance-oct14_pl.pdf
  Badanie to nie opiera się na zgłoszeniach na policję, oraz badacze uwzględniali różnice kulturowe, więc Karliku, nie wciskaj ciemnoty, że w Polsce się „nie zgłasza” a gdzie indziej się „zgłasza”, bo to własnie gdzie indziej się „nie zgłasza”, szczególnie gdy baby leją uchodźcy.

  Tabela 1: Kobiety, które doświadczały przemocy fizycznej lub seksualnej ze strony obecnego lub poprzedniego partnera albo innej osoby po ukończeniu 15. roku życia, w podziale na państwa członkowskie UE (%)
  [Dowolny partner lub inna osoba]
  Polska 19
  Niemcy 35

  Częstotliwość występowania przypadków molestowania seksualnego w okresie 12 miesięcy poprzedzających badanie na podstawie pełnej listy i wybranych pozycji pozwalających zmierzyć zakres molestowania seksualnego, w podziale na państwa członkowskie UE (%)
  [Przypadki molestowania seksualnego w okresie ostatnich 12 miesięcy, na podstawie listy 11 pozycji]
  Polska 11
  Niemcy 22

  Tabela 7: Doświadczenie przemocy przed ukończeniem 15. roku życia w podziale na dorosłych sprawców (%)
  [Przemoc fizyczna]
  Polska 14
  Niemcy 37

  Zanim Karliku zaczniesz strzelać focha, jaka to Polska sthtashna, dowiedz się prawdy a nie powtarzaj jak małpa po lewackiej propagandzie. A gdy zaczniesz wymądrzać się nt. liczby niebieskich kart, jakoby 100 tysięcy to było wiele, to policz sobie na kalkulatorku albo pisemnie, jak jeszcze potrafisz, że to 0,1 mln kart na 14,5 mln gospodarstw domowych, czyli raptem 0,68% margines.

 21. karlik said

  Ja chciałem przeprosić wszystkich za drążenie tematu, ale uległem fałszywym informacjom i je dalej podawałem.

  Te niesprawdzone informacje o śmieci ponad 400 kobiet rocznie, .https://wiadomosci.onet.pl/kraj/w-polsce-w-wyniku-przemocy-domowej-ginie-400-500-kobiet-rocznie/j0yy9hn
  Czy o rocznych 70.tysiącach nowych przypadków przemocy domowej są nieistotne i niskie w porównaniu z innymi krajami.
  .https://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/przemoc-w-rodzinie/137709,Sprawozdania-z-realizacji-procedury-quotNiebieskie-Kartyquot.html

  Dlatego jeszcze raz przepraszam i nie wracam do tematu. Przestało mnie interesować, że w Ameryce biją Murzynów..

  z pozdrowieniem

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: