Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Na Białorusi powstaje elektrownia atomowa! Kiedy będzie w Polsce?

Posted by Marucha w dniu 2020-07-26 (Niedziela)

Fizyczne uruchomienie pierwszego reaktora elektrowni jądrowej w białoruskim Ostrowcu nastąpi w sierpniu tego roku, a do eksploatacji zostanie on wprowadzony w pierwszym kwartale 2021 roku – informuje TASS.

Informację tę potwierdził minister energetyki Białorusi Wiktor Karankiewicz w wywiadzie dla gazety „Biełaruś Siegodnia”, który został opublikowany w sobotę.

Już wcześniej informowano, że budowa pierwszego bloku elektrowni jądrowej w Ostrowcu została zakończona w 98 proc. i reaktor zostanie uruchomiony w sierpniu.

Minister powiedział, że obecnie trwają przygotowania do fizycznego uruchomienia pierwszego reaktora, w którym stopniowo instalowane są 163 kasety paliwowe.

Karankiewicz twierdzi, że w tym samym czasie trwają przygotowania do włączenia elektrowni do systemu energetycznego Białorusi. Minister powiedział, że zostało odnowionych lub na nowo położonych 1700 km kabli wysokiego napięcia, co pozwoli na dostarczenie energii elektrycznej do wszystkich regionów kraju.

Ponadto, zdaniem ministra, uruchomienie elektrowni jądrowej pozwoli Białorusi zaoszczędzić 4,5 mld m³ gazu ziemnego rocznie, a to jest sporo, bo kraj importuje rocznie około 20 mld m³gazu.

Budowę elektrowni jądrowej w Ostrowcu, w obwodzie grodzieńskim, około 50 km od stolicy Litwy, realizuje rosyjskie przedsiębiorstwo „Rosatom”. Obiekt będzie miał dwa reaktory o mocy 1200 megawatów. Uruchomienie drugiego reaktora również planowane jest na 2021 rok.

Wciąż nie wiadomo, kiedy pierwsza elektrownia atomowa zostanie uruchomiona w Polsce. Na razie są tylko polityczne zapowiedzi skorzystania przy potencjalnej budowie z amerykańskiej technologii.

[Głupie Białorusy, nie skapowali się, że im dłużej trwa budowa elektrowni, tym więcej fortun można na niej wykroić. W Polsce trwa ona już 11 lat, poszło na nią grubo ponad miliard złotych, a dopiero ostatnio minister klimatu, Michał Kurtyka zapowiedział, że pierwsza polska elektrownia atomowe zacznie być realnie budowana w 2026 roku, a do końca 2040 r. w naszym kraju działać ma w sumie sześć bloków jądrowych. – admin]

https://prawy.pl

Komentarzy 12 do “Na Białorusi powstaje elektrownia atomowa! Kiedy będzie w Polsce?”

 1. Mari said

  Ile to starych rodów się pozakłada z tej jednej skromnej polskiej elektrowni…
  [Ta elektrownia to jak stocznia w Szczecinie. – Niby jest, ale jej nie ma. I została włączona do zbrojeniówki (sic!).]
  Ludzie jednak potrafią się ustawić.
  …..
  Dość tych wygłupów.
  W tył zwrot.
  Do węgla marsz!

 2. Anucha said

  A u nas powstało perpetuum mobile.
  Mamona płynie nie przerwanym strumieniem do właścicieli spółki polin

 3. Anucha said

  Nieprzerwanym

  Te dwie komórki ciągle dają znać o sobie😀

 4. sanning said

  Rosjanie nie mają problemów. Zbudowali 2 reaktory atomowe na statku.

  „Rosyjski statek Akademik Łomonosow, na którym znajdują się dwa reaktory atomowe,
  jeszcze w lipcu wyruszy w morską podróż na Daleki Wschód.
  Dotrze tam wzdłuż północnego wybrzeża Syberii, by przez następne lata „oświecić i ogrzać”
  domy mieszkalne, kopalnie i zakłady na Czukotce.”

  „To będzie pierwsza w historii elektrownia atomowa, która dotrze do celu pracy drogą morską.
  Będzie holowana przez specjalną jednostkę, a do obsługi potrzebuje ok. 300 osób.
  Budowa reaktorów na statku zajęła petersburskim inżynierom ponad dekadę
  i ma być w stanie dostarczać energię dla przynajmniej 100-tysięcznego miasta.”

  https://www.newsweek.pl/swiat/spoleczenstwo/elektrownia-atomowa-poplynie-przez-arktyke-to-pierwsze-takie-reaktory-na-swiecie/7b0jkqw

 5. Olo said

  A po co w Polsce ma być atomówka? Uran pewnie dostaniemy za darmo od Jankesów ? Bo od Rosjan po machaniu na nich szabelką to na pewno nie

 6. Z prowincji said

  a dopiero ostatnio minister klimatu, Michał Kurtyka zapowiedział, że pierwsza polska elektrownia atomowe zacznie być realnie budowana w 2026
  ;;;co to znaczy mieć znane i „zasłuzone” nazwisko ,nie potrzeba wiecej aby przez lata ,budowac elektrownie atomowe w Polsce ,nawet te wirtualne

 7. Wandaluzja said

  Prezydent Białorusi byłby DOBROCZYŃCĄ LUDZKOŚCI, gdyby zbudował elektrownię na indyjskim reaktorze TOROWYM.
  Pytałem Asza, CO TO ZA KAPITAŁ? na co odpowiedział, że południowokoreański. Pomyślałem, że Jeśli Tak to widocznie północnokoreański pod przykrywką południowokoreańskiego.

 8. Moher49 said

  Polskiej elektrowni nie ma, ale pociotki wciąż się na niej pasą. Od lewa do prawa. Kolejne rządy mają elektrownię w d.. Coś mi się wydaje, że czekają na prąd z CO2.

 9. Sarmata said

  Pieniądze za lockdown – Białoruś oskarża
  https://ram.neon24.pl/post/156698,pieniadze-za-lockdown-bialorus-oskarza

  W zeszłym miesiącu prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko – o którym wiadomo, że z uporem odmawiał podjęcia w swoim kraju jakichkolwiek środków nadzwyczajnych, tj. ogłoszenia lockdown’u czy też wprowadzenia tzw. „dystansu społecznego” – powiedział na konferencji prasowej, że otrzymał od Światowej Organizacji Zdrowia znaczną ofertę gotówkową (92 miliony dolarów), aby postąpił „tak, jak zrobiono to we Włoszech”.

  Wobec kategorycznej odmowy Łukaszenki – w ciągu kilku tygodni oferta skierowana do prezydenta Białorusi wzrosła dziesięciokrotnie: zaproponowano mu 900 milionów dolarów – tym razem zrobił to Międzynarodowy Fundusz Walutowy – wraz z tą samą prośbą: aby zamknąć wszystko i zrobić „jak we Włoszech”.

  Wiem, ze źródeł wywiadowczych – pisze dalej Nicola Bizzi – że podobne oferty zostały złożone wielu innym krajom europejskim i pozaeuropejskim. Wiem też, że wielu szefów państw lub rządów – w tym prezydent Serbii, Aleksandar Vučić – nie wahało się ani przez chwilę by je zaakceptować.

 10. Tadeusz said

  Sądząc po wpisach to humor dopisuje. Ale żeby nie było tak śmiesznie to w procesie projektowania elektrowni brały też udział polskie biura projektów.

 11. JARNO said

  #7: WANDALUZJA>’indyjski reaktor torowy”>
  NEVER HEARD OF
  za to o chińskim reaktorze torowym>to i owszem.
  czyli post tej samej jakości jak pisanie prawiczków z prawy.pl>>ideolo słusznie ale full of ignornace>pełen ignorancji czyli trywialną niewiedzą
  Ta amerykańska elekrowania jądrowa>
  jedyny amerykański producent takich klocków>Westinghause+Toshiba ‚wyrżnął’ mordą jakiś czas temu i jest podtrzymywany przez USA zamówieniami militarnymi>na lotnistkowce i łodzie podwodne ale tych się dzisiaj buduje mało.
  Europejskim producentem urządzeń do energetyki jądrowej jest Siemens-Alstom ale z nimi zjednoczone prawiczki mają na pieńku albo
  une nas nie lubią (EU!!)
  no i pozostają niestety ale Ruskie > tak jak dzisiaj Białoruś – węgry sobie fundują właśnie taką elektrownię i jest to SPRAWDZONA technologia ale cóż, ‚ruskie onuce’.
  >>>>>>>>>>>>>
  #9:Sarmata> re. kasa za lockdown dla bialorusi od WHO!!!
  to, że jakiś kretyn z Włoch (ram) napisze jakieś kretyństwo to mnie jest trudno zgadywać jak ktoś może ŚWIADOMIE powtarzać kretyństwa>
  WHO – jest częścią Deep Jewish State i jako takie jest nie od dawania kasy tylko od jej brania.
  .
  Natomiast faktem jest, że rządy-wszystkie-oczyszczalni ścieków=Polin czyli post1989
  wychodzą ze skóry aby ‚zdemokratyzować’ Białoruś tak jak to zrobiły w ‚post1989’ w Polsce a usiłują to zrobić z Ukrainą>na zlecenie Deep Jewish State
  i
  oczywiście obie nasze watahy – walą w ten sam bęben.
  Na zidiocenie nie ma lekarstwa.
  Z tego co wiem, to Łukaszenka chyba zrobił więcej dla Polaków i kultury polskiej na Białorusi niż zjednoczone prawiczki rąsiami dudexów-kwachów-komorowskich-moraverów-trzaskoverow-etc.

 12. lewarek.pl said

  Polska ma dość węgla, żeby przez najbliższe 200 a może 300 lat mogła być samowystarczalna energetycznie (chociaż za 200 lat pewnie nie będzie już żadnej Polski) , ale wcześniej czy później będzie miała elektrownię jądrową, bo taka jest moda i nacisk międzynarodowego lobby. Ciekaw jestem jak rozwiązany zostanie problem odpadów radioaktywnych i później samej zezłomowanej (po 40 latach eksploatacji) elektrowni. Odpady radioaktywne promieniują przez tysiące lat, praktycznie do końca istnienia ludzkości, i trzeba je mieć pod kontrolą. Kwestie bezpieczeństwa eksploatacyjnego czy takiego kataklizmu jak wojna w ogóle pomijam.
  Z węglem takich problemów nie ma.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: