Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Czy Trump kieruje polityką zagraniczną Stanów Zjednoczonych?

Posted by Marucha w dniu 2020-07-27 (Poniedziałek)

Pozornie, wydaje się to oczywiste. Polityką zagraniczną USA kieruje Prezydent. Tak mówi Konstytucja, która ustanawia Prezydenta osobą odpowiedzialną za relacje Stanów Zjednoczonych z innymi krajami.

Za radą i zgodą Senatu Prezydent mianuje Sekretarza Stanu, stojącego na czele Departamentu Stanu, jak też ambasadorów i konsulów. Wszystko to wskazuje, że Prezydent USA ma pod kontrolą politykę zagraniczną, a przynajmniej powinien ją mieć.

Obecnie jednak jest coraz więcej przesłanek, by można było twierdzić, że prezydent Trump nie kontroluje Departamentu Stanu. Co grosza, Departament ten znajdować się może pod częściową kontrolą Partii Demokratycznej, która toczy bezpardonową wojnę z Prezydentem.

Trump od początku objęcia urzędu miał duże trudności z obsadą kadrową Departamentu Stanu. Jeszcze półtora roku temu, gdy Departament Stanu obejmował Mike Pompeo, który zastąpił Rexa Tillersona, z 198 kluczowych funkcji, gdzie nominacja jest uzależniona od zgody Senatu, aż 101, czyli 52 procent, pozostało nieobsadzonych, z tego 65 oczekiwało na zakończenie przeciągających się, nierzadko przez całe lata, procedur zatwierdzenia w Senacie, zaś 29 nie miało nawet nominatów. W ten sposób nie było ambasadorów USA w tak kluczowych krajach, jak Japonia, Niemcy, Rosja, Turcja, Kanada, Meksyk, Pakistan, Egipt, Jordania i Panama.

Wielu uważa, że ten stan rzeczy, który właściwie uniemożliwiał sterowanie polityka zagraniczną przez prezydenta Trumpa, był wynikiem działania tzw. Deep State, choć bardziej chyba precyzyjnie byłoby wskazać tu działania Partii Demokratycznej, chcącej, za wszelka cenę, przeszkodzić Trumpowi.

Doprowadziło to do sytuacji, że na wielu placówkach nadal są osoby, dość jawnie występujące przeciwko Prezydentowi. Tak było, na przykład, przez 2,5 roku na Ukrainie, gdzie funkcję ambasadora sprawowała Marie Yovanovitch, mianowana jeszcze za czasów Obamy. Z uwagi na skandale, jakie wiążą się z działalnością amerykańskich polityków na Ukrainie, szczególnie syna Joe Bindena, miało to duże znaczenie dla polityki wewnętrznej w USA.

Tolerowanie, przez tyle lat, by na czele służby dyplomatycznej na Ukrainie, stali ludzie, występujący przeciwko obecnemu Prezydentowi USA, jest szczególnie dziwną rzeczą. Po odwołaniu Yovanovitch, placówkami dyplomatycznymi USA na Ukrainie kierował jeszcze przez wiele miesięcy William B. Taylor, były współpracownik demokratycznego senatora Billa Bradleya, który stał się jednym z głównych świadków wszczętego impeachmentu przeciwko Prezydentowi. Gdy cała ta sprawa z impeachmentem upadła, także i Taylor został w końcu odwołany.

Już chociażby ta historia z Ukrainy pokazuje, że Trump ma niewielki wpływ na Departament Stanu, a służby dyplomatyczne USA nadal pozostają pod wpływem Partii Demokratycznej, która używa ich do własnych politycznych celów.

Także i obecnie, przy końcu kadencji Trumpa, sytuacja pod tym względem, nie niewiele się zmieniła. Nadal 20 stanowisk ambasadorskich jest nieobsadzonych, zaś 34 wciąż nie zostało zatwierdzone przez Senat, co oznacza, że służbę na tych palcówkach pełnią zawodowi dyplomaci, najczęściej powiązani z Partią Demokratyczną.

Doszło do tak kuriozalnej sytuacji, że, mianowany jeszcze przez Obamę, inspektor generalny Departamentu Stanu, Steve Linick, wszczął śledztwo dotyczące Sekretarza Stanu Mike’a Pompeo. Skończyło się to tym, że został od odwołany przez Trumpa. Już samo to, że takie osoby, jeszcze do niedawna, pełniły funkcje w administracji prezydenta, wiele mówi o tym kto tam pociąga za sznurki.

Trzeba też dodać, że inny członek administracji Trumpa, inspektor generalny wywiadu, Michael Atkinson, nadał bieg skardze anonimowego agenta, dotyczącej rzekomych nacisków Trumpa na ukraińskiego prezydenta ws. syna byłego wiceprezydenta USA Joe Bidena. Sprawa ta doprowadziła do wszczęcia procedury impeachmentu wobec prezydenta Trumpa. Sprawa, jak wiadomo, skończyła się niczym, a osoby, które ją wywołały, w końcu zostały usunięte.

Także i tam, gdzie funkcje ambasadorów sprawują osoby nominowane przez Trumpa i zatwierdzone przez Senat, dochodzi do dziwnych sytuacji, jak chociażby w Polsce, gdzie ambasadorem jest pani Georgette Mosbacher. Wiele komentarzy w Polsce wzbudziło jej zaangażowanie się po stronie interesów stacji TVN będącej obecnie własnością amerykańskiej korporacji Discovery.

Szczególnie dziwi jej emocjonalna obrona czci tej stacji, która została zakwestionowana przez kilku polskich polityków. Doszło do tego, że wielu uznało jej wypowiedzi za próbę ingerencji w polskie sprawy wewnętrzne, co jest sprzeczne z konwencją wiedeńską, i zażądało jej odwołania. Z takim wezwaniem, i to już drugi raz, wystąpiła Konfederacja.

Przed wyborami Donald Trump spotkał się Andrzejem Dudą, co było interpretowane jako rodzaj wsparcia tego kandydata. Tymczasem w przerwie, między pierwszą turą a drugą, ogłoszono, że fundacja pani Kozlowskiej, która sama była objęta zakazem wjazdu do Polski, otrzymała grant od Departamentu Stanu na propagowanie praworządności.

Jeśli doda się do tego owe twitterowe komentarze pani Mosbacher, to trudno to interpretować inaczej niż uderzenie w polski rząd oraz osłabianie politycznego znaczenia działań Trumpa mających na celu wsparcie tego rządu.

„Dziennik Gazeta Prawna” opatrzył tekst na ten temat takim tytułem: „USA wspierają największego wroga PiS. Kozłowska z grantem od Mosbacher”. I to wszystko na cztery dni przed decydującą turą wyborów. Czy zatem Departament Stanu zadziałał tu zgodnie z intencją prezydenta Trumpa, czy wprost przeciwnie?

Sporo wyjaśniać może w tej kwestii to co napisał na temat jej kariery politycznej Marek Pyza w tygodniku „Sieci”: „W Stanach Zjednoczonych panuje przekonanie, że swą dyplomatyczna karierę Georgette Mosbacher zawdzięcza przyjaźni z Davidem Zaslavem, szefem koncernu Discovery. To on miał też w 2018 r. przekonać ją, by objęła placówkę w Warszawie, a nie w Brukseli bądź Dublinie, dokąd była szykowana. Dziś Zaslav może być z siebie dumny. Nie ma lepszego obrońcy swoich ekonomicznych interesów od ekscentrycznej pani ambasador”.

Kto zatem dziś kieruje polityką zagraniczną USA? Wiele wskazuje, że jednak nie jest to prezydent Trump. To może Partia Demokratyczna, a jeszcze bardziej wielkie korporacje, czy persony w rodzaju Georga’a Sorosa, oraz zebrane wokół nich organizacje i grupy interesów o sobie tylko wiadomych celach?

Stanisław Lewicki
https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 15 do “Czy Trump kieruje polityką zagraniczną Stanów Zjednoczonych?”

 1. Carlos said

  korporacje, bankierzy, a nie prezydenci rzadza USA

 2. Carlos said

  https://www.unz.com/ swietna strona, niestety po angielsku, ale spokojnie mozna czytac przez tlumacza google, duzo polityki takze o Polsce

 3. JARNO said

  w zasadzie bez sensu – w oczyszczalni ścieków Polin – jest zastanawianie się kto kieruje polityką zagraniczną USA czy ‚czyją osobą ‚ jest ambasador USA>Mosbacher.
  A jeżeli już mowa to o David Zaslav’ie, szefem koncernu Discovery>to jest to właściciel TVN
  i dziwne i – linking dots – wcale nie jest dziwne, że Mosbacher ‚op……..ła’ Maciarewicza
  a tą drogą>zjednoczonych prawiczków in corpore>te cepy naprawdę nie wiążą intelektualnie końca z końcem i pozostaje tylko pochylić się na tą ich niesprawnością.
  W roku 2017 był w Warsiawie US Sec. State – wtedy Rex Tillerson>ale wcześniej >
  ‚ Tillerson asked the foreign ministers, known as the “Group of Seven” i
  „Tillerson asks European diplomats why US taxpayers should care about Ukraine”
  .
  W warsiawie był zara potem, goszczony przez lokalsów a nawet prezio tysiąclecia dostąpił zaszczytu ‚wysłuchać’ co się mu powiedziało czyli nieustająca wspieranie postmajdanowskich rządów w Kijowie (wtedy jeszcze Poroszenko) tradycyjnie zainicjowanych przez USA Victorię ‚fuck eu’ Nuland (w 2014>u Obamy>Clinton) drobną kwotą 5 mld USA a ile przytulili np.środowisko dzisiejszej ‚opozycji demokratycznej’.
  Dlatego kiedy Rudy Giuliani szukał w Warsiawie pomocy dla Trumpa – bo jaczejka Obama-Biden-Clinton – oskarżanego o to że jest ‚russian asset’-
  to został spuszczony przez lokalsów ‚po brzytwie’ i te dzisiejsze małpie ruchy z Nowakiem ‚ten od zegarka’ to małpie ruchy>bo Nowak to człowiek Tuska i jeżeli tak to człowiekiem Tuska jest również Kwachu-Balcerowicz-Zaslav czyli właścieciel TVN>>linking dots PLIS.
  .
  Ja tradycyjnie przypomnę o czym ‚lokalsi’ nie chcą słyszeć-wiedzieć>o Yalta European Strategy >>
  .https://yes-ukraine.org/en/about/yes-board
  a tam np. Kwachu, Patten, Bildt>>
  ufundowaną przez Victora Pinchuka>zięcia Kuczmy.
  i krótko> Polska ‚post1989” – jako wasal Deep JEwish State –
  jest ‚po drodze’ na wschód i pozostaje im tylko wypełniać polecenia Deep Jewish State a zjednoczone prawiczki>dudex-moraver-maciarewicz-czaputowicz-blaszczak- etc
  robią to z gorliwością neofitów>wyskakują ze skóry, żeby zdobyć uznanie Deep Jewish State
  NATO 2020: A Coalition Of The Unwilling
  .https://www.zerohedge.com/markets/nato-2020-coalition-unwilling
  i mnie zawsze dziwić nie przestaje, że to wszystko o czym piszę powyżej-o zdarzeniach a nie o moich opiniach- jest przemilczane przez np. tak opiniotwórczego publicystę jak Michalkiewicz podczas gdy Mateusz Piskorski ‚mówi’.
  .
  BTW. co do relacji Polska-Ukraina to chyba najjaśniej wypowiedział się niejaki prof. Żurawski vel Grajewski >
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Przemys%C5%82aw_%C5%BBurawski_vel_Grajewski
  że, ‚powstrzymanie Rosji musi kosztować’ (o 1 mld USD dla Ukrainy) i jego – czyli zjednoczonych prawiczków paradygmant>se wybierzcie co kto woli>
  .https://duckduckgo.com/?ia=web

 4. Piskorz said

  re 2 Dzięki, przejrzałem pobieżnie…dużo tych różnych tematów/info..Jest w czym wybierać.

 5. Kojak said

  Ostatnim prezydentem USA byl J.Kennedy . zostal on najprawdopodobniej zamordowny przez syjonistyczne kurwy za zablokowanie FED ! Od twego czasu USA jest rzadzone przez zydiohitlerowskie kurwy , zbrodniarzy bandytow i zlodzieji ! Doprowdzili oni USA do calowitej zapasci i degeneracji ! Tylko wlasciwie armia moglaby odsunac zydohitlerwskich zbirow od rzadow USA

 6. Janek said

  Drodzy Forumowicze ;

  Wiem, poprzez uczestniczenie tutaj (od czasu do czasu) że łącznie z gospodarzem, większość z Was jest z gruntu anty-amerykańska, ALE – jeśli mogę wyrazić swój skromy pogląd – to Wasze nastawienie jest z mocno niesłuszne…. A to dlatego, że tak przyjaznego Polsce prezydenta USA, jeszcze nigdy nie było w historii wzajemnych relacji…. I zamiast tych wszystkich wyszukanych złośliwości i pretekstów aby Ameryce przejechać się po „garbię”, należało by pomyśleć, jak pomoc mu (D. Trumpowi) wygrać kolejne wybory. Czy możecie sobie wyobrazić jak wyglądała by Polska, Stany i cała reszta świata, gdyby poprzednie wybory wygrała lewaczka Clinton ? Dzisiaj, kiedy sytuacja nie jest już tak dramatyczna, większość z Was kręci nosem i wyzywa się na naszym sojuszniku przy byle okazji…. Wszyscy wiemy, że nie istnieje coś skończenie doskonałego…. Morał jest więc taki : jak się nie ma co się lubi, to się lubi to, co się ma.

  Zgadzam się z teza artykułu, że Trumpowi, zakamuflowani „demokraci” (czyli czystej wody lewacy) przeszkadzają, jak tylko się da, więc my Polacy (naturalni narodowcy) powinniśmy mu pomagać, bo to poza czysta sympatią między naszymi prezydentami, leży w najbardziej żywotnym interesie całej Polski. To czy ambasador USA, jest krytyczną wobec A. Macierewicza (i słusznie moim zdaniem) nie jest żadnym wykładnikiem jej szczerej sympatii do naszego kraju…. Aby to zrozumieć – chciałoby się powiedzieć – jedzcie tam i pożyjcie w tamtej rzeczywistości (tak naprawdę) – 10, 15 lat, a wtedy Wasze poglądy i opinię wyglądały by zgoła inaczej…. Z poważaniem : Janek

 7. Birton said

  podobno Żydzi amerykańscy będą pierwsi szczepieni na COVID jako naród wybrany

 8. Birton said

  ad 6
  wybór między Trumpem a Clinton to jak wybór między Dudą a Trzaskowskim, czyli brak wyboru;
  co Trump zrobił dla Polski oprócz wprowadzenia do nas wojsk okupacyjnych i rozmieszczenia w następstwie przez Rosję broni atomowej tuż przy naszej granicy – to ja nie wiem, niech idzie do diabła samego ten Trumpstein i jeszcze jednego Żyda do rodzinki dopuści

  ——
  Trump jest WROGIEM Polski. To jest oczywiste dla każdego, kto obserwuje czyny, a nie słucha gadaniny.
  Oczywiście Polacy najbardziej cenią tych, którzy im bezczelnie prawią miłe do słuchania kłamstwa prosto w twarz.
  Głupi narod…
  Admin

 9. Carlos said

  delikatnie potraktowal p. Janka Admin

 10. JARNO said

  re.6: JANEK>w pewnym sensie masz Pan rację – co oczywiście spotkało się z należytą ‚krytyką’ niektórych postowiczów.
  i dla mnie wystarczającym jest multum kwestii – począwszy od zwalenie TTIP czy zakwestionowanie globalistycznej ‚polityki klimatycznej’ tudzież mówiąc Make America Great Again>MAGA potwierdził, że Ameryka jest w stanie …..upadłym a mówią America First>to, że go interes Ameryki i Amerykanów – jest FIRST w odróźnieniu od Sorosa, Kocha czy Kissingera czy Madeleine Albright, czy Tuska>>
  DESPITE SEASONAL TURBULENCES
  OUR TRANSTATLANTIC FRIEDSHIP (!!!!-jarno) MUST LAST
  .https://stanstasblog.wordpress.com/2019/12/09/the-violent-war-against-trump-is-real-but-trump-is-winning/
  a wcześniej Maciarewicz i Naimski ‚dowiedzieli’, kto ‚rządzi’ między Bugiem a Odrą>>
  NASZ DZIENNIK_5-6.02.2011_DZIĘKUJĄC BOGU ZA REAGANA_wizyta MACIAREWICZ-NAIMSKI-TYSZKIEWICZ_REAGAN
  .https://piotrbein.files.wordpress.com/2016/08/nasz-dziennik.jpg
  .
  Panie Admin> jeżeli
  Pan masz kiepską opinię ‚Głupi naród’ o narodzie>to jaką wagę ma Pańska opinia, że Trump jest wrogiem Polski i Polaków? Chcesz pan powrótu US democrats do wladzy w USA??
  Panu siedzącemy w Szwecji jak również całej Polonii, zwłaszcza tej z Izraela – nic nie grozi byle ‚morda w kubeł bo pelen żarcia’>żadnego wpływu czy w USA czy w Kanadzie czy w Szwecji.
  To my ‚lokalsi’ płacimy podatki i jak wiem, utrzymujemy gross polonijnych ‚obalaczy’ komuny, dezubekizacji, etc.
  Dzisiaj się mówi o Ameryce>>
  CORPORATE COUP d’etat
  i po czyjej Pan jesteś stronie!!!!
  S……lam bo zapewne taka będzie ‚sugestia’ albo guzik ‚out’.

 11. Marucha said

  Re 10:
  Panie Jarno, o tym, co ja robię dla Polski – narażając się nieustannie na plugawe ataki różnych polskojęzycznych szumowin – wie całkiem spora liczba ludzi. M.in. gajówkowiczów.

  A kim PAN jesteś?
  Kto Panu dał prawo pytania mnie, po czyjej stronie jestem?

  I jeszcze powiem Panu: na pewno to nie wy mnie utrzymujecie. Utrzymuję się sam. Jestem niezależny od nikogo. Zapracowałem na to.

  Istotnie, byłoby lepiej, żeby posłuchał się Pan swojej własnej sugestii zawartej w ostatnim zdaniu Pana komentarza.

 12. przy tak wytresowanym narodzie jak naród w USA wystarczy ze jakaś kolejna dziwka, ulicznica wydoi:) prezydenta w toalecie z połykiem:) i .. medialnie porażona tluszcza będzie domagała nie imticzmentu

 13. JARNO said

  #11: Panie Marucha,
  > jeżeli Pan żeś przepracował choć 1 dzień za PRLu na tzw. etacie>to z pewnością dostajesz Pan należną emeryturę za okres przepracowny w PRLu – z moich podatków,
  > to samo dotyczy wszystkich tych co opuścili Polskę czy po 1985 a już szczególnie post 13.12.1981 czy dobrowolnie czy ‚przymuszenie przez tzw. komunę’
  >ci co opuścili PRL ‚przez tzw. komunę’ i są zarejestrowani w IPN jako ‚ofiary komuny’ dostają i medale i (za walkę z komuną) i stosowne gratyfikacje >i to dotyczy też lokalsów jak Michalkiewicz czy Kurwin vel Mikke czy Maciarewicz czy Naimski czy Kaczyński,
  .
  a ponieważ mam wyjątkowo kiepską opinię o tzw. Polonii- szczególnie post1985 a już SZCZEGÓLNIE post1981>jako totalnie zaplanowanej i zinfiltrowanej przez Deep Jewish State>do dnia dzisiejszego to chyba mam prawo>bo to z moich podatków idzie na to kasa.
  .
  Wie Pan, ja wkładałem swoją robotę jak inżynier w budowę dobra wspólnego jakim był PRL>>
  Przepraszam za PRL 22 lipca 2006 r
  .https://www.binek.pl/6_t8.html
  podczas gdy ‚obalacze komuny’ aktywnie przyczyniali się do ‚obalania’ –
  za kasę Deep Jewish State:
  NASZ DZIENNIK_5-6.02.2011_DZIĘKUJĄC BOGU ZA REAGANA_wizyta MACIAREWICZ-NAIMSKI-TYSZKIEWICZ_REAGAN
  .https://piotrbein.files.wordpress.com/2016/08/nasz-dziennik.jpg
  i ciut głupio się dzisiaj dowiadywać, że to JA brałem udział w ‚przestępczej działalności’ nie obalajać, nie emigrowując, etc.
  .
  a dzisiaj się ‚dowiaduję’, że nie mając certyfikatu IPN a nawet ‚donosów’ patriotów lokalnych czy Polonijnych to ja mam obowiązek trzymania mordę w kubeł. GIMMIE A BREAK.
  .
  Nie dziwi Pan detal, że ‚Polonia’, jako jedyna grupa narodowa czy w USA, Kanadzie, Niemczech, Ameryce Łacińskiej nie byla i nie jest stanie zbudować żadnej ‚wspólnoty” tak np. Ukraińcy czy Żydzi czy Gruzini etc. To nie przypadek tylko intencjonalne działanie Deep Jewish State.
  I na koniec,
  ten qrwa protekcjonalny ton ‚polonii’ aka ‚obalaczy komuny’>obojętne czy z USA, Izraela czy Szwecji czy Niemczech.
  .
  To Pan jesteś autorem słów (jako Pańska ‚zasługa ‚dla Polski i Polaków):
  ‚Red. Michalkiewicz jest realistą i wie, że tak czy owak jesteśmy kurwieni i nie ma siły, która by nas z burdelu wyciągnęła, bo sami tego nie chcemy. Więc niech chociaż nam trochę za kurewstwo płacą. Może to nie jest zbyt etyczne
  i
  ‘Mogę Panu odpowiedzieć, gdzie ja się lokuję. Ani po stronie opozycji, ani po stronie zjednoczonej prawicy, ani nie siedzę okrakiem na barykadzie.
  Ja się temu wszystkiemu przypatruję z bezpiecznej odległości, z niejakim obrzydzeniem.’
  .
  i z niejaką pogardą traktuję Pańską wyższość-Polonusa-jako narzędzia naciskającego guzik ‚delete’ pod niewygodnymi Panu postami.

 14. Marucha said

  Re 13:
  Panie Jarno,
  Zacznijmy od tego, że NiE pobieram z Polski żadnej emerytury, renty ani w ogóle niczego. Nigdy się o nią nie starałem.
  To raz.
  A dwa – to nawet gdybym ją otrzymywał, to sam ją sobie wyrobiłem pracą, a nie łaską podatników.
  I na tym kończymy dyskusję o „utrzymywaniu”.

  Pozostałe tematy – Deep State, rozbijanie Polonii przez nasyłanych sztadlanów, czy imputowanie Panu przestępczej (!) działalności w PRL itp. – mnie nie dotyczą w najmniejszym stopniu.

  Nie wiem, skąd Pan nabrał przeświadczenia, iż z pogardą traktuję Polaków. Ja z pogardą traktuję durniów i szmaty.

  Mogę Panu odpowiedzieć, gdzie ja się lokuję. Ani po stronie opozycji, ani po stronie zjednoczonej prawicy, ani nie siedzę okrakiem na barykadzie.
  Ja się temu wszystkiemu przypatruję z bezpiecznej odległości, z niejakim obrzydzeniem.’

  Mógłby Pan się przynajmniej zdobyć na własne sformułowania…

  i z niejaką pogardą traktuję Pańską wyższość-Polonusa-jako narzędzia naciskającego guzik ‚delete’ pod niewygodnymi Panu postami.

  Żegnam Pana. I tak długo z Panem wytrzymałem.

 15. JanuszT said

  Jarno to szmata jest i nie pasuje tutaj, ponadto pluje na Maruchę, nie pierwszy raz na naszego gospodarza, a tj. niedopuszczalne.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: