Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Jak Lincoln zniszczył Stany Zjednoczone

Posted by Marucha w dniu 2020-07-27 (Poniedziałek)

Kolejny ciekawy artykuł rzucający trochę światła na degradację USA, która w ostatnich latach mocno przyśpieszyła.

Pytanie brzmi jednak – kiedy się rozpoczęła? Mam nadzieję, że cytowany niżej artykuł wyjaśni choć trochę tę kwestię.

*                        *                         *

Paul Craig Roberts

Tytuł nowej książki Thomasa J. DiLorenzo „Problem z Lincolnem” (The Problem with Lincoln) , to mało powiedziane. Lincoln był czymś więcej niż tylko problemem. Była to najgorsza katastrofa, jaka kiedykolwiek spotkała Stany Zjednoczone. Lincoln zniszczył republikę federalną ustanowioną przez Ojców Założycieli i zniszczył konstytucję, która ją chroniła. Naruszył wszystkie postanowienia i każdą poprawkę do Konstytucji. Następnie w efekcie przepisał Konstytucję i usunął dziesiątą poprawkę.

Reżim Lincolna był dyktaturą. Lincoln zlekceważył prawo Stanów Zjednoczonych, Konstytucję Stanów Zjednoczonych, wszelkie prawa ludzi, władzę i autorytet sędziów. DiLorenzo pisze, że „wolność słowa praktycznie nie istniała w stanach północnych przez cały okres administracji Lincolna”. Lincoln nakazał aresztowanie i uwięzienie każdego, kto nie zgadzał się z jego inwazją na Południe lub czynił najmniejszą jego krytykę. Były masowe aresztowania obywateli i redaktorów gazet w północnych stanach. Co najmniej 38 000 obywateli północnych stanów uwięziono bez należytego procesu.

Lincoln popełnił zdradę wobec Konstytucji, zawieszając Habeas Corpus. Prezydencja nie posiada takiej władzy. Tylko Kongres może zawiesić Habeas Corpus nawet w przypadku buntu i inwazji. Prezes Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Roger B. Taney orzekł, że zawieszenie Habeas Corpus przez Lincolna było niezgodne z konstytucją. Redaktor New York Tribune Horace Greeley napisał, że może być konieczne udzielenie Taneyowi lekcji.

Lincoln miał już podpisany nakaz aresztowania napisany w związku z aresztowaniem Taneya, ale go nie doręczał, najwyraźniej liczac na to, że Taney sam się poprawi. Inni sędziowie, zarówno stanowi, jak i federalni, którzy usiłowali utrzymać poszanowanie prawa, byli brutalnie bici, zamykani w więzieniu lub umieszczani w areszcie domowym i pozbawieni możliwości wykonywania swoich obowiązków sądowych.

Sędzia Richard Bennett Carmichael z Maryland próbował wyegzekwować należyty proces. Sekretarz stanu Lincolna William Seward wysłał uzbrojonych żołnierzy federalnych. Odwiedzili go jego domu, „pobili go, zakrwawionego i nieprzytomnego zaciągnęli do Fort McHenry”. Sędzia sądu okręgowego Stanów Zjednoczonych, William Merrick, wydał nakaz aresztowania nieletniej młodzieży i został „aresztowany z użyciem siły zbrojnej bez odpowiedniego procesu”.

Za Lincolna nie tylko nie było podziału władzy, nie było też innej władzy. Lincoln użył żołnierzy do zrwyania spotkań Partii Demokratycznej. Na przykład, amerykańskiemu senatorowi Thomasowi A. Hendricksowi żołnierze Unii uniemożliwili przemawianie z zamocowanymi na broni bagnetami, grozili, że „dokonają natychmiastowej utylizacji”.

Innymi słowy, życie pod rządami Lincolna na północy było jak życie w Związku Radzieckim w najciemniejszych dniach rządów Stalina. Życie pod rządami Lincolna na południu było jak zniszczenie kułaków przez Stalina.

Biali, liberalni „uczeni w Lincolnie” przyznają wiele z tego. I uzasadniają to. Na przykład profesor Clinton Rossiter z Cornell University napisał książkę, zatytułowaną „ Dyktatura konstytucyjna”, pełną sprzeczności. Rossiter deklaruje, że Lincoln był „wielkim dyktatorem”, którego „zdumiewające lekceważenie konstytucji nie było uważane przez nikogo za legalne”. Rossiter celebruje ten fakt. Bycie „wielkim dyktatorem” uczyniło Lincolna „prawdziwym demokratą”.

Inny „uczony w Lincolnie”, Dean Sprague, napisał książkę opisującą szczegółowo setki aktów tyranii Lincolna, aby następnie w jakiś sposób dojść do wniosku, że Lincoln„ nie przepadał za tyranią ”i był „wielkim humanitarystą ””. „To właśnie”, pisze DiLorenzo, „czyni kogoś„ uczonym w Lincolnie” – „dyktatura to demokracja, tyrania to wolność, zniszczenie konstytucji jest zgodne z konstytucją, więzienie dysydentów politycznych jest właściwe, dyktatura w odpowiednich rękach jest dobra i szlachetna” – itd.

Najważniejszym rozdziałem w książce DiLorenzo jest czwarty. W tym rozdziale tematem są zbrodnie wojenne Lincolna, jego generałów i armii. Lincoln zhańbił się będąc pierwszym władcą w czasach nowożytnych, który rozpętał masową wojnę z ludnością cywilną.

To od Lincolna pochodziły wszystkie późniejsze naruszenia przez Waszyngton zasad wojny oraz protokołów i konwencji genewskich – bombardowanie japońskich i niemieckich miast, okrucieństwa w Wietnamie, Laosie i Kambodży, morderstwo 500 000 irackich dzieci usprawiedliwione przez sekretarz stanu USA Madeleine Albright w prawdziwym stylu Lincolna jako „warte tego”, masowe zgony w wyniku sponsorowanych przez Waszyngton i nielegalnych inwazji na Afganistan, Irak, Libię, Syrię i zamachy bombowe Waszyngtonu na Pakistan, Somalię i Jemen , prześladowania i tortury dziennikarza Juliana Assange’a, okropności tortur w Abu Ghraib i Guantanamo.

Gdyby Południe wygrało wojnę, Lincoln, całe dowództwo Unii i większość armii Unii mogłaby zostać legalnie i słusznie powieszona jako zbrodniarze wojenni.

Rzeczywiście, zbrodnie wojenne Lincolna, Granta, Shermana, Sheridana i armii Unii „utorowały drogę wszystkim ludobójczym okropnościom potwornego XX wieku”. Plan wojenny Lincolna miał na celu zniszczenie Południa, a nie tylko jego armii. Podpalenia, grabieże, gwałty i morderstwa ludności cywilnej, niszczenie ich domów, zagród, inwentarza żywego i miast przez zbirów Unii w mundurach były regułą. W Missouri rozległe obszary stanu stały się niezamieszkane.

Generał Unii James H. Lane powiedział: „Wierzymy w eksterminacyjną wojnę. Chcę zobaczyć spalenie każdej stopy ziemi w hrabstwach Jackson, Cass i Bates – wszystko ma być spustoszone ”.

„Kawaleria Unii spaliła 45 budynków w Dayton w stanie Missouri, 42 w Rose Hill i 150 prywatnych domów w Johnson County. Całe miasto Columbus w stanie Missouri zostało doszczętnie spalone”.

Generał Thomas Ewing „oczyścił” z mieszkańców 3000 mil kwadratowych Missouri i zmusił 20 000 cywilów do opuszczenia ich domów, pozostawiając ich bez dachu nad głową, boso i goło a cały ich dobytek skradli „żołnierze” Unii. Ewing pochwalił się swoim wyczynem reporterowi z Waszyngtonu, mówiąc mu, że jego działanie zostało pochwalone przez prezydenta Lincolna.

Przyjaciel Lincolna, generał Grenville Dodge, ogłosił swoją politykę głodzenia całej populacji stanu Tennessee. „Ci ludzie są dumnymi, aroganckimi buntownikami” i zostaną zmuszeni do zrozumienia, że ​​„wszystko, co posiadają, należy do rządu Stanów Zjednoczonych”.

W grudniu 1862 roku Fredericksburg w stanie Wirginia został złupiony, splądrowany i zniszczony przez „żołnierzy” Unii. Dilorenzo donosi, że „podobne bezprawne znęcanie się nad cywilami miało miejsce na całym Południu, kiedy generałowie Lincolna nadal to tolerowali, a nawet zachęcali do tego”. Ateny w stanie Alabama zostały „oczyszczone” przez pułkownika Unii Turchina, rosyjskiego imigranta, zwolennika cara Mikołaja.

Okrucieństwa, jakich doświadczyli cywilni mieszkańcy, obejmowały zorganizowane zbiorowe gwałty na Murzynkach przez „żołnierzy” Unii. To było za wiele nawet dla generałów Unii. Generał dywizji Don Carlos Buell postawił Turchina przed sądem wojennym i zwolnił go z armii, ale Lincoln interweniował i awansował Turchina do stopnia generała. Chicago Tribune pochwaliło wyróżnienie Turchina i napisało, że Turchin „od początku miał najmądrzejsze i najjaśniejsze wyobrażenia każdego człowieka w tej dziedzinie o sposobie prowadzenia wojny”.

To powinno wam powiedzieć wszystko, co powinniście wiedzieć o „wielkiej moralnej Północy”, ale niestety jest wiele dużo gorszych rzeczy..

Nie mogąc pokonać Lee na polu bitwy, unijni zbrodniarze wojenni coraz częściej celowali w cywilów. Charleston w Południowej Karolinie był przez sześć miesięcy bombardowany przez marynarkę wojenną Unii. W 1963 roku wciąż odkrywano niewybuchy,

Atlanta została całkowicie zniszczona przez generała Shermana, najpierw przez bombardowanie, a następnie przez podłożone ładunki wybuchowe. Główny inżynier wojskowy Shermana, kapitan OM Poe, przerażony tak wieloma zwłokami kobiet i dzieci, powiedział Shermanowi, że dalsze bombardowanie nie ma celu wojskowego. „Wręcz przeciwnie”, powiedział Sherman, „zwłoki to piękny widok”.

DiLorenzo pisze: „W mieście po mieście, przestrzegano tej samej rutyny: bombardowanie ludności cywilnej, kradzież jej własności, palenie ich domów i firm, zabijanie bydła, nawet dziwaczne, nieuzasadnione i okrutne zabijanie całej rodziny psów”.

Orangeburg w Południowej Karolinie został zamieniony w jedną kupę popiołu. „Nawet groby na cmentarzach zostały wykopane, gdy żołnierze [Unii] szukali przy zwłokach jakiejkolwiek cennej biżuterii”. Dwie trzecie obszaru Kolumbii w Południowej Karolinie zostało doszczętnie spalone.

Pułkownik Unii chwalił się: „Spaliliśmy jedno miasto, stolicę i większość wiosek na naszej trasie, jak również większość stodół, budynków gospodarczych i domów mieszkalnych, a każdy dom, który uchował się od pożaru, został splądrowany”.

Południe przegrało wojnę, kiedy Stonewall Jackson został zabity przez strażników Konfederacji, którzy wzięli go za zwiadowcę Unii. Gdy Jackson zniknął z pola widzenia, generał Unii Philip Sheridan mógłby zniszczyć dolinę Shenandoah w Wirginii. Grant nakazał Sheridanowi przekształcenie tej ziemi w „jałowe pustkowie”. I zrobił. „Sheridan poinformował Granta, że ​​podpalił 2200 stodół oraz 70 młynów mąki i pszenicy i ukradł lub zabił co najmniej 7 000 bydła i owiec w ciągu jednego dnia. „Jutro będę kontynuować niszczenie”.

DiLorenzo pisze: „Do popełnienia takich zbrodni wojennych potrzebny był specjalny rodzaj„ żołnierza ”. Biograf Shermana, Lee Kennett, napisał, że w armii Shermana „pułki nowojorskie były wypełnione kryminalistami z dużych miast i obcokrajowcami prosto z więzień Starego Świata”. . . . Ci ludzie popełnili okropne zbrodnie wojenne pod kierunkiem dowódców takich jak Sherman, który napisał do swojej żony, że jego ostatecznym celem w tej wojnie była „eksterminacja nie tylko żołnierzy, to najmniejsza część kłopotów, ale ludzi ‚ Południa”.

Kilka lat później Sherman stał się jeszcze bardziej znany z powiedzenia, że ​​„jedynym dobrym Indianinem jest martwy Indianin” jako dowódca [ludobójczych] wojen z Indianami na równinach. (Cytat przypisywany Shermanowi jest cytatem z Sheridana.)

„Uczeni w Lincolnie”, oszuści do końca, udają, że Lincoln, Grant, Sherman i Sheridan oraz armie Unii walczyły na wojnie w celu uwolnienia niewolników. Setki tysięcy białych mieszkańców północy zginęło, aby rzekomo uwolnić czarnych ludzi, o których Lincoln powiedział, że nie nadają się do życia wśród białych.
To jest rodzaj „historii”, którą Amerykanie otrzymują od swoich „historyków”. Żaden dokument historyczny nie potwierdza fałszywego twierdzenia, że ​​wojna była prowadzona z powodu niewolnictwa. Zobacz:
>https://www.paulcraigroberts.org/2020/07/20/the-cause-of-the-so-called-civil-war/

Nigdy, przenigdy nie wydało się „uczonym w Lincolnie” godnym uwagi, że w ciągu sześciu tygodni od zakończenia wojny Sherman i Sheridan byli zajęci pracą w armii Unii, mordując Indian z równin, którzy, podobnie jak Konfederacja, byli na drodze imperium i baronów kolejowych.

Sherman napisał do Granta, że ​​„Nie pozwolimy kilku złodziejskim, obdartym Indianom zatrzymać rozwój kolei”. Przyjaciel Lincolna, generał Grenville Dodge, zaproponował zniewolenie Indian i zmuszenie ich do pracy na torach kolejowych. DiLorenzo pisze: „Ta sama armia, która właśnie splądrowała całe Południe,„ aby uwolnić niewolników ”, jak głosi popularny przekaz, miała stać się gigantyczną armią nadzorców plantacji niewolników”. Sherman traktował rdzennych Amerykanów tak samo jak południowców – istoty do eksterminacji. Rdzenny Amerykanin, powiedział generał Unii, był „rasą mniej niż ludzką i dziką”.

Armie Shermana i Sheridana przeprowadziły ponad tysiąc nalotów na wioski indiańskie, głównie w miesiącach zimowych, kiedy rodziny były skupione razem. Rozkazano zabić wszystkich i wszystko, w tym kobiety, dzieci i zwierzęta. Rozpoczęto eksterminację bizonów, aby pozbawić Indian jedzenia i zagłodzić ich na śmierć, czyniąc z nich nieskuteczną siłę bojową. Zbrodnie popełnione przez armię unijną od 1861 r. aż do lat osiemdziesiątych XIX wieku przewyższają zbrodnie wojenne z jakiegokolwiek innego okresu historii.

DiLorenzo podsumowuje: „Ich zachowanie utorowało drogę dla wielkich grzechów i zbrodni wojennych wojen XX wieku”.

DiLorenzo opisuje, jak przestępca Lincoln został świętym i jak przestępcze działania Lincolna stały się precedensami dla prezydentów, którzy za nim podążali. Prezydent George W. Bush powtórzył nielegalny akt Lincolna dotyczący zawieszenia Habeas Corpus, a Kongres i Sąd Najwyższy nie zakwestionowali uzurpacji Busha władzy Kongresu. Zarówno Bush, jak i Obama zrezygnowali z należytych procesów.

Dzięki Lincolnowi dzisiejsze Stany Zjednoczone nie przypominają kraju stworzonego przez Ojców Założycieli. Stany Zjednoczone, takie jakimi były kiedyś, są pogrzebane od 1865 roku.

Kiedy wojna się skończyła, zaczęło się prawdziwe zniszczenie Południa. Nazywa się rekonstrukcją. Upokorzenie mieszkańców Południa i zatrucie stosunków rasowych przez Republikanów i okupantów Unii, gdyby mieszkańcy Południa byli mniej przyzwoitymi ludźmi, zakończyłyby się eksterminacją Czarnych i zabijaniem każdego mieszkańca północy i ich południowych wspólników.

Ale południowcy byli ludem moralnym i cywilizowanym. W rezultacie eksterminowano całe Południe.

Źródło – paulcraigroberts.org
tł. SL
Jarosław Ruszkiewicz

http://xn--niepodlegy-i0b.pl

 

Komentarzy 29 do “Jak Lincoln zniszczył Stany Zjednoczone”

 1. Dziadzius said

  LIncoln zaczal ta slizgawke zniszczenia Ameryki kiedy wystapil przeciwko banksterom zydowskim i wydrukowal swoje Amerykanskie dolary „green bucks” i siup ktos go zabil- Potem Kenedy wydrukowal swoje Amerykanskie dolary i siup ktos go zabil i potem juz nie bylo tych odwaznych i wszyscy klaniaja sie panom Rothschild.i tak zakonczyle sie Ameryka

 2. Janek said

  Co za bezsens…. Takich bredni (jak w tekscie) jeszcze nigdy nie czytalem lub slyszalem, a znam Ameryke, jezyk i kulture bardzo dobrze. To chyba gospodarz nazlosc mi (bo sie mocno roznimy w pogladach na temat Ameryki) zamiescil ten tekst aby mi dokuczyc.. Ludzie, skad u Was tyle jadu i wrogosci ?? Ameryka, mimo swoich niedoskonalosci byla zbawieniem dla milonow Polskich emigrantow, ktorzy ciezko (bardzo ciezko) tam pracowali aby ratowac swoich ziomkow w biednej Polsce…. I taka oto Polska wdziecznosc za te wszystkie przyslugi ? Niezaleznie od mankamentow Ameryki (a ktory kraj ich nie posiada ?) wstyd mi za taka nielojalna i niewdzieczna postawe.

 3. Dziadzius said

  Ciezko rozdzielic uczucia od prawdy. Ameryka przewaznie Anglosaska i niemiecka w swoim powstaniu( podczas obrad Jezyk angielski wyprzedzil jezyk niemiecki tylko Kilkoma glosami inaczej to byloby *uber ales* w Ameryce) nigdy nie byla i nie jest dla Polakow jakims rajem. Popatrz na pomnik Katyn i jego dzieje.
  KuKlux Klan nie powstal przeciw murzynom na Poludniu ale przeciw Polakom na Polnocy ( w kopalniach i rzezniach) i przeciw Iralndczykom ( ktorzy byli niewolnikani o wiele ciezej traktowanymi niz murzyni i tanszych od murzynow) – Rycerze Kolumba (katolicka organizacja) powstali zeby ratowac rodziny tych ofiar ( Katolikow -Polakow i Irlandczykow) ktorzy gineli w wypadkach na pracy i po ulicach.
  Zlosc jak byla podczas rewolucji istniej do dzis bo ci z Poludnia zaraz po wojnie byli oszukiwani i wyzyskiwani przez Polnoc, przez Rzad Polnocy i przez obywateli Polnocy w straszny sposob ( moze sprawdz znaczenie slowa Carpet baggers) i tam milosci nie ma ani na Poludniu ani na Polnocy ( Antifa i murzyni nie zrywaja posagow ( ktore spokojnie staly 100 lat) z wlasnej checi ale z rozkazu od tych co wojne wszczeli 100 lat temu) .
  Wszyscy wiemy ze wojna sprzecznie z falszywa historia nie byla o niewolnictwo murzynow ( przecierz i Polnoc i Poludnie mieli niewolnikow) tylko o zniszczenie ekonomii Poludnia ( Lincoln i Greenbucks) a wzbogacenie ekonomii Polnocy ( za rzadowe pieniadze na budowe fabryk do wyrobu broni, mundurow, butow, wozow, broni, lokomotyw i rozbudowe koleji i co ise innego jeszcze dalo ( wodka) juz w rekach starszych braci az do dzis.

 4. NyndrO said

  Ten spod dwójki, to raczej nie debil . Bardziej kombinator i megaloman. To się zazębia. * Gościu, ty nie masz wstydu. ” nielojalna i niewdzięczna postawa ” . Co za bezczelny typek. Najpierw jeździli na czarno azbest rozbierać, a teraz mają czelność logicznie myśleć i gardzą tym bestialskim państwem, tak jak gardzi nim 90 % Planety.

 5. NyndrO said

  Aha! Paul Craig Roberts i Thomas J. DiLorenzo są Polakami, których ojcowie pracowali w usa i przez usa byli zatrudnieni i teraz są nielojalni i niewdzięczni, i jak to u Polaków, pełno w nich jadu. Za te wszystkie przysługi… * Nie. Jednak debil. Dawno takiego chama tu nie czytałem.

 6. Regulator said

  Ad. 2.
  Panie Janku, Sam Pan napisal “Ameryka byla…..”. Tak byla, byla i niestety już nie jest. A szkoda. Bo przecież byla.

 7. NyndrO said

  https://marucha.wordpress.com/2014/03/04/lista-krajow-zbombardowanych-przez-usa-od-ukonczenia-ii-wojny-swiatowej/ Jak tu nie kochać usrahella?!, najbardziej antyludzkiego tworu państwowego w historii Planety.

 8. Janek said

  Szanowny kolego NyndrO ;

  Dziekuje za mnostwo „komplementow” pod moim adresem…. Szkoda, ze zamiast argumentow, uzywa Pan jezyka osoby niezrownowazonej…. Przeciez mozemy sie roznic w opiniach…. Dla Pana, zbieranie azbestu (przez naszych rodakow) jest przestepstwem, ale nie zauwaza Pan, ze nikt nie zmuszal tych ludzi do wykonywania tego zajecia…. Tak chcieli, tak robili, a „przeokropna” Ameryka umozliwiala im to – aby wyciagac biedakow z nedzy… Czyzby, Amerykanie (aby stac sie „aniolem”, wedle Pana pogladow) miali stac przy kazdym „samobojcy” i kierowac ruchem zatrudnienia obcokrajowcow ?? W Ameryce jest spora wolnosc i to kazdy INDIVIDUAL jest odpowiedzialny za swoje zycie i postepowanie. To nie jest zlobek dla malych dzieciakow, do wychowania ktorych, potrzebne jest Panstwo.

  Ja pracowalem w firmie inzynierskiej i traktowano mnie zawsze fair. Moja placa byla na porownywanym poziomie z innymi. Nigdy nie doznalem zadnej krzywdy od mojej nowej oczyzny…. Ale, nalezy zrozumiec, ze niewdziecznosc przybyszy (za dostepne mozliwosci w USA) ich agresja, pijanstwo i dzialania z pogranicza kryminalu, nigdzie nie spotkaja sie z „blogoslawienstwem” spoleczenstwa. To nie wina Ameryki, to indywidualna wina zamotanych w rozne kombinacje polskich obywateli.
  Na koniec, przyslowie mojej niezyjacej juz matki, ktore moze przydac sie „napalonym” medrcom – szczegolnie w kontekscie Polska – USA : POKORNE CIELE DWIE MATKI SSIE ! Zajelo mi kilkadziesiat lat aby zrozumiec sens tego – banalnego wydawlo by sie – przyslowia, bo za mlodych lat, tez bylem przesadnie „dynamiczny” i „wszystko-wiedzacy”.

 9. Ella said

  Jude nie lubią konserwatywnej czy tradycyjnej kultury anglosaskiej, co się rozwijała na płd. Stanów trzeba było zniszczyć, dobre wyjaśnienie w artykule, dość zadziwiające o co była ta cała secesja, zawsze to czytając jakoś sensu nie było widać, Jude rządzi napuszczaniem na siebie innych, to samo chcą u nas zrobić, ale nie mają jak niszczą więc wszystkich po trochu

 10. Birton said

  nie zdziwiłbym się , gdyby Lincoln okazał się żydomasonem i współdziałając z żydomasonami w celu przejęcia już wtedy Ameryki, dopuścił się masowego ludobójstwa własnego narodu niczym prekursor Stalina

 11. NyndrO said

  Usa w niczym Polakom nie pomogło i niczego nie umożliwiło. Zarobienie dolców w tym ciężkim w Polsce czasach umożliwili Amerykanie. Prywaciarze. Ludzie. Nie usa. Artykuł mówi o państwie, a nie o Amerykanach. Jeśli mówisz, że w Polakach jest niewdzięczność i nielojalność w stosunku do usa, to masz co najmniej mentalność żydowską. Za co mamy być wdzięczni usa? Oszalałeś? Powtarzam, „zwykli” Amerykanie – ludzie, jak ludzie. ale Usa, czyli stwory rządzące usrahellem to banda psychopatów i moderców. Najbardziej antyludzkie ścierwa na Planecie. I Ci „zwykli” Amerykanie już niedługo przeżyją piekło. A!, żeby wyrobić sobie zdanie o następnym asie, wystarczy mi 447 i „Plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu” . * Może jesteś jednym z nielicznych, które usa pomogło. To nie jest jednak powód do obrażania Polaków ( że niby „jad, czy inne tam zagrywki szechtera), ani powód do bycia lojalnym wobec usa. I nie jestem twoim kolegą. Pewnie w stosunku do rfn, czy uk też powinniśmy być lojalni, bo pozwolili nam u nich tyrać, podnosząc znacznie ich PKB. Usa więcej zawdzięcza Polakom, niż my usa. Żegnam radośnie.

 12. NyndrO said

  * Może jesteś jednym z nielicznych, którym usa (…)
  * Pewnie w stosunku do rfn, czy uk też powinniśmy być lojalni, bo szkopy i angole pozwolili nam (…)

 13. Janek said

  Nie wiem czy ta dyskusja / wymiana pogladow (szczegolnie z # 10) ma jaki kolwiek sens, bo ; to, ze RFN, UK i USA skorzystaly na pracy Polakow, to jest niepodwazalny fakt, ALE – tu jest podstawowe pytanie – czy ktos kogos zmuszal do takich zachowan polskich obywateli ?? Nie, nie zmuszal, wiec trzeba przyjrzec sie indywidualnym osobom / przypadkom w ktorych pozwolili sie oni wykorzystac…. Jak sie jest glupim, niewyksztalconym i zdesperowanym, to trzeba te ulomnosci i niepowodzenia wziac na wlasny garb, na tzw. „klate”…. A nie, winic caly swiat za swoje nieszczescia…. To jest takie proste, ale takie trudne do zrozumienia, dla wielu….. Brutalnie mowiac : Zycie to nie jebajka, to jest bitwa.

  Panie NyndrO : nie jestem zydem i porownywanie mnie do mentalnosci Szechtera, jest skandaliczne…. Czy Pan akceptuje rozne poglady, roznych ludzi ?? Ot tak, po ludzku, po prostu, normalnie ??
  Juz wreszcie nadszedl by czas, aby odroznic sprawy zydowskie od prawdziwie amerykanskie. To, ze dzisiaj Ameryka (i nie tylko) jest pod kontrola pejsow, tego nikt nie kwestionuje… W tych emocjonalnych komentarzach nalezy oddac Ameryce to, co jest tego warte (czyli nie wylewac dziecka z kapiela) a nie laczyc wszystko jeden smietnik i slinotok.

 14. NyndrO said

  Nikt nie zmuszał i dlatego Ojciec jednej z moich byłych Kobit, który w latach osiemdziesiątych tyrał na czarno jak wół w piekarni w usa przez prawie 10 lat, ma do dziś przyjazne stosunki z synem właściciela. I to właściciel tej piekarni go zatrudnił na czarno ( dzięki czemu Stary Czarnecki ma dziś sieć sklepów ), a nie usa. Wzbogacił się i właściciel, i Czarnecki. Ale to nie jest powód, żeby Czarnecki, czy moja była Kobita byli lojalni wobec tego bandyckiego państwa. I niech Pan nie zaciemnia sprawy „nie zmuszaniem ” do roboty, bo nikt nie twierdzi, że Czarnecki był zmuszany. On sam też. Dobrze Pan wie, że nie o to chodzi. Polacy nie mają powodu, żeby za cokolwiek być usa wdzięczni. O lojalności nie wspomnę, bo to nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać. A jak Pan się wstydzi, to trudno. Widać ma Pan niepotrzebne kompleksy. * A propos żydowskiej bajzel-mamy.. Tu nie chodzi oto, czy wprawie Antka miała rację, czy nie. Ale tego Pan też widać nie rozumie.

 15. NyndrO said

  Aha. Niektóre poglądy tak po ludzku, normalnie akceptuję, a niektórych tak normalnie po ludzku nie akceptuję.

 16. Marucha said

  Re 2:
  Panie Janek… zamiast pieprzyć komunały, weź Pan i pokaż, w którym miejscu autor (znający Amerykę lepiej, niż ty) pisze nieprawdę.

  A te „zasługi” Ameryki dla Polski bardzo mnie rozbawiły… To Polacy zasłużyli się Ameryce, tumanie!

 17. Boydar said

  „…to od Lincolna pochodziły wszystkie późniejsze naruszenia …” – artykuł

  No, a od wujka Adolfa – II WŚ. Pod dywan, pod dywan …

  Praktyczne powstanie Stanów Zjednoczonych, tak jak „symbolicznie” pokazał Stephen King w powieści „Mgła” (film o tym samym tytule), opierało się na chciwości, mordach, rabunku i wszelkich możliwych i niemożliwych zbrodniach. Lincoln tylko te cechy uosabiał, przynajmniej tak wynika z artykułu. Więc nie ma się co dzisiaj nieboszczyka specjalnie czepiać., to trzeba rozmawiać z kalderą Yellowstone, i to konkretnie.

  Napisałem „praktycznie”; bo decyzje i plan należały do Sanhedrynu i City.

 18. plausi said

  Czy wojna secesyjna była zbrodnią masowego mordu ?

  Najpierw ogólnie o historii, bowiem te przekazy, który otrzymujemy jako tzw. „naukę” historii, niekoniecznie muszą mieć coś wspólnego z rzeczywistością.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/#Histo

  Przykład.
  Któż ze znawców historii słyszał, że tzw. „rewolucja” francuska dokonała czegoś, co dziś oznacza się dźwięcznym mianem genocide, na ludności Wandei ? O tym można też było znaleźć w tym forum, ale kto przyjął to do wiadomości ? Kto przyjął do wiadmości, że tzw. „rewolucja” francuska była jedynie ekscesem bestialstwa, mającym na celu rabunek i zniewolenie ludności ?

  https://marucha.wordpress.com/2019/09/03/jak-monarchia-doprowadzila-do-rewolucji-francuskiej-i-czemu-lud-wandei-zbuntowal-sie-wobec-rewolucyjnej-tyrani/#comment-853197

  Historia jest takim samym zjawiskiem jak każda inna wiara, jak choćby wiara w tzw. „pandemię” Covid-19, mechanizmy są dokładnie te same i pospólstwo czepia się masowo możliwie prostych interpretacji, które też od swych pastuchów (polityków, historyków, ludzi mediów) dostaje.

  Można więc śmiało przyjąć, że historia USA okresu Lincolna, który w końcu został zabity jak wściekły pies, odpowiada co prawda potrzebom panujących, ale nie musi mieć zbyt wiele z faktami wspólnego. Weźmy choćby liczbę ofiar rozpętanej za czasów Lincolna wojny, szacuje się na ją na 500-600 tysięcy. Z drugiej strony w wojnie secesyjnej są obecni nasi dobrzy znajomi od zbrodni:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  byłoby rzeczą wręcz nieprzyzwoitą, gdyby nie nastąpiły jakiejś fałszerstwa w tym towarzystwie.

  Po tzw. „rewolucji” francuskiej była wojna secesyjna kolejną wojną masowego mordu, de facto eutanazji, który jak dotąd osiągnął po I. Wojnie swój szczyt w II. Naszym zdaniem może operacja „Pandemia” przemienić się w kolejną taką wojnę eutanazji, jeśli zbrodniczy jej organizatorzy otrzymają w końcu ich broń masowego rażenia: „szczepionkę drugiej generacji”. O niszczącej sile „pandemii”:

  https://marucha.wordpress.com/2020/07/22/koronawirus-zmiazdzyl-autorytet-wladzy-ktora-nie-zasluguje-na-nasze-posluszenstwo/

  Istotnie złamał Lincoln obowiązujące prawo, już jego druga kadencja oznaczała złamanie obowiązującego prawa, później już szło jak z górki, aż w w roku 1913 ustanowiony został FED, który wydarł administracji USA prawo „bicia monety” i USA stały się de facto własnością MWF i właściwie przestały być państwem, pozostając jedynie kolonią MWF. Im bardziej USA traciły swe państwowe atrybuty, tym ważniejsze stały się egzorcyzmy mające dowieść, że są nadal państwem. Dzieło Lincolna było ważnym kamieniem milowym w tym procesie przemiany USA w kolonię, MWF nie zawahała się złożyć przeszło pół miliona istnień na ołtarzu ich boga Mamona.

  Jak można mieć zaufanie, ba, nawet szacunek, do prostytutek pracujących dla mediów, szczególnie mediów gównego nurtu ? Jak dalece trzeba być cofniętym w rozwoju umysłowym, aby zakładać, że od tych prostytutek medialnych można otrzymać informację ?

  https://i2.wp.com/pppolsku.files.wordpress.com/2016/08/funkcjmendial.jpg?ssl=1

 19. Ustalmy said

  To za co go w końcu stuknęli? I kto?
  Za rzeź Południa?
  Czy za państwowe bucksy?

 20. Siekiera_Motyka said

  Ad. 18 – Dołączę coś ciekawego co tylko co wyciekło,

  „Ogromne pożyczki zagraniczne są udzielane suwerennym krajom przez Bank Światowy, MFW i tym podobne. Ale warunki, które wiążą się z tymi pożyczkami, rzadko są podawane przez rządy swoim obywatelom.

  Niedawny przypadek na Białorusi ujawnił warunki określone przez te agencje w zakresie udzielania pożyczek na COVID-19. Prezydent Białorusi ujawnił, że pomoc Banku Światowego na koronawirusa wiąże się z warunkami do nałożenia skrajnych środków blokujących, modelowania odpowiedzi na koronawirusa na podstawie odpowiedzi Włoch, a nawet zmian w polityce gospodarczej, której odmówił jako „nie do przyjęcia”.”

  https://www.zerohedge.com/geopolitical/world-bankimf-exposed-covid-aid-conditional-imposing-extreme-lockdowns-curfews

  „Chcesz kasę to musisz Teatrzyk Korona przedstawiać swoim Obywatelom.”

 21. JARNO said

  te gostki z niepodlegly.pl – rzucone przez pisdzielców na front ‚niepodległości’ – grupa Bąkiewicza – łapią się każdej deski ratunku i szczena by im opadła, gdyby zaznajomili się z całością publicystyki PC Robertsa>>.https://www.paulcraigroberts.org/
  poczynając od tego, że zakwestionował wielkość Ronniego Reagana u którego „robił”>
  ‚President Reagan appointed Dr. Roberts Assistant Secretary of the Treasury for Economic Policy and he was confirmed in office by the U.S. Senate.”
  a my przecież kochamy Ronniego niepomiernie>
  NASZ DZIENNIK_5-6.02.2011_DZIĘKUJĄC BOGU ZA REAGANA_wizyta MACIAREWICZ-NAIMSKI>>
  .https://piotrbein.files.wordpress.com/2016/08/nasz-dziennik.jpg
  a przeca Maciarenko i Naimski to ‚opoki’ ‚stronnictwa żydowsko-amerykańskiego’ wg klasyfikacji Michalkiewicza ale oczywiście przedtem ‚walczyli’ z komuną w KORze.
  i
  wracając do publicystki PC Roberts’a to szczena by opadła niepodległościowcom-wolnościowcom-dekomunizatorom-przedmurcom chrześcijaństwa-patriotom>
  nie widzi ‚wroga’ w Ruskich-Chinolach-komuchach-Niemcach a o rządach ‚zjednoczonych prawiczków’ realizujących testament lecha ‚melduję wykonania zadania’ kaczyńskiego ma wyjątkowo ciulatą opinię, tak samo jak o II RP.
  .
  A na marginesie, o czym się pisze tam, gdzie PC Roberts regularnie ‚publikuje’>czyli w unz.com (to taki ‚marucha’ ale wersja amerykańska, z Kalifornii, zwolennik Trumpa >.
  https://www.unz.com
  i kilka tytułów:
  CIA Project MK-ULTRA
  .https://www.unz.com/lromanoff/cia-project-mk-ultra/
  czy>
  Will the Poles Have to Pay Up to the Jews?
  .https://www.unz.com/gdurocher/will-the-poles-have-to-pay-up-to-the-jews/
  czy
  The Last Zionist by Gilad Atzmon, Żyd z UK
  https://www.unz.com/gatzmon/the-last-zionist/
  a co zahacza o historię Żydów>>na terenach ‚rosyjskiego zaboru’
  czy
  Smearing a Pope (o Pius XII, Żydach, Hitler i JPII)
  .https://www.unz.com/jsobran/smearing-a-pope/
  czy
  Finance Capitalism vs Industrial Capitalism
  .https://www.unz.com/mhudson/finance-capitalism-vs-industrial-capitalism/?highlight=pope
  czy
  Conservative Praise for Black Communist W.E.B. Du Bois
  .https://www.unz.com/ghood/conservative-praise-for-black-communist-w-e-b-du-bois/
  czy
  One Nation Under Anarcho-Tyranny
  .https://www.unz.com/mmalkin/one-nation-under-anarcho-tyranny/?highlight=smearing+pope
  czy
  “Secure Tolerance”: the Jewish Plan to Permanently Silence the West
  .https://www.unz.com/article/secure-tolerance-the-jewish-plan-to-permanently-silence-the-west/
  no ale to o Moshe Kantorze>>to ten co organizował spotkanie w Jerozolimie gdzie głównym gościem był Putin a dudex – ‚dał odpór’ i nie pojechał.
  czy
  The Political Bankruptcy of American White Nationalism
  .https://www.unz.com/runz/the-bankruptcy-of-american-white-nationalism/
  czy po wizycie dudexa w silicon valley (razem z moraverem)
  .https://tvn24.pl/tvn24-news-in-english/andrzej-duda-polish-president-visited-the-silicon-valley-usa-ra945624-2311055
  zaanonsował w Davos (2020) że Google i Astra Zeneca będą strategicznymi investorami w Polin>
  .https://www.youtube.com/watch?v=Oku3ttg5C-w
  czy bredził o wielkości NATO>jako źródle wszelkiego dobra-demokracji-postępu etc
  WEF 2020: ‘The Future of NATO’ discussion with Stoltenberg, Cavusoglu and Duda
  .https://www.youtube.com/watch?v=ga8X7tHf__w
  .
  i to są problemy o jakich się mówi >>
  TAM
  a co tam, ma wþływ na to co TU
  i autorzy są raczej ludźmi BB dobrze wykształconymi w odróżnieniu od np. cepów=bąkiewiczów.
  .

 22. Piskorz said

  re 3 Dziekuję, krótko i treściwie..! ( Antifa i murzyni nie zrywaja posagow ( ktore spokojnie staly 100 lat) z wlasnej checi ale z rozkazu od tych co wojne wszczeli 100 lat temu) „… TO ZDANIE NIE MOŻE UJŚĆ UWADZE NASZEJ…!
  ps T ( Antifa i murzyni nie zrywaja posagow ( ktore spokojnie staly 100 lat) z wlasnej checi ale z rozkazu od tych co wojne wszczeli 100 lat temu) .
  ps Ten carpet baggers to…przywieziony w teczce.!

 23. wow said

  Lincoln: „Nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem zrównania ras białej i czarnej”. To już chyba wystarczy by uznać cały mit Lincolna za sfabrykowany…on chciał wyzwolić murzynów i przegonić ich do fabryk na północy, ewentualnie część wysiedlić do Liberii. W Unii były stany niewolnicze przez całą wojnę np. Deleware. Lincoln i wojna secesyjna służą obecnie falsyfikacji historii w USa, a poprzez fałszowanie historii kreuje się rzeczywistość. No ale motłoch z BLM obala już też pomniki Lincolna. To był po prostu osobnik wykorzystany przez starszych i mądrzejszych do zrealizowania kolejnej mądrości etapu. Zginął bo widać nie był już potrzebny, nie dziwi nikogo że sympatyk Konfederacji zdołał go zabić gdy w zasadzie już po wojnie?

 24. NC said

  Zagadkowy kult Lincolna szerzony przez lewicowe media i lewaków kontrolujących amerykańskie uczelnie staje się zrozumiaky w świetlez jego żydowskiego pochodzenia. Nie wiadomo, kto był jego ojcem, ale wiadomo, że matka była Żydówką.

  Rabini od czasu zakończenia wywołanej przez Lincolna Wojny Domowej nie robią z tego już tajemnicy.
  https://www.barbrastreisand.com/news/abe-lincoln-jewish/

  https://www.aish.com/ci/s/Abraham-Lincoln-and-the-Jews-10-Fascinating-Facts.html

 25. NC said

  Re 1, 3: Greenbacks, a nie „green bucks” czy „Greenbucks”.

 26. Dziadzius said

  @25, NC— Dzieki za poprawke – ale pisalem dla Polskiego zrozumienia to i moze zle zrobilem .
  Czesc,Dziadzius

 27. Dziadzius said

  @22,Piskorz said,
  Dzieki -ta straszna wojna w USA byla spowodowana nie obrona niewolnictwa ale rozwojem biznesow w rekach iwreji a znow zniszczenie ekonomiczne Poludnia bylo forsowane przez rzad Polnocy i przez wielu ludzi z „teczkami” pelne pieniedzy zeby wykupic ziemie od glodujacych Poludniowcow i ci Poludniowcy do dzis maja skarge za niesprawiedliwosc tak wojenna jak i pokojowa.
  [cos jak rosja po powstaniu 1863 kiedy zabrano majatki powstancom i oddano iwrejom — tak moja rodzina ze szlachty poszla na chlopow- i ja pamietam]

 28. Piskorz said

  re art Na portalu włoskim http://www.altreinfo.org jest art. dr Jimeneza pt. „Wojna secesyjna..jak marynarka rosyjska ratuje ST. ZJEDN. /art. b. długi/, nie mam czasu na tłumaczenie /mój włoski jeszcze słaby/, ALE ZAKOŃCZENIE ART. JEST TAKIE…, że ,..”aby wyrazić wdzięczność rządowi ros. za pomoc /w org ai nordisti/ tzn tym z północy w walce przeciwko niewolnictwu.” ps Muszę do tego wrócić, bo…to chyba b. mało znany epizod z tej wojny! PS MYŚLĘ, ŻE chodziło też o zniszczenie tradycyjnego modelu rodziny na Południu kraju, że był on solą w oku i różnił się od tego na Północy.

 29. Ella said

  a coś o weryfikacji relacji historycznych nt. powstania styczniowego,

  ludzi zręcznie podjudzono, w wyniku czego gros rodzin straciło status społeczny w ramach carskich represji, nie tylko majątek konfiskowano też tzw. papiery, bez których nie było można dowieść szlachectwa i po zubożeniu nie można było się kształcić i zajmować urzędów przynajmniej w ros. zaborze,

  z tym że działania w kierunku deklasacji drobnej szlachty były od początku XIX wieku – władze rosyjskie wymagały ponownej legitymizacji pochodzenia, a po powstaniu styczniowym poszło hurtem – często razem z domem niszczono też dokumenty, więc społeczność szlachecka była widać u Jude solą w oku, jak mieszkańcy płd. USA,

  chciano ich przerabiać na chłopów, a co robiono potem z niewykształconymi chłopami można popatrzeć w Galicji na rabacje, mordowano się tam bez nakładów ze strony zaborców – wystarczyło więcej wódki u szynkarzy i odpowiednie pogłoski puszczane w lud, ciemnota tam była na niebywałym poziomie ten cel do dzisiaj aktualny no i odzyskanie niepodległości specjalnie tych procesów nie zahamowało,

  polityka sanacyjna była w kierunku zaniku polski dworkowej, system był ustawiony na to by szli z torbami, otrzymywali m.in domiary zaraz po ukonstytuowania się nowego państwa, urzędników kontrolnych czy skarbowych tworzono z elementu „demokratycznego” wrogiego dworkowym społecznościom i o niskim kompetencjach – takie kule o nóg w ramach owej „demokratyzacji” społeczeństwa chyba znane i dziś wielu przedsiębiorcom warto może historię odkłamywać

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: