Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Ambasada USA „głęboko zaniepokojona” napadem na synagogę w Mariupolu

Posted by Marucha w dniu 2020-07-29 (Środa)

Ambasada USA w Kijowie wyraziła „głębokie zaniepokojenie” wczorajszym napadem na synagogę w Mariupolu na Ukrainie, gdzie uzbrojony w topór młody mężczyzna ranił ochroniarza.

W oświadczeniu opublikowanym w środę w mediach społecznościowych amerykańska misja dyplomatyczna w Kijowie odniosła się do wczorajszego napadu na synagogę w Mariupolu. Jak napisano, dyplomaci USA są „głęboko zaniepokojeni” tym incydentem i liczą na „szybkie i rzetelne” śledztwo w tej sprawie.

W oświadczeniu wyrażono także sprzeciw wobec antysemityzmu najwyraźniej zakładając, że atak miał podłoże antysemickie.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni doniesieniami o wczorajszym napadzie na synagogę w Mariupolu. Mamy nadzieję na szybkie i rzetelne śledztwo. Wspólnie z narodem Ukrainy występujemy przeciw antysemityzmowi w jakiejkolwiek formie” – napisano na facebookowym profilu ambasady USA na Ukrainie. [„Wspólnie”… z „narodem”… dwa kłamstwa w jednym zdaniu – admin]

Jak pisaliśmy , do ataku doszło po porannej modlitwie, gdy w synagodze byli jeszcze wierni. Nieznany sprawca uzbrojony w dużą siekierę wdarł się do świątyni. Na jego drodze stanął ochroniarz. Wywiązała się walka, podczas której ochroniarz otrzymał kilka ciosów, ale zdołał odebrać atakującemu broń. Rozbrojony napastnik uciekł, ale zanim to zrobił, obrzucił budynek synagogi workami z fekaliami, piaskiem i nieznaną substancją.

Ochroniarz doznał urazu głowy, ma też złamaną rękę. Policja w Mariupolu zakwalifikowała zdarzenie jako próbę zabójstwa z chuligańskich motywów. Wciąż trwają poszukiwania sprawcy napadu.

https://dziennik-polityczny.com

Nie mając wystarczających słów potępienia, łączymy się w nieustającym smutku i głębokim rozżaleniu.
Admin

Komentarzy 6 do “Ambasada USA „głęboko zaniepokojona” napadem na synagogę w Mariupolu”

 1. Piskorz said

  re art i liczą na „szybkie i rzetelne” śledztwo w tej sprawie.” HA HA HA, SPECJALIŚCI…od rzetelnego śledztwa..się znaleźli…ha ha ha. Super-kłamcy i świnie!!

 2. wanderer said

  [„Wspólnie”… z „narodem”… dwa kłamstwa w jednym zdaniu – admin]

  Panie Gajowy osmielam sie, jesli mi wolno i Pan wybaczy, ale dla mnie to trzy.

  1. Wspolnie – maja w d.. ukraine a nie tam jakies ceregiele o partnerstwie.
  2. narodem – oczywiste..
  3. Wspolnie z narodem ukrainy – jak znam zycie to „narod” ukrainski (za wyjatkami) specjalnie miloscia do zydow nie pala wiec wystepowac przeciw nie bedzie. Wiec se USA many moga „wspolnie” wystepowac..

 3. Kar said

  …ochroniarz otrzymał kilka ciosów, ale zdołał odebrać atakującemu broń…
  ________________

  Uwaga!…siekiera-broń juz wkrotce na indeksie. Nie bedzie mozna jej kupic legalnie (wymagana lincencja) ..kto moze, to lapac dostepne spod lady.

 4. Boydar said

  A u nas w kościołach ochroniarzy na lekarstwo, a przeważnie i gospodarz stale nieobecny.

  Czują już, miętę przez rumianek. Strasznie będzie, chyba odwrócę głowę.

 5. Jabo said

  Panie Wanderer, jak się dobrze zastanowić, to w tym zdaniu nie ma wcale kłamstwa. Bo widzi Pan, wszystko zależy od tego, kto i kogo uważa za naród. Jest pewne plemię koczownicze, które uważa się za naród wybrany, a co za tym idzie, jedyny naród na Ziemi. Pozostali, to tylko bydło, które ma służyć panom tego świata, podobno wyznaczonym do tej roli przez Boga.

 6. Igor Niefiedow said

  Ze względu na swoją pracę muszę regularnie czytać międzynarodowe czasopisma naukowe o tematyce religijnej. Niedawno przeczytałem artykuł amerykańskich naukowców, którzy badali społeczność żydowską w Nowym Jorku – jak żyła ona w kwarantannie. Ta społeczność była jedną z pierwszych grup zarażonych wirusem K.

  Celem pracy była identyfikacja związku między religią a sytuacją zdrowotną. A oto najciekawsza rzecz.. Wydaje się, że to zwykłe badanie socjologiczne. Ale kwestionariusz zawierał pytania o „stygmatyzację” ortodoksyjnych Żydów.
  W prostych słowach: „Czy nowojorscy Żydzi doświadczyli incydentów antysemityzmu podczas kwarantanny?”. I oczywiście przedstawiciele społeczności odpowiedzieli jednogłośnie: „Tak.. poziom antysemityzmu wzrósł”.

  Widzieli „antysemityzm” w narzekaniu kasjera w sklepie, w bocznym spojrzeniu taksówkarza, w niezbyt przyjaznym uśmiechu przechodnia itp. Czytałem i myślałem, że nawet w warunkach „epidemii” Żydzi zawsze znajdą „antysemityzm” i zawsze znajdą swój „gesheft”. A artykuł zakończył się zaleceniem zwiększenia miejskiego finansowania społeczności żydowskiej w celu „zrekompensować otrzymane szkody moralne”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: