Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Konsekwencje finansowe za wypowiedzenie konwencji stambulskiej? Francuski minister grozi Polsce.

Posted by Marucha w dniu 2020-07-29 (Środa)

Wygląda jak wsiowy przygłup przebrany w marynarkę.

Będzie to miało konsekwencje – skomentował decyzję Polski o podjęciu prac nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej szef francuskiego resortu ds. europejskich Clement Beaune.

Polska mogłaby zostać „uderzona po kieszeni” za wypowiedzenie tzw. konwencji stambulskiej dzięki nowym, wynegocjowanym podczas szczytu UE, mechanizmom w unijnym budżecie – mówił na antenie France Inter francuski minister ds. europejskich Clement Beaune. – Będzie to miało konsekwencje – stwierdził.

Wypowiedzenie konwencji stambulskiej

Przypomnijmy, że w poniedziałek ministerstwo sprawiedliwości skierowało do resortu rodziny wniosek o podjęcie prac nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej. O złożeniu wniosku poinformował podczas konferencji prasowej szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ziobro uzasadniając tę decyzję, argumentował, że w konwencji znajdują się zapisy „o charakterze ideologicznym”, z którymi jego resort się nie zgadza. Zdaniem ministra sprawiedliwości w dokumencie nie ma żadnych rozwiązań w zakresie ochrony kobiet przed przemocą, których Polska by nie spełniała, a w niektórych obszarach polskie standardy są wyższe niż te przewidziane przez konwencję.

Konwencja Rady Europy z 2011 r. o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (tzw. konwencja stambulska) ma chronić kobiety przed wszelkimi formami przemocy oraz dyskryminacji; oparta jest na idei, że istnieje związek przemocy z nierównym traktowaniem, a walka ze stereotypami i dyskryminacją sprawiają, że przeciwdziałanie przemocy jest skuteczniejsze. Polska podpisała konwencję w grudniu 2012 r., a ratyfikowała – w 2015 r.

– Co bardzo ciekawe i znamienne, w tej konwencji nie przeczytacie państwo, że powodem przemocy wobec kobiet i przemocy domowej jest na przykład alkohol, nie przeczytacie, że problemem są narkotyki, dopalacze. (…) Natomiast definicja przyczyn problemu jest pokazana przez pryzmat krytyki porządku rzeczy, który wiąże się z tradycyjnym pojmowaniem rodziny, małżeństwa, religii – mówił podczas konferencji prasowej szef resortu sprawiedliwości.

/Do Rzeczy
https://tysol.pl/

Komentarzy 12 do “Konsekwencje finansowe za wypowiedzenie konwencji stambulskiej? Francuski minister grozi Polsce.”

 1. wanderer said

  Drobny kroczek ku normalnosci?
  Bielmo im z oczu spadlo, czy cos chca tym posumieciem ugrac?
  Tak czy inaczej in plus.

 2. Ziobro jest psychopatą, który szuka rozgłosu za wszelką cenę, choćby za cenę chaosu. Zostawiłby tą konwencję w spokoju i zajął się tym czym powinien, czyli robieniem porządku i wprowadzaniem zdrowego rozsądkui uczciwości w sądownictwie. W miejsce tego tego aktywnie zachęca prokuraturę do wykazywania się i robienia statystyk przemocy poprzez fałszywe oskarżenia i szukanie przemocy tam, gdzie jej nie ma.

 3. AlexSailor said

  Polska musi znaleźć bat finansowy na UE, to jest france i Niemcy.
  szczególnie france. Pierwsze kroki podjął rząd picu, to jest uwalił ich helikoptery. Ale to mało. Np. zająć się ich ustawodawstwem dyskryminującym katolików i chrześcijan i drzeć mordę o tym wszędzie.

 4. Boydar said

  Panie Goczyński, ja tam Panu źle nie życzę, ale prawdziwego psychopaty to Pan chyba jeszcze nie spotkał.

  A Zbysiu jest zupełnie normalny, i aktor też niezły. Natomiast Pańskie życiowe nieszczęścia to efekt (nie)zwykłego pecha poplątanego z uporczywym niezrozumieniem trendów czasu i etapu. Mogę tylko współczuć.

  Mam też dla Pana dobrą radę natury ogólnej – pomocy trzeba szukać tam, gdzie można ją znaleźć.

 5. Marek said

  Święte słowa, Panie Boydar.
  Ale watpię, czy dotrą.

 6. Boydar said

  Eeeeee tam …

 7. Igor Niefiedow said

  Patrzysz na to i zaczynasz odczuwać tęsknotę za starymi, dobrymi czasami, kiedy w odpowiedzi na taką zuchwałość można było rzucić wyzwanie pojedynkowi i uderzyć szablą głupią głowę. Chociaż (biorąc pod uwagę, że teraz rządzi bydło) wystarczyłyby proste batogi.

 8. Ad 4 Boydar: Józio Stalin też był uważany za zbawcę ludzkości a do Hitlera kobiety pisały listy miłosne. Pożytecznych idiotów nigdy nie brakowało.

 9. Boydar said

  Panie Bogdanie, nic Panu nie ujmując – Pan ma nerwowe drgawki. Mojej Kocince dawałem luminal, pół pastylki na dobę. Może spróbuje Pan, cóż szkodzi. Mam też inną propozycję ale o tym za chwilę.

  Pan by chciał spokojnie, „zjeść ciastko i mieć ciastko”. A spokojnie to już było, do momentu gdy Kain zaciukał Abla, a potem już nie. No i to się ciągnie, i będzie ciągnąć dopóki ostatni kainowy bękart kręci się po naszej Ziemi.

  Wujek Józef wyrżnął więcej krwiożerczych parchów niż wszyscy inni w całej historii ludzkości od początku stworzenia. Zrobił co i jak było można, i trudno mieć pretensje że dostaliśmy odłamkami – „tak krawiec krai jak mu stai”. „Już tam Bóg odróżni swoich”. A my też bez winy nie byliśmy.

  I teraz zapowiedziana propozycja – niech Pan może przejdzie na buddyzm, buddyści też nic nie rozumieją ale z drgawkami sobie radzą doskonale. Można wręcz uznać to za ich największe osiągnięcie. Czasem to nawet aż im zazdroszczę.

 10. BK said

  „Konwencja stambulska o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet”
  To żart jakiś? Stambuł, miasto w Turcji? Tej Turcji, gdzie gwałciciel, „biorąc za żonę” 9-letnią ofiarę gwałtu, legalnie zwolniony jest z odpowiedzialności karnej?

  Nie ma wyjścia, piewców „konwencji stambulskiej” należy bejsbolem walić w czachy – dlaczego w czachy? bo tam poniosą stosunkowo najmniejszy uszczerbek na zdrowiu.

 11. Leo said

  Wujek Józef to mały ptysio przy Genghis Khanie, który wcale nie jest taki znów wielki przy muzułmanach i podboju Indii. Choć oczywiście spotkałem się z wyliczeniami przekraczającymi sto milionów „ofiar Stalina”. Myślę, że Rosjanie zauważyliby, kiedy dwóch na trzech by nagle zniknęło?

 12. Piskorz said

  re 10 żonę” 9-letnią ofiarę gwałtu, legalnie zwolniony jest z odpowiedzialności karnej? A ILE KOBIET W TURCJI STAJE SIĘ OFIARAMI ..?! O ILE PAMIĘTAM…400 trupów żeńskich rocznie.!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: