Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Józef o Premier wzywa do wojny z …
  Mietek o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  Maverick o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  Mietek o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  ? o Wolne tematy (38 – …
  Parapsychopatolog o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  trzy z dwoma o Premier wzywa do wojny z …
  Weles o Co właściwie napisał Mora…
  Emilian58 o Co właściwie napisał Mora…
  Emilian58 o Co właściwie napisał Mora…
  Emilian58 o Premier wzywa do wojny z …
  ! o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  Inkwizytor o Co właściwie napisał Mora…
  Józef o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Emilian58 o Dugin: ideologia Zwycięstwa
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Na Białorusi zatrzymano 32 najemników z grupy Wagnera

Posted by Marucha w dniu 2020-07-29 (Środa)

Funkcjonariusze organów porządkowych Białorusi zatrzymali pod Mińskiem grupę „członków zagranicznej prywatnej firmy wojskowej Wagnera” – podaje oficjalna białoruska agencja informacyjna BełTA. Według informacji agencji wszyscy zatrzymani to Rosjanie.

„Dzisiaj w nocy funkcjonariusze organów porządkowych Białorusi zatrzymali pod Mińskiem 32 członków zagranicznej prywatnej firmy wojskowej Wagnera. Jeszcze jedna osoba została namierzona i zatrzymana na południu kraju” – czytamy w publikacji.

Białoruska agencja podaje przy tym, że wcześniej wpłynęła informacja o przybyciu na terytorium Białorusi „ponad 200 członków grupy Wagnera w celu zakłócenia sytuacji w kraju w okresie kampanii wyborczej”.

Jak pisze agencja, „Rosjanie mieli przy sobie nieduży bagaż podręczny i w sumie trzy duże ciężkie walizki, których załadunkiem do środka transportu zajmowało się kilku mężczyzn”.

„Po dotarciu do stolicy w nocy z 24 na 25 lipca grupa ulokowała się w jednym z hoteli Mińska i miała wyrejestrować się 25 lipca, jednak opuściła hotel 27 lipca i przeniosła się do jednego z sanatoriów w rejonie mińskim” – dodaje agencja.

„Według danych administracji sanatorium przyjezdni zwrócili na siebie uwagę (…) jednolitym ubiorem w stylu militarnym” – zaznaczono.

Alkoholu nie spożywali, do lokali rozrywkowych nie uczęszczali, trzymali się na boku, starając się nie zwracać na siebie uwagi. Niedużymi grupami uważnie badali terytorium i otoczenie sanatorium – pisze agencja.

BełTA opublikowała też listę zatrzymanych. Komitet Śledczy prowadzi czynności kontrolne.

Wcześniej rzecznik białoruskiego Komitetu Śledczego Siergiej Kabakowicz powiedział w rozmowie ze Sputnikiem, że resort nie może ani potwierdzić, ani zdementować informacji o zatrzymaniu. Służby prasowe KGB i Państwowego Komitetu Granicznego w żaden sposób nie skomentowały jak na razie doniesień o pojmaniu członków prywatnej firmy wojskowej.

Na Białorusi 9 sierpnia odbędą się wybory prezydenckie. Urzędujący szef państwa Alaksandr Łukaszenka ubiega się o szóstą kadencję. Kampanii wyborczej towarzyszą zatrzymania opozycyjnych polityków i aktywistów, a także niesankcjonowane przez władze akcje protestu w Mińsku i innych miastach. [Słusznie, bić michników! – admin]

Łukaszenka mówił, że nie chciałby angażować Sił Zbrojnych do zaprowadzania porządku publicznego, ale „wszystko może się zdarzyć”. Według niego władze zrobią wszystko, żeby w kraju nie doszło do żadnych „majdanów”, bo są one potrzebne tylko „komuś z zewnątrz”, kto chce osłabienia władzy i zrobienia z krajem, co mu się podoba. [I tak oczywiście jest – admin]

https://pl.sputniknews.com/

Warto zobaczyć artykuł o wyborach na Białorusi:
>https://pl.sputniknews.com/opinie/2020071912771608-wybory-na-bialorusi-lukaszenka-opozycja-sputnik/
Admin

Komentarzy 12 do “Na Białorusi zatrzymano 32 najemników z grupy Wagnera”

 1. tworcy protokołów szaleją juz w calej Rosji ! jedynie jeszcze niewidach ICH w chinach ! chiny to jedyna nadzieja dla uratowania świata przed Protokolantami:)

  ———-
  Niech Pan pohamuje entuzjazm.
  Admin

 2. Kar said

  ..wszystko, to pozorowane ruchy-umizgi do babajagi. Na zalaczonym zdjeciu widac wyraznie slady napasci coronavirus (namordniki umundurowanych)..A z boku stoi „cywil” , i trzyma reke na pulsie. 1% trzyma za pysk 99%. Czy ten uklad kiedykolwiek ulegnie zmianie..czy baranom spadnie zacma z oczu?

 3. JARNO said

  trudno mi nie doceniać inteligencję ‚ruskich’>>
  lokalsów chciałbym ostudzić>operacja Deep Jewish State >kasa NATO+EU+angole
  a rąsie to nasze cepy – wataha obojętna – szerzące demokrację i kapitalizm i rusofoby
  .
  coś jak wizyty lecha ‚melduję posłusznie wykonanie zadania’ kaczyńskiego w Gruzji a potem – po majdanie 2014 >na Ukrainie.
  ‚Korzenie’> to jeszcze to przedwojenny ‚prometeizm’ >
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Prometheism
  czyli Piłsudski
  „Its aim was to weaken the Russian Empire and its successor states, including the Soviet Union, by supporting nationalist independence movements among the major non-Russian peoples that lived within the borders of Russia and the Soviet Union.” a co potem ‚zawłaszczył’
  Zbig Brzeziński.
  Oczywiście polska ‚dwójka’ miała w tym swój udział ZASADNICZY.
  .
  To stąd się bierze hasło prof.
  Chciałbym zwrócić uwagę>szczególnie ludziom młodym ‚zza buga’, że między Bugiem a Odrą obowiązuje ‚doktryna’ prof. Żurawski vel Grajewskiego-
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Przemys%C5%82aw_%C5%BBurawski_vel_Grajewski
  od 2014 człon ‚władz’ piśdzielstwa – tera u dudexa
  .
  >>Powstrzymywanie Rosji musi kosztować?
  a także, że istnieje coś takiego jak>
  Eastern Partnership >>European Union External Service >>
  .https://eeas.europa.eu/diplomatic-network/eastern-partnership_en
  i nie dałbym 2 groszy czy np. wycieczka dr Przybyła (ze Zgierza czyli ‚łódź’ jak Grajewski vel Żurawski czy dr Kudlińska) przypadkiem nie jest finansowana w ramach ‚walki o demokrację na Ukrainie’ – przez Deep Jewish State.
  .
  PS właśnie vp Gliński + po prezesa TVP Kurski- ‚obóz rekonstrukcji sanacji’ wg Ziemkiewicza
  zapowiedzieli huczne obchody najbliższych rocznic ‚patriotycznych’
  – cud na wisłą czyli ‚odpór bolszewików przed nawalą komunizmu na Europę’
  – 1sierpnia>czyli wybuch powstania warszawskiego >oczywiście znowu komuna winna
  – no i tradycyjna miesiącznica 10.xx.2010 >
  a poza tym same sukcesy, jest byczo,

 4. Boydar said

  ~200-32= ca.168

  Wystarczy.

  A np. tysiąc dwieście też jest „ponad”. To chrześcijańskie ostrzeżenie od Bat’ki, żeby nikt nie mógł potem powiedzieć „Panie, nie wiedziałem” …

 5. Marucha said

  Jakby kto nie zauważył, to byli to najemnicy obywatelstwa rosyjskiego – a zatem nie musieli mieć (i prawdopodobnie nie mieli) nic wspólnego z oficjalną polityką Rosji wobec Białorusi. Reprezentowali wyłącznie siebie.

 6. Powiem wiecej, p. Gajowy, jestem wrecz pewny ze Prezydent Putin „dmucha na zimne” i Bat’ki sam podeslal liste pacanow do „przejecia” na miejscu. I wilk caly i owca syta…(ot tak mi wyszlo bo nigdy nie wiadomo co w tej owczej skorze siedzi :-)))

  Kto wie, kto wie…
  Admin

 7. Wielka Kopa Tatry said

  „Grupa mężczyzn miała się najpierw zatrzymać w hotelu w Mińsku, a następnie – w sanatorium w pobliżu stolicy. Pracownicy sanatorium mówili, że przyjezdni zwracali uwagę nietypowym zachowaniem jak na turystów z Rosji. Mężczyźni nie pili alkoholu i nie uczestniczyli w imprezach. Nosili stroje w stylu militarnym.” 🙂

  https://www.defence24.pl/bialorus-kgb-i-omon-lapia-wagnerowcow

 8. Olo said

  Pan Boydar tradycyjnie najbliżej prawdy. To ostrzeżenie adresowane od Łukaszenki do wszelkiej maści białoruskich michników i ich polskojęzycznych i anglosaskich kumpli – uważajcie, bo tych 168 pozostałych wagnerowców nie pozwoli na żadne majdany i w razie czego z tyłków zrobi wam jesień średniowiecza.

 9. Piotr Podgórni said

  Zwrócili na siebie jednolitymi strojami w stylu militarnym ale zachowywali się tak aby nie zwracać na siebie uwagi. Informacji nie możba potwierdzić ani jej zaprzeczyć a komitet śledczy nie prowadzi śledztwa ale kontrolę. No cóż, każdy takiego covida jakiego potrzebuje.

 10. Ale dlaczego? said

  Cóż więc oni na Białorusi robili?
  Armia Wagnera jest zdaje się rosyjska i ma powiązania z Kremlem.
  M.in. są w Syrii.
  Nie znam się, może ktoś oświeci?
  Bo powyższe wyjaśnienia słabo logiczne.
  Chyba że to jakaś rozgrywka z Łukaszdnką.

 11. revers said

  No grupa Wagnera byla w Syrii gdzie zostala zdziesiatkowna w nocnej akcji wlasnej relokacji przez amerykanskie helikoptery bojowe z noktowizorami i detektkorami podczerwieni.

  Ale juz w Wenezueli wangersi bardzo dobrze sobie dali rade z kolumbijskimi kontrasami, czy amerykanskimi rangersami z rezerwy po sluzbie w afganistanie i iraku, ze ci ostani nie oddali ani jednego strzalu, zanim nie padli na glebe po obezwladnieniu w szybkich zasadzkach, czyli ruskich tri migach.

  Na dzisiaj to bardzo latwo przezucac w wojnach hybrydowych ludzi z jednej czesci regionu globu w drugi region zapalny.

  I tak w arbejdzanie obok ukrainskiego specnazu, wyladowal nawet turecki specnaz ktory ma wziasc czynny uddzial w wyzwalaniu polnocnego kaukazu,

  ogolnie mowi sie o wojne covidowej, ale baku i kaspijskie zloza ropy po iran nadal saa w zasiegu dzialaania i interesu pelnomocnikow z malego i duzego izraeala z usa.

 12. Marucha said

  Re 11:
  No grupa Wagnera byla w Syrii gdzie zostala zdziesiatkowna w nocnej akcji wlasnej relokacji przez amerykanskie helikoptery bojowe z noktowizorami i detektkorami podczerwieni.

  To były fałszywe wiadomości. Nic podobnego nie miało miejsca.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: