Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Dr Milewski: Narracji Niedziel…
  Józef Bizoń o Hakerzy włamują się do serweró…
  Wlodek o Dr Milewski: Narracji Niedziel…
  Yagiel o Wolne tematy (7 – 2…
  lesnick o Wojenne szaleństwo
  ot co o Wolne tematy (7 – 2…
  Aaron Blumblemblaum o Zamiast łapać przestępców, prz…
  prostopopolsku o Jak koty nas widzą
  Wanderer o Ukraina zaostrza blokadę trans…
  Yagiel o Wolne tematy (7 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (7 – 2…
  Boydar o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Zbigniew Kozioł o Jak koty nas widzą
  Boydar o Jak koty nas widzą
  Boydar o Dr Milewski: Narracji Niedziel…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Ukraińskim szambem w PO

Posted by Marucha w dniu 2020-07-30 (Czwartek)

Zatrzymanie byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska Sławomira Nowaka tuż po wyborach prezydenckich ma oznaczać przyjęcie kursu na zaostrzenie rozprawy z opozycją neoliberalną objętego przez PiS.

To działanie czysto wizerunkowe, podobnie jak towarzyszące mu czasowo zarzuty prokuratorskie wobec kilku innych osób związanych z PO, np. samorządowców z województwa opolskiego.

Ma stworzyć wrażenie, że partia Kaczyńskiego faktycznie zdeterminowana jest, by „rozliczać” afery poprzedników, przekonać sceptyków, którzy stawiali tezę o symbiozie kartelu dwupartyjnego PO-PiS.

Jeśli linia ta będzie realizowana konsekwentnie, sama w sobie może doprowadzić do zmiany mechanizmu systemu funkcjonującego od 2005 roku. Apetyty Jarosława Kaczyńskiego, przemożny wpływ narkotyku władzy, pod którym z całą pewnością się znajduje, mogą sprawić naruszenie istoty porozumienia kartelowego. Wystarczy, by doszło do jednego aresztu „za dużo”, do przekroczenia progu akceptacji drugiej strony.

W takich warunkach będziemy mogli przypuszczać, że środowisko PO już dziś planować będzie polityczno-prawną dintojrę na obecnym kierownictwie PiS. Istota systemu kartelowego zostanie naruszona.

A przedstawiciele obecnej władzy będą jeszcze bardziej zdeterminowani do wprowadzania metod autorytarnych, pozwalających na zachowanie sterów przez najbliższe dekady. Działa tu proste sprzężenie zwrotne: im większa brawura w zamykaniu przedstawicieli drugiej frakcji w ramach bratobójczej wojny POPiSu, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się świadomości jej przyszłych konsekwencji, nieuchronnych w przypadku utraty władzy. Obecne wzmożenie aktywności ziobrowskiej prokuratury i upartyjnionych służb wskazuje zatem jasno drogę do nasilenia kursu w kierunku neosanacyjnego autorytaryzmu.

Sprawa nieszczęsnego Nowaka ma jeszcze jeden aspekt, nazwijmy go zewnętrznym. Ukraina po przewrocie w roku 2014 przeobraziła się w gigantycznych rozmiarów korupcyjne szambo, które od czasu do czasu wylewa, ochlapując nieczystościami pół Europy.

Każdy, kto był zaangażowany w działania polityczne i biznesowe na tym terenie, może paść ofiarą zarzutów podobnych do tych, które przedstawiono niegdysiejszemu „cudownemu dziecku” PO. A na Ukrainie żerowały tuziny polskich działaczy i polityków, którzy początkowo – niebezinteresownie – pielgrzymowali na słynny majdan, by później obejmować stanowiska darowane przez ekipę Petra Poroszenki i spółki.

Czym była ta ekipa, mówił ostatnio jej były członek, czyniąc to w tonie skruszonego gangstera. Były deputowany do Rady Najwyższej Dawyd Żwanija określił ten krąg mianem grupy przestępczej i napomknął w kontekście jej działalności o 5 mln euro łapówki przekazanej tajemniczemu wysoko postawionemu urzędnikowi Unii Europejskiej w ambasadzie w Berlinie w zamian za poparcie dla prezydenckich ambicji Poroszenki.

Skruszony polityk zapowiedział, że jest gotów rozszerzyć swoją wypowiedź przed sądem. Kogo jeszcze w Europie obleje kolejny deszcz szamba znad Dniepru? Być może całą plejadę czołówki POPiSu, która aktywnie w sprawy ukraińskie się mieszała, wykonując w 2014 zlecenia administracji amerykańskiej.

Zatrzymanie Nowaka pokazuje też kolejną niebezpieczną tendencję PiSowskiego autorytaryzmu, sprawiającą, że obecne władze polskie stanowią zagrożenie dla własnych obywateli. W cywilizowanym kraju podejrzewany o popełnienie przestępstw w innym państwie poddany byłby procedurze ewentualnej ekstradycji. Władze ukraińskie mogły się o nią zwrócić do strony polskiej. Mogły też, na mocy umowy o pomocy prawnej, dokonać przesłuchania Nowaka, zadając mu pytania strony ukraińskiej.

Centralne Biuro Antykorupcyjne stało się jednak w omawianym przypadku przedłużeniem Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy (NABU), a Prokuratura Okręgowa w Warszawie – prokuratury ukraińskiej. Stosowanie podobnych mechanizmów, sprzeczne z prawem, doprowadza do zagrożenia bezpieczeństwa każdego polskiego obywatela.

Wystarczy, że służby specjalne i organy ścigania jakiegokolwiek państwa przedstawią mu jakieś zarzuty, a reszty dokona państwo polskie, choć z jego punktu widzenia nie został naruszony krajowy porządek prawny.

Jakość służb ukraińskich, jak wiemy, pozostawia sporo do życzenia, więc – w ramach politycznego lub motywowanego biznesowo zlecenia – ofiarą podobnych zabiegów paść może niemal każdy, kto w jakiś sposób prowadził interesy na Ukrainie. Nowogrodzka zaś będzie z satysfakcją ekskrementami z ukraińskiego szamba oblewać wszystkich swych domniemanych lub faktycznych przeciwników.

Mateusz Piskorski
Myśl Polska, nr 31-32 (2-9.08.2020)
http://mysl-polska.pl/

Komentarzy 7 do “Ukraińskim szambem w PO”

 1. Kojak said

  CBA ? To od dawna jawnie bandycka palka zwyrodnialych kanali z PIS sluzaca do rozgrywek politycznych Powinna byc rozwiazana a wierchuszaka CBA aresztowana i z wiezienia doprowadzana do sadu na sprawy Jej byly szef Kaminski od dawna powinien siedziec za karatami za ewidentnie kryminalne falszerstwa w sprawie Sp A. Leppera ! Poprzedni Bejda tez powinin siedziec w wieznienu za afere z wynoszeniem milionow zlotych z CBA przez podwladnych ! Ta instytycja zoslala wymyslona przez gnoji z PIS wylacznie do kryminalnej propagandy ! Te bydlaki nigdy zadnej afery bowiem nie wykryli ani nigdy zadnych prawdziwych zlodzieji nie zlapali !

 2. Lily said

  USCISK dloni. Jaki ?,masonski.

 3. NyndrO said

  Pani Lily, nie wiem, czy ma Pani na myśli zdjęcie z góry, ale na to wygląda. Obydwu uważam za skończone kanalie, ale ten uścisk dłoni jest zupełnie normalny. Owszem, istnieje masoński uścisk dłoni, ale wygląda inaczej.

 4. Lily said

  Re 3;NyndrO
  Pa/ni/n Nyndro prosze zapoznac sie,z
  symbolika masonska z dobregp zrodla.

 5. NyndrO said

  No właśnie znam dość dobrze. A teraz zapoznaję Panią :

 6. . said

  Masońskich uścisków dłoni jest znacznie więcej.

 7. NyndrO said

  Za to zwykły jest jeden i wygląda tak, jak ten na zdjęciu u góry.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: