Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (7 – 2…
  Boydar o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Zbigniew Kozioł o Jak koty nas widzą
  Boydar o Jak koty nas widzą
  Boydar o Dr Milewski: Narracji Niedziel…
  Marucha o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Boydar o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Godzimir o Hodowle komórek z aborcji. Eks…
  bardzo o Jak koty nas widzą
  Marucha o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  minka o Wolne tematy (7 – 2…
  Boydar o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Boydar o Dr Milewski: Narracji Niedziel…
  Głos Prawdy o Jak koty nas widzą
  tras o Święta i po świętach
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Polska może zostać zmuszona do przyjęcia postanowień konwencji stambulskiej

Posted by Marucha w dniu 2020-07-31 (Piątek)

[Mając takie rządy, Polskę każdy może bez trudu zmusić do wszystkiego. Nawet do samorozwiązania się Państwa – pod groźbą odebrania „dotacji” o wartości piardnięcia komara w stosunku do budżetu – admin]

Szefowa Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia w Parlamencie Europejskim Evelyn Regner uważa, że skierowanie przez premiera Mateusza Morawieckiego do Trybunału Konstytucyjnego wniosku ws. konwencji stambulskiej to „gra na zwłokę”.

Premier Mateusz Morawiecki złożył dziś do Trybunału Konstytucyjnego wniosek ws. konwencji stambulskiej. Jak poinformowała rzeczniczka TK Aleksandra Wójcik, Trybunał będzie zajmował się tą sprawą „tak samo, jak w przypadku wpływu innych dokumentów”.

Jak informował wcześniej premier Morawiecki, skierowanie wniosku do trybunału ma na celu określenie zgodności konwencji z konstytucją.

Szefowa Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia w Parlamencie Europejskim Evelyn Regner powiedziała w rozmowie z RMF FM, że takie posunięcie polskich władz to według niej „gra na zwłokę”. Zaapelowała też do polskich władz o pełne wdrożenie postanowień konwencji.
[Gajówka zaś apeluje do p. Regner aby odpierdoliła się od Polski i zajęła np. gotowaniem zup -admin]

– Wiem, że premier zwrócił się do TK o stwierdzenie zgodności z polską konstytucją. Zapewniam jednak, że to konwencja, której jedynym celem jest ochrona kobiet przed przemocą ze strony mężów, braci, czy rodzin. [Tak… ona „zapewnia”… – admin]

– Moje główne przesłanie do polskich władz brzmi: nie odwracajcie się od tego dokumentu. Pomaga on chronić kobiety przed przemocą. Zachęcam sędziów Trybunału Konstytucyjnego, premiera, prezydenta, aby zadbali o pełne wdrożenie konwencji – powiedziała Evelyn Regner.

„Skierowanie przez premiera Mateusza Morawieckiego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności zapisów konwencji stambulskiej to gra na zwłokę” – dodała.

Według szefowej komisji, jeśli Polska będzie się starać zablokować przyjęcie dokumentu na poziomie unijnym, to UE ma alternatywę. KE może w takiej sytuacji przemianować treść konwencji w prawo unijne.

– Możemy w ten sposób zobowiązać Polskę do przyjęcia zawartości konwencji stambulskiej – tłumaczy.

Zamieszanie wokół konwencji stambulskiej

Decyzja premiera o skierowaniu do TK wniosku w sprawie konwencji jest odpowiedzią na skierowanie w poniedziałek wniosku przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro do minister rodziny Marleny Maląg o wszczęcie procedury wypowiedzenia przez Polskę konwencji stambulskiej. Uzasadniając swój wniosek minister Ziobro oświadczył, że w konwencji znajdują się zapisy „o charakterze ideologicznym”, z którymi resort sprawiedliwości się nie zgadza.

Polski rząd już od jakiegoś czasu dawał jasny sygnał, że przygotowuje się do wypowiedzenia przez Polskę konwencji stambulskiej. Jej zdecydowanym przeciwnikiem jest m.in. wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Marcin Romanowski, wypowiedzi minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg również sugerowały, że Polska ma zastrzeżenia do dokumentu. Do obozu jej przeciwników należy też wicepremier Jadwiga Emilewicz, która uważa, że konwencja ma braki, a jej zapisy budziły i budzą wątpliwości nie tylko w Polsce.

https://pl.sputniknews.com/

Jedna odpowiedź do “Polska może zostać zmuszona do przyjęcia postanowień konwencji stambulskiej”

 1. Birton said

  kto jest czarnym, żydowskim, gejem, po zmianie płci, zaatakowanym w szalecie publicznym przez faszystę, mającym ciotkę ocalałą z Holocaustu i wujka spalonego w Jedwabnem. ten jest obecnie nie do ruszenia

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: