Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Szumowski dla money.pl: „Epidemia to jest dzikie zwierzę”. Minister zdrowia zapowiada kontrole i regionalizację.

Posted by Marucha w dniu 2020-08-01 (Sobota)

Przeczytajcie koniecznie.
To indywiduum jest podobno lekarzem i pełni funkcję Ministra Zdrowia. To, co on mówi, usprawiedliwiałoby odstrzelenie go, jak wściekłego psa.
Że to nie on? Że jemu tak każą?
A czy słyszał o rezygnacji? O podaniu się do dymisji?
Admin

Koniec z pobłażaniem za brak maseczki – deklaruje minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak dodaje w rozmowie z money.pl, rozmawiał na ten temat z premierem. Rozwiązaniem na jesień ma być regionalizacja i działania punktowe na poziomie powiatów.

Od liczby zakażeń będzie zależało, czy np. dzieci pójdą w danej miejscowości do szkoły. Możliwa jest także obowiązkowa rejestracja wesel czy pogrzebów.

Sebastian Ogórek, redaktor naczelny money.pl: Jest aż tak źle, że trzeba było z urlopu zrezygnować?

Łukasz Szumowski, minister zdrowia: Nie, ten wzrost zachorowań w głównej mierze wynika z przesiewów w kopalniach. A to sugeruje, że trzeba dopilnować tego procesu.

Dziś przecież to nie tylko Śląsk. Rośnie liczba zarażonych w Małopolsce, na Mazowszu.

– Jeśli odjęlibyśmy te 100 przypadków z jednej kopalni i 227 ze Śląska, gdzie są to głównie górnicy i ich rodziny, to wzrost nie byłby aż taki wielki. Do tego dwa, trzy ogniska w Małopolsce. Od rana pilnuję więc, żeby wszystkie procesy były poprawne. [Jakie, kurwa, „procesy”? – admin]

Uczestniczyłem w zespole zarządzania kryzysowego z premierem. Wczoraj rozmawiałem z nim także na temat działań i strategii, które mogą dać odpór, gdyby te tendencje po zakończeniu przesiewów się nie wygaszały.

Co to mogą być za rozwiązania?

– Mówimy tu o większej dyscyplinie w noszeniu maseczek i zakończeniu pewnych fikcyjnych tłumaczeń. Na przykład, że ktoś ma przeciwwskazania medyczne do zakrywania twarzy. Podam przykład z urlopu. Kobieta w sklepie tłumaczyła się innym klientom, że nie nosi maseczki, bo ma klaustrofobię. To pokazuje pewien stopień absurdu.

Nie ma przeciwwskazań do zakrywania twarzy. Jak ktoś nie toleruje maseczki, niech założy przyłbicę.

To jeśli ktoś będzie chciał się tłumaczyć np. astmą, to powinien mieć zalecenie od lekarza okazywane na wezwanie sprzedawcy?

– Astma też nie jest przeciwwskazaniem do maseczki. Jedynie ciężkie stany: niewydolność serca czy płuc. Nie powinno być żadnego wytłumaczenia. Powtarzam: taka osoba może założyć przyłbicę. Zacznijmy to traktować poważnie: w urzędzie, sklepie, autobusie.

[Sam sobie gnojku zakładaj przyłbicę. – admin]

Premier reaguje na pana apele? Będzie zachęcał ministra spraw wewnętrznych, by zmobilizował do większej liczby kontroli?

– To kwestia wyraźnych sygnałów i działań. Zastanawiamy się nad pewnego rodzaju regionalizacją. Praktycznie cały wzrost zakażeń to kwestia 28 powiatów z ponad 300, jakie mamy w Polsce. Ponad 60 proc. zachorowań to tylko trzy obszary kraju.

Mówi pan regionalizacja. To tam byłoby więcej kontroli i większe restrykcje? Dotyczyłoby to wybranych powiatów?

– Tak. Po pierwsze chcemy sprawić, że kontroli np. w sklepach, będzie w tych miejscach po prostu więcej. Po drugie zastanawiamy się nad pewną zwiększoną kontrolą dotyczącą imprez rodzinnych, szczególnie wesel w tych powiatach. Możliwe jest zmniejszenie liczby osób na tych uroczystościach. Rozwiązaniem jest też obowiązek rejestracji takiego wydarzenia w jakikolwiek sposób. Chcielibyśmy, by było wiadomo, gdzie takie wesele się odbywa, kto w nim uczestniczy. Wszystko oczywiście zgodnie z RODO.

Dzięki temu mielibyśmy mniej dowolności przy tych wydarzeniach: prywatnych, weselnych, pogrzebowych. Wiemy, że z nich jest ostatnio więcej zakażeń.

Obniżenia do ilu osób?

– W tej chwili to analizujemy. Tego jeszcze nie mogę podać. Tego typu regionalizacja jest ważna w perspektywie jesiennej. Wszyscy wiemy, że we wszystkich rozporządzeniach te formy aktywności są różne.

Może to być uczenie w klasach, uczenie zdalne, wymieszane formy. Pytanie więc jakie gdzie zastosować. Chcemy, by wskaźniki tu były bardzo precyzyjne i określone liczbą osób chorych czy zarażanych na 10 tys. mieszkańców.

Czyli lockdownu dla całego kraju nie będzie, ale lokalne obostrzenia i zaostrzanie rygorów w poszczególnych powiatach? Działania punktowe.

– Nie, lockdownu kraju na pewno nie będzie. [Gówno wiesz, dupku, czy będzie, czy nie będzie. Nie od ciebie to zależy, tylko od nakazów spoza Polski – admin]

Mamy tu na szczęście do czynienia ewidentnie z ogniskowym charakterem tych wzrostów. To są trzy kopalnie i rodziny górników. To są też trzy duże zakłady pracy w Małopolsce. Mamy de facto ogromną część zachorowań tylko w tych miejscach.

Na świecie coraz częściej zakażane są zakłady mięsne czy rybne. Tak było w Niemczech, tak jest w Stanach Zjednoczonych. W Polsce też mamy problem z miejscami, gdzie panuje chłód i jest niewielka cyrkulacja powietrza: firma Konspol czy Mowi. One nie stają się dziś problemem po kopalniach?

– Myślę, że tu mechanizmów jest wiele. Trudno wypowiadać się o transmisji w poszczególnych zakładach. Na pewno są fabryki, które są bardziej narażone niż inne. Pytanie co my z tym robimy? Nie patrząc na to, jakie niesie to koszty, teraz badamy przesiewowo całe zakłady pracy.

To jest jedyne podejście do tego, by ograniczyć epidemię do ognisk, a nie rozprzestrzeniania swobodnie. Wtedy mielibyśmy bowiem wykładniczy wzrost. Dziś mamy falowanie.

To kiedy zacznie się problem? Przy tysiącu chorych dziennie? Kiedy zapali pan czerwoną, a nie żółtą lampkę?

– Wszystko zależy od tego, w jaki sposób my ten tysiąc chorych uzyskamy. Jeśli to będzie z jednego miejsca, bo tak wykażą testy w dużym zakładzie pracy, to będziemy mieli ognisko.

Problemem będzie wzrost wykładniczy, bo to by oznaczało, że epidemia z fazy ogniskowej wejdzie w fazę transmisji poziomej. Wtedy naprawdę jest bardzo trudno ją opanować. Wówczas jedynie lockdown kraju daje szanse na sukces. Natomiast na razie to nie ma miejsca. Mamy typ ogniskowy.

Myślę, że przez najbliższe dni, najbliższy tydzień te liczby będą nadal oscylowały w granicach 500-600 dziennie. Powtórzę: to wszystko dotyczy trzech kopalni i trzech innych zakładów pracy. Wszędzie tam jest ponad 1000 pracowników. Musimy wszystkich przebadać. Jeśli tam będzie 10-20 proc. zakażonych, to od razu mamy wysokie liczby.

To jak powstrzymać te zarażenia przez zakłady pracy?

– Raz to zachować reżim sanitarny, dwa ograniczyć dopływ z innych źródeł: wesel, pogrzebów. Tam naprawdę nie musimy aż tak często uczestniczyć. Powinniśmy te uroczystości ograniczyć do najbliższej rodziny. [Ty łajdaku… – admin]

Czytamy w prasie, i mam nadzieję, że to informacje, które się nie potwierdzą, o dyskotekach [w WP ostatnio opisywaliśmy przypadek kilku zarażonych DJ-ów – przyp. red.]. To jest nielegalne. Takie imprezy nie mogą mieć miejsca. To już jest sprawa dla organów ścigania.

A jak pan z premierem rozmawiał, to na ile jest u niego chęć, żeby więcej karać. Umówmy, się że dziś tych kontroli nie ma.

– To nie chodzi nawet o to, by więcej karać. Liczy się to, by egzekwować prawo. Wystarczy 100 zł mandatu, ale skutecznie wyegzekwowanego. Kara dotkliwa powinna być dla organizatora dyskoteki. Ja rozumiem, że ludzie chcą się bawić, ale na razie jeszcze dyskoteki nie powinny być czynne. I to niezależnie czy okna otworzono, czy nie.

A tu nie ma pan pretensji do premiera Morawieckiego, że zbyt swobodnie mówił o koronawirusie? Twierdził, że nie należy się go bać, że epidemia się skończyła…

– Wszystko to kwestia semantyki. Mieliśmy wtedy 200 zakażeń dziennie. Pan premier powiedział, że wirus jest w odwrocie, bo wtedy był. Teraz przyrósł. Widzimy, że zawsze trzeba pamiętać i mieć z tyłu głowy, że epidemia to jest dzikie zwierzę. W każdej chwili może wyrwać się z kontroli, którą wydawało się nam, że mamy.

Na szczęście w porównaniu do innych krajów, gdzie jest po 2000 zakażeń dziennie, to u nas mamy w pewien sposób zdiagnozowane i zlokalizowane. Wiemy, co trzeba robić. Opanowaliśmy te kilka kopalń i ognisk.

Patrząc na aspekt kliniczny, to mamy 70 osób pod respiratorami i ok. 1700 w szpitalach. To pokazuje, że nie mamy problemu służby zdrowia od strony hospitalizacji i opieki nad chorymi. Mamy jak leczyć tych pacjentów.

https://www.money.pl/

Komentarze 82 do “Szumowski dla money.pl: „Epidemia to jest dzikie zwierzę”. Minister zdrowia zapowiada kontrole i regionalizację.”

 1. notoruse said

  Skandynawia właśnie rezygnuje z maseczek, gdyż niema żadnych naukowych dowodów na ich skuteczność, długotrwałe noszenie jest niebezpieczne dla zdrowia.

 2. notoruse said

  Skandynawia właśnie rezygnuje z maseczek, gdyż niema żadnych dowodów naukowych potwierdzających ich skuteczność, a długotrwałe ich noszenie jest niebezpieczne dla zdrowia.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Jeśli mi się nie myli, w Szwecji nigdy nie było obowiązku noszenia namordników, a jedynie je zalecano.
  Nadal niektóre lemingi je noszą – nadreprezentowani są imigranci. Chyba po to, żeby pokazać, jak bardzo się zasymilowali.

  Bardzo wielu obywateli DOMAGA się ostrzejszych kroków przeciwko „pandemii”…

 4. NyndrO said

  Od samego początku, kiedy ten cyrk się zaczął maseczki nie miałem na twarzy ani razu, a chustę ( na szyi ) 3 razy w „Biedrze” i raz na twarzy w Urzędzie Komunikacji. W „Biedrze”, bo nie chciało mi się gadać z jakimiś debilami, a w Urzędzie, bo by nie wpuścili, a miałem ważną sprawę. Więc na bank przeszedłem bezobjawowo i jestem ozdrowieńcem.

  ——————
  To się da sprawdzić dopiero po obowiązkowej kwarantannie w metalowej tubie bez dostępu powietrza z zewnątrz.
  Szumowina pewnie już o tym myśli.
  Admin

 5. NyndrO said

  W Inowrocławiu wszyscy są ozdrowieńcami. Nie noszę maseczki, a nie słyszałem o przypadku objawowym na mieście. Znajomi i ich znajomi też nie słyszeli o takim przypadku. Gadałem z kierowcą karetki – ratownikiem medycznym. Były przypadki, kiedy np. ludzie z nerwicą od oglądania telewizora doświadczali ataków paniki i zaczynali się „dusić” w związku z czym dzwonili po „erkę”, przypadki ludzi z gorączką i tym podobne najnormalniejsze w świecie sprawy. Co wpisują w papiery, nie mam oczywiście pojęcia. Największy zakład pogrzebowy w Inowrocławiu, który „obsługuje” miasto i okolice nie zanotował najmniejszego wzrostu ilości „klientów”. Kilkadziesiąt osób było na chacie na tej całej kwarantannie, bo mieli gorączkę lub są kierowcami międzynarodowymi. * Praktycznie codziennie przemierzam miasto pieszo, czy na rowerze i 90 % ludzi pie**oli maseczki. Nie chce oceniać tych, którzy noszą, ale litość bierze… Więc INOWROCŁAW – MIASTO OZDROWIEŃCÓW!

 6. Irek said

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/07/22-vii-2020-klatwa-boza-rzucona-na.html

  22 VII 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra Łukasza Szumowskiego

  Środa, 22 lipca

  Godzina 6.45

  – Rzucam klątwę Bożą na ministra Łukasza Szumowskiego.
  Za sprawy związane z coronawirusem, które były i są przeciw Polakom, za oszustwa i manipulacje danymi medycznymi, za przekupywanie lekarzy publicznymi pieniędzmi, którzy stwierdzają coronawirusa tam gdzie go nie było i nie ma.
  A od początku lipca za kłamstwo publiczne iż Polacy nadal chorują i umierają na COWID -19 a nawet, że zwiększa się liczba chorych i zmarłych.
  A jak zaświadcza Bóg przez swego sługę Grzegorza z Leszna i przez swego sługę Cypriana Polaka ( Krzysztofa Michałowskiego), Pan nasz Jezus Chrystus zgodnie ze swymi wcześniejszymi zapowiedziami, rządząc w Swoim Królestwie po Intronizacji w Niebie 20 lutego 2020 roku, czyli Polsce – Nowym Jeruzalem zwolnił Polaków od chorowania i umierania na coronawirusa COVID -19 od pierwszego lipca.
  Tak Pan nasz z dniem 20 lutego 2020 roku ograniczył mocno chemtrails nad Polską a zablokował całkowicie chemtrails ze zrzucanym na Polaków coronawirusem, co obserwowali naoczni świadkowie iż w wypadku niektórych smug chemtrails były one wciągane, wsysane z powrotem, wbrew prawom fizyki do zbiorników samolotu, do jego wnętrza.

  Zatem ministrze Łukaszu Szumowski.

  Przeklina Cię Bóg!
  Przeklina Cię Bóg!
  Przeklina Cię Bóg!

  Amen!
  Amen!
  Amen!

  – I tak się stanie. Amen. Mówię to Ja, Jezus Chrystus, Pan Zastępów, Król Nowego Jeruzalem, któremu na imię Polska.

  Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć.
  Skończysz marnie i skończysz gorzej niż prezydent Duda. On ma dobre odruchy i kocha Mnie choć przez swe decyzje szkodzi Polsce.
  U Ciebie nie ma niczego co byłoby pozytywne w Twej służbie krajowi. Nie mówię już o aferach.
  Nawet „Twoje” zdjęcie z Matką Teresą jest sfałszowane, wstrętny oszuście, masoński łgarzu.
  Czekaj więc na swoją kolej. I pamiętaj: im więcej zakarbujesz, jak dawniej mawiali Polacy, tym sowitszą otrzymasz zapłatę.

  Opublikuj synu.

  – Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.

  Klątwę rzucił i Słowo od Pana otrzymał Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak)

 7. Adrem said

  Fałszywie dodatnie testy dobrze się spisują.

  Znaczy, coś nam na dniach szykują.
  Jakoś tak mi wtorek na myśli.

 8. Boydar said

  „… w metalowej tubie bez dostępu powietrza …”

  Skoro już, to ja bym Go jeszcze dodatkowo podgrzał, otrzymalibyśmy Nyndr0destylat cz.d.a.

  I takim destylatem … nie, fantazja mnie ponosi.

 9. NyndrO said

  „Pachnidło” oglądałeś?

 10. Leo said

  Czyżby ten wywiad świadczył o tym, że właściciele przygotowują Polaków na następną falę terroru? Obawiam się, że tak. Obawiam się też, że Polacy z cierpliwością krowy zniosą wszystko a do tego będą napastować takich jak ja, niezamaskowanych.

 11. Boydar said

  Czytałem; do tej pory nie mogę się domyć

 12. Boydar said

  „… Polacy z cierpliwością krowy zniosą wszystko …”

  Owszem, taki jest właśnie scenariusz. Ale mamy na pokładzie nie tylko Polaków. I z nimi już tak spokojnie nie będzie, rzadko który buddysta (tu – synonim spokojności, Panie Nyndr0, żadna uszczypliwość)

 13. Jack Ravenno said

  Z tyłu głowy tępan powinien mieć przystawioną lufę rewolweru. Co do dymisji – aby złożyć dymisję należy posiadać coś zwanego honorem i mieć zdolności honorowe. Tępan tego nie ma, więc dymisji nie składa. Czeka na odstrzał?

 14. wnikliwymokiem said

  Niemiaszki się sprężyli :

  https://www.rbb24.de/politik/thema/2020/coronavirus/beitraege_neu/2020/08/demonstrationen-corona-berlin-mitte-polizei.html

 15. wnikliwymokiem said

  W odpowiedzi demokratyczna władza przygotowała mandatowe bloczki na tych, którzy ją wybrali 🙂 :

  ° die Berliner Polizei am Nachmittag mitteilte, wurde gegen den Versammlungsleiter eine Strafanzeige wegen der „Nichteinhaltung der Hygieneregeln“ gefertigt. °

 16. wewewe said

  „Na pewno są fabryki, które są bardziej narażone niż inne.”

  Niezależnie od technologii i rodzaju produkcji, zawsze będą to fabryki polskie.

 17. Alina@Warszawa said

  W marcu kiedy min. zdrowia twierdził, że maseczki są szkodliwe i nie chronią, prowadziłam w sieci bezsensowną dysputę, że jednak chronią, wbrew temu co nadają wszystkie telewizje.

  Moje twierdzenia oparte były na wiedzy politechnicznej i własnym doświadczeniu (nikogo nie zaraziłam takim świństwem w 2016/17). Niestety żaden z internetowo-telewizyjnych mędrców nie potrafił wyjaśnić dlaczego chirurdzy noszą maseczki, a w odkurzaczach też są stosowane filtry tkaninowe i papierowe o identycznym działaniu jak maseczki.

  Po miesiącu TEN SAM MINISTER WPROWADZIŁ OBOWIĄZEK NOSZENIA tych wcześniej szkodliwych maseczek.

  Zadałam proste pytanie: KIEDY MINISTER ZDROWIA P. SZUMOWSKI BYŁ IDIOTĄ?
  KIEDY TWIERDZIŁ, ŻE MASECZKI NIE CHRONIĄ I SĄ SZKODLIWE, CZY KIEDY WPROWADZIŁ OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK? ( Podobnie oraz prof. Gut i GIS)

  Mija 4 miesiące. Niestety odpowiedzi na moje pytanie nie ma, a minister Szumowski jest! I w dodatku po takiej mega-kompromitacji wciąż sprawuje urząd. TVP zatrudnia jeszcze „prof.” W.Guta tego samego GIS)

 18. baca said

  rozwaliłeś system Irek ze swoją klątwą – to naprawdę było dobre…
  to do kiedy ona ma termin ważności? pytam ponieważ to bardzo ważne żeby nie była spóźniona…
  szumowinowski póki o otrzymał ze trzydzieści miliardów podobnego kalibru klątw – ze siedem w komentowanym tekście – a ma się świetnie, jak widać słychać i czuć…
  900 baniek kosztuje wg Łukaszenki ogłoszenie pandemii więc twoja klątwa chyba tego pancerza nie przebije, jak sądzisz?
  spróbuj srebrnej kuli moczonej w wodzie święconej albo garoty z różańca – szanse na sukces ci wzrosną…

 19. Anucha said

  Dzisiaj byłem w Lidlu w Felixstowe.
  Maseczki od tygodnia w UK obowiązkowe , w środkach masowej komunikacji i sklepach.
  Ja na ryju z arafatką założoną tylko na brodę, podobnie jak w Polsce .
  Ludzi mnóstwo i tylko 2 młode dziewczyny z 2 dzieci bez maseczek.
  Chyba zobaczyły moje wyraczone gały ze zdziwienia , bo uśmiechnęły się.
  Wymieniliśmy uprzejmości jak starzy znajomi ( tzn. stary byłem tylko ja 😀)
  Nikt nie zwrócił mi uwagi za noszenie bandany tylko na brodzie

 20. wnikliwymokiem said

  Demokratyczne władze postawiły wszystkich na pozycji idiotów – i zastanawiające jest to, że wszyscy ( no , powiedzmy, że prawie wszyscy ) godzą się na to aby być traktowanym jak idiota.

  ———–
  Władze dobrze wiedzą, jak traktować zaludnienie.
  Idiotów traktuje się jak idiotów.
  Admin

 21. Irek said

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/04/

  Wielka Sobota 11 IV 2020

  Około 5.00

  Zapisz
  – Tak, dlatego w województwie Śląskim jest tak dużo zgonów. Powiedzą, że dlatego, że jest duża gęstość zaludnienia w stosunku do wielkości województwa i największa w Polsce po Mazowieckim. Jednak znaczenie tu ma zamknięcie kościołów w diecezji gliwickiej i częściowe w katowickiej archidiecezji.
  – Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/05/11-v-2020-tak-gornikow-celowo-infekuja.html

  Poniedziałek, 11 maja

  20.54

  Zapisz dziecko
  – Tak, górników celowo infekują coronawirusem. Rozpylili go w kopalniach.
  – Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.

  – Opublikuj.

  Otrzymał Cyprian Polak ( Krzysztof Michałowski)

 22. Siekiera_Motyka said

  Kocioł Polski jest podgrzewany ,

  „Polska odnotowuje trzeci dzień z rzędu największą liczbę nowych przypadków koronawirusa dziennie

  Polska zgłosiła największą liczbę nowych codziennych przypadków koronawirusa trzeci dzień z rzędu w sobotę, przy 658 nowych zakażeniach, podało ministerstwo zdrowia.

  Reuters podał, że ponad 200 przypadków zgłoszono w regionie górniczym Śląska w południowej Polsce, który boryka się z epidemią wśród górników.
  Ministerstwo zgłosiło również pięć nowych zgonów.

  Polska zgłosiła obecnie łącznie 46 466 przypadków koronawirusa i 1721 zgonów.”

  .https://www.theguardian.com/world/live/2020/aug/01/coronavirus-live-news-who-reports-record-global-daily-cases-as-easing-on-hold-in-england

  Zgony to 1721 / 37970000 = 0.0045 % populacji

 23. UZA said

  ad. 10) „Polacy z cierpliwością krowy zniosą wszystko”

  Nie przeceniałabym cierpliwości krowy. Jako dziecko, goszcząc u rodziny na wsi, próbowałam kiedyś wydoić pewną krasulę. Zacne zwierzę długo znosiło moje nieudolne usiłowania , aż w pewnym momencie z wielką siłą kopnęło wiadro i przy okazji przewróciło mnie razem ze stołkiem. Może się to też przydarzyć niewydarzonym ministrom.

  ad.14) „Na pewno są fabryki, które są bardziej narażone niż inne.” „Niezależnie od technologii i rodzaju produkcji, zawsze będą to fabryki polskie”

  Powiedziałabym raczej – tubylcze czy lokalne (w odróżnieniu od tzw. międzynarodowych koncernów). Ogniska „epidemii” w zakładach pracy nie są tylko polską specyfiką. U nas inteligentny wirus zaatakował kopalnie, a u Niemców – podobno – zakłady branży mięsnej. Nie słyszałam natomiast, żeby pojawiły się ogniska zarazy w wielkich sieciowych marketach czy np. w magazynach Amazona.

  ad.15) „Niestety żaden z internetowo-telewizyjnych mędrców nie potrafił wyjaśnić dlaczego chirurdzy noszą maseczki, a w odkurzaczach też są stosowane filtry tkaninowe i papierowe o identycznym działaniu jak maseczki”.

  Co się tyczy maseczek chirurgów, to słyszałam jak jeden z internetowych (i pewnie też telewizyjnych) mędrców wyjaśniał, że chodzi o ochronę odsłoniętych wnętrzności operowanego pacjenta (żeby chirurg tam niechcący nie naparskał ). W miejscach publicznych, w których zwykle bywamy ( w sklepach, kościołach), nie mamy do czynienia z otwartymi brzuchami, czy klatkami piersiowymi, więc noszenie tam maseczek przez zdrowych ludzi (nie kichających i nie kaszlących) wydaje się pozbawione sensu.
  Z kolei odkurzacz wsysa kurz – jakieś drobinki tego kurzu mogłyby się nie zatrzymać na worku i przedostać do części z silnikiem, powodując uszkodzenia . Filtr stanowi dodatkowe zabezpieczenie, aby tak się nie stało. Człowiek funkcjonuje na nieco innych zasadach niż odkurzacz, toteż nie musimy się wzorować na tym urządzeniu.

  ad.16) „rozwaliłeś system Irek ze swoją klątwą – to naprawdę było dobre…”

  Mnie się też klątwa podobała. AMEN, AMEN, AMEN.

 24. Siekiera_Motyka said

  Ad. 22 – Przepraszam za wstawienie tego GIF-u. Teraz patrząc wkurza mnie ze to wstawiłem.

 25. Boydar said

  Ten gif to fake, koty nie przepraszają. Nie mają za co.

 26. Ad, Admin

  To indywiduum jest podobno lekarzem i pełni funkcję Ministra Zdrowia. To, co on mówi, usprawiedliwiałoby odstrzelenie go, jak wściekłego psa.
  Że to nie on? Że jemu tak każą?

  Jeżeli ktoś nie jest przymuszony do działania, więc robi to z własnej woli. Co… kończy dowód… 🙂

 27. Siekiera_Motyka said

  Ad. 25 – Ale przyjemny fake Panie Boydar.

  Tak kobieta nie jest przyjemna i dodatkowo może patrzącym spowodować psychiczną krzywdę. 🙂

 28. 1. Brak naukowych dowodów na istnienie wirusów.
  2. Testy, które stosują w przypadku covidu służą do zupełnie innych celów i na 100% ludzi nie będących nosicielami wykazują, że 80% z nich jednak nosicielami jest.
  3. Testów dających wyniki wiarygodne NIE MA.

  Ktoś tu czegoś nie rozumie?

  Podsumowanie. Ze stu osób zdrowych robią osiemdziesiąt zarażonych. … 80/100.

 29. Boydar said

  W kobiecie do przyjęcia bywa twarz i nogi; reszta to paskudztwo. Trzeba naprawdę być facetem żeby się na to nabierać.

  ————
  No nie, jest jeszcze parę innych części ciała…
  Admin

 30. wski said

  Alina.. Niestety żaden z internetowo-telewizyjnych mędrców nie potrafił wyjaśnić dlaczego chirurdzy noszą maseczki Ja wyjaśnię,po to żeby nie lizały skalpela podczas operacji proste a reszttę to UZA wyjaśnił.

 31. Piskorz said

  re art /Admin/ Że to nie on? Że jemu tak każą?
  A czy słyszał o rezygnacji? O podaniu się do dymisji?
  Admin BARDZO DOBRA UWAGA…!!

 32. Piskorz said

  re art Pan premier powiedział, że wirus jest w odwrocie, bo wtedy był. Teraz przyrósł. „….teraz przyrósł ha ha ha. Ale polszczyzna…wart Pac pałaca, a pałac Paca..!!

 33. Piskorz said

  !!!! Manifestacja przeciwników nakładania kolejnych obostrzeń odbędzie się w sobotę w Berlinie pod hasłem „My jesteśmy drugą falą”. Spodziewany jest udział nawet 10 tysięcy ludzi, którzy już zaczęli się gromadzić w centrum Berlina – podaje RMF 24. Mało kto nosi maseczki….bez komentarza.! ps Dobrze ujęte…..My jesteśmy drugą falą „.

 34. JerzyS said

  Pojechałem dziś z rodzinką na Słowację do Bardejowa na obiad

  Ani jednego idioty z namordnikiem w całym Bardejowie nie spotkałam.

  Widać coronowirus roznosi się tylko przez telewizor!

 35. Boydar said

  Że niby jakich ?!?!? Może miózg ??? Filmów się Pan Gajowy naoglądał.

 36. JerzyS said

  Powtórka z historii

 37. Siekiera_Motyka said

  Ad. 36 – Dokładnie

  Nic się nie zmieniło. Wymagało trochę czasu by rozkwitnąć.

  Ale jak zwykle jest ale. W Polin cicho a w Berlinie,

 38. Boydar said

  Mnie to najbardziej śmieszy, że teraz bez maski do banku nie wpuszczą. O tempora, o mores

 39. . said

  „Możliwa jest także obowiązkowa rejestracja wesel czy pogrzebów.”

  W kwietniu zmarła koleżanka mojej mamy. Miała 80 lat. Całe życie uczęszczała na Mszę.
  Pochowano ją bez wprowadzenia zwłok do kościoła. Prosto na cmentarz. Mszę odprawiono jak już znalazła się pod ziemią. Potraktowano ją jak jakąś samobójczynię czy jehowitkę.
  Teraz nakazują namordniki w kościołach. Niech spierdalają tęczowi kapłani węża new age przydupniki PIS.

 40. Siekiera_Motyka said

  Szczepionka !!!

  „Starszy dyrektor AstraZeneca, drugiego co do wielkości producenta leków w Wielkiej Brytanii, powiedział Reuterowi, że jego firmie właśnie udzielono ochrony przed wszelkimi działaniami prawnymi, jeśli szczepionka firmy doprowadziłaby do szkodliwych skutków ubocznych.”

  https://www.usnews.com/news/top-news/articles/2020-07-30/astrazeneca-to-be-exempt-from-coronavirus-vaccine-liability-claims-in-most-countries

 41. lewarek.pl said

  Czy nie dałoby się czegoś zrobić z tym całym Irkiem? Żeby on przestał wycierać sobie gębę Jezusem Chrystusem? Nie może u niego srać tymi głupotami jakiś podrzędny święty?

 42. Boydar said

  To tylko licentia poetica, Panie Lewarku, oni o Chrystusie niewiele albo i nic nie wiedzą. W Polsce żyją miliony takich, którym się to podoba. I to nie jest tylko „kwestia smaku”.

 43. revers said

  Fauci podobnie zachowuje się jak Szumowski na przesłuchaniach członków komisji kongresu. Na pytanie czy się ze za swoje działania grozi mu areszt? Tj. Duża śmiertelność w innych przypadkach pochodnych, zamrożenie małego biznesu, odpowiada jak by go areszt nie dotyczył, zmienia temat, a jak pytania są coraz cięższe , atakuje adwersarzy nowa mowa „rasizmem systemowym” tj. Przeciwników pandemii, członków komisji prawnych kongresu.

 44. Cegar said

  # 40 Popieram.
  Czy pan Kierownik mógłby przenieść tego śwIrka na jakiś portal dla świrów?

 45. revers said

  Re33
  Tylko skąd przywódców manifestacji wezmą berlinczycy?

  Tego z manify z 1.08 zatrzymano i postawiono ciężkie zarzuty, np. o brak higieny grupowej – będzie ze niedługo higienę zapewnia tylko specjalnie zamknięte strefy jak te w gusntanamo, FEMA, i znane z sprzeszlosci obozy higeniniczne aż do szybkiej śmierci w Auschwitz.Manifestscje tez zatrzymała policja.

  A tak pozstym ostatnia regionizacja terenów RP na covidowe łowiska szmalu od 130 mln gdzieś na wysokości Slupska do 350 mln dał śląska pozwoliła niezłe obłowić się niektórym covidowym naczelnikom, stad parcie na powiaty żeby i co bardziej covidowo obrotne powiaty i nieliczni łatwo i szybko wykorzystali koeidowe piniadze. I cała covidowa gospodarka na wirusie aż do mega dealu szczepionek dawnej IG Farben od 3 i 4 Reichu teraz euroreichu.

 46. Antares said

  #.o
  „W kwietniu zmarła koleżanka mojej mamy. Miała 80 lat. Całe życie uczęszczała na Mszę….”

  I po co było tam chodzić przez całe życie, po co? Co to dało? Jak by rodzinka dobrze zapłaciła to pogrzeb by był.

 47. bryś said

  To jest bardzo ciekawe. W naszej gminie, na parę tysięcy ludzi, covida znaleziono u córki wójta????? Oczywiście choroba bezobjawowa. Co ciekawe u jej męża, który miał objawy, kaszel, duszności testy negatywne.

 48. Milan said

  „Wzrost wykładniczy” – Szumowski to debil, który nie ma zielonego pojęcia, o czym mówi. Nigdzie nie ma i nie było wzrostu wykładniczego. Model, który taki wzrost zakłada, jest modelem fałszywym.

 49. JerzyS said

  Szumowski nie ma pojęcia co to jest:

  Diagnostyka, a co to METROLOGIA,

  DOKŁADNOŚĆ POMIARU, błąd pomiaru , stopień ufności pomiaru

  Z arytmetyki to potrafi policzyć DNI TYGODNIA!
  Wzrost wykładniczy kojarzy mu się z

  – WYKŁADEM!

 50. Siekiera_Motyka said

  Ad. 47 – „Co ciekawe u jej męża, który miał objawy, kaszel, duszności testy negatywne.”

  To jest ten zabawny Swirus. Covid-19 ma wspólne objawy z innymi chorobami. Dodamy do tego ze test ma niby wykrywalność na poziomie 70% (ma inne problemy ale to wystarczy). Razem wzięte pozwala to niezłą zabawę.

  —————
  Są kraje, gdzie ludziom NIE WOLNO wychodzić z domów z powodu „szalejącej pandemii”. W Melbourne jest ZAKAZ przebywania na powietrzu między 20.00 a 5.00. W ciągu dnia – można wyjść na dwór na jedną godzinę, nie dalej niż 5 km od domu.
  Admin

 51. Wanderer said

  39 Boydar,

  To chyba zalezy od banku i jego pracownikow.
  W zeszlym tygodniu bylem z zona kilka razy w banku PKO BP w Lukowie oczywiscie bez maseczki, bo ja tego gowna odkad zyje nie nosilem i nosic nie bede, i nikt ani razu nie zwrocil nam uwagi. Po twarzach bylo widac, ze pracownicy nawet sympatyzuja z nami, niestety sami musza siedziec w przylbicach. Wiec chyba wszystko zalezy od ludzi.
  W kosciele w (.. zeby nie podawac gdzie przebywam i nie narazac ksiedza na szykany ze strony sqrwieli mieniacych sie nasza wladza) msza swieta bez maseczek a komunie udzielal do ust. Normalnie. Wiec wsrod ksiezy podobnie jak wsrod innych ludzi, kto rozsadny nie bierze idiotyzmow do siebie, a kto wlasnego rozumu urzywac nie umie, bedzie sie stosowal do tego co mu drudzy zalecaja.

 52. Lily. said

  „JESTESMY na KRAWEDZI GLOBALNEJ
  TRANSFORMACJI. WSZYSTKIEGO czego POTRZEBUJEMY, to KRYZYS,i NARODY
  zaakceptuja,
  NOWY PORZADEK SWIATOWY”.
  David ROCKEFELLER(1991r)

  „KRYZYS”. Koronawirus”.?

 53. Jabo said

  Kiedyś mówiło się, dajcie mi człowieka, a ja już paragraf na niego znajdę. Dzisiaj brzmi to tak, dajcie mi człowieka, a ja już wirusa u niego znajdę. Wirus jest o wiele bardziej wygodny, skuteczny i uniwersalny, niż paragraf. Wbrew niektórym, pesymistycznym opiniom, mamy niezbity dowód, że świat niezachwianie kroczy ku świetlanej przyszłości. Kto ma inne zdanie, na pewno ma koronoświrusa. Bez obaw, wcześniej, czy później zostanie zdiagnozowany i wyleczony lub umrze. No cóż, wirus jest groźny i powoduje wiele ofiar.

 54. Kar said

  37/Motyka/re:video

  – ta komentujaca szczekajaca/suka (Hammerstein) z Berlina, nie nosi zbroi namordnika w tlumie dlatego, ze sie moczy ze strachu przed covid, ale ukrywa swoj klasyczny pysk, korzenny nochal. Nie chce sie zdemaskowac publicznie

 55. lewarek.pl said

  Noszenie namordników wymuszane jest nie tyle presją otoczenia (z tym można sobie dać radę), ile odmową wykonania usługi (to głównie w urzędach, gabinetach lekarskich czy dentystycznych), groźbą wezwania patrolu policji i mandatem.
  Jak się zachować, gdy konduktor w pociągu staje nad podróżnym i daje mu alternatywę: albo założy pan maseczkę, albo wzywam patrol?
  Można bohatersko stawiać opór i płacić 500-złotowe mandaty, ale nie każdego na to stać.
  Państwo policyjne nie zna się na żartach.

 56. seler said

  re: 55 Lewarek i Czytelnicy

  jest przepis prawny, który nas chroni przed dyskryminacją lub odmową sprzedaży i usług,
  proszę przeczytać:

  Dyskryminacja maseczkowa – Opinia prawna TRS oraz Policji
  https://teresagarland.neon24.pl/post/156508,dyskryminacja-maseczkowa-opinia-prawna-trs-oraz-policji

  jeżeli jest rozporządzenie RM nr 1066, par 19 pkt 3 zwalniający z obowiązku
  noszenia pampersa na twarzy ze względu na stan zdrowia [np. „pierdolec” bezobjawowy],
  to dyskryminacją jest właśnie upodlanie i karanie ludzi bez naryjnika…
  ________

  mój komentarz do „zdziczałego” ciecia Szumowskiego na WT 53 pod nr 48 (seler)
  https://marucha.wordpress.com/2020/08/01/wolne-tematy-53-2020/#comment-911342 pozdrawiam

 57. UZA said

  ad.55) „Państwo policyjne nie zna się na żartach”.

  Święta racja. Przypomina mi to scenę z peerelowskiego filmu, przedstawiającą los więźniów w Auschwitz (wtedy żyli jeszcze świadkowie i wszyscy wiedzieli, że w tym obozie męczono i mordowano Polaków) : młode warszawianki, dopiero co przywiezione do obozu, starają się zachować dobry humor nawet w takim strasznym miejscu – jedna z nich zaczyna śpiewać jakąś piosenkę, wtedy esesman strzela i zabija dziewczynę, nikt inny już nie ośmiela się odezwać.
  „Hommes, ici n’a point de moquerie” – niby świat się zmienia, ale pewne rzeczy wciąż pozostają aktualne.

 58. bryś said

  Lewarek.Pl – są rodzice nad którymi wiszą kary po 30 000 PLN za każde szczepienie, na każde dziecko dla KAŻDEGO z rodziców!!! Gdzie są ci wszyscy prawnicy, adwokaci, profesorowie prawa, konstytucjonaliści, „opozycyjni politycy” ze swoimi sztabami? Kto znajdzie wady zamocowań tych szykan w prawie, a zwłaszcza w konstytucji? Wystarczy parę stron A4 – wiele osób skorzysta. Ja osobiście mandatu bym nie przyjął. Rozprawy i odwołania trwają lata. Problemem może być grzywna z sanepidu – wydaje mi się że trzeba by ją zapłacić, a potem dopiero się odwoływać.

 59. Siekiera_Motyka said

  Ad. 50 – „Są kraje, gdzie ludziom NIE WOLNO wychodzić z domów z powodu „szalejącej pandemii”. W Melbourne jest ZAKAZ przebywania na powietrzu między 20.00 a 5.00. W ciągu dnia – można wyjść na dwór na jedną godzinę, nie dalej niż 5 km od domu.
  Admin”
  Widocznie wszystko poszło za bardzo dobrze Down Under. A tak NIE mogło być bo jest następny akt teatralny Plandemia. Do tego potrzebny jest nowy zapalnik dla Drugiej Fali która rozgrzewa się już w UE. Musi być Solidarność Globalna by z wszystkich ściągnąć portki ekonomiczne.

  https://www.cfr.org/blog/australia-and-new-zealand-are-crushing-covid-19-will-their-reopening-strategies-work-other

  https://www.usnews.com/news/world-report/articles/2020-07-07/melbourne-australia-will-lockdown-for-six-weeks-amid-rise-of-coronavirus-cases

 60. Siekiera_Motyka said

  Dobra wiadomość kochani !!!! Będziemy mieli do wyboru z meni Koronaświrus,

  „Badanie identyfikuje sześć różnych „typów” COVID-19

  Elizabeth Elkind

  29 lipca 2020/6: 38 / Wiadomości CBS”

  .https://www.cbsnews.com/news/covid-19-symptoms-six-types-coronavirus-disease-different/

  Komedia !!!

 61. Miguel said

  ale mnie wywiad z tym gównem wkurwił…

 62. gnago said

  Dla statystyki. Ofiary trywialnej grypy to statystycznie rok w rok to ok 41 ofiar śmiertelnych powikłań.
  Ofiary covida na razie wychodzą na rok w ułamku 4, 71 w ujęciu rocznym w ujęciu trwania,
  na dni od marca do końca lipca to ponad 11 ofiar. Rozumni sami sobie dopowiedzą , a lemingom i głupcom tłumaczenia na nic bo zza głupi

 63. UZA said

  ad.58) „Badanie identyfikuje sześć różnych „typów” COVID-19″

  To jest odpowiedź na zgłaszane wątpliwości i pojawiające się pytania nt. przebiegu nowej choroby. Tak się bowiem składa, ze docierają do nas różne informacje: a to że śródmiąższowe zapalenie płuc, a to że zakrzepica, a to znów – forma bezobjawowa. Teraz jest proste wyjaśnienie : nie ma tu żadnej sprzeczności , bo objawy zależą od typu choroby. Tak więc, przykładowo, wymazani górnicy, którym nic nie dolega, nie są wcale zdrowi – nie , nie – oni po prostu złapali wirusa typu „Flu-like with no fever”, no bo przecież jednego bolała wczoraj głowa, drugiemu nie smakował obiad, a prawie wszyscy mieli bóle mięśni po robocie. Na pewno też i gardło kogoś zabolało albo zakasłał w zapylonym pomieszczeniu – COVID jak nic.

 64. Rzecznik Praw Goja said

  https://pbs.twimg.com/media/EePSXAjXgAAudPy?format=jpg

 65. Rzecznik Praw Goja said

  Z powodu koronapaniki ludzie już postradali rozum: https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/200809973-Korea-Poludniowa-Wypral-pieniadze-by-pozbyc-sie-koronawirusa-Duze-straty.html

 66. Okadwa said

  Przepraszam Panie ministrze….
  Bo rozchodzi się o to czy maseczka we w nocy ma być.
  Bo my ze żoną to lubim tak oralnie przed snem.
  … a Pan?

 67. seler said

  re: 66 Okadwa

  „…oralnie przed snem.” ?!? – …chyba tak, ale…

  ale należy zdezynfekować miejsca imtymne LIZOLEM stosowanym
  sanitariatach i koniecznie zaopatrzyć szie w maseczkę z poziomym
  zamkiem błyskawicznym na wysokości ust w celu łatwego dostępu,
  albo samodzielnie zainstalować sobie [wszyć] taki zameczek, no….
  i… bo byłbym zapomniał, zgłosić ten akt do miejscowego sanepidu !

  sprawa jest na tyle poważna, że zabrania szie robić podśmichujków

 68. Jack Ravenno said

  @56 SELER tak na marginesie – sporo z tych zapisów „rozporządzenia” to zwykłe gówno. Maski na mordach to zwykłe oszustwo i bezprawie nie mające oparcia w czymkolwiek.

  Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi
  .http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf

  Art. 46b. W rozporządzeniu, o którym mowa w art.46a, można ustanowić:

  4) obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie;

  Czy widzicie w tym punkcie USTAWY możliwość nałożenia masek na mordy WSZYSTKICH ludzi czy tylko chorych bądź podejrzanych o zachorowanie? Sam ten zapis ustawowy uniemożliwia poddawanie wszystkich ludzi jakimś wyimaginowanym obowiązkom. Generalnie w ustawie jest mowa o chorych i podejrzanych o zachorowanie. Sama ustawa zaś jest to przykład odebrania wolności ludziom bez wyroku sądu. To z zasady jest niedopuszczalne a nawet w świetle obowiązującego prawa całkowicie przestępcze. owszem – wszystko byłoby w porządku, gdyby najpierw został ogłoszony stan nadzwyczajny a potem w ustawie wyliczono by ograniczenia z tym związane. tak się nie stało i doszło do odebrania podstawowych wolności na drodze ZWYKŁEJ ustawy. Jest to zbrodnia i jako taka powinna być ścigana.

  Proszę więc aby ktokolwiek biegły w prawie znalazł podstawę prawną dla wymuszania namordników.

  Zastanawiam się nad złożeniem zgłoszenia o popełnieniu przestępstwa w oparciu o Kodeks Karny Rozdział XXIII. Przestępstwa przeciwko wolności. Oraz z KK Art. 115. Przestępstwo o charakterze terrorystycznym.

  Przepraszam – czy my – ludzie jesteśmy jacyś poy’ebani czy tylko takich udajemy?

 69. Sarmata said

  Tak się dzieje, bo ludzie zapomnieli to, co wiedzieli zwykli niepiśmienni, na przestrzeni ostatnich 4400 lat, od Potopu. Przodkowie wiedzieli to instynktownie.
  A wiedzieli oni, że ciemiężyciela można zawsze ubić…. i jako stary nieboszczyk nie będzie cię już więcej prześladował.

  Zrozumcie choćby to jedno: ciemiężyciel tak jak Ty, ma tylko jedno życie i tylko ono może być kartą przetargową.

 70. seler said

  re: 68 Jack Ravenno

  ale jak szie mamy bronić przed tym gównem ? – przecież ja wiem, że to jest bezprawie,
  tym bardziej, że „obowiązek” zakrywania twarzy u zdrowych ludzi i jeszcze latem jest
  wprowadzony tylko Rozporządzeniem RM a nie USTAWĄ, która musi mieć podstawy prawne, czyli
  autentyczna pandemia, wysoka śmiertelność, przepełnione szpitale, opieka medyczna 24/24

  od minuty 02 do 05 jest mowa o tym, między innymi

  Demontaż wielkiego Gie, G jak Ghislane i spółka
  .https://www.youtube.com/watch?v=sFj5C0sNYRI&feature=youtu.be

  skoorwysyny bawią szie nami, wspólnie ze „służbą zdrowia”, z systemem religijnym, sanepidem,
  bo mają w tym CEL —> upodlić, ukarać, wyszczepić, zdepopulować – jak szie mamy bronić ?

  pozdrawiam – nie jestem prawnikiem, tutaj nie mogę pomóc…

 71. wanderer said

  Sarmata,

  Popieram w calej rozciaglosci. Najprostsze rozwiazania sa najlepsze.

 72. Ktoś said

  https://plejada.pl/newsy/doda-udostepnila-nowe-teorie-dotyczace-koronawirusa-w-gre-wchodza-miliony-dolarow/1kwpln4

  Doda szerzy nowe teorie spiskowe na temat koronawirusa. Padły ostre słowa

  Doda jest jedną z celebrytek, które publicznie krytykują zamieszanie wokół koronawirusa i nie do końca wierzą w prawdziwość pandemii COVID-19. Piosenkarka kilkukrotnie udostępniała w sieci różne materiały i artykuły, które miały ujawniać „prawdę” o międzynarodowym problemie wirusowym.

  Nie inaczej jest i tym razem. Doda wzięła na tapet jeden z artykułów, w którym zacytowano słowa Aleksandra Łukaszenki o propozycjach finansowych w zamian za wprowadzenie w kraju tzw. lockdownu.

  Przypomnijmy, że na jednej z ostatnich konferencji prasowych prezydent Białorusi miał otrzymać od Światowej Organizacji Zdrowia ofertę w wysokości ponad 90 mln dolarów w zamian za to, by zamknąć kraj z powodu pandemii COVID-19. Nie zgodził się.

  Po złożeniu odmowie z podobną propozycją wyszedł Międzynarodowy Fundusz Walutowy, który zaoferował głowie państwa aż 900 mln dolarów w zamian za wprowadzenie lockdownu.

  W artykule czytamy, że nie tylko prezydent Białorusi otrzymywał propozycje finansowe w zamian za zamknięcie granic i wymuszenie na obywatelach zostanie w domu.

  A teraz bardzo WOLNOŚCIOWE PYTANIE

  ILE w ŁAPĘ wziął kaczyński, morawiecki, szumiński… i reszta szprzedajociuchów wadowicko-czestochowsko-toruńskich

  za ROZPIERDOLENIE covidowem LOCKDOWNEM na Wielkanoc KRAJU

  i ILE ŻĄDAJĄ obecnie za tzw JESIENNY NAWRÓT tegoż

  i co zrobi twardy KATOOBĘDNY AKTYW KLĘCZNIKOWY jak się okaże jak ich ukochany żolibórski Nadęt

  wraz ze swoimi banderowsko-bolszewicko-syjonistyczno-katolickimi pretorianami

  ROZPIERDOLIŁ PBK Polski i OKRADŁ Naród z już setek MILIARDÓW złotych (bo o tyle spadły oszczędności według NBP)

  z POBUDEK nie JUDASZOWO SREBRNIKOWYCH jakby to się wydawało po działalności kliki partyjnej zwanej rząd mateusza mazowieckiego
  (bo to ta sama numerologiczna liczba co tamtego żydowskiego antypolskiego ZOOLOGICZNEGO NIENAWISTNIKA)

  ale z LENINOWSKO-HITLEROWSKO-WATYKAŃSKEJ… WYSSANEJ z MLEKIEM JUDAIZMU zwykłej UBERludzkiej PODŁOŚCI i ZAWIŚCI

  jaka dręczy PODRÓBY NARODU WYBRANEGO w stosunku do Lechickiego ORYGINAŁU.

 73. seler said

  GŁOS Obywatelski
  Nawrót zbiorowej psychozy – Zbigniew Modrzejewski
  4 dni temu
  .https://www.youtube.com/watch?v=hhe-al6WBUA

 74. seler said

  Wielkie protesty w Niemczech przeciwko totalitaryzmowi koronawirusowemu
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wielkie-protesty-w-niemczech-przeciwko-totalitaryzmowi-koronawirusowemu

  plandemia uruchamiana pilotem TV wystającym z rozporka ministra…
  namordniki probierzem, barometrem postawy Polaków ?
  kłamstwa i terror oprawców powinno być ścigane
  z urzędu… który „mecenas” szie odważy ?
  w imię Prawdy ? …dla tych co jaj nie mają ?
  czy warto jeszcze chodzić na wybory,
  a może olać to ciepłym moczem ?
  czy przejść na islam ?
  mam dylemat…
  czy i kogo ?
  yebać…

 75. Janko said

  Dzikie zwierzęta nie robią ludziom krzywdy.

 76. JerzyS said

  Dobre strony Coronowirusa

  Rząd
  „MOŻE ZWALNIAĆ DOWOLNĄ LICZBĘ URZĘDNIKÓW W ORGANACH WŁADZY PUBLICZNEJ, W
  SĄDACH I TRYBUNAŁACH, JEDNOSTKACH BUDŻETOWYCH, PAŃSTWOWYCH
  FUNDUSZACH CELOWYCH.”

  https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020080312843629-gdzie-tu-pracowac-gdzie-tu-zarabiac-sputnik/

 77. JerzyS said

  Dobre strony Coronowirusa

  Rząd
  „MOŻE ZWALNIAĆ DOWOLNĄ LICZBĘ URZĘDNIKÓW W ORGANACH WŁADZY PUBLICZNEJ, W
  SĄDACH I TRYBUNAŁACH, JEDNOSTKACH BUDŻETOWYCH, PAŃSTWOWYCH
  FUNDUSZACH CELOWYCH.”

  cytat za artykułem pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020080312843629-gdzie-tu-pracowac-gdzie-tu-zarabiac-sputnik/

 78. JerzyS said

  Pytanie:
  Czy Szumowski ma swoje zdanie,
  czy tylko wykonuje polecenia i robi za piorunochron?

  ——
  Serio Pan pyta?
  Admin

 79. . said

  Wanderer @

  Wieś. Tam jest często inaczej. Nie ma tylu namordnikarzy co w miejskich kościołach.
  Podobnie w wiejskich sklepikach.
  Coraz częściej jadę na wieś. Zwłaszcza w niedzielę. Człowiek od razu inaczej się czuje. Więcej wolności.

 80. bryś said

  JerzyS – widocznie są jeszcze jacyś Polacy w urzędach. Trzeba miejsca dla swoich.

 81. JerzyS said

  @Bryś

  W urzędach nie ma Polaków .
  Tam są całe rody!

 82. JerzyS said

  „Rząd planuje wdrożenie ustawy o służbie cywilnej, co umożliwi dokonanie jakościowego przeglądu kadr.”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: