Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezsenna o Wolne tematy (24 – …
  Sudbina Srba o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zamiast okolicznościowych komentarzy

Posted by Marucha w dniu 2020-08-06 (Czwartek)

Podczas gdy na politycznej scenie naszego bantustanu trwają przepychanki, kto ma zostać jasnym idolem obozu zdrady i zaprzaństwa, a w obozie płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm przygotowują nową umowę koalicyjną gwoli wzmocnienia pozycji politycznej Mateusza Morawieckiego, którego Naczelnik Państwa musiał wynieść na szczyty po osłabieniu spowodowanym felonią prezydenta Dudy z lipca 2017 roku, kiedy po oszałamiającym sukcesie premiera na forum Unii Europejskiej w sprawie budżetu, rozpoczęły się rozmowy z górnikami na temat likwidacji przemysłu węglowego – bo ten sukces, podobnie zresztą jak każdy inny, ma swoją cenę, a jak się okazało, kopalniany koronawirus jednak wszystkiego nie załatwi, nawet jeśli pojawi się w nowej, straszliwej postaci podczas „drugiej fali”, którą po wyborach prezydenckich proklamował pan minister Szumowski – właśnie minęła 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Jestem pewien, że i ona, podobnie jak kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, stanie się okazją do otwarcia kolejnych frontów walki w przepychance między dwoma obozami, ale nie o to w tej chwili chodzi, bo zamiast okolicznościowych komentarzy warto przywołać wydarzenia i opinie, jakie na temat Powstania odnotowali uczestnicy tych wydarzeń.

Na początek o tym, jak wyglądało przygotowanie, to znaczy – kompletny brak przygotowania Powstania – od strony politycznej. Każda akcja wojskowa powinna być bowiem elementem jakiejś polityki, bo w przeciwnym razie staje się bezcelową rzezią – a tymczasem w przypadku Powstania takiej polityki nie było.

Jeśli chodzi o Związek Sowiecki, to Stalin miał już gotowy rząd złożony ze swoich agentów, więc nie miał żadnego interesu, by układać się z rządem Rzeczypospolitej na uchodźstwie, którego zresztą nie uznawał. Zatem na tego „sojusznika naszych sojuszników” nie było można liczyć, ale pozostawali jeszcze dwaj sojusznicy, zwłaszcza – Wielka Brytania.

Oto, co na ten temat pisze Adam hr. Ronikier w swoich „Pamiętnikach 1939-1945” datą 4 grudnia 1943 roku:

„W tym czasie otrzymałem gwałtowne wezwanie od Tyszkiewicza, bym do Warszawy w ważnej i nie cierpiącej zwłoki sprawie przyjechał i 4 grudnia się tam znalazłem. Okazało się, że pragnie mnie widzieć Anglik wydelegowany do Warszawy celem rozmówienia się z szeregiem osób i że jedną z nich mam być ja. (…) Anglikiem owym był pan Horacy Coock, dawniejszy radca ambasady w Petersburgu przy Buchananie, obecnie w Polsce noszący nazwisko Henryka Cybulskiego. (…)

Zaczął on od tego, że wobec nas (…) się wylegitymował, jako szpieg angielski, co na nas słuchających wielkie zrobiło wrażenie. Następnie mówił przez czas dłuższy, jakby formułując zamiary swojego rządu na przyszłość i pod adresem naszym skierowując życzenia tego rządu. (…) Wtedy przeszedł do sprawy stosunku do Sowietów i formułując swe o tym zdanie, powiedział dosłownie:

„Anglii nie stać na to, by ryzykować trzecią wojnę światową, z Sowietami musi być sprawa zakończoną jeszcze w trakcie tej wojny” – i jako wyjaśnienie dodał, że czekanie wszelkie mogłoby pociągnąć za sobą wielkie ich wzmocnienie. (…)

Wracając do spraw polskich powiedział on, że w wielu punktach różni się z nami co do metod u nas stosowanych – jedna z nich najbardziej niezrozumiała, to owo strzelanie do trupa, jakim przecież są Niemcy obecnie. »Czyż – powiedział z wielkim przejęciem – macie tak dużo inteligencji, że nią szafować możecie i chcecie? Czyż myślicie że Anglicy nie wiedzą, jakie ofiary zostały już przez Polskę poniesione, a na przyszłość przecież gromadzenie sił jest koniecznością, bo odbudowa kraju i rola, jaką ma odgrywać, będą tak wielkie, że każdy zaoszczędzony człowiek, tym bardziej z inteligencji, będzie miał wartość nie do ocenienia.«”

A w roku 1944 Ronikier pisze:

„Na zebraniu u Knoffa dyskutowaliśmy obszernie przede wszystkim o młodzieży naszej. (…) W jednym punkcie tylko nie doszedłem do porozumienia z tymi, których się radziłem, mianowicie w sprawie ofiar ponoszonych dla sprawy naszej przez szafowanie nimi. Warszawa była jakby zahypnotyzowana żądzą zemsty nad Niemcami, zdawała się tracić z oczu konieczność patrzenia na sprawy rozumnie i spokojnie. (…) Jeden generał polski, którego spotkałem u Tyszkiewicza, nie wahał się mnie, ojcu pięciu synów, powiedzieć dosłownie: »Niech będzie jeszcze sto tysięcy ofiar nawet, byleby raz wroga tego powalić na kolana«. (…)

Mając na myśli ratowanie substancji narodu i słowa wypowiedziane do mnie przez pana Coocka, zdawało mi się, że rodacy moi w stolicy, gdy chodziło o ten temat, byli pozbawieni po prostu zdolności myślenia kategoriami politycznymi.”

I wreszcie w lipcu 1944 roku wspomina:

„… jednak w gronie zaufanym rozważaliśmy warunki, które Niemcom przedstawione byłyby dostateczne, by czynniki polskie od popełnienia szaleństwa byłyby w stanie odwieść. (…) 18 lipca opuściłem Warszawę (…) W Krakowie oświadczył mi pan Schindhelm (Obersturmbannfuhrer – SM), że (…) wiadomości w sprawie przygotowań do powstania w kraju tak dalece obecnie przybrały na sile, że musi mnie prosić, bym się zastanowił nad sposobami zażegnania całej sprawy, która nową falę terroru odwetowego sprowadzić musi na Polskę i na nowo ją we krwi pogrążyć. (…)

W rezultacie tych narad w dniu 25 (lipca – SM) znalazłem się u Schindhelma. (…) Zakomunikowałem mu, że (…) powstanie da się zażegnać jedynie wtedy, gdy ze strony niemieckiej dokonany zostanie czyn o charakterze »grosszugig«(…) Takim czynem jedynym (…) mogłoby być oddanie Warszawy przez Niemców dobrowolnie, bez wystrzału w ręce AK i to wraz z odpowiednim terenem obejmującym najbliższe powiaty, a co najmniej takim, który by obejmował potrzebne do lądowania lotniska dla sprowadzenia z Anglii na drodze lotniczej odpowiedniej jednostki wojskowej polskiej, złożonej co najmniej z dwóch dywizji, a także przyjazdu przedstawicieli władz polskich.(…)

Prawie bez wahania oświadczył mi, że się zaraz porozumie z Berlinem.(…) Stało się jednak inaczej, znaleźli się ludzie, którzy wzięli na siebie tę straszną w skutkach decyzję, by powstanie stało się faktem!”

A oto, co w swoich „Dziennikach” pod datą 16 sierpnia 1944 r. notuje Józef Goebbels:

„Widać to teraz znowu przy okazji dyskusji na temat partyzanckiego powstania w Warszawie. Prasa angielska nazwała je już teraz »brudnym interesem«. Najwyraźniej polscy emigranci w Londynie wezwali warszawskich partyzantów do oporu. (…) Wskutek tego warszawski ruch oporu został wystawiony na masowe działanie naszej broni; skutki można sobie wyobrazić. (…) Tym samym polscy emigranci w Londynie utracili jedyne swoje oparcie w polskiej stolicy, a Stalin w najtańszy sposób skatynizował (sic!) polską arystokrację, obóz narodowo-polski. I taki był chyba cel tego przedsięwzięcia.”

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 5 do “Zamiast okolicznościowych komentarzy”

 1. Marek said

  I tak oto grubas Goebbels przemówił prawdą, a nie klamstwem, z czym zazwyczaj jest kojarzony.

 2. Wielki szum z szajba koronawirusowa w mediach, a tu cichcem zydowskie sk#%%syny dokanczaja agonie kopaln wegla brunatnego….KWB Konin i KWB Adamow.
  „…Właśnie ogłoszono, że niejaki Zygmunt Solorz zamyka z końcem roku kopalnię w Adamowie. Dla niewtajemniczonych pan S. to miliarder, właściciel stacji telewizyjnej POLSAT, wielu innych poważnych biznesów, w tym niemal stu procent akcji Kopalni Węgla Brunatnego Adamów SA, a zaczynał wiele lat temu, od handlowania wartburgami” Coscie zrobili wyborcy; bezduszni i zdemoralizowani i wylacznie posiadacze paszportow z orzelkiem a nie Polacy. Narodu Polskiego ktory by nie oddal piendzi ziemi wlasnej oczyzny juz nie ma ….
  ttps://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020080712866909-a-jednak-mozna-zamykac-kopalnie-sputnik/

 3. NC said

  Re 1: Grubasem to był Goering, kulasek Goebbels był chudziną.

 4. Birton said

  to prawda? jeśli tak, wszyscy umoczeni, od członków Okrągłego Żydowskiego Stołu począwszy, powinni wisieć

 5. lewarek.pl said

  Jeśli już został poruszony temat wybuchu Powstania Warszawskiego, to warto zwrócić uwagę na generała Okulickiego. Wysłany został do Warszawy z misją powstrzymania Powstania, a po przybyciu okazał się głównym jego inspiratorem. Być może, gdyby nie Okulicki, Powstanie by nie wybuchło. Pięknie to współgra ze słowami Goebbelsa:
  „Tym samym polscy emigranci w Londynie utracili jedyne swoje oparcie w polskiej stolicy, a Stalin w najtańszy sposób skatynizował (sic!) polską arystokrację, obóz narodowo-polski. I taki był chyba cel tego przedsięwzięcia.”
  Po wojnie Okulicki został pojmany przez Sowietów, osądzony na 10 lat, a potem zastrzelony na Łubiance. Oddał Sowietom wielką przysługę, nie był już potrzebny..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: