Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Spotkałam świadka ludobójstwa
  Krzysztof M o Świat przedstawiamy sobie różn…
  Krzysztof M o Klęska ukraińskiej Wunderwaffe
  Boydar o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Boydar o Wolne tematy (37 – …
  Kar o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Laterna Magica o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Sudbina Srba o Zamieszki w serbskim Koso…
  UZA o Namiot z atrakcją w środk…
  lewarek.pl o Wolne tematy (37 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (37 – …
  lewarek.pl o Anglosaskie elity hamują PiS-o…
  lewarek.pl o Niewierzących – do piachu…
  lewarek.pl o Namiot z atrakcją w środk…
  Sebastian o Zamieszki w serbskim Koso…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Szumowski a Ruda Śląska

Posted by Marucha w dniu 2020-08-07 (Piątek)

Nasz „nieoceniony” Minister Zdrowia wydał kolejne rozporządzenie, które z powrotem zaostrza rygory profilaktyki antywirusowej w wybranych miastach/powiatach, w których ostatnio odnotowano największe przyrosty stwierdzonych zakażeń tajemniczym koronawirusem.

Zaznaczam – stwierdzonych, co siłą rzeczy „faworyzuje” miasta/powiaty w których wykonywana jest największa ilość testów na koronawirusa, a więc np. miasta, których wielu mieszkańców pracuje na kopalniach.

I takim miastem (na prawach powiatu) jest położona na Górnym Śląsku i w sercu aglomeracji (socjolog powiedziałby: konurbacji) katowickiej Ruda Śląska. To niemal 140-tysięczne dziś miasto, złożone z 11 dzielnic, do niedawna w większości stanowiących osobne organizmy zostało przez min. Szumowskiego oznaczone kolorem czerwonym.

Co oznacza, że jego mieszkańcy poddani będą surowszym, niż choćby sąsiednie miasta restrykcjom, jeśli chodzi np. o nakaz noszenia maseczek, dozwoloną liczbę osób w środkach transportu czy lokalach gastronomicznych itp.
[Temu indywiduum odbija władza… – admin]

Dla każdego przytomnego mieszkańca aglomeracji jest jednak oczywiste, że w tym przypadku to rozwiązanie jest absurdalne. W graniczących ze sobą miastach aglomeracji (konurbacji), od niedawna zorganizowanych w Górnośląsko – Zagłębiowską Metropolię funkcjonuje np. wspólna komunikacja zbiorowa (kolej, autobusy, tramwaje). Ruda Śląska graniczy m.in z Katowicami, Chorzowem, Bytomiem, Zabrzem i Świętochłowicami.

Trudno mi wyobrazić sobie sytuację, gdy w tramwaju, autobusie czy pociągu przed wjazdem na teren Rudy Śląskiej pojawia się jakiś mądrala, który ogłasza zdumionym pasażerom, że jakaś ich część musi wysiąść na najbliższym przystanku bo jest ich za dużo jak na wyobrażenia min. Szumowskiego o Rudzie Śląskiej. Albo, że komuś wlepia się mandat za brak maseczki, bo ma pecha, że znalazł się w Rudzie Śląskiej, zaś ktoś inny się śmieje, bo jest kilkanaście metrów obok, czyli poza „strefą zagrożenia”.

Granice między miastami aglomeracji są często niezauważalne. Ale zdaje się min. Szumowski z warszawskiej perspektywy dostrzega je bardzo wyraźnie.

Naśmiewam się, bo działalność Ministerstwa Zdrowia w sprawie tzw. „pandemii” nosi wszelkie znamiona tragikomedii. Moją opinią można się naturalnie niespecjalnie przejmować, ale w podobnym tonie wypowiada się również np. poseł koalicji rządowej – dr Andrzej Sośnierz, były szef NFZ i wcześniej Śląskiej Regionalnej Kasy Chorych.

Jacek Matusiewicz
7.08.2020
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 90 do “Szumowski a Ruda Śląska”

 1. seler said

  POSZUKIWANY ŻYWY LUB MARTWY

  http://www.bing.com/images/search?q=%C5%82ukasz+szumowski+foto&qpvt=%c5%82ukasz+szumowski+foto&form=IGRE&first=1&scenario=ImageBasicHover&cw=1117&ch=507

 2. Peryskop said

  Jeśli będzie rósł – a będzie – sprzeciw społeczeństwa wobec absurdalnych i sprzecznych z ustawami obostrzeń, to przy naciskach z góry (WHO, ONZ, banki) szumorawiece mogą zostać zmuszeni do wprowadzenia stanu wyjątkowego.

  Jako III faza corona ściemy.

 3. Kojak said

  od samego poczatku mowilem ze ten Szumowski to ewidentny lajdak i oszust bowiem od poczatku ordynarnie klamal i maniplulowal ludzi ! Ludzie na mnie naskakiwali alez ,,lun profysur,,! Ja mowilem ze lekarze z SS tez nierzadko byli ,, profysurami a ,,dochtorami,, to juz masowo !

 4. Olo said

  To regularna wojna jaką bandyci z żydobanderowskiej dobrej zmiany prowadzą przeciw narodowi polskiemu. Na pierwszy ogień poszli Ślązacy i górnicy, później przyjdzie kolej na resztę. Aż do całkowitego wyczyszczenia Polski z Polaków i zasiedlenia Polin przez nowych osadników.

 5. wanderer said

  Nie przypominac idiocie, bo jeszcze podchwyci i zamknie restrykcjami wszystkich hanysow i gorolow.

  Ciul jedyn.

 6. seler said

  obrazek

  http://www.bing.com/images/search?view=detailV2&ccid=zZFqFFHL&id=CF373F2D0243EB055F45FD524A697D42C273B357&thid=OIP.zZFqFFHLKXLB_EMsEdmLEQHaE7&mediaurl=https%3a%2f%2fforumemjot.files.wordpress.com%2f2020%2f06%2fscreenshot_2020-06-03-plakaty-z-c581ukaszem-szumowskim-na-przystankach-zakc582amywanie-statystyk-.png&exph=429&expw=644&q=%c5%82ukasz+szumowski+foto&simid=607997726504782739&ck=61AB18744838E39708BD0096D460E3B3&selectedIndex=430&FORM=IRPRST

 7. bryś said

  To tylko 6 lat temu, a wydaje się że wieczność…

  https://dziennikzachodni.pl/protest-gornikow-w-katowicach-z-rzadem-trzeba-sila-zdjecia-i-wideo/ar/c3-3419401

 8. Jack Ravenno said

  @1 SELER a na ch… żywy?

 9. seler said

  re: 7 Jack Ravenno

  😉 😉 😉
  bo prawdopodobnie nie zastrzeli szie siekierą
  i będzie mu chyba trzeba pomóc
  w tym „samobójstwie”…

 10. Boydar said

  „… działalność Ministerstwa Zdrowia w sprawie tzw. „pandemii” nosi wszelkie znamiona tragikomedii …”

  Ministerstwo o tym doskonale wie. A robi tak bo mu za to płacą.

  Nie wiem jaki w rzeczywistości jest Szumowski ale na jego twarzy obserwuję straszliwe zażenowanie. No ale, nie każdy jest Karolem Wojtyłą, ten to nawet nie mrugnął.

 11. seler said

  Jest decyzja ws. obowiązku noszenia maseczek. Rozporządzenie zacznie obowiązywać od soboty 08-08-2020

  „Z uwagi na fakt, że obserwujemy coraz częstsze lekceważenie obowiązku zasłaniania nosa i ust, co może skutkować nowymi zakażeniami, oraz biorąc pod uwagę opinie lekarzy, którzy nie widzą istotnych przeciwwskazań do noszenia masek, zdecydowaliśmy się, że od soboty z obowiązku zakrywania nosa i ust w sklepach, urzędach czy transporcie zwalniają ściśle określone w rozporządzeniu wskazania. Poza nimi obowiązek zasłaniania twarzy jest powszechny”

  https://www.msn.com/pl-pl/news/other/jest-decyzja-ws-obowiązku-noszenia-maseczek-rozporządzenie-zacznie-obowiązywać-od-soboty/ar-BB17HKLI?ocid=BingHPC

  —————-
  Ten skurwiel kłamie w żywe oczy. Psychopata.
  Admin

 12. seler said

  to jeszcze nie koniec… terror psychopatów dopiero szie rozkręca

  Od 1 września maseczki będą obowiązkowe nawet dla chorych i aby ich nie nosić wymagane będzie zaświadczenie

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/od-1-wrzesnia-maseczki-beda-obowiazkowe-nawet-dla-chorych-i-aby-ich-nie-nosic-wymagane

  „Nie wiadomo jeszcze jaka ma być forma tego zaświadczenia, ani kto będzie wydawał zezwolenia, ale już zapowiedziano, że będzie o nie bardzo trudno i tylko niewielki ułamek Polaków może na nie liczyć. Pozostali mają być przymusowo zamaskowani. Zapowiedziano, że nowe obostrzenie zostanie wprowadzone w najbliższych dniach podczas specjalnego posiedzenia Sejmu.”
  […]
  ” Zdumiewające przy tym jest to, że lekarze twierdzą oficjalnie, że noszenie masek jest zdrowe, nie powoduje spadku saturacji i nie grozi hipoksją chociaż są tony badań wskazujące, że jest odwrotnie. Na przykład to badanie dowodzi, że PaO2, czyli ciśnienie parcjalne O2 w krwi tętniczej, spada u osób noszących maski. Jak lekarze mogą zatem twierdzić, że to jest zdrowe? Czy ci, którzy tak twierdzą są niedouczeni czy też cyniczni? Poza tym powinno się stale przypominać ludziom, że maski trzeba zmieniać co 30 minut, bo gdy ktoś chodzi w jednej przez cały czas to grozi mu grzybica płuc oraz bakteryjne zapalenie płuc, a potem już znajdzie się na kursie i ścieżce do covidowego szpitala, z którego może już nie wyjść. Być może właśnie taki jest cel tej maskarady.”
  czytaj dalej…
  __________

  jeżeli wprowadzą terror RozpoŻądzeniem RM, jak do tej pory, to jest to bezprawie,
  gdyż jest to przepis niższy rangą niż Ustawa, i jeszcze niższy niż zapis w Konstytucji,
  mało tego,
  obowiązuje przecież tzw. RODO i nie musimy podawać danych wrażliwych,
  dajmy na to z zaświadczenia lekarskiego, jakiemuś policjantowi, kierownikowi sklepu,
  kierowcy itp. …szczerze mówiąc, jaki konował teraz wypisze takie zaświadczenie,
  skoro uczciwych LEKARZY pozbawia szie praw do wykonywania zawodu,
  a nas praw do normalnego życia i praw obywatelskich ?

  barbarzyńcy – bo koorwy to za delikatne słowo – chcą nas wpędzić w choroby, oskubać
  mandatami, zamknąć w aresztach domowych, udupić innymi „obostrzeniami”
  i mamy być za to wdzięczni ? …prowokują do zamieszek, żeby nas zdziesiątkować,
  jak… w Powstaniu Warszawskim… w takiej Rumunii na przykład, w roku 1989
  wojsko zaje.bało Nicolae Ceaușescu, za to że latami gnębił Naród…
  w Polin ani nie do pomyślenia, ani nie do wykonania – z widłami mamy iść na knesejm ?
  wszystkie „służby” już skoorwione…. nawet kler… czemu szie nie dziwię…

 13. Peryskop said

  Seler, dzięki że czuwasz.

  Haczyki Levi’s – ! uwaga na takie mylące autospelczeki, gdy napisałem te dwa wyrazy łacińskie poniżej :

  Vacatio legis kilka godzin.

  Ciekawe, czy w nowym rozporządzeniu RM jest klauzula, czyniąca nieważnym wcześniejsze rozporządzenie RM o maskowaniu – bodaj z kwietnia br. ?

 14. Boydar said

  „nawet” … chłe chłe …

 15. Bryś said

  Pokojowe współistnienie. Nie mam nadziei że dobiega końca. Zdebilniane zap…..a w kagańcach aż miło, a tu jaśniepaństwo : „obserwujemy coraz częstsze lekceważenie obowiązku”. Trzeba się było czołgać, to może jaśniepaństwo by się nie zesrożyło.

 16. ? said

  MOZ NSZZ Solidarność WSS nr 3 w Rybniku
  15 godz. ·
  W nawiązaniu do dzisiejszej naszej rozmowy telefonicznej, chcę panu opisać jak wyglądało w dniu dzisiejszym pobranie wymazu na COVID19 w psychiatryku. Już w trakcie wypisywania kart zlecenia na badania dowiedziałyśmy się, że jest nakaz zaznaczenia opcji: materiał pobrany od osoby ze styczności. Na naszą odpowiedź, że nie miałyśmy kontaktu z chorym ani zakażonym usłyszałyśmy, że tak nakazano z góry. Na pytanie koleżanki co znaczy z góry otrzymała informacje, że jest taki nakaz od wojewody. Po dalszym naszym sprzeciwie usłyszałyśmy, że mamy zanaczyć co chcemy. Więc zaznaczyłyśmy opcję: zdrowe. W trakcie oddawania zleceń osoba odbierająca poprawiła w obecności koleżanki jej kartę na kontakt z chorym. Pan został poiformowany, że jest to fałszowanie dokumentów i grozi to prokuraturą. Jednak tym się nie przejął i z naszych informacji poprawił jeszcze kilkanaście kart. Zaniepokoiło nas to w jaki sposób badanie zostało przeprowadzone. Wymaz został pobrany z wewnętrznej strony policzka przy zębach trzonowych. Patyczki do wymazów( zapakowanie pojedyńczo w foliowych torebkach) były wyciągane z tekturowego używanego pudełka. Ratownik nie miał ubranego kombinezonu tylko założoną maseczkę. I do momentu zwrócenia uwagi pobierał w jednych rękawiczkach nie zmieniając ich do różnych osób. Osoba dodatkowa która zbierała zlecenia na badania była ubrana w prywatne ubrania i nieposiadała maseczki ani rękawiczek. W tym wszystkim uczestniczyła pielęgniarka epidemiologiczna z naszego szpitala, która nie reagowała na nasz protest związany z zanaczeniem nieprawdy oraz nie zareagowała na wyposażenie personelu robiącego nam wymaz. Wnętrze ambulansu( stara karetka wojskowa) wyglądało jak by było użytkowane do przewozu różnych rzeczy a nie do pobierania próbek. Jak później dowiedziałyśmy się pielęgniarka epidemiologiczna nie była nam w stanie udzielić informacji na temat w którym laboratorium będą wykonywane wyniki. Personel jest zbulwersowany tym jak nas potraktowano. Pozdrawiam i przesyał informację którą otrzymałyśmy na temat badań.

  To jest skandal!!!
  Tak się traktuje personel szpitala !!???
  Jako MOZ będziemy interweniować !!!!
  Dziękujemy za informację i prosimy o dalsze nie bójcie się na informować o wszystkim !!!

  Znowu znana fundacja dała popis!!!

  Udostępnianie i nie pozwólmy tak traktować ludzi!!!!

  Tak fałszuje się statystykę zakażeń i mamy w Rybniku czerwoną strefę!!!!

  .https://www.facebook.com/1454178968043082/posts/2989661674494796/?d=n

 17. seler said

  Nowa Normalność: Zaświadczenia wymagane, wesela odwołane! Szumowski i Cieszyński w akcji! || NCzasTV

  .https://www.youtube.com/watch?v=xAPP0uzgfTc

 18. I*** said

  (11) Seler

  O decyzji poinformował (młody a jaki „zdolny”) koszerny wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński – zamieszany w kolejną (wcześniej ministerstwo zakupiło bezużyteczne chińskie maseczki) aferę na szczeblu ministerialnym, dotyczącą zakupu po zawyżonych cenach tureckich testów na obecność koronawirusa. Dorn(baum) już zawiadomił prokuraturę. Chodzi o kwotę około 27 mln złotych – o tyle przepłacono za te testy.
  Interes (żydowski) szie kręci w najlepsze… naszym kosztem!

 19. Boydar said

  „… i mamy w Rybniku czerwoną strefę …”

  Nie, nie macie. Ona jest czerwona wyłącznie na ich mapach. Takim stwierdzeniem kalifaktoruje Pan fikcję literacką.

  Ona oczywiście jest czerwona, ale nie w aspekcie „koronawirusa”. I przyznać wypada, że określenie „pandemia” nie odbiega zasadniczo od stanu faktycznego.

 20. Antares said

  „Temu indywiduum odbija władza… – admin]”
  Po wyborach już z niczym nie muszą się kryć. Interesuje mnie czy są granice po przekroczeniu której naród pęknie. Patrząc teraz jak się większość temu poddaje to wątpię.

 21. JW said

  „Trudno mi wyobrazić sobie sytuację, gdy w tramwaju, autobusie czy pociągu przed wjazdem na teren Rudy Śląskiej pojawia się jakiś mądrala, który ogłasza zdumionym pasażerom, że jakaś ich część musi wysiąść na najbliższym przystanku bo jest ich za dużo”

  A mnie nietrudno. Co więcej, idę o zakład, że w takiej sytuacji wytypowane do wysiadki polactwo za każdym razem karnie opuszczałoby pojazd z podkulonymi ogonami, a gdyby ktoś się zaczął burzyć, zaraz zostałby zaszczekany przez resztę hołoty w pojeździe.

 22. Aspera said

  @12 Seler
  „…. nawet kler ….”
  mała ilustracja:
  .https://deon.pl/kosciol/komentarze/wielu-katolikow-gorszy-innych,957115
  ” …. I ciągłe tłumaczenie: bo mam astmę, bo choruję. Człowieku, to nie chodź do kościoła (i sklepu) ….”
  dodatkowo bydlak lekceważy chorych na astmę i wygania z kościoła

  @12
  ” …. kłamie w żywe oczy. …. Admin”
  najwyraźniej. Przepis rzekomo ogłoszony wczoraj, ma obowiązywać od dzisiaj, a nie ma go ani na stronie Ministerstwa Zdrowia ani na ISAP w sejm.gov.pl

  Władza działa jak przed wojną u zachodniego sąsiada: poprzez propagandę i szczucie jednych na drugich, a nie poprzez legalne akty prawne

 23. Siekiera_Motyka said

  Nie będę pontyfikowal „Ludzie powinni się obudzić bo to w ogóle nic nie daje.

  Ale tutaj jest świetna prezentacja statystyk Szwecji która wyraźnie pokazuje z czym mamy do czynienia, Ostrą Grypom.

  .https://softwaredevelopmentperestroika.wordpress.com/2020/07/19/covid-19-sweden-a-summary/

 24. Witek said

  Koleni ” księża niezłomni” się ujawniają.
  Przyszedł czas na etatowego czyściciela KK w Polsce. Przyjaciela Sekielskich
  .
  „Mimo zagrożenia część wiernych przychodzi na msze bez maseczek ochronnych. – Należy to traktować jako złamanie piątego przykazania. Oczywiście nie chodzi o zabijanie w sensie dosłownym, a o narażanie życia i zdrowia innych przez własną nieodpowiedzialność lub lekkomyślność. To grzech i należy się z niego spowiadać. Maseczki są obowiązkowe w czasie mszy. Nie obejmuje to duchownych, ale ja, udzielając komunii, zawsze zakładam maseczkę, żeby minimalizować zagrożenie – mówi nam ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

  I dodaje: – Przecież wystarczy, że na msze przyjdzie jedna osoba zakażona. Koronawirus rozsieje się bardzo szybko i chorych może być wiele osób. Moi podopieczni z domów opieki nie wychodzą od pięciu miesięcy. Nawet do kościoła. By uniknęli choroby, odprawiam im msze polowe”

  No tak. Sam buja się od stacji TVN po Polsat czy Pospieszalskiego.
  By grzmieć na kościół!
  A sam od 5 miesięcy trzyma w areszcie domowym osoby niepełnosprawne.
  W imię mniłości i troski, rzecz jasna!!!
  Odebrać mu prawo do opieki nad nimi bo opiekun z niego gooowniany!

 25. Enya said

  Panie Witoldzie, co to za pomstowanie na jednego z najuczciwszych kapłanów w Polsce. Bój się Pan Boga. Wstydź się i opamiętaj w tym swoim hejcie.
  Nie wiem, co krąży w powietrzu, ale jest to jakiś miks paskudny. Miałam dwie infekcje od marca i nikomu ich nie życzę. To dziadostwo (pewnie nie sam sars, ale sarsopodobne) ścina z nóg. Człowiek flaczeje w ciągu kilku godzin. Poci się jak goniony w kołowrotku szczur. Ja miałam tylko siły przejść z pokoju do kuchni i z powrotem. Dobrze, że byłam rozsądna i dużo piłam. Lekarstw nie ma (poza aspiryną), lekarz cię nie obejrzy, nie ma temperatury (rzeczywiście nie miałam jej), dla lekarza nie ma zagrożenia.
  Podopieczni ks. Zaleskiego to osoby niepełnosprawne, czym dla nich byłaby taka infekcja, co z personelem, który ew. ogniska zakażenia też by nie przetrwał, niech Pan sobie sam odpowie, i za przeproszeniem nie p…..li głupot.
  Poniosło mnie. Sorki.

 26. solariz said

  rybnicki okreg weglowy jeszcze nie NIEMIECKI …niemcy potrzebuja wegla ,miliony ton..wiec zamkneli kopalnie ludzi pozamykali i oglosili czerwona strefą ..noz sie otwiera w kieszeni ..a polska milczy,,,patrzy jak rozwalaja nasz narod…

 27. bryś said

  Tak tak. Zostańcie w domach!!!!

  Ile według Enya osób zmarło w Polsce w czasach „gównodemii” na inne choroby? Nowotwory, cukrzyce, zawały, wylewy, choroby układu oddechowego spowodowane przez 123433234 innych wirusów i bakterii?

  Ja piiiii.ole. Nawet tu nie ma ucieczki.

 28. Marucha said

  Re 25:
  Pani Enyo…
  Jeszcze światowe kanalie nie wymyśliły „pandemii” Covid, gdy ja, kilka razy w życiu, zachorowałem tak ciężko na grypę, że też nie miałem prawie siły wstać do łazienki.
  Po kilku dniach przeszło.
  Podobnie miały miliony innych ludzi.

 29. Enya said

  Panie Marucha, ale Pan jest człowiekiem aktywnym, wysportowanym, zdrowym pewnie. A przecież w swoim komentarzu odniosłam się do podopiecznych ks. Zaleskiego, osób upośledzonych, obarczonych różnymi chorobami, dysfunkcjami itd. Widział Pan w tv Libickiego bodajże, tego senatora na wózku? Żałość brała patrzeć na niego. A on zakaził innych – młodszych, silniejszych.
  Dawno tu mnie nie było. Forumowicze na Gajówce negują fakt, że Chińczycy wyhodowali sobie (i nam, niestety) tego cholernego wirusa?

 30. Enya said

  Panie Bryś, co ma piernik do wiatraka?
  Czy ja piszę o konieczności lockdownu?
  Piszę o konieczności zachowania ostrożności w przypadku osób niepełnosprawnych i ks. Zaleski tę ostrożność zachowuje. A ja jestem przeciwna napadaniu na niego z tego powodu.

 31. Enya said

  Pan Bryś.
  Co do zarazków, oczywiście żyjemy z nimi, czy ale osoba chora przychodzi do pracy i zaraża innych? No nie. Siedzi w domu dla swojego dobra i innych.
  A po drugie to nie jest zwykły zarazek, tylko odzwierzęcy wirus i zmanipulowany w laboratorium w Wuhan, w każdym razie nie można tego wykluczyć.
  Zawsze była jakaś strategia chronienia się przed chorobami zakaźnymi. A czy to jest pandemia, tego rozstrzygać nie będę.
  Zdrowia życzę.

 32. UZA said

  ad.29) „Forumowicze na Gajówce negują fakt, że Chińczycy wyhodowali sobie (i nam, niestety) tego cholernego wirusa?”

  Nie brak „faktów” na tym świecie i każdy może sobie wybrać taki „fakt”, jaki mu odpowiada – do wiary i do negowania . Podaję trzy tytułem przykładu, co nie wyczerpuje pełnej listy krążących hipotez:

  1) Amerykanie wyhodowali wirusa i podrzucili go Chińczykom, żeby rozwalić Ich gospodarkę oraz mieć pretekst do wysuwania oskarżeń i roszczeń wobec Chin.
  2) Korporacje wyhodowały wirusa, żeby zarobić na szczepionce.
  3) Iluminaci wyhodowali wirusa, żeby wprowadzić NWO.

 33. Boydar said

  .https://www.youtube.com/watch?v=eBMxaOeREHA

 34. Antywirus said

  Żeby nie załapać tego chazaro-wirusa, czy jak mu tam na imię, trzeba chodzić w skarpetkach w kolorze Gwiazdy Dawida. Ten wirus strasznie się boi tego koloru i spierdala od razu na kilometr.

 35. Marucha said

  Re 29:
  Jak na człowieka w moim wieku – nie uskarżam się na choroby, bo inni gorsze mają.
  A co do p. Libickiego – choć litość bierze na jego widok, to jest niezła kanalia.

  Nie wykluczam chińskiej działalności, ale w nią nie za bardzo wierzę. Wirus to jest wynalazek medialny, służący do spanikowania człowieków, nie bardziej groźny niż zwykła grypa. Nikt na niego nie umarł.

  Re 31:
  Zawsze powinniśmy zachowywać ostrożność, gdy jesteśmy chorzy albo otoczeni chorymi. Ale stąd jest PRZEPAŚĆ do takiej cynicznie rozdmuchiwanej histerii, jak w Polsce.
  Gdzie ta pandemia, skoro umiera MNIEJ LUDZI, niż w zeszłym roku?
  Białoruś w ogóle zignorowała „Covid”. I co? I nic.
  Szwecja też podjęła dużo rozsądniejsze kroki. I co? I okazuje się, że miała rację.

 36. bryś said

  Każdy z nas może być nosicielem, co nie znaczy że jest chory, tak więc rodziców i dziadków trzymajmy tak na wszelki wypadek w zamknięciu. Przecież każdy może roznosić te „zarazki” i nie mieć ŻADNYCH objawów chorobowych.

  „A czy to jest pandemia, tego rozstrzygać nie będę.” – dokładnie. Szumowski Pani wytłumaczy. A tak w ogóle lepiej być ostrożnym, nie wychylać się i zostać w domu.

 37. UZA said

  ad.35) „Gdzie ta pandemia, skoro umiera MNIEJ LUDZI, niż w zeszłym roku?”

  Tego argumentu lepiej byłoby unikać, bo wzrost liczby zgonów da się szybko zorganizować – w komunikatach – i , nie daj Boże, w realu.

 38. Enya said

  Niepotrzebnej paniki ja też nie lubię. Ale coś się zmieniło, mam wrażenie, że już nigdy nie będziemy tacy jak kiedyś.
  Wiem, że ludzie są wkurzeni. Ja czasami też. Z jednej strony jestem podatna na infekcje wirusowe, z drugiej, pocieszam się, że mam zerową grupę krwi, a z tą grupą krwi sars nie atakuje. Podobno.
  Reakcja państw jest rzeczywiście ciekawa. Słyszę, że w Szwecji ludzie robią, co im rząd każe, i ani mru mru, żadnego protestu. Pełne posłuszeństwo.
  Sytuacji na Białorusi nie znam.
  Rosja planuje masowe szczepienia od października. Nikt nie będzie zmuszany, ale szczepionka ma być bezpłatna dla wszystkich chętnych, a ministerstwo zdrowia planuje kampanię wakcyjną, tak to się chyba fachowo mówi.

 39. Enya said

  Pan Bryś.
  Szumowski nie musi mi niczego tłumaczyć. Korzystam z wielu źródeł wiedzy.

 40. Enya said

  UZA
  Każda z tych trzech teorii ma sens, każda z nich wskazuje na realne niebezpieczeństwo.

 41. bryś said

  Dokładnie. Zostańmy w domu.

 42. Enya said

  Coś się Pan tak uczepił tego domu?
  A niech tam, niech będzie jak Pan chce.
  (Ja akurat normalnie pracuję i byłam na wakacjach.)

 43. Jack Ravenno said

  @38 ENYA Ja nie wierzę w pandemię. Jej po prostu nie ma. Jest za to wizg mediów i terroryzm państwowy. Sam jestem ciekawy dokąd mają zamiar dojechać na takim „paliwie”. Mam prośbę – niech pani raczy rozejrzeć się trochę szerzej niż dotychczas. Może pani zauważy, że w tzw. cwiszencajcie zabrano ludziom wolność i mało kogo to ruszyło bo przeciez bezpieczeństwo jest najważniejsze…

  A g…no! Nie ma pani już ani wolności, ani tym bardziej bezpieczeństwa. Proszę więc zachować choć rozsądek i trzeźwe myślenie – przyda się już niebawem.

 44. bryś said

  Synonim bezpieczeństwa.

 45. brys said

 46. Ad. 11 (Admin)

  Ten skurwiel kłamie w żywe oczy. Psychopata.

  Tak. To jest psychopata. I ten psychopata chodził do przedszkola, do szkoły, na uczelnię, miał kolegów i nikt, ani rodzice, ani nauczyciele, ani wykładowcy nie zorientowali się, że to jest psychopata?

  Co z nami ku…wa jest,. że nie potrafimy dostrzec łyżki dziegciu w beczce miodu??

  I NIKT TEGO NIE WIDZIAŁ PRZED SZKODĄ??

  Gdzie są NASI intelektualiści? Gdzie są NASI księża??

  Ilu takich czeka dziś w kolejce do władzy?

 47. Enya said

  Chcę tylko dodać, że jak się pyta tych niby bezobjawowych, czy rzeczywiście im nic nie dolega, to jednak zmieniają ton i mówią: no nie, tak różowo nie jest, i zaczyna się wyliczanka, a to ból zatok, a to brak odczuć zmysłowych, a to osłabienie, a to ból gardła, a ktoś jeszcze dodaje: a tak, tak, był epizod duszności. Ludzie wstydzą się mówić o covidowyvh dolegliwościach, bo wtedy w swoim środowisku mają opinię roznosicieli zarazy, a nikt nie chce być piętnowany.
  Może zgonów jest mało, ale ogólnie sars cov 2 podgryza nasze zdrowie. I to mnie martwi, że tak, żyć będziemy, ale będziemy mieli coraz mniej sił, energii, szwungu itd.
  Ja tak sobie tłumaczę jednak dość radykalną decyzję Rosji o wprowadzeniu masowych szczepień
  od października. Może to nie wybrzmialo w moich poprzednich komentarzach, ale tak Panowie, takie są fakty, tam jest już gotowa szczepionka!
  W kwestii wolności (wątek Ravenno). Moje życie tak bardzo się nie zmieniło. Praca, dom, praca, i tak w kółko. Było takie i jest. Tyle że mam te maseczki, piorę je i pilnuję się, żeby mieć je zawsze pod ręką gdy wchodzę do sklepu albo autobusu.
  Błogosławionej niedzieli dla Państwa.

 48. Ad. 47

  Ja tak sobie tłumaczę jednak dość radykalną decyzję Rosji o wprowadzeniu masowych szczepień
  od października. Może to nie wybrzmialo w moich poprzednich komentarzach, ale tak Panowie, takie są fakty, tam jest już gotowa szczepionka!

  Rosjanie mają SWOJĄ szczepionkę. My będziemy mieli zupełnie inną. A jaką?

 49. Marucha said

  Re 47:
  Czyli, krótko mówiąc, stoi Pani po stronie WHO, Billa Gatesa, Pauciego i Szumowskiego.
  Nie spodziewałem się tego po Pani.

 50. Enya said

  Pewnie amerykańską, Panie Krzysztofie. Kupioną za ciężkie pieniądze.

 51. Enya said

  Moim zdaniem po niczyjej stronie nie stoję. Jeśli już, to zdrowego rozsądku. I jestem przynajmniej szczera w tym, co piszę.
  I proszę wziąć poprawkę, że pewni ludzie tutaj jedno piszą, a co robią w życiu i jak się naprawdę zachowują – tego Pan nie wie.

  ———–
  Braku szczerości nikt Pani nie zarzuca. Co do reszty…
  Admin

 52. Jack Ravenno said

  @51ENYA To nie zdrowy rozsądek. To szaleństwo, ale pani ma prawo do tego tylko proszę mnie w to nie mieszać.

  Co ma Rosja – tego pani nie wie. Co ma Gates także pani nie wie. Napiszę wprost. Nic pani nie wie ale mimo wszystko pisze o racjonalności. Ciekawa sprawa.

 53. Boydar said

  .https://www.youtube.com/watch?v=HNOfoOSdvzA

 54. NyndrO said

  Libicki jest wyjątkową kanalią. Nawet, jak na nich.

 55. Enya said

  Nie zna mnie Pan, przeczytał Pan kilka moich krótkich komentarzy, a twierdzi Pan, że nic nie wiem. Poza tym, ja w nic Pana nie mieszam.
  Litości Ravenno, trochę też pokory.

 56. NyndrO said

  Lubię takie. Nie, Chłopy? Zoba jakie to waleczne! MMMMM. Oł je!

 57. Boydar said

  Bardzo się nie dziwię; jakby co to najwyżej przysiądziesz z lekka i natychmiast jest spokój w rewii.

 58. . said

  Seler @

  Od Soboromu Watykańskiego II księża są formowani w masońskich seminariach.
  To są debile. Chciwe hieny, kapłani ery wodnika oraz światowego rządu. Nie ma co na nich liczyć. Dziś słyszałem z ambony, że ludzie mają w kościele mieć namordnik. Dupki masońsko – pisowskie i tyle.

 59. Boydar said

  Pytanie jest, można rzec, klasyczne – „czy leci z nami pilot ?”

  A stwierdzić bezpośrednio nie sposób – drzwi do kabiny szczelnie zamknięte.

 60. Enya said

  Panie Nyndro, czyli rozumiem, na Gajówce samo chojractwo, nikt się nie obawia wirusa, rąk nie myją, namordników nie noszą, cudze chuchy im niestraszne.
  Okay. Zrozumiałam. Dotarło.;)

 61. Marucha said

  Re 60:
  Wtrącę się.
  Otóż źle Pani rozumie. Zaraz to rozwinę.

  1. Nie ma żadnej „pandemii”, jest histeria zidiociałych mas, umiejętnie podkręcana przez wiadomych.
  2. Traktujemy koronawirusa tak, jak każdego innego wirusa grypy. Myjemy ręce, nie plujemy na siebie, spuszczamy wodę w WC.
  3. Nie widzimy powodu, aby akurat dla tego jednego wirusa zatrzymywać świat, rujnować przedsiębiorstwa, puszczać ludzi z torbami, niszczyć ich plany życiowe, uniemożliwiać pożegnanie się z umierającymi, psuć uroczystości weselne – i doprowadzać do szalejącego BEZPRAWIA (czy Pani go nie widzi?)

  Do tego wszystkiego należny dodać powalająco bezczelną kampanię dezinformacji, dziwnie zsynchronizowaną na całym świecie („zwały trupów”, „krwawe żniwo”, klasyfikowanie samobójców jako ofiary Covid i wiele, wiele innych bredni).

 62. Inkwizytor said

  W Rosji po obnuleniu Władimira Władimirowicza, wraca przymus maseczkowy. Na razie tylko w sklepach ale być może wkrótce i innych miejscach. Co by nie mówić jednak Rosjanie nie kapują na siebie nawzajem i jeśli nię muszą masek nie noszą. Niby mała różnica a jednak w porównaniu z polińskim bydłem znacząca. Upał mamy teraz w Moskwie, ludzie jeszcze na daczach siedzą ale juz za dwa tygodnie zaczną się przygotowania do szkoły.

  P.S Tu jak za komuny w PRL, obowiązuje strój szkolny, podręczniki dzieciom zapewnia szkoła. A gdzie wolny rynek, wybór programów nauczania ja sie pytam ???

 63. NICK said

  Cóż dodać, Gospodarzu.
  (61).
  Jest wojenka depopulacyjna.
  Przełom września na październik.

  Ja to nazywam: „miękko”. Miękko i bezboleśnie.
  „Gotowanie słynnej żaby”

  TO już nie jest polactfo.
  To jest ‚nowy człowiek.
  Powiedzmy ‚cyborg’.

  TU nie ma 99,9%.
  Normalnych.

  Ale; JEST??? Pandemia.
  To nie jest Nasz temat.
  Une go utworzyły.
  Dla Nas.

  Co teraz jest ważne?

  ZBIĆ!
  Ten temat.
  90% gajówkowiczófff.
  Zakłada namordniki.

  Już chorujecie, dobrostanem psychofizycznym.

 64. Boydar said

  Może i une, a może nie. Une go tylko proliferują, to „nie ulega wątpliwości”, aczkolwiek nie tylko une.

  No i nie dla nas. Nas jest zbyt mało i niewiele mogących, prawie nic. A to coś co jednak, na unych dawno wrażenia nie robi. Jeszcze nie kojarzą zależności i powiązań, mimo że takie mundre; widać w talmudzie nie stało. I chyba już nie zdążą. Będą mówić (o ile będzie jeszcze komu), że to Bóg ich opuścił. A to odwrotnie przecież było, Bóg dał im wszystko i jeszcze więcej.

  A une to wszystko wzięły, a potem Go zabiły.

 65. Enya said

  Panie Marucha, widzę bezprawie, przede wszystkim w nierównym dostępie do bezpłatnych testów. Paradoksalnie Polacy z grup ryzyka są w gorszej sytuacji niż dowożeni z zagranicy pracownicy najemni, których natychmiast się testuje.
  A kwestia nachalnej propagandy, to może być Pan spokojny. Ludziska sami to odsiewają. Naprawdę, to chodzą wq…wieni i pytają, gdzie ten covid, nie znam żadnego covidovca, po co były te wszystkie wyrzeczenia?
  To że jest teraz więcej stwierdzonych zakażeń wynika z tego, że ludzi robią testy prywatnie, płacąc za to ciężkie pieniądze, potem przekazują info do Sanepidu.
  Państwo nawaliło, takie jest ogólne myślenie.

 66. NICK said

  Powiem, że przeczytalem.

 67. Proszę Admina o włączenie możliwości punktowania komentarzy.

  —————
  To tylko ściągnie trolnię i wariatów.
  Admin

 68. Boydar said

  Proszę Admina o nie uleganie diabelskim podszeptom.

 69. Marucha said

  Re 65.
  Testy na „Covid” są niewiele warte. I to nie dostęp do nich jest problemem. Co one wykryją? Obecność wirusa, który da mi objawy bezobjawowe? Nie widzi Pani większych problemów? Np. zniszczenie resztek gospodarki?

  A 70-80% Polaków chce mieć nakazane noszenie namordników. Tak to „odsiewają”.

  Państwo nawaliło.
  A co mówią na Białorusi, która w ogóle nie podjęła żadnych kroków?

 70. Siekiera_Motyka said

  1,807 ludzi zmarło w populacji 36 milionów.

  Statystyka przyczyn zgonów 2016 rok na 100 000 mieszkańców

 71. NICK said

  SM.
  Żadna statystyka.
  Żadne testy.

 72. . said

  Nick @
  „ZBIĆ!
  Ten temat.
  90% gajówkowiczófff.
  Zakłada namordniki.

  Już chorujecie, dobrostanem psychofizycznym”

  Spróbuj nie założyć w markecie, pociągu, urzędzie. Ostatnio mojego kolegę wyrzucono dosłownie ze starostwa. W pociągu nie założysz – policja. To już jest system autorytarny, który przejdzie w twardy totalitaryzm.

  Ludzie różnych narodowości w maskach – mural na satanistycznym lotnisku w Denver 1994 rok.

  W 2094 ma być już dawno po wojnie i jeden jawny światowy rząd.

 73. Enya said

  Ale mnie Pan dziś dociska.
  Testy. Wolę mieć informację niż jej nie mieć.
  Gospodarka. Z tarczy wypłacane są odszkodowania. To pewnie nie załata deficytów, ale ja nie jestem specjalistą w tym temacie. Branża turystyczna i usługi podniosły ceny, żeby odkuć się po 9 tygodniach zupełnego bezruchu. Jest piękne lato, jeżeli chodzi o wyjazdy, urlopy, to wszystko się kręci.
  Maski dla wszystkich są dyskomfortem. Naprawdę to ludzie je noszą, gdy jest to absolutnie wymagane. Jeśli ktoś nie ma, no to nie ma. Moim zdaniem nikt nie biegnie z donosem.
  Jak jest na Białorusi, to chyba musimy zapytać tych, którzy tam mieszkają. Ale czy nie jest tak jak w Rosji, czyli testy, kwarantanna, obostrzenia sanitarne? Naprawdę nie wiem, Panie Marucha.
  I w ogóle niepotrzebnie zabrałam głos. Ale to było w konkretnej sprawie. A jest, jak jest. Jakoś trzeba żyć.
  Dobranoc.

 74. . said

  Na you tube ktoś pisał w postach, że zmarła mu osoba bliska na zawał. Szpital naciskał, żeby w papierach wpisać „koronawirus” bo mają niby z tego profity. Zgodziła się, a potem nie mogła przez dwa tygodnie pochować ciała. Koniec końców wyjęto z lodówki i skremowano.
  Bratu jeden facet opowiadał podobną historię.

 75. lewarek.pl said

  Nie da się funkcjonować bez maski. W urzędach, sklepach, kinach, pojazdach – wszędzie są wymagane i albo personel pilnuje, żeby je nosić, albo zdarzają się naloty policji, która kontroluje ten wymóg. Jeszcze tylko w kościele nie zdarzyło mi się słyszeć, żeby ksiądz żądał założenia maski, a i policja tam chyba krępuje się włazić. Ostatnio nie wpuszczono mnie bez maski do sklepu, ale sprzedawczyni zlitowała się i… wyniosła zakupy na schody przed sklepem.
  Łatwo jest być herosem i walczyć z systemem przed komputerem.

 76. . said

  lewarek @

  „żeby ksiądz żądał założenia maski, ”

  Zapraszam do Tucholi. Ksiądz na Mszy wytłumaczy.

 77. Witek said

  Pani Enya
  Odniosła się pani do mojego komentarza.
  Spieszę wyjaśnić.
  Otóż na grypę ( covid jest jej pochodną) choruje wielu ludzi. Zdrowych i niepełnosprawnych także.
  Ale nikt jeszcze nie trzymał ludzi najsłabszych w zamknięciu przez pół roku!!!
  Jak wytłumaczyc tym biednym ludziom, że minister Szumowski ” chce ich dobra”
  I nie wypuszczać z domu???
  Jak oni mogą się obronić przed takimi kanaliami???
  kto przemówi w ich imieniu?
  Niezłomny Zaleski lata po telewizjach i zachwala Sekielskich i ich filmy.
  Lepiej zrobi jak usiądzie na dooopie i wyprowadzi swoich podopiecznych na słoneczko.

  „Sekielscy są wrogami Kościoła?

  W żadnym wypadku. Oni robią te filmy dla oczyszczenia Kościoła. Biskup Janiak nie może ich oskarżać.

  Bp Janiak pisze także, że plakaty „Zraniony w Kościele”, z numerem telefonu zaufania, rzekomo wywołują zgorszenie wśród wiernych…

  Jak plakat informacyjny ma być zgorszeniem? Pomysł jest słuszny. To jest wskazówka dla ofiar pedofilii, gdzie się mają zgłaszać. Nawet jak się zgłosi jedna ofiara, to będzie dobre. Ale widać, że duża część księży ich nie wywiesza. W mojej najbliższej okolicy – pod Krakowem – widzę, że ten plakat praktycznie nigdzie nie wisi. Wiem z relacji moich kolegów księży, że kurie i księża dziekani tego plakatu nie rozsyłali. Opór materii jest ogromny.”

  całość bełkotu Zaleskiego:
  https://teleshow.wp.pl/ks-isakowicz-zaleski-bp-janiak-dziala-na-rozlam-kosciola-6522094828988545a

 78. Ad. 67 (Admin)

  To tylko ściągnie trolnię i wariatów.
  Admin

  Rzeczywiście… to możliwe… 🙂

 79. Enya said

  Tak, niezłomny, bo od dziesięcioleci domaga się należytego upamiętnienia ofiar rzezi wołyńskiej. Albo to Pana boli, albo Pana rozumek tego nie ogarnia i dlatego wyciąga Pan film Siekielskich, a ks. Zaleski w nim nie występował.
  Covid nie może być pochodną grypy, bo grypa nie jest chorobą wywołaną koronawirusami.
  Podopieczni korzystają z warsztatów terapii zajęciowej. Także nikt ich nie trzyma pod kluczem i nie zabrania przebywania na słoneczku.
  Są ciekawe wywiady z ks. Zaleskim. Ale jak Pan go nie lubi, nie szanuje jego kapłaństwa, to ja przecież tutaj Pana do niczego nie przekonam.

 80. Ad. 51

  I proszę wziąć poprawkę, że pewni ludzie tutaj jedno piszą, a co robią w życiu i jak się naprawdę zachowują – tego Pan nie wie.

  I mało mnie to obchodzi. Nie piszę tu, żeby ludzi poznawać, żeby ich zmieniać itp. Piszę, bo chcę, żeby w Polsce było lepiej. A mój głos, jak kropla w morzu… Jednak bez kropli morza nie ma…

  ————-
  Bajka o kropli wody

  Była sobie raz… tak się zaczyna wiele bajek, więc i ta bajka tak się zacznie.

  Była sobie raz kropla wody. Jest na świecie wiele kropel wody, więc dlaczego to bajka o tej jednej kropli? Bo ta jedna kropla wody była inna niż wszystkie.

  Nie wiadomo, jak do tego doszło, ale ta jedna kropla miała marzenie. Marzyła o tym swoim marzeniu wieczorami, pływając wśród innych kropli wody, które były do niej bardzo podobne. Wiele kropel wody, widząc, że ich towarzyszka jest taka rozmarzona, pytały ją „o czym tak marzysz?” Kropla nic na to nie odpowiadała i marzyła dalej.

  Krople wody widząc to, zgadywały o czym może marzyć inna kropla wody. Może o tym, żeby być cząstką wielkiej, ciemnej chmury burzowej, może o tym, żeby siedzieć sobie na chmurce łagodnej jak baranek i patrzeć z góry na przepływający pod nią krajobraz, a może o tym, żeby być mgłą poranną nad łąkami za miastem. Kropla marzyła dalej i na pytania, czy może chce być mgłą, albo chmurą, kręciła głową, albo nie odpowiadała nic. I marzyła dalej.

  Niedługo już wszystkie krople wody wiedziały o tym, że jedna z nich wciąż o czymś marzy. Na początku tylko kilka kropli wody polubiło jej marzenie, chociaż wcale nie wiedziały, czym to marzenie jest, ale zupełnie im to nie przeszkadzało. Kropli, które lubiły to zagadkowe marzenie przybywało, aż wreszcie wszystkie krople na świecie zaczęły je lubić.

  Pewnego dnia rozmarzona kropla zdradziła swój sekret najbliższym przyjaciółkom.

  „Chcę być sucha, tak bardzo chcę być sucha.” – powiedziała ze łzami w oczach. Koleżanki natychmiast podchwyciły wieść o tym, że kropla wody chce być sucha i ta wieść rozniosła się po całym świecie. I wszystkie krople wody na całym świecie, w oceanach, w morzach, w rzekach i wszędzie także zapragnęły być suche – wszak tyle dni tęskniły do nieznanego marzenia.

  Nie wiadomo, jak to się stało, ale krople wody zrealizowały to marzenie – wszystkie krople wody na świece stały się suche.

  I wszędzie na świecie nie było wody, nie było przecież ani jednej mokrej kropli…

  Krzysztof M
  ——————-

 81. Ad. 69

  Dlaczego nikt nie pisze, że wszyscy jesteśmy zakażeni bakteriami jelitowymi?

 82. Ad. 77

  „Sekielscy są wrogami Kościoła?

  W żadnym wypadku. Oni robią te filmy dla oczyszczenia Kościoła.

  Obłuda nieskończona… 🙂 🙂 Wśród nauczycieli jest znacznie większy odsetek pedofilów, niż wśród księży. Sekielscy tego nie widzą? 🙂

 83. Boydar said

  „… nie piszę tu, żeby /…/ ich /ludzi/ zmieniać itp. /…/ piszę, bo chcę, żeby w Polsce było lepiej …”

  Ale co, żeby było cieplej ? Bardziej wilgotno ? A może odwrotnie, bo upał rzeczywiście straszny …

  Żyd od tysiąca lat jest Polską zachwycony, a Pan Krzysztof chce coś mu poprawiać, nie wie Pan, że lepsze jest wrogiem m dobrego ?

  A teraz na poważnie; pieprzy Pan jak zwykle. Jeżeli coś można/trzeba w Polsce zmienić żeby było lepiej, to tylko i wyłącznie człowieka. Bo to jak jest tylko od ludzia zależy.

  A może chce Pan po prostu oczyścić judaizm z wypaczeń, bo wtedy (80) to by się wszystko zgadzało.

 84. Ad. 83

  nie wie Pan, że lepsze jest wrogiem m dobrego ?

  W wojsku na Nowym Świecie nasłuchałem się tych i podobnych „mądrości” 🙂

  Jeżeli coś można/trzeba w Polsce zmienić żeby było lepiej, to tylko i wyłącznie człowieka.

  Byli już tacy, co chcieli zmieniać człowieka. 🙂 🙂

 85. Boydar said

  Pan się zwyczajnie tylko odszczekuje. Nie mam oczy wiście nic przeciwko, ale jeśli już, to niechby choć troszkę konstruktywnie.

 86. Boydar said

  „… wśród nauczycieli jest znacznie większy odsetek pedofilów, niż wśród księży …”

  Tak się dziwnie składa, że jak ktoś ma chroniczny katar albo nadwrażliwość jelit to pilotem raczej nie zostanie.

  Ale taryfiarzem być może.

 87. Marucha said

  Kto powiedział, że Siekielscy chcą „naprawić Kościół”?
  Dwu rzydów ma nam Kościół naprawiać?

 88. Enya said

  Krzysztof M.
  Panie Krzysztofie, jest to działanie w szczytnym celu, życzę wszystkiego dobrego.
  Opowieść o kropli b. ładna.

 89. Ad. 88

  Dziękuję.

 90. revers said

  Od 1 wrzesdnia szykuja sie kolejne masowe zwolnienioa na slasku, stad dzialania prewencyjne rzadu.

  Mozna robic czerwone strefy, zeby zalogi kopaln nie burzly sie, genialne posuniecia by zamrozic cale sektory gospodarki, a jednoczesnie udawac lekarza i uzdrowiciela anty wirusowego , wirusow z wlasnych laboratorii i spotow reklamowych.

  https://www.se.pl/slask/slaskie-zwolnienia-grupowe-w-kopalni-machina-ruszy-1-wrzesnia-gornicy-straca-prace-aa-71Jp-P3j6-eYAz.html?fbclid=IwAR1Tqe6WfSzN7W0XEM-J3Mi-cFe_MInuvtXEBX9imA9rwlmL9ykft0ETwxU

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: