Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Marek o Powstał Polski Ruch Antyw…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Marek o Powstał Polski Ruch Antyw…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zaprzysiężenie

Posted by Marucha w dniu 2020-08-07 (Piątek)

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy i inauguracja jego kolejnej prezydenckiej kadencji odbyły się bez większych fajerwerków. Jako, że politycy koalicji rządzącej poniekąd zmuszeni byli do jednogłośnego i entuzjastycznego okazywania swojej radości, cały show skradła im opozycja.

Najbarwniej zaprezentowali się posłowie i poślice lewicy, przyozdobieni pod tą okoliczność sześciobarwnymi szmatkami. Ta heroiczna donkichonada potwierdza po raz kolejny, że nie mamy już w Polsce lewicy postkomunistycznej. Jej miejsce zajęła lewica dewiacyjna. O ile ta pierwsza przez półtorej dekady trzęsła całą sceną polityczną, o tyle ta druga stanowi jej margines. I bardzo dobrze.

Posłowie Konfederacji pojawili się natomiast w sejmie bez zasłaniających twarze maseczek. Miało to stanowić ostentacyjny protest wobec idiotycznych i chaotycznych działań anty-epidemicznych rządu.

Jak się wkrótce okazało, Konfederaci wykazali się darem profetycznym. Jeszcze tego samego dnia minister Szumowski zapowiedział nasilenie rzeczonych działań. W kontekście jakości poprzednich pomysłów ministra celowość tych nowych daje wiele do myślenia. Jako jednak, że to samo co dziś stanowi przedmiot kpin, jutro będzie realnie utrudniać nam życie, miejmy na uwadze słowa wieszcza: „z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga”.

Platforma, która od kilku lat nie ma pomysłu na Polskę, politykę ani samą siebie postanowiła zaprzysiężenie zbojkotować…. tak na trzy czwarte gwizdka. Jako, że nie da się czegoś bojkotować częściowo tak samo jak np. nie da się częściowo zajść w ciążę, rzeczona akcja wyszła politykom PO dokładnie tak samo dobrze jak wszystko co robią od pięciu lat. To dobry prognostyk dla trwałości rządu PiS, jednak nader słaby dla nas wszystkich. Przede wszystkim dlatego, że karnawał wyborczych obietnic już dawno się skończył, teraz zaś przyjdzie zapłacić rachunek za serwowaną nam od wiosny wyborczą kiełbasę.

Przekonali się już o tym górnicy, którzy od ministra Sasina usłyszeli o konieczności zamknięcia części kopalń. Jako, że górnicy stanowią ostatnią w Polsce zwartą grupę zawodową, tupnęli ostro i Sasin z podkulonym ogonem wycofał się z szumnie zapowiadanego planu ratowania Polskiej Grupy Górniczej. Rzecz jasna nikt nie spodziewał się, że najmniej kompetentny z podwładnych Mateusza Morawickiego skruszy z dnia na dzień narosły dekadami związkowo-górniczy beton. Był to raczej rodzaj balona próbnego, sondującego reakcje opinii publicznej na planowaną akcję wygaszania polskiego górnictwa.

Nie płaczmy jednak nad losem górników, gdyż wszyscy odczujemy wkrótce na własnej skórze skutki zamrożenia gospodarki i beztroskiego dodruku pieniądza.

Tradycyjną metodą rabowania obywateli jest w takich sytuacjach inflacja. A tą mamy rekordową od dwóch dekad, najwyższą spośród państw UE. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szacunku GUS w czerwcu 2020 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosły o 3,3%, a w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,7%.

Inflacja jednak nie załata dziurawego budżetu, nadwyrężonego dodatkowo populistycznym kupowaniem głosów. Dlatego wkrótce zaczniemy płacić nowe podatki i para-podatki. Jednym z nich będzie „opłata mocowa”, czyli kolejna pozycja doliczana do naszych rachunków za prąd. W skali roku wyniesie ona 120 zł na jedno gospodarstwo domowe.

Kolejnym pomysłem, o którym mówi się w kręgach rządowych jest podniesienie akcyzy na papierosy i alkohol. Zapewne po sejmowych wakacjach wrócą też prace nad podatkiem cukrowym. Ma on być doliczany do słodzonych napojów oraz tzw. małpek, czyli butelek wódki o małej pojemności.

Gospodarka to jednak nie wszystko. Równie doniosłe są dokonania ekipy Jarosława Kaczyńskiego na niwie międzynarodowej, gdzie wstaliśmy z kolan i budujemy potęgę. Wyrazem tego jest zacieśnienie relacji z USA, które obecnie możemy już bez wahania określić mianem wasalnych. Przypominam, że rząd PiS zgodził się w naszym imieniu między innymi na wyremontowanie i przekazanie polskich obiektów wojskowych (takich jak np. lotnisko w Powidzu) Amerykanom i pełną eksterytorialność baz amerykańskich.

Jak by tego było mało amerykańscy żołnierze będą cieszyli się pełnym immunitetem w sprawach karnych, co oznacza, że będą zwyczajnie bezkarni. Tak się składa, że pamiętam okres kiedy w Polsce stacjonowały obce wojska i doskonale pamiętam radość i ulgę, które towarzyszyły nam gdy Polskę opuszczały. Dlatego nie podzielam bezrefleksyjnej satysfakcji wyhodowanych na telewizyjnej propagandzie „patriotów”, którzy łudzą, się że Wielki Brat uchroni ich przed wyimaginowanym zagrożeniem ze wschodu.

Te, przyznajcie Państwo, dość liczne dokonania, są owocem zaledwie kilku tygodni pomiędzy drugą turą wyborów a zaprzysiężeniem prezydenta. Tymczasem przed nami jeszcze co najmniej trzy lata rządów PiS. Jako publicysta cieszę się, z pewnością nie będzie nudno. Jako świadomy obywatel i podatnik jestem zwyczajnie przerażony.

Przemysław Piasta
6.08.2020
http://mysl-polska.pl

Pesymista: Już gorzej być nie może.
Optymista: Może, może…
Admin

Komentarzy 14 do “Zaprzysiężenie”

 1. Leszek said

  A gdzie mają maski ?

 2. Polo said

  pacynka

 3. Jack Ravenno said

  Duda zachowuje się cały czas jakby miał patyk w dupie.

 4. Maverick said

  Już lada dzień rewizor DEEP STATE Mike Pimpeo odwiedza Polskę aby obsztorcować swoje Hookerki że ociągają się z wypłacaniem haraczu ustolonego poprzez mafię.

 5. Marek said

  Może nie w temacie, ale dla kontrastu do tego pajaca popisowego – wspomnienie o Lepperze ustami Jabłonowskiego:

 6. Lily said

  DUDA,biala koszula i niebieski krawat,
  takie same kolory nosi niejaki „Bibi”.
  „Byl moim nauczycielem”, A.D, o L.K.
  „Waszystko co wiem,zawdzieczam L.K”.
  P.Duda,to pierwszy prezydent po obradach
  Knessetu w Krakowie,w styczniu 2014 r,
  w ktorym bral osobisty udzial (zdiecia w necie).

 7. JanuszT said

  To jest Dyzma, a nie prezydent, do tego Żyd…

 8. vega said

  Kij mu w ryj temu żydo – banderowskiemu lujowi.

 9. Maverick said

  Plany mafii chazarskiej zawsze wolniej lub szybciej są realizowane. W Polsce umieścili sporo swoich agentów we właściwych miejscach i przejęli już kontrolę nad wieloma aspektami życia ale nieświadomo Polacy nie zdają sobie z tego sprawy.

 10. HOMOLKA said

  bozie jedyny jaka pikna polka.
  One prowadza ciemny narod ku swietlanej przyszlosci.
  Itak nas wyj………ly bez mydla.A my jeszcze glosujemy na takie ;;imitacje ludzkie..
  Wstyd narodzie…

 11. . said

  Najgorsze jest to jak mówisz o nwo a ludzie „przecież mamy PiS katolików, patriotyczny rząd”. Nie przyjmują do wiadomości, że PiS to część układanki. Tego już nie da się odwrócić. Po ludzku się nie da.

 12. Lily. said

  Re 11; .
  Zawsze miec,to na uwadze.
  „Po owocach Ich poznacie”.Cytat z Biblii.
  „Nie kwiat,lecz owoc stanowi wartosc rosliny,
  jesli chcesz poznac czlowieka,patrz na jego czyny”.

 13. Katarzyna T said

  Znalezione w sieci:”Polska ma być unicestwiona jako żydowski błazen, to będzie ostateczne. Męczennik lub rycerz może powstać z popiołów, ale błazen nigdy.
  Błazna nikt nie chce, nawet on sam.”
  3 rozbiory+

 14. karlik said

  Ad,7 „To jest Dyzma,” – Dyzma to postać literacka. ale warto przypomnieć osobę niewartą przypomnienia. Mieliśmy już takiego Prezydenta Mościcki mu było i oprócz tego. że był Prezydentem nie potrafię nic dodać . Prezydent Duda ma jeszcze szansę.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: