Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
  I*** o Wolne tematy (71 – …
  revers o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  ojojoj o Co jest droższe: ładowanie poj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Rosjanie o «rosyjskim puczu» w Mińsku: Operacja SBU

Posted by Marucha w dniu 2020-08-10 (Poniedziałek)

Prawda, czy nieprawda, można przeczytać…

Aleksandr Kots 8 sierpień 2020
(tłumaczenie automatyczne z minimalną korektą)

Rosyjski „zamach stanu” w Mińsku jest prowokacją ukraińskich służb bezpieczeństwa
>https://www.stalkerzone.org/the-arrest-of-33-russians-in-minsk-turned-out-to-be-a-provocation-of-the-ukrainian-security-services/

29 lipca w Mińsku aresztowano 33 Rosjan. Wszyscy oni byli uważani za oddział PMC, prywatnej firmy wojskowej „Wagner”, którą oskarżono o „przygotowania do udziału w masowych zamieszkach” i która była związana ze sprawą aresztowanych wcześniej miejscowych opozycjonistów Siergieja Tichanowskiego i Mikołaja Statkiewicza. Większość członków tej grupy walczyła w Donbasie po stronie niepodległościowców, a Kijów zażądał już ich ekstradycji.

W międzyczasie pełna kontrola przeprowadzona przez rosyjskie organy ścigania pokazuje, że wszystkie te osoby, które zdecydowały się zarobić dodatkowe pieniądze na usługach ochroniarskich za granicą … były po prostu wykorzystywane i trzymane w niewiedzy.

Ale jak tych „33 bohaterów” znalazło się w Mińsku?

Werbunek

Według naszego źródła pracującego w rosyjskich służbach bezpieczeństwa, rekrutacja grupy rozpoczęła się od rozmowy telefonicznej z Syrii. Niejaki „Siergiej Petrowicz” wydzwaniał (co jest istotne) do byłych bojowników tzw. PMC „Wagner” z kuszącą ofertą pracy nad ochroną obiektów naftowych w Syrii.

W tym samym czasie w telefonach komórkowych pojawiał się kod Republiki Arabskiej (+ 963-931-42-562), ale jak się później okazało, numer ten był wirtualny. Nie jest on zarejestrowany w sieciach komórkowych, nie można ustalić jego lokalizacji i jest dostępny tylko dla połączeń wyjściowych.

„Siergiej Pietrowicz” nie marnował czasu, zadzwonił do „najemników” i okazywał zainteresowanie ich przeszłością jako żołnierzy. Powiedział, że [ich wojenna przeszłość] jest wskaźnikiem poziomu ich doświadczenia i wyszkolenia. Niczym przebiegły psycholog rozpoczął bardziej dogłębne przesłuchania, zagłębiając się w wydarzenia i fakty, na podstawie których można było dojść do wniosku, że jest on z pewnością jednym z szefów PMC „Wagner”. Lub, że był wyższym urzędnikiem ministerstwa obrony. Co najmniej pułkownikiem! Nikt więc nie wykazywał najmniejszej nieufności, kiedy pytano go o umiejętności manewrowania pociskami przeciwlotniczymi „Buk” czy o zaznajomienie z armią rosyjską w zakresie operacji antyterrorystycznych.

Jeden z weteranów operacji wojskowych w Donbasie, Artem Milajew (psudonim „Szaman”), był tak przekonany telefonem od „Siergieja Pietrowicza”, że zgłosił się na ochotnika, aby pomóc mu zrekrutować grupę do „pracy za granicą”.

W połowie maja do negocjacji włączył się funkcjonariusz ds. bezpieczeństwa „Rosnieftu” Siergiej Wiktorowicz Bezinski (choć takie nazwisko nie istnieje w sztabie „Rosnieftu”). Jego adres e-mail używał domeny firmy naftowej, jednakże adres (info@office-Rosneft.org) nie jest zarejestrowany w Rosji i przestał działać 31 lipca, dwa dni po aresztowaniu Rosjan.

Ale to się wydarzy się później.

W międzyczasie „Szaman” zaczął szukać ochotników, zwracając się do starego przyjaciela, emerytowanego podpułkownika armii rosyjskiej, Krivenko, który wraz z nim walczył w Donbasie. Klient potrzebował 90 osób, niektóre zostały znalezione przez tego samego podpułkownika, inne zostały polecone przez Milajewa. W tym samym czasie Krivenko osobiście przeprowadził rozmowy kwalifikacyjne z innymi kandydatami poprzez WhatsApp. Pewnego razu otrzymał nawet telefon od „Sergiusza Piotrowicza”, który zrobił na nim dobre wrażenie.

Pod koniec maja zaproponowano „Szamanowi” podwojenie grupy do 180 osób. I to właśnie zrobił, wysyłając wszystkie dane osobowe ze zdjęciami i danymi karty kredytowej na adres „Rosneft”, z myślą o przyszłych płatnościach. W tym samym czasie Milajew, z jakiegoś powodu, używał w rekrutacji ludzi danych PCM „Mar”, wycofanego z działalności od 2018 roku.

5 grup

6 lipca „Szaman” otrzymał złe wieści od Rosneft. „Sergiej Pietrowicz” zginął heroicznie w Libii. Kilka dni później pojawił się nowy koordynator, dzwoniąc z wenezuelskiego numeru (+ 5-841-291-01-091). Faktycznie jest to numer sekcji konsularnej ambasady rosyjskiej w Caracas. Ale jest to telefon oficera dyżurnego, bez możliwości wykonywania międzynarodowych połączeń wychodzących; był to więc numer absolutnie wirtualny, podobnie jak numer syryjski.

Nowy kurator „Artur” zaproponował, aby ponownie skupić się na „projektach Rosneftu”, gdzie potrzebnych było 180 osób. Ale mieli być podzieleni na 5 grup, co zostało zrobione. Każda z własnym dowódcą: „Szaman” (Miljew), „Jurij” (Krivenko), „Sanych” (Belik), „Paradoks” (nazwisko nieznane), „Admin” (nazwisko nieznane).

Cztery grupy miały się przenieść do Mińska 24 lipca, 26 lipca, 4 sierpnia i 6 sierpnia. Grupa „Yurich” miała zostać przeniesiona drogą morską do Wenezueli. Według naszych, rosyjskich źródeł wywiadowczych, wartość usług rekrutacyjnych „Szamana” została oszacowana na 14.000 dolarów, które zostały wpłacone na jego konto przez nieznanego człowieka z brodą przez bankomat.

Pierwsza grupa, „Szaman”, składała się głównie z osób, które wcześniej posiadały obywatelstwo ukraińskie i walczyły w Donbasie. Do tej grupy dołączył Andriej Bakunowicz, który znajdował się już w Mińsku.

Bilety zostały zakupione we… Lwowie

Wyjazd ze stolicy Białorusi na trasie Stambuł – Hawana – Caracas zaplanowano na 25 lipca. Dziesięć dni wcześniej Miliajew otrzymał kopie biletów lotniczych na lot tureckich linii lotniczych, który wylatywał z Mińska 25 lipca. Bilety wydają się być zakupione za pośrednictwem strony internetowej spółki „Must Go” (zarejestrowanej w Kijowie, tel. +380509468296), wraz z danymi spółki „Coral Travel” wskazanymi na biletach. Ale za pośrednictwem moskiewskiego biura tureckich linii lotniczych można było ustalić, że zostały one zakupione … „w autoryzowanej agencji zarejestrowanej na Ukrainie, o czym świadczy odpowiedź moskiewskiego przedstawicielstwa tureckich linii lotniczych”.

W momencie dokonywania rezerwacji, dane kontaktowe zostały podane poprzez wskazanie numeru telefonu +380509468296, który jest numerem telefonu firmy „Travel Set” z siedzibą w Kijowie przy bulwarze 6 Vatslava Gavela, budynek 17 A, biuro 706/1, co potwierdzają dokumenty moskiewskiego przedstawicielstwa tureckich linii lotniczych. Wskazana firma i jej dyrektor, obywatelka Ukrainy Nina Leonidovna Kalyuzhnaya, zostały zidentyfikowane. Spółka została zarejestrowana w styczniu 2020 roku.

Ponadto ustalono, że ukraińska firma „Easy Travel Ukraine” (zarejestrowana we Lwowie, tel. +380975500325) została włączona do sieci nabywców biletów pod marką „Must Go”. Jednocześnie Anna Aleinik jest wskazana jako konsolidator tej grupy biletów w systemie rezerwacji, numery telefonów +380442228500 i +380952945511.

Bilety dla grupy „Sanych” zakupiła również ukraińska spółka „Air Life Logistics” (Kijów, dzielnica Peczerska, ul. Predsławska 11), dyrektor: Alena Aleksandrowna Kasperska, również ta spółka została zarejestrowana w styczniu 2020 roku.

I podczas gdy grupa „Szaman” przygotowywała się do wyjazdu, ich bilety do Stambułu zostały anulowane i ponownie zarezerwowane na 30 lipca, o czym podróżni nie zostali poinformowani. Podczas gdy grupa podróżowała [lądem] z Moskwy do Mińska, dla większości członków rezerwacja na 30 również została odwołana.

Na granicy białoruskiej Rosjanie pokazali swoje kopie umów z „RN-Zapadem”. Bilety miały być dostarczone na miejsce spotkania przez obywatela Białorusi Genadija Kompana, do którego zostały wysłane z tego samego niezarejestrowanego adresu Rosnieftu (info@office-Rosneft.org) i miały być wydrukowane na stacji benzynowej znajdującej się najbliżej granicy.

Kompan (z naszego źródła wynika, że w końcowej fazie operacji współpracował ze służbami specjalnymi Białorusi) zabrał mężczyzn do Mińska dwoma minibusami. Nie trzeba dodawać, że te umowy były fałszywe, pieczęcie były fałszywe, a szef firmy, Rustamov, który je podpisał, mieszkał przez długi czas w Samarze, a nie w Mińsku.

Zniszcie bilety i dowody!

Larisa Nikołajewna Samarina, pracownik ambasady rosyjskiej w Stambule i specjalista z Rosnieftu, była odpowiedzialna za zakwaterowanie Rosjan w Mińsku, co oczywiście nie odpowiada rzeczywistości (jest wymieniona jako Samokhina lub Egorova, jej tożsamość nie została jeszcze ustalona). Owa „pracownica ” użyła fałszywego numeru telefonu + 7-903-399-96-97 zarejestrowanego 15 lipca, również wirtualnego i nie zarejestrowanego w sieciach komórkowych.

Ta sama „Samarina” wysłała „Szamanowi” dowód osobisty z jej rzekomym zdjęciem z myślą o spotkaniu na lotnisku w Stambule.

Zarezerwowała hotel „Białoruśochka” dla grupy od 24 do 29 lipca, wyjaśniając dyrektorowi, że aranżuje grupę pasażerów, których lot został przesunięty i o którym nic nie wiedzą. Stracili czas na granicy, spóźnili się na odprawę i musieli zatrzymać się w hotelu w Mińsku.

Na krótko przed odlotem, 25 lipca, „Szaman” został poinformowany o odwołaniu lotu i otrzymał polecenie zniszczenia starych biletów. Polecicie, jak mu powiedziano, kolejnym lotem 30 lipca. Niszcząc bilety, Rosjanie zniszczyli ważne dowody, szlak, który prowadziłby do Lwowa i Kijowa, aż do samej siedziby SBU. Wszystkie płatności w ramach „projektu” zostały dokonane przez „koordynatorów” wyłącznie w gotówce.

„Zagraniczne PMC”

Cóż, wszyscy znamy resztę. 29 lipca grupa „Szaman” została aresztowana przez białoruski oddział „Alfa”, Bakunowicz został pojmany oddzielnie, co zdaje się sugerować, że Mińsk otrzymał listę „pasażerów” z Kijowa.

Białoruskie media podały, że 33 osoby „nie pojawiły się do odprawy na lot 25 lipca”. Do tego dnia jednak ich bilety zostały już anulowane.

W międzyczasie niespokojny „Sanych” próbował, bezskutecznie, skontaktować się z Samariną. Doradziła mu, żeby rozwiązał grupę, podczas gdy „koordynatorzy uporają się z problemem”.

Bezpośrednio po aresztowaniu listę zatrzymanych wysłano do ambasady ukraińskiej w Mińsku, co tłumaczyłoby korektę operacyjną na stronie „Mirotvorets”, gdzie do obecnych już 16 nazwisk dodano 12 osób z grupy „Shaman”.

Tutaj możemy tylko przypuszczać, że białoruskie służby specjalne były już wtedy w ścisłym kontakcie z ukraińskimi, po otrzymaniu od nich informacji o przybyciu „sabotażystów”. Nie na darmo Aleksander Łukaszenko podczas wizyty w brygadzie wojsk specjalnych wspomniał o „zagranicznych PMC”, które 24 lipca miałyby wywołać niepokoje na Białorusi.

Trzy uderzenia

Tym samym możemy powiedzieć, że ukraińskim służbom specjalnym udało się stworzyć fałszywy projekt z udziałem 180 obywateli rosyjskich, włączając do pierwszej grupy weteranów wojny w Donbasie. Jednocześnie jest całkowicie możliwe, że cała ta fascynująca i pouczająca historia została przekazana białoruskiemu odpowiednikowi [przez SBU] w bardzo małej formie, bez szczegółów dotyczących biletów lotniczych.

Wydaje się, że cała operacja SBU miała na celu upieczenie kilku pieczeni na jednym ogniu: uderzenie wszechobecnego, niepokojącego i okropnego PMC „Wagnera”, zaszkodzenie Rosneftowi, czyli jednej z największych rosyjskich korporacji, ale główne uderzenie było niewątpliwie ukierunkowane na stosunki rosyjsko-białoruskie. Nie wspominając o ewentualnej ekstradycji obywateli rosyjskich na Ukrainę, z czego Kijów byłby bardzo zadowolony, widząc w tym okazję do pomszczenia marynarzy, których Poroszenko wysłał „na rzeź” w Cieśninie Kerczeńskiej.

Według naszych informacji, materiały dotyczące całej tej specjalnej operacji zostały już przekazane do Komitetu Śledczego, który, jak to określił nasz rozmówca, wyda proceduralną ocenę owej „inscenizacji”.

Możemy tylko mieć nadzieję, że Mińsk również przyjrzy się jej bliżej.

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
http://ram.neon24.pl/

Komentarzy 18 do “Rosjanie o «rosyjskim puczu» w Mińsku: Operacja SBU”

 1. Kojak said

  Dziwne ze Lukaszenka nie unieszkodliwil tych smieci Cihanowskich i inne syjonistyczne wrzody ! Gierek tez sie cakal z gnidami typu Michnik, Frasyniuk inne france i odrazace mendy i teraz te kurwy narobily w POlsce balaganu i nadal robia go coraz wiekszy !

 2. rycho08 said

  «rosyjskim puczu»

  raczej rosyjskiej kotwicy rzuconej Łukaszence przez Rosjan.

  Dzięki temu we dwie godziny spacyfikował pucz a zachód ani mruknął – przecież pucz zorganizowali Rosjanie.

  Tylko polskie mimozy się pogubiły i każdy gada co innego. Prezydent łagodzi, Morawiecki chce wojny a min spr. zagr. sprzeciwia się premierowi.

 3. kali said

  tu macie informacje o tym

  OSTATNI BASTION. Białoruś

 4. Piskorz said

  re 1 p. Kojak..teraz te kurwy narobily w POlsce balaganu i PROSZĘ UŻYWAĆ DOKŁADNEGO OKREŚLENIA, A RACZEJ DOSADNEGO..!! Bo bałagan do takiej sytuacji…to zbyt łagodne.!

 5. Moher49 said

  Duda zanim został prezydentem bywał na żydowskich spotkaniach w Krakowie. Mąż tej pani kandydatki także, na podobnych.

 6. Ale dlaczego? said

  Ciekawe…
  Zawsze pojawia się pytanie: Ile w tym PRAWDY?
  Ale kto to wie?

  Ciekawe, gdzie polskie spec-służby obecnie wycierają dupy usraellskie?

 7. revers said

  Mateusz Piskorski w memie FB o wyborach na Bialorusi.

 8. kmazais said

  Królestwo Polskie Lehii, kilka miesięcy temu zaproponowało Prezydentowi Białorusi przekształcenie obecnej Republiki w Ksiestwo podlegle Koronie Najjasniejszej Rzeczypospolitej z wydzieleniem Ziemii Grodzieñskiej jako Ziemii Krolestwa Polskiego. Ale Lukaszenka nie podjal rozmow , niech zatem pokaze papiery na zajmowane ziemie… … Maciek, z kim grasz, Twoj ojciec w grobie sie przewraca..https://www.youtube.com/watch?v=WXoR8xt-VOU

 9. kmazais said

  Królestwo Polskie Lehii, kilka miesięcy temu zaproponowało Prezydentowi Białorusi przekształcenie obecnej Republiki w Ksiestwo podlegle Koronie Najjasniejszej Rzeczypospolitej z wydzieleniem Ziemii Grodzieñskiej jako Ziemii Krolestwa Polskiego. Ale Lukaszenka nie podjal rozmow .

  ——
  Z kim miał rozmawiać?
  Admin

 10. kmazais said

  https://gazetagazeta.com/2020/08/polski-filozof-oglosil-sie-prezydentem-polski/?fbclid=IwAR3GqAZXJMhJitlfWImJS4If-ARW0UiEzwKl2w0vX1fzv-ADocP067IvhO0

 11. kmazais said

  Podczas targów Panorama w Berlinie, w 2013r. spotkałam Polaka, który był opiekunem ( były bokser) boksera Kliczki prężącego muskuły na stoisku dżnsów firmy amerykańskiej. Obiecał mi, że za kilka miesięcy na Ukrainie sytuacja na Ukrainie się zmieni i będę mogła wejść na tamtejszy rynek… I tak zaczęłam obserwować drogę na ten rynek…skąd wywodzi się rodzina mego św p.męża, która ponoć przed wojną była 5 pod względem bogactwa, a szwagra 3.
  Ja żyję obecnie z zasiłku i nigdy tam nie byłam. Bo po co, skoro tu przyjeźdza tyle biednych Ukrainek do pracy.., są sieci salonów fitnes Elbląg- Odessa…i Kanał budują… może kiedyś dpołynę….
  https://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/gwiazdy/wielkie-r%C3%B3%C5%BCnice-wielka-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87/ss-AAfagwn?fullscreen=true

 12. Lily said

  Re 5; Mocher 49
  Unia Wolnosci,nastepnie u Kaczynskich.

 13. kmazais said

  https://www.youtube.com/watch?v=FC0gGgQwqp8 Nieznajomość podstawowych faktów naszej historii powoduje wyrażanie płynnych opinii na temat obecnych wydarzeń.

 14. kmazais said

  Rosja ma też wiele do zyskania, albowiem znaczna część terytorium Nowej Chazarii istnieje w Rosji. Czy Polska Białoruś, Ukraina Litwa ma być jednak tą Nową Chazarią, nie zostaną wchłonięte przez ten twór?https://palestyna.wordpress.com/2014/06/07/nowa-chazaria-czyli-tajny-plan-putina-szarona/?fbclid=IwAR0H2shBNflU9cO6QqkTS2GQ0Ff1C8T0cqpS3p5q0XtVhDMpwgqylazsU4E

 15. Birton said

  komentarze na głównych stronach rosyjskich nie są pochlebne dla Łukaszenki, coś spieprzył na koniec w stosunkach rosyjsko-białoruskich na koniec i może liczyć bardziej na siebie albo obniżyć w rozmowach swoją wartość – głupio to rozegrał

 16. Boydar said

  Panie Birton

  „nie każdy kto pakuje cię w gów’no jest twoim wrogiem, tak samo jak nie każdy kto cię z gów’na wyciągnie jest twoim przyjacielem”

  Sytuacja wygląda niestety na poważną i Rosja NIE MOŻE inaczej Bat’ce pomóc pijarowo. Tzw. zachód, pozycjonuje „dobro” w zależności od relacji pacjenta z Moskwą z użyciem mediów.

  A „ta” relacja Białorusi nie zaszkodzi, jest zrobiona jak dwa pięćdziesiąt, i to ślepy widzi. Ale głupi żyd jest głupszy od najgłupszego goja. Kto normalny by powiedział „krew Jego na nas i dzieci nasze”, no tylko debil ostatni.

 17. „Bankierzy i politycy to tylko ludzie ze słomy… chociaż zajmują wysokie stanowiska i wydają się być autorami planów, które są realizowane…”

 18. vega said

  Baćka powinien natychmiast zamknąć granicę. Usunąć wszystkich zachodnich dziennikarzy(w ogóle wszystkich). A wobec awanturnikom zamknąć w kordon i wprowadzić służby specjalne i bardzo szybko spacyfikować. Nich nie popełnia błędów Janukowycza. Bo majdan wisi w powietrzu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: