Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
  CBA o Wolne tematy (82 – …
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Lily o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Minister Szumowski „do odstawki”? Prorządowy tygodnik o „fałszywej pandemii” i winnych lockdownu.

Posted by Marucha w dniu 2020-08-11 (Wtorek)

Maciej Pawlicki w artykule „Druga fala histerii” opublikowanym na łamach prorządowego tygodnika „Sieci” podaje w wątpliwość tezę o zbliżającej się drugiej fali epidemii koronawirusa oraz pandemii jako takiej.

Co więcej, wskazuje odpowiedzialnych za wprowadzenie niewspółmiernych, drastycznych ograniczeń prowadzących do katastrofy gospodarczej i osobistych tragedii wielu osób.

Krytyczny wobec zjawiska pandemii artykuł stanowi główny temat numeru tygodnika „Sieci”. Autor przytacza dane i wykresy zgonów z wielu państw sugerujące, że obecnie mamy do czynienia z drugą falą „histerii”, a nie koronawirusa. Krytycznie wypowiada się o działaniach Ministerstwa Zdrowia na powrót wprowadzających drastyczne obostrzenia sanitarne.

Posługując się wynikami badań włoskiego rządowego Instytutu Zdrowia (ISS) stwierdza, że „od wielu miesięcy wiadomo, że liczba zakażonych jest wprost proporcjonalna do liczby wykonywanych testów. Innymi słowy – im więcej wykonami testów, tym więcej stwierdzimy zakażeń”.

W tym kontekście przytacza słowa ministra Szumowskiego o „500, 600, a nawet 700 nowych przypadkach dziennie, ponieważ chcemy testować 1-1,2 tys. pracowników”. – Minister mówi więc – sugeruje Pawlicki – że liczbę ogłoszonych zakażeń dość precyzyjnie planuje, a jego służby ten plan wykonają.

Zdaniem autora, pandemii nie widać również w liczbach zgonów. W pierwszym półroczu 2020 zmarły w Polsce 208 573 osoby. To mniej niż przed rokiem i przed dwoma laty.

Pawlicki odpowiada krytykom sugerującym, że „to dlatego, że wszyscy zostaliśmy w domach”. – Ten argument przypomina dowcip o słoniu, który schował się w jarzębinie, a nie widać go dlatego, że się schował. Dodatkowo zapytam: czy podliczyliście wszystkie zgony z powodu nieodbytych operacji, zawieszonej kuracji, zbyt późnej interwencji medycznej z powodu zamrożenia służby zdrowia, czy wszystkie samobójstwa z powodu depresji związanej z utratą środków do życia czy samotności? – pyta.

Idąc za stwierdzeniem dr Mariusza Błochowiaka z książki „Fałszywa pandemia”, autor wskazuje, że nie sposób sprawdzić skali śmiertelności i stopnia rozprzestrzeniania wirusa bez badań na reprezentatywnej grupie społeczeństwa. A tych po prostu się nie wykonuje. – Skoro codziennie wykonujemy tysiące testów, skoro co chwila wykonujemy rozmaite badania statystyczne, dlaczego „wymazujemy w ogniskach”, a nie wykonamy testów na statystycznie reprezentacyjnie próbie?- zaznacza Pawlicki.

Autor nie skupia się tylko na podaniu w wątpliwość tezy o szerzącej się na świecie pandemii koronawirusa, ale wskazuje odpowiedzialnych za lockdown, który – jego zdaniem – przyniósł dużo więcej szkód niż pożytku. – Ponieważ życzę dobrze temu rządowi i Zjednoczonej Prawicy, sądzę, że premier powinien pohamować coraz bardziej rozdokazywanego ministra [Szumowskiego – red.] bo on zniszczy nie tylko społeczne poparcie dla rządu, ale w swoim balcerowiczowskim fanatyzmie uczyni rzeczy dla Polski niedobre – sugeruje.

Pawlicki podkreśla, że mediom i ośrodkom forsującym narrację o pandemii coraz trudniej będzie odpierać ataki przebijających się przez mainstream głosów ekspertów, przywołujących długie listy „medycznych, naukowych i statystycznych argumentów”. Coraz ciężej będzie im też spychać ich w przestrzeń internetowych „zwolenników płaskiej Ziemi”.

–Wierzę, że nadchodzi czas prawdziwe otwartej, pełnej, nieocenzurowanej debaty o przyczynach, mechanizmach i sensie cywilizacyjnej operacji jaka się na świecie wyprawie w ostatnim półroczu przy naszej zgodzie, bierności i niewiedzy – kończy autor.

Czyżby artykuł „Sieci” to zwiastun czarnych chmur zbierających się nad głową Ministra Zdrowia? Jeżeli cała sprawa z „pandemią” okaże się jedną wielką ściemą, to rząd będzie musiał przecież wyznaczyć odpowiedzialnych za trwający miesiące kryzys. Nietrudno zgadnąć czyja głowa wtedy „poleci” jako pierwsza.

Źródło: „Sieci”
PR

Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej

W końcu może coś się ruszy i skończą kłamać
Kloss1234

Nie ma żadnej pandemii, o czym świadczy ilość zgonów. Jest tylko terror pandemiczny, za co odpowiedzualny jest nasz rząd. Gdy chcą, to się opierają naciskom z zewnątrz. Tracą w moich oczach coraz bardziej … Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, i tym razem jeszcze o sterowalność ludźmi. Jak widzę tych ludzi w maseczkach, to się z głupoty płakać chce… To symboliczny znak zakneblowania ust. Jeśli ktoś się boi wirusa, to niechby sobie nosił, nawet może z domu nie wychodzić, ale dlaczego wszystkim się to narzuca? Podobnie ze szczepionką, dajmy lydziom wolny wybór, który gwarantuje godność.
Magda

Szumowski Szumowskim, ale hańbą i zbrodnią na narodzie polskim jest dawanie kłamliwych pozorów moralnych tego szaleństwa przez hierarchów Kościoła. Czy znajdzie się wśród nich choć jeden wierzący w Boga, a nie w pandemię ?
mb

Jest jeszcze jedna możliwość – ośrodek decyzyjny znajduje się poza Polską a nasi rządzący wykonują tylko polecenia swojego suwerena.
Promyk

Myślę, że do tematu trzeba podejść na spokojnie. Gdy to wszystko się zaczynało praktycznie żaden rząd nie do końca brał tego wirusa na poważnie – tzn. podejście było takie, że wszyscy zachorują, osiągniemy zbiorową odporność i tyle. Pamiętam jak Niemczech Pani Kanclerz mówiła, że ca 70% populacji się zarazi. Lub premier Wlk. Brytanii – też mówił o przechorowaniu i na tym koniec. Potem wybuchła histeria, min w oparciu o dosyć niejasny przekaz z Chin, nakręcona przez media i samych ludzi dzięki mediom społecznościowym. Powstają modele na często całkowicie błędnych założeniach, prognozujące miliony zgonów i decydenci we wszystkich państwach wpadają w panikę. Teraz wiemy dużo więcej i być może nie ma innego wyjścia niż to, że wirus obejdzie cały glob i z nami zostanie. Politycy są w trudnej sytuacji… Plus niewykluczone, że w to wszystko na pewnym etapie wmieszały się różne grupy interesu. Trzeba nam rzetelnego dyskursu, który na chwilę obecną jest upolityczniony.
Łukasz

Jak powiedział ks.proboszcz – oczywiście że pandemia jest, w parafii zniknęło 1000 wiernych z tych co chodzili na msze jeszcze zimą. Najgorsze że rodziny nie zgłosiły śmierci i pogrzebów… Krew niewinnych, zdezorientowanych starców, którzy chodzą po tym skwarze w maskach i rękawicach spadnie na twórców tej “pandemii”.
Wojtek

Niestety ale ministrowi Szumowskiemu w sianiu paniki pomaga KEP w osobie biskupa Gądeckiego, który zaledwie trzy dni temu apelował o maseczki w kościołach i komunię na rękę. Biedni katolicy ogłupieni przez TVP i biskupów podporządkowują się restrykcjom skoro władze państwowe i władze kościelne działają ręka w rękę.
nicki

poleci???? to troche za mało. powinien być rozliczony, powinien oddać co do grosza pieniądze podatników, które niewłaściwie wydał. Naród żąda rozliczenia tego pana. a tysiące pzredsiębiorstw, które upadły przez złe decyzje MZ?

Prawdopodobnie wielcy manipulatorzy tego świata doszli do wniosku że z tematu pandemii nie da się już zbyt wiele wycisnąć i należy go pomału “wygasić”. A takie odważne artykuły prorządowych periodyków to pierwsze jaskółki przemymyślanych zmian zmian i nowych mądrości etapu.
lepsze jutro

Prezydent Łukaszenka odmówił przyjęcia łapówek od WHO i MFW na wykonanie lockdownu. W Polsce też odmówiono?
Jarek

KOMENTARZ BIBUŁY:
Po wielu miesiącach oczywistej manipulacji pod pretekstem tzw. pandemii koronawirusa, redaktor pro-rządowego pisma “odkrył”, że coś z tą tzw. pandemią jest nie tak. Ale i tak nie dyskutuje o meritum sprawy, lecz skupia się na rządowych rozgrywkach i spekuluje o konieczności wymiany ministrów. Co za wnikliwość i odwaga dziennikarska!

A przecież kluczową sprawą nie jest to kto ogłasza w telewizjach konieczność zakładania maseczek, czy potem odwołuje te konieczności, a potem znów mówi, że to sprawa śmierci i życia. Przecież to nie ma znaczenia czy decyzje te przekaże jakiś Szumowski czy Szumowiński, czy zamknie ludzi w domach jakiś Morawiecki czy Morawiński, bo decyzje i tak płyną z góry, z ośrodków spoza Polski. Bo Polska to nie Białoruś!

Niestety, i w tych sprawach nasz wschodni sąsiad potrafił być niezależny, pomimo prób przekupienia przez międzynarodową finansjerę. My dławimy się w maseczkach, aplikujemy testy, testy, testy, wykrywające (błędnymi metodami) coraz więcej “przypadków koronawirusa”. A więcej “przypadków”, to więcej zaostrzeń, to już nie maseczki, ale przyłbice, a wkrótce gogle i kombinezony.

A dziennikarze głównego nurtu jak ognia unikają prawdziwej debaty, prawdziwego dochodzenia, informowania czytelników i społeczeństwa, np. o braku jakichkolwiek podstaw medycznych do ogłoszenia tzw. pandemii i w ślad za tym zniszczenia gospodarek, więzów społecznych, bezrobocia i wiążących się z tym patologii.

Czy redaktorzy główni pisma Sieci, czyli bracia Karnowscy, mający nieskrępowany dostęp do rządowej telewizji, pojawiający się w dziesiątkach programów i wywiadów, w głównych wydaniach (nb. parszywych!) Wiadomości, chociaż raz podnieśli na antenie tej (nb. plugawej!) rządowej telewizji działania rządu zmierzające do zamordyzmu koronawirusowego? Nie, oni jak zwykle plotą o rozgrywkach personalnych, pieprzą o drugorzędnych sprawach jakichś kryminalistów z byłej partii rządzącej (którzy dawno powinni siedzieć w więzieniach z długoletnimi wyrokami, a nie posłować – co rząd “dobrej zmiany” zrobił w tym kierunku, kto z wierchuszki PO-PSL siedzi w celi, z prawomocnym i długim wyrokiem??). Oczywiście swoich merytorycznych przeciwników ci pro-rządowi dziennikaze nazywają “trollami” i agentami Putina.

To na co stać dzisiejszych “odważnych dziennikarzy”, to po kilku miesiącach “szalonej pandemii” napisać “Wierzę, że nadchodzi czas prawdziwe otwartej, pełnej, nieocenzurowanej debaty o przyczynach, mechanizmach i sensie cywilizacyjnej operacji jaka się na świecie wyprawie w ostatnim półroczu przy naszej zgodzie, bierności i niewiedzy.“

Nadchodzi czas? Przecież wiele z tych pytań i spraw już zostało rozstrzygniętych, dogłębnie wyjaśnionych i napisanych w niezależnych mediach i jedyne do czego potrzebne są główne media, to przekazać tą zebraną wiedzę szerszej grupie odbiorców. Ale główny nurt na razie “wierzy, że nadchodzi czas”.

Może i nadchodzi jakiś nowy czas, nowy okres, nowy etap. Może dokonano już tak wiele w sferze ograniczenia wolności, że pora zwolnić tempo. I może niektórzy “odważni dziennikarze” wyczuwają nosem, że wiatr zmienia kierunek i należy znów odpowiednio ustawić się?

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-08-10)

http://www.bibula.com

Komentarzy 16 do “Minister Szumowski „do odstawki”? Prorządowy tygodnik o „fałszywej pandemii” i winnych lockdownu.”

 1. Kwal said

  Pawlicki to taki krzykacz. Nie dajcie się zwieźć, że jest to jakiś niezależny dziennikarz. To taki sam przydupas Prezesa jak bracia Karnowscy. Jestem pewien, że artykuł powstał na zamówienie w związku ze zbliżającą się tzw. rekonstrukcją rządu we Wrześniu. Może nawet sam Naczelnik Państwa zobligował Pawlickiego do napisania artykułu…
  No a poza tym obiecano mu, że może zostanie prezesem TV….niestety nie został wybrany….

 2. bryś said

  Grają na czas. Skończy się sezon urlopowy, samorządy pozamykają szkoły (oszczędności i zrzut odpowiedzialności na miejscowych) – trzeba będzie siedzieć z dziećmi a nie protestować, spacyfikują górników, jako realną i zorganizowaną grupę (jeszcze trochę) i będą dalej dociskać bydlaki.

 3. revers said

  juz dziela powiaty na zielone i czerwone, dojdzie ndo tego odgornie jak w reichu ze niektorych landach BRD GmBH dopuszcza sie mozliwosc odseparowania dzieci od rodzicow podejrzanych od covid.

  Moze kolejna seperacje i manipulacje dadza do myslenia obejom, po co to wszytko jak nie do selekcji i depopulacji.

  Przy okazji testow i zbierania wymazow daje sie dodatkowe narzedzie laboratoryjnym Dr. Mengele do szuknia smiertelnych wirusow, lub uszkodzjacych naturalne systemy odpornosciowe na okreslone halupogenowe grupy.

 4. revers said

  Do tego dane osobowe i zdrowotne przestaja byc chronione przez niby panstwa, a przekazuje sie juz w reichu policji

  https://netzpolitik.org/2020/corona-saechsisches-innenministerium-verschwieg-uebermittlung-von-infizierten-listen-an-polizei/?fbclid=IwAR3-C89td75F4VfWYyQU2AD53ihRKnlkNRzyKKjeKiXjQOE-ByhnwxYysJ0

  Policji ktora juz w niektorych landach moze zabiarac dzieci od rodzicow, czy rodzielac seniorow i eliminowac jak to mialo miejsce w Wloszech.

 5. Maverick said

  Gdy Poliniacy skoncetrowali się na tresurze Polaków zakładając im zamordniki, Rosja wyprodukowała jako pierwsza szczepionkę dającą uodpornienie na 2 lata. Oczywiście spowodowało to skowyt lucyferianów.

 6. JMP said

  Ad #5 (Maverick)

  Ja osobiście jestem sceptycznie nastawiony do możliwości opracowania skutecznej szczepionki przeciwko temu wirusowi, jednak zgadzam się, że próbować trzeba. Znamienna jest natomiast reakcja Sekretarza Zdrowia i Usług Socjalnych USA na wiadomość o opracowaniu takiej szczepionki przez Rosjan. Stwierdził on co następuje: „The point is not to be first with a vaccine, the point is to have a vaccine that is safe and effective for the American people and the people of the world” (Nie jest ważne, czy ktoś wyprodukuje szczepionkę jako pierwszy, ważne jest posiadanie szczepionki, która jest bezpieczna i skuteczna dla Amerykanów i ludzi całego świata)

  No, oczywiście. Gdyby była ona amerykańska to byłoby to zupełnie co innego. A może by jednak kupić od nich i spróbować?

 7. wanderer said

  Teraz nadchodzi czas buntu ludzi i powolnego wylapywania gnid ktorzy chcieli odebrac wolnosc..
  Juz slysze grzmoty..

 8. Maverick said

  JMP mnie się także wydaje że wirusy zbyt szybko się mutują i będzie niezwykle ciężko znaleść skuteczną szczepionkę. Ta rosyjska na pewno nie będzie mieć nano cząsteczek, czy ciężkich metali. Dlatego zapowiedż 2 letniej odporności wygląda realistycznie. Na pewno amerykanie chcieli by się obłowić i sprzedawali by coś takiego za wygórowaną cenę. W tym wszystkim wyszli na głupków ze swoimi buńczucznymi zapowiedziami.

 9. JerzyS said

  „…2300 lat temu, na długo przed islamem, Arabowie odkryli, że zmuszanie ludzi do zakrycia nosa i ust złamało ich wolę i indywidualność – i depersonalizowali ich. To sprawiło, że ludzie stawali się ulegli. Dlatego nakładano na każdą kobietę obowiązek używania tkaniny na jej twarzy….”
  „…Wtedy islam zmienił to w symbol kobiecej uległości wobec Alaha, mężczyzny, posiadacza Haremu i króla….”
  „…Współczesna psychologia to wyjaśnia: bez twarzy nie istniejemy jako niezależne istoty…”
  „…Dziecko spogląda w lustro, w swoją twarz, w wieku około roku i odkrywa siebie jako niezależną istotę.”
  (Tury Carpo) #strefawolnaodglupoty #nocovid #wakeup

 10. Isreal said

  księdze zgodziły się na kościół domowy (telewizyjny) bo bały się żeby hołota ich nie zaraziła (?) a tera o tace wołają

 11. Tekla said

  Zakrywanie namordnikami to kurs przed najazdem nachodzcow mułzumanow..z ta róznica ze tam baba zakryta od gory do dołu ..

 12. wewewe said

  Re 9:
  Zasłonić twarz maską w kościele to jak zasłonić oblicze stworzenia Bożego. Tego pragnie diabeł i jego słudzy. Teraz wyszli z nor i pokazali się.

 13. bryś said

  JerzyS – nosy się też obcinało.

 14. Adrem said

  Jego dymisja miałaby sens dla naszego 7ydoreżimu.
  Już któryś raz tak robią z różnymi ministrami.

  Szum się już zużył.
  Powołają nowego do kontynuacji tej tragicznej dla nas hucpy.

 15. NICK said

  To.
  Co się dzieje to Zbrodnia.
  LUDOBÓJSTWA.

  Katem naczelnym (od niższych rangą ssaków naczelnych jest un niższy) jest min. Szumowski.
  Mnie NIE interesuje czy un MA uczucia.
  Kat.
  Kaci to są wybrańcy.
  Z największych odchyleń etycznych, moralnych, naturalistycznych, Bożych (…).
  Aniołowie najbardziej upadli.

  Wydaje się, że cierpi. Za życia.
  Ta twarz.
  Za mało.
  Cierpi?

  Un NIE cierpi.
  Poseł lUCYFERA nie cierpi.

  Nie mam litości dla kata-wykonawcy LUDOBÓJSTWA.

  P.S.
  Dyrektor sanepidu bez maski?
  http://www.bibula.com/?p=113698

 16. kolo said

  https://ram.neon24.pl/post/156953,covid-19-zamrozic-gospodarke-by-uratowac-finansjere

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: