Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Ministerstwo ustaliło zasady poruszania się elektrycznymi hulajnogami

Posted by Marucha w dniu 2020-08-11 (Wtorek)

Hulajnogą elektryczną po chodniku będzie można poruszać się z prędkością do 8 km/h, pierwszeństwo będzie miał pieszy – proponuje resort sprawiedliwości.

Na chodnik będzie można jednak wjechać wtedy, gdy nie będzie ścieżki rowerowej lub drogi z ograniczeniem prędkości do 20 km/h.

O nowej propozycji MS do projektu Ministerstwa Infrastruktury pisał we wtorek „Dziennik Gazeta Prawna”.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej, że resort pracuje na projekcie przygotowanym już przez MI. „My, jako resort sprawiedliwości, dajemy pewien wkład do tego. Nie zgadzamy się z pewnymi elementami zaproponowanymi przez resort infrastruktury i dajemy pewne swoje propozycje jako resort sprawiedliwości. Zasadniczo zgadzamy się natomiast z kierunkiem, bo ta sprawa musi być uregulowana” – powiedział.

Wójcik stwierdził, że w sprawie hulajnóg panuje „wolna amerykanka” i dochodzi przy tym do wielu niebezpiecznych lub nawet tragicznych zdarzeń. „Dlatego minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro polecił panu ministrowi Marcinowi Warchołowi przygotowanie szczegółowych analiz w tym zakresie” – dodał.

Według propozycji MS – zgodnej ze stanowiskiem MI – na hulajnogach będzie można się poruszać tylko tam, gdzie jest wyznaczona ścieżka rowerowa. W przypadku braku ścieżki, przy ograniczeniu do 20 km/h e-hulajnogą będzie trzeba jechać po ulicy, a dopiero w ostateczności – po chodniku.

Jak wskazał Wójcik, przedstawiona przez MI propozycja poruszania się hulajnogami na drogach z ograniczeniem prędkości do 30 km/h to zdaniem MS zbyt wysoka granica. „Uważamy, że 20 km/h jest absolutnie wystarczającą i zresztą spójną granicą, która funkcjonuje w innych przepisach” – powiedział.

Wiceminister podkreślił jednocześnie, że resort sprawiedliwości za nieostry zapis uważa propozycję MI, aby hulajnogi po chodniku poruszały się z prędkością pieszych. Jak zaznaczył, jego resort proponuje prędkość 8 km/h, która według ekspertów nie stanowi dużego zagrożenia dla pieszych.

„Kategorycznie stoimy na stanowisku, że pieszy zawsze na chodniku będzie miał pierwszeństwo” – zadeklarował ponadto Wójcik.

Co do maksymalnej prędkości na ścieżkach rowerowych resort sprawiedliwości jest zgodny z MI, który określił ją na 25 km/h.

Kolejna sprawa, o której mówił Wójcik, to warunki techniczne pojazdów. „Co do zasady zgadzamy się z tym, co przedstawiło w swoim projekcie MI, natomiast uważamy, że te pojazdy powinny być absolutnie oświetlone” – powiedział.

Na takich pojazdach będzie mogła poruszać się tylko jedna osoba; nie będzie ponadto wolno przewozić zwierząt. Wiek, od którego zgodnie z propozycją MS będzie można poruszać się taką hulajnogą, to 12 lat, nie 10.

Wiceminister sprawiedliwości zapowiedział ponadto, że propozycja przewiduje możliwość ukarania grzywną osoby, która porusza się hulajnogą mogącą osiągnąć powyżej 25 km/h. Jak wskazał, MS chce penalizować wszystkie nieprawidłowości, które mogą dotyczyć tego rodzaju pojazdów. Grzywna będzie mogła wynieść nawet 5 tysięcy złotych.

Wiceszef MS podkreślił, że resort oczekuje intensyfikacji pracy, a we wtorek rano propozycje przekazał MI. „Będziemy oczekiwali, że ona zostanie życzliwie przyjęta, i że wreszcie te regulacje wejdą w życie, bo one są po prostu potrzebne” – podkreślił. (PAP)

https://nczas.com

Komentarzy 6 do “Ministerstwo ustaliło zasady poruszania się elektrycznymi hulajnogami”

 1. Antek said

  Zajmują się pier**łami, a po chodnikach pędzą rowerzyści i mówią: „I co nam zrobicie?”. Straż miejska nie reaguje, policja nie reaguje.

 2. Piskorz said

  re art Hulajnogi są, a trupy też są.! A gdzie.. we Francji, w roku 2016…było ofiar około 20 sztuk! U nas też są pierwsze ofiary..też wśród rowerzystów. W roku ub w stolicy na…ścieżce rowerowej zderzyło się cyklistów 3….rezultat 1 trup!

 3. Piskorz said

  re art natomiast uważamy, że te pojazdy powinny być absolutnie oświetlone” – powiedział.” O kużwa, Amerykę odkrył!! Często jeżdżę późno wieczorem…i nazbyt często widzę rowery w ogóle nie oświetlone, bez odblasków i baranów trzymających zamiast kierownicę roweru…komórkę w łapach!! ps Za 50 zł można mieć oświetlenie z przodu.

 4. Jack Ravenno said

  @1 ANTEK OK. Niech pędzą, jednakże gdy wyrządzą krzywdę pieszemu niezależnie od okoliczności – powinni ponosić odpowiedzialność karną i tyle. Byłoby więcej spokoju pod warunkiem, że każda krzywda byłaby sprawiedliwie osądzona.

 5. bryś said

  Zacznijmy może od polepszenia ich widoczności (rowerów, motocykli i hulajnóg) gasząc w autach światła w dzień?

  Była kiedyś nawet taka strona, duzo ciekawych statystyk, no ale nie dali chyba rady.

  https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?
  f=12&t=22906&sid=046a94d229250b982c4f0173b457a2c0#p50874

 6. Leo said

  Panuje „wolna amerykanka” i dochodzi do „niebezpiecznych zdarzeń” więc właściciele bydła muszą wydać przepisy. A pierdzieć jeszcze wolno w dowolnym kierunku czy są już jakieś uregulowania?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: