Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  NyndrO o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Pseudopolicjanci skazani za po…
  Boydar o List otwarty do Prezydenta RP…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Polskie przyczółki Józia …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski straszy, że cała Polska może się stać epidemiczną czerwoną strefą

Posted by Marucha w dniu 2020-08-12 (Środa)

Interes sze krenczy

Od zeszłej soboty w Polsce obowiązuje nowe restrykcyjne Covidowe. Pod osłoną nocy, bez głosowania w parlamencie wprowadzono nielegalne antywolnościowe prawo ustanowione rozporządzeniem przez Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego.

W wyniku tego na terenie Polski obowiązuje konieczność zakrywania ust i nosa, nawet dla osób chorych, którym ten proceder może znacząco pogorszyć stan zdrowia. Oprócz tego w kraju wprowadzono koronawirusowe strefy, które niektózy nazywają gettami.

Kraj podzielono na strefę zieloną, gdzie wszystko jest na obecnym poziomie absurdu oraz wyodrębniono dodatkowo strefy żółtą, gdzie śruba jest dokręcana i czerwoną gdzie obostrzenia są nawet większe niż w marcu gdy rozpoczęła się nasza wirusowa tresura.

Przynależność do strefy definiuje ilość przypadków zidentyfikowanych zakażeń w stosunku do ogółu populacji. Obecnie w strefie czerwonej znajduje się dziesięć powiatów, ale MZ zapowiada aktualizowanie listy dwa razy w tygodniu. Biorąc pod uwagę, że kryterium oceny strefy jest tylko liczba zakażeń do liczby mieszkańców, można podejrzewać, że będzie można łatwo tworzyć nowe strefy czerwone, po prostu testując więcej ludzi w danych miejscach.

„Im bardziej ludzie będą lekceważyć zasady sanitarne, tym bardziej te strefy czerwone rozleją się na mapie, aż w końcu na cały kraj i będziemy mieli istotne obostrzenia w całej Polsce” – straszy minister Szumowski.

Zupełnie zdumiewające jest to, że znowu prawo stanowi samodzielnie minister Szumowski. Stoi to w oczywistej sprzeczności z polską konstytucją. Znowu nie mamy ustawy ograniczającej naszą wolność tylko robi to jeden minister w formie jakiegoś rozporządzenia, wręcz świstka papieru, ale wszyscy rytualnie udajemy, że to obowiązujący akt prawny.

Nagle okazało się, że to Łukasz Szumowski ma największą władzę w Polsce, władzę wręcz absolutną.

Można powiedzieć, że to on obecnie decyduje kto jak będzie żył, kto jest chory i kogo trzeba osadzić w areszcie bez wyroku. To właśnie on i jego współpracownicy, zachęcają do dyskryminacji osób, które nie chodzą w maseczkach. Oczywiście to wszystko jest również niezgodne z polską konstytucją zakazującą takich praktyk jak dyskryminacja i ograniczanie praw obywatelskich.

Bez wątpienia minister zdrowia to obecnie najważniejszy polityk w Polsce. Ma moc stanowienia „prawa”, o której Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej może tylko pomarzyć. Władza ministra od zdrowia jest obecnie tak wielka jak kiedyś króla, lub jakiegoś obecnego wschodniego satrapy, który zarządza poddanymi za pomocą dekretów.

Zachowuje się zresztą przy tym bardzo erratycznie, niczym pijany miotając się od ściany do ściany ze swoimi diagnozami rzeczywistości. Koronnym dowodem tego jest ogół wypowiedzi ministra na temat noszenia tak zwanych maseczek.

Król Szumowski stwierdza, że nie wolno wchodzić do królewskich lasów – poddani gorliwie to wypełniają, król Szumowski nakazuje im siedzieć w domach – grzecznie siedzą, a gdy król Szumowski każe im zakrywać twarze – poddani nie tylko ochoczo i grzecznie je zakrywają, ale i pomagają w ściganiu buntowników, którzy nie chcą się ukorzyć przed władcą. „Życie ostatnio bardzo się zmieniło, prawda?”

https://zmianynaziemi.pl

Komentarzy 77 do “Minister Zdrowia Łukasz Szumowski straszy, że cała Polska może się stać epidemiczną czerwoną strefą”

 1. Sarmata said

  Że też Jurek Kiler okazał się filmową fikcją. Złożyłby człowiek zamówienie i po temacie.

 2. JW said

  Zasłanianie się niekonstytucyjnością i brakiem ustawy jest naiwne. Po pierwsze: konstytucją nikt się dziś już nie przejmuje, a po drugie czy komuś się wydaje, że obecny sejm nie byłby w stanie uchwalić odpowiedniej ustawy? I co, wtedy wszystko byłoby cacy? O ile w obecnym rozporządzeniu już nie ma możliwości powoływania się stan zdrowia, to można powiedzieć, że jest się niepełnosprawnym intelektualnie w stopniu umiarkowanym. Co ciekawe, zniknął fragment mówiący o tym, że nie jest wymagane zaświadczenie, ale nie jest też napisane, że trzeba je okazać (§ 24 ust. 3 pkt 3 lit. a).
  Jeśli chodzi o rękawiczki, to można wciąż powoływać się na stan zdrowia (§ 9 ust. 2) i tu wciąż jest wyraźnie napisane, że nie trzeba okazywać na to papierów. Cwane z nich kцrwy, Szumowski i jego banda.

  Click to access D20201356.pdf


  Tak więc przyczyńmy się do nieoficjalnego wzrostu liczby osób letko sztukniętych w Polin. Jednak biorąc pod uwagę stan umysłowy tzw. społeczeństwa, chyba nikt nie dostrzeże paru dodatkowych wariatów…

 3. Olo said

  Szumowina, jako podwładny stojącego na czele NWO Bila Gatesa, ma więcej władzy w Polin, niż udający naczelnika Kulawy Bandyta, za którym stoją głównie mniej znaczący banderowcy z Majdanu.

 4. Piskorz said

  re 3 udający naczelnika Kulawy Bandyta, …po studiach krótko pracował w bibliotece /chyba na UW/…teraz ma emeryturkę +/- 8 tys.

 5. bryś said

  Gdzie oni wszyscy mieszkają, te uje? Maja jakieś zamknięte i chronione osiedla?

 6. bronek z milicji said

  nikt nie bedzie radiowozem bez klimy jezdzil i jezdzil i szukal ,I WONT YOUR D.N.A. pozatym nadchodzi revolucja po crashu, rzuc kamien ,odbiore cie o 5 rano,i must have your dinejej………….kompri? chodziaku z chodnika,szary bez zaplecza ,bez klamki, jam je Bronek bez pardonek, a pozatym nie widac nas ostatnio wogole na ulicach ,mamy kursy, pc, lapac bendziem za chwile co klick……………..a pozatym mam 48 lat i za rok ide,, na rent a agent„ czyli do tesko, fajne doopy , i kontakty i co dzien pelna siatka ,wot a sale !! pozdrowienia dla Pana Boydara ,………………………..MAMY WASZE ID,NR TEL,ADRES,itd,…………….. co nam brakuje to aj di , gospodarka ?? we have print -mashine……powiedzial Bronek ……….

  ———-
  Bardzo dobre.
  Admin

 7. Jack Ravenno said

  @2JW No i co? Nakaz zakładania szmat dalej jest bezprawny. Nie zmieniono ustawy – przynajmniej na razie, więc ten nakaz nie ma podstawy, tfu!

  Chciałbym zauważyć, że zapędzają się w tzw. kozi róg, ponieważ nie ma w takim razie również podstawy prawnej do zwalniania kogokolwiek z czegokolwiek. Takie buty.

  Krótko – bez ogłoszenia stanu nadzwyczajnego mogą w sumie naskoczyć.

  ————-
  Teoretycznie tak. Ale mają pałki i gaz. Unia zaś stanie po ich stronie.
  Admin

 8. Jack Ravenno said

  @6 BRONEK Z MILICJI dobre, tylko z brakiem klamek to obecnie raczej się pokój może skojarzyć – take czasy nastały. Ić Bronek na rent…i nie żałuj sobie.

 9. Jack Ravenno said

  @7 ADMIN

  Teoretycznie tak. Ale mają pałki i gaz. Unia zaś stanie po ich stronie.
  Admin

  Gdy będą mieć zamiar „dobrania się” do nas, prawdopodobnie ue już będzie konać. Kwestia czasu. I wcale nie piszę w nastroju optymistycznym, bo to będzie ostra jazda. To co mamy obecnie jest zaledwie uwerturą…Chciałbym się mylić. Oby.

 10. wanderer said

  Ja na tego ch..uja juz patrzec nie moge..

 11. Brommberg z polis said

  Najsedeczniejsze podziekowania dla Pana Maruchy i jack raveno…..no niestety ale pisze jak jest …….miliardy tego nie pokapowaly…taki wpis jest tylko tu mozliwy u Pana Maruchy,,,,Panowie wszyscy ,prosze ,,dziekowac Bogu za ,,Strona„ Marucha ,,i w przyszlosci ….prosze o wiecej ,,merytorycznosci„ a nie ,, lubelak zapierdolil w warzywniaku seler„ i jeszcze raz ,,une chcom d.n.a. – Twoj,– Wandaluzja by moze powiedzial.. chca wiedziec czy jestes z doopy herr -rubina ?? i.t.d…………Panowie szanujmy sie…czynie gleboki uklon w strone Pana Maruchy ,dziekuje za wszystko,, odwala Pan Holde Roboty„dzieki na kolanach……………………….nie idzie spac bez wgladu tu….tyle lat …WLOSY z glow……….nie czapki………………….no i powtorze jeszcze raz …D.N.A.

 12. barbara said

  Pod rozporządzenie m podpisał się Morawiecki.. Nie mówi się tego żeby nie „uderzyć” w Naczelnika.

 13. Kris said

  “Najpierw maska potem czip”

 14. Listwa said

  @ 10 Wanderer

  Nie jest prawdą, że za te rozporządzenie odpowiedzialność ponosi Szumowski, jest to rozporządzenie Rady Ministrów, a podpisał je Morawiecki w imieniu wszystkich. Szumowski tylko gada w TV.

  „Zmiany na Ziemi” bzdurę podali „Bez wątpienia minister zdrowia to obecnie najważniejszy polityk w Polsce. Ma moc stanowienia „prawa”, o której Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej może tylko pomarzyć”

  Pana sposób wrażania „kawiorem” zaleciał.

 15. Listwa said

  @ 2 JW

  Rozporządzenie zostało wydane na podstawie Ustawy, na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1–6 i 8–12 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.1)). Czyli za Tuska i Kaczyńskego L.

 16. JerzyS said

  Maski Paradne

  Kornoświrus może przebyć drogę w powietrzu co najwyżej odległość 90 cm!

  Filtry Paradne niczego nie rozwiązują, poza skutecznym doprowadzaniem do niedotlenienia mózgu

  i obciążaniem systemu wentylacji płuc.

  Podczas filtracji powietrza na Filtrze Paradnym, występują i z czasem rosną opory które musi pokonywać człowiek.

  Zajmuję się tym zagadnieniem i wiem co i czym możemy filtrować

  Jak stary i schorowany, to to Filtr Paradny jest dla niego jak gwóźdź do trumny!

  Po co filtr na cały nos , skoro wystarczy sobie waciki wsadzić do nosa i efekt taki sam!

  Gardło i przełyk systematycznie dezynfekować aerozolem o składzie 70% alkoholu etylowego,

  a nieprzestrzeganie tej procedury mógłby badać Sanepid
  za pomocą miernika stężenia tego środka dezynfekującego w wydychanym powietrzu

 17. wewewe said

  Chowanie tyłka:

  – Teraz z perspektywy czasu widzimy, że zamykanie w kwarantannie całego społeczeństwa i zamrażanie gospodarki nie było konieczne. Po zniesieniu restrykcji nie doszło do istotnego wzrostu liczby zakażeń – opowiada prof. Flisiak.
  https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-prof-flisiak-teraz-wirus-jest-mniej-zjadliwy-niz-na-poczatku-epidemii

 18. Adrem said

  A tak się robi „epidemię” gdzie akurat potrzeba, żeby była !
  https://www.se.pl/slask/koronawirus-na-slasku-skandal-w-szpitalu-pracownicy-ujawniaja-oszustwa-przy-testach-aa-t7Y3-xckW-eHNi.html

 19. wnikliwymokiem said

  Maski – wystarczy rano, zaraz po przebudzeniu pochodzić sobie ca. 10 min. tyłem do przodu i efekt ( na cały dzień ) będzie taki sam.

 20. Yah said

  Gdyby Szumowski i Morawiecki podejmowali decyzje samodzielnie to 100 by się zastanowili ale …. oni tylko wypełniają polecenia NWO i wiedzą, że pomimo, że łamią wszystkie prawa włos z głowy im nie spadnie.
  Z ich strony to nie głupota, nie lekkomyślność tylko bezczelność.
  Oczywiście w to wszystko jest wkalkulowane powszechny brak samodzielnego myślenie, nieumiejętność organizowania się, obrony, stawiania oporu i celowa atomizacja społeczeństwa poprzez sianie paniki i strachu przed „zakażeniem”.

  Z jednego Morawieccy i Szumowscy sobie nie zdają sprawy. Jeszcze rok takiego oddziaływania na psychikę i znajdziemy się w kraju-szpitalu psychiatrycznym, gdzie ze strachu nikt nie będzie wykonywał swoich obowiązków. Czyli nauczyciel nie pójdzie do szkoły, lekarz nie przyjmie pacjenta, a policjant nie pojedzie na interwencje.

  I co wtedy?

  Kary ? A kto i z czego je wyegzekwuje ? Przejmowanie majątku? A po co komu majątek, skoro ludzie zaczną uciekać ze strachu porzucając wszystko. Przyjadą nasi „przyjaciele” od roszczeń. Oni tak samo się boja jeśli nie bardziej .

  Jedno stado baranów z bilionowymi majątkami i drugie stado baranów tytułami naukowymi podjęło działania kompletnie przewidując ich dalekosiężnych konsekwencji, które będą ZUPEŁNIE inne niż te jełopy sobie zaplanowały.

  Co dalej ? Nick pisał co robić. Warunek jeden łeb na karku i zdolność do ciężkiej fizycznej pracy.

 21. Yah said

  Technologiczne, globalne, powiązane sieciowo społeczeństwo jest bardzo wrażliwe na przerwanie łańcuchów dostaw i powiązań, a w zastraszonym i spanikowanym społeczeństwie bardzo łatwo te łańcuchy przerwać. Paradoksalnie im bardziej prymitywne społeczeństwo, tym szansa na przetrwanie jest większa.
  Globalne elity same sobie szykują zagładę.

  Przykładem głupoty np. Gatesa są jego sprzeczne ze sobą pomysły. Z jednej strony rozwój energii odnawialnej ( wiatr,Słońce) z drugiej strony chore pomysły zapylania stratosfery celem „ochrony” przed global warming.
  Jak wprowadzi to w życie to:
  – wszystkie panele słoneczne przestana pracować z wystarczającą do produkcji energii efektywnością;
  – obniżenie temperatury spowoduje obniżenie gradientów ciśnienia w układach barycznych a więc spadek prędkości wiatru co uczyni wszystkie farmy wiatrowe bezużytecznymi ozdobami krajobrazu;
  – przyspieszy to tylko wejście w kolejną epokę lodowcową, bo holocen był tylko krótkim w skali geologicznej interstadiałem.

 22. MG-42 said

  Czy my POLACY mamy swoje ;;;;zzonderCommando;;;ktore unicestwi te scierwa polityczne FIZYCZNIE .
  Tak ich trzeba UNICESTWIC FIZYCZNIE

 23. wnikliwymokiem said

  ” nie tylko premier jest bratem Mojżesza, ale szef GIS (Główny Inspektor Sanitarny ), Jarosław Pinkas, także.”

  Wszystko gra i buczy ( wszystkie, strategiczno- decyzyjne punkty właściwie obstawione )?

 24. pos_ergo said

  Jakiś spryciul (chyba z zewnątrz, nie z pl) pisał ostatnie rozporządzenie.

  Znikł zapis o możliwości nienoszenia masek z powodu stanu zdrowia, ale pojawił się zapis o możliwości nienoszenia masek z powodu choroby psychicznej.
  „Dlaczego pan nie ma maski? Czy pan jest chory psychicznie?”

  Przypadek 1 „Nie”.
  „No to wysoka grzywna. Dziękujemy, zapraszamy ponownie.”

  Przypadek 2 „Tak”.
  „No to na leczenie psychiatryczne. To się łatwo leczy. Wyleczymy. Po leczeniu już będzie pan umiał zakładać maskę.”

 25. Piotr Podgórni said

  Nakaz zakrywania nie jest nakazem noszenia zakryć. Rozporządzenie w świetle ustawy mówi, że jeśli mamy objawy jak kaszel czy kichanie musimy zakrywać nos i usta np. chusteczką. Ponieważ u dorosłych ludzi jest to odruch to nakaz zakrywania nosa i ust jest nakazem wykonywania odruchów. Ponieważ każdy ma ten odruch to każdy musi zakrywać nos i usta. Małe dzieci nie mają takiego odruchu więc są z nakazu wykonywania odruchów zwolnione. To jest robienie ludziom wody z mózgu, wielki ucisk.

 26. Stefanous said

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/07/22-vii-2020-klatwa-boza-rzucona-na.html

  22 VII 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra Łukasza Szumowskiego
  Środa, 22 lipca

  Godzina 6.45

  – Rzucam klątwę Bożą na ministra Łukasza Szumowskiego.
  Za sprawy związane z coronawirusem, które były i są przeciw Polakom, za oszustwa i manipulacje danymi medycznymi, za przekupywanie lekarzy publicznymi pieniędzmi, którzy stwierdzają coronawirusa tam gdzie go nie było i nie ma.
  A od początku lipca za kłamstwo publiczne iż Polacy nadal chorują i umierają na COWID -19 a nawet, że zwiększa się liczba chorych i zmarłych.
  A jak zaświadcza Bóg przez swego sługę Grzegorza z Leszna i przez swego sługę Cypriana Polaka ( Krzysztofa Michałowskiego), Pan nasz Jezus Chrystus zgodnie ze swymi wcześniejszymi zapowiedziami, rządząc w Swoim Królestwie po Intronizacji w Niebie 20 lutego 2020 roku, czyli Polsce – Nowym Jeruzalem zwolnił Polaków od chorowania i umierania na coronawirusa COVID -19 od pierwszego lipca.
  Tak Pan nasz z dniem 20 lutego 2020 roku ograniczył mocno chemtrails nad Polską a zablokował całkowicie chemtrails ze zrzucanym na Polaków coronawirusem, co obserwowali naoczni świadkowie iż w wypadku niektórych smug chemtrails były one wciągane, wsysane z powrotem, wbrew prawom fizyki do zbiorników samolotu, do jego wnętrza.

  Zatem ministrze Łukaszu Szumowski.

  Przeklina Cię Bóg!
  Przeklina Cię Bóg!
  Przeklina Cię Bóg!

  Amen!
  Amen!
  Amen!

  – I tak się stanie. Amen. Mówię to Ja, Jezus Chrystus, Pan Zastępów, Król Nowego Jeruzalem, któremu na imię Polska.

  Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć.
  Skończysz marnie i skończysz gorzej niż prezydent Duda. On ma dobre odruchy i kocha Mnie choć przez swe decyzje szkodzi Polsce.
  U Ciebie nie ma niczego co byłoby pozytywne w Twej służbie krajowi. Nie mówię już o aferach.
  Nawet „Twoje” zdjęcie z Matką Teresą jest sfałszowane, wstrętny oszuście, masoński łgarzu.
  Czekaj więc na swoją kolej. I pamiętaj: im więcej zakarbujesz, jak dawniej mawiali Polacy, tym sowitszą otrzymasz zapłatę.

  Opublikuj synu.

  – Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.

  Klątwę rzucił i Słowo od Pana otrzymał Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak)

 27. Adrem said

  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2020/08/nigdy-nie-daj-sobie-zrobic-testow-na.html

  No nie wiem.
  Głupota a może i nie głupota.

  Wymaz to powinna byc prosta rzecz.
  A ludzie mówią,że boli po tym kilka dni…

  „Ludzie narzekają, że testy są potwornie bolesne, a ból utrzymuje się przez wiele dni. Z jakiego powodu testy musiałyby dotykać najbardziej dostępnej dla mózgu części ludzkiego ciała? Czy te, które naprawdę w ogóle przeprowadzają testy? Testy DNA wykonuje się za pomocą zwykłego wymazu z ust i myślenie, że jakikolwiek test na obecność wirusa – kiedy rzekomo można go rozsiewać przez kaszel – nie będzie taki sam, jest śmieszne. Coś jest nie tak z tymi testami.”

 28. revers said

  Po nocnych poprawkach ustawek z roku 2008 Szumowscy, Morawieccy sa nietykalni …

  .https://i.postimg.cc/HLd1d8nt/projcovid.jpg

  a nowy powiatowy podzial rp wanzy od 14.08. na tereny pandemiczne pozwala robic co sie chce z tubylcami, czy z miejscami pracy, jednostkami gospodarki niby rynkowej, ktore gina bezobjawowo

  od 1 wrzesnia kolejna masowe zwolnienia w sektorze gospodarczym kopalniiw wegla kamiennego-

  https://www.se.pl/slask/slaskie-zwolnienia-grupowe-w-kopalni-machina-ruszy-1-wrzesnia-gornicy-straca-prace-aa-71Jp-P3j6-eYAz.html?fbclid=IwAR1Tqe6WfSzN7W0XEM-J3Mi-cFe_MInuvtXEBX9imA9rwlmL9ykft0ETwxU

 29. Koronawirusowe leczenie zdalne, teleporady i błędne diagnozy. 2-latek otarł się o śmierć, a pacjent ze Szczecina zmarł

  https://nczas.com/2020/08/12/koronawirusowe-leczenie-zdalne-teleporady-i-bledne-diagnozy-2-latek-otarl-sie-o-smierc-a-pacjent-ze-szczecina-zmarl/

 30. Inkwizytor said

  Ta menda ( szumowski ) to z ryja 100% chazar ale chyba Ameryki nie odkryłem

  ———–
  „Tam nie ma Polaków”
  Admin

 31. Maverick said

  Tego kundla kabały trzeba pociągnąć do odpowiedzialności karnej za narażania życia Polaków nieuzasadnionymi ograniczeniami.
  Czy te durne Poliniaki nie widzą jak kabała nimi manipuluje?
  Mocne i szczere, trochę niepotrzebnie wspomina Hitlera.

 32. Jack Ravenno said

  @11 BROMMBERG Z POLIS hier ist der hund begraben! Też jestem ciekaw – na ch… im tyle dna? czego szukają? a może szukają dawców dla „elyty”? Im dalej posuwa się ten chaos – tym więcej spisku wypływa. Kiedy ich spuszczą ze smyczy? Ić na rent – niedługo będzie gorąca jesień i może jeszcze cieplejsza od niej zima. Pozdrawiam.

 33. Jack Ravenno said

  Wszyscy wiemy tyle ile nam ktoś powie… Żałosne. Te testy na „coronovirusa” w ogóle mogą nie być na „coronovirusa”. Podejrzewam, że nawet ci, którzy te testy „wykonują” gówno wiedzą, a „naukowcy w stołki pierdzą i też świecą niewiedzą.
  Szok. Żyjemy w kałuży absurdu…Co te gówniane „testy” mierzą? Mam wierzyć w oficjalne wyjaśnienia?

 34. UZA said

  ad.31) „Mocne i szczere, trochę niepotrzebnie wspomina Hitlera”

  Muszę wyznać, że ta młoda osoba mnie przeraża. Dobrze, oczywiście, że ma swoje zdanie, że nie chce być niewolnikiem Systemu. Niestety, wyładowuje swoją złość na słabych, bezradnych, zestrachanych Rodakach, a nie na tych, którzy nam zgotowali ten los. Nie zauważa też, że – wyjąwszy Niemców, którzy sprawili miłą niespodziankę (teraz, a nie za czasów Hitlera) – większość europejskich i nie tylko europejskich narodów zachowuje się podobne jak Polacy, demonstrując strach i posłuszeństwo. W wypowiedzi pobrzmiewa też nutka korwinizmu – Pani potępia biednych ludzi, że nie potrafią zarobić, a gdzie niby i jak ma zarobić stara, schorowana emerytka albo mieszkaniec małej miejscowości, w której zlikwidowano jedyną fabrykę i wszelkie formy publicznego transportu ? Jak nie nosić maseczki, kiedy bez niej nie wpuszczą do autobusu czy do sklepu albo każą zapłacić mandat równy 1/3 czy 1/4 miesięcznego dochodu ? Kiedy jest się młodym, zdrowym i wygadanym , to można sobie jakoś poradzić, lecz nie każdy taki jest. Nie każdy też jest stworzony na biznesmena czy menadżera. Większość ludzi to przeciętni pracownicy najemni. Oni wręcz powinni być posłuszni i właśnie to ich posłuszeństwo w połączeniu z pracą przez wieki budowało świat.

 35. D-T said

  O podstępnym tworzeniu globalnej bazy DNA pisałem w jakimś komentarzu już w marcu br. Pobierają wymazy do bazy, a wyniki testów to lipa, ściema i loteria ze wskazaniem wygranego. ⚠️

 36. Enya said

  Ravenno.
  Test jest analizą wymazu pobranego z gardła. Wykazuje się w pobranym materiale obecność wirusa Sars Cov-2 albo stwierdza się jego brak.

 37. Adrem said

  Damian Garlicki, ratownik medyczny z Piły: „Jestem wolnym człowiekiem, nie pozwolę się zniewolić. FB pewnie zablokuje mój wpis kto inny zapuka do moich drzwi.

  Ale do sedna sprawy. Zaczynam:

  Ostatnio widziałem pożar ale bez dymu , ognia i temperatury. Miałem pacjenta ze złamaną nogą ale nie było bólu, pęknięcia, deformacji itp. Widziałem człowieka chorego, który miał katar ale nic z nosa nie wypływało. Miałem pacjenta z raną szarpaną, zniszczonymi naczyniami ale nie było widoku czerwonej krwi, bólu, uszkodzonych tkanek.

  „Musiałem jednak mówić im że jest krew, że jest ból, że jest ogień itd., mimo, że tego nie widzieli i nie czuli. Ale im wmówiłem, że jest.”

  Widziałem bezmyślność lekarzy na SOR-ach I NAS pozostałych medyków, którzy wszędzie widzieli Covid-19 i zaniedbywali leczenie pacjentów, dzieci z ranami odsyłane były do szpitala zakaźnego odległego o 150 km od domu, bo ojciec wrócił z zagranicy i….. może mieć wirusa. Ludzie z udarami mózgu, zawałem mięśnia sercowego nie byli od razu przyjmowani na oddział udarowy, kardiologii tylko w pierwszej kolejności wymaz, testy, czekanie,… bo mieli ……. temperaturę itd, itd.

  Zobaczyłem naszą głupotę i widzę ją nadal. Zobaczyłem jak nigdy wcześniej, niepotrzebną śmierć ludzi bo wmówiono nam szereg nieprawidłowych zachowań i większość nadal ich przestrzega.

  Już zrozumieliście !!!

  ….I jest wirus SARS CoV 2, korona-wirus, choroba z dziwną nazwą COVID 19, która może nie dawać objawów!!!! Ludzie przechodzą chorobę bezobjawowo 😂

  Cud medycyny. Pierwsza choroba w moim 22 letnim stażu pracy w ratownictwie medycznym, która jest bez objawów i nazywa się ją chorobą !!!!!

  Nie neguje obecności korona-wirusa, obecnego w naszym środowisku od lat 60-tych ubiegłego stulecia bo już wtedy go Świat poznał, nie neguję prawdziwych objawów, które występują i występowały u osób chorych.

  Ja po prostu nie znoszę kłamstwa, w tym medycznego, pseudo polityków, zastraszania i ogłupiania społeczeństwa, niszczenia gospodarki, życia społeczno-kulturalnego.

  Jesteśmy nosicielami wielu wirusów, grzybów, bakterii itp. przez całe nasze życie. Jesteśmy nosicielami, powtórzę jesteśmy nosicielami. Dopiero gdy nasz organizm osłabnie, układ odpornościowy zawodzi zaczynamy chorować na różne choroby i to co mamy na sobie w sobie, może być dla nas groźne!!!!

  Nie boję się fali krytyki na FB przez tych, którzy wierzą w to co się dzieje i żyją w swoim telewizyjnym świecie.

  Mają prawo do wypowiedzi tak samo jak ja. Ale ja mówię stanowczo NIE!!! na to co się teraz dzieje!!!! Pomiar temperatury!

  Ściema totalna. Przypomina to strzał w głowę i powoduje strach wśród ludzi. Wszyscy na to zezwalają i nie analizują, że jest to kompletnie nieefektywne, niepotrzebne i nie ma dowodów naukowych na to, że ta czynność zwiększa wykrywanie nagłośnionej choroby.

  Totalna bzdura, marnotrawstwo pieniędzy na zawyżone cenowo termometry i narażanie społeczeństwa, firm i instytucji na niepotrzebny wydatek. Od kiedy temperatura >38 st. C jest jedynym wyznacznikiem groźnej choroby!!!! Bzdura. Mając zawał mięśnia sercowego, udar, ból zęba możesz mieć podwyższoną temperaturę!!!! Stres też może wywołać wzrost temperatury, przebywanie w nasłonecznionym terenie także!!!!!! Strach pogłębia choroby, nasila złe samopoczucie, pogłębia depresję…. Strach blokuje skutecznie normalne życie i zniewala.

  Gdy co roku jest fala sezonowej grypy, to czy mierzyli Ci temperaturę przed wejściem do szkoły, urzędu, na basen, gdziekolwiek!!!! NIE!!!! Czy zamykali przychodnie zdrowia? NIE !!!! Ludzie siedzieli na korytarzach bez masek kasłając, plując dotykając wszystko dookoła i co? NIC!!!!! Zero reakcji, masek i innych kłamstw.

  Grypa też jest chorobą zakaźną!!!! Ludzie z AIDS mają wirusa HIV itd., itd. Czy tych ludzi pozamykano w domach, czy im pozamykano kościoły…… zakazano wejścia do LASU, zabroniono dzieciom bawić się na placach zabaw!!!!!!!!!

  NIE!!!!!Przypominam – że w sezonie epidemicznym 2019/2020 w Polsce, odnotowano ponad 3,2 mln zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę. Jak wynika z meldunków Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, od września 2019 r. na grypę zmarły w Polsce 43 osoby, a od początku 2020 r. do początku marca tego roku – 40 osób.

  W Polsce rocznie umiera ponad 400.000,00 osób!!!

  Dziennie w Polsce umiera na wszystkie choroby ,w wyniku wypadków, morderstw itd. ponad 1000 osób dziennie. Ludzie umierają z rożnych przyczyn. Teraz umierając przykładowo z powodu udaru mózgu czy innych chorób, będąc nosicielami wirusa SARS-(koronawirusa) to otrzymujemy złowieszczą informację, że zmarł z powodu korona-wirusa.

  Na ostatnim swoim 48h dyżurze, byłem sam przy 2 zgonach, nie związanych z tą paranoją a w powiecie, w którym miałem dyżur łącznie było 6 zgonów.

  W mediach podano informacje, że tego dnia zmarło z powodu tzw. koronawirusa 9 kolejnych osób w Polsce. Współczucia dla wszystkich rodzin i bliskich zmarłych ale w naszym kraju dziennie umiera ok. 1000 osób dziennie!!!!!!!!!!!

  Czy gdy miałeś katar, zakasłałeś lub psiknąłeś to wyrzucali Cię z samochodu i przerywali egzamin na prawo jazdy? NIE!!!!

  A teraz pozwalamy na to. Za chwilę każą Wam skakać na główkę z 10 piętra bo to rzekomo uchroni przed chorobami to ludzie zaczną to robić!!!!! Dla wielu jedyną prawdą jest to co usłyszą od tzw. ekspertów telewizyjnych i radiowych.

  Jak mantrę, powtarzają wymyślone bzdury nie poparte badaniami naukowymi. Przepraszam, oni nazywają to badaniami ale nic nie pokazują. Stworzone przez nich symulacje komputerowe pokazują to co macie zobaczyć, bo chcieli i wywołali na całym Świecie PANDEMIĘ ale strachu, złowrogości międzyludzkiej, braku empatii, współczucia.

  Mam dość kłamstw WHO, latającego nietoperza i łuskowca. Panie ministrze zdrowia – wycofuje swoje poparcie dla Pana. Okłamał mnie Pan. Skoro mówi Pan, że nie nosi maski bo jest zdrowy, to ja też jaj nie noszę, od samego początku! Jak można siłą, pod przymusem „wyszczepić wszystkich ludzi!!!!!”.

  Nie ma stanu nadzwyczajnego w Polsce a ograniczają moje swobody obywatelskie. Jest to niezgodne z konstytucją. Poprzez rozporządzenia do ustawy o COVID wprowadzono szereg zakazów.

  Gdzie są Ci „wielcy politycy, obrońcy konstytucji”, którzy potrafili krzyczeć, wyzywać. Dlaczego teraz nic nie robią? Może też w tym uczestniczą?

  Martwi mnie to, że tak mało ludzi zachowało myślenie. A może to strach przed niewolą albo już jesteśmy niewolnikami systemu.

  Kiedyś Pani Kopacz, mimo że nie przepadałem za jej poglądami, nie zgodziła się na kupienie szczepionek na ptasią grypę. Uratowała Nasze dupy i uchroniła przed powikłaniami i śmiercią spowodowaną nieprzebadaną szczepionką. Nie zgodziła się aby „wyszczepić wszystkich Polaków”.

  Jestem ratownikiem medycznym. Nie szczepiłem się nigdy na grypę i jestem z tego zadowolony. Byłem wielokrotnie przeziębiony, może nawet zachorowałem na grypę sezonową. I co? Poradziłem sobie bez szczepionki.

  Nie namawiam Was do nie przyjmowania szczepionek. Niech każdy sam podejmuje decyzje, niech każdy sam ma do tego prawo. Niech każdy sam decyduje o swoim życiu i zdrowiu.

  W naszym kraju mówi się dużo o nietolerancji, rasizmie itd., ale tylko gdy chodzi o inny kolor skory, orientację seksualną itp.

  Czy prezydenci miast wprowadzający ograniczenia w przyjmowaniu dzieci niezaszczepionych na jakieś choroby do przedszkoli są tolerancyjni w stosunku do rodziców i dzieci?

  Czy wprowadzanie na siłę tzw. PASZPORTÓW EPIDEMICZNYCH A WŁAŚCIWIE ICH BRAK powodujący izolację, zakaz podróżowania nie jest rasizmem i nietolerancją!!!!!!

  Dlaczego, nie zakaże się przykładowo produkcji papierosów, dlaczego nie ma przymusu nie palenia skoro są takie szkodliwe!!! Bo to jest biznes dla rządu, polityków itp. Dlaczego macie się „wyszczepić”? Bo to jest zajebisty biznes dla wszystkich, popierających teorię pandemii i kontrolę nad ludźmi.

  Lekarze, medycy w przychodniach zdrowia, szpitalach

  Jak można pozwolić im na zamykanie POZ, nie przyjmowanie pacjentów bo jest choroba- upssss wirus!!!. A od czego my jesteśmy jak nie od pomagania ludziom w chorobie!!!!!!

  Jak można pozwolić na nie przyjmowanie pacjentów do placówek medycznych (izby przyjęć, SOR, przychodnie) tylko dlatego, że ktoś ma temperaturę 38 st. C i kaszel. Absurd, absurd i łamanie prawa. To nie są medycy tylko zaprogramowani karierowicze, którzy przestali być empatyczni, logiczni, przestali robić to do czego się kształcili i dodatkowo pobierają za to pieniądze.

  Czy kiedyś przykładowo za pracę z chorymi na AIDS, grypę i inne choroby zakaźne płacono lekarzowi na SOR ogromne kwoty za godzinę pracy. Nie!!!!!

  Czy takich pacjentów nie przyjmowano do szpitala, przychodni? NIE!!!!!!

  A teraz jest to normą. Praca w nagle szczególnych warunkach, nikt tego nie komentuje a oni mają gdzieś leczenie. Liczy się mamona i tzw. bezpieczeństwo.

  Dlaczego ubieram się nadal na dyżurze w kombinezon? Bo muszę.

  Zaawansowany trening malp.

  Bo lekarz wymyśli sobie, że to może być COVID, mimo, że nie ma potwierdzenia, poinformuje sanepid a ten wyśle mnie na przymusową bezpłatną izolację gdybym tego nie miał ubrane!!!!!!

  Zamknięte szkoły.

  Tu nie chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci, tylko o ogłupienie i rozwój analfabetyzmu wśród rosnącego młodego społeczeństwa. Społeczeństwa, które pozbawione będzie konstruktywnego myślenia, rozwoju umysłowego, życia społecznego. Nie ma żadnych badań naukowych na to, że przebywanie w szkołach zwiększy zachorowalność, śmiertelność!!!!

  W Europie są kraje, które nie zgłupiały i dzieci, młodzież kształcą się aby rozwijać silne, mocne i mądre społeczeństwo.

  Zarażaliśmy się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową wszędzie. Macie jednak wierzyć, że szkoły są bardziej niebezpieczne w przeciwieństwie do zatłoczonych marketów, kolejek przed budką z lodami czy brodzeniu w morzu obok siebie!

  Rozwijać się będzie społeczeństwo telewizyjne, które nie będzie dociekać prawdy tylko przekazywać kłamstwo narzucone, które dla nich będzie prawdą. Marginalne „nauczanie” ma doprowadzić do wyszkolenia młodego społeczeństwa, które podatne będzie/ jest na manipulację. Sterowanie ludźmi, „programowanie ich”, ogłupianie młodego społeczeństwa, niszczenie karier sportowych, to jest cel większości obecnych tzw. polityków.

  Im głupsze społeczeństwo tył łatwiej się nami będzie rządzić!!!!!

  Systematycznie powtarzane kłamstwo staje się PRAWDĄ”.

 38. JerzyS said

  Na szczęście w Rosji opracowano szczepionkę na coronowirusa
  Nu? i będą mieli problem!

  SPUTNIK
  „Pierwsza na świecie szczepionka przeciwko COVID-19
  Produkcja rosyjskiej szczepionki przeciw COVID-19.

  Rosyjska szczepionka na koronawirusa:

  We wtorek 11 sierpnia Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia zarejestrowało pierwszą na świecie szczepionkę przeciwko koronawirusowi (COVID-19), opracowaną przez Narodowy Instytut Badawczy Epidemiologii i Mikrobiologii im. Gamalei we współpracy z Rosyjskim Funduszem Inwestycji Bezpośrednich. Informacja na ten temat została opublikowana w państwowym rejestrze leków.
  Została ona nazwana „Sputnik V” przez analogię do wystrzelenia pierwszego sztucznego satelity Ziemi w 1957 roku – poinformowano na oficjalnej stronie szczepionki.”

 39. Jack Ravenno said

  @ENYA – no co nie powiesz?

 40. bryś said

  Enya -dokładnie.

  A Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawa, urzeczywistniającym zasadę sprawiedliwości społecznej.

 41. JerzyS said

  Oświadczenie
  W nawiązaniu do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020r w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – oświadczam, iż mój stan zdrowia nie pozwala na zakrywanie, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, ust i nosa.
  W nawiązaniu do $ 24.1 Rozporządzenia Rady Ministrów informuje, że nie istnieje podstawa prawna, która nakłada powyższy obowiązek na osoby zdrowe – fakt powołania się na art. 46a i art. 465 pkt 1-6 i 8-12 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, jest sprzeczny z uwagi, iz ustawa jasno precyzuje na kogo obowiązek może być nałożony:
  art. 46 pkt 4) obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie ;
  W ustawie również wyjaśnione są następujące pojęcia:
  Art. 1. 20) podejrzany o chorobę zakaźna – osobę, u której występują objawy kliniczne lub odchylenia od stanu prawidłowego w badaniach dodatkowych, mogące wskazywać na chorobę zakaźną;
  21) podejrzany o zakażenie – osobę, u której nie występują objawy zakażenia ani choroby zakaźnej, która miała styczność ze źródłem zakażenia, a charakter czynnika zakaźnego i okoliczności styczności uzasadniają podejrzenie zakażenia;
  Informuje, iż nie jestem osobą chorą ani podejrzana o zachorowanie.
  Ponadto najwyższy akt normatywny – Konstytucja jasno określa:

  Art. 31
  1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
  2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
  3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

  Art.288 1. W sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej.
  2. Stan nadzwyczajny może być wprowadzony tylko na podstawie ustawy, w drodze rozporządzenia, które podlega dodatkowemu podaniu do publicznej wiadomości
  3. Zasady działania organów władzy publicznej oraz zakres, w jakim mogą zostać ograniczone wolności i prawa człowieka i obywatela w czasie poszczególnych stanów nadzwyczajnych, określa ustawa

  W Polsce nie wprowadzono stanu nadzwyczajnego oraz nie istnieje żadna podstawa prawna, która pozwala na nałożenie obowiązku zakrywania ust i nosa na osoby zdrowe.
  Ponadto brak jest przepisu materialnego, który pozwalałby odmówić obsługi klientowi bez maski i jednocześnie stanowi to wykroczenie z art. 135kw – „Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa prze d nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny” – w przypadku odmowy sprzedaży zmuszony będę złożyć stosowne zawiadomienie oraz skargę.

  Zawiadomienie uprawionych organów (np. Policja) w związku z powyższym jest wykroczeniem z art.66kw z uwagi na bezprawność $ 24.1 Rozporządzenia Rady Ministrów.

  Art. 66kw
  § 1. Kto: 1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
  2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł.
  § 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebna czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.”
  Informuje również, iż w przypadku próby wyegzekwowania, przez ograny uprawnione, bezpra wnego obowiązku zakrywania ust i nosa, wiedziony obowiązkiem obywatela będę zmuszony złożyć zawiadomienie w Prokuraturze z art. 231kk
  § 1. Funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w $ 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w $ 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 42. bryś said

  JerzyS – trzeba drukować i rozlepiać na drzwiach sklepów. Do wielu ludzi papier wciąż jeszcze wiele znaczy. A jak na dole dołożyć pieczątkę, to ho ho.

 43. bryś said

  Pewnie było ze 100 razy, ale specjalnie dla Pań:

  Nie istnieją wiarygodne testy na SARS CoV-2

  http://www.bibula.com/?p=115941

 44. roro said

  minister bezzdrowia szujski, jedź ty do swojej łojczyzny, bo tu wydaje ci się, że jesteś rządcą folwarku, a z tą czerwoną facyjatą wykonujesz tylko polecenia jako zwykły urzędniczyna

 45. Enya said

  Pan Bryś.
  Artykuł ciekawy, ale z moimi znajomymi było odwrotnie. Mieli dolegliwości i zwykłe leczenie nie pomagało. Lekarze ostatecznie skierowali ich na testy genetyczne. Mieli wyniki pozytywne. Dodam, to były młode osoby.
  Panie Bryś, nie wiem, gdzie Pan mieszka, ale ja w Polsce, i zapewniam Pana, to się zaczęło. Będzie z każdym dniem coraz gorzej. I nie piszę dlatego, że trzęsę portkami ze strachu. Jestem dość silna, mam taką pracę, że muszę dbać o swoje bezpieczeństwo i innych osób, dlatego jestem ostrożna, i nie tylko dlatego że to wynika z procedur, to jest mój wybór. Poza tym mam zerową grupę krwi, najbardziej pierwotną, osoby z tą grupą krwi nie mają predyspozycji do zapadania ma covid. To nie jest też tak, że o każdej porze dnia myślę o koronawirusie, ale jeśli Panowie poruszyli tutaj kwestię testów, to chcę powiedzieć, że to jest jedyna droga, żebyśmy zapanowali nad tym cholerstwem. Testy, testy, testy. Molekularne i te z krwi mierzące poziom przeciwciał.
  I proszę już nie strzelać do mnie z dział armatnich. Nikomu na tym forum źle nie życzę. Piszę, co wiem. Proszę dbać o siebie, zdrowo się odżywiać, wysypiać, chodzić na długie spacery, jednak unikać dużych skupisk ludzi.
  Oczywiście łapki myjemy często i dokładnie, a poza domem mamy zawsze na podorędziu żele 70% alkoholu.
  Wszystkiego dobrego!

 46. bryś said

  Dla równowagi – mądra kobieta, lekarka:

 47. Jack Ravenno said

  @45 ENYA Co się zaczęło? Na jakiej podstawie pani zapewnia? Jeśli chodzi o wojnę z ludźmi – to trwa już od bardzo dawna, a że czasy ostateczne to i następuje intensyfikacja? To żadne zaskoczenie. Przynajmniej w Gajówce.

  Poza tym – naprawdę pani uważa, że na tym parszywym świecie jest jeszcze sens żyć? Już to pisałem wcześniej: wolę umrzeć stojąc, niż żyć pełzając poniżej linii zatrucia covidem.

  Proszę nie straszyć historiami znajomych. Jak Bóg zechce – w oka mgnieniu zatrzyma serce, a jeśli nakaże żyć – tak też się stanie i jeszcze przeszkody z drogi usunie. Pan Jezus powiedział – nie trwóżcie się. Więc mam gdzieś strachy. Tylko krąg zrytych znajomych wciąż się zmniejsza i stres coraz większy bo gojskie gestapo, kapo i szujnia się mnoży jak króliki….Ale jest i światełko – sporo ludzi dostrzega kłamstwa i manipulacje. Ja mam worek popcornu w zapasie i zająłem względnie dobre miejsce do oglądania tej farsy.

  Później nie będzie nikomu do śmiechu. Na razie trzeba się pośmiać.

  Trzy dni ciemności.

 48. UZA said

  ad.45) „Poza tym mam zerową grupę krwi, najbardziej pierwotną, osoby z tą grupą krwi nie mają predyspozycji do zapadania ma covid”.

  Nie wiem, czy warto robić sobie nadzieję. W Tanzanii „wymazali” kozę i test wykazał wynik pozytywny. A czy można sobie wyobrazić coś bardziej pierwotnego niż koza, do tego tanzańska ? U nas w Polsce , na Śląsku, było jeszcze ciekawiej, bo pozytywne wyniki wyszły u górników, których w ogóle nie przebadano. Tak więc, jak ma wyjść COVID, to wyjdzie i żadna grupa krwi nie pomoże.

 49. Jack Ravenno said

  Jeszcze się powtórzę. Miejcie trochę suchego na zapasie. Przydałyby się też filtry osobiste do wody. Wystarczy, że złośliwie wyłączą prąd…

 50. Boydar said

  Pani Uzi ma świętą rację. A poza tym, ktoś spostrzegawczy dawno zauważył, że od mierzenia temperatury gorączka nie spada.

 51. Jack Ravenno said

  Tak a’propos szmat na twarzach. Zgadnijcie państwo skąd to pochodzi i jakie to czasy?

  https://www.ft.com/__origami/service/image/v2/images/raw/http%3A%2F%2Fcom.ft.imagepublish.upp-prod-eu.s3.amazonaws.com%2F5b184788-5f99-11ea-ac5e-df00963c20e6?fit=scale-down&source=next&width=700

 52. UZA said

  ad.51) Zgaduję: Ameryka, czasy epidemii „hiszpanki”.

 53. Jack Ravenno said

  @52 UZA Nietrudne, prawda? A jakże znajomy widok 😀 To trochę szydercza wrzutka jako komentarz do „wysiłków administracji”

 54. Boydar said

  A w tym to się chyba te gumki pourywały, pewnie ze starości, bo to zabytek . Teraz te nowe to nawet bez gwiazdy sprzedają, i guma lepsza.

  I też jak nie nosisz to sztraf

 55. wanderer said

  45 Enya,

  Pani tak na powaznie? Widze, ze pani fest wystraszona…

  Maseczki, zele, alkohole, przylbice, dystanse, koguty…

  Jesli pani uwaza, ze to pani pomoze, to niech pani w tym trwa..

  „Jezus przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je.”

 56. Enya said

  Ravenno, czy ja do cholery straszę znajomymi? No nie. Po prostu zaczęły się te historie że znajomymi, wcześniej ich nie było; to miałam ma myśli. Wcześniej zakażenia były dla mnie jakąś abstrakcją, nawet te we Włoszech czy Hiszpanii, choć Włochów to bardzo lubię i było mi ich naprawdę żal. Ale to były doniesienia medialne, jakaś sucha statystyka. Teraz zakażenia dotykają ludzi, których znam.
  W kwestii świata, cóż, dla mnie nie jest parszywy. Mam dla kogo żyć, cieszy mnie każdy dzień życia, umiem czerpać radość z wielu spraw. Nie miałam też chyba nigdy idealistycznych wyobrażeń n/t ludzi, świata. To mi oszczędzilo wielu rozczarowań.

 57. Enya said

  Pan Boydar.
  Pan jest miejscowy i Pan dobrze wie, o co chodzi z tym mierzeniem temperatury, więc nie będę strzępić jęzora po próżnicy.

 58. wanderer said

  Enya,

  Czy ci pani znajomi ciezej choruja niz na grype? Ilu ich jest jesli wolno spytac?

  Pytam z ciekawosci, bo ja juz mialem z tym kontakt i nic mi nie bylo, to samo moim znajomym i rodzinie. Kompletnie nic. Poza jednym znajomym ktory byl „zaziebiony”. Jego zona i corka juz nie.
  Zna tylko jeden przypadek „mojej” dalekiej rodziny ze Szwecji, kiedy to czterdziestokilkuletni mezczyzna trafil do szpitala. Rzekomo na to. Ale tez wydaje mi sie ze to zwykla koincydencja. On po prostu i tak mial problemy ze zdrowiem. Gdyby nie ta panika, prawdopodobnie i tak trafilby do szpitala.

 59. Enya said

  Pan Uza.
  Człowiek nie jest kozą. Jest Pan na portalu katolickim, to powinno być dla Pana oczywiste.

 60. wanderer said

  Ja nie mam grupy krwi „0”. Popalilem fajke, pokaszlalem kilka dni, wiec dla przekory zapalilem skreta z tytoniu pare razy, wzialem ibupron na rozrzedzenie krwi i po paru dniach mi przeszlo. Nawet do pracy chodzilem za co kumple sa wdzieczni bo maja juz odpornosc, bo im o tym powiedzialem. Zreszta u mnie w tamtym czasie pol zakladu cherlalo.

 61. wanderer said

  Prosze mi wierzyc, niech sie Pani przestanie tego bac,
  Bardziej zabijaja choroby wiencowe, zakrzepica zyl, nowotwory, udary mozgu i samochody.

 62. Enya said

  Panie Wandarer, jeden choruje, 20 ludzi idzie na kwarantannę, całe linie, wydziały są wyłączone z normalnego funkcjonowania, wszystko się sypie. Przebieg choroby jest różny. Na pewno nie będziemy chorować tak ciężko jak Włosi (dzięki Bogu). Mamy inne predyspozycje genetyczne.

 63. Enya said

  A wierzę Panu, wierzę.:) Bo ci co palą, to są bardziej odporni.
  Ja kurczę nie palę, ani nie piję.:)

 64. wanderer said

  To moze trzeba sprobowac troszeczke 🙂 ?

 65. wanderer said

  „Panie Wandarer, jeden choruje, 20 ludzi idzie na kwarantannę, całe linie, wydziały są wyłączone z normalnego funkcjonowania, wszystko się sypie..”

  Wlasnie. Gdyby tym co choruja i zle sie czuja pozwolono zostac w domu, jak przy innych zwyklych chorobach, a reszcie pozwolono normalnie chodzic do pracy, to nic by sie nie sypalo. Frekfencja w pracy bylaby wieksza niz przy okresowych zaziebieniach.

 66. UZA said

  ad.59) „Pan Uza. Człowiek nie jest kozą. Jest Pan na portalu katolickim, to powinno być dla Pana oczywiste.”

  Jestem Panią a nie Panem i tylko to jest dla mnie oczywiste. Jeśli chodzi o Gajówkę, to, owszem, bywają tu katolicy i czasem nawet dyskutujemy o kwestiach religijnych, ale żeby zaraz portal katolicki, to chyba przesada.
  Co do tego, że człowiek nie jest kozą, muszę się z Panią zgodzić – faktycznie nie jest i właśnie dlatego test covidowy (przeznaczony dla ludzi) nie powinien w przypadku kozy dać wyniku pozytywnego. Skoro dał, to znaczy, że nie można na nim polegać.

 67. Enya said

  No może powinnam, ale nigdy mi to nie wychodziło, to gwałtu na samej sobie dokonywać nie będę.:)))
  Do cholery z tym covidem, Panie Wanderer, więcej z nim zamieszania niż chorowania. Ma Pan rację.
  Dobranoc.

 68. Enya said

  A pani …
  A to przepraszam.
  Ja tu zawsze zaglądałam dla katolickości Gajówki. Co prawda niektórych osób tu już nie ma, ale pamiętam różne dyskusje.

 69. Boydar said

  Żaden prawdziwy katolik z Gajówki nie odejdzie. No chyba że coś Mu złego się przytrafi.

 70. wanderer said

  Dobranoc Pani. Ciesze sie, ze Pani osobiscie dotarla do prawdy. Od razu lepiej bedzie mi sie spalo.
  Tylko jutro prosze znow nie dac sie oszukac „mediom” I glowa do gory 🙂

 71. NC said

  To nie Szumowski nakazał, tylko Wasi reprezentanci (poslowie), których wybraliście, by dbali o Wasze interesy.

 72. JerzyS said

  Enya said
  2020-08-14 (Piątek) @ 22:15:32
  A pani …
  A to przepraszam.
  Ja tu zawsze zaglądałam dla katolickości Gajówki. Co prawda niektórych osób tu już nie ma, ale pamiętam różne dyskusje.

  Przykre i smutne,
  ale Pan Roman Kafel odszedł na zawsze i już nigdy nam tu nic nie napisze.

 73. UZA said

  Swoją drogą, co to będzie jak Szumowski odejdzie – ten człowiek najwyraźniej ożywia dyskusję. Jak się tylko ta buźka ukaże, mamy zaraz liczne komentarze. Już przekroczyliśmy 70, proszę spojrzeć na liczby pod innymi tematami i porównać.

 74. Enya said

  Pan Jerzy.
  Ojej. A Pan Roman wydawał się takim człowiekiem w pełni sił. Chyba nigdy mentalnie nie stracił kontaktu z Krajem. W wielu dziedzinach miał olbrzymią profesjonalną wiedzę.
  Bardzo mi przykro.

 75. Marucha said

  Re 66:
  Gajówka nie epatuje swą katolickością, co ją odróżnia od Kaczyńskich, Dudów czy Morawieckich. Innymi słowy jej katolickość nie jest na pokaz.

  Ale wiele osób, którym zachciało się atakować naszą wiarę – już tu nie ma.
  I niech to mówi samo za siebie.

 76. Boydar said

  Mieliśmy też takiego co to Matkę Boską do klapy przybił.

 77. Boydar said

  Pana Bronka z milicji pozdrawiam najuprzejmiej. Nie zauważyłem (6).

  Musi Pan jednak zdawać sobie sprawę, że jakby co, to przeżyjemy obaj tylko pod warunkiem, że nie stanie mi Pan na drodze. Tymczasem raz jeszcze pozdrawiam.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: