Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Olo o „Represje załamały skrajną…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo w Departamencie Stanu USA Pompeo wezwał Czechy do rezygnacji z rosyjskich firm

Posted by Marucha w dniu 2020-08-12 (Środa)

Znaczny udział Rosji w strategicznej infrastrukturze Czech może podkopać niezależność republiki – oświadczył w środę na konferencji prasowej w Pradze przebywający tam z wizytą sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

[Chyba „może podkopać zależność ud Usraela?”, co jest wręcz zbrodnią… – admin]

W czasie rozmów z premierem Czech Andrejem Babisem sekretarz stanu USA przypomniał, że jednym z kandydatów do udziału w przetargu na budowę nowego bloku energetycznego w elektrowni atomowej „Dukovany” (na południowym wschodzie republiki) jest amerykańska firma Westinghouse.

Co więcej, USA są – zgodnie z jego słowami – gotowe do współpracy z Czechami w zakresie dostaw innych rodzajów surowca energetycznego.

Wniosek o dopuszczenie do udziału w przetargu na budowę nowego bloku energetycznego w elektrowni atomowej „Dukovany” złożył też „Rosatom”.

„Niektóre kraje, w tym Rosja, mogłyby wykorzystać infrastrukturę strategiczną do prób wpłynięcia na sytuację w Czechach, podkopania jej niezależności. My proponujemy waszej republice nasze technologie i naszą współpracę – i przy rozwoju atomu, i w gazie, i w sieciach mobilnych. Od was zależy, jakich partnerów wybierzecie” – powiedział Pompeo.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 7 do “Sekretarz stanu USA Mike Pompeo w Departamencie Stanu USA Pompeo wezwał Czechy do rezygnacji z rosyjskich firm”

 1. sanning said

  „Cztery reaktory to reaktory wodne ciśnieniowe typu rosyjskiego (WWER) serii 440. Wersja 213 WWER-440 to reaktory jądrowe drugiej generacji, opracowane przez Związek Radziecki w latach 1970-1980.”

  Wygląda na to, że tylko firma rosyjska może to zrobić. Podobna sytuacja była na Węgrzech,
  gdzie dopuszczono tylko firmę rosyjską, aby podjęła się tego przedsięwzięcia.
  Nawet komisja EU wyraziła zgodę. Sprawa jasna. Widać, że niektórzy nie są w temacie i się ośmieszają.

 2. jok said

  O ile rozumiem, wolność do podleganie żądaniom „Wschodniego Wybrzeża USA”? Realizacja 447, to też wolność?

 3. Ale dlaczego? said

  Bezczelny h…j.

 4. Tekla said

  Orban Viktor i Łukaszenka 5 czerwca podpisali w Minsku obustronna współprace dotycza energii atomowej
  Białorus w tej samej technologii buduje elektrownie co Wegrzy poszerzaja swoja w Paks..czyt.rosyjskiej.bo nie ma lepszej..
  Wegrzy beda sie uczyc od Białorusinow..od wrzesnia Białorus juz zacznie korzystac ze swojej elektrowni..
  Z tego co czytałam to A.Babis jest włascicielem wielu zakladow zwiazanych z rolnictwem na Wegrzech..
  Orban obronił sie w unii z elektrownia atomowa..a Babis..tlumaczy sie..
  Tu liberalisci płacza ze rzad nie komentuje wydarzen na Buałorusi..
  Orban powiedział w Minaku swoje..nie przestraszył sie pandemi.i tego ze tam. Nie było przymysowej kwarantanny
  Pisze z telefonu..

 5. Maverick said

  Moje 5groszy o Pimpeo czyli mafiozie z Deep State.

 6. Echo z Węgier said

  Ponad 10 tysięcy Polaków zbudowało w latach 1976 – 1984 na Węgrzech elektrownię jądrową (bliźniak Żarnowca) w miejscowości Paks nad Dunajem. Nazwa tego 20-tysięcznego miasteczka (wym. poksz) na naddunajskiej skarpie, około 110 km od Budapesztu, kojarzy się każdemu Węgrowi z jedyną na Węgrzech siłownią nuklearną, pokrywającą prawie 50% zapotrzebowania energetycznego kraju. Stabilna produkcja energii 35 letniej elektrowni Paks I. – to ponad 15 tys. GWh rocznie – jeszcze przez 25 lat. Paks II. to będzie identyczna jak rozpoczynająca za trzy miesiące produkcję siłownia nuklearna jak w Ostrowcu na Białorusi ale bez chłodni kominowych.

  Produkująca 2.400 MW energii elektrycznej siłownia nuklearna w Ostrowcu będzie wytwarzać dodatkowo 7.200 MW energii cieplnej. Grodnianie i Wilnianie przez 60 lat mogą mieć bardzo tanią ciepłą wodę i ogrzewanie, podobnie jak korzystający od 35 lat z czystego powietrza mieszkańscy węgierskiego miasta Paks. gdzie realizowany jest Europejski program na XXI wiek. „Miasto bez kominów”. Za rok, dwa dzięki możliwościom uzyskania taniej energii elektrycznej z Ostrowca i niskim kosztom produkcji, region Podlasia może być szansą i mechanizmem napędowym polskiego przemysłu.

  Umowę o nowej budowie w Ostrowcu podpisano w październiku 2013, natomiast umowę o rozbudowie Paks II podpisano w styczniu 2014. kiedy to Białorusini wbili w ziemię pierwszą łopatę czyli rozpczęli budowę swojej pierwszej jądrówki na szczerym polu. Mającym 35 letnie doświadczenie Węgrom do dnia dzisiejszego nie udało się wbicie w ziemię pierwszej łopaty dzięki biurokratom Komisji Europejskiej, którzy zmusili Węgrów do opracowania 283.000-stronicowej !!!! aplikacji odnośnie rozbudowy 35 letniej elektrowni Paks. Natomiast Białoruś, która po rza pierwszy w swojej historii będzie eksploatować elektrownię jądrową przygotowała tylko 152-stronicowy raport krajowy, tzw. Dokument testu warunków skrajnych, dla KE, Europejskiej Grupy Dozorów Jądrowych ENSREG i Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA).

  Na tej podstawie do władz Białorusi wpłynęło od KE, ENSREG i MAEA 465 pisemnych pytań, na które po kolei udzielono pisemnych odpowiedzi przed weryfikacją na miejscu. Podczas trwającej 6 lat budowy siłowni noklearnej w Ostrowcu eksperci KE, ENSREG i MAEA po przestudiowaniu raportów krajowych wielokrotnie dokonywali przeglądu na miejscu, podczas którego, oprócz kwestii poruszonych w raporcie krajowym, strona białoruska dostarczyła szczegółowych i wyczerpujących informacji na temat szeregu zagadnień. W elektrowni Ostrowiec na zlecenie ENSREG i MAEA wielokrotnie przeprowadzano ukierunkowane przeglądy bezpieczeństwa (jądrowy test wytrzymałościowy).

  Ponieważ UE i USA ponad 30 lat temu wstrzymały swoje prace nad rozwojem energetyki jądrowej, Zachód nie ma już dostępu do nowoczesnych technologii i dostaw niezawodnych części zamiennych oraz nie ma już przeszkolonych pracowników budujących siłownie nuklearne.

  Dzięki biurokratom Komisji Europejskiej w ciągu ostatnich 30 lat nie zbudowano ani jednej elektrowni nuklearnej, w UE. Podobna sytuacja jest w USA gdzie elektrownie jądrowe generują tylko 19 proc. a średni wiek reaktorów wynosi tam ok. 40 lat. Nowe projekty są czaso-, i kapitało-chłonne, np. budowa pierwszej od ok. 30 lat elektrowni jądrowej Vogtle USA, która rozpoczęła się w 2013 r., może zostać ukończona w 2021-2022 r. ale w to nikt już nie wierzy.

  Brytyjczycy po wyjściu z UE natychmiast przystąpili do rozbudowy przemysłu jądrowego. Skuteczni sprzedawcy, tacy jak Chiny, Rosja, Korea Południowa, mają naprawdę szybkie i sprawne łańcuchy dostaw oraz osiągnęły wysoki poziom wiedzy nuklearnej wśród młodego pokolenia.

  Aleksander Łukaszenka zmuszając ekspertów KE, ENSREG i MAEA do „ciężkiej pracy” udowodnił nieefektywność i negatywne konsekwencje błędnej polityki UE i USA.

 7. ukropnie smiszne said

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/6sCktkpTURBXy8wMDUzZDE1ODQ5NzE3OTg1MTE1MTBiNGJiZGVmYWUzMC5qcGeRkwIAzQHk
  red WHEST SIDE STORTY -błąd celowy

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: