Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kowalski3 o Facet o ksywce „Margot”
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Morawiecki i Babisz: Trzeba powtórzyć wybory na Białorusi

Posted by Marucha w dniu 2020-08-14 (Piątek)

[No to sobie powtarzajcie. Najlepiej w Puszczy Kampinoskiej – admin]

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu, które rozpocznie się o godz 10:00, premier Mateusz Morawiecki prawdopodobnie przedstawi rządowy projekt pomocy represjonowanym obywatelom Białorusi.

Piątkowe posiedzenie otworzy pierwsze czytanie projektu dotyczącego wsparcia dla działaczy antykomunistycznych z czasów PRL. Nieoficjalnie wiadomo też, że premier Morawiecki przedstawi projekt pomocy dla Białorusi – „Solidarni z Białorusią”, o którym wcześniej mówił szef KPRM Michał Dworczyk. Projekt ma dotyczyć wsparcia społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi i pomocy dla represjonowanych w republice.

Co więcej, premier Czech Andrej Babisz [też rzyd? – admin] poinformował w piątek, że po konsultacjach z premierem Morawieckim szefowie rządów uznali, że trzeba naciskać na ponowne przeprowadzenie wyborów na Białorusi.

– Nie można czekać. Białorusini potrzebują naszej szybkiej pomocy (…) Wybory muszą być powtórzone, musza być przejrzyste i w obecności zagranicznych obserwatorów – napisał czeski premier.

Szybka reakcja Polski na sytuację na Białorusi

Polska jako pierwsza apelowała do UE o reakcję na brutalnie tłumione protesty po wyborach prezydenckich na Białorusi oraz aresztowania zwolenników opozycji. Nielegalne manifestacje trwają w kraju od niedzieli, zaczęły się zaraz po ogłoszeniu przez CKW wstępnych wyników wyborów, w których Alaksandr Łukaszenka zdobył ponad 80% głosów.

– Sądzę, że to, co dzieje się na Białorusi, to jest sprawa przede wszystkim wsparcia sąsiedzkiego. Tu jest inicjatywa wspólna prezydentów Polski i Litwy, prezydenta Dudy i prezydenta Nausėdy, gotowość do pośredniczenia w rozmowach wyrażona przez prezydentów obu państw. Jest też inicjatywna skierowana do Unii Europejskiej przez premiera Mateusza Morawieckiego tak, żeby odbyło się posiedzenie Rady Europejskiej poświęcone omówieniu sytuacji na Białorusi – mówił szef MON Mariusz Błaszczak.
Polska i kraje bałtyckie zaproponowały pośrednictwo w uregulowaniu sytuacji na Białorusi.

– My, Prezydenci Polski, Estonii, Łotwy i Litwy, jako bliscy sąsiedzi Białorusi w regionie, członkowie NATO i Unii Europejskiej pragniemy, aby Białoruś była krajem stabilnym, demokratycznym, niezależnym i zamożnym – głosi wspólne oświadczenie prezydentów ww. państw, które ukazało się w czwartek. – Izolacja nie jest drogą do dobrobytu i rozwoju żadnego narodu – czytamy.
[Izolacja jest dobrą drogą m.in. do pozbycia się z kraju żydowskich „inwestorów”, oligarchów, koszernych polityków itp. – admin]

Wczoraj informowano, że protestujących zaczęto wypuszczać z aresztów. [A szkoda. Nigdy żaden przywódca nie wyszedł dobrze na okazywaniu pobłażliwości wrogom państwa – admin]

https://pl.sputniknews.com

Nie wiem, ile już razy powtarzano klasyka – „Bezczelne są te kurwy i zuchwałe” – opisując „przywódców” krajów UE.
Admin

Komentarzy 27 do “Morawiecki i Babisz: Trzeba powtórzyć wybory na Białorusi”

 1. Boydar said

  „Fajny film wczoraj widziałem …”. Jak siły porządkowe Bat’ki robią porządek na ulicach Mińska.

 2. Siekiera_Motyka said

  Synuś wielkiego bohatera z nad Wisły wspiera Demo-racje dla Białorusi.

 3. Tekla said

  Ten Babis dostał z unii kase na przejecie kombinatu rolniczego ..a tez musi sie spłaca….

 4. Jabo said

  To już nie śmieszy, lecz wygląda żałośnie, że władze kraików całkowicie zależnych i nie samodzielnych, które z własnej woli palcem w bucie ruszyć nie mogą, ujadają niczym ratlerki na temat Białorusi. Czyżby chodziło o przypodobanie się panu i zasłużenie na pogłaskanie po łebku, czytaj: pozwolenie na bycie przy władzy jeszcze następną kadencję. Wszak doskonale mają świadomość, że ich władza wcale nie zależy od wyborów.

 5. Ciekawe będzie przebudzenie Polaków, SKĄD na to wszystko pieniądze po przymusowym postoju tysięcy firm i spadku produkcji i handlu???.
  Jest na podwyżki diet posłów i senatorów oraz rządu,jest na pompowanie w służbę zdrowia i 1000 innych celów na Ukrainie, teraz pompowanie w opozycję i uchodźców z Białorusi,.
  Polacy płacą za badania lekarskie i umierają nie leczeni.,
  Dla Polaków, mają jak na razie najpopularniejsze słowa tj.KARA, i prześladowania, za wszystko /za maseczki poniżej nosa,za protesty pracodawców,za protesty przeciwko marszom „Równości” , co się teraz mści w postaci coraz większej bezczelności środowisk LGBT…prześladowania cudem ocalałych z Rzezi Wołyńskiej za mówienie prawdy o bestialstwie ukraińskim,na ludności polskiej na Wołyniu,Małopolsce Wschodniej w Bieszczadach,,za napis na busie Tu jest Polska a nie Polin na ulicy Oświęcimia.
  Tylko tak dalej ,obrońcy robotników z Wybrzeża od 21 postulatów!!!!!

 6. kolo said

  Sankcje z powodu protestów na Białorusi logiczniej byłoby wprowadzić przeciwko samej Polsce, bo to właśnie z Warszawy koordynowane są działania organizatorów masowych zamieszek w republice – uważa członkini komitetu ds. międzynarodowych Dumy Państwowej Jelena Panina.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2020081312907355-rosyjska-deputowana-sankcje-za-protesty-na-bialorusi-trzeba-wprowadzic-przeciwko-polsce-sputnik/

 7. Olo said

  Faszystowsko-żydobanderowski reżim Polin potrzebuje taniej białoruskiej siły roboczej i dostępu do białoruskiej gospodarki, którą chciałby okraść, a potem zniszczyć. A jak już Polin zrobi z Białorusinów biedaków i niewolników, to zacznie się tęczowy i koronwirusowy terror oraz niszczenie całego państwa – przemysłu, kultury, zabytków, przyrody. Syjonistyczne Polin pełni obecnie w Europie Środkowej taką samą funkcję jak Izrael na Bliskim Wschodzie.

 8. GZN said

  Od 2007 roku funkcjonuje w Polsce stacja Biełsat. W Polsce działają tacy ludzie jak Roman Protasewicz siejący fake newsy o Biełarusi (taki zawodowy rewolucjonista). Kanał na you tube Nexta…. działa z Polski. „Najświeższe” informacje z zamieszek pojawiają się na tym kanale… analogia do Ekspreso tv z Majdanu.
  Polska każdego roku finansuje 15 tyś. studentów – stypendystów za wschodniej granicy (w większości z Białorusi). POLSKA JEST PAŃSTWEM, KTÓRE NIE WTRĄCA SIĘ W WEWNĘTRZNE SPRAWY INNYCH PAŃSTW I PRZESTRZEGA ZASAD DEMOKRACJI…..
  A tak swoja drogą; sfałszować to można 5 do 10 % wyników z wyborów a nie różnię 70 %. Tym bardziej, że Tichanowska to … gospodyni domowa wystrugana na prędce z banana. Jej mąż siedzi ale za przestępstwa kryminalne… ale zawsze jak się jest zamieszanym w blogerowanie o polityce to medialnie siedzi się za „polityke”. KGB Białorusi wywiozło ją na Litwę bo nie chcieli mieć ofiary sakralnej…. Obecnie zmieniła ton swoich wystąpień bo …… a co stało się z jej dziećmi na Litwie? Może już nie ma wyjścia.
  Średnia wieku protestujących to dwadzieścia parę lat … nie pamiętają lat 90 tych. Na Białorusi zachowały się państwowe zakłady; produkcja traktorów, maszyn rolniczych, koparek, obrabiarek … ale wszystko przed nimi … jak tak dalej pójdzie to zeuropeizują się …

 9. Birton said

  bliżej prawdy:
  „Bezczelne są te kurwy żydowskie i zuchwałe”

 10. Olo said

  To co się obecnie dzieje na Białorusi, to nie są żadne protesty. To regularna wojna hybrydowa i jawna agresja, jaką bandyci z żydobanderowskiego Polin prowadzą przeciwko suwerennej Białorusi. Białoruś powinna zerwać wszelkie stosunki dyplomatyczne z reżimem dobrej zmiany i natychmiast zamknąć granicę z Polin, by prowokatorzy i najemnicy nie mogli się tam przedostawać i doprowadzić do rozlewu krwi, tak jak to wcześniej miało miejsce na Ukrainie.

 11. AlexSailor said

  Nie żadna tam Tichounouska, tylko normalna, ordynarna CIECHANOWSKA. Pewnie po mężu.

 12. Boydar said

  Znam jedną Ciechanowską; żydowska bladź spod ciemnej gwiazdy, nawet jak na lubelskie standardy. Męża (niestety miał majątek) wykończyła płynem do udrażniania rur kanalizacyjnych. Mocno był wstawiony i dała mu na popitkę. Umierał dwa tygodnie w straszliwych męczarniach. Mógłbym Go pomścić, tak by się należało. Ale życia i tak Mu nie wrócę. A nią zajmie się i tak kto inny, na pewno lepiej ode mnie; mimo żem Chacheł.

 13. Olo said

  Bandyci z żydobanerowskiej dobrej zmiany nie dość, że już okradają Polskę i Polaków, by sponsorować banderowców, to teraz na polskim garnuszku będą jeszcze Białorusini. Nie mam nic przeciwko Białorusinom, ale w ten sposób Polacy stają się we własnym kraju obywatelami czwartej kategorii – najpierw są rzydy, potem ukry, na trzecim miejscu Białorusini i na koniec Polacy…

  https://wiadomosci.wp.pl/premier-mateusz-morawiecki-w-sejmie-nie-mozemy-byc-obojetni-wobec-bialorusi-6543015120996481a

  ————-
  Te jebane polskojęzyczne kurwy nie chcą pomagać Białorusi – oni chcą obalić legalny rząd tego kraju.
  Kurwy, po stokroć kurwy…
  Admin

 14. Ad.13 Olo
  A Polacy toną w długach!!!”Rzond” i sejm przyznaje sobie podwyżki, nagrody , pensje Kornahauser,podnosi ZUS i wszelkie opłaty.
  Spłacać będą nasze dzieci i wnuki oraz my!! oni tak nienawidzą Polaków???
  https://biznes.wprost.pl/koronawirus/praca/10327840/w-drugim-kwartale-przybywa-dluznikow-przez-pandemie-co-trzeci-polak-stracil-czesc-zarobkow.html

 15. taa..Ministrowie wydali miliony na premie dla swoich urzędników. Uzasadnienia porażają.

  kilka razy w roku.

  https://innpoland.pl/158157,30-mln-zl-na-premie-ministerialnych-urzednikow-na-przelomie-2019-i-2020-r

 16. I tak bezustannie.
  http://plotkibiznesowe.pl/2020/06/17/raport-nik-rzad-pis-wydal-na-nagrody-i-premie-prawie-420-milionow-zlotych/

 17. Maverick said

  Ten żydowski Poliniak Morawiecki zapewne nie rozumie że nikt mu nie dał pozwolenia na Białorusi do mieszania się w jej wewnętrzne sprawy co samo w sobie jest przestępstwem kryminalnym.Polskich wasali kabały co zniewalają wolnych i suwerennych Słowian trzeba lać i to zdrowo.Bo tak powinni się zachować naprawdę wolni ludzie zamiast się wasalić obcym lucyferianom z zachodu.
  Ile razy będą oni nas rolować a my nic się nie uczymy. Polska zamiast się wasalić powinna przyjąć rolę lidera w celu zbliżenia krajów słowiańskich, a nie mieszać w nich dla interesów lucyferiańskich. Bo jako Słowianie możemy być potęgą większą od USA i Chin. Tyle tylko jak taki kundel kabały co robi z Polski kraj na poziomie subsaharyjskiego kraju Afryki nigdy tego nie zrozumie. Nigdy tego nie zrozumie Poliniak co jest szczęśliwy że ma michę pełną i że jest tanią siłą roboczą, bo taki prostak nigdy nie widzi lepszej przyszłości.
  Patrz zachód nas obwinia za zbrodnie nazizmu, domaga się roszczen, a wasalący się Poliniacy z dobrych domów komunistów jakby im języki zatkało w mordach. Nie potrafią brytolom i żabojadom wprost w oczy powiedzieć, że to oni powinni wypłacać roszczenia i odszkodowania nie tylko żydom ale i nam za zerwanie paktów obronnych i nie wywiązanie się z umów wynikiem czego były zbrodnie hitlerowskie. Ale te opłacane poprzez kabalarzy agenci mają nasze intersy w nosie, manipulują mediami bo wiedzą że Poliniacy nie umieją samodzielnie myśleć. Rosprzedali nasz kraj i przejęli majątek, a poliniakom pozostała rolą obywateli III kategorii w tym kołchozie komunistycznym zwanym Unią, gdzie rola Polaków sprowadza się do najemników do podcierania dupy byłym nazistom. Brak honoru i godności. Teraz młodym już spodobały się lucyferiański mody na zboczenia, orgie, czy parady gołych dup po ulicach naszych miast że nazywają to wolnością, a tak naprawdę jest to upadek moralny, i odejście od Boga i przyjmowanie dominacji Lucyfera nad naszym krajem. Jednak lewactwo z PiS czy PO tego nie rozumie, bo jest zbyt trudne dla nich. Dla nich wystarczy auto ze złomu w Niemczech i flacha. Oczywiście ja jako lider nie mogę sprowadzać się pooziomu myślenia Poliniaków z czworaków.

 18. Ad. 14

  oni tak nienawidzą Polaków???

  Czy można nienawidzić psa, kota, konia, krowę?

 19. Piskorz said

  re 17 Nie potrafią brytolom i żabojadom wprost w oczy powiedzieć, że to oni powinni wypłacać roszczenia i odszkodowania nie tylko żydom ale i nam za zerwanie paktów obronnych i nie wywiązanie się z umów wynikiem czego były zbrodnie hitlerowskie..” B. dobra uwaga, ale moim skromnym zdaniem…”żabojadom” przede wszystkim..!! Oni byli na kontynencie, oni mieli armię /Angole gówno mieli/…wystarczyło tylko dupy ruszyć, gdy Niemcy nas zaatakowali /sic!!/, ale tam we Francji powstało wtedy hasło „Nie będziemy umierać za Gdańsk”.!! PS Wina naszych „polityków”, bo doskonale wiedzieli, że Angole mają gówno,a nie armię…i z nimi zawarli układ! I WTEDY WUJEK ADOLF DOSTAŁ KURWICY…i powiedział, teraz wytnę Polakom taki numer, że się nie pozbierają…bo wujek Adolf miał apetyt na ..Francję i bał się, że po naszym układzie z Angolami, a jego napadem na Francję…my wbijemy mu nóż w plecy!! PS” Można sobie poszukać..ile dywizji mieli Francuzi na wschodzie kraju /rok 1939/40/…a ile mieli tam Niemcy gdy nas najechali!!

 20. Lily said

  Re; Krzysztof M.
  „We the people”, M.M, znaczy my ludzie.
  Cytat z Ich ksiegi,reszta to zwierzeta w ludzkiej
  skorze.

 21. maasteer said

  Niech se w Polin powtórzą – przecież wiele protestów wyborczych było uzasadnionych.

 22. Ale dlaczego? said

  Tak działa agentura usraellska.
  Kolejny niezbity dowód.

 23. morgan said

  We, the people” tlumaczy sie jako: My, Naröd.

 24. JerzyS said

  Polski Słownik Judaistyczny
  chazaka

  (hebr.; jid. chazoke) – pojęcie oznaczające w prawie żydowskim sposób wejścia w posiadanie, dowód prawa własności lub domniemanie określonego stanu rzeczy, jak również reputację lub konkluzję Jedna z najważniejszych zasad żydowskiego prawa cywilnego, której źródłami są teorie własności i posiadania, osobisty i rytualny status zainteresowanego oraz lokalne zwyczaje (minhag). Zagadnienia związane z ch. omówione zostały głównie w Misznie w trzecim rozdziale traktatu Bawa Batra.
  W skrócie, zasady ch. sprowadzają się do tego, że jeśli człowiek, nie posiadając dowodów (dokumentów) własności, potrafi uzasadnić jej objęcie, a następnie ma ją w swoim posiadaniu przez 3 lata, bez protestów osób trzecich – zostaje uznany za właściciela, na zasadzie domniemania. Owo domniemanie powoduje, że ch. ma także zastosowanie w innych sprawach i pojawia się jako pojęcie w innych częściach Miszny (np. w traktacie Ketubot oznacza konkluzję, wynikającą z domniemania, że nikt nie zawrze małżeństwa, bez uprzedniego sprawdzenia fizycznej zdolności doń drugiej strony).

  Ch. była także rodzajem szeroko pojmowanej koncesji, tj. zgody udzielanej przez gminę na: zamieszkanie w mieście i bycie jej członkiem, posiadanie domu, wykonywanie działalności handlowej lub rzemieślniczej, objęcie i prowadzenie dzierżawy.
  W zamian za wydanie ch. do kasy gminnej wnoszono wysoką opłatę (również zwaną chazaką).
  Utrata ch. mogła nastąpić na skutek zaniechania wnoszenia opłat, wykroczenia przeciw prawu religijnemu lub popełnienia przestępstwa kryminalnego.

  Autorzy hasła: Paweł Fijałkowski, Rafał Żebrowski

 25. JerzyS said

  …”Krzysztof Baliński w książce „Ministerstwo spraw obcych” pisze:

  … Przy okazji senatorowie wyrazili poparcie dla organizacji kierowanej przez Ronalda Laudera, która jeszcze w październiku 2017 r. skrytykowała przedstawiony przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego projekt ustawy reprywatyzacyjnej.

  Wśród „wad” projektu senatorzy wymieniają to, że prawo do dziedziczenia roszczeń będą mieli tylko najbliżsi krewni pierwotnych właścicieli w linii prostej.
  Nie wiemy co odpowiedział premier, ale sam Jaki z projektu wycofał się chybcikiem.

  Jak widać, im bardziej słabnie „ortodoksja” rządu w – jak się dotąd wydawało – fundamentalnych sprawach, tym bardziej rośnie apetyt żydowskich organizacji.

  Wycofanie się z projektu ustawy pod dyktando Izraela to nawet nie skandal, to zdrada

  . „To była decyzja premiera Morawieckiego, który był przeciwny uchwalaniu ustawy w takim kształcie.
  Projekt miał trafić do kosza” – z satysfakcją wyjaśnił portalowi Wirtualna Polska Jacek Czaputowicz.

  Wielu ludzi uważa, że żydowskie roszczenia są bezpodstawne,
  bo opierają się na dziedziczeniu plemiennym, sprzecznym z naszym prawem,
  które opiera się na dziedziczeniu przez osoby spokrewnione.”..

  …”Wiadomo, że Talmud mianował Żydów panami całego świata i pozwolił im zabierać bez skrupułu mienie innowierców, o ile się tylko dało. Jakimś „wolnym terytorium”, albo jakimś „wolnym jeziorem” nazywał majątek „gojów”.
  Posłuszne mu kahały wymyśliły dwa sposoby do wyzyskania tego terytorium albo jeziora. Łupienie zamożnych chrześcijan nazwały „hazaką” (władzą, prawem), a wysysanie ubogich chrześcijan nieposiadających żadnego majątku, „meropią”.

  Obowiązkiem hazaki było wydrzeć z rąk innowiercy jego własność „jakimkolwiek bądź sposobami”,
  meropii zaś „zaćmienie biednego chrześcijanina”.
  Żyd, który „kupił” w kahale jakiegoś chudopachołka „zaćmiewał” swój „towar” w taki sposób, iż wypożyczał mu pieniądze na lichwę, nasyłał mu swoich kompanów szachrajskich, bezczelnych oszustów, aby mu przyspieszyli zniszczenie „klienta”.
  Ta obława kończyła się zwykle nędzą, ruiną ofiary kahału.” …
  całość
  https://bb-i.blog/tag/hazaka/

  /

 26. UZA said

  Myślę, że Białoruś dało by się uratować, ale pod warunkiem, że Prezydent Łukaszenka przestałby być baćką , a stałby się politykiem w stylu zachodnim tzn. z pozycji moralnych i patriotycznych przeszedłby na twardy pragmatyzm. Wątpię jednak, czy by się na to zdecydował i prawdopodobnie dlatego na tym świecie pełnym złości zabraknie miejsca dla niepodległej Białorusi.

 27. Kar said

  pani UZO, prosze trzymac na wodzy kolorowa wyoboraznie, i jeszcze x rzucic okiem golym na mape, na lokalizacje tejze Bialorusi..

Sorry, the comment form is closed at this time.