Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Sława i chwała
  Wywrotowiec o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Mietek o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Wywrotowiec o AfD dostała wiatru w żagl…
  Vis o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Mietek o AfD dostała wiatru w żagl…
  UZA o Na trupie Polski wejdziemy do…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Greg o Dugin: nowa epoka
  Peryskop o W kierunku głębi
  Mietek o W kierunku głębi
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Boydar o Wolne tematy (68 – …
  bronek o Na trupie Polski wejdziemy do…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Zerwijmy maski

Posted by Marucha w dniu 2020-08-16 (Niedziela)

…więc maski trzeba nosić, bo „wirus czepia się kropelek śliny, a te nie mogą przebić się przez dziury w materiale maseczki”?

Przepraszam, ale to ciągle jest ten sam wirus, który jeszcze dwa miesiące temu wisiał sobie nieruchomo w powietrzu przez dwie godziny, przez co nie wolno było chodzić w ogóle albo ostatecznie w 2-metrowych odstępach, żeby na niego nie wleźć? A on wtedy wisiał razem z tą śliną, co to dziś zostaje w maseczce czy bez?

Dyktatura COVIDiańska

W każdej niemal ideologicznej dyktaturze – szczególnie uderzający jest jej absolutny brak poczucia humoru i dystansu pozwalającego dostrzec śmieszność wprowadzania nieuchronnie sprzecznych ze sobą, a nadmiernych regulacji.

Dyktatura COVIDiańska nie jest pod tym względem wyjątkowa. Normalnie, zbiorowy Buster Keaton: boki można zrywać – a u nich twarze kamienne…! Czy co najmniej zabawnie nie wyglądają i nie brzmią choćby przedstawiciele resortu zdrowia, którzy stając z niezakrytymi, pyzatymi i szeroko rozwartymi gębami rzucają groźby na wszystkich, którym choćby cień dziurki do nosa widać zza neo-przyłbicy?

I naprawdę, po tylu miesiącach – nie miejmy już złudzeń. Jeśli da się jeszcze czegoś zakazać – oni to zrobią. Jeśli jakiegoś nakazu jeszcze nie było – to będzie. Choćby nie wiadomo jak bez sensu, śmieszne i żenujące było kolejne rozporządzenie – oni je wydadzą. Po prostu – bo mogą. Bo ci, którzy widzą absurdalność ostatniego półrocza – wciąż sądzą, że są w mniejszości. A władza słyszy tylko głosy przerażonych potakiwaczy, piszących i powtarzających „No co wam szkodzi, te 20 minut w sklepie, ta chwilka w autobusie, przecież do opalania się można zsunąć…”.

Ta nierównowaga: cicha większość, która sądzi, że jest mniejszością i hałaśliwi paranoicy, z których każdy uważa się za epidemiologiczną wyrocznię – daje władzy impet i tupet, przez które może być jeszcze gorzej. I głupiej

COVID z rozsądkiem wygrywa tylko walkowerem

Weźmy bowiem choćby przykład z tak nam miłej, a nieodległej zagranicy, potwierdzający znany już chyba powszechnie fakt, że żaden postęp nie jest tak postępowy, jak ostatnio właśnie postęp COVIDiański. Jak wiadomo, szczególnie restrykcyjne przepisy, nakładające obowiązek noszenia zakrywania twarzy i nosa – obowiązują we Francji. Za złamanie zakazu grozi 135 euro mandatu i 1.500 euro w przypadku recydywy. W ostatnich dniach władze Paryża rozszerzyły nakaz także na otwartą przestrzeń, w tym w praktyce na całe turystyczne centrum miasta.

A na czym polega dowcip?

Że jednocześnie nie zniesiono obowiązującego we Francji ścisłego zakazu noszenia burki i zakrywania twarzy przez muzułmanki. Czyli wierna mahometanka, jeśli nie zakryje twarzy – dostanie 135 euro grzywny. A jeśli zakryje – to mandat 150 euro i skierowanie na kurs wychowania obywatelskiego.

Szach i mat.
COVID vs. islam – 1:0.
COVID vs. zdrowy rozsądek – zwycięstwo walkowerem.

Z kolei rząd brytyjski przywrócił z dnia na dzień kwarantannę dla przybywających z Francji, nie wyłączając obywateli UK wracających z wczasów. Momentalnie ceny lotów poszybowały z ok £60 do ponad £500, na lotniskach i w kolejkach do promów dzieją się dantejskie sceny, rezerwacje na przejazd tunelem pod Kanałem zostały czasowo wstrzymane ze względu na nadmiar zgłoszeń.

Cóż, lubiący oszczędne, ale epickie gesty Brytyjczycy – muszą się chyba w tej sytuacji ustawić na plaży w Dunkierce, czekając kiedy znowu pojawi się flotylla ratunkowa. A uważający się za inkarnację Churchilla Boris Johnson – już powinien wiosłować…

„Druga fala” – straszak uniwersalny

I co niby powstrzyma naszych maskowników, by kolejne takie bzdurne, niewspółmierne do niczego regulacje sprowadzić do Polski? To też przecież wiemy już niemal na pewno. Nie będzie żadnej „drugiej fali koronawirusa”. Tzn. będzie, bo ją ogłoszą, ale równie bezpodstawnie, jak samo objawienie pandemii. Jakieś tam zarażenia cały czas są – i będą wokół nas, a zatem wygodny pretekst dla wprowadzenia dowolnych restrykcji nigdy zapewne nie zniknie.

I tylko zostaje mieć nadzieję (?), że pełen lockdown pozostanie tylko straszakiem, pałą w rękach władzy, pozwalając jej wmuszać kolejne/powtórne cząstkowe ograniczenia, pod groźbą zamknięcia wszystkiego. Co jednak, jeśli nie? Jeśli znowu wszystko i wszystko zamkną?

Pamiętajmy: „wojna z terroryzmem” raz zaczęta – też już nigdy sama się nie skończyła. Skończyć musimy ją sami – posługując się choćby i tymi metodami, które nam pozostawiono.

Kiedy skończy się pandemia?

Dyskusje przed czym chronią maseczki (wiadomo, przed awanturą w sklepie…) są o tyle bez sensu, że okrywanie twarzy (podobnie jak i każda inna procedura koronawirusowa) nie ma NIC WSPÓLNEGO z epidemiologią, za to wszystko z polityką i propagandą. Wymuszane maseczki mają stale przypominać, że „groza jest tuż za progiem”, powstrzymywać naiwną wiarę, że będzie jak dawniej.

Bo gdybyśmy rzeczywiście poczuli, że może być normalnie – mogłyby paść pytania o utrzymywanie zakazów dla niektórych branż, o brak możliwości podróżowania do państw z czarnej listy, a także o koszty i osiągnięte cele całego przedsięwzięcia.

Maska stanowi ostrzeżenie – „pamiętajcie, już mamy do dyspozycji Czerwone Strefy, a jeśli będzie fikać – pełen lockdown jest nadal zakładaną opcją!”. I dopóki nosimy maski – dopóty to groźba będzie realna. Dopiero powszechne odrzucenie tego najbardziej widocznego z ogłupiających nakazów – stanowiłoby dla rządzących sygnał, że muszą przestać nas straszyć i skończyć opowieść o złym COVIDZIE.

Pandemia się skończy – gdy zerwiemy maski.

Konrad Rękas
Konserwatyzm.pl
https://chart.neon24.pl

Nie jestem pewien, czy istotnie osoby dostrzegające bezsens (i zarazem łamanie prawa) bezdurnych nakazów i zakazów, istotnie są w większości…
Admin

Komentarzy 31 do “Zerwijmy maski”

 1. Polacy przestali myśleć krytycznie. Przestali analizować. Więc władza może w ciągu paru dni mówić rzeczy sprzeczne ze sobą i naród to przełknie gładko. Przełknie, to NIE MYŚLI.

 2. UZA said

  „Nie jestem pewien, czy istotnie osoby dostrzegające bezsens (i zarazem łamanie prawa) bezdurnych nakazów i zakazów, istotnie są w większości…
  Admin”

  Nie sposób tego wykluczyć, bo chociaż większość w każdym społeczeństwie stanowią osoby umiarkowanie inteligentne, to jednak poziom plandemicznego absurdu osiąga możliwości poznawcze nawet osób niespecjalnie błyskotliwych. Czym innym jest natomiast odwaga uzewnętrzniania swoich poglądów i działania. Tej na pewno większości brakuje.
  Po maseczkach trudno poznać, z kim mamy do czynienia, bo noszą je nie tylko wierzący w ich zbawczą moc, ale również ci, którzy nie wierzą, lecz nie chcą się użerać w sklepach i płacić mandatów. Zauważyłam natomiast zmianę tonu komentarzy na portalach głównonurtowych – naprawdę widać tam coraz więcej koronasceptyków. Ludzie mają już wyraźnie dość.

 3. NICK said

  Jest coraz gorzej.
  Na ulicach miast i na polnej drodze, resztkowej, wsi.
  Widzę. Każdy widzi.

  Tyle razy prosiłem, wiele lat temu, współpracuj ze chłopem.
  Barter.

  Teraz też bez gotówki; będzie. Nnno. Będzie.
  Co???
  Barter niewolniczy.

  To SĄ resztki; współczesnych B.Ch.

  P.S.
  Jest matrix do potęg nieznanych.
  Nic już normalne nie jest i nie będzie.
  Szkoda Berdyczowej poczty.
  Nawet.

 4. Adrem said

  „Ludzie mają już wyraźnie dość.”

  Dopóki władza nie tupnie.
  Jak tupnie, to założą maseczki, przyłbice i korki doodbytnicze.
  Żeby się nie po….ć ze strachu.

  Ja już straciłem wiarę w rozum i odwagę moich rodaków.

  Może i pandemia fałszywa, ale barany prawdziwe.

 5. Aktualizacja: 2020-08-6 1:59
  Chociaż cały świat polega na RT-PCR w celu „zdiagnozowania” zakażenia Sars-Cov-2, nauka stawia sprawę jasno: nie nadają się do tego celu

  Izolacja ludzi i środki higieniczne na całym świecie opierają się na obliczeniach przypadków i współczynnikach śmiertelności stworzonych przy użyciu tak zwanych testów SARS-CoV-2. Testy RT-PCR stosowane do identyfikacji pacjentów „pozytywnych”, przy czym „pozytywny” jest zwykle utożsamiany z „zakażonym”. ”

  Jednak po dokładnym przyjrzeniu się faktom można wyciągnąć wniosek, że te testy PCR są bezwartościowe jako narzędzie diagnostyczne służące do określenia rzekomej infekcji – rzekomo nowym wirusem o nazwie SARS-CoV-2.

  NIESKOŃCZONA „TEST, TEST, TEST,…” MANTRA

  Podczas briefingu medialnego na temat COVID-19 16 marca 2020 r. Dyrektor generalny WHO dr Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział:“Mamy prostą wiadomość dla wszystkich krajów: test, test, test”Wiadomość została rozpowszechniona w nagłówkach gazet na całym świecie, na przykład przez Reuters i BBC.Jeszcze 3 maja moderator czasopisma heute – jednego z najważniejszych magazynów informacyjnych w niemieckiej telewizji – przekazał swoim słuchaczom jak mantrę dogmat o koronie z upomnieniem:

  “Testuj, testuj, testuj – takie jest obecnie credo i jedyny sposób, aby naprawdę zrozumieć, jak bardzo rozprzestrzenia się koronawirus”.Wskazuje to na to, że wiara w trafność testów PCR jest tak silna, że ​​równa się religii, która praktycznie nie toleruje żadnych sprzeczności.Ale powszechnie wiadomo, że religie dotyczą wiary, a nie faktów naukowych. I jak powiedział Walter Lippmann, dwukrotny zdobywca nagrody Pulitzera i być może najbardziej wpływowy dziennikarz XX wieku: „Gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele”.Tak więc na początek jest bardzo niezwykłe, że sam Kary Mullis, wynalazca technologii reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), myślał podobnie. Jego wynalazek przyniósł mu w 1993 roku nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Niestety, Mullis zmarł w zeszłym roku w wieku 74 lat, ale nie ma wątpliwości, że biochemik uznał PCR za niewłaściwy do wykrycia infekcji wirusowej .Powodem jest to, że planowanym zastosowaniem PCR było i nadal jest zastosowanie jej jako techniki produkcyjnej, zdolnej do replikacji sekwencji DNA milionów i miliardów razy, a nie jako narzędzia diagnostycznego do wykrywania wirusów.
  Jak ogłaszanie pandemii wirusów na podstawie testów PCR może zakończyć się katastrofą, opisała Gina Kolata w swoim artykule w New York Times z 2007 roku Wiara w szybki test prowadzi do epidemii, której nie było.

  BRAK OBOWIĄZUJĄCEGO ZŁOTEGO STANDARDU

  Co więcej, warto wspomnieć, że testy PCR stosowane do identyfikacji tzw. Pacjentów z COVID-19 – przypuszczalnie zakażonych tak zwanym SARS-CoV-2 nie mają wzorca (“złotego standardu”), z którym można by je porównać.
  To jest podstawowa kwestia.
  Należy ocenić testy, aby określić ich dokładność – a dokładnie mówiąc ich „czułość” [1] i „swoistość” – poprzez porównanie ze „złotym standardem”, czyli najdokładniejszą dostępną metodą.Na przykład w przypadku testu ciążowego złotym standardem byłaby sama ciąża. Ale jak na przykład australijski specjalista od chorób zakaźnych Sanjaya Senanayake stwierdził w wywiadzie dla ABC TV w odpowiedzi na pytanie „Jak dokładne są testy [COVID-19]?”:

  “Gdybyśmy mieli nowy test na wychwytywanie [bakterii] złotej gronkowca we krwi, to już mamy posiewy krwi, to jest nasz złoty standard, którego używamy od dziesięcioleci i moglibyśmy porównać ten nowy test z tym. Ale w przypadku COVID-19 nie mamy testu na złoty standard”.Potwierdza to Jessica C. Watson z Bristol University. W swoim artykule „Interpreting a COVID-19 test result”, opublikowanym niedawno w The British Medical Journal, pisze, że „brakuje tak jednoznacznego, „złotego standardu” testów na COVID-19”.

  Jednak zamiast klasyfikować testy jako nieodpowiednie do wykrywania SARS-CoV-2 i rozpoznania COVID-19, lub zamiast wskazywać, że tylko wirus, udowodniony poprzez izolację i oczyszczanie, może być solidnym złotym standardem, Watson twierdzi z całą powagą, że, „Pragmatycznie” sama diagnoza COVID-19, szczególnie obejmująca samo badanie PCR, „może być najlepszym dostępnym„ złotym standardem”.” Ale to nie jest uzasadnione naukowo.Pomijając fakt, że przyjęcie samego testu PCR jako części złotego standardu oceny testu PCR jest wręcz absurdalne, nie ma żadnych charakterystycznych, specyficznych objawów COVID-19, jak nawet ludzie tacy jak Thomas Löscher, były szef Wydziału Infekcji i Medycyny Tropikalnej Uniwersytetu w Monachium i członek Federalnego Stowarzyszenia Internistów Niemieckich [2].A jeśli nie ma charakterystycznych, specyficznych objawów COVID-19, diagnoza COVID-19 – w przeciwieństwie do stwierdzenia Watsona – nie może służyć jako ważny “złoty standard”.
  Ponadto „eksperci”, tacy jak Watson, przeoczają fakt, że jedynie izolacja wirusa, czyli jednoznaczny dowód na obecność wirusa, może być złotym standardem.
  Dlatego zapytałem Watsona, w jaki sposób diagnoza COVID-19 „może być najlepszym dostępnym złotym standardem”, jeśli nie ma charakterystycznych, specyficznych objawów COVID-19, a także czy sam wirus, czyli izolacja wirusa, nie byłby najlepszy dostępny / możliwy złoty standard. Ale nie odpowiedziała jeszcze na te pytania – pomimo wielu próśb.
  Nie odpowiedziała jeszcze na nasz post szybkiego reagowania na jej artykuł, w którym poruszamy dokładnie te same kwestie, chociaż napisała do nas 2 czerwca: „Postaram się odpowiedzieć później w tym tygodniu, kiedy będę miała okazję.”

  BRAK DOWODU NA ISTNIENIE WIRUSOWEGO RNA

  Teraz pytanie brzmi: co jest wymagane w pierwszej kolejności do izolacji (zabezpieczenia wzorca) wirusa?Musimy wiedzieć, skąd pochodzi RNA, dla którego kalibrowane są testy PCR.Jako podręczniki (np. White / Fenner. Medical Virology, 1986, s. 9), jak również czołowi badacze wirusów, tacy jak Luc Montagnier czy Dominic Dwyer, stwierdza się, że oczyszczanie cząstek – czyli oddzielenie obiektu od wszystkiego innego, co nie jest tym obiektem, jak na przykład laureatka Nagrody Nobla Marie Curie oczyściła 100 mg chlorku radu w 1898 r. poprzez ekstrakcję go z ton blendy smoły – jest niezbędnym warunkiem wstępnym do udowodnienia istnienia wirusa, a tym samym do udowodnienia, że ​​RNA z danej cząstki pochodzi z nowego wirusa.Powodem tego jest to, że PCR jest niezwykle czuły, co oznacza, że ​​może wykryć nawet najmniejsze fragmenty DNA lub RNA – ale nie może określić, skąd te cząstki pochodzą.Należy to wcześniej ustalić.A ponieważ testy PCR są kalibrowane pod kątem sekwencji genów (w tym przypadku sekwencji RNA, ponieważ uważa się, że SARS-CoV-2 jest wirusem RNA), musimy wiedzieć, że te fragmenty genów są częścią poszukiwanego wirusa.Aby to wiedzieć, należy przeprowadzić prawidłową izolację i oczyszczenie domniemanego wirusa.W związku z tym poprosiliśmy zespoły naukowe z odpowiednich artykułów, do których odwoływano się w kontekście SARS-CoV-2, o dowód, czy zdjęcia mikroskopowe elektronowe przedstawione w ich eksperymentach in vitro pokazują oczyszczone wirusy?

  Ale żaden zespół nie mógł odpowiedzieć na to pytanie „tak” – i uwaga, nikt nie powiedział, że oczyszczenie nie jest koniecznym krokiem.
  Otrzymaliśmy tylko odpowiedzi typu „Nie, nie uzyskaliśmy z mikroskopu elektronowego obrazu pokazującego stopień oczyszczenia” (patrz poniżej).

  Badanie 1:
  Leo LM Poon; Malik Peiris. „Pojawienie się nowego ludzkiego koronawirusa zagrażającego zdrowiu ludzkiemu” Nature Medicine, marzec 2020 r. Odpowiedź
  Autor: Malik Peiris
  Data: 12 maja 2020 r.
  Odpowiedź: „Obraz przedstawia wirusa wyrastającego z zakażonej komórki. To nie jest oczyszczony wirus ”.

  Badanie 2:
  Myung-Guk Han i wsp. „Identyfikacja koronawirusa wyizolowanego od pacjenta w Korei z COVID-19”, Osong Public Health and Research Perspectives, luty 2020 r. Odpowiedź
  Autor: Myung-Guk Han
  Data: 6 maja 2020 r.
  Odpowiedź: „Nie mogliśmy oszacować stopnia oczyszczenia, ponieważ nie oczyszczamy i nie koncentrujemy wirusa hodowanego w komórkach ”.

  Badanie 3:
  Wan Beom Park i wsp. „Izolacja wirusa od pierwszego pacjenta z SARS-CoV-2 w Korei”, Journal of Korean Medical Science, 24 lutego 2020 r. Odpowiedź
  Autor: Wan Beom Park
  Data: 19 marca 2020 r.
  Odpowiedź: „Nie uzyskaliśmy zdjęcia z mikroskopu elektronowego pokazującego stopień oczyszczenia ”.

  Badanie 4:
  Na Zhu et al., „A Novel Coronavirus from Patients with Pneumonia in China”, 2019, New England Journal of Medicine, 20 lutego 2020 r. Odpowiedź
  Autor: Wenjie Tan
  Data: 18 marca 2020 r.
  Odpowiedź: „[Pokazujemy ] obraz osadzonych cząstek wirusa, a nie oczyszczonych ”.

  Jeśli chodzi o wspomniane prace, jest jasne, że to, co pokazano na mikroskopach elektronowych (EM), jest końcowym wynikiem eksperymentu, co oznacza, że nie ma innego wyniku, z którego mogliby zrobić inne obrazy.
  Oznacza to, że jeśli autorzy tych badań przyznają, że ich opublikowane obrazy z mikroskopów elektronowych nie wykazują oczyszczonych cząstek, to zdecydowanie nie posiadają oczyszczonych cząstek uważanych za wirusowe. (W tym kontekście należy zauważyć, że niektórzy badacze używają w swoich pracach terminu „izolacja”, ale opisane w nich procedury nie reprezentują właściwego procesu izolacji (oczyszczania). W konsekwencji termin „izolacja” jest w tym kontekście nadużywany).

  Dlatego autorzy czterech głównych prac z początku 2020 r., w których twierdzą, że odkryli nowy koronawirus, przyznają, że nie mieli dowodu na to, że genom wirusa pochodzi z cząstek wirusopodobnych lub szczątków komórkowych, czystych lub nieczystych, lub jakichkolwiek cząstek.
  Innymi słowy,

  Istnienie RNA SARS-CoV-2 opiera się na wierze, a nie na faktach

  istnienie RNA SARS-CoV-2 opiera się na wierze, a nie na faktach.

  Skontaktowaliśmy się również z dr Charlesem Calisherem, który jest doświadczonym wirusologiem. W 2001 r. w “Science” opublikował „żarliwy apel… do młodszego pokolenia” kilku weteranów wirusologów, w tym Calishera, mówiąc, że: [nowoczesne metody wykrywania wirusów, takie jak] elegancka reakcja łańcuchowa polimerazy […] mówią niewiele lub nic o tym, jak wirus się rozmnaża, jakie zwierzęta go niosą, [lub] jak wywołuje choroby u ludzi. [To] tak, jakby próbować stwierdzić, czy ktoś ma nieświeży oddech, patrząc na jego odcisk palca. ”[3]
  Dlatego zapytaliśmy dr Calishera, czy zna choć jeden artykuł opisujący, jak SARS-CoV-2 został wyizolowany i ostatecznie naprawdę oczyszczony.

  Jego odpowiedź:

  “Nie znam takiej publikacji. Czekam na taką.”[4]
  To właściwie oznacza, że nie można stwierdzić, iż sekwencje genów RNA, które naukowcy pobrali z próbek tkanek przygotowanych we wspomnianych badaniach in vitro i dla których testy PCR są ostatecznie „kalibrowane”, należą do konkretnego wirusa – w tym przypadku SARS-CoV-2.
  Ponadto nie ma dowodów naukowych na to, że te sekwencje RNA są przyczyną tak zwanego COVID-19.
  W celu ustalenia związku przyczynowego w taki czy inny sposób, tj. Poza izolacją i oczyszczaniem wirusa, absolutnie konieczne byłoby przeprowadzenie eksperymentu, który spełnia cztery postulaty Kocha.
  Ale nie było takiego eksperymentu, jak niedawno ujawnili Amory Devereux i Rosemary Frei dla OffGuardian.

  Postulaty Kocha (przypis redakcji)

  Postulat 1 – Drobnoustrój musi być obecny u wszystkich osób mających daną chorobę i powinien mieć związek ze zmianami chorobowymi.
  Postulat 2 – Drobnoustrój musi być wyizolowany w czystej kulturze od osoby chorej.
  Postulat 3 – Drobnoustrój, wyizolowany od chorej osoby, po wprowadzeniu do ludzi lub zwierząt musi wywołać tę samą chorobę.
  Postulat 4 – Drobnoustrój należy ponownie wyizolować w czystej kulturze od eksperymentalnie zakażonego człowieka lub zwierzęcia w celu spełnienia trzeciego postulatu

  O konieczności spełnienia tych postulatów w odniesieniu do SARS-CoV-2 świadczy nie tylko to, że podejmowano próby ich spełnienia. Ale nawet badacze twierdzący, że to próbowali, w rzeczywistości nie odnieśli sukcesu.

  Przykładem jest badanie opublikowane w “Nature” 7 maja. Proces ten, oprócz innych procedur unieważniających badanie, nie spełnił żadnego z postulatów.

  Na przykład domniemane „zakażone” myszy laboratoryjne nie wykazywały żadnych istotnych objawów klinicznych, które można by jednoznacznie przypisać zapaleniu płuc, a to zgodnie z trzecim postulatem (Kocha) powinno faktycznie wystąpić, gdyby naprawdę działał tam niebezpieczny i potencjalnie śmiertelny wirus.
  Osłabione owłosienie i utrata masy ciała, które chwilowo zaobserwowano u zwierząt, są znikomym objawem nie tylko dlatego, że mogły być spowodowane samym zabiegiem, ale także dlatego, że waga wróciła do normy.

  Ponadto żadne zwierzę nie zginęło, z wyjątkiem tych, które zabili w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. I nie zapominajmy: te eksperymenty należało przeprowadzić przed wykonaniem testu, a tak nie było.

  Co ciekawe, żaden z czołowych niemieckich przedstawicieli oficjalnej teorii o SARS-Cov-2 / COVID-19 – Instytut Roberta Kocha (RKI), Alexander S. Kekulé (Uniwersytet w Halle), Hartmut Hengel i Ralf Bartenschlager (Towarzystwo Niemieckie) w dziedzinie wirusologii) wspomniani Thomas Löscher, Ulrich Dirnagl (Charité Berlin) czy Georg Bornkamm (wirusolog i emerytowany profesor w Helmholtz-Zentrum Monachium) – nie potrafili odpowiedzieć na następujące pytanie, które im przesłałem:

  “Jeśli cząsteczki, które mają być SARS-CoV-2, nie zostały oczyszczone, jak chcesz mieć pewność, że sekwencje genów RNA tych cząstek należą do konkretnego nowego wirusa?”

  W szczególności, jeśli istnieją badania wykazujące, że substancje takie jak antybiotyki, które są dodawane do probówek w eksperymentach in vitro przeprowadzonych w celu wykrycia wirusa, mogą „stresować” hodowlę komórkową w taki sposób, że powstają nowe sekwencje genów, które wcześniej nie były wykrywane – aspekt, na który laureatka nagrody Nobla Barbara McClintock zwróciła uwagę już w swoim Wykładzie Nobla w 1983 roku.

  Nie można nie wspomnieć, że w końcu dotarliśmy do “Charité” (szpital kliniczny w Berlinie, jeden z największych w Europie) – pracodawcy Christiana Drostena, najbardziej wpływowego niemieckiego wirusologa w zakresie COVID-19, doradcy rządu niemieckiego i współtwórcy testu PCR, który jako pierwszy został „zaakceptowany” ” przez WHO na całym świecie – do odpowiedzi na pytania na ten temat.

  Ale odpowiedzi otrzymaliśmy dopiero 18 czerwca 2020 r., Po miesiącach braku odpowiedzi. Ostatecznie udało nam się to osiągnąć tylko dzięki pomocy berlińskiej prawniczki Viviane Fischer.

  Jeśli chodzi o nasze pytanie „Czy “Charité” przekonało się, że przeprowadzono odpowiednie oczyszczanie cząstek?”, “Charité” przyznaje, że nie użyli oczyszczonych cząstek.“

  I chociaż twierdzą, że „wirusolodzy z “Charité” są pewni, że przeprowadzają testy na obecność wirusa”, w swoim artykule (Corman et al.) stwierdzają:

  RNA wyekstrahowano z próbek klinicznych za pomocą systemu MagNA Pure 96 (Roche, Penzberg, Niemcy) oraz z supernatantów z hodowli komórkowych za pomocą minizestawu wirusowego RNA (QIAGEN, Hilden, Niemcy)”,
  Co oznacza, że po prostu założyli, że posiadane RNA jest wirusowe.

  Nawiasem mówiąc, Corman et al. podał 23 stycznia 2020 r., badanie nawet nie przeszło przez właściwy proces wzajemnej oceny, ani też przedstawionym w nim procedurom nie towarzyszyły kontrole – chociaż tylko dzięki tym dwóm rzeczom praca naukowa staje się naprawdę solidna.

  Irracjonalne wyniki testów

  Pewne jest również, że nie możemy poznać odsetka fałszywie pozytywnych wyników testów PCR bez szeroko zakrojonych testów osób, które z pewnością nie mają wirusa, potwierdzonych metodą niezależną od testu (posiadającą solidny “złoty standard”).

  Dlatego trudno się dziwić, że istnieje kilka artykułów ilustrujących nieracjonalne wyniki testów.Na przykład już w lutym organ ds. Zdrowia w chińskiej prowincji Guangdong poinformował, że ludzie w pełni wyzdrowieli z choroby, za którą obwiniano COVID-19, zaczęli otrzymywać testy „negatywne”, a następnie ponownie oznaczały „pozytywne”.

  Miesiąc później artykuł opublikowany w Journal of Medical Virology wykazał, że 29 z 610 pacjentów w szpitalu w Wuhan miało od 3 do 6 wyników testów, które zmieniały się między „negatywnymi”, „pozytywnymi” i „wątpliwymi”.

  Trzecim przykładem jest badanie z Singapuru, w którym testy były przeprowadzane prawie codziennie na 18 pacjentach, a większość co najmniej raz przeszła od „pozytywnego” do „negatywnego” z powrotem do „pozytywnego” i do pięciu razy u jednego pacjenta.

  Nawet Wang Chen, prezes Chińskiej Akademii Nauk Medycznych, przyznał w lutym, że testy PCR są „tylko od 30 do 50 procent dokładne”; podczas gdy Sin Hang Lee z Milford Molecular Diagnostics Laboratory wysłał list do zespołu WHO ds. odpowiedzi na koronawirusa oraz do Anthony’ego S. Fauci 22 marca 2020 r., mówiąc, że:

  “W mediach społecznościowych szeroko opisywano, że zestawy testów RT-qPCR [Reverse Transcriptase quantitative PCR] stosowane do wykrywania RNA SARS CoV-2 w próbkach ludzkich generują wiele wyników fałszywie dodatnich i nie są wystarczająco czułe, aby wykryć niektóre prawdziwie pozytywne przypadki. ”

  Innymi słowy, nawet jeśli teoretycznie założymy, że te testy PCR mogą naprawdę wykryć infekcję wirusową, testy byłyby praktycznie bezwartościowe i wywołałyby nieuzasadniony strach wśród osób „pozytywnych”.

  Staje się to również oczywiste, biorąc pod uwagę dodatnią wartość predykcyjną (statystyczną PPV).

  PPV (Wartość predykcyjna dodatnia) wskazuje na prawdopodobieństwo, że osoba z pozytywnym wynikiem testu jest rzeczywiście „pozytywna” (tj. ma rzekomego wirusa) i zależy od dwóch czynników: częstości występowania wirusa w populacji ogólnej oraz specyfiki testu, czyli odsetek osób bez choroby, u których test jest poprawnie „negatywny” (test o swoistości 95% niepoprawnie daje wynik pozytywny u 5 na 100 osób niezainfekowanych).

  Przy tej samej specyfice im wyższa częstość występowania, tym wyższy PPV. (Wartość predykcyjna dodatnia)

  W tym kontekście 12 czerwca 2020 r. W czasopiśmie Deutsches Ärzteblatt opublikowano artykuł, w którym obliczono PPV przy trzech różnych scenariuszach rozpowszechnienia.
  Wyniki należy oczywiście potraktować bardzo krytycznie, po pierwsze, ponieważ nie jest możliwe wyliczenie specyficzności bez solidnego “złotego standardu” (wzorca wirusa), jak nakreślono, a po drugie, ponieważ obliczenia w artykule opierają się na specyficzności określonej w badaniu Jessiki Watson, który jest potencjalnie bezwartościowy, jak tam wspomniano.

  Ale jeśli wyciągniesz z tego wnioski, zakładając, że podstawowa swoistość 95% jest poprawna i że znamy częstość występowania, nawet główne czasopismo medyczne Deutsches Ärzteblatt donosi, że tak zwane testy SARS-CoV-2 RT-PCR mogą mieć „a szokująco niski ”PPV.(Wartość predykcyjna dodatnia)

  W jednym z trzech scenariuszy, zakładającym częstość występowania na poziomie 3%, PPV wynosiło tylko 30%, co oznacza, że 70% osób z wynikiem „dodatnim” wcale nie jest „pozytywnych”. Jednak „przepisano im kwarantannę”, jak krytycznie zauważa nawet Ärzteblatt.

  W drugim scenariuszu artykułu w czasopiśmie zakłada się, że rozpowszechnienie wynosi 20%. W tym przypadku generują one PPV na poziomie 78 procent, co oznacza, że 22 procent „pozytywnych” testów to fałszywie „pozytywne” testy.

  To by oznaczało: jeśli weźmiemy pod uwagę około 9 milionów ludzi, którzy są obecnie uważani za „pozytywnych” na całym świecie – zakładając, że prawdziwie „pozytywne” naprawdę mają infekcję wirusową – otrzymalibyśmy prawie 2 miliony fałszywie „pozytywnych”.

  Wszystko to pasuje do faktu, że np. CDC i FDA przyznają w swoich aktach, że tak zwane „testy SARS-CoV-2 RT-PCR” nie nadają się do diagnozy SARS-CoV-2.
  (CDC Centers for Disease Control and Prevention, CDC – agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej)
  (FDA Agencja Żywności i Leków USA)

  Na przykład w pliku „CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel” z 30 marca 2020 r. Jest napisane:
  “Wykrycie wirusowego RNA może nie wskazywać na obecność zakaźnego wirusa lub że 2019-nCoV jest przyczyną objawów klinicznych ”

  także:

  Ten test nie może wykluczyć chorób wywołanych przez inne patogeny bakteryjne lub wirusowe ”.

  I na koniec FDA przyznaje:

  “pozytywne wyniki […] nie wykluczają infekcji bakteryjnej lub koinfekcji innymi wirusami. Wykryty czynnik może nie być ostateczną przyczyną choroby ”.

  Co ciekawe, w instrukcjach obsługi testów PCR można również przeczytać, że nie są one przeznaczone jako testy diagnostyczne, jak np. w instrukcjach Altona Diagnostics i Creative Diagnostics [5].

  Cytując inną instrukcję, w ogłoszeniu o produkcie LightMix Modular Assays wyprodukowanym przez TIB Molbiol – które zostały opracowane przy użyciu Corman et al. protokół – a rozpowszechniany przez Roche możemy przeczytać:

  “Te testy nie są przeznaczone do stosowania jako pomoc w diagnostyce zakażenia koronawirusem””

  oraz:

  “Tylko do użytku badawczego. Nie do użytku w procedurach diagnostycznych.”

  Gdzie są dowody na to, że testy mogą mierzyć „ZARAŻENIE WIRUSEM”?

  Istnieje również powód, aby wywnioskować, że test PCR firmy Roche i innych nie może nawet wykryć docelowych genów.

  Ponadto w opisach produktów testów RT-qPCR dla SARS-COV-2 jest napisane, że są to testy „jakościowe”, w przeciwieństwie do tego, że „q” w „qPCR” oznacza „ilościowe”.
  A jeśli te testy nie są testami „ilościowymi”, nie pokazują, ile cząstek wirusów znajduje się w organizmie.

  Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ aby nawet zacząć mówić o rzeczywistej chorobie w prawdziwym świecie, nie tylko w laboratorium, pacjent musiałby mieć miliony cząsteczek wirusa aktywnie replikujących się w jego ciele.

  Oznacza to, że CDC, WHO, FDA lub RKI mogą twierdzić, że testy mogą mierzyć tak zwane „ładunek wirusa”, tj. liczbę cząstek wirusa w organizmie.
  „Ale to nigdy nie zostało udowodnione. To ogromny skandal ”, podkreśla dziennikarz Jon Rappoport.

  Dzieje się tak nie tylko dlatego, że termin „obciążenie wirusem” to oszustwo.

  Jeśli zadasz pytanie „co to jest ładunek wirusa?” na wstępie ludzie biorą to za wirusy krążące w krwiobiegu.
  Są zaskoczeni, gdy dowiadują się, że to tak naprawdę cząsteczki RNA.

  Ponadto, aby udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że PCR może zmierzyć, jak bardzo dana osoba jest „obciążona” wirusem wywołującym chorobę, należałoby przeprowadzić następujący eksperyment (co jeszcze się nie wydarzyło):

  Załóżmy, że od kilkuset, a nawet tysięcy osób pobrane są próbki tkanek.
  Upewnij się, że osoby pobierające próbki nie wykonują testu. Testerzy nigdy nie dowiedzą się, kim są pacjenci i w jakim są stanie.
  Testerzy przeprowadzają PCR na próbkach tkanek.
  W każdym przypadku podają, jaki wirus znaleźli i ile go znaleźli.
  Następnie, na przykład, u pacjentów 29, 86, 199, 272 i 293 znaleźli wiele z tego, co według nich jest wirusem. Teraz izolujemy tych pacjentów.
  Wszyscy powinni być chorzy, ponieważ w ich ciałach replikuje się tak dużo wirusa. Ale czy naprawdę są chorzy – czy też SĄ ZDROWI JAK RYBA?

  Z pomocą wspomnianej prawniczki, Viviane Fischer, w końcu dostałem od “Charité” (szpital kliniczny w Berlinie, jeden z największych w Europie) odpowiedź na pytanie, czy test opracowany przez Corman et al. – tak zwany „test Drostena PCR test” – jest testem ilościowym.

  Ale Charité nie był skłonny odpowiedzieć „tak” na to pytanie. Zamiast tego Charité napisał:

  “Jeśli w grę wchodzi RT-PCR w czasie rzeczywistym, według wiedzy Charité w większości przypadków są one […] ograniczone do wykrywania jakościowego ”.

  Ponadto „Drosten PCR test” wykorzystuje niespecyficzny test genu E jako test wstępny, podczas gdy Institut Pasteur stosuje ten sam test, jako test potwierdzający.
  Według Corman et al., test genu E prawdopodobnie wykryje wszystkie azjatyckie wirusy, podczas gdy inne testy w obu testach mają być bardziej specyficzne dla sekwencji oznaczonych „SARS-CoV-2”.

  Poza wątpliwym celem posiadania albo wstępnego, albo potwierdzającego testu, który prawdopodobnie wykryje wszystkie azjatyckie wirusy, na początku kwietnia WHO zmieniła algorytm, zalecając, aby odtąd test uznać za „pozytywny”, nawet jeśli tylko test genu E (który prawdopodobnie wykryje wszystkie azjatyckie wirusy!) daje wynik „pozytywny”.

  Oznacza to, że potwierdzony niespecyficzny (NIEWIARYGODNY) wynik testu jest oficjalnie sprzedawany jako specyficzny.

  Ta zmiana algorytmu zwiększyła liczbę „wykrytych przypadków”. Testy wykorzystujące test genu E są produkowane na przykład przez Roche, TIB Molbiol i R-Biopharm.

  Wysoka wartość Cq sprawia, że wyniki testu są jeszcze bardziej niewiarygodne.

  Innym istotnym problemem jest to, że wiele testów PCR ma wartość „ilościowego określenia cyklu” (Cq) powyżej 35, a niektóre, w tym „test Drostena PCR test”, mają nawet Cq równe 45.

  Wartość Cq określa, ile cykli replikacji DNA jest wymaganych do wykrycia rzeczywistego sygnału z próbek biologicznych.

  „Wartości Cq wyższe niż 40 są podejrzane ze względu na implikowaną niską skuteczność i generalnie nie powinny być zgłaszane”, jak stwierdzono w wytycznych MIQE.

  MIQE to skrót od „Minimum Information for Publication of Quantitative Real-Time PCR Experiments”, zbiór wytycznych opisujących minimum informacji niezbędnych do oceny publikacji na temat Real-Time PCR, zwanego również ilościowym PCR lub qPCR.

  Sam wynalazca (testów PCR), Kary Mullis, zgodził się z tym stwierdzeniem:

  “Jeśli musisz wykonać więcej niż 40 cykli, aby amplifikować gen z pojedynczą kopią, coś jest naprawdę nie tak z twoim PCR. ”

  Wytyczne MIQE zostały opracowane pod egidą Stephena A. Bustina, profesora medycyny molekularnej, światowej sławy eksperta w zakresie ilościowego PCR i autora książki A-Z of Quantitative PCR, która została nazwana „Biblią qPCR”.

  W niedawnym wywiadzie internetowym Bustin zwraca uwagę, że „użycie takich arbitralnych wartości granicznych Cq nie jest idealne, ponieważ mogą być one albo zbyt niskie (eliminacja ważnych wyników), albo zbyt wysokie (zwiększanie fałszywie„ pozytywnych ”wyników)”.

  I, według niego, należy dążyć do osiągnięcia Cq w w granicach 20-30, bo istnieją obawy co do wiarygodności wyników dla dowolnego Cq powyżej 35.

  Jeśli wartość Cq staje się zbyt wysoka, trudno jest odróżnić sygnał rzeczywisty od tła, na przykład z powodu reakcji starterów i sond fluorescencyjnych, a zatem istnieje większe prawdopodobieństwo fałszywie pozytywnych wyników.

  Ponadto, wśród innych czynników, które mogą zmienić wynik, przed rozpoczęciem właściwego PCR, w przypadku poszukiwania domniemanych wirusów RNA, takich jak SARS-CoV-2, RNA musi zostać przekonwertowane do komplementarnego DNA (cDNA) za pomocą enzymu Reverse Transcriptase – stąd „RT” na początku „PCR” lub „qPCR”.

  Ale ten proces transformacji jest „powszechnie uznawany za nieefektywny i zmienny”, jak zauważyła Jessica Schwaber z Centrum Komercjalizacji Medycyny Regeneracyjnej w Toronto i dwóch kolegów z badań w artykule z 2019 roku.

  Stephen A. Bustin przyznaje, że problemy z PCR są porównywalne.
  Na przykład zwrócił uwagę na problem polegający na tym, że w trakcie procesu konwersji (RNA do cDNA) ilość DNA uzyskanego z tego samego materiału bazowego RNA może się znacznie różnić, nawet dziesięciokrotnie (patrz powyższy wywiad).

  Biorąc pod uwagę, że sekwencje DNA są podwajane w każdym cyklu, nawet niewielka zmiana zostaje powiększona i może w ten sposób zmienić wynik, unicestwiając wiarygodną wartość informacyjną testu.

  Jak więc to możliwe, że ci, którzy twierdzą, że testy PCR mają duże znaczenie dla tak zwanej diagnozy COVID-19, ukrywają fundamentalne niedoskonałości tych testów – nawet jeśli stają przed pytaniami dotyczącymi ich trafności?
  Z pewnością apologeci nowej hipotezy koronawirusa powinni byli zająć się tymi pytaniami, zanim wrzucili testy na rynek i zablokowali w zasadzie cały świat, nie tylko dlatego, że są to pytania, które przychodzą na myśl każdemu, kto ma choćby iskrę naukowej wiedzy.

  Stąd nieuchronnie pojawia się myśl, że interesy finansowe i polityczne odgrywają decydującą rolę w tej ignorancji na temat obowiązków naukowych.
  Nawiasem mówiąc, na przykład WHO ma powiązania finansowe z firmami farmaceutycznymi, jak wykazał British Medical Journal w 2010 roku.

  A eksperci krytykują, „że notoryczna korupcja i konflikty interesów w WHO trwały, a nawet narastały” od tamtego czasu. CDC również, nie jest oczywiście lepsze.
  (CDC Centers for Disease Control and Prevention, CDC – agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej)

  Wreszcie powody i możliwe motywy pozostają spekulacyjne, a wielu zaangażowanych z pewnością działa w dobrej wierze, ale nauka jest jasna: liczby generowane przez te testy RT-PCR w najmniejszym stopniu nie usprawiedliwiają przerażenia ludzi, którzy zostali przetestowani jako „pozytywni” i narzucający środki represyjne, które pogrążają niezliczone osoby w biedzie i rozpaczy, a nawet doprowadzają ich do samobójstwa.

  A wynik „pozytywny” może mieć również poważne konsekwencje dla pacjentów, ponieważ wtedy wszystkie czynniki niewirusowe są wykluczone z diagnozy, a pacjenci są leczeni silnie toksycznymi lekami i inwazyjnymi intubacjami. Szczególnie w przypadku osób starszych i pacjentów z wcześniej istniejącymi schorzeniami takie leczenie może być śmiertelne, jak opisaliśmy w artykule „Terapia śmiertelna”.

  Niewątpliwie ostateczny wzrost śmiertelności jest spowodowany terapią i środkami blokującymi, podczas gdy statystyki zgonów „COVID-19” obejmują również pacjentów, którzy zmarli na różne choroby, przedefiniowane jako COVID-19 tylko z powodu „pozytywnego” wyniku testu, którego wartość nie mogła być bardziej wątpliwa.

  Torsten Engelbrecht i Konstantin Demeter

  5 sierpień 2020

  Przypisy:

  [1] Wrażliwość definiuje się jako odsetek pacjentów z chorobą, u których wynik testu jest pozytywny; a swoistość definiuje się jako odsetek pacjentów bez choroby, u których wynik testu jest ujemny.

  [2] E-mail od Prof. Thomasa Löschera z 6 marca 2020

  [3] Martin Enserink. Virolog. “Stara gwardia nakłania wirusologów do powrotu do podstaw nauki”, 6 lipca 2001, s. 24

  [4] E-mail od Charles’a Calisher’a z 10 maja 2020

  [5] Creative Diagnostics, SARS-CoV-2 Coronavirus Multiplex RT-qPCR Kit

  Źródło:
  https://off-guardian.org/2020/06/27/covid19-pcr-tests-are-scientifically-meaningless/?fbclid=IwAR3G6Fuq8C-8XW7szL43scbKOYFx78irq52A6ZQCRdZmPMWiHTqD_2jv4Zo

  Torsten Engelbrecht jest wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem i autorem z Hamburga w Niemczech. W 2006 roku był współautorem Virus-Mania z dr Klausem Kohnleinem, aw 2009 roku zdobył German Alternate Media Award. Pisał również dla Rubikon, Süddeutsche Zeitung, Financial Times Deutschland i wielu innych.

  Konstantin Demeter jest niezależnym fotografem i niezależnym badaczem. Wraz z dziennikarzem Torstenem Engelbrechtem publikował artykuły na temat kryzysu „COVID-19” w internetowym magazynie Rubikon, a także artykuły na temat systemu monetarnego, geopolityki i mediów w szwajcarskich włoskich gazetach.

  Źródło [tłumaczenia polskiego]: zaprasza.net

 6. NICK said

  Wszystko co oficjalne.
  O „wirusie” i „pandemii” przeczy.
  Wiedzy podstawowej, rozumowi, nauce, podstawowej logice i to wprost.

  Tak. Powstała.
  Nowa „wiara”.

 7. revers said

  Warszawskie szumowiny tylko przepisuja metoda kopiuj wkelj i tak zle tlumaczone w microsoftu translataorach teksty angielskie z WHO, FDA podobne instytucje zamordnikowe.

  https://www.youtube.com/watch?v=4c7oJyD02reszta niech zdycha maseczkach.

  oczywiscie ci co jezdza samochodami nie musza jezdzic w maseczkch , czuja sie bezpiecznie ale do czasu.

  W wrzesniu kolejna fala zamordnikowa.

 8. revers said

  Stanislaw Krajewski o nowych ustawkach maseczkowych

  link wyzej nie dziala, skleil sie z tekstem.

 9. UZA said

  ad.5) „NIESKOŃCZONA „TEST, TEST, TEST,…” MANTRA”

  Wszystko wskazuje na to, że testy są narzędziem statystyczno-propagandowym – jak władza chce przykręcić śrubę, robi więcej wymazów i straszy ludzi wzrostem liczby zakażeń (kolejny rekord).

  Kiedy rozmawia się z covidianami, ich koronnym argumentem jest to, że ludzie jednak chorują i umierają. Zastanawiałam się więc, jaka to może być choroba, która prawie w ogóle nie atakuje ludzi młodych, może przebiegać bezobjawowo bądź skapoobjawowo, dziesiątkuje seniorów i wywołuje u jednych zapalenie płuc z wysiękiem, a u innych – zakrzepy. Ponadto, przechorowanie nie daje odporności.

  Znalazłam coś takiego – nazywa się Chlamydia pneumoniae . Chlamydie są bakteriami, co by tłumaczyło doniesienia o skutecznym leczeniu antybiotykami w połączeniu z jakimś preparatem antymalarycznym (na wirusy takie rzeczy zasadniczo nie powinny działać). Możliwe, że to paskudztwo w niektórych krajach jest bardziej rozpowszechnione niż w innych. Znajduje też korzystne warunki w domach seniora i zakładach opiekuńczych – w zamkniętych , ciepłych pomieszczeniach, pełnych potencjalnych żywicieli . Prawdopodobnie u osób z pozytywnym wynikiem testu nie przeprowadza się już badań na obecność innych patogenów i wszystko idzie na konto słynnego wirusa.

 10. bryś said

  „ich koronnym argumentem jest to, że ludzie jednak chorują i umierają” – no. Jakieś 200 000 osób zmarło od początku roku w Polsce.

  —————
  Na co zmarły?
  Admin

 11. JW said

  W większości to może nie jesteśmy, ale dzisiejsza demonstracja w Warszawie rokuje jakieś nadzieje. Widziałem na niej nawet ludzi, których na co dzień określiłbym mianem feministek i zniewieścialców, a tymczasem mimo swojego chorego wyglądu głosili słuszne hasła. Jednak motto marszu było głupie – „Odwołujemy plandemię”. O tym to decydują nasi wrogowie, którzy przecież planują zafundować nam wkrótce coś wręcz przeciwnego. Już przecież zgodnie z nowym rozporządzeniem „nie można” powoływać się na stan zdrowia nie nosząc naryjnika, w związku z czym niektóre markety (np. Leclerc na warszawskim Ursynowie) triumfalnie wywiesiły ogłoszenia, że będą bezmaskowców bezlitośnie kapować na psiarnię. Robi się coraz cudowniej.

 12. MG-42 said

  Przestawicielom tak zwanej wladzy jest tylko potrzebna jest tylko jedna rzecz
  ;;;;;;;;;;;;;;;KUL w LEB.

 13. revers said

  re10

  ale 200 tys na 40 mln populacje to zaledwie 0.5% zachorowan z skutkiem smiertelnym, to nie zaden powo zeby oglosic nawet epidemie, lub na wskrosc pandemie gd\ie liczy sie 12%
  populacji zachorowan z skutkiem smiertelnym.

  Najlepsze jest to ze takich statystyk nie obejmuje sie panstwa afryki, czyli przyjmuje sie ze w afryce wszscy zdrowi nawet z bardzo groznymi wirusami eboli.Mozna wnisokowac dalej ze afroludki sa swietnym materialem na wymine bardzo schorowanej ludnosci bialej europy.

  Do tego czeto o zdrowiu zdrowych jednostek decyduja ludzie decydenci z lbtq, ktorzy sa najczesciej nosicielami chorob hiv pochodnych . lacznie z sars, covidem, czy tam korona.

  Nieomal odwrocona sytucja. lecz zdrowych szczpionkami hiv, by chorzy na hiv lbtqciaki mogli sobie pozyc w luksusach jak minister zdrowia Euroreichu IV Reszy Spath z swym mezem tej samej plci w willi za 4 mln euro z lat 20 tych ubieglego stulecia w Berlinie.

  Ktos chyba nagina historie, przy okazji covida uwazzajac ze lbtq byla tepiona w nazistowskiej europie lat 20-30 tych, gdy bylo odwrotnie wlasnie stanowila trzon, nadbudowe partii NSDAP na najwyzszych szczytach. czy teraz wielkie koalicji GroKo.

 14. bryś said

  Revers – znaczy się – te 200 000 zgonów, to Polacy umierający na inne choroby. Tak, tak, są jeszcze takie, wbrew temu co promują ścierwo media. W 2019 była rekordowa liczba zgonów – 440 000 bodajże.

  Co do covida nic przecież pewnego nie możemy powiedzieć, bo jest bezobjawowy, objawy są nieswoiste (może być angina, zapalenie płuc, jakieś inne stany zapalne dróg oddechowych spowodowane przez 23412 innych wirusów czy bakterii) a testy pokazują co chcą.

 15. JerzyS said

  Łukaszeka nie chciał uwierzyć w Coronowirusa to ma majdan!

  a w Polsce Sanapid, to coronowirusa zamiast szukać w jamie ustnej ,
  to szuka głęboko w nosie lub w gardle

 16. Moher49 said

  Nie wpuścił mnie kierowca do busa MARCEL – Sanok – Rzeszów. W Chorwacji takiego wywalili na ulicę i skopali, nie przeżył.
  Sanepid i policja łażą po sklepach i straszą mandatami. Ludzie nie boją się wirusa – nie chcą podpaść i płacić mandatu. Państwowy terroryzm.

 17. Nie ma nauki, bo pojęcie prawdy zanikło.

  Pojęcie prawdy zanikło, bo przestało być „opłacalne”. Prawdy nikt nie uznaje jako wartości, nikt nie nagradza za znajomość prawdy. Prawda nie jest czymś utylitarnym – dlatego nikt nią sobie głowy nie zawraca. Istnieją jeszcze szczątki metody naukowej, ale i te szczątki też są w odwrocie.
  Na placu boju pozostaje jedynie ZYSK – co ja/my będziemy mieli z Prawdy? NIC? – to do diabła z Prawdą!

  Prawdę/Sens zastąpiły Procedury/Autorytety. Dla ZYSKU. Dla BEZPIECZEŃSTWA (prawdziwego – nie podpadnę, lub urojonego – unikniemy pandemii).

 18. revers said

  W Kanadzie jako prawade podano, a nie trolling, fake news, rumors wiadomosc ze corka Putina umarla po zaszczepieniu rosyjskaa szczepionkaa anty koronowirusowa.

  pierwsza widomosc jest wazna i juz upieczono kilka pieczeni przez taa wyrfinowana bujde na kolkach,

  -raz ze zdemonizowano samego Putina ze nawet by wlasna corke zabil zeby osiagnac korzysci polituyczne i materialne,

  -dwa ze umnijszono wartosc szczepionki i odwrocono efektywnosc szczpionki z szczpionki uzdrawiajajcej na szczpionke o skutkach smiertelnych.

  Tak sie robii propagande i czarny marketing.

 19. Marucha said

  Re 17:
  W naukach ścisłych, zwłaszcza technicznych, nie jest tak źle.
  Gdyby oparto je na fałszu, nic naokoło nas by nie działało.

 20. revers said

  Braun o pandemii w niby Polskim Sejmie jeszcze bardziej dosadniej …

  „Nie podtrzymujcie fikcji. Nie napuszczajcie jednych Polaków na drugich. W ostatnich dniach i tygodniach przystąpiliście do ponownego ataku na naród polski. Do eskalacji antagonizmu wewnątrznarodowego, przez was wygenerowanego na podstawie niepotwierdzonych dezinformacji” – mówił poseł Braun.

  https://naszapolska.pl/2020/08/14/zobacz-film-stan-wojenny-w-outsourcingu-braun-wygarnal-wszystko/?fbclid=IwAR3cN6lvM7LMUOrctccU3vMLgFTHAiNIipsU57dkCgtviSS1_KukOLPmZNs

 21. Adrem said

  UZA ad 9

  Tez o tym myślałem idąc tym tropem.

  Część biologów molekularnych i mikrobiologów nawet uważa, że wirusy nie istnieją.
  Że to, co obserwujemy jako wirusy, to tzw cząstki sygnałowe uwalniane przez komórkę ( egzo i endosomy) w reakcji na różne zagrożenia.

  Ale choroba jest i jest niebezpieczna dla ludzi ze słabym układem odpornościowym.
  Czyli staruszków, ludzi na cytostatykach, lekach immunopresyjnych itp.

  Ale dla niemoląt już nie !
  I to jest dziwne. Do 2 r.ż. dziecko dopiero buduje układ odpornościowy. Czyli noworodek nie jest zdolny do wygenerowania reakcji odpornościowej. ( Jak to się ma do szczepień w pierwszej dobie życia ?!)

  W mikrobiologii środowiskowej dużo się mówi o nanobakteriach. wykrywane są we wszystkich niemal wilgotnych środowiskach. nie widać ich pod mikroskopem świetlnym, bo są zbyt małe.

  Potem nanobakterie zaczęli opisywać w mikrobiologiach lekarskich, jako przyczynę kamnicy, chorób kardiologicznych itp.
  A potem jakoś ucichło o tych nanobakteriach.

  Ja to myślę, że to może być coś takiego.
  Jakaś mykoplazma, chlamydia czy coś jeszcze bez nazwy, co uruchamia układ dopełniacza ( jeden z mechanizmów naszego układu odpornościowego), konkretnie : cytokiny, które są SKIEROWANE PRZECIWKO BŁONOM KOMÓRKOWYM . Stąd niszczenie pęcherzyków płucnych, które są zbudowane z jednej warstwy nabłonka.

  Dlatego leki przeciwwirusowe nie pomagają, a przeciwbakteryjne, niektóre tak.
  Ta hydroksychlorochina, czyli chinina po dawnemu jakoś działa, ciekawe, bo była używana do leczenia malarii z dobrym skutkiem.
  Zarodziec malaryczny jest pierwotniakiem o kilku stadiach rozwojowych. tak , czy tak, cały organizm to jedna komórka.

  Staram się sledzić publikacje na bieżąco, ale na razie nic nie ma.

 22. Ad. 19

  Tak jest. Mosty stoją. Ale humanistyka (nauka o człowieku) się zawaliła – jest na poziomie gleby.

  Nieraz obserwuję, jak technicy, inżynierowie mają problemy z wyrażaniem myśli. Z PRECYZYJNYM wyrażaniem myśli… Coraz więcej jest kopiowania, naśladowania, coraz mniej zrozumienia. Nauczanie, proces nauczania sprowadza się już do „zapamiętaj – powtórz”. „Zrozum” – przechodzi do historii…

 23. Marucha said

  Re 22:
  Humanistyka jest jak Kościół. Tylko jej kapłani się skurwili.

  Inżynierowie mogą mieć problemy z wyrażaniem myśl, ale myślą dobrze. Bo inaczej nie tylko mosty by się pozawalały…
  Kopiowanie i zapamiętywanie nadaje się dla robotników wykwalifikowanych czy ewentualnie techników. Inżynier, z definicji, ma być twórczy – tzn. opracowywać nowe rozwiązania (nie mylić z wynalazkami).
  Nie wystarczy wykuć się wzoru. Trzeba go umieć zastosować.

 24. Ad. 23

  Więc dlaczego interfejsy user-system praktycznie wszędzie są nielogiczne, pisane nie dla dobra usera, ale dla dobra programisty? Choć widać niejednokrotnie, że programista coś tam i chciał dobrze, ale wyszło z tego kalectwo.

  Konstruktorzy sprzętu konsumenckiego… Oni już chyba nie potrafią tworzyć rzeczy trwałych, bo od początku kariery tworzą rzeczy, które „mają się zepsuć”…
  \
  Inżynier, z definicji, ma być twórczy

  Niewielu takich trzeba… A jeśli trzeba niewielu, to ssanie takich kompetencji jest niewielkie. Efektem będzie zanik tych kompetencji… Kwestia czasu.

 25. Yah said

  Ad 24

  „Konstruktorzy sprzętu konsumenckiego… Oni już chyba nie potrafią tworzyć rzeczy trwałych, bo od początku kariery tworzą rzeczy, które „mają się zepsuć”…”

  Bo na tym polega ich twórczość takie skonstruowanie sprzętu, bu jego funkcjonowanie uniemożliwiła jakaś tania, ale trudna do wymiany część , by był możliwy refurbishing dla wtajemniczonych.

 26. UZA said

  ad.24) „Więc dlaczego interfejsy user-system praktycznie wszędzie są nielogiczne, pisane nie dla dobra usera, ale dla dobra programisty?”

  Bo tu chyba właśnie chodzi o dobro programistów – na wszystkich poziomach.

  ————–
  Jakie tam „dobro programistów”… programista to mały trybik w maszynerii. Nie on rządzi firmą. Nie on robi duże pieniądze.
  Admin

 27. Marucha said

  Może, jako (emerytowany) inżynier i programista ustawię do pionu parę spraw:

  1. To nie programiści odpowiadają za interface użytkownika (pominąwszy przypadki programów pisanych przez jedną osobę albo malutkie firemki) – ale tzw. specjaliści od man-machine interface. Podobnie jest z innymi urządzeniami
  2. Sprzęt nie przestaje działać dlatego, że inżynierowie byli do dupy, ale dlatego, że tak im nakazał właściciel, szef marketingu lub tp.
  3. Zapotrzebowanie na dobrych inżynierów nie znika. Przeciwnie.
  4. Inżynier to nie kopiarka czyichś rozwiązań. Inżynierem nie zostaje się za „wykucie się” czegokolwiek na pamięć.

 28. Wladca said

  Ta szumowina poszla won i huj jej w dupe, nie chce zadnych dalszych ministow zdrowia .Leczyc sie moge sam u lekarza ktorego sam zaplace.Na huj te cale ministerstwo?Oddajcie zagrabione Podatki.Ta cala rzadowa Banda do Sprzatania kibli w kiciu i do tanca Pod cela na Stole Razem z biedroniem i Margot.Wladca

 29. Ad. 27

  Pozostaję z szacunkiem.

 30. UZA said

  Ad.17) „W Chorwacji takiego wywalili na ulicę i skopali, nie przeżył.”

  Bardzo źle się stało, że ludzie zabili biednego kierowcę. Sądzę, że wrogom ludzkości właśnie o to chodzi, żebyśmy się tu na dole nienawidzili i zabijali jeden drugiego. Najpierw doprowadza się naród do nędzy, tak, żeby ten, kto znalazł pracę szanował ją i słuchał poleceń, potem wymyśla się jakieś durne restrykcje i nakazuje kierowcom oraz ekspedientkom w sklepach nie wpuszczać osób bez masek, a finał jest taki, że oburzeni pasażerowie i klienci wyładowują złość na najmniejszych trybikach mechanizmu. Ci, co tym mechanizmem kierują, siedzą sobie natomiast bezpiecznie na swoich stołkach i zacierają ręce. To ich należałoby skopać, tylko jak się do nich dostać ?

 31. polonet said

  Polaki nic nie zrobią, bo to banda wykastrowanych kotów.
  Modlisz się za swojego brata otumanionego?

  ——
  Proszę nie obrażać kotów.
  Polactwo to raczej glizdy.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: