Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Alfred Rosenberg

Posted by Marucha w dniu 2020-08-17 (Poniedziałek)

Adam Wielomski: Zawsze byłem zwolennikiem kasacji art. 256, ust. 1 z Kodeksu Karnego (Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa (…) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2).

Skutkiem tego zapisu pod „propagowanie” podchodzi między innymi publikowanie klasycznych tekstów narodowo-socjalistycznych.

Tak dla przykładu, wydawca polskiej wersji Mein Kampf w 2009 został skazany na 3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 10.000 PLN grzywny. Skoro książek nazistowskich nie wolno tłumaczyć, rozpowszechniać i posiadać, to na ich temat powstają mity, które rodzą się zawsze, gdy tylko pojawia się „zakazany owoc”.

W oczach ciekawskich rodzi się przekonanie, że zakazane prace muszą zawierać nie byle jakie treści, skoro są zakazane, szczególnie u tych, którzy nie władają obcymi językami (wszystkie zakazane prace są przecież w zagranicznych bibliotekach internetowych, np. na amerykańskiej archive.org!).

Ostatnie przeczytałem jedną z takich „zakazanych prac”, a mianowicie Mit XX wieku Alfreda Rosenberga, a w tej chwili kończę pisać na temat tego autora duży artykuł naukowy (zaznaczam naukowość – dopisek dla prokuratora). I po lekturze opiszę swoje wrażenia bardzo krótko: intelektualne dno.

Cała teoria „rasy nordyckiej” nie trzyma się kupy, a sam Rosenberg jej istnienie wywodzi od mieszkańców… Atlantydy, dowodząc, że pochodzą od nich Grecy, Rzymianie i Germanie.

Wbrew popularnemu mniemaniu, Mit XX wieku nie jest książką na temat starcia rasy nordyckiej z rasą semicką, lecz na temat walki Nordyków z duchem semickim wyrażającym się w chrześcijaństwie, przede wszystkim w katolicyzmie rzymskim w postaci papiestwa, jezuitów, dogmatów grzechu pierworodnego, łaski, sakramentów, etc.

Rosenberg jest gnostykiem-marcjonistą, dążącym do wyrugowania z chrześcijaństwa Starego Testamentu, jako pisma żydowskiego. Z tego też powodu, jako rozprawa neo-marcjonistyczna, jego książka znalazła się w 1934 roku na katolickim Indexie.

Słowem, książka jest intelektualnie płytka i nie stanowi żadnego zagrożenia ideologicznego dla współczesnego czytelnika, ale zakaz jej drukowania tworzy zbędny urok „zakazanego owocu”.

Magdalena Ziętek-Wielomska: Od pewnego czasu widać na części polskiej prawicy swego rodzaju fascynację „dziedzictwem intelektualnym” narodowego socjalizmu.

Prawicę przyciąga silny antyliberalizm i antyamerykanizm pism nazistowskich czy też około-nazistowskich. A ze względu na obecną agendę lewicową, w skład której wchodzi także m.in. anty-rasizm, genderyzm czy internacjonalizm, wielu prawicowcom wydaje się, że naziści to jednak wiedzieli co robili… O kwestii żydowskiej nawet nie wspomnę.

Przekonania takie wzmacniane są m.in. przez propagandę sianą przez Zychowicza, zgodnie z którą zdradziliśmy Hitlera i sami jesteśmy winni temu, co się działo po 1939 r. (właściwie aż do czasów współczesnych, bo gdybyśmy poszli z Hitlerem na Moskwę, to podobno i PRL by nie było).

Fascynacja niemczyzną z pierwszej połowy XX w. nie idzie jednak w parze ze znajomością literatury wtedy tworzonej, co słusznie podkreśliłeś. Mało kto na prawicy biegle posługuje się niemieckim a jeszcze mniej jest w stanie czytać książki publikowane szwabachą.

Rzecz w tym, że kiedy zadamy sobie trud i sięgniemy po tę literaturę, szybko dostrzeżemy intelektualną miałkość większości tych prac. Tak naprawdę poza patosem, szumnymi hasłami i wielkimi wizjami, nie ma tam żadnej głębszej treści. Może i dostrzegali problemy, z którymi my teraz się borykamy, ale na pewno nie mieli żadnego dobrego i realistycznego pomysłu na ich rozwiązanie ich. Tezy przez nich głoszone w dużej mierze sprowadzają się do tego, co spotykamy we współczesnych teoriach spiskowych… Podobieństwo między tymi teoriami a literaturą III Rzeszy jest zresztą dość zastanawiające.

Myśl Polska, nr 33-34 (16-23.08.2020)
Rubryka: Rozmowy małżeńskie Wielomskich
http://mysl-polska.pl

Komentarze 22 do “Alfred Rosenberg”

 1. NICK said

  Wielomscy jak i Piskorski Mateusz (ten od „internowania” bez wyroku; jak Wyszyński i Wałęsa), ‚głosowali’ na trzaskowskiego.
  Nic to.
  BO.
  Brali udział we hucpie wyborczej.

  Hańba.

  Wystarczy?
  Brać udział?
  We ustafce a profity są.
  Nie widać?

  Zobaczycie jak te ss-yny będą triumfować.
  Zyjący i pośmiertnie… .

  Już we wrześniu.

  Czy Was Braun nie dotknie?
  Nie dotyka?

  Gardzą.
  Jak to szumowiny.
  Pozwalają na „dyskusje”.
  Mają/ mieli kilka postulatów.
  Który zrealizowali?
  Gadają na mównicach, że są opozycją.https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=depeche+mode+where%27s+the+revolution

  NIE MA QRVA ŻADNEJ, OFICJALNEJ SIŁY NARODU POLSKIEGO.

  Katakumby… .

 2. . said

  Niedawno sobie myślałem o Mein Kampf i powiem wam, że powinna być legalna do celów edukacyjnych.
  Ale jest zakazana i o to z powodu, że Szicklgruber pisał w niej między innymi o tym, że w przypadku niepowodzenia militarnego zdobycia Europy powinna powstać koalicja państw europejskich pod ekonomicznym protektoratem Niemiec. Czyli podbój gospodarczy Europy.

  A innym razem przed Reichstagiem powiedział:

  „Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.”

  Normalnie ojciec założyciel uni jewropejskiej.

  Dla porównania von Ribbentrop, minister spraw zagranicznych Rzeszy mówił, że w przyszłości powstanie Konfederacja Europejska pod przywództwem Niemiec. Będzie to unia państw europejskich ze wspólną walutą; polityką gospodarczą, celną i rolną.

  Pogląd ten wielokrotnie powtarzał minister propaganandy Goebbels.

  Co tu jeszcze dodać? Polacy jako siła robocza u Niemca. Ziemie w Polsce w rękach Niemiec.
  A i eugenika, bo przecież unia promuje skrobanki na całego.

  Adaś Szicklgruber byłby dumny widząc dzisiejszą unię.

  Jeszcze to. (co centrala NSDAP przygotowała dla Polski)

  „Opieka lekarska z naszej strony ma się ograniczyć wyłącznie do zapobieżenia przeniesieniu chorób zakaźnych na teren Rzeszy. (…) Wszystkie środki, które służą ograniczeniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do spędzania płodu i środki zapobiegawcze mogą być w każdej formie publicznie oferowane, przy czym nie może to pociągać za sobą jakichkolwiek policyjnych konsekwencji. Homoseksualizm należy uznać za niekaralny. Przeciwko instytucjom i osobom, które trudnią się zawodowo spędzaniem płodu, nie powinny być wszczynane policyjne dochodzenia.”

  I skąd to poparcie niemieckiej PO dla pedalstwa w Polsce. Jak bardzo aktualne.

 3. jok said

  1. Wiedza kto tam wspierał adolfowców (szczególnie w początkach działalności), jakiej etniczności był SSman z legitymacją nr 1 (pono nie do ruszenia, bo był kumplem chyba AH), nazwisko i buźka tego Rosenberga, pozwalają mi wyrazić opinię, iż „uważam, że wątpię” w jego niemieckość….. 🙂

  2 – Odp 2. Sądzę, że „Moja walka” jest zakazana, może nie dosłownie, ale jakoś tam „zakazana”, także lub przede wszystkim z powodu refleksji/poglądów na temat nacji żydowskiej.

 4. Piskorz said

  re art Zychowicz nigdzie nie pisał, że zdradziliśmy Hitlera..!! ps bo gdybyśmy poszli z Hitlerem na Moskwę, to podobno i PRL by nie było). RADZĘ CZYTAĆ ZYCHOWICZA X JESZCZE…tam jest napisane wyraźnie co mogłoby być z Polską…

 5. kenig said

  Co wypada zrobic POLSCE.POLAKOM
  Militaryzacja zycia rozdac wszystkim bron godzina policyjna .Aresztowanie wszystkich obecnie rzadzacych POLSKA .Osadzenie I skazanie na ;;smierc przez ROZSTRZELANIE.Urzycie broni jadrowej przeciwko niemcom
  Totalne zniszczenie tak zwanego narodu niemieckiego.Totalna czystka ludzie mowiacych tak zwanym niemieckim jezykiem.Ale to sie nigdy nie stanie gdyz POLACYsa czystymi w czystej postaci ;;;;;;;;niewolnikami niemiecko=zydowskich jeggrow.No chyba ze sie stanie CUD?
  no CO Jak dlugo bedziemy kleczyc I sie modlic za tych co nas przesladuja..POLACY OPAMIETAJMY SIE W KONCU………przecierz mamy 21-wiek.Jak dlugo bedziesz sie dawal w H….a robic I to w wlasnym kraju jak dlugo?

 6. UZA said

  ad. 5) „Totalne zniszczenie tak zwanego narodu niemieckiego”.

  Ten program jest już chyba realizowany (najazd „uchodźców”, demoralizacja i odbieranie dzieci rodzicom, Antifa, a teraz jeszcze plandemia i planowane wyszczepianie). Bardzo wątpię, czy reszcie ludzkości – również zresztą przeznaczonej do wytępienia – w czymkolwiek pomoże eksterminacja narodu niemieckiego.

 7. Boydar said

  Tak Pani Uzi napisała, jakby to „reszta ludzkości” zamierzała wytępić żydoszkopa. Mi o tym nic nie wiadomo. Natomiast zauważam, że „tam” założono sobie pętlę na szyje i rozglądają się właśnie, kto by im mógł stołek wykopnąć. Teorie w tej sprawie są różne ale ja osobiście stawiam na City. Oraz Matkę Naturę; jak poziom morza podniesie się o dwadzieścia metrów to nie tyle że się potopią co wzajemnie wyrżną. Z braku Lebensraum. Będą też chcieli wprowadzić do nas, przez Odrę, i to może być prawdziwy problem.

 8. Yah said

  Panie Boydar:

  – „reszta ludzkości” wyłączając dużą część Afryki i Azja ma żydoszkopskie pochodzenie i podobne grzechy. City to też takie same pochodzenie
  – gdyby poziom morza podniósł sie o 200 metrów 2/3 Polski znika pod wodą, tak że my tez mielibyśmy problem z lebensraumem
  – moja koncepcja za co zydoszkopy poniosą kare boska jest Panu znana , ale z wiadomych Panu i Gospodarzowi względów przemilczę.

 9. Boydar said

  Że „reszta ludzkości” ma również korzenie takie a nie inne to ja doskonale wiem., wiem też czym jest City, i wiem jeszcze, że największym wrogiem żyda jest tylko drugi żyd.

  Te dwieście jest mało prawdopodobne, natomiast dwadzieścia jak najbardziej. Skupmy się więc na sprawach bieżących.

  Karę boską ponosi się zawsze za to samo – za zaprzedanie duszy diabłu. Kary pozostałe nie są karami sensu stricto tylko zwyczajną konsekwencją postępowania. Oczywiście, to ustalił Stwórca, ale jednak to nieco inny gatunek skutkowania.

 10. UZA said

  ad. 7) „Tak Pani Uzi napisała, jakby to „reszta ludzkości” zamierzała wytępić żydoszkopa ”

  Po pierwsze, pisałam o narodzie niemieckim, a nie o tym na literę „ż”, po drugie zaznaczyłam przecież, że reszta ludzkości też jest przeznaczona do eksterminacji, co zakłada działanie osób trzecich, które życzą nam tak samo źle jak Niemcom.

 11. Yah said

  „Karę boską ponosi się zawsze za to samo – za zaprzedanie duszy diabłu. Kary pozostałe nie są karami sensu stricto tylko zwyczajną konsekwencją postępowania. Oczywiście, to ustalił Stwórca, ale jednak to nieco inny gatunek skutkowania.”

  Tak dokładnie, ale również za ułatwienie, umożliwienie takiego dealu z diabłem innym.

 12. Yah said

  Ad 1

  Ale jak ma być Panie Nicku skoro tzw. prości, acz wierzący ludzie ( przyznam z NIELICZNYMI wyjątkami) mówią:

  – jak dają, trzeba brać ( nie ważne skąd i po co dają)
  – co mnie obchodzi jutro, ważne, że dziś dają ( czyż to nie szatańskie)

  Natomiast tzw. nowoczesna opozycja za nowoczesne uważna wszystko to …. co nie jest zgodne z nauka Kościoła. Czyli programem jest 10 przykazań czytane a rebus, w pewnym stopniu tylko, ale poczekajmy jeszcze trochę.

  Czyli wybierając mamy do czynienia z wyborem pomiędzy kryptosatanistami ( którzy przekupują ludzi) i jawnymi satanistami. Ci pierwsi ( PiS) w prywatnych rozmowach twierdza, że przywrócenie chrześcijańskiej rzeczywistości jest niemożliwe, ci drudzy ( nowoczesna opozycja), że niepotrzebne i nie nowoczesne.

  Panie Nick , co do katakum to jest Pan optymistą. Niestety jawnie i dobrowolnie trzeba będzie wybrać pomiędzy dobrem i złem, Chrystusem i szatanem …. ze wszystkimi konsekwencjami.

  Oczywiście może do tego nie dojść, ale pod tylko jednym warunkiem. Wystarczająco duża grupa ludzi w duchu będzie pewna, że Chrystusa nie zdradzi, nawet kosztem życia, pracy, kariery.

  A o tym czy to w duchu i sercu jest prawdziwe czy nie, to my sie nie martwmy – Pan Bóg wie.

 13. UZA said

  ad.9) „Karę boską ponosi się zawsze za to samo – za zaprzedanie duszy diabłu. Kary pozostałe nie są karami sensu stricto tylko zwyczajną konsekwencją postępowania”.

  Z tym, oczywiście, trzeba się zgodzić. Czasem tak bywa, że zły człowiek sam wpadnie we własne sidła, że mu się noga powinie. Ludzie mówią wtedy, że Bóg go skarał, chociaż, tak naprawdę, zadziałały prawa natury i ciągi przyczynowo-skutkowe.
  Takie rzeczy zdarzają się jednak rzadko, bo Diabeł – tu na Ziemi – często pomaga swoim najlepszym agentom. To należy do Jego strategii zwodzenia: „Zobaczcie , jak zło popłaca – złym powodzi się lepiej niż dobrym” . Niestety, wielu się na to łapie i próbują dołączyć do klubu ” szczęściarzy”.

 14. Zerohero said

  Ja Panią UZĘ zrozumiałem i myślę tak samo. Z Niemcami robi się dokładnie to samo co ze wszystkimk białymi ludźmi. Przykład z twittera Adama Gwiazdy:

  Rząd USA zorganizował za kasę podatników trzydniowy „antyrasistowski” obóz reedukacyjny dla pracowników głównego laboratorium badań jądrowych Sandia National Laboratories. Dla białych mężczyzn na stanowiskach kierowniczych obecność obowiązkowa. Pod nadzorem „trenerów różnorodności” mieli analizować idee białej supremacji i rasizmu, przezwyciężyć swą białą męską tożsamość i wyznać winy. Na koniec musieli napisać listy z przeprosinami do kobiet i kolorowych na podstawie tego, czego dowiedzieli się o białym przywileju.

 15. Yah said

  Pani UZA, a co do znaczy „złym powodzi się lepiej niż dobrym”.

  To znaczy tylko to, że żyją według schematów opisanych przez złych w kolorowych magazynach i internecie, które dobrzy w swej naiwności traktują jako szczyt marzeń i cel, który ostatecznie prowadzi ich do zbydlęcenia co jest celem złego.

  Zawsze trzeba sobie zadać pytanie co jest mi naprawdę potrzebne do życia, a co wmówiono mi, że jest mi potrzebne „do życia”.

  To pierwsze do kawałek ziemi, dach nad głową, woda, powietrze i rodzina … i to jeszcze niedawno każdy miał. Dobrzy sprzedali to za to drugie czyli więzienna klitkę w dużym mieście, podróże po których zostają tylko wspomnienia ( nie zawsze miłe) i kilka Gb zapisu na dyskach do przeglądania, gdy zostaną w swych wielkomiejskich klitkach zamknięci podczas kolejnej fali lockdownu.

 16. Boydar said

  @ Pani Uzi

  „do ustalenia pozostaje” cóż znaczy ‚rzadko’ …

  Rzadko rodzi się człowiek; bo tylko raz w życiu. Dla niego to rzadko, dla społeczności – norma (z nielicznymi wyjątkami).

  To dobry przykład na tą sprawę. Najpoważniejsze konsekwencje naszych uczynków dają znać o sobie znacznie później. I niekoniecznie mam na względzie „tam”, bo też i „tu”, tyle że już bez nas. „Do trzeciego pokolenia”, do siódmego”, nawet „do dziesiątego”. Rzadko ? Nie powiedziałbym …

  Ktoś (Franklin ?) powiedział kiedyś, że pewne są tylko dwie rzeczy – śmierć i podatki. Ja tak sobie myślę, że on dobrze wiedział że nie tylko dwie, ale po prostu chciał jeszcze pożyć nie będąc oskarżonym o antysemityzm.

 17. UZA said

  ad.15) „Pani UZA, a co do znaczy „złym powodzi się lepiej niż dobrym”. To znaczy tylko to, że żyją według schematów opisanych przez złych w kolorowych magazynach i internecie, które dobrzy w swej naiwności traktują jako szczyt marzeń i cel, który ostatecznie prowadzi ich do zbydlęcenia co jest celem złego.”

  To może znaczyć np., że źli nie chorują, nie ulegają wypadkom, nie cierpią głodu ani bezdomności. W tym nie ma nic złego. Ludzie pragnęli zdrowia i sprawności, zabiegali o pożywienie , a także budowali (i upiększali) swoje domy na długo przedtem, zanim powstały kolorowe magazyny.

  „Dobrzy sprzedali to za to drugie czyli więzienna klitkę w dużym mieście, podróże po których zostają tylko wspomnienia ( nie zawsze miłe) i kilka Gb zapisu na dyskach do przeglądania, gdy zostaną w swych wielkomiejskich klitkach zamknięci podczas kolejnej fali lockdownu.”

  O ile, co do podróży, zwłaszcza tych bardzo dalekich, egzotycznych – zaliczanych ze względu na modę i chęć imponowania znajomym, jestem skłonna się zgodzić, to z klitkami w dużym mieście sprawa nie jest już taka prosta. System tak działa, żeby wyludnić tzw. teren i skupić wszystkich w wielkich miastach. Likwiduje się więc zakłady pracy w mniejszych miejscowościach, rolnictwo czyni nieopłacalnym. Owszem, rolnik może się wyżywić – jeść swoje, ale na podatki potrzebuje już pieniędzy, tak samo na mydło, papier toaletowy, odzież, książki i zeszyty dla dzieci. Trzeba sprzedać plony, a nie ma gdzie. Ci którzy mieszkają w pobliżu dużych miast, mogą jakoś znaleźć zbyt, lecz ci z dalszych stron są bez szans. Ludzie przeprowadzają się do miast , bo muszą – żeby znaleźć robotę, mieć z czego żyć, a że stać ich tylko na klitkę – nie na dom z ogrodem, to już nie ich wina.

 18. Piskorz said

  re art Rosenberg ..już w roku 1924 pisał/mówił…Rasa SŁOWIAŃSKA JEST DO WYTĘPIENIA.!

 19. Boydar said

  Największym osiągnięciem Słowian (Polaków ?) będzie nabycie umiejętności odróżnienia żyda od nieżyda.

  … A łyżka na to: niemożliwe…
  Admin

 20. Yah said

  ad 19

  Popatrz Pan , a ja myślałem, że jest dokładnie na odwrót.

 21. Boydar said

  Jeszcze tylko Ruscy kumają, chyba intuicyjnie

 22. WI42 said

  @21B
  Wielu tu u Maruchy tez kuma. Wielu Ruskich kuma, ale jest też wiele niekumatych. Chyba tak powinno być, aby widzieć obłudę..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: