Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
  Wywrotowiec o Modliłem się w intencji E…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Co się dzieje na Białorusi – 19.08.2020.

Posted by Marucha w dniu 2020-08-19 (Środa)

W niedzielę, 16 sierpnia, wyszli Białorusini na ulice i Plac Niepodległości w Mińsku, by protestować przeciw prezydentowi A. Łukaszence.

Portal pl.sputniknews.com pisze o kilku tysiącach, faktycznie było ich więcej:

>https://www.youtube.com/watch?v=BbYs3iKbVmE

Można by zwątpić, ale mamy też liczne manifestacje pro-prezydenckie, np. w Mohylewie:
>https://www.belta.by/regions/view/fotoreportazh-miting-na-ploschadi-lenina-v-mogileve-403278-2020/

Tego zresztą nie zobaczymy ‚w naszej’ telewizji. Jednostronne i nieuczciwe są informacje polskojęzycznych mediów o Białorusi.

I można już rozpoznać sponsorów i organizatorów nagonki na prezydenta Łukaszenkę. Są to Unia Europejska i poszczególne państwa: Polska, Litwa, Łotwa i Ukraina.

Jacek Czaputowicz, Mateusz Morawiecki i szef kanadyjskiego MSZ rozmawiali ze Swietłaną Cichanouską, jakby to ona wygrała wybory. Czy oni rozmawiali z nią z własnej woli?

Premier Czech Andrej Babicz też zabrał głos, twierdząc, że „na Białorusi po wyborach 09 sierpnia doszło do prawdziwej katastrofy”, i że „uczestnicy protestu potrzebują wsparcia z zagranicy”. Do akcji wkraczają jankesi. Prezydent Trump określa sytuację jako straszną, a Izba Reprezentantów USA potępia ofertę rosyjskiej pomocy wojskowej na Białorusi.

Prezydent Alaksandr Łukaszenka broni swych na wiecu w Mińsku, na spotkaniu z pracownikami MZKT w Mińsku oraz z członkami Rady Bezpieczeństwa, mówiąc m.in.:
„…widzicie, jak skoordynowane są to działania, co próbują nam podrzucić do kraju. Ponowne wybory, chaos i tak dalej, strajki w przedsiębiorstwach. Zaczęli naciskać na rodziny urzędników, wojska, policji, mediów”.

Przedwczoraj poinformował prezydent, iż zaproponował ponowne policzenie głosów, i twierdzi, że opozycja odmówiła i nalega na nowe wybory. Zwróćmy tu uwagę, iż organizatorzy tego spektaklu nie podnoszą na ogół kwestii wyniku. Bo jeśli nawet założymy, iż doszło do fałszerstw wyborczych, to jak byłoby możliwe z poniżej 50% wyjść na 80,1%? – Trzeba byłoby sfałszować około 1,5 – 2 miliony głosów.

Tymczasem Cichanouska poinformowała na YouTube, że jest gotowa zostać narodowym przywódcą kraju do czasu ponownych wyborów. W poniedziałek szefowa jej sztabu Maria Moroz wezwała Białorusinów do strajku powszechnego.

„Wiele osób może mieć wątpliwości, m.in. w związku z koniecznością spłaty zaciągniętych kredytów. Nie bójcie się – woła – Nie pozostawimy was w biedzie. Na Białorusi już powstały fundusze pomocowe. Nawet Elon Musk pyta, jak pomóc”.

Jak ta pomoc może wyglądać, wiedzą już mieszkańcy Ukrainy. Nie wiedzą jeszcze Białorusini. Pisze o nich dziennikarz A. Kwaśniewski: „Dziś, jako ostatni w Europie, chcą polizać kapitalizmu w liberalnej odmianie, mając nadzieję, że nie spotka ich los Ukraińców, Litwinów, Łotyszy, Estończyków czy choćby Polaków, którzy „za chlebem” udali się w kierunku zachodnim, aby pełnić „wysokie funkcje społeczne” na stanowiskach, którymi brzydzą się miejscowi.

Białorusinom znudził się prezydent Łukaszenka i mają prawo „liznąć zachodu”, w co najmniej polskim wydaniu. Chcą mieć prawo do bycia bezrobotnym czy bezdomnym. Nie chcą płacić symbolicznych kosztów utrzymania swoich mieszkań, tanich i jakościowych leków. Nie chcą bezpłatnej edukacji czy bezpieczeństwa socjalnego”.

Zygmunt Białas
http://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarze 52 do “Co się dzieje na Białorusi – 19.08.2020.”

 1. Roman B said

  To że „koordynatorów” tego projektu jest wielu i byli od dawna szkoleni min na polskich uczelniach to już widać, zaskakujący jest fakt ,że to mądre społeczeństwo mając za wzór Polskę (mają przecież internet, można pewne krytyczne analizy liberalnych przemian przecież przetłumaczyć tłumaczem np google) i nie mając pojęcia stać się skarbnicą wiedzy! Wiedzy okrutnej, bo to co zrobili globaliści z Polakami w 89 roku ciągnie się za nami do dziś w postaci rozbitych małżeństw ,często na emigracji, tragicznej depopulacji narodu i…braku jedności i polskiej solidarności. Rozbili nas na atomy a dziś jeszcze dobijają walcem LGBT, roszczeń żydowskich (mamy i finansowo i historycznie się wstydzić za naszych dziadów),oraz brakiem perspektyw-również terror covid 19 jest pewnym zwiastunem opadającej kurtyny…
  Tego chcą Białorusini?
  Jak chcą, to dostaną ,ale w wersji turbo- staną się biedotą nie w 30 lat a w kilka!
  Nikomu tego nie życzę!!! !!! !!!
  A życzę taki przywódców jak Łukaszenka, który przestrzega co ich czeka!

 2. Voodoosch said

  Mają Internet to zapewne przeglądają te najmądrzejsze portale, które leją im w te głowy rozwolnienie. Może i mają trochę więcej trzeźwo-widzących niż nad Wisłą ale masa idiotów i tak zrobi swoje. Przecież nowoczesność i postępowość jest taka cool. A jak bez granic będzie można do Niemiec wyjechać do pracy do ja pie**olę ale zaje**ście.

 3. Marcin said

  A gdzie pani Borys?
  Już na resortowej emeryturze?

 4. NyndrO said

  Byyła, byyła kilka razy w telewizorze. Spokojnie…

 5. franz said

 6. Olo said

  Niezależnie czy Białorusinom uda się opanować sytuację czy też nie, problem i zagrożenie nie zniknie. Nie zniknie, bo jego źródłem jest Polin, siedlisko anglosyjonizmu, żydobanderyzmu i antysłowiańskiego bandytyzmu. Dopóki Poliniaki nie dostaną ostro po łapach, nie przestaną podpalać tej części Europy.

 7. Kojak said

  Wyjatkowo agresywna i obrzydliwa menda okazal sie niejaki Morawiecki czy jak tam naprawde te zydzisko sie nazywa ! Widac ze zostal postawiony na tym stolku tylko i wylacznie po zeby realizowac polityke zdegenerowanych zydowskich kryminalistow !

 8. UZA said

  Jednej rzeczy nie rozumiem – skoro protestujących tak ciągnie na Zachód, a sam Zachód tak współczuje Białorusinom, pozbawionym demonkracji, to dlaczego Ich nie zaproszą tak, jak kolorowych uchodźców. Wszyscy byliby zadowoleni – młodzi poddani Łukaszenki mogliby się cieszyć wolnością i tęczowym postępem, dostąpiliby zaszczytu całowania butów BLM, może nawet niejedna dziewczyna – blondyna wzbudziłaby gwałtowne zainteresowanie brązowych i beżowych nadludzi. Nie byłoby już tej reżymowej nudy na ulicach i w metrze, ale same atrakcje – tu bójka, tam strzelanina, tu gwałt, tam wybuch czy ciężarówka rozjeżdżająca przechodniów. A tymczasem w białoruskim, „postsowieckim skansenie” zostaliby zacofani nudziarze, którym wystarczy spokój i porządek.

 9. Lolek said

  Uczciwość dziennikarska, czyli o potrzebie etyki zawodowej w mediach… „Tego zresztą nie zobaczymy ‚w naszej’ telewizji. Jednostronne i nieuczciwe są informacje polskojęzycznych mediów o Białorusi.”
  OK
  Wypada zatem zamieścić obok informacji o wiecu poparcia dla Łukaszenki i to:
  „Pospolite ruszenie” białoruskiej budżetówki:

 10. Tichanowska ze słynnym „organizatorem wszelkich rozrób Bernardem Henrym Levim.Autorem ksiązki „Geniusz Judaizmu”.
  https://pbs.twimg.com/media/EfzFGvsWkAMFPlR?format=jpg&name=large

 11. Pan Levi:

  https://pbs.twimg.com/media/EfzHZdhX0AEdE4q?format=jpg

 12. revers said

  re1

  o pesjatych roszczeniach mowi tez pan Michalkiewicz, od ok 4 minuty kllipu, a takze mozliwosci przesuniecia granicy wschodniej z Rosja ale na zachod.

  Co ciekawsz poki Lukaszenko siedzi na stolku prezydenckie srodowiska pejate nie domagaja sie tak krzykliwie myka jak od polski, ale jak pojdzie w cien polityki to zaczne sie lepsza grabiez bialorusi, bo tam podobno pejsy milay te swoje wieksze miedzymorze, czy ziemie obiecana jak i na ukrainie i w polsce.

  Kanclerz Euroreichu Merkel jednoglosnie obwiescila dzis w Berline ze unia nie uznala wyborow w Bialorusi i wzywa do dpowtorzenia wyborow. Szkoda ze nie u siebie w Turyngii gdzie wyniki wyborow dyktatorsko uniewznila.

  Wujek Aldi z wasem byl zadowolony z dziewczynki.

  Za malo jej ze dzis na autostradzie w A100 w Berlinie probowano wysadzic niezidyfikowana substancje z okrzykiem Alach jest Wielki. Ruch miedzy dzilnicami Berlina Neukelln -Tempelho zostal sparalizowany na wiele godzin w obydwu kierunkach.

 13. Abc said

  Skąd une tą cipoustą pacynkę wystrugali – z czym do tak świadomego narodu?

 14. leśnik said

  Piszę z białorusinką która usytuowała się po stronie opozycji.
  Napisała że są straszne prześladowania. Ludzie giną bez śladu, są bici, gwałty,
  ofiary śmiertelne. Łukaszenka to zły dyktator którego ludzie nie chcą. Podobnie
  nikt nie chce związku z Rosją. Protestujący to zwykli ludzie, robotnicy. Wyszli na ulicę
  niezależnie od woli i wsparcia z zachodu. Ukraina jest ok. i potrzebuje czasu aby w swojej uzyskanej wolności ukształtować się po tych złych latach gdy była w orbicie Rosji. Gdy napisałem jak widzę zachód oraz co i jak zachód z nimi zrobi gdy podejmą z nim współpracę to napisała że pierwszy raz styka się z takimi poglądami, są one nieprawdą i dziwi się że pochodzą od kogoś z Europy. Wspomniałem gloryfikację zbrodniarzy ukraińskich. Milczenie. Namacałem beton i na razie pas..

 15. Kojak said

  od 14 ! Nich przejedzie do Polski i pojedzie do wojewodztwa warminskiego ! Tan bandy skurwysynow miejscowych ,,byznysmynow,, zbieraja sie w powiecie w miejscowej knajpie i ustalaja smieciowe pieniadze dla calego powiatu! Jak ktos pisnie ze mu sie nie podoba to nie dostanie roboty w calym powiecie a i w pobilskich miejscowosciach i i na dokladke morde moze miec tez obita ! Ta idiotka z Bialorusi widac za tym teskini ! Bedzie miala tak jak we FRancji dostanie w ryj od zydowskiej policji i powloka ja za kudly do wiezniaRki ! Bedzie tez miala szczescie jak zydowska policja jej nie wybije oka ! Juz ponad 60 osob stracilo oko od kul zydowskich zbrodniarzy udajacych policje !

 16. jacekt said

  tu macie wszysko

  Czy będzie drugi Majdan? Rozmowa z Mateuszem Piskorskim

 17. revers said

  Skad ona takie informacje ma? pewnie z banderowsskiej stacji NEXA, czy Bieslaw

  Inni twituja i pisza ze na drodze do pracy robotnikow stoja juz platne bojowki wrednej opozycji i blokuja dojscie do pracy normalnym bialorusinom.

  No jak komisarzowa uni msypnela 53 mln euro dla bialoruskich roznych rozpierduchowych grupek, lbtq , mieniacych sie opozycja, bez programow i liderow to tak wyjdzie a nawet lepiej jak na ukrainie i na litwie.

 18. leśnik said

  Właśnie tak pomyślałem. Skąd ona wzięła swoje poglądy? Moje poglądy z kolei
  ją zszokowały. Napisała że nikt nie chce aby Rosja zrobiła z nimi to co z Krymem.
  Nie wiem co oni tam mają w mediach. Ale jeśli Łukaszenka dopuścił aby różne brednie wrogiej propagandy przeciwko Rosji swobodnie krążyły i formowały ludzi to był jego duuuuży błąd.

 19. Poziomka said

  „Jeżeli demonstracje będą się nasilały, to w moim przekonaniu jest wysoce prawdopodobne, że kieruje nimi zatajona ręka Kremla.”

  Stanley M.

  TV ASME 19.08.2020 (8:13)

 20. AlexSailor said

  @Leśnik

  Pan już zrobił dobrą robotę. Człowiek nie przyjmie rzeczy sprzecznych ze swoim sposobem widzenia świata od razu. Trzeba czasu. Zasiał Pan ziarno. W sprzyjających warunkach ono wykiełkuje.
  Natomiast ważne jest, czy rzeczywiście służby zachowują się jak zdziczałe oddziały bandytów. Obawiam się, że może nie tak jak się nagłaśnia, ale tak.
  I to niestety może zniszczyć władzę prezydenta Łukaszenki.
  Przegrał już znacznie wojnę informacyjną, na energetyczną nie ma środków, i powinien jej unikać jak ognia.
  Myślę, że ktoś robi mu krecią robotę, a rozbestwione służby (kierowcy jadący przez Białoruś donoszą o haraczach zrywanych przez milicję np.) jeszcze to wzmocnią.
  Może plan jest taki, żeby ludzie w służbach się umoczyli, to nie zdradzą.
  Ale to bardzo zły plan, zdradzą bez mrugnięcia okiem i to jeszcze szybciej, jeżeli zaoferuje im się bezkarność, jak w Polsce.
  Łukaszenka musi oprzeć się na ludziach, ale tu trzeba umieć radzić sobie z wojną informacyjną, czego jak widać po Pana korespondentce nie potrafi.

 21. AlexSailor said

  ad 10 @Niedźwiedź

  To nie jest żadna Tichounowska, tylko po prostu Ciechanowska.

 22. Maverick said

  Opinia o dyktaturze w Polin i wasalach kabały.

 23. Boydar said

  – gdyby było tak jak ona pisze (14) to by nie było tak jak jest; a jest niezły bardak

  – „… człowiek nie przyjmie rzeczy sprzecznych ze swoim sposobem widzenia świata od razu …” – AS (20) – oczy qurwa wiście !!! Zasób „ludzki” reprezentujący „opozycję” był na Białorusi od samego jej początku tylko siedział względnie cicho. Teraz dostał zielone światło z zagranicy, niewątpliwie i dużą kasę. Jednak podejrzewam, że Bat’ka i Putin przewidzieli rozwój zdarzeń, do czegoś było to Im potrzebne, zapewne żeby odsiać ziarno od plew. Tzw. media tylko produkują narrację.

  – podobno chcą demokracji, chłe chłe; a jednak obiektywne 80% niespecjalnie kwestionują, wspominają o dziesięciu punktach skręconych (wątpię czy nawet tyle oszukano – pytanie kto ? bo to mogła być dywersyjna podgrywka). No więc nie o demokrację się rozchodzi !!! Dla tłuszczy stawka dzienna za rozróby się liczy, a dla dyrygentów perspektywa rabunku, jak u nas po ’89

 24. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/bialorus-aleksander-lukaszenko-nakazal-msz-ostrzec-przywodcow-innych-panstw-w-tym-andrzeja-dude-6544757030357568a

 25. ola said

  https://www.youtube.com/post/UgzXSeU0NzCgerW_8C54AaABCQ

 26. revers said

  Ta REVOLTA ma doprowadzic do zniszczenia cywilizacji LACINSKIEJ. za panem Stanislawem Michalkiewiczem i jego materialem filmowym z postu@12.

 27. GZN said

  Słuchałem kilku wypowiedzi Tichanowskiej. Coś w rodzaju wywiadu face to face. Ona nie nadaje się na konferencję prasową. Ona ma jakieś poglądy? Jakąś wiedzę o świecie? Ona – polityk? Margarita SImonian ocenia jej IQ na 86. No ale chyba ma rację. Kobiecina która ma kłopoty z czytanym tekstem przed kamerą. Już bardziej „medialna” jest ta Maria Moroz – (tak bardzo, że mam ochotę jej przy….) A tak swoją drogą ta „pomoc” dla strajkujących przypomina mi 1976 rok i utworzenie KOR. Też zanim skończyła się zadyma, chodzono po domach i rozdawano zapomogi (szybko się utworzył i szybko zebrał fundusze na pomoc). Historia lubi się powtarzać.

 28. AnKa said

  Szykuje się judeeuropa od Odry po Ural. Strach się bać !

 29. Olo said

  Re. 10 Niedźwiedź

  Dziękuję za cenny trop. Mówi się, że rzydzi to podpalacze świata. To prawda, a jednym z największych takich podpalaczy jest właśnie Bernard Henry Levi, algierski rzyd, morderca Libii i Syrii, jeden z największych arcysyjonistów na świecie, odpowiedzialny za śmierć Kaddafiego i ściągnięcie do Syrii słynnych obcinaczy głów. Jeśli Poliniaki wraz z nim podpalają Białoruś, to wniosek może być tylko jeden – w Europie grozi nam krwawa wojna, na którą poszły już olbrzymie pieniądze.

 30. Boydar said

  No i podminowywanie Rosji, ale „to proste, Watsonie” 🙂

  Swoją drogą to schemat nie zmienił się od czasów Adama i Ewy; diabeł zawsze obiecuje frajerom cuda na kiju i rozdaje gów’na w sreberku. Jedna p. Nuland „dała” twarde dolary w ilości pięciu miliardów. Jeśli mówiła o pięciu to pewnie było trzy razy tyle. Ciekawe ile zainwestowali w Białoruś.

 31. revers said

  re28
  a co pna/pani myslal, myslala

  i przerobane tubylcom, wlasnie w Sanoku zamkneli wszystkie oodzialy szpitalne, nawet kardiologiczny od Szxumowskiego specjalizacji.

  Podobna sytuacja w szpitalu w Lublinie, tylko tam podobno wiekszosc lekarzzy i personelu medycznego nie przeszla poprawnie testow na wirus covid.

  Zapewne tylko szpitalne erki i koszerne szpitale beda leczyc to co trzeba ale swoich z gminy.

  Tylko Nawalny po wypiciu herbatki w Omsku nie dolecial do Moskwy na miting, zaslabl na easy covid.

 32. Głos Prawdy said

  Bitwa o Białoruś nie tylko na ulicach. Rosja kreuje wizję kraju, który zaraz się rozpadnie
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bialorus-protesty-ekspert-o-walce-z-rosyjska-propaganda/jyzjvcd,79cfc278

 33. Olo said

  Rzydowskie kundelki reżimu Polin uciekają na z góry upatrzone pozycję. Przed chwilą złożył dymisję Czaputowicz. Czyżby przestraszył się zbliżającej się wojny o Białoruś? Dla Białorusinów powinien to być znak, że główna agresja na ich kraj przyjdzie własnie z Polin.

 34. lewarek.pl said

  Patrząc z perspektywy wielkiej polityki nie martwiłbym się o Białoruś. Wątpliwe, żeby Rosja dopuściła do drugiej Ukrainy. Co innego Łukaszenko. Może na Kremlu chcą go wymienić?

 35. Stanisław Potocki said

  Co by nie mówić to do tej pory Białoruś była chyba najbardziej niezależnym państwem słowiańskim. Pod wieloma względami bardziej samodzielnym niż Rosja.Komuś to widocznie w USraelu bardzo przeszkadzało

 36. UZA said

  ad.16) Ciekawa analiza Pana Piskorskiego. Zdaje się potwierdzać, to, co wiadomo też z innych źródeł : Baćka skupił się na bazie, a zaniedbał nadbudowę. Tymczasem to nie byt kształtuje świadomość lecz propaganda.

  ad.20) „…czy rzeczywiście służby zachowują się jak zdziczałe oddziały bandytów”

  Powiedzmy sobie szczerze, że służby wszędzie się tak zachowują. Tzw. autorytety moralne , a raczej kałtorytety , nie mają nic przeciwko temu, żeby lać przeciwników grupy trzymającej władzę ( i kasę). Nikt się nigdy nie patyczkował ani z alterglobalistami, ani z żółtymi kamizelkami. Łukaszenka też powinien lać, ale nie teraz, tylko dużo wcześniej.

  Jak to możliwe, że różni dywersanci i agenci hasają sobie po Białorusi jak chcą i mącą ludziom w głowach ? To, co się tam teraz dzieje, na pewno nie zaczęło się wczoraj, ani nawet w niedzielę wyborczą – taka masowa akcja wymagała solidnego i długotrwałego przygotowania. Trudno mi uwierzyć, że Baćka nic nie wiedział , że mu buntują młodzież. Jeśli nie wiedział, to co z niego za przywódca i jakie ma służby ? Czy nie widział, co się stało na Ukrainie ?

 37. Boydar said

  @ Pani Uzi

  Bo Bat’ka zna dokładnie bilans otwarcia i ocenił szanse. Teraz gra o wszystko, i może wygrać; gdyby ocenił (wraz z Putinem) że lepiej zawistować inaczej, to zapewne mielibyśmy inny scenariusz. Wóz albo przewóz.

 38. Ale dlaczego? said

  Wszystki psy szczekające na Białoruś to agentura usraellska…
  Ręcznie sterowana.
  Inaczej ujadanie nie było by tak głośne i skoordynowane.

 39. JARNO said

  re32+10+11>Głos prawdy+NIEÐŹWIEDŹ said
  .
  i jakieś tam uzupełnienie z 05.07.2018:
  Swietłana Aleksijewicz: (lauretka Noble jak wałęsa-kissinger: i nie ważne czy literacki czy pokojowy)
  „Najgorzej do Żydów odnosili się Polacy”
  .https://wyborcza.pl/1,75410,20349776,swietlana-aleksijewicz-najgorzej-do-zydow-odnosili-sie-polacy.html?disableRedirects=true
  .
  PS. Wygranie wyborów przez Łukaszenkę uznali Chinole+Rosja
  i to w zasadzie wystarczy i odpowiada temu co powiedział car aleksander II polskim magnatom:
  „Point de reveries, messieurs”= Panowie, żadnych marzeń
  a co Putin powiedział wyraźnie chyba Macronowi.

 40. revers said

  Centrum majdanu minskiego podobnie jak na ukrainie ustawione bylo na 17 pietrze hotelu Bialorus w Minsku

  skad golym okem mozna bylo szacowac sytuacje protesow. Zangazowanym „protestujnatom” placono od 30 rubli do 50 euro z funduszy Chodorowskiego. Do zarzdzojacymi pritestem nalezali tez dwaj pesjo rosjnie z oragnizcaji Sorosa Otwarta Rosja. A takze niektorzy bankstersi.

 41. Boydar said

  No to teraz, jak sytuacja się uspokoi, będzie można im znaleźć jakiś dobry paragraf; szczególnie że nie dało się podważyć krytycznie wyniku wyborów. Bo nawet jakby odjąć te 10% które kwestionują, to i tak Bat’ka wygrywa z zamkniętymi oczami, potem długo długo nic, a potem dopiero jacyś lipni agenci.

  Coś mi to niezłą ustawką pachnie, i chyba wreszcie Słowianie się czegoś naumieli 🙂

 42. Maverick said

  Najsmutniejsze jest poliniackie IQ ciągle spada a niewolnictwo kabały panoszy się ale w Polin, a Poliniaki rozpaczają nad synkiem żydowskiego enkawudzisty Nawalnym co się ochlał bimprem.

 43. Sarmata said

  Kto okradnie Białoruś? – Autor: Ewaryst Fedorowicz, 20 sierpnia 2020

  Przepraszam, ale nie mam ochoty na to całe ściemnianie, które jest teraz serwowane Polakom, jak przeżuta przez stare Indianki czicza, wprowadzając ich w stan ogłupienia na modłę tym razem białoruską:
  w tym powyborczym galimatiasie, nawet dziecko wie (a co dopiero ci wszyscy piszący i gadający za kasę, czyli dziennikarze i „analitycy”), że chodzi dokładnie o to, co w tytule.
  Zachód (wszystko jedno czy rozumiany jako Europa, Ameryka czy eufemistycznie – „międzynarodowa finansjera”) zainteresowany jest jedynie okradzeniem Białorusi.
  To nic nadzwyczajnego – w końcu to ostatni w tej części kontynentu nieorżnięty kraj, i nie ma powodu, żeby nie został okradziony tak, jak inne kraje Europy Wschodniej, z Polską na czele:
  z oszczędności w bankach, z przemysłu, z ziemi rolnej, z emerytur, z młodzieży i w końcu – z godności.
  Bo Zachód okrada, gdyż po prostu ma to w swojej naturze.
  Ale – co ważne – kradnie w imię demokracji, praw człowieka, gender i (…) wie czego jeszcze, a zatem – okrada ze znieczuleniem.
  Poczesne miejsce należy się tu oczywiście Niemcom, jako największej, europejskiej demokracji (tu się można śmiać) którzy Białoruś (rozumianą i jako zabór rosyjski Wielkiego Księstwa Litewskiego i jako tereny II RP oraz przyznane w Rydze ZSRS, okupowane przez hitlerowskie Niemcy) podkradli 2 razy:
  (raz w czasie I wojny światowej i raz w czasie wojny światowej II i tak się im spodobało, że chcieliby jeszcze.
  Mało kto pamięta, że wyrąbywali na gigantyczna skalę lasy i wagonami całymi do Vaterlandu drewno wywozili, o niewolnikach nie wspominając.
  I nie ma co udawać, że dziś jest inaczej, skoro tak poważne państwo, jak Niemcy, zainteresowało się w ostatnich dniach tak niepoważną panią, jak Cichanouska, to znaczy, że sprawy mają się poważnie.
  Rosja z kolei okradała Białoruś przez ponad 200 lat i teraz nic dziwnego, że ją ta chwilowa przerwa w okradaniu frustruje, toteż gra ostro, a że jedyna w Europie „umiejet dat’ pa zubam”, to tak naprawdę jedyna się w tej grze liczy.
  ***
  Jest jeszcze możliwość, że Białoruś zostanie okradziona przez samych Białorusinów, co wydaje się opcją dla Białorusi najmniej bolesną, bo okradający przynajmniej nie wszystko co ukradną, wywiozą zagranicę.
  Nazwałbym ją opcją patriotyczną, ale nie chcę trolli drażnić, bo i tak ciężką robotę tu mają.
  Eksponentem tej opcji jest prezydent Łukaszenka, który jako człowiek najprawdziwiej sowiecki, kompletnie jednak nie rozumie pojęcia mody i nie kuma, że tak, jak największe przeboje z czasem nagle znikają z list przebojów, jak najszykowniejsze buty czy marynarki bez wyraźnego powodu same z siebie budzą uśmiech politowania i wpadają do pojemnika z odzieżą oddawaną za darmo, tak i politycy przestają być trendy, co właśnie i nieodwracalnie stało się jego udziałem.
  Nie muszę oczywiście dodawać, że Polska okraść Białorusi nie zamierza, z tej prostej przyczyny chociażby, że jak to w stadzie bywa, musimy pokornie akceptować kolejność dziobania, żeby nie oberwać od samców i samic alfa.
  Jako Polaka interesuje mnie Białoruś, z przyczyny jednej:
  na terenie dzisiejszej Białorusi mieszkają od wieków moi Rodacy – Polacy.
  Wg danych oficjalnych – 300 tysięcy, wg nieoficjalnych – znacznie ponad milion. Polacy ci mają jedynie 2 szkoły, poddawani są agresywnej rusyfikacji (nawet w kościele, gdzie hierarchia wbrew woli wiernych usuwa z liturgii język polski, zastępując go białoruskim – to akurat realpolitik w wykonaniu Watykanu), no ale obłęd zwany doktryną Giedrojcia obowiązuje w naszym MSZ jak POPiS długi i szeroki.
  ***
  Jakże romantycznie w zderzeniu z prozą światowego, politycznego życia brzmią marzenia części polskich polityków:
  mają oni (i wtórujący im dziennikarze i „analitycy”) dream:
  odłączyć Białoruś od rosyjskiej strefy wpływów, a tak naprawdę – zwrócić ją przeciwko Rosji, bo to będzie oznaczało koniec Rosji jako mocarstwa ponadregionalnego.
  Tyle, że jednego, maleńkiego zupełnie klocuszka w tej całej ich układance jednak brakuje, niezbędnego niestety (dla nas niestety). aby się ona skomponowała:
  woli samych Białorusinów, a dokładniej woli zwrócenia się przeciwko Rosji.
  I tu jest kłopot:
  większość Białorusinów, a i zdecydowana większość obywateli Białorusi NIE jest antyrosyjska i być taka nie chce.
  Zniesienie wiz do Unii – owszem, zezwolenia na legalną prace tamże – z przyjemnością, ale nie kosztem zwrócenia się przeciwko Rosji.
  W tej niby-grze ( prawdziwa gra zakłada niepewność co do wyniku – gdyby było inaczej, to by nie była gra, a tak dobrze znana nam z wszelkich polskich lig – ustawka, a tutaj wynik jest znany) jest jeden element optymistyczny:
  cała ta rewolucja została sprowadzona do jednego elementu, wręcz spersonalizowana:
  Łukaszenka musi odejść!
  I jeśli odejdzie, to wszyscy, i manifestujący – i Rosja, będą zadowoleni.
  I wypada się modlić, żeby odszedł na jakichkolwiek warunkach.
  Bo nie ma możliwości, żeby Putin, po nauczce z Ukrainy, Białoruś odpuścił, a jako jedyny w Europie jest w stanie użyć w ostateczności czołgów.
  A wtedy, niestety (dla Białorusinów niestety), znieczulenia nie będzie, bo Rosja tego (w przeciwieństwie do Zachodu) w swej naturze nie ma.
  Na koniec uwaga natury porządkującej, na wypadek, gdyby komuś przyszło do głowy, że na Białorusi nie ma czego ukraść:
  W nowiutkim, dopiero zasiedlanym, mogącym spokojnie stać w szpanerskim Miasteczku Wilanów czy na Powązkach grodzieńskim bloku, windy nie są od Otisa czy innego Schindlera a są – o zgrozo! białoruskie. Z Mohylewa.
  Na obrzeżach niewielkiego w sumie Grodna, nowe wielopiętrowce są budowane … z wielkiej płyty
  Czyli fabryk domów tam nikt nie zlikwidował.
  No i na koniec – lidzkie browary, z szerokim asortymentem przyzwoitego piwa i absolutnie wymiatającym kwasem chlebowym – aż się proszą o zaopiekowanie.
  Ale żeby nie było tak konsumencko, to na przedmieściach Grodna są wielkie zakłady azotowe – no nic, tylko brać!
  *Wszystkie zdjęcia zrobione przeze mnie w ubiegłym roku

  Tu link:
  https://www.ekspedyt.org/2020/08/20/kto-okradnie-bialorus/

 44. revers said

  re42

  co nacpala sie krokodylami niewiadomego pochodzenia, jak podaja medycy zatruty ale syntetycnzymi narkotykami

  https://riafan.ru/1303832-mediki-soobshili-o-narkoticheskom-otravlenii-navalnogo

  na zachodzie cpaja jeszcze w maire naturalna kokaine. Czy to w Brukseli 60% parlamentarzystow, czy w Berlinie Grtoko, szczegolnie zieloni z czerwonymi z spd lubia te prochy.

  A Backa powoli dochodzi do normy, to Makronowi wywali „zolte kamizelki”, to szkoda ze Merkel nie wrzucil Alaha Akbar i Wielkigo Euroreichu z uniewaznieniem wyborow w Turyngii.

 45. Boydar said

  I dlatego uważam, że ekspedyt jest żydowską agenturą już od poczęcia.

 46. sanning said

  W Mołodecznie panowała atmosfera jedności. Setki mieszczan przybyło na pokojowy wiec, aby ponownie wezwać Białorusinów do zachowania pokoju w kraju i zapobieżenia rozłamowi w społeczeństwie. Przecież w jednej chwili można stracić to, co zostało zbudowane przez lata niepodległości. W sumie wiece o spokój, spokój i wiarę w przyszłość zjednoczyły tysiące Białorusinów w 15 miastach kraju. Spotkania będą kontynuowane dzisiaj.

  https://www.tvr.by/news/obshchestvo/sotni_gorozhan_v_molodechno_vyshli_na_mirnyy_miting/

 47. sanning said

  Na Bialorusi zniwa w pelni. Organizacja bardzo dobra, pogoda dopisuje.

  https://www.tvr.by/news/obshchestvo/lider_po_namolotu_zernovykh_i_zernobobovykh_minskaya_oblast/

 48. sanning said

  Perspektywy rozwoju dużego gospodarstwa rolnego i przebieg kampanii żniwnej w kraju.
  Dziś te tematy znajdują się w centrum uwagi głowy państwa.
  Prezydent z roboczym wyjazdem do obwodu mińskiego.
  Aleksander Łukaszenko odwiedza fabrykę rolną Dzierżyńskiego.
  To duże stowarzyszenie rolno-przemysłowe, które obejmuje nie tylko fermę drobiu,
  ale także kilka zakładów produkcyjnych, a także branże rolnicze.
  Specjalizują się w mięsie i zbożach. Holding zajmuje się również hodowlą ryb,
  handlem hurtowym i detalicznym produktami mięsnymi.

  https://www.tvr.by/news/ekonomika/prezident_poseshchaet_agrokombinat_dzerzhinskiy/

 49. sanning said

  Mińsk. Rynek Komarowski.
  W listopadzie 2019 roku średnia pensja wynosiła 1113,10 Rubli.
  Cena mięsa wołowego 7,50 Rubli Białoruskich.
  Dla porównania, za miesięczną zapłatę można kupić 148 kg dobrej jakości mięsa wołowego.
  Kury na sprzedaż są domowe, ekologicznych nie ma, gdyż wszystko jest ekologiczne.

 50. Lolek said

  Odpalono Majdan na Białorusi, bo Łukaszenka nie uległ Plandemii i nie chce brać kredytów z MFW.

  Pamiętam jak spłacił ostatniego dolara lichwiarzom Nicolae Ceaușescu i tym samym zerwał się ze smyczy. Zapłacili mu za to ołowiem…

 51. Yah said

  „Białoruski Egzarchat wziął udział w modlitwie ekumenicznej razem z heretykami, islamistami i Żydami
  „Po białorusku, po żydowsku i po arabsku. W Mińsku przedstawiciele różnych wyznań modlili się wspólnie za Ojczyznę ”- pisze oficjalna strona białoruskich katolików .

  Wieczorem 18 sierpnia na zaproszenie hierarchy białoruskich katolików abp Tadeusza Kondrusiewicza przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich, judaizmu i islamu zebrali się w na wspólną modlitwę za Białoruś. Modlitwa zbiegła się w czasie z ogólnoeuropejską akcją modlitwy solidarności z narodem białoruskim, która odbyła się z inicjatywy Europejskiej Konferencji Komisji Katolickich ds. Sprawiedliwości i Pokoju Iustitia et Pax.

  Przedstawiciel Białoruskiego Egzarchatu Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, arcykapłan Aleksander Szimbalew, który wziął udział w modlitwie ekumenicznej w imieniu patriarchalnego egzarchy całej Białorusi Metropolity Mińska i Zasławia Pawła, przypomniał, że Kościół wzywa wszystkich do miłości i pokoju, do poszanowania godności człowieka – obrazu Boga, aby w życiu nie było oszustwa, nienawiści, złości; tak, że brat nigdy nie podniósł rąk na brata.”

  .https://3rm.info/main/81429-i-chego-my-hotim-pomolilis-satane-belorusskij-jekzarhat-prinjal-uchastie-v-jekumenicheskoj-molitve-vmeste-s-eretikami-islamistami-i-zhidami.html

  Przypomnę tylko , że Białoruski Egzarchat Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, chciał zgodnie z zaleceniami WHO zamknąć cerkwie. Łukaszenka na to nie pozwolił. Resztę pozostawię bez komentarza, choć trudno się powstrzymać.

 52. revers said

  re32

  Cichanowskaja rezygnuje z brania udzialu w powtorce hucpiarskich wyborow na Bialorusi, wiec kto zostaje jako powazny kandydat z korzeniami na najwyzszy urzad Bialorusi? – i glejetm na rabunek Bialorusi, przylaczenia do blizszej rabiemu koszuli miedzymorza hebrajskiemu od Krymu po Mierzeje Wislana..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: