Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
  I*** o Wolne tematy (71 – …
  revers o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  ojojoj o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Wolne tematy (57 – 2020)

Posted by Marucha w dniu 2020-08-19 (Środa)

Media bulwarowe donoszą, iż już wiadomo kto zastąpi Szumowskiego.

A gówno nas to obchodzi!

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2020/08/13/wolne-tematy-56-2020/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2020/08/24/wolne-tematy-58-2020/

Gajowy Marucha

Komentarzy 270 do “Wolne tematy (57 – 2020)”

 1. Jack.Ravenno said

  Nieważne kto zastąpi.

 2. Adrem said

  Grilowanie Fauciego.

 3. Kwal said

  Ale mi Pan Gajowy narobił apetytu i przypomniał…W Poniedziałek młodzi podrzucili nam wnuczkę. Pojechaliśmy we troję do Czernej do Klasztoru Karmelitów Bosych…W klasztornej restauracji zjedliśmy dosłownie takie samo danie jak na fotografii…pycha…

 4. Listwa said

  Różne tematy, też 47-50 oraz od 58:

  Pochowany w Laskach:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Zawieyski
  +
  https://prawy.pl/11911-pederasci-konfidenci-i-beniaminki-prl/

 5. galaszek said

  Aaaaaaajjjjjjj!!!!!!…WWaaaaaaaajjj!!!!!…..oby tylko nie cale sanhedryn dochtorow!!!!

 6. Listwa said

  RAM:
  „Zabójstwo Sharon Tate: Mord rytualny?
  Rano, 10 sierpnia 1969, w willi w Bel Air (Los Angeles), przy 10050 Cielo Drive, zostały odnalezione zwłoki pięciu straszliwie zmasakrowanych osób.

  Są to ludzie znani w świecie biznesu i rozrywki: Sharon Tate (żona reżysera Romana Polańskiego – Żyda o prawdziwym nazwisku Raymond Thierry Liebling) będąca w 9 miesiącu ciąży, Abigail Folger, córka potentata przemysłowego, jej kochanek Wojciech Frykowski, Jay Sebring, sławny fryzjer gwiazd hollywoodzkich. Zamordowany zstaje także Steven Parent, student (znajomy stróża posiadłości), który w willi znalazł się przypadkowo.

  Po niecałych dwóch dniach, zmasakrowani w podobny sposób zostają Leno LaBianca i Rosemary LaBianca.
  Ofiary giną od licznych ran kłótych, a niektóre z nich mają także zmiażdżone czaszki. Głębokość ran jest duża (13 centymetrów), podobnie ich szerokość (3 lub 4 centymetry), co sugeruje, że podczas mordu zostało użyte coś innego od noża.

  Istnieje dodatkowy element, który nigdy nie jest brany pod uwagę: jest nim duża liczba tzw. zgonów pobocznych (do których zalicza się na przykład śmierć Ronalda Hughesa – adwokata Mansona, następnie wujka Mansona, a także innych kluczowych świadków procesu); liczba ta jest tak duża, że bardzo wątpliwe jest, aby zabójstwa te mogły być dokonane przez „Family”. Będąc wspólnotą ćpunów – wiecznie nawalonych, bosych i żyjących z prowizorki – nie byliby w stanie działać z tak wielką precyzją – nie zostawiając ponadto po sobie jakiegokolwiek śladu”.

  http://ram.neon24.pl/post/157075,zabojstwo-sharon-tate-mord-rytualny

 7. Coraz mniej chce się komentować to, co dzieje się w polskim kościele. Zresztą fakty mówią same za siebie. Nie świętowało się odpowiednio – na miarę wagi tego święta, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – po cóż, kiedy wcześniej organizowało się pielgrzymki śladami cadyków. Co nas może obchodzić po tym fakcie, jakimi śladami w historii naszego narodu wędrowała Matka Boża i jakie dla nas uczyniła cuda. Cadykowie uczynili także wiele dla naszej historii, choćby pośredniczyli w rozbiorach Polski, i robią to teraz ale kto by tam pamiętał o takich drobiazgach. Śladami cadyków – tak, śladami Matki Bożej – niechętnie.
  https://swietatradycja.wordpress.com/2020/08/19/prosba-modernisty-do-tradycji-o-tolerancje-przemilczane-wniebowziecie-najswietszej-maryi-panny/

 8. bryś said

  „Media bulwarowe donoszą, iż już wiadomo kto zastąpi Szumowskiego.” – tam już nie ma ludzi…

 9. Yagiel said

  Obejrzałem/wysłuchałem kolejny film prof. emer. Andrzeja Więckowskiego pt. „Sterowanie społeczeństwem” z 14 bm.
  Taka z niego myśl ciekawa – tu nie nowa – od 12.30.

  „(…) globalna umieralność… SPADŁA. I to DRAMATYCZNIE SPADŁA. Trzeba zadać pytanie: dlaczego? Ano nie ma innego wytłumaczenia: to służba zdrowia n i e d z i a ł a i dzięki temu jest mniejsza umieralność.”

  Czy to wystarczająco zrozumiałe dla namordnikowców? Trzeba by to im na banerach w całej Polsce – do czytania.
  Aż do zrozumienia.
  Gdyby jeszcze inne służby FAKEdemii…!

 10. Jack Ravenno said

  To jest zupełnie bez znaczenia

 11. Listwa said

 12. Listwa said

 13. Carlos said

  https://www.youtube.com/watch?v=u8QBz87UpJ8&t=1586s Michalkiewicz znowu przesadza: KGB robi przewrot na Bialorusi. Nie mozna tego wykluczyc, ale pewnosc siebie Miska przytlaczajaca. Nie ma wplywow Unii E , Ameryki ,tylko KGB . Ku… nie mozna juz tego sluchac. Zesra sie za USA. Tyle mnie nauczyl- szacun- ale nie mozna ciagle pieprzyc o stronnictwie ruskim.

 14. revers said

  Porownujac tabelke biedy koszyka cen podstawowych cen zywnosci, cznszow i dochodow bialorusini wybrali wolny od zarcia, pracy, wirusow uziemiajacych gospodarke, likwidujacych miejsca pracy, dobrobyt.

  Tak jak na ukrainu, polszu i zapadnych biedach Merkel.

 15. Roman said

  JAKA PRZYSZLOSC NAS CZEKA

 16. JOIGNAC said

  J. Daniels i Białoruś
  https://prawy.pl/110016-afera-jonny-daniels-angazowal-sie-w-interwencje-na-bialorusi-mialem-mala-role-foto/
  Gdzie tę zarazę poniosło. Widać wyraźnie kto tam miesza

 17. Marcin said

  PCR-yzm czyli współczesny łysenkizm.”

  Prof. dr hab. Roman Zieliński

  „PCR-yzm to bezwzględna wiara w testy PCR. Jeżeli u podejrzanego taki test da wynik dodatni to jego los jest równie opłakany jak heretyka w czasach inkwizycji. Natychmiast jest on poddawany obowiązkowej terapii, zamykany w areszcie, poddany całodobowemu dozorowi rodem z Big Brothera. Życie jego i jego rodziny leży w gruzach, gdyż test PCR dał plusa. Przecież to obłęd. Nasze oderwanie od natury i jej praw jest tak dalekie, że nie widzimy skali manipulacji jakiej dokonują rządy podobno demokratycznych państw. Bezwiednie wierzymy w świat stworzony na ekranie telewizora, komputera, smartfona. Bojąc się nieistniejącej epidemii pozwalamy zapędzać się do mieszkań, na twarz zakładamy kawałek szmaty, która podobno chroni przed niewidzialnym wrogiem. Byle doczekać normalności. Niestety nie zauważamy, że powrotu do stanu sprzed tzw. „epidemii” nie będzie. Dzisiaj szmaty na twarzy, jutro pozwolenie na wyjście z domu od rządu. Niewiarygodne? Ależ tak. To się dzieje w Chinach. Dzisiaj areszt domowy z powodu wirusa, jutro areszt, bo ktoś nosi okulary, ktoś ma za długie włosy, albo religia nie ta. Niemożliwe? Europa zna takie przypadki – inkwizycja, liczne wojny, komunizm.

  Każdy z systemów totalitarnych miał swoich wyznawców oraz grono usłużnych naukowców potwierdzających każdą bzdurę. Jeżeli nie miał, to stworzono takie grono, chociażby kandydaci nie mieli formalnego wykształcenia. Nie wierzycie? W Wikipedii można przeczytać o Trofimie Łysenko oraz tzw., łysenkizmie”. Łysenko to przeciwnik genetyki i twórca pseudonaukowych teorii zwanych „twórczym darwinizmem radzieckim”. Była to ingerencja ideologii w naukę, która doprowadziła do katastrofy rolnictwa ZSRR. Wśród rewolucyjnych poglądów Łysenki można wspomnieć koncepcję zamiany jednego gatunku w drugi modyfikując jego dietę. Czyli jeżeli będziemy karmić kota trawą to powstanie krowa. Obecna wiara w testy PCR przypomina pseudonaukowe teorie Łysenki. Minister Zdrowia od dawna twierdzi, że należy testować masowo aby wykryć zakażenia nawet, gdy ktoś jest „chory bezobjawowo”. Wystarczy plus w PCR aby potwierdzić chorobę. A że wiara w „pozytywny wynik testu PCR” nie ma nic wspólnego z wiedzą na temat ograniczeń tej reakcji to tym gorzej dla tej wiedzy.

  PCR to łańcuchowa reakcja polimerazy (ang. polimerase chain reaction, stąd PCR). Ta tajemnicza nazwa oznacza reakcję chemiczną polegającą na syntezie kwasu deoksyrybonukleinowego (DNA) w probówce. Przeprowadza się ją przy pomocy enzymu, który odgrywa kluczową rolę w rozmnażaniu komórek i organizmów, a mianowicie polimerazie DNA. Wyraz „łańcuchowa” wynika z faktu, że reakcja jest przeprowadzana wielokrotnie. Po zakończeniu pierwszej reakcji syntezy DNA, produkt tej reakcji natychmiast staje się substratem w następnej reakcji syntezy itd. aż do zatrzymania reakcji przez eksperymentatora. Pozwala to teoretycznie namnożyć DNA w milionach kopii. Jeżeli zaczynamy od jednej cząsteczki DNA to w wyniku pierwszej reakcji syntezy otrzymujemy dwie cząsteczki, w wyniku drugiej reakcji z tych dwóch cząsteczek otrzymujemy 4 itd. Po 20 reakcjach powstanie 1 048 576 cząsteczek DNA (można obliczyć samodzielnie według wzoru 2^n, gdzie n oznacza liczbę reakcji). Reakcję prowadzi się w specjalnych urządzeniach zwanych termocyklerami, które modyfikują temperaturę mieszaniny reakcyjnej tak, aby mogły zachodzić wszystkie etapy syntezy. Reakcja PCR jest cennym narzędziem w badaniach genetycznych i molekularnych, gdyż pozwala namnożyć analizowany DNA w dużych ilościach. Jednakże jest to reakcja wymagająca czystego DNA. Oznacza to, że DNA najpierw należy wyizolować z danego organizmu, a dopiero potem namnożyć przy pomocy PCR. Tak otrzymany DNA można poddać dalszym analizom. Tym samym reakcja PCR nie nadaje się do rutynowej diagnostyki, w której nie jest izolowany czysty DNA. Materiał biologiczny, np. wymaz z nosa jest jedynie wstępnie oczyszczany i przy pomocy tzw. kitów jest izolowany materiał genetyczny wszystkiego co w nosie się znalazło. Innymi słowy w otrzymanej mieszaninie znajduje się przede wszystkim DNA ludzki, DNA grzybów, bakterii oraz DNA wirusów, które w nozdrzach się znalazły. PCR przeprowadzony na takim materiale namnoży każde DNA. Ponieważ wiele organizmów ma sekwencje podobne (tzw. homologiczne) nigdy nie ma pewności, co w reakcji PCR zostało namnożone. Tym samym wynik takiego namnażania nie ma żadnej wartości diagnostycznej.

  W przypadku koronawirusów sytuacja się komplikuje dodatkowo, gdyż ich materiałem genetycznym nie jest DNA, lecz RNA (kwas rybonukleinowy). Polimeraza DNA może syntetyzować tylko DNA zatem RNA wirusa należy przekształcić na DNA i dopiero potem poddać reakcji PCR (tzw. RT-PCR). Niestety RNA jest bardzo nietrwałe, okres półtrwania to czasami zaledwie 15 min. Dodatkowo, izolując RNA z wymazów z nosa, podobnie jak przy DNA, otrzymujemy głównie RNA ludzkie (95%) z niewielkim dodatkiem RNA pochodzącego od bakterii, grzybów i wreszcie wirusów. Aby zidentyfikować w tej mieszaninie RNA wirusa należy otrzymane RNA odpowiednio przygotować, między innymi pozbywając się RNA ludzkiego. W rutynowej diagnostyce tego się nie robi, gdyż procedura jest złożona i czasochłonna. Tym samym wartość diagnostyczna reakcji PCR (tu: RT-PCR) jest bardzo niska, zaś poziom błędnych odczytów znaczny. To zjawisko mogliśmy obserwować od początku tzw. epidemii w postaci wyników fałszywie pozytywnych i fałszywie negatywnych, słynnego stwierdzenia koronawirusa u kozy, papai czy w oleju silnikowym, a także w postaci kuriozalnych tłumaczeń dr Pawła Grzesiowskiego, o czym wielokrotnie pisałem.

  Pomimo tych wszystkich zastrzeżeń PCR stał się Świętym Graalem zwolenników epidemii. Nie mając podstawowej wiedzy o mechanizmach molekularnych ani doświadczenia w pracy z reakcją PCR traktują oni wyniki testów jako pewnik. Media głównego nurtu prześcigają się w podawaniu liczby osób PCR-dodatnich czyli tzw. zakażonych, nie przejmując się, że „złoty standard” epidemiologii oznacza potwierdzenie zakażenia objawami. Wiara w test PCR jest tak zakorzeniona, że każdy innowierca jest traktowany jako zwolennik teorii spiskowej. Zwolennicy testów PCR z lubością poddają im każdego, kogo wskaże ruletka. Niedawno padło na śląskie kopalnie, teraz na celowniku są weselnicy. Kto będzie następny? Czy chcemy aby o naszym życiu decydował test PCR jak w dziecięcej wyliczance: „na kogo padnie na tego bęc”? A może mamy do czynienia z powstawaniem „nowej biologii”, której wyznawcy zapragnęli wcielać w życie swoje idee po trupach wzorem Trofima Łysenki?”

 18. Katarzyna T said

  Pomysły rewolucyjne Lejby Dawidowicza Bronsztejna – Trockiego, zawodowego rewolucjonisty, znalazły naśladowców w rzekomo demokratycznych USA. Jest to bodajże najbardziej wpływowa grupa, zwana dla niepoznaki „neokonserwatystami”, która praktycznie definiuje politykę zagraniczną USA. Idea „permanentnej rewolucji”, ktorej twórcą i realizatorem był Trocki nazwana została teraz globalizmem i przywódczą rolą Stanów w świecie. https://spiritolibero.neon24.pl/post/154865,usa-bastion-bolszewizmu

 19. NyndrO said

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bialorus-po-wyborach-lukaszenko-w-grodnie-wywieszaja-polskie-flagi-to-niedopuszczalne/kf42w0g,79cfc278

 20. Bezpartyjna said

  „Nasz rząd” chce wpompować miliony złotych w Białoruś!

  https://ndp.neon24.pl/post/157088,nasz-rzad-marnuje-miliony-zlotych-na-bialorus

  Kundle parszywe!

  ———–
  Nie na Białoruś. Na „opozycję demokratyczną”, czyli ichnie michnigówniarstwo.
  Admin

 21. Bezpartyjna said

  https://www.m.pch24.pl/berlin–irakijczyk-dokonal-zamachu-na-autostradzie–taranowal-pojazdy,77925,i.html

 22. Bezpartyjna said

  „Maseczki – wiadomo. Zakrywają połowę twarzy. Ukrywają człowieka. Gdy odkrywamy o kimś nieprzyjemną, a skrzętnie ukrywaną prawdę, mówimy – maska opadła. Jednak kwestia maseczek w Polsce jest o tyle paradoksalna, że to właśnie nałożenie Polakom maseczek obnażyło nieprzyjemną prawdę. Prawdę mentalnego niewolnictwa…

  Read more: https://www.pch24.pl/prawda–ktora-obnazyly-maseczki,77866,i.html#ixzz6VaKxP6Xf

  Nie tak dawno, Rafał Ziemkiewicz opublikował książę „Cham niezbuntowany”. Nie miałem jeszcze okazji przeczytać tej pozycji, jednak recenzje mówią, iż w książce tej znajdziemy ostrą krytykę tego właśnie niezbuntowanego aspektu mentalności Polaków –mentalności niewolnika, chama, biernego i potulnego nawet gdy ktoś mu pluje w twarz. Ten cham, według Ziemkiewicza, potrzebuje w końcu się zbuntować przeciwko rządzącym nim, a gardzącym nim i nienawidzącym go, „pseudoelitom”.

  https://www.pch24.pl/prawda–ktora-obnazyly-maseczki,77866,i.html#ixzz6VaKfaHLO

 23. Bezpartyjna said

  Oczywiście nie do wszystkich, zapewne do mniejszości, a pewna część odbiorców zignoruje owe „doniesienia”, jednak i tak w umysłach wielu utrwali się obraz Polski jako potwornego miejsca prześladującego ludzi „za to, kogo kochają”. Zaś w przyszłości młodzi ludzie – także użytkownicy Tik-Toka – staną na czele swoich państw lub przynajmniej będą dokonywać politycznych wyborów. Co to może wtedy oznaczać dla Polski? Co najmniej poważne wyzwanie dyplomatyczne i wizerunkowe, a niewykluczone, że nawet zagrożenie dla naszej narodowej wolności. I to nie dlatego, że nad Wisłą A.D. 2020 legalnie bije się kobiety i morduje homoseksualistów, ale dlatego, że tak może uważać spora część opinii publicznej – podobnie jak dziś na Zachodzie wielu łączy naszych przodków z mordowaniem Żydów podczas II wojny światowej. Fakty, które przeczą takiej narracji, nie mają wielkiego znaczenia w konfrontacji z wrytą z ludzkie umysły wizją, za którą po części odpowiadają także mylący się lub świadomie kłamiący polscy dziennikarze i politycy.

  https://www.pch24.pl/taka-jest-prawda–obalamy-teczowe-fake-newsy,77871,i.html#ixzz6VaM3e04M

 24. Maverick said

  Gdy Poliniacy wierzą w bajki o dyktatorze na Białorusi ich dykktatorzy chcą opodatkować deszcz który jest darem bożym i zjawiskiem natury. Właśnie tutaj tutaj poliniacka dyktatura posuwa się za daleko i wymyśla nowy podatek wbrew prawom bożym.

  Ten frędzel kabały Morawiecki lubi nakładać podatki bez przyzwolenia obywateli, bo sprawuje tam władzę nie w imieniu Polaków ale w imieniu agendy NWO. Dlatego tresują korona świruskiem i zniewalaniem podatkami. Dać mu kopa w dupę bo idiota nawet miesza na Białorusi co jest naruszaniem praw międzynarodowych i zbrodnią pokroju nazistowskkiego! Taki sobie Poliniak bez IQ.

 25. Piskorz said

  re 12 Zamiast tego „artysty”….lepiej byłoby przypomnieć, że oprócz A. Leppera z życiem rozstał się Jego adwokat /dr chyba Kuciński, były prokurator/, Róża, która z Moskwy wróciła w kuferku i jeszcze jedna osoba /nazwiska nie pamiętam/.!!

 26. revers said

  „Łukaszenka i Putin są przekonani, że Polska odgrywa istotną rolę w organizacji kolorowej rewolucji na Białorusi. W Polsce mieści się sztab główny protestów kierowany przez brytyjskiego ambasadora Jonathana Knotta. Medialną oprawę protestów obsługuje mieszkający w WARSZAWIE bloger, Sciapan Puciła https://pl.wikipedia.org/wiki/Nexta Dla Polski ta gra może okazać się jednak bardzo ryzykowna. Rosja nie odpuści swoich wpływów i baz wojskowych na Białorusi.”

  .https://www.youtube.com/watch?v=GQiiwS3y-hA

  A ten Lord Knott to z jakiej bezpieki rozpierduchowej?, ze sobie podporzadkowal cala wschodnia flanke z beapieka na Bialorus, czyli Litwiakow, Polniakow i banderowcow_

 27. Katarzyna T said

  „ŚWIADKOWIE HISTORII
  W tym miejscu, przedstawić chciałbym osoby, bez których, nie napisałbym tych 50„z małą górką” stron. Jestem im niezwykle wdzięczny, że zgodzili się ze mną spotkać,poświęcając swój prywatny czas, nadgorliwemu licealiście. Oprócz uzyskania potrzebnychinformacji i ciekawych wypowiedzi, pozwoliło mi to spotkać się ludźmi, po których książki,sięgam wiele razy w roku (Andrzej Paczkowskiego), których wielokrotnie widywałem w wieczornych wiadomościach telewizyjnych ( Janusz Onyszkiewicz) i których nazwiskaco krok napotykam, zapoznając się z historią polskiego alpinizmu (wszyscy pozostali).”http://static.prsa.pl/6a4d8aaa-7497-4c91-a054-224fa5144a5f.pdf

 28. Zygi said

 29. Katarzyna T said

  Prof.Pogonowski- dotyczy „Mów mi Wuju”.
  .Rząd Anglii nie chciał żeby Francja miała silnego sojusznika w Polsce i był pod naciskiem antypolskich i pro-bolszewickich żydów, i z tego powodu sprzeciwił się przekazaniu poniemieckiej broni do Polski.

  Ważne role odegrał żyd z Małopolski Lewis Namier (1888-1960, Bernstein, Namierowicz), który działał w biurze premiera Anglii. Namier pomógł sfałszować proponowaną 10 lipca, 1920, w Evian, przez ambasadorów USA, Anglii i Francji granicę polsko-sowiecką z regionem Lwowa po polskiej stronie.

  Następnego dnia sfałszowana propozycja ambasadorów została wysłana z Londynu do Rosji jako “Linia Curzon’a,” ze Lwowem po sowieckiej stronie. W latach 1940-tych “linia Cursona” posłużyła Stalinowi, żeby uzyskać zgodę Aliantów na przyłączenie Lwowa do Związku Sowieckiego.

  Namier był specjalistą od spraw Polski przy rządzie angielskim kiedy po bitwie pod Warszawa w 1920 roku, kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy armii czerwonej uciekło do Prus Wschodnich. Anglicy wiedzieli, że ci żołnierze, zamiast być rozbrojeni i internowani, dostali pomoc i transport od Niemców, do walki przeciw Polakom w bitwie pod Lida.

  Jest to równocześnie dowodem powiązań Lenina z niemieckimi komunistami i wojskiem. Wymarzona przez Lenina światowa rewolucja komunistyczna miała opierać się na przymierzu rządów Moskwy i Berlina. Dlatego rozkaz generała Tuchaczewskiego z 4 czerwca 1920 brzmiał: “Na zachód po trupie białej Polski do rewolucji światowej.”
  https://gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/1696-prof-iwo-cyprian-pogonowski-elita-zydowska-przeciw-polsce

 30. revers said

  Pan Michalkiewicz: ” zrobmy kolejna transformacje ustrojowa”

  .https://www.youtube.com/watch?v=FtFf2iNSavg

 31. NyndrO said

  Ozdrowieńcy. Ale jak tak patrzę, to objawy są. * .https://www.youtube.com/watch?v=Uv-FbjtbaaQ

 32. Katarzyna T said

  Znalezione w sieci”Polska ma być unicestwiona jako żydowski błazen, to będzie ostateczne.
  Męczennik lub rycerz może powstać z popiołów, ale błazen nigdy.
  Błazna nikt nie chce, nawet on sam”.
  Dzieje głupoty w Polsce = (3 rozbiory+)
  Ps DIO CASSIUS. Rzymski historyk, II w. Opisując dzikie powstanie żydowskie przeciwko Cesarstwu Rzymskiemu, uznane za punkt zwrotny w dół tej wspaniałej formy państwowości: „Żydzi niszczyli Greków i Rzymian. Ogółem 220.000 ludzi zginęło w Cyrenie i 240.000 na Cyprze, i dlatego teraz żaden Żyd nie może postawić nogi na Cyprze „. (Rzymska historia – Roman History)

 33. revers said

  Kazik 25 lat niewinnosci
  .https://www.youtube.com/watch?v=QbWoSyuelEI

 34. revers said

  ad32

  Dio Cassius states of Jewish insurrectionaries:

  “‘Meanwhile the Jews in the region of Cyrene had put one Andreas at their head and were destroying both the Romans and the Greeks. They would cook their flesh, make belts for themselves of their entrails, anoint themselves with their blood, and wear their skins for clothing. Many they sawed in two, from the head downwards. Others they would give to wild beasts and force still others to fight as gladiators. In all, consequently, two hundred and twenty thousand perished. In Egypt, also, they performed many similar deeds, and in Cyprus under the leadership of Artemio. There, likewise, two hundred and forty thousand perished. For this reason no Jew may set foot in that land, but even if one of them is driven upon the island by force of the wind, he is put to death. Various persons took part in subduing these Jews, one being Lusius, who was sent by Trajan.”[3]

  Ano pisze rzysmki historyk o wyczynach wybranych na wyspach Cypr, Cyrenii w Egipcie – gotowanie miesa z cial rzymian i grekow, patroszenie wnetrznosci, mazanie sie krwia zabitych, ucinanie pila z gory od glowy na dol po rozkrok.

  Wwdawanie ofiar dzikim zwierzetom na pozarcie, turnieje gladiatorskie.

  https://www.johndenugent.com/the-kitos-war-ancient-jews-massacre-250000-roman-subjects/

  No w piekna kulture wpisali sie polniacy jak mawial Duda, Szydlo obojga narodow, i jeszcze beda placic holocaustowe, swym rzezimieszkom z dawnych lat.

 35. Kwal said

  Ten facet to musi być wybitna kanalia….gdzie on zyje ?
  https://prawy.pl/110026-agresywna-dzicz-skandaliczne-slowa-lekarza-o-nie-noszacych-maseczek/

 36. polonet said

  W usra zamknięte Kościoły, fryzjerzy, szkoły, ale bary dla pedałów funkcjonują (te ciemnice, gdzie kopulują).

 37. Adrem said

  Taki wierszyk.

 38. Yah said

  Podsumowując o Forum ASI, można wyciągnąć następujące wnioski. Strategię przełomu technologicznego opracowali ludzie ze zmienioną świadomością – są to ludzie, którzy naprawdę reprezentują nowy typ osoby – osobę wirtualną. Nie postrzegają osoby jako osoby, jest ona dla nich po prostu zbiorem funkcji, którymi interesują się wyłącznie z punktu widzenia wartości rynkowej.

  Obecnie głównymi wartościami są „talent” i „kreatywność”, postrzegane jako zestaw wąskich kompetencji, które pozwalają na prowadzenie „nowego biznesu”, zdobycie „nowych rynków” i dużych pieniędzy. Stawia się zatem na nowe techniki myślenia, psychotechnikę, która sprowadza człowieka do poziomu prymitywnego zombie, neuro-niewolnika, którego zachowanie dostosowuje się do rygorystycznych wymagań globalnego rynku. Powszechna „pokemonizacja” – to „znaczenia”, które rosyjscy stratedzy oferują całej ludzkości, zamieniając Rosję w ich „generator”.

  Pojęcie osobowości jako produktu, jako towaru, zabija duchowość człowieka i będąc całkowicie niezgodnym z tradycyjnym systemem wartości i kultury rosyjskiej, wymaga całkowitego odrzucenia . Koncepcja ta, przedstawiona jako kurs strategiczny, nie ma alternatywy, jest totalitarna, nie toleruje innych form myślenia i innego sposobu życia, które okazują się niebezpieczne dla tych, którzy budują Rosję w porządku globalnym. W związku z tym musimy jasno zrozumieć, co nam szykują i co czeka nasze dzieci.

  Obsesja wizjonerów wpycha Rosję w wirtualną otchłań duchowości, która zgodnie z ich planami , powinna uczynić z naszego kraju terytorium testowania zaawansowanych „technologii bezpieczeństwa”. Ale co oznacza bezpieczeństwo pod rządami światowych elit, sztucznie wprowadzających chaos, w którym muszą one ustanawiać swój nowy porządek?

  „Porządek przez chaos” to system totalnej elektronicznej kontroli i zarządzania ludzkością. Dlatego cała siła biurokratycznej machiny Rosji ma na celu wprowadzenie najnowszych mechanizmów zarządzania informacją, ujednoliconego systemu gromadzenia, przechowywania i rejestrowania danych osobowych oraz technologii SafeNet i NeuroNet zapewniających absolutne zintegrowanie społeczeństwa.

  W tym miejscu przypomnijmy sobie naszego wybitnego myśliciela Lwa Tichomirowa, który w swojej pracy „Religijne i filozoficzne podstawy historii” w rozdziale „Czasy ostateczne”, mówiąc o misji światowego władcy-Antychrysta, podkreślił, że dla niego „przywrócenie” harmonijnego państwa jest tylko środkiem zdyscyplinowanego połączenia wszystkiego – ludzkiej siły i woli i osiągnięcia mistyczno-magicznego celu. Celem tym jest obalenie całej istoty świata, obalenie mocy Bożej, podporządkowanie człowiekowi wszelkich materialnych i duchowych sił Wszechświata oraz sprowadzenie aniołów do służby ludziom.

  Antychryst poprowadzi swoich poddanych do uzyskania takiej nadprzyrodzonej mocy, poddając ich okrutnej dyktaturze. Jednocześnie chrześcijanie będą nieuchronnie poddawani destrukcyjnym prześladowaniom. To naturalne. Rozpoczynając mistyczną walkę z boskimi siłami, ludzie mają środki do działania, aby wprowadzić w życie swoja wolę. Wszyscy „dysydenci” muszą zostać zniszczeni. W mistycznym „działaniu na odległość” wymagane jest jednakowe napięcie woli, aby wywrzeć wpływ na anioły i inne boskie istoty.

  Już teraz na seansach spirytualistycznych i okultystycznych widzimy, że każdy uczestniczący w „łańcuchu” musi jednakowo i harmonijnie dostosować swoją wolę. Jeśli za Antychrysta walka z Bogiem będzie prowadzona za pomocą „baterii psychicznych”, to obecność na ziemi ludzi, którzy tylko myślą inaczej, nie próbując nawet stawiać oporu, może zniweczyć wszystkie wysiłki magicznej armii. Wszystkie takie osoby zostaną uznane za najbardziej szkodliwy element, podważający wysiłki ludzkości w największej sprawie historii – buncie ludzi przeciwko Bogu w sojuszu z szatanem. ”

  W istocie pod pozorem chwytliwej i jednocześnie pustej tezy „Rosja jako terytorium znaczeń i kodów kulturowych”, pod pozorem „technologii bezpieczeństwa”, w kraju wprowadzane są najnowsze technologie globalnego rządzenia.

  Możemy na to odpowiedzieć słowami apostoła Pawła, które dziś brzmią bardziej aktualne niż kiedykolwiek: „Nie potrzeba wam, bracia, pisać o czasach i chwilach. Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pański przyjdzie tak, jak złodziej w nocy. Kiedy bowiem będą mówić: «Pokój i bezpieczeństwo» – tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą. Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteśmy synami nocy ani ciemności. Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi! Ci, którzy śpią, w nocy śpią, a którzy się upijają, w nocy są pijani. My zaś, którzy do dnia należymy, bądźmy trzeźwi, odziani w pancerz wiary i miłości oraz hełm nadziei zbawienia. Ponieważ nie przeznaczył nas Bóg, abyśmy zasłużyli na gniew, ale na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który za nas umarł, abyśmy, czy żywi, czy umarł, razem z Nim żyli. Dlatego zachęcajcie się wzajemnie i budujcie jedni drugich, jak to zresztą czynicie.(1 Tes. 5: 1-11).

  .https://3rm.info/publications/64066-rossiyu-vedut-v-virtualnuyu-bezdnu-bezduhovnosti-olga-chetverikova.html

 39. revers said

  re
  p.Andrem pytal sie popryednio skad sie bierze taka psychologia tlumu, jak to bywa w stadzie

  potem mozna nawolac do strajku, obalic jakiego brana w kojcu, ogolic do skory, zaszczepic lub wyrznac do ostaniego kopytka.

  Gate nie ukryea zmian genetycznych posczepionkowych, o ile cos tam moz jescze uratowac z pierwotniakow to juz z czlowieka i ludzi juz nic.

  pandemia bedzie trwala do 2021 roku.

  A obradujacy OPEC kolejny raz przygotowal sie przez ustalenie cen ropy i wydobycia ropy pod planowana druga fale pandemii, jak to mialo miejsce w lutym tego roku.

 40. jacekt said

  klucz->

  Dr Mateusz Piskorski: Współczesna rosyjska narracja na temat wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.

 41. Listwa said

  @ 25 Piskorz

  A niby dlaczego zamiast?
  Jest to wspomnienie o Lepperze i jego życiu, a nie fakty dotyczące innych osób.

 42. Piskorz said

  re 40 A kuźwa dlatego, że o Lepperze każdy wie..!! A o tych, o- których pisałem /A BYLI Z NIM ZWIĄZANI/…MAŁO KTO WIE..!!! A RACZEJ NIKT! TEŻ NIE ŻYJĄ..!! Jasne już ?! Czy jeszcze nie..

 43. Piskorz said

  !!!! To warto wiedzieć..rafal
  wczoraj (15:23)

  Moze wreszcie ktos sie wezmie za cyganow, ktorzy szaleja na naszych autostradach. Jakis czas temu w mojej okolicy, cyganie probowali zatrzymac mloda matke jadaca z dzieckiem samochodem. Zajechali jej droge i probowali dostac sie do samochodu. Na szczescie inny kierowca zatrzymal sie, zaczal trabic i cyganie odpuscili. Policja przyjela zgloszenie i na tym sie skonczylo. Pytanie tylko po co wywozic matke z dzieckiem za granice? Na narzady, czy matke do burdelu bo straszac ze mamy dziecko bedzie lepiej obslugiwac gosci? Druga sprawa ile takich przypadkow im sie powiodlo?
  BEZ KOMENTARZA..!!

 44. Listwa said

 45. marteczka said

  Plandemic: inDOCTORnation, najnowszy film o plandemi ( j. ang. trzeba wpisać adres emailowy).

  https://freedomplatform.tv/plandemic-indoctornation-world-premiere/

 46. Boryna said

  ad 35
  @ Kwal
  Spójrzcie co ten ktoś mówił jeszcze pare miesięcy temu. Co musiało się stać żeby tak zdanie zmienić? A ludzie na to coś liczyli.? cyt.”❗️Lekarze mają już dosyć tej szopki….❗️
  Wszyscy myślący czytelnicy! Zapamiętajcie tego lekarza, gdy to szaleństwo się skończy a tak niebawem będzie to podziękujcie mu osobiście, że jako jeden z nielicznych miał odwagę mówić WPROST o tym co się dzieje.”

 47. Boryna said

  Link z facebooka nie przeszedł więc skopiuj wklej do wyszukiwarki google frazę:——————– GlosGminny.pl – Wściekły Prof. Krzysztof Simon | Facebook

 48. bryś said

  Kwal z 35 – dane do kontaktu tego agresywnego bydlaka, „profesora”:

  https://www.znanylekarz.pl/krzysztof-simon/internista-lekarz-chorob-zakaznych/lubin2

  Gdzie konkretnie żyje? Trzeba by poszukać.

 49. Boydar said

  @ Pan Piskorz (43)

  A to Cyganie nie podlegają przepisom Kodeksu Karnego ? Tacy sami obywatele jak inni. Przecież policja dobrze wie, kto szaleje (o ile to prawda). To może by jednak zacząć od policji, bo to „okazja czyni złodzieja”; gdyby nie mieli kryszy (ci „szaleńcy”) to by nie szaleli, oni swój rozum mają, może i lepszy niż nasz.

 50. revers said

  re46

  Napweno z 50 mln $$$$ gatesowego myka cos skapnie, lu innych agend malo zdrowotnych

  W Sanoku, Lublinie juz zamkneli wiekszosc oddzialow chorobowych, bo poc leczyc inne choroby w tym ukladu krazenia? jak nie ma macy i szmalu?

  Podobnie rzecz sie bedzie miala w wiekszosci najzdrowniejszej w wszchswiecie, w polinlandzie.

 51. Adrem said

  Sie porobiło…

  Matka Michelle Obama umiera, pozostawiając spadek „Mój syn …
  20/08/2020 Wilk

  Matka Michelle Obamy, Mary McGillicuddy Robinson, zmarła w wieku 84 lat. Zasnęła spokojnie, zanim została w dużej mierze pożarta przez jej Lhasa Apso, a policja z Chicago wykluczyła jakąkolwiek nieczystą grę. Prawdziwą historią jest jednak to, jak złożyła swoją ostatnią wolę i testament. Według Illinois Comptroller and Keeper of the Public Record, Art Tubolls, „Michelle” nie istnieje legalnie:

  „Kobieta. W testamencie Robinson wyraźnie stwierdza się, że cały jej majątek powinien trafić do „mojego syna Michaela Robinsona Obamy”. W Illinois osoba nie może zgodnie z prawem zmienić swojej płci, więc musiałaby użyć swojego prawdziwego imienia, w przeciwnym razie nic by nie otrzymała. ”

  Majątek Robinsona obejmuje trzy nieruchomości w Illinois i jedną w Mississippi, a także konto bankowe zawierające 12 milionów dolarów podatników, którzy dali jej opiekunkę Malii i Sashy, gdy mieszkała w Białym Domu. Według IRS te pieniądze nigdy nie zostały zadeklarowane, a Obamowie będą musieli zapłacić.

  Wraz ze swoją fortuną Robinson zostawił jej „rozkosznie gejowskiemu zięciowi Barackowi” swoją kolekcję czapek i jasnobrązowego spodnium, które podobno miała na sobie Hillary Clinton po Święcie Pracy. Lloyd’s of London szacuje wartość tego elementu ubioru ze względu na jego „historyczne znaczenie” na prawie 4 miliony dolarów …

 52. Yah said

  Panowie nie tyle się skończy ile zacznie coś innego. Przecież ci psychopaci wstają z rana i zaczynają kombinować co dalej.

  Reakcją na przejrzenie ich depopulacyjnych i planów był stronka ONZ o powszechnej szczęśliwości NWO, która już nie działa

  https://unnwo.org/

  Pamietacie jak stawialiśmy się dlaczego Czaputowicz sle w stronę Rosji jakies pojednawcze sygnały ( miesiąc przed fakedemią) ? Dobra , dobra teraz jesteśmy po tej samej fakedemicznej stronie

  Tak jak teraz pojawiły się głosy , że lockdown jest zły ( bo ktoś na tym zaczął tracić), tak w 2015 nie udało się wywołać III wojny światowej, bo ktoś na niej by za dużo stracił. Nie pamiętacie proroctw NWOskiego papieża, że w 2014 mamy ostatnie Boże Narodzenie ?

  A co szykują?

  .https://globalna.info/wp-content/uploads/2020/02/Screenshot-27-768×957.png

  Kluczem jest Rosja. Napisana malutkimi literkami na końcu, bo każdy widzi świat, a nie widzi wydarzeń w Rosji, zmian w prawie, zmian funkcjonowania społeczeństwa, które następnie spróbują wprowadzić na całym świecie.
  Najpierw kreowano Putina na antysystemowca, w konsekwencji nikt go nie podejrzewa o NWOwskie zapędy.
  Natomiast chaos i lekceważenie prawa w Rosji przypomina to co wprowadza PiS.

  Z jednej strony ustawy rosyjskie piszą, że działania nie mogą naruszać artykułów konstytucji w Rosji, z drugiej strony wprowadzają przymus pewnych działań pod groźba kar.

 53. Yah said

  Ad 51

  No cóż, od dawna wszyscy „widzieli”.

  .https://thepeoplescube.com/peoples-blog/michael-obama-penis-sighting-most-recent-video-captures-t20851.html

 54. https://marucha.wordpress.com/2020/08/15/zwycieskie-wojny-z-hunami/
  ZWYCIĘSKIE WOJNY Z HUNAMI – Posted by Marucha w dniu 2020-08-15 (Sobota)
  Magna Polonia Pobrykała Sobie na MARSZU ŚWIĘTEGO EMERYKA

  „Heidrek (Bolesław Chrobry) już w początkowym okresie swego panowania miał stoczyć zwycięską wojnę z Hunami. Hreidgoci mieli w trakcie jej trwania spustoszyć kraj Hunów, a król Hunów Humli – według Herwararsagi – musiał wraz ze swym wojskiem uchodzić w popłochu.”

  Największy polski autorytet w tym temacie, Profesor Gerard Labuda, który na Łożu Śmierci zadeklarował się jako KASZUB, nazwał Herwararsagę PIEŚNIĄ O HORWATACH i naśladownictwem zaginionej Pieśni o Hunach. Ja poszedłem Dalej, bo uznałem Herwararsagę za trawestację Węgierskiego Dramatu Narodowego EMERYK na miarę Hamleta. Gdy jednak chciałem to opublikować to doszło do Sprzeczki, w której zagroziłem Redakcji ogłoszeniem TUSZOWANIA Węgierskiego Dramatu Narodowego, wobec czego opublikowali streszczenie mego artykułu: Juliusz Prawdzic, KORESPONDENCJA, Odra, 4, kwiecień, 1980, str. 112, co uznałem za „zaklepanie” sprawy.
  Odnalazłem PIEŚŃ O HUNACH jako epos Bitwy nad NEDAO-Nidą w r. 454, w której 100 tysięcy Wenedów-Wandalów pokonało 200 tysięcy Hunów, wypędzając ich do Mongolii, gdzie zostali Skapitulowani. W Mongolii mogli pozostać tylko ci Hunowie, którzy zadklarowali się jako TURCY.
  O ile Pieśń o Hunach jest eposem z roku 454 to Saga o Horwatach Dramatem z lat 1029-31. Udało mi się nawet odnoleść Redaktora Sagi o Horwatach, którym był przybyły do Polski z Judytą Czeską WIDSITH, po której śmierci został wysłany do Anglii z Żądaniem Zaległej Daniny.
  Saga o Horwatach znad Dniestru ma więc powinowactwo z Pieśnią o Hunach li tylko LIRYCZNE.

  SIWKA – I żona Bolesława Chrobrego – jest oficjalnie Węgierką, ale w Sadze o Horwatach jest córką chana huńskiego Humli. Jest szczegółowy opis walki Heidreka-Chrobrego z Humlą, z którego wynika, że Humla dostał się w PUŁPKĘ na Przełęczy Karpackiej. Z tego zaś wynika, że podjęto Rokowania i zawarto Pokój, na mocy którego Chrobry ożenił się z Siwką a armia huńska o sile 343.200 żołnierzy wycofała się na Wschód.
  Jeśli to jest prawdą to mielibyśmy tu najazd Turków Seldzuków na Europę, pokonany w bitwie na Przełęczy Karpackiej przez Polaków i Węgrów, po której to klęsce Turcy wycofali się do IRANU. Przed urodzeniem Hledra-Bezpryma Chrobry „odesłał” jednak Siwkę teściowi pod pretekstem, że nie była dziewicą, co świadczy o Zerwaniu Pokoju wobec najazdu Turków na Iran.
  Po śmierci Chrobrego, gdy trwały jeszcze uroczystości Żałobne przyjechał ZE WSCHODU Bezprym. Hledr-Bezprym spotkał Angantyra-Mieczycława w Arnheim – po skandynawsku Miejscem Nad Wodą – którym mógł być tylko KAŁUSZ, gdyż tam musiała być Koncentracja Armii. Angantyr powitał Hledra z Honorem, nazywając go Bratem i Spadkobiercą Wielkiego Króla, ale Hledr Zaproszenia nie przyjął żądając POŁOWY spadku po Chrobrym z KAMIEŃCEM, na co król Angantyr, czyli Mieczysław II, odpowiedział, że może mu dać 1/3 w Lenno. Obrażony Bezprym wyjechał zaraz do swego dziada Humlego.

  Najlepsza droga z Polski na Wschód była przez Trembowlę. Na Wschód od Trembowli był wielki las MIODOBÓR przechodzący na wschodzie w lasostep. Wiemy skąd inąd, że bitwa Bolesława Chrobrego z Hunami była na Bukowinie, którą Chrobry zdobył osaczając Humlę na Przełęczy Karpackiej. Stolicą Bukowiny są zaś Czerniowce od Czarnego Lasu, wobec czego Las Myrkvidr, kojarzący się z Mołdawią, mógł być onym Czarnym Lasem.
  W takim razie księżna Bukowiny Herda urzędowałaby w Czerwniowcach: OD RANA obserwowała ona z Wieży Bramnej drogę z Wielkiegi Lasu, gdzie feralnego ranka pojawił się Wielki Tuman kurzu nawały kawaleryjskiej. Wezwała wojewodę Ormara, któremu kazała przygotować armię Przed Południową Bramą, co Ormar zrobił choć było to niedorzecznością, ale kłócić się z nią widocznie nie chciał. Herda sama włączyła się do walki i wkrótce poległa ze swą gwardią przyboczną a Ormar uciekł z ocalonymi do Kałusza. Zdrożony całodobowym komunikiem wyrzekł do króla: Z POŁUDNIA PRZYBYWAM, TWOJA SIOSTRA KRÓLU NIE ŻYJE.

  Wobec tego Mieczysław wysłał posła do Bezpryma, i wydał marszałkowi rozkaz: IDŹ DO BOJU NA DUNHEIDĘ, POD STARE JASSÓW GÓRY. Dunheida to Puszcza nad Dniestrem a Góry Jassów to Gorgany, których najwyższy szczyt nazywa się SYWULA – jakby od Siwki.
  Tam rozegrała się III bitwa Hunów z Horwatami, których stolicą był znany z kronik arabskich i irańskich HORWAT – po polsku Czerwony Horwat-Czerwonogród-Czerwień-Zaleszczyki. Armia huńska liczyła 156.000 ludzi a Horwatów było o połowę mniej. 8 dnia Hunowie rzucili się do ucieczki – że RZEKA WYSTĄPIŁA Z BRZEGÓW POKRYTA CIAŁAMI LUDZI I KONI. Król kazał poległych wyciągać z wody, wśród których Rozpoznał Swego Brata.
  Ta ostania informacja nie jest prawdziwa, gdyż Bezprym uciekł na Węgry, gdzie został przyjęty przez królewicza Emeryka, który zgodził się mu pomóc za zwrot Słowacji, którą Chrobry otrzymał za pomoc w pokonaniu Humli na Przełęczy Karpackiej.

  Na tym kończy się saga o Horwatach, którą prawdopodobnie przynieśli do Skandynawii skandynawscy najemnicy Mieczysława II. Bolesław Chrobry nosił tytuł Króla Gotów, ale GOCJA nie jest nazwą skandynawską. Wizygoci dostarczali rudę szwedzką dla metalurgii kaszubskiej a Ostrogoci dla metalurgii Powiślańskiej, wobec czego nazwy etniczne pochodzą od rudy-GETYTU.
  Nazwa DUNHEIDA znaczyła Puszczę na Wielką Rzeką, gdyż w języku stropolskim DUNAJ oznaczał Wielką Rzekę, czyli że w trakcie 8-dniowej bitwy Turcy byli spychani w stronę Dniestru. Była to rzeka GŁĘBOKA, gdyż wpadając do niej tłumnie ludzie i konie topili się, że była pokryta ciałami. Angantyr-Mieczysław kazał potem wyciągać ciała. Saga kończy się rozpozniem przez króla Swego Brata.

  Bezprym jednak uciekł na Węgry, gdzie Emeryk odesłał go do Cesarza. Cesarz wykorzystał Bezpryma do zorganizowania rusko-niemiecko-węgierskiego najazdu na Polskę. Mieczysław po pokonaniu nad Łabą Niemców zwrócił się o pomoc do Czechów, oferując im Morawy oraz zrzeczenie się protektoratu nad rządzonym przez panów czeskich Złotem Chazarów w Bratysławie. Cesarz jednak przebił to oferując Czechom księstwo Miśnieńskie, wobec czego Czesi aresztowali Mieczysława.
  Chcąc jednak poznać intencje Niemców urządzili makabryczny teatr z kaźnią Mieczysława, w którym prawdziwe było tylko Kastrowanie. Obecni na spektaklu Niemcy UWIERZYLI w Zamordowanie Mieczysława wobec czego Cesarz odpowiedział Czechom, żeby sobie wzięli Morawy BEZ BRATYSŁAWY, wobec czego Czesi uwolnili eunucha, który wypędził Niemców z Drezna i Lipska.

  Uwięzienie Mieczysława zaskutkowało powodzeniem ataku Jarosława Mądrego na Wołyń oraz Emeryka na Słowację. Ponieważ Bezprym był tak podobny do Chrobrego, że był brany za Wielkiego Króla to hrabia Szpiszu Frankensztajn poprowadził armię węgierską na Kruszwicę, która była oficjalną Stolicą Polski z racji odbudowy Kanału Przemysłowego.
  W Kruszwicy Emeryk zakochał się w córce Mieczysława Ofelii. Oświadczyny zostały przyjęte i uznane przez panującego w Miśni Mieczysława, o czym świadczą ich rzeźbiarskie Portrety w KORONACH w katedrze miśnieńskiej. Wobec tego Mieczysław oddał Miśnię Dytrykowi, którego Bezprym pozostawił w Niemczech jako zakładnika, który został odbity przez Polaków, a sam powrócił do Poznania. Przypisywane Mieszkowi I krzyżówki są monetami miśnieńskimi Mieczysława II.

  MARSZ ŚWIĘTEGO EMERYKA, z Miszkolca do Kruszwicy – prawdopodobnie przez Winnicę – jest narodowym eposem węgierskim, gdyż Węgrzy uważają, że Zatrzymali wówczas najazd Jarosława Mądrego na Polskę. Faktycznie, że Węgrzy zajęli wówczas Bracławę i Winnicę, co przyczyniło się do Obudowy Polski Przez Kazimierza Mnicha. To próbowano trawestować robiąc z Marszu Na Kruszwicę Marsz Na Konstantynopol a z pojedynku Beli z Siemiosiłem pod Szczecinem pojedynek POD KONSTANTYNOPOLEM ???
  Były to SKUTKI osadzenia przez Emeryka w Kruszwicy Bezpryma, gdzie odbyło się wesele Emeryka z Ofelią, na którym głównym drużbą był jej brat Bolesław (Zapomniany). W ten sposób powstał Sojusz polityczny: Emeryk-Bezprym-Bolesław i Mieczysław II w Poznaniu – groźny niewątpliwie dla Cesarstwa.
  Sojusz ten został jednak Rozbity OTRUCIEM Bazpryma i Emeryka na Nowy Rok 1031 przez Podczaszego Frankensztajna, który uciekł do Ottona na Śląsku, po którego otruciu został Czeskim Palatynem Śląska jako Wszebor. Mieczysław II w Poznaniu też został otruty, ale dopiero w r. 1034, o co oskarżono Rychezę, która wywiozła do Niemiec skarbiec poznański, jak Oda w r. 992.
  O TRUCICIELSTWA oskarżono Łacinników, którzy padli ofiarą prześladowań zwanych Reakcją Pogańską. Rycheza chciała osadzić na tronie syna Kazimierza Mnicha, który został uwolniony od Ślubów Zakonnych za obietnicę płacenia przez Polskę ŚWIĘTOPIETRZA.
  Najpierw Czesi posłużyli się Mnichem dla zdobycia Krakowa, pod którym został zastrzelony przez czeskiego kusznika wyborowego Bolesław Zapomniany choć kusza była Zabroniona wobec chrześcijan. Starożytny Kraków był miastem DWADZIEŚCIA Razy Większym od Krakowa Średniowiecznego, który został zdobyty przy pomocy Kazimierza Mnicha, ROZEBRANY I WYMORDOWANY – że zwłoki mieszkańców uprzątnął dopiero Mnich jako KRÓL.
  Czesi nie zburzyli wówczas ani Gogolina-Gargamela-Germanii ani BAALOCHWALNI-Bałwochwalni na Krzemionkach. Bałwochwalnię zburzył dopiero Bolesław III a Gogolin Obrabował, Spalił i Zburzył Jan Luksemburski, czyli że były to Zbrodnie KATOLICKIE. Emeryk był zaś najbardziej prześladowany Po Śmierci. Wdowa po nim była mniszką klasztoru SŁOWIAŃSKIEGO czyli cyrylometodyjskiego na Słowacji, gdzie prawdopodobnie jest jego grób.

 55. Ad. 46

  Gościu próbuje się ratować. 🙂 I znajdą się miliony ludzi, którzy w tę obłudę uwierzą. 🙂 Co jest tu obłudą? Ano to, że gościu najpierw straszył tym wirusem, a teraz mówi, że „wcale tak dużo tego nie było”. 🙂 Bo taki jest sens tego wideo.

  To się nazywa „Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni.”

 56. revers said

  ZUS niewyplacalny, albo podatki, skladki w gore albo emeryturki na poziomie biologicznej egzystencji kromka chleba i woda, jak starczy.

  https://wszystko-o-wszystkim.life/polska/emeryci-brakuje-miliardow-na-wasze-emerytury-rekordowa-dziura-w-budzecie-zus.html?fbclid=IwAR1wP8aNVbWjTEgzKXAOBVHOKO93Oc-AUxxNEsa6vjSNktkxvllhw_E0JJU

  No moze przyspieszona pandemia z selekcja da rade przez swiadoma utylizacje seniorow w pensjonarach Gowina i Sosniarz uratowac czesciowo sytuacje na lata 2021/2024

 57. Ad. 255 (https://marucha.wordpress.com/2020/08/13/wolne-tematy-56-2020/#comment-913996)

  I jako taki powinien weryfikować swoje myślenie w obliczu realnych faktów.

  Był pan w szkole? Ja byłem. Widział pan, jaki sposób myślenia prezentowali „niektórzy uczniowie”? Ja widziałem. Weryfikować swoje myślenie potrafi może 10-15%, Bo, że to jest 20%, to nie uwierzę.

  I całkiem sporo ludzi jednak tak robi.

  Nie drogi panie… Te całkiem sporo jest do tego zmuszona. Zmuszona. Więc to nie jest weryfikacja z własnej inicjatywy.

  To dlaczego większość rezygnuje z podstawowej funkcji swojego umysłu i zdaje się na osądy innych ?

  Bo ludzie tacy są. Idą, a raczej płyną z prądem. Jeden rodzi się i gdy już potrafi, czyta książki, Drugi rodzi się i gdy już potrafi czytać, biega za piłką. Różne struktury mózgu. Ten pierwszy będzie w stadzie nadawał kierunek, ci drudzy będą wymachiwali dzidami w obliczu wroga. Tak było, jest i będzie.

  Dlaczego ignorują oczywiste fakty ?

  Dlatego, że autorytety (dziś to TV) powiedziały tak, a nie inaczej.

  Przekonanie, ze autorytety takie czy inne zawsze wiedzą lepiej ?

  Właśnie tak.

 58. Adrem said

  Czy czasem nie to ma przykryć fałszywa pandemia ?

  Zamknięcie szkół i lasów w marcu pozwoliło zamontować nadajniki 5G gdzie się chciało ?

 59. Sąd Zadecyduje: GANG KARATEKÓW ZABIŁ PREMIERA

  Taka prawda, jak to, że Jana Kuciaka zamordowali WĘGRZY. Słowacki sąd Nie Chciał Wiedzieć, KTO płacił Węgrom: Orban czy mafia wloska ???

 60. Adrem said

  Revers ad 55
  .
  Nie wiem czy sama pandemia da radę.
  Wirus jest już przepasażowany przez kolejnych bezobjawowych i jest bardzo słaby.

  Ale szczepienia na pewno dadzą radę.
  Ci staruszkowie we Włoszech co zmarli w domach starców wszyscy byli jesienią szczepieni na grypę.

  Kilku nie było , przyszli do domu starców po Bożym Narodzeniu. Przeżyli.
  Widziałem na yt film, gdzie wypowiadał się na ten temat włoski lekarz.

  Szczepienia mają być niby nieobowiązkowe.
  Ale starsze osoby łatwo zmanipulować, zwłaszcza jak im powiedzą, że ” za darmo”.

 61. Lily said

  CZY,ktos z importu?.

 62. revers said

  A moze tak odebrac polskim rodzicom dzieci przez Eurojugenamt, czy tam jaki Eurojudeamt i przekazac muzulmanom?

  https://nczas.com/2020/08/20/niemiecki-jugendamt-odebral-polce-dzieci-i-przekazal-je-muzulmanom/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink

  dla rewanzu ewagelizacji europy ala JP2.

 63. Kwal said

  I słusznie Panie Gajowy…mnie też gówno obchodzi, że odeszła ta głupia ryża małpa Szumowski podobnie jak gówno mnie obchodzi, że odchodzi filut Ciaputowcz ze stajni Geremka vel Lewartowa, który nigdy nie reprezentował Polskiej Racji Stanu…
  Ale czy ktoś przyjdzie na te stanowiska lepszy ? Wątpię…
  Polska jest likwidowana…

 64. Niemcow i Nawalny UZNALI Metryke Kremla z monastyru w MSTIORZE. To implikuje budowę w Moskwie nowego zespołu rządowego i przekazanie Kremla ministerstwu Kultury.

 65. Listwa said

  @ 42 Piskorz

  Ani trochę. Wspomnienie o Lepperze i różnych wątkach z nim związanych jakie dokonał Jabłonowski, wcale nie stoi na przeszkodzie, żebyś napisał coś o osobach z nim związanych. Więc żadne „zamiast”. Pojął?

  Masz tu materiał wyjściowy i działaj: https://marucha.wordpress.com/lista-smierci/

  – Dr Ryszard Kuciński – prawnik A. Leppera – “zmarł” w maju 2011 r.

  – Wiesław Podgórski – był doradcą A. Leppera, gdy ten by ministrem rolnictwa, znaleziony martwy w biurze samoobrony pod koniec czerwca 2011r. Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo.

  – Róża Żarska – adwokatka Leppera – “zmarła w lipcu 2011 r. w Moskwie.

  Nie zapomnij też o nim:
  Marian Zagórny – spod Jeleniej Góry, walczył z GMO, przyspawał wagon do torów z zatrutym ziarnem sędzia powiedział – „to nie było pana zboze”. W lutym 2016 utopiony w wannie w hotelu pod Warszawą

  Pokaż że jesteś lepszy od artysty Jabłonowskiego, a nie tylko epatujesz słabą kontestacją.

 66. NyndrO said

  Luudzie! Luudizie!! Putin Nawalnego otruł!!

 67. Piskorz said

  re 62 Przypierdalasz się sam nie wiesz do czego…Wymieniłem 3 nazwiska ..a o Podgórskim zapomniałem /sic!!!/, tzn zapomniałem jego nazwiska..!! Nie wnikałem w szczegóły…MAM CO ROBIĆ, odpieprz się ode mnie.!!

 68. Piskorz said

  re 63 Dobrych kilka lat temu..pewna dziennikarka też b. źle się poczuła po herbatce serwowanej w samolocie..!!! Ci co wiedzą, to wiedzą o kogo chodzi..! W porę ja uratowali..samolot lądował po drodze..!!

  ————
  Jeśli to nie tajemnica, to o kogo chodzi?
  Admin

 69. Zasada said

  To nic nadzwyczajnego – w końcu to ostatni w tej części kontynentu nieorżnięty kraj, i nie ma powodu, żeby nie został okradziony tak, jak inne kraje Europy Wschodniej, z Polską na czele:

  z oszczędności w bankach, z przemysłu, z ziemi rolnej, z emerytur, z młodzieży i w końcu – z godności.

  Poczesne miejsce należy się tu oczywiście Niemcom
  podkradli 2 razy:

  (raz w czasie I wojny światowej i raz w czasie wojny światowej II i tak się im spodobało, że chcieliby jeszcze.
  Mało kto pamięta, że wyrąbywali na gigantyczna skalę lasy i wagonami całymi do Vaterlandu drewno wywozili, o niewolnikach nie wspominając

  Nie muszę oczywiście dodawać, że Polska okraść Białorusi nie zamierza, z tej prostej przyczyny chociażby, że jak to w stadzie bywa, musimy pokornie akceptować kolejność dziobania, żeby nie oberwać od samców i samic alfa.

  Na koniec uwaga natury porządkującej, na wypadek, gdyby komuś przyszło do głowy, że na Białorusi nie ma czego ukraść:

  W nowiutkim, dopiero zasiedlanym, mogącym spokojnie stać w szpanerskim Miasteczku Wilanów czy na Powązkach grodzieńskim bloku, windy nie są od Otisa czy innego Schindlera a są – o zgrozo! białoruskie. Z Mohylewa.

  Na obrzeżach niewielkiego w sumie Grodna, nowe wielopiętrowce są budowane … z wielkiej płyty
  Czyli fabryk domów tam nikt nie zlikwidował.

  No i na koniec – lidzkie browary, z szerokim asortymentem przyzwoitego piwa i absolutnie wymiatającym kwasem chlebowym – aż się proszą o zaopiekowanie.

  Ale żeby nie było tak konsumencko, to na przedmieściach Grodna są wielkie zakłady azotowe – no nic, tylko brać!

  Niemcy już marzą by białoruskie Biełazy stały się części nowego koncernu europejskiego który będzie konkurował z Catepilarem

  Właściciel Uralkali Trading już wydatkował kwoty na przejęcie Belarusian Potash Company, zgodę na przejęcie białoruskiej kopalni soli potasowej nie wydała dla Dmitra Mazepina Moskwa a City.
  http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/kto-okradnie-biaorus
  Swietłana Tichonowska zwana białoruską „matką narodu” była poddawana (przez amerykańskich specjalistów) testom psychologicznym które wykazały IQ na poziomie 80.
  https://ndp.neon24.pl/post/157104,polska-centrum-planowania-dzialan-przeciwko-bialorusi
  https://an40na.neon24.pl/post/157078,my-i-swiat-dokola-nas

  https://www.liveinternet.ru/users/4061666/post473586448/
  https://newsmd.md/blogs/12703-reanimacionnyj-paket-reform-dlja-belarusi.html
  https://ndp.neon24.pl/post/157103,msz-przygotowuje-ewakuacje-swoich-marionetek-z-bialorusi
  https://arjanek.neon24.pl/post/157085,niemieccy-lekarze-powolali-komisje-sledcza-ds-covid-19
  https://ndp.neon24.pl/post/157088,nasz-rzad-marnuje-miliony-zlotych-na-bialorus
  https://wawel.neon24.pl/post/157101,zdrowy-minister-arkoniauci-i-wyprawa-po-zlote-runo

  Trzy lata potrzeba było do skazania młodego Polaka za wypadek pis w Oświęcimiu.

  Skazano Polaka, bo możliwość sprawdzenia odpowiedzialności „swoich”, dzięki przedłużającemu się śledztwu, uległa przedawnieniu.

  Pani Beato Sz. jaką odpowiedzialność Pani poniosła za krzywoprzysięstwo w sprawie kluczowej, czy była to kolumna uprzywilejowana, czy też nie.

  Ze słów jednego z pracowników BOR wiemy, a także z wypowiedzi wielu świadków wiemy, że nie lubiła Pani hałasu jaki powodowały syreny kolumny uprzywilejowanej.
  Tagi:
  koronowirus
  abolicja
  tęczowe flagi
  https://zawisza.neon24.pl/post/156993,teczowa-abolicja-dla-przekretow
  W katedrze rysunku technicznego sprzataczka ladowala do kubla rysunki z porzednich lat. Wybralem jeden z ocena 5. Naprawde wycacany, jakas panienka go rysowala. Wymazalem ocene, nazwisko wpisalem swoje i rysynek oddalem do oceny. Dostalem 3. Wielka niesprawiedliwosc.
  https://c-z06.neon24.pl/post/157090,mafia-dyplomowa-zarobila-7-mln-zl
  https://spiritolibero.neon24.pl/post/157087,szamanie-czemus-nas-opuscil
  https://icppc.neon24.pl/post/155247,covid-19-nowa-doktryna-szoku

 70. Listwa said

  @ 65 Piskorz

  Co robię? Kto zrobił wpis @ 25 ? Zresztą wpis głupkowaty, jak dwa kolejne.
  „Zamiast” ci się zachciało i teraz wyjesz.

 71. Georgette Mosbacher znalazła miłość w Polsce, ukochany jest Polakiem, równolatkiem!!!możliwe że w związku z tym zostanie w Polsce na dłużej!

  Połączyła ich miłość do muzyki..hahaha
  Dobrze , ze nie do macy!!

 72. Ad 71 zdjęcie z:
  https://kobieta.interia.pl/gwiazdy/news-georgette-mosbacher-zaliczyla-wpadke,nId,2729428

 73. Listwa said

  O fenomenologi JPII, statusie Bractwa, oskarżeniach o pedofilię w Bractwie (15.15- 22.20), Hellerze, stosunek do innych „kościołów”, dostęp do broni (25.00-26.55), o zmianach w Piśmie św, o Szustaku,o Recław i dyskusji z nimi, sedewakantyści, kto jest papiezem, wyświęcanie biskupów itd.

 74. Boydar said

  @ Pan Niedźwiedź (71)

  To już tylko koronawirus może nas uratować 🙂

  Przy okazji mógłby zabrać na tamten świat resztę personelu.

 75. Zasada said

  https://www.glosgminny.pl/prorzadowe-media-o-falszywej-pandemii-i-winnych-lockdownu-szumowski-klamal/
  1350 zł nowy podatek od deszczu pis 2020r
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/118240411_3259602307449773_1738987856006003410_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=110474&_nc_ohc=w0w6lQhVzS0AX_NbpYx&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&_nc_tp=7&oh=8510fe0717d0ae044cbb8d37ab2e1c4f&oe=5F621C3C

  w wiekszości wypadków woda opadowa spadająca na dach domu musi i jest „zagospodarowana na działce”.

  Tzn, że wraca do obiegu hydrologicznego. Innymi słowy, z rynny na trawnik lub do dołu chłonnego i do gruntu.

  Zatem opodatkowanie ludzi, którzy oddają wodę do gruntu jest oszustwem. Co innego gdyby spuszczali ją do kanału burzowego…ale za odprowadzenie do kanalizacji deszczowej i tak już płacą.

  Ponadto procent powierzchni utwardzonej na działce był i jest zgodny z obowiązującym Planem Miejscowym. Czyli obywatel respektując Plan Miejscowy…wpada w pułapkę.

  Wszyscy wiemy czym to się skończy:

  kostki na podjazdach bedą demontowane i zamieniane na ażurowe „ażurowe kraty przejezdne PCV”.

  Urzędy będą kwestionować ich „ażurowość” i zakładać, że kratę należy uznać za ażurową w 25%.

  Obywatele zaskarżą urzędy do sądu.

  Sądy (złe!!!) już przyznały w tych sporach, że producent sam deklaruje % ażurowości i należy to uznać.

  Wówczas nastąpi kontrofensywa naszych okupantów: nowelizacja ustawy o podatku deszczowym 😉

  W nowelizacji nakażą powierzchnie dachu budynku liczyć nie w rzucie poziomym ale w kładzie (czyli jeżeli dach jest stromy wtedy pow. będzie rosła)

  Na stronie urzędu miasta Piaseczna jest artykuł w którym sugeruje się mieszkańcom przejście na weganizm.

  Okupanci dopiero się rozkręcają ;D

  A podatek od wiatru? Przecież domy zatrzymują przewietrzanie miast i osiedli.

  A jest smog, który powoduje tysiącpińcetstodziewińcetpierdyliardów zgonów na m2/s3 😮

  PS
  czekamy na reakcję prawicowokatolickichipolskichpatriotycznychożyciewalczących posłów

  polskatimes.pl/podwyzki-dla-poslow-terlecki-srodek-lata-to-w-miare-dobry-termin-ludzie-sa-zajeci-innymi-problemami/ar/c1-15136496

 76. Boydar said

  Panie Listwo, nie bądźmy dziećmi. To nie status FSSPX jest najistotniejszy; ja byłem „za” nie mając w ogóle pojęcia, że takie cóś jak status (Bractwa) istnieje i jeszcze ma znaczenie (młody byłem). Komu po drodze z Tradycją i uczciwością, to na status patrzył nie będzie. To co jest istotne ? Istotne jest, ilu w Bractwie zainstalowano wrażych śpionów i do jakich możliwości zdołali się dorwać. Bo odstręczyć od FSSPX może tylko jakiś bżydki syf, a syf zawsze i wszędzie robią dywersanci. I proszę mi tylko nie wmawiać, że ich tam nie ma; żyd by sobie takiego „tłustego” kąska nie darował.

 77. Ad 74 Pan Boydar
  No to przynajmniej jeden Polak, będzie miał nieograniczony wstęp na teren ambasady USA w Polsce o każdej porze dnia i nocy.
  Oby tylko nie był nasłany przez Putina!, w celu wykradzenia poufnych informacji o wpływie cellulitu na rozpowszechnianie demokracji w krajach dawnego Bloku Wschodniego.
  Bo bazy USA w Polsce są eksterytorialne i wyłączone spod wszelkiej jurysdykcji!

 78. ? said

  Burmistrz gminy Kęty (powiat oświęcimski) mówi dość teleporadom i ograniczeniom w dostępie do lekarzy.
  – Nie może dłużej być tak, że w obawie przed wirusem, pacjenci „dla własnego dobra” odbijają się od drzwi przychodni i są leczeni przez telefon – podkreślił burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar na swoim profilu w mediach społecznościowych.

  Wpis włodarza poniżej.
  Krzysztof Klęczar
  „Mówię dość! Tak, wiem. Pandemia, względy bezpieczeństwa, troska o pacjentów i personel… Znacie mnie i wiecie, że choć to nie jest modne, jako szef zawsze staję w obronie podległych mi pracowników, gdy są bezpodstawnie oskarżani i atakowani. Powiem otwarcie, że niezwykle cenię sobie również fachowość ogromnej części personelu (nie tylko medycznego) kęckiego Ośrodka Zdrowia. Dziś jednak wypowiem się otwarcie, publicznie i stanowczo!

  Tak dalej być nie może. Nie zgadzam się. Nie może dłużej być tak, że w obawie przed wirusem, pacjenci „dla własnego dobra” odbijają się od drzwi przychodni i są leczeni przez telefon. Nie zgadzam się na to, by młodziutka matka z dwutygodniowym dzieckiem odeszła z płaczem od zamkniętych drzwi przychodni.

  Nie zgadzam się, by do Obywateli, recepcjonistki (choć wiem, że „czarnych owiec” jest niewiele i ciężko je zdiagnozować) odnosiły się w sposób arogancki i niegrzeczny!

  Dość! Wiem, że chyba wszystkie publiczne ośrodki w okolicy obecnie tak działają. Wiem, że tym stanowiskiem wielu się narażę. Ale są takie momenty w życiu, gdy trzeba stanowczo i zdecydowanie wyjść poza własną strefę komfortu. Gdy trzeba odważnie stanąć po stronie tych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy.

  W czasie pożaru Obywatele mają prawo oczekiwać wsparcia strażaków, w czasie wojny na froncie muszą stanąć żołnierze. W walce o swoje zdrowie (i nie mam tu absolutnie na myśli wyłącznie zagrożenia koronawirusem) każdy Obywatel ma prawo liczyć na fachową i kompleksową pomoc pracowników służby zdrowia. To nie jego przywilej. To jego prawo!

  Dziś odbyłem rozmowę z dyrektorem naszego Zakładu Opieki Zdrowotnej. To świetny lekarz i bardzo dobry manager. Poinformowałem Go o moim stanowisku i dałem tydzień czasu, na przedstawienie konkretnej propozycji rozwiązania tego problemu. Jeśli jej nie dostanę, w przyszłym tygodniu pilnie zwołam posiedzenie Rady Społecznej Ośrodka, a następnie podejmę wszystkie, będące w mojej mocy środki faktyczne i prawne, by problemy naszych Mieszkańców w dostępie do publicznej służby zdrowia się skończyły.
  Nie przyjmuję tłumaczenia, że tak dziś jest w całej Polsce. To nie upoważnia nas, by to tolerować i akceptować. Może kolejny raz to Kęty muszą dać przykład innym!”

  https://tarnogorski.info/burmistrz-mowie-dosc-nie-moze-tak-byc-ze-pacjenci-odbijaja-sie-od-drzwi-przychodni-i-sa-leczeni-przez-telefon/

 79. Yagiel said

  Co ma znaczenie – i jak duże? – a co nie ma znaczenia – raczej albo absolutnie – nie wiem.
  Tu jest dużo wątków/wydarzeń; są tu, bo ktoś uznał je za ważne tu, a ktoś to potwierdził dopuszczeniem tu… To po 1.

  Nie ma tu wielu jeszcze wydarzeń, np. awansu Bayern’u do finału Ligi Mistrzów, sądowego przedłużenia dysponowania osobą Britney Spears przez jej ojca czy wyjazdu państwa B. samochodem na wczasy do Chorwacji – nie zmienia to faktu, że wydarzenia podane tu i niepodane są z tej samej rzeczywistości. A rzeczywistość ta w znacznej mierze jest konstrukcją jednego centrum zarządzania: nazwanego NWO/BPh/5Gates…

  Ja też żyję w tej Zarządzanej Rzeczywistości i w dodatku – gdy chodzi o duszę – boleśnie: jak pacjent, kt. robi się operację bez znieczulenia. No nie, jednak ze znieczuleniem Kurwizją t. „Tymochowicz jest winny”, „Szydło jest niewinna”, „Białoruś i Nawalny to ta sama operacja KGB” czy „Jesteś bezobjawowy, ale chory! pamiętaj o tym – włóż namordnik!”. Większość Polaków/ludzi korzysta z tego znieczulenia i raczej nie odmówi fazy II MENTALNEJ LOBOTOMII.. Zobaczyłem lobotomię pierwszy raz bodaj w dawnym filmie „Planeta małp”: małpy robiły ją ludziom – a może w filmie „Lot nad kukułczym” ? Wstrząs mi pozostał, chyba nawet większy po „Lot…”: rozumiałem Indianina u uciekłem razem z nim… 95% Polaków, a może więcej, nie widziało ani tego, ani tego.

  Uciekłem? Przecież w realu zostałem w Polsce – od wtedy zmieniła nazwę, ustrój, „rządzących”, tj. sznurkujących ich Możnych spoza Polski. Czyli nie zrezygnowałem z bolesnej prawdy, na ile mogłem, zrezygnowałem za to z nadmiaru emocji – nadal jestem kibicem sportu, starając się nie myśleć o tym, czy Liga Mistrzów albo liga NBA jest ustawiona… Moja staruszka mama też nadal kibicuje, przynajmniej stara się robić takie wrażenie, bo już nie nadąża oczami za piłkarzami czy piłką tenisową – dlatego lubi kolarstwo szosowe 🙂 I przyzwyczaja się do mszy w tv: uważa ją za „właściwie jakbym była w kościele” – rzadko chodzi do kościoła, ale jednak! Ogląda za to codziennie Kurwizję i jest dumna z tego, jak dobrze Polska sobie radzi i jak inni nam zazdroszczą rządu i w ogóle… Czasami nie wytrzymam i coś powiem, jak jest naprawdę – tzn. jak ja myślę/wiem, że jest – ale potem mi głupio, bo po co mamie oczy otwieram mentalnie ? Uciekła w naiwną wiarę w Kurwizję? No i niech ma tam spokój i zadowolenie, że jest Polką. Pamięta, że z mazowieckiej wsi i że była drugą córką – to ją boli…

  Więc raczej nie ma pełnego znieczulenia… Mama lubi czystość, być czysta – to jest ważne dla zdrowia, ale i z jakiegoś jeszcze powodu…Tak mi teraz to przychodzi do głowy: z jakiego jeszcze? Lubi być czysto-ładnie ubrana i koniecznie wygodnie, bo chodzenie już trudne. Ja nie aż tak dbam o czystość swoją czy mieszkania, ale gdy się już myję, to tak, żeby opalenizna zeszła 😉

  Upieranie się przy prawdzie – upieranie się przy czystości. To się łączy? Mama i polactfo łyka Kurwizję i lubi czystość dla zdrowia i dla bezpieczeństwa! Z tym że mama nie nosi namordnika – mimo oporu/nacisku części rodziny – co mam za zasługę swą: może dlatego jeszcze żyje? Więc można być po lobotomii Kurwizją, a nie nosić namordnika… Czyli mama to trochę Wielki Indianin !

  Czy o nas ktoś napisze kiedyś „Lot bez namordnika” ? A raczej: czy znajdą się chętni przeczytać – co ja plotę! – obejrzeć film o tym? A raczej: czy możliwe będzie nakręcenie takiego filmu fabularnego nawet nie dla Kurwizji czy innego… tylko dla znajomych na smartfonie? Hm, one mają oprogramowanie kontrolne – nie wszystko wolno nagrać, opisać, przesłać/odebrać…

  Co wolno będzie? Pojęcia nie mam – nie wygląda na to, byśmy tu, tak: my tu, mieli jakiś dalszy ciąg. Jakieś MENTALNE DZIECI-UCZNIÓW… Żeby się myli do czysta, ale rozsądnie: nie do czysta absolutnego – to… samobójstwo.
  Brudzenie rąk/ciała to życie – i mycie to życie. MYCIE MENTALNE też. Fanatycy się kłócą – tu też – czy już wystarczy, czy „należy bardziej, debilu!” ? Zatem: póty żyjemy – póki się myjemy; ale też: – póki brudzimy się.
  Trzeba wszelako wiedzieć: co ciało – co brud – co opalenizna – co tatuaż/pod skórę aż, w duszę aż/…
  Kochać swe ciało – swą prawdę.
  Kochać też swe wirusy!
  Np. możliwe jest – skłonne do bycia w mocy – że moja osobista opryszczka/wirus/ chroni mnie przed inwazją koronucha…
  Może i przed więzieniem?

  A kiedy zrywam pigwowce „na dzierżawie”, to podrapany na rękach i nogach 🙂
  Jak teraz.

 80. Boydar said

  https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-piotr-szczepanik-nie-zyje-autor-wielkich-polskich-przebojow-,nId,4681266

 81. Boydar said

  https://menway.interia.pl/historia/news-muzulmanie-na-ratunek-rzeczpospolitej-tatarski-pulk-ulanow,nId,4679140

 82. Zdzicho said

  Rau czy Rał, raus czy srau. Wszystko to jewriejski wał.

 83. Zasada said

  lekarze profesorowie ordynatorzy od maseczek koronawirusa 3x zabili matkę z dzieckiem Panią śp Żanetę i śp dziecko nienarodzone Wiktoria z Ostrzeszowa woj. Wielkopolskie
  Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie
  a Światłość Wiekuista niech im świeci na wieki. Amen
  Trzy szpitale odmówiły przyjęcia matki 28-latki w ciąży. Kobieta zmarła
  12 sierpnia 2020
  https://tarnogorski.info/trzy-szpitale-odmowily-przyjecia/
  Trzy szpitale ( imię i nazwisko pana szpitala?) nie przyjęły ciężarnej 28-latki? Kobieta zmarła, placówki zaprzeczają oskarżeniom

  Według władz Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, do którego 3 sierpnia trafiła ciężarna 28-latka trzy placówki: w Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim i Poznaniu odmówiły przyjęcia pacjentki. Ostatecznie kobieta zmarła, a szpitale przerzucają się odpowiedzialnością. Czy tej tragedii można było uniknąć? [ nie ]

  28-latka była mieszkanką powiatu ostrzeszowskiego, który jest tzw. czerwoną strefą na mapie zakażeń szumowskiego
  http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/spoleczne/trzy-szpitale-nie-przyjely-ciezarnej-28-latki-kobieta-zmarla-placowki-zaprzeczaja-oskarzeniom,6201.html
  Sąd Lekarski uniewinni lekarzy żeby się „taka sytuacja nigdy nie powtórzyła”
  „od tego są oni” kandydat na Prezydenta RP Kononowicz

 84. Marucha said

  Gdyby Putin istotnie chciał otruć (czy w inny sposób pozbyć się Nawalnego), to by to zrobił – a nie podtruwał go, dając żydomediom pożywkę.

 85. Boydar said

  To już nie ten poziom, Panie Gajowy. Żywy czy martwy, różnicy Putinowi nie robi, na kompost nadaje się w każdej postaci, nikogo nie musi Władymir Władymirowicz truć. Putin osiągnął najwyższy pas (nie wiem czy czarniejszy od czarnego) – cokolwiek by wróg nie uczynił, On obróci to na swą (Rosji) korzyść.

  A jeśli w ogóle ktoś Nawalnego nakarmił, to tylko jego zwierzchnicy, zdecydowanie za dużo wiedział. I to jest dobry znak. Znaczy perspektywa się drastycznie skurczyła.

  ————–
  Oczywiście – Nawalny jest gównem bez znaczenia. Ja chciałem zwrócić uwagę lemingów na to, że podtruwanie kogoś, aby wzbudzić międzynarodowa sensację, jest tak grubymi nićmi chooyowo szyte, że trzeba być euroidiotą, aby się na to nabrać.
  Admin

 86. Piskorz said

  re 71 Człowieku odpuść sobie tę szkaradną gębę..!! Po kiego beja mamy to oglądać..?!! Ona jakby żywcem. z..muzeum Figur Woskowych.!!

 87. Piskorz said

  re 68 ————
  Jeśli to nie tajemnica, to o kogo chodzi?
  Admin B. WAŻNĄ DZIENNIKARKĘ z….gazety „Nowaja Gazieta”, w tym momencie nazwiska nie pamiętam, ale pamiętam….że z tej redakcji załatwili 4
  OSOBY. wiem na 100%!

 88. Marcin said

  https://wpolityce.pl/swiat/514222-zlowieszczy-duet-na-czele-partii-smierci

  Partia Demokratyczna oficjalnie wysunęła swych kandydatów na stanowiska prezydenta i wiceprezydenta USA. Zostali nimi Joe Biden i Kamala Harris. Jeszcze nigdy w historii Ameryki nie było w wyścigu do Białego Domu bardziej proaborcyjnego tandemu. Zarówno on, jak i ona są zwolennikami aborcji do dziewiątego miesiąca ciąży. Ich partyjny kolega, gubernator stanu Nowy Jork – Andrew Cuomo doprowadził w zeszłym roku do zalegalizowania na swym terytorium prawa umożliwiającego zabijanie dzieci właśnie w dziewiątym miesiącu życia płodowego. Podpisując ustawę, promieniał wręcz ze szczęścia.

 89. Głos Prawdy said

  Polacy kochani, nie bądźcie naiwni, naprawdę, nie jesteśmy dziećmi, czyście nie wiecie, że polityka – to krwawa prostytutka i wielkie sprawy nie dokonują się bez krwi ofiar? Nawalny wtrącił się i podważył sprawę integracji. Zbyt zuchwale wszedł w to wszystko i czego on chciał?
  Nawalny został usunięty z powodu Białorusi, zaczął poważnie finansować naszą opozycję. Z całą pewnością, choć może jest jakaś jeszcze inna przyczyna.W końcu Łukaszenka kilka razy zdzwonił do Putina po pomoc. Naprawdę mieliśmy tortury więźniów w areszcie, Beria pozazdrości. Prawosławny i Katolicki Kościół Białorusi potępił tę przemoc. Rozumiem prezydenta, dlaczego to zrobił, aby nie dopuścić do drugiej Ukrainy i znając swoich ludzi, mogę powiedzieć na pewno – nie sami wyszli, zostali wyprowadzeni na ulicy przez Zachód. Ale żaden cel nie usprawiedliwia środków i przemoc jest nie do przyjęcia

 90. Boydar said

  „… naprawdę mieliśmy tortury więźniów w areszcie …” – GP

  A nie wie Pani GP, tak całkiem przypadkiem, za co oni do tego aresztu trafili ? Przecież Wasza (białoruska) Konstytucja mówi, że ustroju Białorusi nie należy podważać a prawa białoruskiego łamać. To skoro tak, to wniosek jest prosty – Pani i im Konstytucja Białorusi się nie podoba. Ale przedtem nie protestowaliście, dopiero jak międzynarodowy żyd sypnął groszem. Tak, groszem, bo nawet w Kijowie „demonstranci” dostawali po sto baksów za dzień, w twardej walucie. A Wam dali po 30 rubli. Wstyd brać !!!

  Ponadto, skoro wie Pani to na pewno (że byli torturowani), to może orientuje się Pani też, czegóż to nie chcieli śledczym wyjawić ? Może postanowili np. zataić, czym jest prawdziwa demokracja, bo przecież nawet oni (tzw. opozycja) zasadniczo nie kwestionują wyniku Łukaszenki, to czemu się burzą i przeciw komu ? Jak im się głos ludu nie podoba to niech wypier’dalają do Izraela, tam im Netanjahu wytłumaczy, jak powinien wyglądać ład i sprawiedliwość w państwie prawa.

 91. Głos Prawdy said

  „JEŻELI JEST PANDEMIA , TO POWINNY BYĆ TRUPY NA ULICACH , A TU NIC ZERO , OD MARCA ZERO CHORYCH , A KAGAŃCE NA TWARZACH !!!
  komentarz !!! Znajoma też tyle siedziała. Oczywiście zero objawów!
  CZY MOŻNA MIEĆ BEZOBJAWOWY KASZEL CZY KATAR ??? nie można !!!”
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/ruda-slaska-gornicy-z-kopalni-bielszowice-od-40-dni-na-kwarantannie/67m208k?fbclid=IwAR03pSKbV8kX8FNGMSiBuFyYgOirFnfFzFj3Noad4VR0xNObeLnxE04X8RI

 92. Głos Prawdy said

  Nie żyje piosenkarz i gitarzysta Piotr Szczepanik. Miał 78 lat
  https://niezalezna.pl/347267-nie-zyje-piosenkarz-i-gitarzysta-piotr-szczepanik-mial-78-lat?fbclid=IwAR2j2kmbr2cCcOf8f50uIo-HepKmafO5uI9QO6db5831NmXYApiHpXqHiic

 93. Głos Prawdy said

  Koszmar! Brak słow!
  https://www.facebook.com/photo?fbid=292591828706261&set=a.104323524199760

 94. Głos Prawdy said

  Dlaczego żyd Morawiecki zajmuje się Białorusią a nie mordowaniem Palestyńczyków przez syjonistów izraelskich ?

  ——
  Bo Żyd.
  Admin

 95. Głos Prawdy said

  Białoruś stoi przed wyborem drogi: do świata rosyjskiego lub na peryferie Rzeczypospolitej
  Minione wczoraj w Mińsku wiece pokazały: Łukaszenka przegrał nie tylko ulicę i być może swoją dalszą karierę, ale także postawił pod wielką wątpliwość dalsze istnienie związku Rosji i Białorusi. Katastrofa, która dzieje się na naszych oczach, jest tym bardziej przerażająca, że większość Białorusinów nie zdaje się rozumieć istoty tego, co się dzieje, a mianowicie, że manipulują nimi Zachodni lalkarze, którzy zostali zmanipulowani w kolorowych rewolucjach i wojnach informacyjnych, a Baćka (ojciec), pomimo dawnych zasług i obiektywnych osiągnięć, stał się zakładnikiem własnej „wielowektorowości”.
  http://webnovosti.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B2%D1%8B%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8-%D0%B2-%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B9/

 96. Boydar said

  Warto się wczytać uważnie

  https://tech.wp.pl/niezwykle-odkrycie-na-zamku-w-malborku-badacze-znalezli-fragment-sredniowiecznego-muru-6542219104626305a

 97. Głos Prawdy said

  Dlaczego najwięksi dyrektorzy białoruskich przedsiębiorstw zmuszają swoich pracowników do strajku?

  Cóż, nawet dla konia zrozumiałe jest, dlaczego najwięksi dyrektorzy zmuszają swoich pracowników do strajku i przyłączenia się do protestów …

  Chcą obalić Łukaszenkę i szybko, w ramach prywatyzacji ogłoszonej przez prozachodni rząd, przejąć gigantów dawnego przemysłu społecznego, czyli w końcu stać się prawdziwymi pełnoprawnymi właścicielami i na zawsze pozbyć się nudnej kurateli państwa.

  Oznacza to, że chcą normalnie kraść w normalnym kapitalizmie, przynosząc pieniądze Zachodowi.

  A Łukaszenka , jakimkolwiek by nie był, nie pozwala im robić tego w sposób kategoryczny, a nawet więzienia za takie rzeczy dostaja.

  Można więc ująć to w ten sposób: celem buntu jest całkowita prywatyzacja majątku państwowego.

  I nie ma potrzeby mówić nic o robotnikach „świadomych klasowo”, „nastawionych na opozycję”.

  Dlatego drodzy bracia-Białorusini, jeśli chcecie żyć pod rządami przestępczych oligarchów i władz, jak to jest w zwyczaju na Ukrainie – wkrótce będziecie mieli to wszystko.
  http://webnovosti.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BC%D1%83-%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D1%88%D0%B8%D0%B5-%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%85-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B8%D0%B9-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D1%8F%D1%8E%D1%82-%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B8%D1%85-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%85-%D0%B1%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D1%8C/

 98. Piskorz said

  !!!W szpitalu w Omsku błyskawicznie pojawiła się żona Nawalnego – Julia. Lekarze przez wiele godzin nie chcieli jej jednak dopuścić do męża. Początkowo twierdzili, że jej paszport nie jest dowodem na to, że jest żoną Nawalnego, potem mówili, że pacjent nie wyraził zgody. ALE HUJE !!!!

  Współpracownicy Nawalnego informowali o wielu funkcjonariuszach policji, którzy pojawili się w szpitalu. Rozmawiali z lekarzami, chcieli też zabrać rzeczy Nawalnego. Nie zgodziła się na to jego żona. Jak relacjonuje Kira Jarmysz, kobieta wzięła rzeczy męża i powiedziała policjantom, że będą mieli do nich dostęp dopiero wtedy, jak ją aresztują i przeszukają.
  ZA WUJKA STALINA NIE BYŁO OPOZYCJI…HA HA HA. TZN BYŁA….ALE GROS JEJ BYŁO NA SYBERII..PS TERAZ ZA RZĄDÓW POTOMKÓW TEGO JAK WYŻEJ…TEŻ NIE MA PRAWA BYĆ OPOZYCJI !! WSIE W ROSJI DOWOLNY..!! PO JAKIEGO BEJA OPOZYCJA..!!!

  ——
  Traktują chuja jak chuje.
  A Panu chyba serce krwawi na myśl o losie Nawalnego.
  Admin

 99. Marucha said

  Re 89:
  Powiem brutalnie: niektórzy z „aktywistów” i „opozycjonistów” zasługują na sznur, a nie tylko na tortury.
  Nb. co niby chciano wymusić tymi torturami?

  Okazywanie miękkości, tolerancji i pobłażania wobec wrogów to gwarantowany sposób na przewrót w państwie i los, jaki spotkał Husseina, Kadafiego, czy wcześniej – Ludwika XVI.lub cara Mikołaja II.

 100. Roman said

 101. Yah said

  Panie Piskorz, z Pana prawdziwy demokrata, ale dla mnie to akurat podejrzane.

 102. Listwa said

  @ 89 Głos Prawdy

  „Naprawdę mieliśmy tortury więźniów w areszcie, Beria pozazdrości”

  – aresztowali 7 tys, torturowali, potem wypuścili na chwile, żeby torturowani mogli to opowiedzieć niezależnym telewizjom jak TV Trwam i TV N i potem wrócili na tortury do aresztu ?

  @ 98 Piskorz

  Pokazujesz poziom jak z białoruskiej ulicy.

  @ 76 Boydar

  Nie takie proste i nie takie oczywiste. Pojedyńcze śpiony są bezsilne. Struktura jest płaska i wyborcy świadomi.
  „żyd by sobie takiego „tłustego” kąska nie darował” – oni wiedzą że to nie tylko jakiś tłusty kąsek.

 103. seler said

  re: 43 Piskorz nie podając źródła pierdolnął lekko, cytuję:

  „!!!! To warto wiedzieć..rafal
  wczoraj (15:23)

  Moze wreszcie ktos sie wezmie za cyganow, ktorzy szaleja na naszych autostradach. Jakis czas temu w mojej okolicy, cyganie

  probowali zatrzymac mloda matke jadaca z dzieckiem samochodem. Zajechali jej droge i probowali dostac sie do samochodu. Na

  szczescie inny kierowca zatrzymal sie, zaczal trabic i cyganie odpuscili. Policja przyjela zgloszenie i na tym sie

  skonczylo. Pytanie tylko po co wywozic matke z dzieckiem za granice? Na narzady, czy matke do burdelu bo straszac ze mamy

  dziecko bedzie lepiej obslugiwac gosci? Druga sprawa ile takich przypadkow im sie powiodlo?
  BEZ KOMENTARZA..!!”
  ____________

  no warto, no warto… yebnąć Piskorzowi, bo chciał zaistnieć i cyganowi dojebać, mnie ?
  chcesz szie bić ? —> na maczety, czy na chooje ?
  co Ty wiesz o cyganach ? [Boydara zapytaj]
  ciulu…
  mafia cygańska jest delikatna, jeżeli
  strzela, to tylko do „psów”
  i nie do kobiet
  z dziećmi…

  Piskorz, pierdol szie…
  ciulu…

  po coś to zapodał ? ja też mogę napisać, że
  Indianie napadli na kuriewnę Elrzbietę
  i zapragnęli jej dziecię
  by wyruchać…
  nie podając żadnego linku potwierdzenia…
  [i odpierdol szie od Listwy]
  nas
  mogli
  szie dopierdalają do cyganów, jakby nie było do kogo…

  Festival Jazz manouche des Tuileries 2013

  jak Was Polacy porozpierdalają
  urojoną plandemią, to my
  te kradzione kury
  pooddajemy, by
  przeżyć nas
  mogli…
  Wy

  chyba przestanę czytać Gajówkę,
  bo szie niekiedy wkoorwiam
  delikatnie 😉

  hej

 104. Kwal said

  Ad.103. Ziomal z Częstochowy się nie denerwuj…

 105. Listwa said

  @ 76 Boydar

  Lisa Palmieri−Billig – „After teaching at several universities in New York, she moved to Rome in the 1960s to teach English. As a journalist, she is a Vatican specialist (“vaticanista”), and corresponds for Vatican Insider – La Stampa, as well as serving as The Jerusalem Post’s Rome correspondent since 1965. Her reports from Rome and the Vatican on interreligious topics have appeared in English, Italian, and German. She has written extensively on the papacies of Paul VI, John Paul II, and Benedict XVI. She was Vice President of the European section of the World Conference of Religions for Peace for 25 years”

  https://www.ajc.org/bio/lisa-palmieri-billig

  „Papież Benedykt XVI ubolewał z powodu fałszywego rozumienia przesłania Soboru. Spotykając się z duchowieństwem Rzymu 14 lutego, już po ogłoszeniu zamiaru rezygnacji z dalszego pełnienia posługi Biskupa Rzymu odróżnił Sobór Ojców, prawdziwy Sobór od „soboru mediów”- dominującego, bardziej skutecznego. Jak wskazał, spowodował on wiele klęsk, problemów, nieszczęść: zamknięte seminaria, klasztory, banalizację liturgii .

  https://www.niedziela.pl/artykul/4056/Benedykt-XVI-%E2%80%93-ostatni-papiez

  „Lisa Palmieri−Billig, przedstawicielka AJC − American Jewish Committee w Watykanie, wystosowała ostrzeżenie w stosunku do Kościoła Katolickiego, sprzeciwiające się pełnej akceptacji w nim Bractwa Świętego Piusa X.

  Według Lisy Palmieri−Billig, Bractwo powinno pozostać poza Kościołem, jako że nie wierzy w dogmat holokaustu i nie należy zezwolić mu na powrót do niego, aż do momentu, kiedy nie zaakceptuje jedynej zachowanej „religii”.

  Riccardo Di Segni był bardziej precyzyjny:
  „W styczniu 2010 roku, rzymski rabin Riccardo Di Segni zaatakował papieża Benedykta XVI mówiąc: „Jeżeli zawarcie pokoju z lefebrianami miałoby oznaczać rezygnację z soborowego otwarcia Kościoła, to tenże Kościół będzie musiał wybrać: albo my albo oni! „

 106. seler said

  Ty Piskorz uważaj, Ci mówię…

  Sos cygański jest rasistowski? Teraz będzie się nazywał sos paprykowy po węgiersku!

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sos-cyganski-jest-rasistowski-teraz-bedzie-sie-nazywal-sos-paprykowy-po-wegiersku

  poczytaj komentarze
  i uważaj 😉

 107. seler said

  re: Kwal 104
  Ziomal z Częstochowy się nie denerwuj…

  w porządku… all right… szie małe…
  być może mnie poniosło
  😉 😉

  ulica Jasnogórska, ja ze Złotej 😉
  trzymaj szie
  hej !
  😉

 108. Ada said

  „Ciekawostka” – firma produkująca testy na c19 nosi łacińską nazwę Ipsos MORI, co w tłumaczeniu na polski oznacza: „Oni UMIERAJĄ”
  Może się jednak od tych „testów” trzymać z daleka.

  https://www.ipsos.com/ipsos-mori/en-uk/ipsos-mori-covid-19-home-testing-faqs
  https://translate.google.pl/?hl=pl#view=home&op=translate&sl=la&tl=pl&text=Ipsos%20MORI

 109. Piskorz said

  re 103 Piskorz, pierdol szie…
  ciulu…

  po coś to zapodał PO TO ŻE BYŁO W SIECI..!! TO SOBIE POSZUKAJ A CIULA TO SZUKAJ WŚRÓD SWOICH !!

 110. Piskorz said

  re 98 A Panu chyba serce krwawi na myśl o losie Nawalnego.” NIECH PAN GÓWIEN NIE WYPISUJE..!! NIC MI NIE KRWAWI….A W ROSJI CHYBA JESIENIĄ….WYBORY BĘDĄ..!! TO COŚ TŁUMACZY. A JAK JEST SYTUACJA NA TZW. PROWINCJI…TO RADZĘ CZYTAĆ..ROS. PORT.!!

 111. Marucha said

  Re 110:
  Wypierała się żaba błota 😉

 112. seler said

  Marucha, nie poobrażaj szie, że znowu piszę…
  fruwać nie umiem, biegać nie mogę,
  piosenki zapodaję z mojego
  doświadczenia, bo
  Boga kocham
  a Ten
  proponował dzielić szie Słowem
  karmić Miłością i…
  ..naśladować Go

  czym ? jak ?
  wiernością
  czy ?

  mieszkam na ulicy wzdłóż pielgrzymek
  Brat Wanderer widział
  przykro mi i ubolewam kiedy „pasterz”
  rozkazał, by w maseczkach iść
  przez 3 Aleje pod obraz,
  bo Maria szie obrazi

  kurwa, nie mogę…

  i kto kpi, i szydzi z Miriam ?
  Marucha…

  też grzeszyłem bo nie jestem święty,
  ale mam już relację z Ojcem,
  w co Boydar wątpi,
  chcę umrzeć
  bom
  szie lekko rozczarował kozłami
  a, szkoda, lekko, bo Bóg
  taki piękny stworzył
  świat dla nas
  a my?
  ideologię, religię, system…

  dziękuję
  seler

 113. Yagiel said

  A wie Pan Boydar, że przeczytałem byłem tę wiadomość nie tylko w tytule?
  Coś tam jest o zdziwieniach i niedowierzaniach… ALe: ktomur odnawiał? Czy nie Prusacy Hohenzollern’a jeszcze? Bo chyba nie Armia Czerwona? Jakoś mało precyzyjny artykułopis… No ale nie śmiem przed Boydara wychodzić przez tę Bramę na Nogat…
  Oraz przed Wandaluzję rzecz jasna.

  ASwoją drogą to ten MarienBurg jest na prawym brzegu Wisły, gdy taki MaryMont/willa Marysieńki – na lewym… Ciut moim.
  Jakiś rok temu…
  „- Mamy tu prawdziwy skarb – mówi Łukasz Traczyk z Instytutu Historii Sztuki UW, wskazując ceglany mur odkryty u podnóża kościoła „na górce” na Marymoncie. To relikt tarasu dawnej willi królowej Marii Kazimiery Sobieskiej.”

  (Czy onaż Maria była Sobieska i czy królowa aż – to inna sprawa.)

 114. wanderer said

  Seler,

  Widzialem. Poczciwy czlowiek jestes.

  Ale..

  Chcialbym Cie o cos poprosic. Nie bluzgaj. Staraj sie nie uzywac wulgaryzmow. Prosze Cie. I postaraj sie nie podejmowac delikatnych tematow na temat religii. Kazdy ja w sercu nosi, ale kontrowersynymi przemysleniami przyjaciol sobie nie zaskarbisz. Przykro by mi bylo gdybys odszedl albo gdyby Gospodarz Cie stad wyrzucil wiec postaraj sie, prosze.
  Trzymaj sie mocno, jak Bog pozwoli moze na jesien znow Cie odwiedze.

 115. wanderer said

  Na pamiatke pieknych czasow ktore bezpowrotnie minely jak rowniez wspominajac i oddajac czesc zmarlemu Piotrowi Szczepanikowi..

 116. wanderer said

  Ciekawy artykul u Miroslawa Dakowskiego sie pojawil..

  „Zamienią „jednoimienne” na psychiatryki?”

  Otumaniona, zwyrodniala bezmozga dzicz dostaje pierdolca.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=28832&Itemid=100

 117. seler said

  re: 114 Wanderer

  „Nie bluzgaj. Staraj sie nie uzywac wulgaryzmow. Prosze Cie. I postaraj sie nie podejmowac delikatnych tematow na temat religii.”
  ____________

  dobrze… a, na temat WIARY mogę ?
  że wierzę tylko Bogu Ojcu ?
  mam przestać wierzyć ?
  w religię czy w wiarę ?
  Bogu też ?

  kochany Wanderer, pisałem na kilkunastu forach i blogach
  [niektórzy ich Admini już odeszli na spoczynek]
  i zawsze, kiedy chciano szie mnie pozbyć, były ataki personalne ot, tak sobie
  i moje riposty ukwiecone wulgaryzmami [pokrzywy z ostem],
  nie było polemiki, ewentualnie wymiany myśli,
  baaa… poszukiwania Prawdy, która leży
  rozjechana, jak na bruku pies czy kot,
  wystarczy podnieść, otrzepać,
  i… ? …i dobić ? …na śmierć
  by szie nie męczyła…
  proszę mi udowodnić kłamstwo jakiekolwiek i gdzie
  albowiem tylko Prawdę wspierałem i czczę,
  kłamstwem szie brzydzę jakimkolwiek,
  pewno głupi jestem, no cóż
  zdarza szie… 😉

  dziękuję za zwrócenie mi uwagi, hej !

 118. Dominik said

 119. Miet said

  Re.107.
  Hej, hej, hej…,
  Ulica Jasnogórska 98 – to mój adres.
  Już nie wielu moich przyjaciół Częstochowian, przy życiu zostało. Tak sobie myślę, że fajnie by było do mojej Częstochowy pod koniec życia zajrzeć – a i gdyby Selera spotkać, to byłaby
  frajda.😀🍷🍷🍷
  Może jeszcze się uda – jak to gadają Amerykuny: „Never say never”.😀

 120. Boydar said

  @ Pan Yagiel

  To dobrze, że Pan przeczytał, bo ja nie ośmieliłbym się PT Czytelnikom zawracać du’py sprawami bez znaczenia.

  @ Pan Listwa

  Sporo jeszcze przed Panem; „tłusty kąsek” nie określa samego kąska tylko perspektywę. Co Pan zresztą sam potwierdził – „oni wiedzą że to nie tylko jakiś tłusty kąsek”. A tłuściejszy to już jest tylko czysty smalec.

  @ Pan Piskorz

  Odnoszę nieprzeparte wrażenie, że się pop…liło Szanownemu Panu Piskorzowi Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds z Albumem dr Lombroso

  @ obywatel Seler

  Będzie obywatel uprzejmy nie mieszać Boydara do swoich machinacji. Wspomniana „relacja z Ojcem” obywatela, jest jak widać typowo selerna – obywatel Seler bierze co chce a daje co musi; a na tym świecie musi niewiele. Od czasu przybycia pierwszych taborów na ziemie polskie nic się w „relacji” nie zmieniło.

 121. Ad. 54:
  ANI JEDNEJ UWAGI, ANI JEDNEGO PROTESTU. Wszyscy położyli Uszy Po Sobie, co nazywało się MORDA W KUBEŁ, co po raz ostani użył Prezydent Chirac: Polacy Przegrali Szansę Siedzenia w Unii Europejskiej Cicho. MILCZENIE JEST ZŁOTEM mówili Kartagińczycy, ale Nie Wygrali.
  Na Salonie Lotniczym BERLIN 2000 najwżniejszy był szejk z Abu Zabi, który się Ukraińców NIE BAŁ, czym opanował TYTANIKADĘ. ZEA zmieniły z tej racji stolicę z Abu Zabi na DUBAJ, ale Netanjachu postawił je w alternatywie: POKÓJ Z IZRAELEM, albo Sto Miliardów Dolców – czy może więcej – za Nie Banie się Ukraińców ??? Nie wiedziałerm, że mam takiego PRZYJACIELA, który zarobił przy mnie sto miliardów dolców.
  Przemilczanie Sprawy jest KAPITULACJĄ, co odnosi się do MARSZU ŚWIĘTEGO EMERYKA, który był wielokrotnie trawestowany, aż ja na początku 1980 postawiłem sprawę Na Ostrzu Noża: TO JEST SPRAWA NA MIARĘ HAMLETA.

 122. anton said

  Za Baćkę! Mityng poparcia Łukaszenki w Witebsku. 20.08.2020

  W najbliższych dniach podobne wiece będą mieć miejsce w całym kraju, pokazując światu Białorusinów – zwolenników Łukaszenki, których rzekomo tam nie ma, niszcząc opłacony pieniędzmi polskich podatników (Nexta, Biełsat) wizerunek „krwawego reżimu Łukaszenki”. Łukaszenka stosuje anty-Majdanową retorykę i hasła w obronie państwa. W najbliższy weekend opozycja najprawdopodobniej będzie próbowała ponownie zebrać dużą demonstracje w Mińsku. Także dużo emocji jeszcze przed nami.

 123. Boydar said

  Kilka przyczynków dla oglądu sytuacji

  Tu Zbysiu stanął na wysokości zadania, bez względu na motywację –
  https://wiadomosci.wp.pl/zbigniew-ziobro-chce-delegalizacji-reformowanego-kosciola-katolickiego-6545208052816512a

  Pierdolenie o Szopenie, Rodzic ma prawo zatrzymać dziecko w domu zawsze – https://wiadomosci.wp.pl/powrot-do-szkoly-kary-za-zatrzymanie-ucznia-w-domu-6545368548874880a

  Chorwacja landem BRD Gmb – https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-chorwacji-niemcy-oglaszaja-czesc-tego-kraju-obszarem-ryzyka-6545191176640129a

  Rozmowy na szczycie – https://wiadomosci.wp.pl/greta-thunberg-o-kanclerz-niemiec-ponosi-ogromna-odpowiedzialnosc-6545226828302465a

  Tego nie skomentuję – https://wiadomosci.wp.pl/prokuratorzy-nie-pala-sie-do-nauki-w-szkole-ojca-rydzyka-wyslano-upomnienia-6545356456819328a

 124. Listwa said

  @ 120 Boydar

  W perspektywie to nawrócić się mają. Inaczej nie sięgną w temacie .

 125. Boydar said

  „Mają” to imperatyw; twierdzę że wątpię, czy akurat. No i bramy, też mają, i tu też będą. Kłopocik.

  Znamienia nałożonego przez Stwórcę wacikiem nie zmyje, i Gillette też nie radzi. Na szczęście.

 126. Listwa said

  @ 125 Boydar

  Nie raz doznali zawodu głębokiego, mieli wszystko w swoich rękach i pozornie nic im nie stało na przeszkodzie by wygrać, a przegrali i do dziś nie rozumieją jak.
  Ale w TV o tym nie mówią.

  Tego też trąba pokonała:

 127. Boydar said

  https://facet.onet.pl/warto-wiedziec/dzien-komara-quiz-o-komarach/x8tgdy6

  To i tak lepsze od Nocy Parlamentarzysty.

  O niezawodnym patencie na komary pisałem już osobiście; a o patencie na parlamentarzystów to jest Gajówka.

 128. Anucha said

  Dla obywatela Selera
  i klezmera Boydara 😀

  .https://m.youtube.com/watch?v=qPP7zLhPTto

 129. Kwal said

  Ad 119. Miet. Witam kolejnego Ziomala z Częstochowy. Miło poznać….Może kiedyś się spotkamy, w zyciu nic nie wiadomo.
  Z Was dwojgu ja chyba mam najbliżej do Częstochowy, tylko 143 km z Krakowa…W ostatnich dniach Sierpnia się wybieram do Najświętszej Panienki…
  Trzymajcie się…Pan Seler i Pan Miet.

 130. Boydar said

  Dzięki, Panie Anucha, dobry masz Pan gust, tylko te sentymenty … 🙂

 131. Listwa said

  @ 76 Boydar

  „Bo odstręczyć od FSSPX może tylko jakiś bżydki syf, a syf zawsze i wszędzie robią dywersanci. I proszę mi tylko nie wmawiać, że ich tam nie ma”

  Ważniejsze jest co przyciąga, dywersanci na podskakiwaniu skończą:

 132. Boydar said

  Jest Pan optymistą, i to nieuzasadnionym. Wielu ludzi po „doświadczeniach” życiowych zerwało z Kościołem. Są dalej chrześcijanami, nawet katolikami, ale wyłącznie w katakumbach. Co oznacza, że rozumienie pojęcia Kościół nie jest bynajmniej takie jednoznaczne.

  Sakramenty, nawet w tym posoborowym syfie są ważne, choć czasem niegodnie ofiarowywane. Tym bardziej i FSSPX, to, jak powiedział Herbert – kwestia smaku. A wie Pan, jak prosto można zepsuć smak ?

  Zawieyski, hochsztapler, śpion i pedał preferował wyłącznie mszę trydencką. I drugiego hochsztaplera a najlepiej pedała, za celebransa. Więc sedno sprawy musi leżeć gdzie indziej. I to już jest imperatyw.

  Wie Pan, dlaczego tak promowano wykonawców utworów śpiewających po angielskiemu ? Bynajmniej nie żeby „wszyscy” zrozumieli, tylko żeby przyzwyczaić ludzi że ładne, miłe, dobre (sic!) to tylko po angielsku. I przekonali, co zresztą widać, słychać i czuć. I kiedy już to się stało, przestało być istotne, że tych „angielskojęzycznych” przeciętny Angol nie jest wstanie pojąć, ważne że już nie umieją po polsku (na przykład, ale głównie).

  Ja jestem za mszą trydencką, ale to narzędzie, a nie cel. Ani mój ani ich. Cel pozostaje „nieuchwytny”. A syf pozostaje syfem.

 133. Yagiel said

  Nie wiem, czy dobrze wklejam – okaże się: materiały z „Nwk24 – Portal Informacyjny”

  .https://www.youtube.com/watch?v=AKEppFxsPog
  – pod tym adresem film/tekst o potomkach Hitler’a u władzy w USA: Busch’owie, Obama, ale i Niemczech, Wlk.Brytanii i Litwie, gdzie u władzy trzy siostrzyczki, tj. córki Hitler’a… Jak to Felietonista mówi: hitlerynki

  .https://www.youtube.com/watch?v=rwsLlI8VhXo
  – a tu ten sam autor ostrzega o możliwości rozbioru Polski przy pomocy muzułmańskich żołnierzy w czołgach z Niemiec do baz USArmy… W Chorwacji minister obrony odmówił wykonania rozkazu spacyfikowania własnej ludności cywilnej – wyciekło do mediów; w Polsce żołnierze SPECJALNI ostrą ćwiczą na jesień, a żołnierze NORMALNI do skoszarowania BEZ BRONI z dala od rodzin i rodzinnych stron… Bo ma być RELOKACJA LUDNOŚCI TUBYLCZEJ na rzecz młodej-czarnej-nadziei NWO in Europe

  Coś podobnego od miesięcy zapowiada Krzysztof Jackowski. Na Ukrainie to już ruszyło…

 134. Listwa said

  @ 132 Boydar

  Realistą na gruncie.

  „Zerwało z Kościołem i są katolikami”
  – na kabaret pan przeszedł ? Rozumienie do poprawy, oni też.

  „Sakramenty, nawet w tym posoborowym syfie są ważne”
  – może tak , może nie, pewności nie ma w każdym przypadku, a perspektywy nie za ciekawe mają.

  ” A wie Pan, jak prosto można zepsuć smak ?”
  – pisaniem głupot.

  „Zawieyski, hochsztapler, śpion i pedał preferował wyłącznie mszę trydencką.”
  – sedno sprawy lezy w datach. Jego śmierci i wprowadzenia przez kard Stefana z pomocą kard. Karola novusa.

  „Ja jestem za mszą trydencką, ale to narzędzie, a nie cel”
  – w przypadku Mszy, to tragicznie denne uproszczenie.

 135. Ad. 98.
  Pisałem wielokrotnie, że Za Stalina to była FRONDA, co nazywało się Opozycją na Szczeblu Biura Politycznego. Stalina mieli nawet zamordować Frondowcy: Beria, Chruszczow, Maleńkow i Bułganin czyli palatyni Stalina, co jest półprawdą, gdyż Geralissimusa OSKALPOWAŁ mój stryj, co było JEDYNĄ możliwością Obejścia rozkazu ZASTRZELENIA INCYDENJONALITÓW, który miał chronić Wodza przed czynami gwałtownymi, bo Oskapowany zachowuje się GODNIE więc Incydentu Nie Było, co jest tytułem mojej książki o Oskalpowaniu Stalina.
  Książka ta była kapitałem politycznym Władymira Władymirowicza, ale po kilkunastu latach pojawił się Kapitał Kulturowy KREMLA, który jest Największą Zagadką Architektoniczną. Gdy Żydzi zaczęli straszyć nas kwitami Wielkich Sum na budowę Zamku Królewskiego, z której to racji Kneset odbył DWA posiedzenia Na Wawelu, to wytłumaczyłem, że Kazimierz Wielki faktycznie obciążył Żydów podatkiem na odbudowę Gogolina-Gargamela-Germanii, ale pieniądze użył na budowę Gotyckiego Kremla – co PRZEWRACAŁO angielską chronologię architektury.
  III posiedzenia Knesetu Na Wawelu więc nie było, gdyż kapitałem Gotyckiego Kremla pokierowali Niemcow i Nawalny, którzy utworzyli FRONDĘ. Całe szczęście, że ta fronda nie doprowadziła do oskalpowania Władymira Władymirowicza.

 136. NyndrO said

  https://www.money.pl/gospodarka/podatek-od-deszczu-rzad-zmienia-ustawe-kto-i-ile-zaplaci-6544334841181825a.html

 137. bryś said

  Podatek od deszczu – kolejny debilny temat zastępczy. Bo pandemia już po prostu jest i będzie. Problem nie w kolejnych podatkach i poszczególnych zarządzeniach, ale w całości ekipy srającej nam na głowy.

 138. bryś said

  Aczkolwiek aby ogarnąć całość, trzeba iść w szczegóły.

 139. Boydar said

  Cesarskie to „to” nie jest, więc czyje ? (135,136)

 140. Boydar said

  Panie Listwo. Punkty widzenia mamy zatem jasno określone. I na tym nasza rola się kończy.

 141. NyndrO said

  Tej, Dziadek, a ile Ty masz właściwie lat…?

 142. Boydar said

  O pięćdziesiąt osiem za dużo; a bo co ?

 143. Miet said

  Re.129
  Pan Kwal.
  👍

 144. JanuszT said

  Posłuchajcie, między innymi jak banderowcy „pozyskują” polińskie ziemie na wschodzie Polin. I nikt im w tym nie przeszkadza!?!
  .https://youtu.be/CZ3A32mjh2Q

 145. Kaszmir said

  Teraz dosypali coś mocnego do herbatki Nawalnego ale widocznie za mało bo gostek przeżył. Czyżby Putin wynajmował do mokrej roboty gang Olsena?
  http://niepodległy.pl/647/otrucie-nawalnego-czyli-gang-olsena-w-akcji
  https://www.pch24.pl/niemcy–sad-przeciwko-proliferowi–ktory-porownuje-aborcje-do-holocaustu,77976,i.html
  Prof. Bobińska: Covid-19 pokazał, że globalną gospodarką rządzą megakorporacje
  https://sobieski.org.pl/oui-bono-c-vir19/
  https://www.pch24.pl/polskie–katolickie-dzieci-w-rekach-muzulmanow–tak-dziala-niemiecki-jugendamt,77942,i.html
  Aktualizacja: 2020-08-19
  Żydom nie podoba się to, że w pobliżu obozu Auschwitz-Birkenau stoi katolicka świątynia. Amerykańscy rabini pod wodzą nowojorczyka Avi Weissa już od lat 80 ub. wieku domagają się usunięcia katolickiego kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski, mieszczącego się w pobliżu nazistowskiego obozu zakłady.

  Maseczki – wiadomo. Zakrywają połowę twarzy. Ukrywają człowieka. Gdy odkrywamy o kimś nieprzyjemną, a skrzętnie ukrywaną prawdę, mówimy – maska opadła. Jednak kwestia maseczek w Polsce jest o tyle paradoksalna, że to właśnie nałożenie Polakom maseczek obnażyło nieprzyjemną prawdę. Prawdę mentalnego niewolnictwa.
  http://www.bibula.com/?p=116355
  https://www.glosgminny.pl/co-zawieraja-szczepionki-na-cv_19/
  http://www.glosgminny.pl/bp-zawitkowski-kazanie-o-panach-piastujacych-wladze-i-policyjnych-krukach-kazanie-jasna-gora/
  http://www.glosgminny.pl/dorota-rabczewska-w-przyplywie-szczerosci-ujawnia-swoje-znajomosci/
  http://wielodzietni.org/discussion/19922/kabala-chrzcielna


  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2020/07/sometimes-pictures-says-thousand-words.html

  https://pubmedinfo.org/2020/08/15/dobroczynny-paradoks-billa-gatesa-daje-bogatym-w-tym-samemu-sobie/

  https://www.bitchute.com/video/sAPNi8wBVshM/
  https://stevensperay.wordpress.com/2020/08/14/shadowgate-a-2020-documentary-of-the-shadow-government-deep-state-by-millie-weaver/

  https://stevensperay.wordpress.com/2020/07/12/the-truth-behind-the-masks/
  https://banned.video/watch?id=5f19b19a68370e02f295e71d

  wpolityce.pl/swiat/513474-waszczykowski-lukaszenka-wybiera-scenariusz-kaddafiego

 146. NyndrO said

  A nic. Co roku tworzę z Ciebie funkcję w Excelu. Nie przejmuj się.

 147. NyndrO said

  Plan jest taki, że po 10-ciu latach zrobię funkcję z funkcji i będziemy bogaci! Dziadek!!

 148. Boydar said

  Twierdzę że wątpię (- będziemy), nie dożyję. Nie, żebym się tym martwił, wręcz przeciwnie, to życie tutaj jest takie przewidywalne, nudzi misię, mam zwyczajnie dosyć. Szczególnie że, tak jak ten ich Mojżesz miał karmę że nie miał ujrzeć bo (było za co), to i ja mam, i też jest za co, i nic już nie zmienię. I cóż z tego że rozumiem, niewiele albo i nic nie jestem w stanie. I wcale nie dlatego że jestem stary, tylko dlatego że kara to kara. I tak się trochę cieszę, bo tych największych squrwysynów dopiero po tamtej stronie sprawiedliwość dopada. Może będę miał krótszy wyrok ! Może, a może nie, w zasadzie to należy misię kocioł. Ale Pan Bóg podobno ma litość nad idiotami.

  Muszę się jakoś pocieszać …

 149. NyndrO said

  ło jeny,jeny

 150. NyndrO said

  Ja to robię od 9 – ciu lat. Spokojnie.

 151. NyndrO said

  Nie mam pojęcia o Excelu; TO MUSI WYPALIĆ!

 152. Boydar said

  Co byś nie robił to ostrzegam Cię, że bawisz się starym dynamitem.

  Czasami, rzadko, zdarza się, że trafiam na własne komentarze sprzed lat, i włos misię na dupie jeży ! To ja napisałem ?!?! Ale dzisiaj napisałbym to samo, bo człowiek się nie zmienia, co najwyżej interfejs.

  Najbardziej mnie bawi kiedy wyobrażam sobie miny tych co czytają to wszystko w ramach obowiązków. A i Pana Gajowego mi trochę szkoda, On to ma zagwozdkę !!!

 153. NyndrO said

  Zasada jest prosta. „Jak zaglądasz do „Archiwum”, wypij gorzały i zapal se ćmika” – Sofronof

 154. Boydar said

  Robiłem porządki na działce. Znalazłem trzy flaszki nalewki, trzydzieści lat temu zakopałem … chyba się Ciebie posłucham, ale to dopiero jutro, dzisiaj muszę jechać.

  Na razie pa pa.

 155. Listwa said

  @ 141 NyndrO

  Wasza Wysokość spyta od razu ile ma w sam raz. Bo zamąci i pójdzie.

  @ 147 NyndrO

  O to chodzi. Mnożyć dziadka jak królika za wszelką cenę.

 156. Lotka said

  🙂

 157. Lotka said

  jeeeej … udalo sie….)))))))))

  Panie Gajowy, mam tak od wczoraj, przedtem tak nie bylo…

  Ostrzeżenie: potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa

  Firefox wykrył problem i nie wczytał „www.feedbucket.com”. Witryna jest źle skonfigurowana lub zegar systemowy ma ustawioną nieprawidłową datę.

  Certyfikat witryny prawdopodobnie wygasł, co uniemożliwia nawiązanie bezpiecznego połączenia. Jeśli otworzysz tę stronę, atakujący będą mogli przechwycić informacje, takie jak hasła, adresy e-mail czy dane kart płatniczych.

  Co zrobić w takim przypadku?

  Problem leży prawdopodobnie po stronie witryny i nie masz możliwości jego rozwiązania. Możesz powiadomić administratora strony o problemie.

  Więcej informacji…

  – nie wchodze dalej..
  – mialam wlamanie na poczte, to nie wiem czy zadziala i uda mi sie wyslac ten wpis,
  a nowego adresu@ nie moge zalozyc na zadnej przegladarce. probowalam na trzech.

  tak bardzo chcialabym z Panem pare slow zamienic, a tu nie ma jak.
  odezwe sie jeszcze jak uda sie…….:))))) juz nie moge sie doczekac …..:))))

  jeeeeeej……..)))

 158. Wielka Kopa Tatry said

  https://fightingmonarch.com/2019/09/12/the-air-force-is-full-of-satanists-rapists-child-molesters/

 159. Yah said

  Wszystkie idee i wszystkie działania Europejczykasą przepojone są jednym pragnieniem i jednym dążeniem: stać się niezależnym i samowystarczalnym, jak Bóg. W rzeczywistości w Europie panuje jedno bóstwo: nieomylny człowiek – człowiek-bóg. W luksusowym panteonie Europy nieomylny człowiek jest najwyższym bóstwem, reszta bogów jest jego pochodną lub odbiciem. Człowiek „nieomylny” dominuje w religii europejskiej, w filozofii europejskiej, w nauce europejskiej, polityce europejskiej i technologii europejskiej, w sztuce europejskiej oraz w całej kulturze i cywilizacji europejskiej. We wszystkim – Europejczyk, dumny, arogancko zadowolony z siebie i nieomylny. Mówiąc o tym, mam na myśli Europejczyka jako jego ideę

  Po drugiej stronie jest słowiański wszechczłowiek. Jego najwyższym ideałem, głównym celem jest braterstwo ludzi w Bogoczłowieku – Chrystusie. We wszystkich ideach i we wszystkich działaniach słowiańskiego wszechczłowieka można dostrzec jedną siłę powodująca działanie: miłość ewangeliczną – miłość wszechogarniającą. Ta miłość jest bowiem jedyną siłą, która przemienia ludzi w braci i jednoczy ich w powszechnym braterstwie. Nie ma takiego upokorzenia, na które nie zgodziłby się słowiański wszechczłowiek, gdyby miało ono przyczynić się do urzeczywistnienia powszechnego braterstwa między ludźmi. Nie ma takich prac i czynów, na które człowiek chrystusowy by się nie zgodził, gdyby tylko prowadziły do ​​celu: powszechnego braterstwa.

  Służenie każdemu człowiekowi i wszystkim ludziom ze względu na Chrystusa to największa radość dla słowiańskiego wszechczłowieka. Jego nieśmiertelnym pragnieniem jest ciągłe doskonalenie siebie poprzez Bogoczłowieka, zdobywanie Jego Boskich właściwości i pracę dla Bogoczłowieka całą duszą, całym sercem, wszystkimi myślami, ze wszystkich sił. Tutaj wszystko, co ludzkie, znajduje swoją nieśmiertelność w bogoczłowieczeństwie; tutaj Bogoczłowiek jest wszystkim , we wszystkim dla człowieka na całym świecie.

  Św. Justyn Popowicz ( Serbski)

  .https://3rm.info/publications/36250-tayna-evropeyskogo-cheloveka-i-slavyanskogo-vsecheloveka.html

 160. Boydar said

  Wysrać to się można wszędzie

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/aleksiej-nawalny-otruty-nowe-informacje-zdjecia-ze-szpitala-w-omsku/ywdt684,79cfc278

  Ale nie każdego żydoszkop aż tak hołubi, Ostatnim mi znanym był obywatel Selman.

 161. Boydar said

  Mniam ! Smaczny temat, do Wolnych Tematów jak ulał

  https://www.onet.pl/informacje/histmag/co-niegdys-jadali-nasi-dziadkowie-niektore-dania-moga-zaskakiwac/8968pk5,30bc1058

 162. seler said

  re: 128 Anucha

  dziękuwka 😉
  pozwolę sobie bez kropki pojechać ten


  =================

  Kwal i Miet – Ziomale
  przepraszam, mnie szie pomyliło, Kto Gdzie mieszkał 😉
  spotkamy szie, na pewno, hej 😉
  ==================

  Boydar – pomilczę
  tym razem…
  tą… tę
  tam, gdzieś tu były komentarze Twe,
  pewno przeoczyłem…
  a, widzisz
  a brat Wanderer
  piosenki Szczepanika zapodał,
  a Ty ?
  znowu zapalczywyś jest
  „wziętego” udając
  świętego, sorry
  ale i tak Cię
  lubię…
  [i bez wulgaryzmów]
  nawracam szie na
  dyplomację
  hej 😉

  dopisek
  147 NyndrO — cytat:
  „Plan jest taki, że po 10-ciu latach zrobię funkcję z funkcji i będziemy bogaci! Dziadek!!”
  —-
  kombinują, żeby porobić CAŁKĘ [pochodną funkcji]
  Gajówkę wysadzić i szie wzbogacić,
  oj, nie ładnie 😉
  brzydko 😉

 163. seler said

  Kabaret Potem – Kołaczkowska w konfuzji i Pieśń cygańska


  ______________

  no co ? no co ?
  ……no co ?
  😉

 164. seler said

  re: 157 Lotka

  nie ściemniaj abo szie nie bój ?
  Twój nick jest wymowny…
  tarczę sobie Lotka
  znalazłaś ?
  ci po
  radzę lekko i wymownie… weź szie
  najpierw wymasturbuj
  i uważaj na palce,
  szkoda by było,
  żeby szie
  złamał

  kto Cię nasłał ?
  diabeł ?

  [mnie w kartach wyszło, ale Ci Tobie nie powiem]

 165. seler said

  128 Anucha

  gitara, bądź skrzypce
  trochę dykty i może
  struny dwie, co
  wydobywają
  kilka nut
  i duszę
  też
  Ci melodię słów
  zapodają

  Anucha dziękuję Ci
  HEJ 😉
  .https://www.youtube.com/watch?v=qPP7zLhPTto&app=desktop

  Stwórca stworzył świat Słowem
  nie wiem czy była melodia
  nie było mnie przy tym
  ale nawet Cisza gra
  gdy… Prawda
  wychodzi
  na jaw
  jej

 166. revers said

  No szkoda ze w tym samym czasie w Rosji rowniwz CIA probuje sie przez ukrainska bezpieke SBU uprowadzic liderow Nowejrosji, w tym ostatnich swiadkow katastrofy Boeninga MH17 i postawic w sadzie w Hadze.

  http://www.donbass-insider.com/2020/08/20/fsb-arrested-people-who-tried-to-kidnap-a-leader-of-the-donbass-militia-in-russia-for-sbu/

 167. Ad. 40.
  Bolszewizm był kontynuacją imperializmu rosyjskiego. Zgadzam się z UWAGĄ, że Bolszewicka Rosja otrzymała Dużo Więcej od kapitalistycznego Zachodu niż Biała Polska. Bolszewicy odziedziczyli Wojenny Przemysł Rosyjski z Pełnymi Magazynami. Ważne jest to, że gdy w bitwie pod Orłem Budionny zdobył pociągi z nierozładowaną bronią aliancka to Lenin dał je z porzuconą bronią uciekającej armii Denikina, Kamelowi, który pobił nią Ormian i Greków, czyli że bolszewicy NOWOCZESNEJ broni nie potrzebowali. Z drugiej strony Anglicy SPRZECWILI SIĘ dostawom zdemobilizowanej broni niemieckiej do Polski, z takim skutkiem, że Bitwa Warszawska byłaby PRZEGRANA z powodu Braku Amunicji, gdyby nie pociągi z amunicją węgierską KILKANAŚCIE GODZIN PRZED BITWĄ.
  Zychowicz napisał dość grubą książkę PAKT PIŁSUDSKI-LENIN. Otóż według mnie odczytanie przez NARODOWCÓW WIELKOPOLSKICH na radzie politycznej w Rostowie Ultimatum Piłsudskiego było koniecznością wobec wypędzenia przez Denikina kozaków polskich w Doniecka i Jekatierinosławia (Dniepropietowsk). Poza tym Białorosjanie zachowywali się na tej Radzie agresywnie: KAKAJA POLSZA. Winę za Niezaproszenie na Radę darczyńców Białej Rosji ponosi osobiście Denikin, który został za to zrugany przez Sawinkowa.
  Skutek tego był taki, że wysłannicy Machno podpisali konwencję z Woroszyłowem o ZWROCIE DLA KOZAKÓW MIĘDZYRZECZA DNIEPRZAŃSKO-DONIECKIEGO, wobec czego w bitwie pod Orłem uderzyli oni na tabor kolejowy Denikina, zdobywając pociągi ze skarbami kilkuset rodów rosyjskich. Zdjęcie EUFORII Kozaków Polskich na wieść o tym Łupie miałem w komputerze, ale ZNIKŁO z innymi Niecenzuralnymi. Teraz musi je mieć FBI i ONZ.
  Po bitwie nad Niemnem Trocki musiał UWOLNIĆ Dzierżyńskiego, który Ze Stalinem SPRZEDAŁ Południową Mongolię nacjonalistom chińskim a Północną Mandżurię samurajom za najemników chińskich i japońskich, którym płacił Rokefeler przez Stalina. Gdy flotylla kozacka ze Skarbami Rosji przypłynęła do Odessy to byli tam już Chińczycy, wobec czego kozacy skapitulowali przed armią rumuńską. Na wersję, że TO SĄ SKARBY ŻYDOWSKIE ogłosiłem kilkakrotnie: Wszyscy Rosjanie, którzy utracili skarby pod Orłem mają się zarejestrować u mnie.

 168. Boydar said

  Najwyraźniej jest teraz na wujka zlecenie, może jakieś kwity mają się okazać na międzynarodowego żyda

  https://menway.interia.pl/historia/news-czy-hitler-byl-wegetarianinem-tak-ale-lubil-watrobke,nId,4640333#iwa_source=worthsee

  Ale to zdanie – „Hitler był wegetarianinem – tak jak ty” bardzo misię podobywuje, jest w nim głęboki sens. Mimo że nieprawda 🙂

 169. revers said

  Sieg Heil!

  Slowak zabity podczas interwencji Euroreichowej policji na lotnisku w Brukselii, Niech Zyje IV Euroreich Merkel i van Layne-owych.

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/belgia-smierc-slowaka-na-lotnisko-charleroi-skandaliczne-nagranie/4cqjkbe,79cfc278

 170. Inkwizytor said

  Na twiterze niejaki Sommer (redaktor Nczasu) i JewTuber wyraził pogląd, że Polska powinna przyłączyć Grodno w razie rozpadu Białorusi :)))

  Jacy ci mośki są kochani :)))) mili, zacni ludzie

 171. Yah said

  Ad 170

  Że tak takich su…..ów Ziemia nosi ….

  Cóż ilu tych narodowych przywódców było ? Jeden, drugi, trzeci czwarty …… ilu zostało ? Jeden…. dwóch.

  Tak jak Czetwierikowa napisała, nie może być, nie tyle ludzi, którzy są przeciw NWO, ale ludzi, którzy MYŚLĄ INACZEJ.

  Zaczynają od eliminacji myślących inaczej przywódców, później przyjdzie kolej na zwykłych ludzi.

  Ta fekedmia miała przede wszystkim sprawdzić ilu ludzi mysli czyli myśli inaczej niż nakazuje meinstream.

  Kluczem do przyszłości jest data 6 października 2020 roku oraz to co bedzie działo się w Rosji ( okładka The Economist).

 172. Za odmowę podania Komunii Świętej do rąk w diecezji tarnowskiej został ukarany przez biskupa kapłan – Najczcigodniejszy Ksiądz Piotr Świerczek. Jest poniewierany za to, że wierząc w realna obecność Chrystusa nie zgadza się na protestancko – żydowską formę obchodzenia się z Najświętszym Sakramentem.
  https://swietatradycja.wordpress.com/2020/08/22/kaplan-szykanowany-za-wiare-w-najswietszy-sakrament-diecezja-tarnowska-szykanuje-wierzacych-kaplanow/

 173. Ola said

  Szanowni Gajowkarze…..
  Wszechmogacy ma Was niewatpliwie w swojej opiece i wymodliliscie. Juz nie musicie nosic tych strasznych masek. Tutaj blizsza informacja 😂
  .https://www.youtube.com/watch?v=V5ksBST_0Pg

 174. wanderer said

  Dzis znow rozmawialem z rodzicami. I znow sie poklocilismy o tego cholernego wirusa. Rodzice niby swiadomi, samodzielni i zdrowi na umysle, ale dalej lykaja to gowno o niebezpieczenstwie i ilu to znowu osob zachorowalo. Chocby nie wiem jak racjonalne podawac im argumenty, nie sa w stanie zrozumiec ze telewizja ich tak strasznie oklamuje. Probowalem setki razy przez te cale dlugie miesiace, wykladalem prosto jak dziecku, przytaczalem fakty, opinie lekarzy, profesorow (skoro qrwa glupiemu synowi nie chca wierzyc), pokazywalem im zaklamanie mediow, to ze puszczaja filmy z innych tragedii sprzed wielu lat a mowia ze to teraz – nic. Nie sa w stanie pojac ze sa oklamywani, „no bo przeciez trzeba byc ostroznym, tyle osob zachorowalo i umarlo”. no wiec ja statystyki – ile osob umiera i na co – nic… dalej swoje. „No ale przeciez na Slasku i nawet u ciebie tyle zachorowan”…

  Te rzadzace skurwiele -niech im ziemia ciezka bedzie jak zdechna- zrobili wieksze spustoszenie niz na wojnie, podzielili rodziny, cale spoleczenstwa. Normalnych zdroworozsadkowych ludzi postawili w kat, wyobcowali. Zrobili z nich pariasow we wlasnym domu. Prawde zastapili klamstwem, szlachetnosc obluda, dobroc chwilowym zyskiem, milosc blizniego talmudyczna nienawiscia.

  Wierze, ze dobry Bog nie pozwoli by te zaklamanie i ucisk normalnych ludzi trwal wiecznie. Wierze, ze ta nikczemna budowla, jaka te sqrwysyny buduja dla nas runie i ich pochlonie, wierze ze Bog nam w tym dopomorze.To nie moze trwac wiecznie wiec i teraz tak sie stanie. Pytanie tylko, ile jeszcze ofiar normalnych ludzi te skqrwysyny poswieca w swoich niecnych celach.

  Nie wiem co mam robic. Czy nie lepiej juz nimi rozmawiac tylko o pogodzie, tym samym nie robic im przykrosci. Ale przeciez to nie sa w moich oczach infantylne dziadki ktore maja ograniczona mozliwosc pojmowania swiata. Oni dobrze rozumuja, ich zdolnosc pojmowania nie odbiega od tej sprzed lat, gdy ja i oni bylismy mlodsi. A jednak.. Te bydleta w ludzkiej powloce ktore smia nazywac siebie rzadem trafili sobie tylko znanym sposobem w najczulszy, dotychczas nie znany punkt podzialu rodzin i calych narodow. To nie bylo przypadkowe. Tylko rozsadek ktory kaze mi chronic rodzine nie pozwala mi powiedizec co powinnismy z tymi bandytami zrobic. Ale ten dzien nadchodzi, ludzie sa coraz bardziej swiadomi, coraz bardziej wzburzeni, a wtedy zadne Zaleszczyki im nie pomoga, nigdzie na swiecie sie nie schronia.

  „..Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?”

 175. NyndrO said

  https://www.tvp.info/49495068/boniecki-i-schudrich-chca-byc-z-bitym-dlatego-wsparli-bijacego-michala-sz

 176. revers said

  Batka o Polsce, tam nie rzada polacy, czyli przydal by sie Zukow, w likwidacji post pejsatego NKWD?

  .https://www.youtube.com/watch?v=wFtI5xyctiw&feature=share&fbclid=IwAR0KTT-JkY24D7lNSZ7O6ScD8uab_zeXaOg5LdwuiVH6m2XeXdgiUy3ctHY

  p. Boydar a co z pajakiem na srtychu z bialym krzyzem na tulowiu? szatanista, czy ponadczasowy architekt chrzecianskiego swiata, i chrzescianskich sieci?

  Tym bardziej ze rabije juz oficjalnie zdejmuja odpowiedzialnosc prawna z Margotow dewastujacych dobra organizacji pro life, zaslanaijacy sw. krzyze , do pajeczych krzyzy im daleko, jak i rabiejom …

  https://prawy.pl/110046-skandal-zydzi-chca-by-michal-sz-margot-wyszedl-z-aresztu-jest-poreczenie/?fbclid=IwAR1ly3ek7d1c9YX6DKgNj9r5rJ6apJhzsAKyfHI9v4Cmg2ByQrdMbPs1Ut8#.X0DB9Qu9Gis.facebook

 177. Wielka Kopa Tatry said

  173. Kocham bycie Szurem

 178. Wielka Kopa Tatry said

  Członkowie Polskiej Organizacji Handlu 🙂

 179. NyndrO said

  Kochane pojeby. Rozumiem, że przy wpierdolu w tym przypadku nie wypada kierować się płcią…

  .https://www.youtube.com/watch?v=Geh8bhiGQXU

 180. Korybut said

  Po cholerę poniektórzy zapóźnieni w rozwoju wołają: „Komuno, wróć!”. Przecież ta cholera nigdzie nie odeszła, jeno zmieniła kolorek z czerwonego na tęczowy i dalej prosperuje

  Ktokolwiek jej nie układa to wyboru za dużego niema jako że do1945 r polska literatura dziecięca praktycznie nie istniała.

  Tak się złożyło.W natłoku sybryjsko-powstańczo-prusko-martyrologicznych tematów zapomniano o literaturze dla dzieci.

  A może to było co innego,może zwyczajnie zabrakło talentów wszak wiadomo że „dla dzieci trzeba pisać tak jak dla dorosłych tylko że lepiej”.

  Nie należy zapominać że mówimy o kraju w którym wierszokletka Konopnicka ma status klasyka literatury.

  A że jako się rzekło polska literatura dziecięca zaczęła się wyłaniać z niebytu po 45 r, to potencjalnie każdy jej twórca jakoś był związany w ówczesną ideologią a w najlepszym wypadku z władzą.

  Mamy znakomitą literaturę dziecięcą i młodzieżową. Ot choćby Makuszyński, czy Musierowicz.

  Świetnie.Ledwie co 1100 lat nam stuknęło a my już mamy Makuszyńskiego i Musierowicz.

  A nie boi się pani że to tylko kwestia tego jak głęboko lustrujemy ?

  Bo jeśli zaczniemy od Hansa Kochanowskiego stypendysty Hohenzollernów, prześliźniemy się po homoseksualiście z kolaboranckiej familii Słowackim,

  zatrzymamy się na chwilę przy rodszyldowym utrzymanku i masonie Mickiewiczu,
  to może się okazać że nie mamy literatury.
  A niechby.Zulusi też nie mają i żyją.
  https://sigma.neon24.pl/post/157144,jaja-bzdyklaczy-xxii-czyli-zmiana-kolorku-komuny-na-teczowy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowa_Izba_ds._Ksi%C4%85%C5%BCek_dla_M%C5%82odych

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jella_Lepman

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Papuzi%C5%84ska

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ukasz_Wierzbicki
  https://arjanek.neon24.pl/post/156092,ala-ma-kota-a-autor-elementarza

  W przypadku niekończącego się serialu: otruć,uduszeń,wysadzeń oraz innych głośnych zamachów Putina na politycznych przeciwników również istnieje dyżurna fraza
  mianowicie „sakralna ofiara”.

  Autorem tej frazy zastosowanej z konkretnym kontekście jest Borys Bierezowskij.

  W dalekim 2004 roku w jego londyńskiej pustelni odwiedził go znany żurnalista W.Sołowiow i przeprowadził z nim wywiad.Rok 2004 był rokiem wyborczym i Bierezowski opowiadał jak zagrodzi Putinowi drogę do prezydentur.W tym celu (wedle Bierezowskiego) trzeba będzie dokonać „sakralnej ofiary”

  Szybko następujące po sobie wydarzenia roku 2004 i lat następnych pokazały jak skutecznie działa metoda „sakralna ofiara”
  Pierwszą,na szczęście niedoszłą ofiarą był Iwan Rybkin protegowany Bierezowskiego.

  Plan polegał na tym aby Rybkin został ostentacyjnie zamordowany z sugestią że dokonał tego najsilniejszy kandydat prezydenckich wyborów czyli Putin.

  Śledztwo w sprawie zbrodniczego zamachu wprawdzie miało nie wskazywać na konkretnego kandydata ale miało ustalić że faktycznie zabójstwo miało związek z kampanią wyborczą.Te ustalenia miały być podstawą do odwołania wyborów i zakazu ponownej rejestracji kandydatów z 2004 r w nowej kampanii

  W celu realizacji operacji „sakralna ofiara” Iwan Rybkin został uprowadzony i wywieziony z terytorium RF na Ukrainę.Tam był przez kilka dni przetrzymywany po czym pojawił się w Moskwie i wycofał swą kandydaturę.

  Długo milczał ale kiedy przestał (około 2011) opowiedział że życie uratowały mu ukraińskie specłużby które odbiły go z rąk porywaczy,bezpiecznie schroniły a następnie w eskorcie dostarczyły do Moskwy.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%8B%D0%B1%D0%BA%D0%B8%D0%BD,_%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD_%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

  Dziennikarz W.Sołowiow opublikował swój wywiad we włoskiej La Stampi.W 2004 stopień zliberalizowania rosyjskich mediów był taki że nie prześlizgnął by się zaden tekst nie po ich myśli.
  https://dni.ru/polit/2006/10/23/92343.html

  Jeśli prześledzić losy innych „sakralnych ofiar” którą zmordował Putin, można się szybko zorientować że tak jak w przypadku Rybkina koło każdej kolejnej kręci się ta sama drużyna :
  Bierezowskij, Litwinienko, Goldfarb, Maschadow

  PS
  Choć to nic pewnego ale z aluzji,wtrąceń i sugestii,
  Nawalny doznał zapaści na skutek stosowanie prochów i alkoholu jednocześnie.

  Śpiewak o Balcerowiczu: Już szykuje neoliberalny zamach stanu na Białorusi. Na Twitterze doszło do spięcia między Janem Śpiewakiem a Leszkiem Balcerowicze.

  Poszło o sytuację na Białorusi. Do sytuacji na Białorusi odniósł się m.in. były wicepremier Leszek Balcerowicz. „W socjalizmie niemal wszystko było państwowe.To skazywało społeczeństwo na zacofanie i dyktaturę. Odejście od socjalizmu musi więc oznaczać prywatyzację gospodarki. Ale dla narodowo- socjalistycznych hakerów to „wyprzedaż”.

  Ich wzorem jest de facto Białoruś Łukaszenki” napisał na Twitterze. „Marzy mu się powtórka z Polski i roku 1989, gdy na plecach robotników inteligencja doszła do władzy i zaorała polski przemysł, stocznie, sektor badawczy, kulturę, uniwersytety i usługi publiczne. Niedoczekanie!” stwierdził Śpiewak.

  Ps…Jaka inteligencja panie Śpiewak? Nie inteligencja tylko chazarskie mioty i cwaniaczki z PZPR, UB, SB, WSI, Berełe Lewartowy aka Geremki, Szechtery, Stoltzmany aka Kwaśniewskie, Szczynukowicze aka Komorowskie, itd…co to ma wspólnego z inteligencja?

  Polski przemysł wyprzedała żydokomuna wraz z uwłaszczonymi żydokomunistami, a nie polska inteligencja panie Śpiewak. Nie wierzę temu Śpiewakowi. Jego tatuś obsmarowywał Polaków w Czechach.

  Twierdził, że teza mówiąca o tym, iż Polacy zabili więcej żydów niż Niemców to… „oczywisty fakt historyczny, czy raczej – rzecz niezwykle prawdopodobna”.

  Umniejszał bohaterstwo Polaków, ratujących żydów twierdząc, że robili to dla pieniędzy. Podważył też tezę, że za przechowywanie żydów groziła zawsze śmierć. Twierdził, że częściej chodziło o więzienie czy tylko wysłanie do obozu koncentracyjnego.

  W wywiadzie z Najsztubem, gdy była mowa o roli żydów w strukturach powojennego aparatu bezpieczeństwa powiedział, że nie wie co robić z ludźmi, którzy o tym mówią, jak ich uciszyć. I to wszystko mówił profesor Żydowskiego Instytutu Historycznego, utrzymywanego z pieniędzy polskich podatników.

  Wprawdzie syn nie odpowiada za ojca ale wygląda na to, że po prostu rodzinka obstawia obydwie opcje. Bandyckie lata 90 te w Polsce, to coś co czeka Białoruś.

  A jak tacy jak chazarski śmieć i złodziej mgr po WUMLu Aaron Bucholtz aka Balcerowicz czy o szczurzym pysku złodziej Aaron Langman aka Janusz Lewandowski dorwą się do koryta to mafie, bandytyzm, korupcja będą nr 1 na Białorusi.

  Jak ich chazarski śmieć i złodziej mgr po WUMLu Aaron Bucholtz aka L.Balcerowicz sprywatyzuje to szybko wrócą do łowienia ryb i zbierania jagód w lesie. Ukraińcy już przejechali się na doradcy za miedzy. Zapomniałem, że ten chazarski śmieć i złodziej mgr ekonomii socjalistycznej po WUMLu Aaron Bucholtz jeszcze żyje i może Białoruś zamrozić na śmierć.

  Un musi siedzieć! do Wronek z nim i o szczurzym pysku złodzieju Aaronie Langmanie aka Januszu Lewandowskim ! Dlaczego Uni nie siedzą? Okradli miliony Polaków! Zasłużyli! Żydoliberały poczuły krew. Można będzie się obłowić na Białorusi. Obywatele tego kraju, to dla nich pestka.

  Niech się ratuje, kto może, bo skończą, jak Polacy za chazarów Aarona Buchotza aka L.Balcerowicza i czy o szczurzym pysku złodzieja Aarona Langmana aka Janusza Lewandowskiego. Oprócz Polski w innych krajach postsowieckich nikt nie miał chazarów Aarona Buchotza aka L.Balcerowicza i czy o szczurzym pysku złodzieja Aarona Langmana aka Janusza Lewandowskiego i lepiej na tym wyszli!

  Jedyny jego dobry wkład to Rysio Petru. To obnażyło głupotę wykształciuchów. Pomiędzy uczciwą prywatyzacją a rozkradaniem i wyprzedażą za marne lub prawie żadne pieniądze jest poważna różnica.

  Przypominam „wybitną tezę chazarskiego złodzieja o szczurzym pysku Aarona Langmana aka Janusza Lewandowskiego”, mówiącą, że coś jest „tyle warte ile ktoś chce zapłacić”.

  Istotne w tej tezie jest to kim jest ten „ktoś”. Ten pejsaty złodziej okradł Polskę, wspólnie z ziomalami Ukrainę a teraz wyciąga łapy po majątek Białorusi a jak ktoś mu wytyka złodziejstwo to wyją, że antysemityzm. Białorusini powinni unikać takiej transformacji i takich ekspertów jak chazarski śmieć i złodziej, mgr ekonomii socjalistycznej po WUMLu Aaron Bucholtz aka L.Balcerowicz.
  https://dailystormer.su/the-next-big-hoax-russian-opposition-dickhead-in-critical-condition-after-alleged-poisoning/

  Rusza konkurs na najlepszą kampanię public relations
  https://wyborcza.pl/1,75248,1630326.html

  Google Polska wybrało nową agencję public relations
  https://wyborcza.pl/7,156282,23418122,google-polska-zmienia-agencje-pr-to-kontrakt-wart-poltora-miliona.html

  Marketing w polityce – Artykuł
  http://www.marketingwpolityce.zgora.pl/artykuly/politycy3.html

  Tymczasem żydowi Nawalnemu znalezli cukrzyce i klopoty z tym zwiazane; nic nie jadl caly dzien i cisnienie powietrza mu dokuczyło.
  Wyslali go do Berlina na zyczenie rodziny.

  Niestety, opozycjonista Julian Assange nie ma takiego szczescia jak np. Snowden, czy Nawalny..

  opozycjonista Assange Jest bardzo chory i nie ma mowy o leczeniu ani hospitalizowaniu gdziekolwiek w USA czy Niemczech.

 181. Korybut said

  Amerykanie oficjalnie, publicznie przyznają , ze obrali Wenezueli prezydenta i oglosili Guaido prezydentem, bo US nue uznaje wolnych wyborow i nie podobało im sie , ze Maduro wygrał wybory.

  A wczesniej jeszcze, pamietam jak Polacy ubolewali nad biednym narodem uciskanym przez dyktatora Chaveza i …socjalizm.

  Nie zauważyli, ze po raz pierwszy Wenezuela dostała pieniądze za swoja własną ropę . Firmy amerykańskie kradną bezczelnie ropę i nie tylko nie płacą ale oczerniaja cały kraj o zly system zarządzania.

  Pamietam jak Chavez wygrał wybory – mimo, ze go Amerykanie porwali i zamknęli – to miliony ludzi obległo parlament i nie wpuszczali ani nie wypuszczali nikogo z publicznych budynków.

  I protestanci nie krzyczeli głupot, tylko nosili transparent: ‚Wszystkich nas nie zamkną’.
  Chaveza w końcu wypuścili.

  Polska opinia publiczna szalenie współczuła Wenezueli, ze ją gnębi dyktator Chavez. Ale byli i tacy publicyści, amerykanscy, którzy robili wywiady z tymi ‚biednymi’ ofiarami dyktatora. Ja pamietam te wywiady:

  Kobiety opowiadały, ze ich dzieci po raz pierwszy w życiu ujrzały ..doktora na oczy i ze wreszcie można było wszystkie chore dzieci leczyć w szpitalu.

  Można zrozumieć, ze Wenezuela jest daleko i dlatego do Polski nie dotarła wiadomość, ze nie wpuścili Wałęsy do Wenezueli bo władze powiedziały wprost, ze nie chca u siebie agentów CIA.

  Białoruś jest blizej, Warszawa tez , a jednak zdaje sie nie dotarła do wielu wiadomość ogłoszona wczoraj, ze Polska przeznacza 11 milionow euro na ‚edukacje’ na Bialorusi, (Latajace uniwersytety KOR-u?) bo tych niedokształconych ‚braci zza miedzy’ trzeba uczyć jak zostac amerykanskim milionerem w Minsku.
  (Na Bialorusi nie ma oligarchów, co bardzo martwi polskie ‘elity’.)

  Zdaje sie, ze nie dotarło tez, ze Unia przeznaczyła ponad 53 miliony euro dla bialoruskiej opozycji.
  Voila!

  Komisja Europejska przeznacza 53 mln euro na pomoc Białorusi – Unia Europejska – rp.
  https://www.rp.pl/Unia-Europejska/200819382-Komisja-Europejska-przeznacza-53-mln-euro-na-pomoc-Bialorusi.html

  Protesty na Białorusi. Donald Tusk o wydarzeniach na Białorusi: na co czekacie?! Miami Fakty
  https://miamifakty.com/protesty-na-bialorusi-donald-tusk-o-wydarzeniach-na-bialorusi-na-co-czekacie/
  Bedzie znow Czechoslowacja 1938? Jugoslawia 1991?: Kosowo?
  Polskie flagi w Grodnie? To niedopuszczalne – grzmi Łukaszenka – w Gospodarce.pl
  https://wgospodarce.pl/informacje/84073-polskie-flagi-w-grodnie-to-niedopuszczalne-grzmi-lukaszenka

  W Polsce bardzo kochamy obce interwencje. I historie Polski.
  Duda sobie przypomniał Krzyzakow i Konrada Mazowieckiego?:

  PiS znowu zrobił dobrze Trumpowi. Polska zrzekła się jurysdykcji karnej na rzecz Amerykanów – NCZAS.COM
  nczas.com/2020/08/18/pis-znowu-zrobil-dobrze-trumpowi-polska-zrzekla-sie-jurysdykcji-karnej-na-rzecz-amerykanow

  Ostatnim doradcą w jakichkolwiek wyborach prezydenckich mogą być Polacy.

  Polacy w ogóle nie powinni sie wtrącać do niczyich wyborów bo sami uprawiają kalectwo polityczne.
  Tymczasem, to w Warszawie jest centrum dowodzenia kolorowej rewolucji na Białorusi.
  Nie podoba sie Łukaszenka? A Duda sie podoba?

  10 milionów Polaków nosiło na rękach …’dyrektora’ UB , a na Ukrainie Polacy pomagali czynnie i na majdanie obalić prezydenta Janukowicza, Polaka z pochodzenia, i radośnie popierali Walcmana, a potem aktorzynę Zielenskiego, któremu tez niczego w korzeniach nie brak.

  Polacy pyskują na Bieruta, na Gierka i na swoja rodzine nazywając własnych rodziców i dziadków…komunistami.

  Polski wyborca wolałby sie (sit venia verbo) spuścić drutem kolczastym niz zagłosować na Polaka.

  PiS rządzi juz druga kadencje:
  Ponad 2 mln osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie – Biznes w INTERIA.PL

  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-ponad-2-mln-osob-w-polsce-zyje-w-skrajnym-ubostwie,nId,4270054

  Kierunek Wschód odc.15 OSTATNI BASTION. Białoruś? 7.08.2020r. Aleksander Jabłonowski, Maciej Poręba – YouTube
  .https://www.youtube.com/watch?v=MgLHxxhpByk

  Mińsk, Warszawa, wspólna sprawa! Grzegorz Braun – YouTube
  .https://www.youtube.com/watch?v=yceQMvHWzjY

 182. Anucha said

  Nie zdziwcie się!

  Jak wjadą razem z drzwiami , żeby przeprowadzić test.
  Lepiej mieć przygotowane ciepłe kalesonki, onuce i szczoteczkę.
  Internowanie do wiosny jak w banku.
  Kuźwa żeby mieć farta i trafić pod celę razem z Margot🤣

 183. seler said

  re: 174 Wanderer

  Bracie… wiem, że ubolewasz, tym bardziej że Rodzice szie męczą,
  zamiat odpocząć i cieszyć szie życiem, które Im pozostało…

  sataniści w ludzkiej powłoce są wyzuci ze wszystkiego,
  co Bóg stworzył… gardzą Nim, a nami nie będą ?

  kiedy mojej Mamie Adeli opowiadałem, jakie piekło już zaistnaiało,
  mówiła mi: – „synu, mnie już to nie interesuje, ja już jestem
  nogą jedną na tamtym świecie, a ty jak chcesz to zatańczysz”

  Bracie… wyzute z Człowieczeństwa pachołki szatana
  wymyśliły jak uderzyć, by nas pozbawić Relacji
  z Bogiem, z Rodziną, z Przyrodą, z Tlenem
  prawdziwą Wiarę zastępując religią
  kłamstwa, jakie by ono nie było

  Bracie… proszę, już Im nie opowiadaj o Rzeczywistości…
  [wiem, bo Cię nosi]… Przytul i do końca Bądź
  ICH SYNEM, bez względu na okoliczności…
  Jezus to wszystko WIDZI, chcieliby
  by był cały czas ukrzyżowany,
  ale zmartwychwstał podczas
  nienawiści plandemii…

  Trzymaj szie !
  pozdrawiam serdecznie 😉
  cygan

 184. Boydar said

  Pająk ma immunitet, najwyższego poziomu. Nigdy żadnemu krzywdy nie zrobiłem, i mam nadzieję że mnie też nie pomylą.

 185. Boydar said

  Jakby obywatel zamilczał nie tylko tym ale każdym innym też, to dopiero świat miałby pożytek.

 186. revers said

  Jak tu milczec jak plandemia dookola?

  Nawalnego to policzylem z 4 zespoly ratownicze przyjely z lotniska Tegel, w tym jeden z Bundewehry tak dla pokoju inaczej. Jeszcze wiecej kordonow policyjnych jak zwyklego smiertelnika.

  Sponsor tez jaksi koszerny z branzy filmowej niby dla pokoju i teczy „Cinema of Peace.”

  Prezdent pesjoszwabii Steinmayer dopiero sie odgraza „wyjasnieniem i odpwiedzialnoscia” ze kilka dywizji panernych z BEA sytemem wysle do Moskwy, lub na Syberie do Omska dla wyjasnien stanu zdrowia pulpilka demokracji. Ewentualnie zamknie wszystkie kurki na gaz i rope na jakis czas podboju syberii z zlozami gazu i ropy.

  Wczesniej na bezplatnych leczeniach byla w Berlinie Julia Tymoszenko co to na wozku inwalidzkim jezdzila w 15 cm szpilkach, bo nie mogla chodzic po wiezinnym leczeniu na Ukrainie.

  Oraz jeden z liderow Pussy Riot, co to w zespole tanczyl po oltarzach i kopulowal w publicznych muzeach.

 187. Adrem said

  Za Białorusią.

 188. Boydar said

  Nawalny żywy już stamtąd nie wyjdzie. Za dużo wie, kto płacił i za co. A sprawa jest ewidentnie przegrana; dobry świadek to martwy świadek.

  Że Putin go wypuścił to dowód, że nie ma takiej sprawy o której FSB by nie wiedziało dokładnie. Przestał być im do czegokolwiek potrzebny, tylko kłopot.

  Powinien Suworowa poczytać wcześniej, szczególnie rozprawkę o akwarystyce.

 189. Boydar said

  „… zastępując religią kłamstwa …”

  To niby kur’wa które to jest to kłamstwo !?!

  Łapać złodzieja !!!

 190. Peryskop said

  Coraz więcej puzzli pasuje do obrazka.

  Ewa Pawela o mas(on)eczkach

  Maska na twarzy to też symbol zagłady i podstępu – od rzekomo „ślepej” Temidy z przepaską na oczach, opasek u osób rozstrzeliwanych i wieszanych, u ich kata z kapturem, kamuflażu u przestępców oraz u żołnierzy dla ich bestializacji – aż po kosmetykę twarzy u niewiast, niestety.

 191. revers said

  papieskie na twiterze staje sie prawda bezobjawowa „Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu” – napisał Ojciec Święty.

  https://nczas.com/2020/08/22/papiez-franciszek-znow-szokuje-bog-nie-potrzebuje-by-go-chronic-to-slepy-fanatyzm/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink

  No coz, kosciol schodzi juz przed covidem nie do katakumb,a na i pejsate portalki spoleznosciowe, gdzie w razie czego usera mozna zbanowac lub ocenzurowac lub inna zdalna zdalnosc mszy swietej.

 192. Według Orwella, KTO RZĄDZI TERAŹNIEJSZOŚCIĄ TO RZĄDZI PRZESZŁOŚCIA A HISTORIA JEST KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI. Ja to poprawiłem, że według doktryny Konserwatyzmu Angielskiego to Kluczem do Przyszłości jest KAPITAŁ HISTORYCZNY, wobec czego trawestatorów Świętego Emeryka trzeba ścigać i karać jak Zbrodniarzy.
  UZGODNILIŚMY, że BAALOCHWALNIA-Bałwochwalnia nie pochodziła z planu Wspaniałego Krakowa Olimpiady, który został adaptowany do warunków Konopos-Aleksandrii. Według mnie Bałwochwalnia była PODZIĘKĄ Cyrusa Wielkiego za dostarczenie przez Polaków w wojnie Małoazjatyckiej Alpejczyków, którzy ZADECYDOWALI.
  Podczas MARATONU do Gdańska przybyła ateńska misja wojskowa. Misja czekała Przed Sypialnią Pana na Zamku Biskupim (?). Gdy Pan się obudził z poobiedniej drzemki to zapytał, DLACZEGO ATEŃCZYCY NIE SKADAJĄ MU HOŁDU? na co ci odpowiedzieli, że Właśnie Sposobią Się. Poselstwo Uprosiło Pana by Kaszubi nie atakowali Scytów PRZED pokonaniem przez tych dwóch armii perskich w Macedonii o sile 400 tysięcy żołnierzy, z czym Pan się Zgodził. Po uzyskaniu ZGODY Pana Ateńczycy zabili wracających ze Sparty „pohańbionych” posłów perskich, co spowodowało MARATON i SALAMINĘ.
  Ateńczycy odesłali tych posłów perskich do Sparty czekając na odpowiedź z Gdańska, gdzie ateńska misja wojskowa udała się Rzeką Wiados-Widawą, która NIE BYŁA ODRĄ, ale Kanałem Przemysłowym Sosnowiec-Bydgoszcz, zwaną wówczas WENEDĄ.
  Mamy to przykład Logiki jako PRZYCZYNOWSOŚCI historycznej czyli Determinacji. Ateńczycy zdając sobie sprawę z roli Gdańska poprzez Żelazo Gdańskie i BURSZTYN woleli Bić Czołem przed kacykiem nad Morzem Baala, aby mieć Wpływ na procesy Euroazjatckie. To powoduje pytanie, CZY PRZYCZYNOWOŚĆ ISTNIEJE; czy też jest Przejawem Determinizmu – w tym przypadku historycznego ??? oraz utrapione pytanie, i to wcale nie polskie, o Roli Polski jako Serca Euroazji.
  Paryski Rotszyld GROZIŁ POLAKOM a dyplomacja brytyjska Na Głowie Stawała, aby wyeliminować Polskę z Wojny Rosyjskiej, co oddawało Rosję Rotszyldom, którzy płacili Mauserom przez Lenina, z której to racji Piłsudski wydał tajny rozkaz Rozstrzeliwania Mauserów, co nazywa się Polskim Katyniem.
  Gdy cel brytyjski zdawał się być osiągnięty przez Embargo broni dla Polski to dosłownie w Ostatnich Godzinach przyszły pod Warszawę pociągi z amunicją węgierską a Afanasja Kapłan dokonała Zamachu na Lenina. Ukrainiec strofował mnie: PRZECIEŻ WIADZIAŁEM PISTOLET Z KTÓREGO STRZELAŁA. TO JEST BROŃ PROSTYTUTKI PARYSKIEJ, Z TEGO CZŁOWIEKA ZABIĆ NIE MOŻNA… – Ale wsadzić pod palto można, co uruchomiło syfilis.
  Gdyby Lenin dowiedział się o przybyciu pod Warszawę Amunicji Węgierskiej to by zarządził ODWRÓT, bo się bał Piłsudskiego, którego znał z rodzinnego domu, jak Diabeł Święconej Wody. Na skutek Klęski Trocki musiał UWOLNIĆ Dzierżyńskiego, który Ze Stalinem sprzedał Południową Mongolię nacjonalistom chińskim a Północną Mandżurię samurajom za najemników chińskich i japońskich, którym płacił Rokefeler przez Stalina: PRACOWAĆ, PRACOWAĆ POPĘDZA SAMORAJ.

 193. Głos Prawdy said

  Za Białoruś wziął się „szary kardynał światowego liberalizmu”. Lalkarz Tichanowskiej wyszedł z cienia ( to ten, który napisał scenariusz dla wszystkich kolorowych rewolucji)

 194. Enya said

  Pan Wanderer.
  Trudno mi sobie wyobrazić, że Pan kłóci się z rodzicami. Bo pamiętam Pana rozmowę ze mną, pamiętam Pana spokojny ton i coś, co każe mi myśleć o Panu, że jest Pan dobrym człowiekiem.
  Tutaj nieustannie mówi się o tym, że wirus jest zabójczy dla osób starszych. Pana rodzice mają prawo się bać. Patrzę zresztą na starsze osoby w środkach transportu publicznego, żar leje się z nieba, a oni noszą non-stop grube maski i lateksowe rękawice, ja na ich miejscu bym się ugotowała. Miną te upaly, Pana rodzice staną się spokojniejsi.
  Proszę im raczej okazać wyrozumiałość, spokojnie wytlumaczyć, że wirus ma kilka mutacji i ta w Europie jest raczej łagodna. Proszę im mówić, żeby dbali o siebie, gotowali sobie jakieś dobre jedzonko, spędzali czas na działce, bo świeże powietrze nigdy nikomu do tej pory nie zaszkodziło, żeby myśleli o tym, że kluczową sprawą jest dbanie o siebie, bo to wzmacnia układ odpormościowy, a osób w dobrej kondycji ten wirus nie atakuje.
  Niech Pan nie neguje faktu istnienia wirusa ani nie podnosi kwestii jego nieistotości, jeśli oni w niego święcie wierzą, raczej proszę wytłumaczyć rodzicom, że od prawieków świat jest pełen wirusów i bakterii , że od zawsze z nimi bytujemy i z tym Sarsem też się oswoimy.
  Proszę raczej wlać w ich serce nadzieję i otuchę. Pan to potrafi.:)
  PS. I niech pomyśli o tym, jakim jest Pan szczęściarzem. Ma Pan rodziców. Ja swoich nie mam już od wielu lat. Tatę straciłam, jak miałam 29 lat.
  Pozdrawiam serdecznie.

 195. wanderer said

  Enya,

  Dziekuje Pani za mile i cieple slowa.

  Zawsze staram sie byc opanowany i patrzec na zycie z optymizmem i spokojem.
  Ale jestem tylko czlowiekiem. Czasami irytuja mnie pewne rzeczy, szzczegolnie jesli, jak Pani widzi, dotycza moich najblizszych. Moglbym o tym nie pisac tutaj na lamach Gajowki, ale traktuje to jako swoisty katharsis
  Zreszta z kim moglbym sie podzielic z moimi przemysleniami?
  Pozdrawiam serdecznie.

  ps. mam nadzieje, ze u Pani wszystko w porzadku i odnalazla Pani rownowage i spokoj.

 196. Listwa said

  @ 190 Revers

  Franciszek apeluje do wszystkich modlących się. To tak w ramach budowy świata pokoju w jednej religii.

 197. Listwa said

  @ 188 Boydar

  Raczej wyjdzie. Będą pewnie waleta z niego robić.

 198. wanderer said

  Seler,

  Postaram sie zrobic tak jak napisales. Bede ich synem. Nie bede im sprawial przykrosci. Trudno, skoro lepiej i prosciej im zyc z tymi namordnikami – niech tak sobie juz zyja. Nic na to juz nie poradze. Nie chce aby kazda ze mna rozmowe kojarzyli z nieprzyjemnymi odczuciami. Widocznie nie sa w stanie pojac prawde.

  Pozdrawiam Cie serdecznie.

 199. Enya said

  Wanderer.
  Odnalazłam spokój i równowagę, to się zadziało po naszej rozmowie tutaj, także jestem Panu wdzięczna. Czuję się bardzo dobrze fizycznie. To sierpniowe ciepło służy mi, kocham polskie lato w jego zmienności, pewnej nawet kapryśności.
  Codziennie budzę się radosna i …. po skromnym śniadaniu zasuwam do roboty.:) Chcą nas znowu przerzucić na pracę zdalną, której nie znoszę, ale to ma być przeplataniec, więc jakoś to zniosę.:)
  Ależ proszę pisać, co Pan czuje. Jak Pan widzi, inni czytają, nie pozostaje to bez echa.
  Dobrej nocy życzę, Panu i Wszystkim.

 200. wanderer said

  Enya,

  Ciesze sie bardzo.

  Dobrej nocy zycze.

 201. Lily said

  Re 196; Listwa
  W Toruniu otwarto Park r.Rydzyka.
  Przemawiali p. Morawiecki i p. Kaczynski.
  INFRASTRUKTURA pod „Jedna swiatowa
  religie” gotowa.
  NWO.
  Jeden Swiatowy rzad = City of London.
  Jedna armia = NATO.
  Jedna religia = ?. Nich,kazdy sobie sam
  odpowie.

 202. Jack Ravenno said

  @174 WANDERER znam to i współczuję choć mi się jakoś udaje czasami przełamać jakąś barierę, ale niestety – na krótko. Ręce opadają i nie tylko ręce.Nic na to już nie poradzimy. Też mam nadzieję, że Król wróci po swoje a tę swołocz, która nam zgotowała przeszłe,obecne i przyszłe „rozrywki” po prostu wrzuci w piekło i śladu po skurwielach nie zostanie!

  Proszę dbać o siebie i najbliższych na tyle, na ile się da.

 203. wanderer said

  Stryj Andrzeja Dudy nowym członkiem rady nadzorczej PKP Cargo

  Nie mozna? Mozna!

  https://nczas.com/2020/08/22/stryj-andrzeja-dudy-nowym-czlonkiem-rady-nadzorczej-pkp-cargo/

 204. Listwa said

  @ 201 Lily

  Jaka religia i kto to robi?

  ,,Zakaz chrztu dzieci, kapłaństwo kobiet i tzw. homomałżeństwa’’ – to warunki, jakie Dunin stawia Kościołowi, by mógł istnieć”

  https://www.fronda.pl/a/zakaz-chrztu-dzieci-kaplanstwo-kobiet-i-tzw-homomalzenstwa-to-warunki-jakie-dunin-stawia-kosciolowi-by-mogl-istniec,149083.html

  Ale niech ona odpowie na pytanie, skąd się wzięła materia w kosmosie i w jaki sposób znalazła się w ruchu?
  To zawyje.

 205. Wanderer said

  Jack Ravenno

  Dziekuje.

 206. Anucha said

  Ostatnio pan Maciak , na swoim ponoć niezależnym portalu rzekł:
  Większość niezależnych mediów to zadaniowcy pod kontrolą służb.
  Czy jakoś tak.
  Jak zwał tak zwał , pewnie tak jest.
  Mój kolega Kazik zawsze mawia
  „ Nigdy nie wierz kobiecie
  i świeżakowi na śledczaku”
  I ja mu wierzę.
  Kazimierz poznał w swoim życiu dużo Dam a jeszcze więcej cel😀

 207. Boydar said

  Intencją było „nie wierz nigdy żydówce”

  .https://fwcdn.pl/ppo/52/00/1145200/430843.1.jpg

  Już tam on wiedział co pisze 🙂

 208. Boydar said

  Jeżeli obywatelka Dunin domaga się (204) zaprzestania chrztu dzieci, to znaczy się, że jest głupsza od najgłupszego goja. Nie znalazł się też wśród uczonych rabinów żaden, który by jej wytłumaczył, że obowiązek rozliczenia się z życia przed Bogiem nie jest warunkowany chrztem. Co więcej, brak chrztu całą procedurę poważnie komplikuje.

  Ciekawe jak nazywali się jej mamełe i tatełe wcześniej ? Kowalski ? Malinowski ? Rosenzweig ?

  Nie, to wcale nie jest ciekawe.

 209. Wielka Kopa Tatry said

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-bialorus-zaginal-11-sierpnia-jego-cialo-znaleziono-w-lesie-p,nId,4686842

  Nie wiadomo czy uczestniczył w protestach, ale na chama podciągniemy go jako ofiarę „reżimu” ta sama bajka co z korawirusem, poraził chłopa piorun – przyczyna zgonu koronawirus! Albo ten nawalony w Rosji…a „ludzie” to łykają beeeeee

 210. Boydar said

  W sumie sucho, bez słowa komentarza, i to gdzie – na Onecie

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/lukaszenko-polecilem-ministrowi-obrony-podjecie-ostrych-srodkow/jh8md5k,79cfc278

  Utalentowani oficerowie KGB potrafią wykorzystać nawet taką przypadłość jak odruch majenia bram

 211. Anucha said

  Panie Boydar żydówki to „nie damy„
  a „damy„
  Kolokwialnie tzn. chodzące zbiorniki na płyn ejakulacyjny. 😀

 212. Boydar said

  To by było zbyt pięknie, Panie Anucha. Niestety, mają znacznie poważniejsze zadania.

  Miłej Niedzieli życzę.

 213. revers said

  re196

  co by to nie bylo to bedzie to jedna swiatynia Salomona i Molocha w Jerozolimie.

  Szkoda jak w tym samym czasie jak papiez Franciszek zdalnie apeluje ze Boga nie ma, lub nie uzwac imienia Boga na daremno, w Syrii rozlegaja sie przy kazdym sepuku Alah Akbar.

  Ostanio 3 dzierci zginelo w Idlib od miny pulapki, nie mowiac ze wczesniej rosyjski eneral i dwoch syryjczykow, przy Alah Akbar zawolaniu.Cale Mali zostalow puczu wojskowym pod Alahem Wyzwolone i czesc Nigerii.

  W Gazie Plld. to samo IDE Wybranych nie zaluje bombek dla palestynskich cywilow podczas izraelskich nalotow bombowych.

  A w najjasniejszej odstawia sie ostatnich ksiezy katolikow od duszpasterstwa z powodu eucharystiii bezmaseczkowej i walki z koszernym covidem.

 214. Boydar said

  Stachursky wczuł się w rolę, a Krawczyk nie, choć też asior

  .https://www.youtube.com/watch?v=xP_3YOEsVxc

  .https://www.youtube.com/watch?v=Ux4SG1lCpJE

 215. Anucha said

  Żyda kupię 😀

  .https://wolna-polska.pl/wiadomosci/izraelczycy-produkuja-sztucznych-zydow-przeniesienie-handlu-ludzmi-na-nastepny-poziom-kevin-barnett-2019-04

 216. revers said

  Pan Stasiu M. „Niestety, to jest przerażająca rzeczywistość!”

  Co niektorzy komentatorzy klipu pana Stasia zbulwersowanii, tym ze co nie otworza linka na Netfilmie to najazad medialny lbtq, praz sie wszedzie jednostki tej samej plci lub tranwertyczne odmiany.

 217. Boydar said

  Żyda oddam w dobre ręce, duża ilość, hurt, detal, upusty dla stałych odbiorców, gratisy, promocje, odbiór własny, zwrot towaru – nie, proszę zutylizować zgodnie z przepisami a bezzwłocznie wydam świeży egzemplarz

 218. revers said

  W Szpitalu Nawalnego w Berlinie wiecej Policji jak pacjentow

  https://de.sputniknews.com/ausland/20200822327775101-berliner-polizei-ueberwacht-charit-gebaeude-wegen-nawalnys-hospitalisierung/

  Sam szef koszernego NGO „Cinema of Peace” Jaka Bizilj zadowlony z dealu, jak to by byl sam Marszalek von Paulus sprowadzony z Syberii po zwycieskiej bitwie pod Stalingradem.

 219. Ad. 121.
  KAMIEŃ TAMTEN PIĘKNY, CO STOI NA BRZEGU DANPARU.

  Nie wiadomo, co to DANPAR, ale Dunaj to po staropolsku każda Wielka Rzeka, którą był w tym wypadku DNIESTR. Gerard Labuda uważał, że Piękny Kamień to Kamieniec Podolski, ale Kamienic leży nad Smotryczem, który wielką rzeką nie jest a do Dniestru ma 30 km. Ja jednak na podstawie strofy Hervararsagi: LAS OGROMNY, – CO MYRKVIDR SIĘ ZWIE, – GRÓB ÓW ŚWIĘTY, CO W GOTÓW KRAJU LEŻY, – KAMIEŃ TAMTEN PIĘKNY, – CO STOI NA BRZEGU DANPARU… jestem skłonny uważać Piękny Kamień za Mohylew Podolski.
  Mieczysław II był skłonny oddać ów Piękny Kamień Bezprymowi, nazywając go BRATEM I SPODKOBIERCĄ WIELKIEGO KRÓLA, ale sprzeciwił się temu jego kanclerz Gisur nazywając Bezpryma BĘKARTEM, wobec czego ten Odjechał.
  Po bitwie z Puszczy Naddniestrzańskiej, która była po PRAWEJ stronie Dniestru, Bezprym uciekł do Węgrów, gdzie został przyjęty przez Emeryka. Ponieważ Mieczysław podążył z armią na Zachód wobec zagrożenia niemiecko-czeskiego to Bezprym opanował Piękny Kamień czyli Święty Grób przy pomocy Beli i podążył do Cesarza, któremu pozostawił syna Dytryka jako Zakładnika. Cesarz skłonił zaś do najazdu na Polskę Jarosława Mądrego, który opanował Wołyń i ruszył na Rzeszów, ale został zatrzymany przez Emeryka i Belę więc wycofał się do Za Bug.
  W tym czasie dołączył do Emeryka przybyły z Niemiec Bezprym, i obaj książęta wyruszyli na Kruszwicę, aby bronić jej przed familiantem Doliwów z Lublina Masławem z Płocka. Żadnego więc Marszu Emeryka Na Konstantynopol nie było, a został on wymyślony dla pozbawienia Węgrów funkcjonalności kapitału historycznego EMERYKA.
  Gdy przeczytałem w Rzeczpospolitej, że skarby Atamana Machno zostały zrabowane Żydom to ogłosiłem: KAŻDY RÓD ROSYJSKI, KTÓRY UTRACIŁ SKABY W BITWIE POD ORŁEM, MA SIĘ ZAREJESTROWAĆ U MNIE.

 220. revers said

  „Pretekst stanu wojennego

  Istnieje kilka bardzo oczywistych powodów, dla których globalistyczna kabała Nowego Porządku Świata podejmuje bardzo poważną misję, aby każdy naród ogłosił stan wojenny.

  NWO od dawna planuje wiele inicjatyw, w których „pandemia” koronawirusa zostanie wykorzystana jako pretekst do przeprowadzenia działań legislacyjnych.

  Medyczny stan wojenny może z łatwością zapewnić ochronę dla wielu poważnych działań dyktatorskich, co pozwoliłoby również rządom na przeniesienie na siebie władzy, której nie posiadają.

  Na przykład zalegalizowanie ogólnoświatowego obowiązkowego systemu szczepień przeciw grypie może być znacznie łatwiejsze do osiągnięcia w wyniku globalnej katastrofy zdrowotnej.”

  https://www.odkrywamyzakryte.com/koronawirus-to-pretekst-do-stanu-wojennego/?fbclid=IwAR0FJArD9NINIGMw5XbuYtIcSVt3Yn9a5PgsDW9_bONM89jfA9GesmuNDrs

 221. Anucha said

  Minister finansów Kościński rok przed plandemią namawiał do rezygnacji z muszelek.
  Jednym z argumentów były zarazki i wirusy na muszelkach.
  Ale biali murzyni bronią muszelek jak niepodległości ( oczywiście są to zwolennicy teorii spiskowych)
  Trzeba kopać pod gruszą i zanieść do Kościńskiego , za niedługo będzie można zrobić tylko naszyjnik.

  Zakopywanie to też ryzyko.
  Pisałem kiedyś jak te zadanie właściciel 100 tys. $ powierzył ojcu.
  Po latach ojciec z alzheimerem kopie z synem do dzisiaj 🤣🤣🤣

 222. Ad. 216. PRZERAŻAJĄCA PRAWDA

  W książce HITLER BYŁAGENTEM BRYTYJSKIM jest podana masońska Struktura Władzy: Królewięta rządzą pedofilami, pedofile pederastami, pederaści masonami a masoni Jurysdykcją, Policją, Wojskiem i Nauką. J., P., W. i N. Są zaś AWANSOWANE przez Pedofili, o których wiedzy nie mają, wobec czego muszą się Podlizywać Pederastom jako skoneksjonowanym z Pedofilami.
  To jest Świat z żydowskiego haremu największego wampira seksualnego Augusta Mocnego, którego Dziedzicami są Rotszyldy. Nowojorski holokaustyczny działacz finansowy wypowiedział się: GDY PRZEJMOWALIŚMY ROSJĘ TO DO ROTSZYLDA NALEŻAŁO PÓŁ ŚWIATA A TERAZ JESTEŚMY TAK BOGACI JAK ROTSZYLDY. Bogactwo Rotszyldów pochodzi z Rzymskiego prawa finansowego HOLDINGU, który można nazwać Niewolnictwem Finansowym czy TALIBIZMEM.
  Unia Europejska jest holdingowym Folwarkiem Rotszyda, który kupił Polskę od Braci Kaczyńskich za miliard dolców – co analfabeci polityczni nazywają PRZERAŻAJĄCĄ RZECZYWISTOŚCIĄ i szczekają na Faszystów Keynesa i Paderewskiego, którzy zaatakowali SKUTECZNIE Rotszylda i Rokefelera, których wybronił Stalin nakazując komunistom francuskim: WROGÓW NAZYWAJCIE FASZYSTAMI.

 223. Kwal said

  A poczytajcie to….ścierwo PIS-owskie…co na to Dupa i Gądecki ?
  https://nczas.com/2020/08/23/lodzki-kurator-oswiaty-obnazyl-prawdzie-oblicze-ruchu-lgbt-zostal-odwolany-przez-szefa-men/
  https://nczas.com/2020/08/23/lubnauer-poczula-krew-domaga-sie-dymisji-kolejnego-kuratora-oswiaty/

 224. revers said

  Polin S.z.o.o. czyli panstwa sprywatyzowane wg. nowego porzadku swiata

  czyli nowoczesne niewolnictwo, za miske ryzu jak to okreslil guru ministrow Mateusz M. , historyk i banksters Duetche Bank …

 225. NICK said

  Niezawodny RAM.
  https://ram.neon24.pl/post/157143,wlochy-zabieraja-sie-za-masowe-internowanie-pozytywnych

 226. Yah said

  W nowej rzeczywistości jako pierwsi pójdą do przemiału , jako osoby zbędne – lekarze, politycy, duchowni, wojsko i policja, w takiej właśnie kolejności.

  Do lekarzy to dotarło stąd dwugłos w WHO w sprawach kwarantanny. Ale WHO to WHO, natomiast reżyserzy nowej rzeczywistości, to ktos zupełnie inny.

  Kiedy celem jest ograniczenie dostępu do taniej i skutecznej opieki medycznej, to po co komu lekarz. Kiedy są tele porady i e-recepty, a tzw. wywiad medyczny jako sposób postawienia diagnozy odszedł do lamusa to lekarze jako przedstawiciele handlowi bigpharmy są przeciez niepotrzebni.

  Następnie decyzje polityczne podejmowane przez sztuczna inteligencję ( patrz zmiany w prawie Federacji Rosyjskiej) uczynią zbednych polityków na wszystkich szczeblach – do nich to jeszcze nie dociera. Nie dociera z tego względu, że dobiera no ich na zasadzie – najgłupszy z głupich, najbardziej dyspozycyjny z dyspozycyjnych, najbardziej pazerny z pazernych, najdumniejszy z dumnych.
  Oni cały czas sądzą że są super inteligentni, niezastąpieni , a za działania wprowadzania nowej rzeczywistości zostaną na pewno nagrodzeni.
  Nagroda będzie, ale nie taka jaka sobie wyobrażają.

  Duchowni wszystkich wyznań są potrzebni dopóty, dopóki nie zostanie wprowadzona jedna religia i jeden bóg – antychryst.

  Policja i wojsko będą potrzebna do momentu, aż kontrola i oddziaływanie na psychikę tłumów będzie takie, że tłum sam siebie będzie pilnował, a jak trzeba to i eksterminował pod dyktando telewizora.

  Tak więc ostatecznym celem lekarzy, polityków, duchownych , wojska i policji jest to, że trafią pomiędzy ten, prześladowany przez nich tłum. A co powiedzą w telewizorze? Jak telewizor każe traktować byłych lekarzy, polityków, duchownych, żołnierzy i policjantów ?

  To jedna z wielu niespodzianek nowej rzeczywistości, która w mniemaniu wprowadzających ja baranów ma być dla nich ekorajem wolności, a będzie piekłem …. dla wszystkich.

  Tzw. druga fala to eliminacja osób myślących inaczej, jak napisała Czetwierikowa.

 227. revers said

  Nie wiadomo czy hoax z Navalnym, to nie mistyfikacja akcji pod nowa fale majdanu w Minsku, nielegalnych protestow przeciwko Lukaszence w Minsku, uderzenie w os Minsk – Moskwa pejso-zachodnich NGO i sluzb.

  Minsk na zywo na RT

  Jednoczesnie w Parzyu nagle przebiegaja pokojowe demontracje „zoltych kamizelek”, o ktorych wspominal batka, a ktore to kamizelki po selekcji i stosownych oplatach z uczestnictwo przeminily sie w pokojowe przejscia ludu Paryza nie mal ze w objeciach policji w kordonie humanitarnym.

 228. NICK said

  Yah.
  Słuchaj bracie.
  TO co nazywasz lekarzami.
  To jest NIC.

 229. Yah said

  Wiem Panie Nick. Paru lekarzy kraju jest. Paru.
  Reszta to handlarze.

 230. NICK said

  Piszcie zatem cokolwiek.
  Okażcie się Prawdziwymi.
  Ostatnia szansa… .

 231. NICK said

  A co ja TU wykładałem?
  Także o szczepionkach?
  ech… .
  O tzw. „czasie”?
  O katakumbach?

  Nie macie katakumb,
  nawet ich.

 232. Yah said

  Ad 227

  Widocznie na tzw. Zachodzie znów do głosu doszła partia wojny światowej. No bo to co się dziej na Białorusi, to kolejna próba wywołania lokalnego konfliktu zbrojnego, który może ogarnąć cały świat wywołując tak długo wyczekiwany reset gospodarczy.

  Dla maluczkich dwie drogi :
  – konanie po tzw. szczepionkach;
  – śmierć w konflikcie zbrojnym.

 233. Boydar said

  Kurator Wierzchowski Grzegorz swoją życiową rolę właśnie odegrał. Bez względu na przyczyny, powody czy motywacje – chwała mu za to.

  „rzeczy nie nazwane nie istnieją”

 234. NICK said

 235. Boydar said

  @ Pan NICK

  I tak miał szczęście, że go nie ukrzyżowali. Wszystkim to wisi kalafiorem.

  Może tylko sprawcom i kalifaktorom nie, już nie pośpią.

 236. Anucha said

  Panie Boydarku
  Co z tymi kalifaktorami.
  Może Pan rozwinąć temat.
  Do michy mu pluli?

 237. wanderer said

  Oo!… Jaki piekny tekst hymnu.

  Zgadnijcie jakiego „panstwa”:

  „Tak długo jak istnieje żydowska dusza…

  Pragnie ona postępu w kierunku Wschodu

  Nasza nadzieja nie została jeszcze zrealizowana

  Tysiącletnie marzenie na naszej ziemi

  Ziemia Syjonu i Jerozolima

  Niech drży ten, kto jest naszym wrogiem.

  Niech wszyscy mieszkańcy Egiptu i Kanaanu drżą…

  Niech mieszkańcy Babilonu będą przerażeni

  Żeby unosząc się w swoim niebie

  Panika i terror z naszej strony

  Kiedy wbijamy nasze włócznie w ich piersi…

  A my widzimy ich rozlew krwi

  A ich odcięte głowy

  Wtedy będziemy narodem wybranym przez Boga.

  Gdziekolwiek Bóg tego chce.”

  Calosc tutaj: https://zakop999pl.neon24.pl/post/157163,przellumaczony-na-jezyk-gojow-tekst-hymnu-izraela

 238. Boydar said

  Nie na tą etymologię Pan Anucha zerknął. Ja prościejszy jestem.

  Generalnie, „w etnolekcie śląskim kalifaktor (kalfaktor) to górnik pracujący na powierzchni, wykonujący prace pomocnicze” (to jaki z niego górnik ?) I to jest przyczynek „naukowy”. Ale są jeszcze inne, np. pochodzące z literatury. I tam kalifaktor oznaczało niekiedy fałszywie świadczących, przyczyniających się czynnie do stanu nieprawdziwości i to bynajmniej nie bajkowej. Przeważnie jednak pojęcie odnosiło się do osób pełniących funkcję jak gdyby „z urzędu”.

  To jest klimat, także języka polskiego i składowych.

 239. Anucha said

  Ad:237

  Nie , no w takich przybytkach kalifaktory garami rządzą.
  To byłem ciekawy.
  Temat znam z autopsji Hahaha

 240. seler said

  re: 236 Anucha

  …bo kalifaktor w więzieniu to pomocnik kucharza,
  zapodaje pokarm pod cele, wsypuje „zupę” do dołana,
  a na platery coś, co szie nazywa „drugim daniem”,
  bo kiedy mnie zawinęli, to stawka żywieniowa
  wynosiła ok. 4 PLN na dobę, …tak, na dobę
  w latach 2000-2005 i była podejrzana
  lekko zabejcowana ciecz zwana
  „herbatą” bez cukru lana
  do kubana raz na cały
  dzień… Boydar
  nie wie, bo nie
  kiblował jeszcze, ale „świat” stoi przed nim otworem,
  tym, z oka odbytu lucyferem… szie dowie,
  kiedy zaprotestuje przed zaszczepieniem – no, hej 😉

  dla Ciebie

  Chris Norman – Living Next Door To Alice / Oh Carol (Zakopane, 31.12.2019)
  .https://www.youtube.com/watch?v=RAWToarM78I

  dopisek – film PL „Symetria” jako cały
  usunięty z YouTube

 241. Boydar said

  Ano rządzą, nie ma śmiacia.

 242. awkzim said

  Ad 233
  Podziwiam rożnego rodzaju pożytecznych idiotów. Co mamy – dwie wrzutki, a właściwie trzy, Prezesa:
  – LGBT;
  – hajlujący idiota;
  – podwyżki urzędników.
  Skutek. Jak wspomniałem większość pożytecznych idiotów łyknęła tematy jak młody rekin, a problemy poszły precz:
  – deficyt 100 mld PLN, a miało być zero;
  – inflacja ponad 4,0 %.
  Gratuluję inteligencji.

 243. Anucha said

  Seler dzięki za piosenkę
  Bardzo lubię słuchać Chrisa i zespół „ Smokie”

  Ćwierć wieku przed filmem „Symetria” , pisałem swój scenariusz w Białołęce .
  Hahaha

 244. Boydar said

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-marsz-nowej-bialorusi-w-minsku-wielotysieczny-tlum,nId,4686983

  Nawet jakby podzielić przez cztery, to znaczy się unych jest tam w ch’uj, proporcjonalnie nie mniej niż u nas. A może nawet więcej, i całkiem nieźle zorganizowani. Trzeba by policzyć, sto tysięcy z pięciu milionów to jakieś dwa procent, nie, to jednak mniej, dużo mniej.

  No cóż, Bat’ka, tylko roundup, bo jak nie to za chwilę Ci cała Białoruś tym chwastem zarośnie. I to ja mówię, wróg Monsanto, no koniec świata …

 245. Wypisałem w Google hasło: Forum Historyczne Magna Polonia i przeczytałem: STRATA PIENIĘDZY I STRATA CZASU

 246. NICK said


  I tyle.

 247. NICK said

  Listwa.

  Gdziekolwiek.
  Piskorski głoso-WAL.
  Na Trzaskowskiego.

 248. revers said

  re244

  Lawrow mowi o scenariuszu wenezuelskim na Bialorusi.

  Putin przestrzega Merkel i Makrona zeby nie mieszali sie do Bialorusi.

  https://www.thelibertybeacon.com/putin-warns-merkel-macron-to-not-interfere-in-belarus-video/

  To samo Merkel przestrzega Putina zeby nie mieszal sie do spaw Bialorusi.

  Za to demonstaracje juz pod palacem prezydenckim …

  Batka z kalachem chodzi, widac chlop z bronia, nie z teczowymi flagami i kilku snajperow strzelajacych w plecy z hotelowego okienka jak w Kijewie.

 249. NICK said

  Przed sobą mamy etap drugi.
  Trzeci?
  Kiedy?
  Za rok.

  Rozkrok.
  Nie chce misię pisać.
  Ja.
  Wisła.
  Seler. WON!

 250. NICK said

  Klub Rzymski, Reversie.
  Klub.
  Możesz nie lubić.
  Więc lub.

 251. Adrem said

  Krótko i węzłowato…

  „Siergiej Ławrow: Na Białorusi są siły, które chcą zrealizować scenariusz ukraiński
  Świat
  Dzisiaj, 23 sierpnia (18:00)

  Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w niedzielę 23 sierpnia, że na Białorusi są siły, które próbują sprowokować tam rozlew krwi i zrealizować scenariusz ukraiński. Zdaniem szefa rosyjskiej dyplomacji na Białorusi widać oznaki unormowania sytuacji.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-siergiej-lawrow-na-bialorusi-sa-sily-ktore-chca-zrealizowac-,nId,4686990#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 252. seler said

  re: 249 NICK

  wybździł —> „Seler. WON!”
  ———

  masz coś do mnie cwelu ?

 253. revers said

  ad251
  Lukaszenko z kalachem, juz nawet Gorbi przejal sie Lukasznkiem ze za poozno Lukaszenko wyszedl do robotnikow … . No a Gorbi swiety kacyk, wpuscil lisa do kurnika wschodnioeuropejskiego, po Bialorusi, to po Rosji.

  Jeszcze w ramach Chrabtrowska odkroja wschodnia Syberie, i Rosja za Uralem z kawalkiem stacji kosmicznej sojuz.

 254. Adrem said

  No cóż, sytuacja może się stać napięta całkiem niespodziewanie…
  https://demotywatory.pl/5018931/Mam-nadzieje-ze-nasi-nie-odbijaja-zadnych-kapliczek-przy

 255. Zdzicho said

  Czy to już ten czas, żeby ludzkość wzieła władzę w swoje ręce i ukamieniowała wszystkich banksterów i ich polityków. Myślę, że to się tak skończy. Dotyczyć to będzie wszystkich krajów. A …. może ktoś zna te Słowo/ -a Boga, które wyłączają czarnogłowych. Zatrzymują te bioroboty w bezruchu na wieczność. Myślę, że ich Stwórca musiał tym bezdusznym mordercom zainstalować takie hasło wyłączające część funkcji i zapewne też ich wszystkie funkcje życiowe. Jeżeli my ludzie ich sztucznie stworzonych nie wyłączymy, to oni nas wszystkich wykończą. Tak są jak widać zaprogramowani. Wszystko zmistyfikują i nawet najbardziej pozytywne inicjatywy zniszczą. Teraz drukując lipny pieniądz bez pokrycia chcą zadłużyć wszystkie kraje, np. poprzez kolejny lockdown, stając się ich jedynymi właścicielami. I depopulując – zabijając wszystkich, których uznają za niepotrzebnych. I zrobią poprzez 5G czy 6G oraz wszczepienie ludziom czipów pełny monitoring. A może już czas dać dyla do tzw. WARÓW. Ukryć się przed tymi robokopami, albo raczej robakopami. Kilkaset rodzin po jednej stronie i ich wg nich jedyne prawo do druku pieniądza, a po drugiej stronie kilka miliardów ludzu. Kto wygra???

 256. Jakis Tam Czlowiek said

  Dostałem to z https://t.me/prawica – sprawdziłem, prawda. Zgodnie z prośbą podaję dalej.

  ———————-
  Przekazuję to po polsku, bo to ważne, a nie widziałem żeby gdzieś w polskim Internecie była ta informacja. Wielka prośba – przekaż to dalej!

  Na początku lipca 2020 amerykański uniwersytet Yale przeprowadził na 4000 uczestników badania, których celem było ustalenie jak efektywne są różne metody przekonywania do zaszczepienia się. Co ciekawa badania te zostały zgłoszone do bazy testów klinicznych, chociaż nie są próbą żadnego środka medycznego, a raczej klasycznym badaniem na grupach fokusowych jakie np. prowadzą agencje reklamowe sprawdzając jaki slogan czy reklama będą najbardziej efektywne.

  Badanie polega na tym, że uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, z którch jedna otrzyma przekaz o karmieniu ptaków (grupa kontrolna) a kolejna podstawowy przekaz o korzyściach zdrowotnych szczepień (grupa odniesienia). Ten sam przekaz o korzyściach ze szczepień otrzymają również pozostałe grupy, ale każda z nich otrzyma następujący, dodatkowy przekaz:
  – wolność osobista – przekaz, że Covid-19 ogranicza wolność osobistą i działając wspólnie by osiągnąć wysoki odsetek zaszczepionych społeczeństwo może zachować wolność osobistą.
  – wolność ekonomiczna – przekaz, że Covid-19 ogranicza wolność ekonomiczną i działając wspólnie by osiągnąć wysoki odsetek zaszczepionych społeczeństwo może zachować wolność ekonomiczną.
  – własna korzyść – Covid-19 jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia, także jeśli jest się młodym i zdrowym, zaszczpienie się jest najlepszym sposobem zapobiegnięcia temu, że samemu się zachoruje.
  – interes społeczny – Covid-19 zagraża zdrowiu naszych bliskich (osób, które kochamy). Im więcej osób sie zaszczepi na Covid-19 tym mniejsze ryzyko, że nasi bliscy zachorują. Społeczeństwo musi wspólnie działać i wszyscy powinni się zaszczepić.
  – korzyść ekonomiczna – Covid-19 powoduje chaos w gospodarce, jedynym sposobem na wzmocnienie gospodarki jest wspólne działanie by jak najwięcej osób się zaszczepiło.
  – nacisk społeczny – poczucie winy – ten komunikat dotyczy zagrożenia, jakim Covid-19 jest dla zdrowia rodziny i społeczności badanego. Najlepszym sposobem aby ich ochronić jest zaszczepienie się i społeczeństwo musi działać wspólnie by dostatecznie dużo ludzi się zaszczepiło. Następnie prowadzący prosi badanego by wyobraził sobie poczucie winy jakie będzie odczuwał będąc niezaszczepionym i roznosząc zarazę.
  – nacisk społeczny – wstyd – ten komunikat dotyczy zagrożenia, jakim Covid-19 jest dla zdrowia rodziny i społeczności badanego. Najlepszym sposobem aby ich ochronić jest zaszczepienie się i społeczeństwo musi działać wspólnie by dostatecznie dużo ludzi się zaszczepiło. Następnie prowadzący prosi badanego jak będzie się wstydzić (embarassed) będąc niezaszczepionym i roznosząc zarazę.
  – nacisk społeczny – gniew – ten komunikat dotyczy zagrożenia, jakim Covid-19 jest dla zdrowia rodziny i społeczności badanego. Najlepszym sposobem aby ich ochronić jest zaszczepienie się i społeczeństwo musi działać wspólnie by dostatecznie dużo ludzi się zaszczepiło. Następnie prowadzący prosi badanego by wyobraził sobie gniew (anger) jaki będzie odczuwał jeśli się nie zaszczepi i będzie roznosił zarazę.
  – wiara w naukę – ten komunikat będzie zawierał informacje jak to zaszczepienie się na Covid-19 jest najskuteczniejszą metodą chronienia swojej społeczności. Szczepienia są oparte to / poparte przez naukę. Jeśli ktoś się nie szczepi, to oznacza, że nie rozumie jak przenoszą się choroby i ignoruje naukę.
  – nie-odwaga – tu badani dostaną komunikat o tym, że strażacy, lekarze i pracownicy medyczni z pierwszej linii są odważni. Ci, którzy się nie szczepią na Covid-19 nie są odważni.

  Po przekazie będą mierzone następujące parametry, o które prowadzący wywiady będą pytać badane osoby. Najważniejszy to chęć zaszczpienia się na Covid-19 w rozbiciu na to, czy badany będzie gotów się zaszczepić 3 czy 6 miesięcy po tym jak szczepionka będzie dostępna – czy wcale. To dość oczywisty cel tego badania. Ale drugorzędne mierzone parametry też są ciekawe:
  – zaufanie do szczepionek
  – chęć do przekonywania innych do zaszczepienia się
  – lęk przed nie zaszczepionymi (mierzony jako odpowiedź na pytanie czy badany będzie się czuł dobrze z tym, że ktoś nieszczepiony będzie odwiedzał jego znajomego w podeszłym wieku)
  – Społeczna ocena tych, którzy się nie zaszczepią – cztery parametry: czy są godni zaufania, czy są samolubni, czy da się ich lubić, czy są kompetentni.

  Tu źródło:
  https://clinicaltrials.gov/ct2/show/study/NCT04460703

  Badania przeprowadzono na 4000 pełnoletnich rezydentów USA. Wyniki mają zostać opublikowane, ale na razie nie zostały.

  Dlaczego to ważne? Bo zapewne na tym i innych badaniach opierać się będzie nacisk propagandowy, któremu my również zostaniemy poddani. Jest to więc szansa by z góry przygotować siebie i najbliższych na takie oddziaływanie propagandowe.

  Z tym, że w USA, gdzie duża część społeczeństwa jest (na ich szczęście) uzbrojona nie da się przeprowadzić przymusowych szczepień bez strzelanin, stąd potrzeba dużego wysiłku propagandowego i zadbania by liczba odmawiających szczepionek była jak najniższa. W Polsce i w ogóle w Europie obawiać się można ordynarnego przymusu jednak i on będzie poprzedzony kampanią prania mozgów (i tak już ogłupionych całą propagandą strachu i wymogiem noszenia bezsensownych „maseczek”).

 257. Ural said

  Przesilenie chyba już nastąpiło
  ale tydzień temu sprawy nie wyglądały dobrze.Zeszłoniedzielny miting zwolenników Łukaszenki z jego wystąpieniem wedle speców od socjotechnicznych sztuczek, wypadł fatalnie .Łukaszenko był sztywny,nienaturalny po prostu beznadziejny.Odbywająca się w tym samym czasie akcja opozycji przyćmiła miting tak pod względem liczebności jak i organizacji.

  Ale jak teraz podkreślają ci sami specjaliści, Łukaszenko ma charakter bo mimo klęski na mitingu nie załamał się,nie poddał,nie ustąpił a pojechał w teren a tam z mitingu na miting był coraz lepszy.Coraz pewniejszy siebie,coraz bardziej przekonywający,coraz bardziej porywający.

  Zaś wczorajsze przemówienie na mitingu w Grodnie było absolutnym triumfem wobec którego opozycyjne gadki szmatki wydają się zwyczajnym ględzeniem o niczym.
  Od Grodna Łukaszenko zaczynał swą kampanie wyborczą w 1994.Wspomnienia tamtych wydarzeń pozwoliły na dokonanie swoistego remanentu który wyszedł na korzyść Łukaszenki.
  .https://www.youtube.com/watch?v=Bmx05t1Ozn4
  https://spiritolibero.neon24.pl/post/157168,bialorus-proba-poskladania-puzzli
  Białoruski majdan miał przebiegać wedle
  kijowskiego majdanu na temat którego niby powiedziano wiele ale mało kto wie jak to technicznie przebiegało.Samo słowo majdan kojarzy się z konkretnym miejscem,można nawet powiedzieć że zostało uwięzione w tamtym miejscu.Tymczasem prawdziwy majdan związany z przejęciem władzy miał miejsce poza Kijowem,w terenie.

  Podczas gdy na kijowskim placu w asyście wszystkich telewizji świata odbywał się niekończący się miting,bojówki w terenie zajmowały budynki administracji państwowej.Do tak zdobytego przyczółka wprowadzano swoich urzędników i zdobyta takim pirackim sposobem władza trwa do dziś przy pełnej aprobacie świata.

  Dokładnie to samo dzieje się w Białorusi.Telewizje zabawiają nas obrazami pokojowych protestów,kobiet z naręczami kwiatów i innych pięknoduchów.A w tym samym momencie w terenie,z dala od medialnych korespondentów,małe agresywne grupki toczą boje z OMON-em chroniącym państwowe budynki przed wtargnięciem „demokracji”.

  Te mało eksploatowane kardy (zapewne pochodzące z operacyjnych zasobów białoruskiego msw) obejrzeć można wyłącznie jako wtręt czy akcent w jakimś programie.
  Tutaj można obejrzeć pokojowych demonstrantów ( z okolic Grodna)
  od 35 minu 24 sek .https://www.youtube.com/watch?v=kE8v7fHboaA&t=9990s
  Takie sceny dzieją się wzdłuż całej zachodniej granicy Białorusi.
  http://niepodległy.pl/648/bialorus-proba-poskladania-puzzli/
  http://niepodległy.pl/649/kryminalisci-terrorysci-rzadzaca-ukraina-/
  https://zakop999pl.neon24.pl/post/157163,przellumaczony-na-jezyk-gojow-tekst-hymnu-izraela

  „Według Strabona nie było łatwo odkryć miejsca na całym świecie, w którym Żydów nie można było znaleźć i które nie były przez nich rządzone (finansowo)
  W. Roscher, The Status of the Jews in the Middle Ages, Historia Judaica, April, 1944, p.17.
  https://arjanek.neon24.pl/post/155537,bolszewizm-od-mojzesza-do-lenina
  Przyszłość napędów samochodowych absolutnie nie jest elektryczna, bez względu na to, jak bardzo będą prać nam mózgi.
  http://ram.neon24.pl/post/157173,smierc-podrozuje-samochodem-elektrycznym
  Balcerowicz to był karierowicz z epoki Gierka, który wyrąbał sobie naukowe tytuły z ekonomii marksistowskiej aktywnością w PZPR. Co ciekawe, to jeden z tych, co nie mieli ojca i matki, nie mówiąc o dziadkach, tylko „urodził się i zaczął studiować na SGPiS”. A następnie „ze środy na czwartek” po kursach liberalizmu dla wyselekcjonowanych towarzyszy z Europy Wschodniej w USA,został żarliwym wyznawcą von Hayeka.

  I w umowach kredytowych dla rolników z czasów Gierka na 4% -zmienił jednostronnie oprocentowanie na 80% albo coś w tej skali. Rolnicy poszli się wieszać, powstała partia „Samoobrona”, której lider się odgrażał,że coś ma na „reformatorów”. I zaraz dostał depresji i „się powiesił”. Lider Samoobrony należał do PZPR i Balcerowicz należał do PZPR i to wyżej. Ale lider Samooborony to „czarnosecinny populista z korzeniami w kryminale i Moskwie był” a jego trzódka gwałciła niewinne dziewice na biurkach a Balcerowicz to jest „wielki reformator i myśliciel”.

  ZSRR nie „pozwolił na zaciąganie pożyczek dolarowych przez nas i innych” na Zachodzie, tylko polecił kupować Gierkowi i Jaroszewiczowi wszystkie dostępne dla PRL technologie a niedostępne w tym czasie dla ZSRR z powodów politycznych. Zachód uważał Gierka za „komunistę ale rozsądnego” i nawet wręcz nakazywał swoim firmom sprzedawanie mu różnych niezbyt nowych technologii.

  Te technologie Gierek musiał nielegalnie transferować do ZSRR ale budował też przemysł w PRL, bo ciągnął polittkę Gomułki – tworzenia miejsc pracy dla powojennego wyżu demograficznego. W 10 lat stworzył 2,8 mln miejsc pracy w wielu gałęziach. Najmniej interesował się przemysłem lekkim,ale jednak nie rozwalał centrów włókiennictwa w Łodzi i w Białymstoku.

  Zachód CHCIAŁ zadłużać Europę Wschodnią, bo była to część „wojny światów”. Dawał chętnie kredyty na projekty z wysokim ryzykiem niepowodzenia. Tę robotę wykonywał Bank Światowy. Gierek kredyty brał – bo nie miał kasy, ale długoterminowe i pod koniec lat 70-tych czyli po 5-10 latach oczywiście było spiętrzenie zadłużenia.

  Znam przykłady projektów za kilkadziesiąt milionów USD , o których z góry było wiadomo,że są technicznie chybione,np. w Rumunii instalacja mocznika.
  http://grudeq.szkolanawigatorow.pl/profesor-balcerowicz-spotyka-doktora-szelagowskiego

 258. https://www.imperiumromanum.edu.pl/ciekawostka/dobrze-zachowany-helm-rzymski-z-serbii/?utm_medium=powiadomienia

  IMPERIUM ROMANUM POTRZEBUJE TWOJEGO WSPARCIA

  Znaczy to, że omnipotencja finansowa Kadafiego, któremu Sarkozy kazał obciąć stopę, i Berlusconiego skończyła się, pomimo miliardów brukselskich na ratowanie MOJŻESZA W WENECJI. Sztandarowym IMPERIUM ROMNUM jest Stanisław Michalkiewicz jako Herold Cywilizacji Łacińskiej czyli NIEWOLNICZEJ, który urzędowo zelżył Wielką Lechię jako RZYGOWINY UBECKIE.
  Do II.WŚ Wielką Lechię trzymali na forum politycznym Amerykanie, publikując ją w atlasach historycznych, ale po klęsce sycylijskiej US Air Force z Regia Aeronautica i II Flotą Luftwaffe, gdy USA skapitulowały przed Juden SS jako HOLOKAUSTAMI, Amerykanie musieli wyrzucić ze swych atlasów historycznych Wielką Lechię, co zadeklarował w Jałcie Winston Churchill: SKORO ZABORCY NIE UPORALI SIĘ Z WIELKĄ LECHIĄ TO JEDYNĄ NADZIEJĄ POZOSTAJE STALINIZM, co ze zrozumiałych względów nie zostało włączone do protokołów konferencji.
  Churchill jako zawodowy konserwatysta i imperialista brytyjski BRONIŁ doktryny konserwatyzmu angielskiego, któremu WADZI Wielka Lechia jako antyteza Żydowskiego Rzymu, z HOLDINGIEM, obcinaniem niewolnikom penisów i zapładnianiem bab spermą z dupy cherubina, które to Wyznanie Wiary przyjął Oliwer Cromwell jako MASONIERIĘ.
  Doktryna konserwatyzmu angielskiego mówi: NAJBARDZIEJ GŁUCHY JEST TEN, KTO NIE CHCE SŁYSZEĆ, co odnosi się też do Widzenia. Gdy Ukradnie się Dokument to TO GO NIE MA, co jest Prawem III.RP. 20 lat temu otrzymałem z Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian list z OPISEM mapy Polski z ROKIEM 565 ze stolicą w KALISZU i wszystkimi dużymi miastami polski ze SMOLEŃSKIEM. Mapa miała być opublikowana we Frankfurcie nad Menem w roku 2000. Na to odpisałem, że ALBO JA JĄ OPUBLIKUJĘ WE WROCŁAWIU, ALBO MAPA ZAGINIE, i faktycznie mapa 565 Zaginęła a Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian zmienił nazwę na INSTYTUT CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ do Holdingu, obcinania penisów Słowianom i Murzynom oraz zapładniania bab spermą z dupy cherubina.
  Ale to nie wszystko: Paweł Szydłowski z USA i Edi Słowianin publikowali szczegółowy opis zniszczenia Cesarstwa Zachodniorzymskiego przez Wandalów. Opis ten był publikowany PRZEŚMIEWCZO, bo gdy ja ogłosiłem, że to jest RAPORT RADAGAJSA DLA SEJMU KRAKOWSKIEGO to Opis ten ZNIKNĄŁ z forów IN, czyli że został Wykupiony i Utajniony. Ogłosiłem też, że wracający z Italii Radagajs napotkał nad Nysą Romejów i Hunów, i został ze swą armią SPALONY jako Kagan Osij Pomorski, od czego miasto zwie się ZGORZELCEM. Na mocy Pokoju z Hunami Słowianie Panońscy wywędrowali do Galii, gdyż legiony galijskie zostały zniszczone przez Radagajsa pod Mediolanem.
  Powódź Tysiąclecia była dla WYWIEZIENIA Archiwum Sejmu Śląskiego (od roku 2185 pne) metrem fortecznym do Niemiec, czym pokierował Leszek Miller. Archiwum to, w Największym Skarbcu na Świecie, podarowali Polakom Pitrowcy a Bierut kazał go pilnować UB i Lwowiakom, który powołali Lwowsko-Wrocławską Szkołą Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną.
  Krakowska Szkoła Archeologiczna szofera Hitlera Oskara Schindlera zleciła LWSAiAH odatowanie starej architektury Krakowa. Wysłano Hawrota, który kopał na Wawelu, dokonał rekonstrukcji Wawelu Przedromańskiego i znalazł jakoby Pałac GODNY DIOKLECJANA. Potem zaproszono historyka architektury z Oxfordu, który odatował wszystko Jak Leci Kazimierzem Wielkim – BO ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTWIŁ MUROWANĄ – wobec czego Lwowsko Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną WYTRUTO jako Nacjonalistyczną, że zostałem Tylko Ja. Na mnie też było Sto Zamachów, ale trudno jest otruć kogoś z obsesją trucicielską.
  Gdy kominternowcy napłodzili w haremach powiatowych tyle masonów, że ubowcy Do Wybijania Zębów nie byli potrzebni, to zostali zlikwidowani przez arystokrację komunistyczną jako Komuniści a archiwum Sejmu Śląskiego zostało wywiezione metrem fortecznym do Niemiec.
  JA TEŻ NZOSTAŁEM UBOWCEM, bo pan Stanisław Michalkiewicz głosi masońskie wyznanie wiary Oliwera Cromwella, z obcinaniem penisów Słowianom i Murzynom oraz Zapładnianiem Bab Spermą z Dupy Cherubina. Jak Odbudowa Imperium Romanum się uda to jurysdykcji masońskiej zostaną poddani wszyscy bez spermy jerozolimskiej.

 259. Dobre jankeskie pieski..dobre…szlalom!

  https://kresy.pl/wydarzenia/byly-oficer-gru-dla-kosmolskiej-prawdy-rewolucja-na-bialorusi-sterowana-jest-z-bydgoszczy/

 260. revers said

  Rosyjski Politolog Katnilow do tego …

  https://politobzor.net/220645-kornilov-rasskazal-kak-polsha-uzhe-otkryto-nachala-delit-belorussiyu.html

  chyna za szybko do Grodna chca z NATO polacken wkoczyc.

  https://mpsh.ru/25492-poljaki-zashevelilis-polsha-uzhe-otkryto-delit-belorussiju.html

 261. Yah said

  Nim przeczytacie poniższe tłumaczenie chciałbym zwrócić uwagę na trzy kwestie:

  – prym we wprowadzaniu ID2020 wiodą te kraje gdzie dominują lucyferiańskie religie;
  – znów pojawia się kluczowa rola Rosji w historii, gdy ona zostanie pokonana, otworem stoi cały świat, większość niestety tego nie zauważa – stąd malutki napis Rosja na okładce The Economist.;
  – sama zabieg testowania ludzi na „obecność” wirusa jest jednym z elementów zarządzania przez strach. Skoro wszyscy choruja bezobjawowo, to nigdy nie wiesz jakie wyniki przyniosą testy. Konsekwencja – życie w ciągłym stresie. Skutek – wiadomo jaki, bo wielokrotnie o tym pisaliśmy.

  ROZPOCZĄŁ SIĘ DRUGI ETAP. Przeczytaj i dowiedz się, co nadchodzi i co powinniśmy zrobić

  Od redakcji – Drodzy bracia i siostry w Chrystusie! Po tym, jak antychryst WHO wydał oświadczenie o braku potrzeby ponownego wprowadzenia ścisłych reżimów kwarantanny itp. samoizolacja, ludzie myśleli, że słudzy antychrysta zdali sobie sprawę z błędu swoich działań i postanowili je anulować lub przynajmniej osłabić, obawiając się fatalnych konsekwencji.

  W rzeczywistości dzieci diabła przeszły dorealizacji ​​drugiego etapu planu zmniejszenia liczby ludzkości i jej ostatecznego zniewolenia, wprowadzając do cyfrowego obozu koncentracyjnego z wypisanym imieniem antychrystem na każdym z jego niewolników. Wyjaśnijmy w skrócie.

  Na pierwszym etapie czciciele diabła wprowadzili wszystkie te niekonstytucyjne, niezgodne z prawem i przestępcze środki „kwarantanny”, pozbawiając ludzi swobody przemieszczania się, pracy, środków do życia itp. Teraz, gdy społeczne więzi zostały naruszone i ludzie ze strachem oczekują ogłoszenia, przez media, drugiej fali koronawirusa i ponownego aresztowania w swoich domach, przychodzi nowa informacja.

  Rząd światowy nagle ogłasza, że ​​nie są już potrzebne surowe środki, jak ograniczenie wolności obywateli. Wszyscy odetchnęli z ulgą i zaczęli cieszyć się. I na próżno! To, co teraz zostanie wprowadzone zamiast ścisłej kwarantanny, jest wielokrotnie gorsze od niej.

  Władze wszystkich krajów ogłoszą, że aby nie wprowadzać ponownie drakońskich środków kwarantanny ograniczających wolności obywateli, każdy musi zgodzić się na szczepienia i uzyskać ukryty paszport immunologiczny. I niewątpliwie zdecydowana większość ludzi chętnie się na to zgodzi, uważając to za rozwiązanie wszelkich problemów. Ale wtedy pułapka się zatrzaśnie!

  Wszakże poprzez szczepienia przeciwko Covid, ludzie zostaną zakażeni śmiercionośnego mieszanką wirusów, toksycznych substancji i nanokomponentów które dzieci diabła mogą aktywować, kiedy i gdzie tego potrzebują. To przez szczepienia ludzie zostaną zarażeni „śmiercią”!

  Po rozpoczęciu naprawdę śmiertelnej pandemii wywołanej przez zatrucie i zakażenie ludzi poprzez szczepienia, ponownie zostanie wprowadzone ograniczenie wszelkich praw. Dopiero wtedy będzie to wyglądać znacznie gorzej niż za nazistów. Chorzy i wszyscy ich bliscy będą przymusowo aresztowani i umieszczeni w obozach koncentracyjnych przygotowanych uprzednio na całym świecie, gdzie słudzy antychrysta pozbędą się „dodatkowych ludzi”z 7,8 miliarda, osiągniętych w czerwcu 2020 roku, do 1, a nawet 0,5 miliarda niewolników antychrysta.

  Co powinniśmy zrobić? Przede wszystkim: nie panikuj, nie staraj się zabezpieczyć, nie popadaj w rozpacz i przygnębienie. Pan nie wyda nieprzyjacielowi Swoich wiernych sług z powodu zniewagi. Rosję można wyrwać ze szponów Antychrysta tylko z pomocą Boga. Nie ma innych sposobów i środków.

  Dlatego przede wszystkim potrzebujemy teraz naszej modlitwy do Boga z prośbą o dar cara Rosji. Tylko nadchodzący car będzie mógł z pomocą Boga oczyścić Rosję ze wszystkich złych duchów , a rosyjski Kościół ze wszystkich zdrajców Chrystusa. Pomóż nam, Panie! Dzięki Bogu za wszystko! Amen. Król nadchodzi!

  Cyfrowy paszport niewolnika odporności:

  każdy zaszczepiony przeciwko COVID-19 otrzyma kod QR i zostanie powiązany ze specjalną aplikacją.

  Światowe klany oligarchiczne, które rozpoczęły projekt „koronakryzys”, nie ukrywają już, że świat po koronawirusie już nigdy nie będzie taki sam. Wraz z masowymi szczepieniami przeciwko COVID-19 na ludzkość otrzymuje elektroniczne paszporty immunologiczne (świadectwa szczepień), które będą powiązane z cyfrowym identyfikatorem osoby (dowód osobisty, zapis w postaci kodu QR) i jej danymi biometrycznymi.

  Takie paszporty odpornościowe są paszportami do normalnego życia, gwarantującymi osobie wykonywanie podstawowych czynności życia codziennego. Ale jeśli chodzi o prawa, wolności i słuszne interesy – architekci nowego porządku światowego proponują o nich zapomnieć. Kolejnym etapem po sprawdzeniu statusu odpornościowego i szczepieniu będzie sztywna segregacja społeczna i odosobnienie tych, którzy odmówili wejścia do cyfrowego stoiska.

  Wszystkie te procesy są szczegółowo opisane w dokumentach międzynarodowych i przeprowadzane na naszych oczach. A sądząc po wczorajszych wiadomościach z Centrum. Gamalei, rosyjskie władze na czele, zażądają od swoich obywateli kupna „złotego biletu” do „świetlanej przyszłości”.

  W czwartek 20 sierpnia zastępca dyrektora Putina ds. Badań w V.I. Gamalei Denis Logunov powiedział, że w ramach badania porejestracyjnego na 40 tysiącach pacjentów szczepionka na koronawirusa zostanie przypisana osobie poprzez aplikację.

  „Każda tuba ze szczepionką Sputnik V będzie oznaczona unikalnym kodem QR, który będzie zawierał informacje o całej drodze – kiedy została wykonana, gdzie została wysłana, gdzie i kto został zaszczepiony. Każda probówka będzie powiązana z osobą, a osoba z aplikacją. Opracowywana jest specjalna aplikacja. Użycie jej będzie pod ścisłą kontrolą ”- powiedział Logunov.

  Tak naprawdę Logunov trzeba nieco poprawić – docelowo nie będzie to ani aplikacja, ani szczepionka, która będzie pod ścisłą kontrolą, każdej zaszczepionej/ nieszczepionej osoby.

  W rzeczywistości ujawniono nam cel nadchodzącego powszechnego szczepienia w Rosji. Jeśli probówka z kodem QR wiąże się z osobą, zatem ten kod jest dalej przypisywany zaszczepionemu obywatelowi.

  Jednocześnie dane szczepień są wprowadzane do aplikacji , dzięki czemu wszystkie władze i inne osoby będą miały dostęp do informacji o statusie odporności (szczepień) danej osoby. Ponadto aplikacja ta będzie wymagała gromadzenia danych osobowych (prawdopodobnie w tym biometrycznych) osoby w celu jej dokładnej identyfikacji. Aby potwierdzić stan odporności danej osoby, można użyć tego samego kodu QR, który jest przypisany do probówki ze szczepionką. W związku z tym istnieją nieograniczone możliwości rozliczania, kontroli i segregacji populacji na podstawie szczepień – od COVID-19 i nie tylko.

  A teraz przejdźmy do komentarza „filantropa” i walczącego ze zmianami klimatycznymi poprzez redukcję populacji Billa Gatesa, którego ambitne projekty – jak zobaczymy później, bezpośrednio korespondują z wypowiedzią zastępcy dyrektora Centrum Gamalei.

  18 marca 2020 roku Gates wziął udział w konferencji AMA na Reddicie zatytułowanej „Jestem Billem Gatesem” jako współprzewodniczący Fundacji Billa i Melindy Gatesów, gdzie odpowiadał na pytania dotyczące pandemii.

  Zadano pytanie: „Jakie zmiany będziemy musieli wprowadzić w kierowaniu biznesem, aby wesprzeć naszą gospodarkę przy zachowaniu dystansu społecznego”?

  Odpowiedź Billa Gatesa: „Pytanie, które firmy powinny nadal działać, jest złożone. Oczywiście jest to przede wszystkim zaopatrzenie w żywność i system opieki zdrowotnej. Nadal potrzebujemy wody, prądu i internetu. Należy utrzymać łańcuchy dostaw. Kraje wciąż zastanawiają się, co robić dalej. Ostatecznie będziemy mieć kilka cyfrowych certyfikatów wskazujących, kto niedawno wyzdrowiał, przeszedł testy lub kiedy otrzymał szczepionkę, którą będziemy mieć ”.

  Wszystko jest powiedziane bardzo jasno. Konieczne jest wprowadzenie kilku oficjalnie zatwierdzonych cyfrowych certyfikatów na całym świecie, które określają status COVID osoby i na tej podstawie dają jej prawo do swobodnego poruszania się, chodzenia do pracy, kupowania żywności w sklepie, uczestniczenia w wydarzeniach publicznych, organizacjach edukacyjnych i zdrowotnych … lista jest nieskończona. Przedstawiciele twierdzą, że wszystkie ograniczenia koronawirusa pozostają z nami na czas nieokreślony – więc de facto ten reżim epidemiczny jest narzucany każdemu z nas na zawsze.

  Łagunow, Putinn i władze w Rosji bardzo się starają, aby szybko wypełnić dyrektywę Billa Gatesa, ale 15 dużych państw, w tym głównie tzw. „Kraje rozwinięte, cywilizowane” zdołały go wyprzedzić. W połowie maja br. Brytyjskie media donosiły o rozpoczęciu międzynarodowego projektu COVI-PASS:

  „Brytyjska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem z siedzibą w Manchesterze współpracuje z kilkoma firmami technologicznymi, aby wdrożyć COVI-PASS w 15 krajach (…) Jest to międzynarodowa cyfrowa przepustka zdrowotna, która będzie przechowywać historię testów COVID-19 i inne„ istotne informacje zdrowotne ”. Według strony internetowej firmy, celem cyfrowej odznaki jest „bezpieczny powrót do pracy, życia i podróży”, to „ bezpieczny powrót do pracy i wznowienie interakcji społecznych poprzez dostarczanie władzom aktualnych i zweryfikowanych informacji o stanie zdrowia ”.

  Kraje, które wyraziły chęć wdrożenia COVI-PASS to: Włochy, Portugalia, Francja, Panama, Indie, USA, Szwecja, Hiszpania, RPA, Meksyk, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Holandia. Przewidywany zasięg to 50 milionów cyfrowych „paszportów zdrowotnych”.

  Oficjalna strona projektu mówi już o 80 milionach wniosków o COVI-PASS, stąd poznajemy zasady jego działania:

  1. Użytkownik smartfona pobiera w sklepie internetowym aplikację na Androida, ustala bezpieczne hasło, a także wprowadza dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, wiek. Następnie musi przejść identyfikację biometryczną (!!!) poprzez odcisk palca lub skan twarzy.

  2. Po identyfikacji możesz wprowadzić do aplikacji wszelkie informacje o stanie zdrowia. Ale na pierwszym planie jest oczywiście ukryty status osoby: proponuje się pobranie wyniku testu do aplikacji w celu potwierdzenia go przy pierwszej okazji.

  3. Kiedy dana osoba potrzebuje potwierdzenia swojego statusu covid lub innych informacji zdrowotnych, otwiera aplikację, która generuje kod QR, który można odczytać z odległości do dwóch metrów.

  Poinformowano również, że w maju brytyjska firma VST podpisała umowę z międzynarodową firmą zajmującą się technologiami cyfrowymi w dziedzinie zdrowia i właścicielem COVI-PASS Circle Pass Enterprises w celu zintegrowania aplikacji z przepustkami biometrycznymi obsługującymi technologię RFID (!), Do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem telefonu komórkowego. Lub zawieszki do kluczy. Urządzenia będą migać różnymi światłami, aby wskazać, czy dana osoba uzyskała wynik negatywny czy pozytywny, na podstawie którego zostanie wpuszczony lub odmówi mu się wstępu do miejsc publicznych.

  Odpowiadając na kluczowe pytania, twórcy COVI-PASS robią wszystko, co w ich mocy, aby promować swoje dzieło, stwierdzając, że jego głównym zadaniem jest „przechowywanie wszystkich informacji o stanie zdrowia i statusie osoby ukrytej w bezpiecznym miejscu, tak aby można je było przedstawić w dowolnym momencie”. Uważają, że niewygodne jest noszenie przy sobie papierowych wyników testów, a ponadto ich program rzekomo korzysta z całkowicie bezpiecznej technologii blockchain i wojskowych algorytmów szyfrowania (!).

  Autorzy pomysłu przepustki cyfrowej nie potrafią również odpowiedzieć na pytanie, co zrobić z krótkimi ramami czasowymi trafności testu na koronawirusa i możliwymi fałszywymi wynikami. Przecież teoretycznie można zarazić się wszędzie i kilka razy dziennie, jaka jest gwarancja bezpieczeństwa gdy minie tydzień, dwa tygodnie, miesiąc temu? W odpowiedzi proponują po prostu „skonsultowanie się z lekarzem w miejscu zamieszkania w razie jakichkolwiek problemów”. Oczywiście prawdziwe zwycięstwo nad wirusem to ostatnia rzecz, która ich interesuje.

  I, co bardzo ważne, twórcy bezpośrednio zwracają uwagę na powiązanie ich cyfrowego identyfikatora zdrowia z nadchodzącym szczepieniem przeciwko koronawirusowi:

  „Dopóki nie otrzymamy szczepionki COVID-19, nasza plakietka może służyć do przechowywania wyników testów. Ponieważ nasze urządzenie jest cyfrowe, może służyć również do przechowywania wyników innych badań i szczepień. Niektórzy ludzie mają karty szczepień. To jest to samo, tylko w formacie cyfrowym ”.

  Lobbyści COVI-PASS z przyjemnością informują nas, że ich biometryczny identyfikator otrzymał od Komisji Europejskiej „Pieczęć Wyróżnienia” i jest używany w różnych projektach ONZ. Cóż, nie mieliśmy wątpliwości, że globaliści już dawno przejęli władzę polityczną w instytucjach międzynarodowych – w tym celu ich stworzyli.

  Konieczne jest zrozumienie , że uzyskanie paszportów immunologicznych związanych z osobistym (biometrycznym) identyfikatorem osoby jest częścią globalnego planu transformacji cywilizacyjnej, który został już uzasadniony metodologicznie. Szczepienie jest tutaj ważne, ale nie kluczowe.

  Najważniejsze to zanurzenie ludzkości w „nowej normalności”, systemie pełnej księgowości i kontroli z karami i nagrodami. Mówiąc najprościej – transformacja większości obywateli z „niezoptymalizowanego kontyngentu” liczącego 7 miliardów ludzi w możliwe do zarządzania obiekty biologiczne, cyfrowych niewolników, pracowników służby – wybierz to, co lubisz najbardziej, chociaż to wszystko jest równie nieludzkie.

  20 kwietnia 2020 r. Harvard University Ethics Center opublikował raport zatytułowany A Roadmap to Resisting a Pandemic. Głównym sponsorem raportu była Fundacja Rockefellera (!), A wśród zespołu autorów – głównie nauczycieli z Harvardu, Instytutu Santa Fe oraz pracowników Microsoft Corporation (kolejne pozdrowienia od jej założyciela, Billa Gatesa!). W rzeczywistości autorzy nie ukrywają, że ze względu na swoją główną specjalizację wielu z nich to inżynierowie społeczni, czyli systematycznie pracują nad przeformatowaniem społeczeństwa.

  Nie będziemy zanudzać naszych czytelników cytatami z 56-stronicowego podręcznika, ale wystarczy zacytować stamtąd kilka fraz:

  „COVID-19 to największe zagrożenie dla naszej demokracji, porównywalne z Wielkim Kryzysem i II wojną światową. To, co musimy razem zrobić, to walczyć z tą straszliwą zarazą, chronić ludzkie życie, nasze instytucje i zapobiegać zniszczeniu naszej gospodarki. Od tego, jak dobrze to zrobimy, zadecyduje, czy wolne społeczeństwo może okazać się odporne w obliczu sytuacji kryzysowej.

  Mamy znacznie więcej do zrobienia, niż większość ludzi zdaje sobie sprawę. Musimy znacznie rozszerzyć zakres i skalę testów, śledzenia kontaktów, blokad i kwarantanny. Musimy zrobić wszystko, aby zaangażować każdą osobę w te procesy. Szeroki i powszechny dostęp do testów jest niezbędny do monitorowania, kontrolowania rozprzestrzeniania się choroby i szybkiej reakcji władz ”.

  Cóż za cyniczna przebiegłość – zagrożeniem dla demokracji nie są masowe naruszenia podstawowych praw i wolności obywateli w ramach rzekomo przestarzałych wydarzeń, ale sam koronawirus. Jednocześnie pojawia się jasny komunikat o niezdolności „wolnego społeczeństwa” do skutecznego radzenia sobie z pandemią. A potem, oczywiście, całkowite poparcie dla ograniczeń praw i dokręcania śruby w postaci sztywnej izolacji i kwarantanny.

  Istotą podręcznika jest to, że inżynierowie społeczni zajmujący się duszami ludzkimi nie są radykalnie usatysfakcjonowani prostym przestrzeganiem przez obywateli zalecenia „zostań w domu”. W końcu nie będą wtedy zbierać niezbędnych danych od całej populacji – a naprawdę potrzebują ich do rozliczania i kontroli – w tym danych biometrycznych i genetycznych.

  „System testowania, śledzenia tras, przemieszczania się ludzi i selektywnej izolacji powinien zastąpić kwarantannę domową” – piszą autorzy „zainspirowani” Fundacją Rockefellera.

  W know-how walki z koronawirusem oferowanym przez Harvard i Microsoft już widzimy –
  zwykłe zaświadczenia elektroniczne (na pierwszym etapie – dla osób, które zdały test COVID-19, następnie – dla zaszczepionych):

  „Programy testowe (na koronawirusa), branżowe lub uniwersalne, będą wymagały od osób, które pomyślnie przejdą testy, posiadania dowodu osobistego, który będzie można odczytać w prywatnych firmach, szkołach i służbach socjalnych. Dla tych, którzy zainstalowali na swoim telefonie aplikację ostrzegającą o kontaktach z zainfekowanym wirusem, można również przewidzieć funkcję przechowywania w niej aktualnych informacji medycznych. Na końcu raportu patrz załącznik, w którym szczegółowo opisano, jak mogą działać takie certyfikaty dowodu osobistego. ”

  I tego samego dnia, 20 kwietnia, kiedy zostały opublikowane zalecenia dla władz USA od „rządu cieni”, opublikowano kolejny raport sygnowany przez to samo Centrum Etyki Uniwersytetu Harvarda, powracając do głównego tematu materiału. Nazywa się to „Certyfikaty odporności: jeśli musimy je mieć, musimy je uzyskać dobrze”.

  Autorką tego tekstu jest bardzo interesująca pani o imieniu Dakota Gruner. Jest dyrektorem wykonawczym projektu ID2020 – cyfrowego systemu identyfikacji osoby w skali planetarnej (będą tam przechowywane kluczowe informacje, w tym biometryczne o mieszkańcach Ziemi, w skali wyraźnie wykraczającej poza poszczególne państwa), zatwierdzonego w ramach Celów Zrównoważonego Rozwoju 2030 „ONZ.

  Oczywiście projekt ten jest również ściśle powiązany z Billem Gatesem poprzez udział Microsoft Corporation i Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Również globalny sojusz szczepeń GAVI i… oczywiście Fundacja Rockefellera są zaangazowane w ID2020.

  „Możliwość potwierdzenia tego, kim się jest, jest podstawowym i powszechnym prawem człowieka (red. – słudzy antychrysta rażąco kłamią, ponieważ jest to wprowadzane nie jako prawo człowieka, ale jako ścisły obowiązek!). Żyjemy w erze cyfrowej, dlatego potrzebujemy niezawodnego sposobu weryfikacji tożsamości w świecie fizycznym i online.

  Dla ponad miliarda ludzi na całym świecie dostęp do podstawowych praw i usług jest utrudniony, jeśli nie niemożliwy, ze względu na brak zweryfikowanej identyfikacji. Mając „dobrą” tożsamość cyfrową, ludzie będą mogli korzystać z korzyści stworzonych przez szereg agencji i instytucji rządowych, w celu uzyskania dostępu do różnorodnych usług, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności i kontroli nad swoimi danymi osobowymi ”- pani Gruner i jej zespół przygotowywują dla nas„ świetlaną przyszłość ”.

  Trzeba tylko dodać, że w przyszłości, zgodnie z zapowiadaną przez Bank Światowy, OECD, ONZ i inne biura globalistów „transformację cyfrową” wszystkich państw, rządów i społeczeństwa, 100% interakcji obywatela z agencjami rządowymi i strukturami komercyjnymi będzie odbywać się w formie cyfrowej.

  A w Rosji, w tym dzięki wysiłkom i wysiłkom Putina i Chabdadu wszystkie departamenty oficjalnie ogłosiły całkowite odrzucenie dokumentów papierowych i prawie codziennie wydają odpowiednie dekrety i rezolucje w sprawie „cyfrowej transformacji” kraju.

  Dokąd to nas ostatecznie doprowadzi? W 2019 r. Na dorocznym szczycie w Nowym Jorku, odbywającym się we współpracy z rządem Bangladeszu, Globalnym Sojuszem na rzecz Szczepionek i Szczepień (GAVI) oraz nowymi partnerami w rządzie i na uczelniach, sojusz ID2020 mówił o nowym programie tożsamości cyfrowej … program wykorzystuje szczepienia jako okazję do ustalenia tożsamości cyfrowej.

  Oto bezpośredni cytat z tego źródła: „Przyjmujemy perspektywiczne podejście do tożsamości cyfrowej, które umożliwia ludziom kontrolowanie danych osobowych przy jednoczesnym budowaniu istniejących systemów i programów” – mówi Anir Chowdhury.

  „Rząd Bangladeszu zdaje sobie sprawę, że rozwój systemów tożsamości cyfrowej ma daleko idące konsekwencje dla dostępu ludzi do usług i źródeł utrzymania, dlatego jesteśmy zdecydowani wdrożyć to podejście”.

  Co w tym kontekście oznacza określenie „polityk z Bangladeszu”? Przeczytaj jeszcze raz: „Rozwój systemów tożsamości cyfrowej ma daleko idące konsekwencje dla dostępu ludzi do usług i źródeł utrzymania”. Wszystko jest niezwykle proste – po „cyfrowej transformacji” ludzkości osoba bez identyfikatora cyfrowego nie będzie miała dostępu do żadnej usługi i środków do życia.

  Możesz zaprzeczyć, ile chcesz, ale wszystko dzieje się ściśle według Objawienia Jana Teologa: „A on (Antychryst) uczyni to, żę wszyscy, mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy, zostaną naznaczeni znakiem na prawej ręce lub na czole, i że nikt nie będzie mógł kupować ani sprzedawać, z wyjątkiem tego, który ma ten znak lub imię bestii, lub liczbę jej imienia. ” (Objawienie Jana Ewangelisty, rozdział 13, wersety 16-18).

  A hasło samej Dakoty Gruner pozostaje niezmienione: mówi dokładnie to samo o uniwersalnym identyfikatorze cyfrowym osoby, co o paszporcie immunologicznym (klienci i wykonawcy tych światowych projektów, jak widzimy, są całkowicie identyczni): „Mamy prawo otrzymać„ dobry ”identyfikator cyfrowy. ID i trzeba to zrobić dobrze ”.

  Wróćmy do prezentacji pani Gruner na temat cyfrowych certyfikatów odporności. Podamy kilka szczegółowych cytatów, które bezpośrednio ujawniają plany zarówno „filantropów”, takich jak Gates i Rockefeller, jak i wykonawców ich woli w terenie – takich jak Logunow, minister zdrowia Muraszko i główny lekarz sanitarny Federacji Rosyjskiej Popowa:

  „Liczba testów na koronawirusa rośnie, dlatego pracownicy służby zdrowia i politycy chcą wpreowadzić „ świadectwa odporności ”, które pozwolą obywatelom potwierdzić ich status COVID. To ambitna propozycja, która rodzi pytania o naruszenia prywatności, ograniczenia i nierówności. Jednak ochrona zdrowia publicznego nie powinna kolidować z prawami osobistymi. Identyfikacja tych, którzy mają już przeciwciała przeciwko wirusowi, u których niedawno uzyskano wynik negatywny, może zostać przeprowadzona za pomocą technologii, która przekazuje kontrolę nad prywatnymi danymi w ręce jednostki ”.

  „Taki system pozwoliłby firmom, świadczeniodawcom, liniom lotniczym i przedsiębiorstwom zajmującym się przygotowywaniem żywności (wystarczy wymienić tylko kilka przykładów), aby wymagać od ludzi ujawnienia ich statusu COVID-19 jako warunku udzielenia dostępu …”

  „Ostatecznie spodziewamy się otrzymać szczepionkę COVID-19. Jeśli jest to wzorowane na szczepionce przeciw grypie, spodziewamy się, że osoba będzie odporna przez jeden sezon lub rok po szczepieniu. Towarzyszące świadectwo szczepień będzie ważne w tym okresie. Następnie musisz zaszczepić się ponownie lub przejść testy, aby zmierzyć aktualny poziom odporności ”.

  „Aby uzyskać certyfikat immunologiczny, osoba będzie potrzebować albo testu wskazującego na obecność przeciwciał przeciwko COVID-19, albo negatywnego testu na obecność wirusa w okresie zweryfikowanym przez licencjonowanego wystawcę oraz aplikacji telefonicznej w celu uzyskania wyników tego testu, która zostanie rozpowszechniona poufnie … W przypadku negatywnego wyniku testu wynik pozostanie ważny przez określony czas – do określonej daty ważności. W dowolnym momencie aplikacja wyświetli tylko wyniki ostatniego testu ”.

  „Ponadto rządy, organy regulacyjne, grupy społeczeństwa obywatelskiego i inne zainteresowane strony będą musiały opracować odpowiednie ustawodawstwo i odpowiednie regulacje, aby zapewnić właściwe administrowanie systemem certyfikacji immunologicznej”.

  „Mogą istnieć różne techniczne podejścia do wdrażania certyfikatów odpornościowych, ale muszą one być zgodne z technicznymi i etycznymi zasadami ID2020 (!)”.

  Pani Gruner mówi szczerze i tezę o planach globalistów, by nałożyć maskę każdemu człowiekowi na planecie. Mówi wprost o stworzeniu ponadnarodowego systemu zarządzania ludźmi, w którym każdy będzie musiał regularnie potwierdzać swój status poprzez nowe szczepienia lub test odpornościowy, aby móc normalnie żyć w społeczeństwie (praca, podróże, korzystanie z transportu publicznego, zakupy itp.).

  Mówi się wprost, że system ten jest powiązany z globalnym projektem ID2020, z uniwersalną identyfikacją cyfrową i biometryczną w celu wydawania odpowiednich „przepustek w życiu” posłusznym obiektom biologicznym. Ponadto deklaruje potrzebę skoordynowania wysiłków wszystkich przywódców i „elit” państw świata w celu wprowadzenia takiego podejścia do zarządzania społeczeństwem.

  Warto zauważyć, że w Rosji, pod nadzorem Putina, zaprezentował zastępca dyrektora ds. Naukowych Centrum. Obecne jest podejście Gamalei do szczepień: przypisanie unikalnego kodu do każdej szczepionki dostarczonej osobie, a także aplikacja, która poddaje status odpornościowy populacji pod ścisłą osobistą kontrolę.

  Jak dotąd brakuje tylko instrukcji, aby poddać się obowiązkowej identyfikacji biometrycznej przed szczepieniem na COVID-19, ale w ramach różnych „eksperymentalnych reżimów prawnych” zalegalizowanych w całej Rosji lekką ręką cyfrowych sekciarzy, wszystko to jest biskie. Niedługo nie kupimy bez masek chleba i wody, nauczyciele bez masek nie będą mogli pracować a lekarze i przedszkolaki bez szczepień zostaną wyrzuceni na ulicę… A to dopiero początek ICH „cyfrowej transformacji”.

  Po ogłoszeniu wszystkich planów budowniczych elektronicznego obozu koncentracyjnego, co może zrobić nieprzygotowany niewolnik? Przykładu nie trzeba daleko szukać – wystarczy sięgnąć do doświadczeń Niemiec, gdzie dziesiątki tysięcy demonstrantów doprowadziły do ​​zniesienia immunologicznej paszportyzacji w kraju, choć do niedawna władze lokalne uważały to za sprawę rozstrzygniętą.

  W krajach Europy Wschodniej, we Włoszech, w niektórych stanach Stanów Zjednoczonych ludzie również wykazują aktywność, nie spiesząc się z przymierzaniem cyfrowej obroży firmy Gates i Rockefeller. Nie chciałbym wstrząsów na wielką skalę dla naszego kraju, ale same władze stawiają każdego z nas przed wyborem: wolność lub niewolnictwo. Jeśli ich nie zrobimy, oni … zniszczą nas!

  .https://3rm.info/main/81452-lovushka-zahlopyvaetsja-zapuschen-vtoroj-jetap-po-unichtozheniju-chelovechestva-chitajte-i-znajte-chto-grjadet-i-chto-nam-delat.html

 262. https://zakop999pl.neon24.pl/post/148001,wojna-bogow-ucieczka-mojzesza-z-ziemi-izraelowi-obiecanej
  PODHALAŃSKA AKADEMIA NAUK, Semper in altum w Zakopanem,PL;
  WOJNA BOGÓW: Ucieczka Mojżesza z Ziemi Izraelowi Obiecanej

  Z elaboratu wynika, że Ziemią Obiecaną było GOSZEM-Suez, gdy według Herezji Rosyjskiej to Jechnaton-Jahwe dał Mojżeszowi ziemię między Troją na Złotym Rogu a Wenecją. Sprawa Odpływów-Przypływów na Zatoce Akaba dla Przejścia Żydów Przez Morze Czerwone została dawno WYLKUCZONA.
  Ja w książce Incydentu nie było (Gdańsk 2001) wytłumaczyłem to jako wejście Żydów na taflę solną Wielkiego Jeziora Gorzkiego i zatopienie na nim armii faraona Jechnatona-Jehowy przez otwarcie tamy w Suezie; http://wandaluzja.pl/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny// wobec czego flota żydowska mogła przewieść Złoto Afryki do Eljatu.
  Na Największa Orda w Historii przez 10 lat pustoszyła Bliski Wschód w wojnie hybrydowej z NIE-dziewicami, aby przystąpić do Oblężenia Miasta Pokoju JEROZOLIMY nad Bosforem. Po 10 latach Oblężenia przypłynęli jednak Ariowie i Słowianie i Wymordowali 10 Plemion Izraela, tak że został tylko ród Beniamina, który pilnował Złota Afryki w Eljacie.
  Ponieważ Unia Europejska NIE UZNAŁA Herezji Rosyjskiej to dała ILEŚ miliardów Euro Kadafiemu i Berlusconiemu, żeby Bronili Mojżesza w Wenecji, skąd miał popłynąć do Anglii, Zbudować Stonehenge i Spłodzić z Dziewicami Anglików. Ja skontrowałem Weneckiego Mojżesza za 6 miliardów Euro – co było częścią Funduszu Obrony Anglii – techniką Moskiewsko-Warszawską, ale okazałem się, jak mi powiedziały Żydówki, NIEWYPŁACALNY, za co Sarkozy kazał Kadafiemu OBCIĄĆ STOPĘ…

 263. Morawiecki zapewnił, ze ma specjalne rezerwy dla białoruskich opozycjonistów…oraz .obiecał, że będzie starał się przekonać partnerów w Unii Europejskiej, aby przesunąć dodatkowe miliony euro na pomoc dla represjonowanych. Zagwarantował, że ze strony państwa polskiego popłynie pomoc przede wszystkim dla nich. – I na pewno będzie to daleko więcej niż te 3 miliony euro, też więcej niż kilkanaście milionów euro, bo mamy specjalne rezerwy po to, żeby pomóc osobom represjonowanym na Białorusi – przekazał Morawiecki. Zaznaczył przy tym, że Polska chce, by pomoc ta była jak najbardziej właściwa: medyczna, rehabilitacyjna, materialna.

  https://t.co/sjJ2ptTsrO?amp=1

  Polski jak widać zasobny budżet, będzie leczył, rehabilitował i dofinansowywał decyzją rzitowskiego premiera, na rozkaz zapewne Pompeo ,niedawno wizytującego kolonię nad Wisłą.

 264. revers said

  W najasniejszej zaktywowal sie pro kolorowo rewolucyjnie portal nczas, o ktorym ostrzegal rosyjski politolog Kornilow

  https://www.bbc.com/news/election-us-2020-53728050?SThisFB&fbclid=IwAR1L6dMlnm71moFN1U268lu0UcZ43P5JSmdUNw_DvSycO7XapZP9QTfqw1w

  a w sieci ptaszki spiewaja ze nowa wydmuszka demokratow na wice prezydent, mestysko-jamajckiego pochodzenia Kamala Harrison, dotychczas policjankta

  https://www.bbc.com/news/election-us-2020-53728050?SThisFB&fbclid=IwAR1L6dMlnm71moFN1U268lu0UcZ43P5JSmdUNw_DvSycO7XapZP9QTfqw1w

  po dojsciu Bidena do wladzy, ma go zastapic w odpowiednim Bidena zaslabnieciu momencie.

 265. Marcin said

  Żeby te szczątki przynajmniej były pod Smoleńskiem lub…Ech
  https://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/nie-ma-pieniedzy-na-przebadanie-szczatkow-uczestnikow-bitwy-pod-grunwaldem/mzqn225

 266. Lily said

  Re 263; Niedzwiedz
  Wiadomym jest,nie od dzis,ze przedstawiciela
  z gromady”we the people”=my ludzie,nie
  obchodzi TO,ze 2.000.000 „gorszego sortu”,
  w swojej Ojczyznie ZYJE w SKRAJNEJ NEDZY w pookraglostolowej zwnanej III.R.P. C O S TAKIEGO w PRL,bylo nie do POMYSLENIA.
  „Mowia,ze III.R.P,JEST RAJEM dla?.KOGO”.

 267. Lily said

  Re 265; Marcin
  DOWODZI to na TO,ze nie bylo TAM ?.A no.

 268. revers said

  Harry Pieniążek polskich finansów straszy punktowo-pikselkowym lockdown reszty polińskiej gospodarki.

  https://nczas.com/2020/08/24/wiceminister-finansow-znow-straszy-lockdownem-punktowe-wylaczanie-sektorow-gospodarki/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink

  zapowiadając kolejna fale bankructw, upadłości, wrogich przejęc gospodarki i biedy pod talmudyczny porządek świata.

  https://www.zerohedge.com/economics/global-jobless-recovery-bankruptcies-soar-despite-trillions-liquidity?fbclid=IwAR1hJHjKq4ovue5Q2J2XmeAQ5AGyNakhOsEqrJb-ieFnUZ3pdj26rPDDBps

 269. Boydar said

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/niemiecki-dziennik-polska-nie-wpuszcza-nowego-ambasadora-rfn/d2rsy6w,79cfc278

 270. Boydar said

  https://www.money.pl/gospodarka/firmy-beda-karane-za-przestepstwa-pracownikow-nowy-projekt-ministerstwa-6546433669925504a.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: