Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
  I*** o Wolne tematy (71 – …
  revers o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  ojojoj o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Przegląd polskiej głupoty politycznej

Posted by Marucha w dniu 2020-08-28 (Piątek)

Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni tak w Polsce, jak i na świecie doszło do kilku ciekawych wydarzeń, związanych mniej lub bardziej z pandemią COVID-19.

I tak w Polsce ze swojego urzędu zrezygnował minister zdrowia prof. Szumowski, jeśli chodzi o Europę, to w tournée udaje się Chiński Minister Spraw Zagranicznych, a na Białorusi trwa rewolucja.

Kolorowo-Covidowo

Co w praktyce oznacza dla Polski to, że Chiński Minister Spraw Zagranicznych nas nie odwiedzi? Cóż, być może nie wiele jednak jest to pewien sygnał dla nas, że jesteśmy traktowani przez Chiny jako partner drugorzędny.

Dlaczego? Otóż wszystko wskazuje na to, że w kontaktach polsko-chińskich ważny wątek odgrywa polskie przywiązanie do Stanów Zjednoczonych, które są głównym oponentem prawie na każdym polu dla Chin. Nie możemy zatem prowadzić polityki wielowektorowej, gdyż hołubimy sojuszników zza Oceanu, tym samym bagatelizując możliwości chińskie. Potencjalnie jednak to Chiny są obecnie w lepszej sytuacji niż jakikolwiek inny kraj zachodu.

Przyjrzyjmy się jak obecnie prezentuje się sytuacja międzynarodowa? W USA nadal panują w poszczególnych stanach wielotysięczne manifestacje BLM, w które musiała zaangażować się policja stanowa, aby zachować porządek, natomiast u naszych dalekowschodnich „potencjalnych sojuszników” wstępnie opanowano pandemię, a życie wraca do normalności.

Chińczycy, dbając o swój interes w Europie, wysyłają tamże swojego Ministra, aby ten wszystkiego dopilnował, tj. umów handlowych i aby zapewnił kraje europejskie o tym, że Chiny dotrzymają zawartych umów. Myślę, że to, w jaki sposób Chińczycy działają na polu spraw międzynarodowych, jest godnym przykładem dla Polskiej dyplomacji.

Białoruska Irredenta

Jaki cel miała reakcja Polskich dyplomatów na wydarzenia na Białorusi wiedzą chyba tylko ci, którzy zareagowali po „europejsku”, zamartwiając się o stan demokracji u naszych wschodnich sąsiadów.

Być może, dyplomacja liczyła na słowa pochwały ze strony europejskich elit, jednak wszystko wskazuje na to, że się przeliczyła. Uważam, że to nie wywoła dobrych skutków, a wręcz przeciwnie może to zaszkodzić przyszłym relacjom polsko-białoruskim.

Ciekawa była również ruch ze strony prezydenta Łukaszenki. To właśnie obecny prezydent Białorusi wierzy bardziej w Polski imperializm niż my sami. To, co dzieje się wokół Białorusi, moim zdaniem ustali ostatecznie, czy Rosja pozostanie sama, czy wciąż będzie miała swoich satelitów białoruskich. Jest również opcja, że W. Putin chce jak największego osłabienia Łukaszenki, aby móc nim dowolnie manipulować. Czy to się uda? Pokażą najbliższe tygodnie.

Jak pamiętamy, Polska podobnie odniosła się do rewolucji na Majdanie. Jaki widać taka „reakcja” nie przyniosła Polsce niczego, poza kolejnym pogorszeniem stosunków na linii Polska-Rosja. I oczywiście Polska to nie Wielka Brytania w 1939 roku, żeby próbować polityki appeasementu, jednakże nie ma racjonalnych powodów, aby wszędzie wyszukiwać Polsko-Rosyjskich antagonizmów.

Sytuacja wewnętrzna

Optymizmem nie może nas również napawać sytuacja w kraju. Z jednej strony toczymy wciąż wojenki związane z tęczowym lobby i z drugiej strony rząd zajmuje się niemożliwymi do zrozumienia na ten czas podwyżkami dla posłów. Kolejne dymisje nie poprawiają i tak tragicznej sytuacji wewnętrznej. Co więcej, w sprawie prof. Szumowskiego toczy się postępowanie.

1 września dzieci i młodzież powinny wrócić do szkół i kontynuować naukę w normalnym trybie. Czy to się powiedzie? Czy nie czeka nas nowa fala zarażeń chimerycznym COVIDem? Pozostaje nam czekać i obserwować sytuację.

Jest jeszcze jedne ważny aspekt, o którym, póki co nie ma żadnej mowy. Kryzys ekonomiczny, który niewątpliwie niedługo wybuchnie. Podejrzewam, że siła rażenia tego kryzysu w świetle obecnych wydarzeń światowo-krajowych może być katastroficzna.

Szymon Bogucki
https://konserwatyzm.pl/

Komentarze 2 do “Przegląd polskiej głupoty politycznej”

 1. ewa said

  A jednak drażnią mnie- i osoby z mojego pokolenia- te czerwone krawaty. Noszone przez czlonków ZMP_-ZMS (dla mlodszych-ZMP-Zwiazek Mlodziezy Polskiej- za Stalina, ZMS-Zwiazek Mlodziezy Socjalistycznej, po „odwilzy” 56-jesli dobrze pamiętam.) Ostatnio noszone przez plityków „róznych opcji”.
  Widocznie poczuwaja sie do łączności ideowej z komuną.

 2. Boydar said

  „… siła rażenia tego kryzysu w świetle obecnych wydarzeń światowo-krajowych może być katastroficzna …”

  Katastroficzne to są np. filmy, jeśli zaś kryzys to raczej katastrofalny. Ale może nie jestem na bieżąco.

  Jednakże, jak by się nie nazywał, lipa będzie. I chyba taki był plan. Ja nie stracę, bo nic nie mam. Straci kto ma. A kto ma ?

  Tak czy siak, struktura własności pójdzie się pierdolić, i jakoś dziwnie mnie to nie martwi. Czy to znaczy że jestem destruktor ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: