Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o „Represje załamały skrajną…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
  I*** o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Wolne tematy (59 – 2020)

Posted by Marucha w dniu 2020-08-28 (Piątek)

W miejscowości Cangas de Onis (Hiszpania) pewien mężczyzna udawał psa i twierdził, że nakaz noszenia maseczki go nie obowiązuje.
Zupełnie nie rozumiemy negatywnego stanowiska tamtejszej policji. Przecież niektórzy mężczyźni udają kobiety i władze biorą to całkiem na serio…

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2020/08/24/wolne-tematy-58-2020/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2020/08/30/wolne-tematy-60-2020/

Gajowy Marucha

Komentarzy 219 do “Wolne tematy (59 – 2020)”

 1. Boydar said

  „Dziesięciu małych Murzynków żołnierzy …”

 2. I*** said

  Czy ja dobrze widzę – ryba pieczona w (niezdrowej) folii aluminiowej…

  ————-
  Ponadto pieczona na niezdrowym ogniu z drzewa narażonego na zatruwanie środowiska.
  Admin

 3. Boydar said

  W porównaniu z pandemią covid’a to mały pikuś. No ale jeśli pandemia to ściema alu wysuwa się na czołową pozycję, i to już ściema nie jest.

  Kiedyś toczyła się zażarta dyskusia na ten temat (folii Al do pieczenia, nie koronawirusa) z Panem Macką. Wyszło, że niebezpieczne są te tanie folie, z cienką warstwą Al₂O₃. Te „profesjonalne” mają sztucznie pogrubioną warstwę tlenku i podczas jednego pieczenia nie ulega ona destrukcji do żywego aluminium. Kto chce niech wierzy, ma to jednak uzasadnienie.

 4. idzpan said

  Ponadto pieczona na niezdrowym ogniu z drzewa narażonego na zatruwanie środowiska.
  Admin

  A potem wielkie zdziwienie, że choroby. Bawół panie marucha.

  ———-
  I żyrafa.
  Admin

 5. Piskorz said

  re 1 Na portalu franc. wyczytałem, że chyba na RTL była audycja/słuchowisko raczej wg A. Christie i tytuł był NIE 10 MAŁYCH MURZYNKÓW….TYLKO ..”BYŁO ICH DZIESIĘCIU…”” PS To się nazywa nowomowa..!! Pierdolec całkowity..

 6. bryś said

  Pomidory koktajlowe – za dużo posadziłem w tym roku trochę. Mam tysiące tych maleństw do zagospodarowania. Władowałem w grunt – wyrosły lepiej niż w szklarni, widoczniej nie lubią zbyt cieplarnianych warunków.

 7. revers said

  Juz ktos puscil w internecie faczek ze mieso z zwierzaat hodowlanych i z ryb jest zarazone covidem, takze smacznego nie pozytywnego testu PRC po spozyciu potrawy rybnej lub miesnej jak z obrazka lub innych menue.

  Zaewne tylko koszerene mieso odpowiada czystosci be covida lub mieso sprzedawane w koszernych sieciach handlowych, fast foodach typu McDonald

 8. I*** said

  (2) Admin

  Aluminium to neurotoksyczny metal ciężki – wiąże się z chorobą Alzheimera (która zbiera coraz większe żniwo)… o czym powszechnie wiadomo, Adminowi również. To tak w skrócie. Więc skąd te kpiny?

  ————–
  Z tego, że bokser Powietkin został zdyskwalifikowany na dwa lata, bo wykryto u niego 0.0000001 meldonium.
  Admin

 9. Piskorz said

  Z beczki innej. W ostatnim numerze /4/ Nexusa jest długi art. Broxmeyera o wątpliwościach z „NOWYM” koronawirusem. Autor na wstępie pisze, że za Covid 19 może się kryć..gruźlica. Jej objawy przypominają na początku grypę, i że Covid19 to jedynie tzw. wirus…pasażerski.!! Artykuł tylko przeczytałem szybko i pobieżnie, więcej zatem nic o tym nie piszę. Zresztą trzeba to przeczytać samemu. Streścić się tego nie da. ps W Chinach jest dużo zachorowań na …gruźlicę. Autor pisze, że Chiny dźwigają na swoich barkach 2 co do wielkości brzemię gruźlicy na świecie!! A KTO O TYM WIE?
  A MOŻE TU WŁAŚNIE JEST PIES POGRZEBANY..

 10. Boydar said

  Jaaakiii pieeessss ?

  ———-
  No przecież bulgot!
  Admin

 11. Udało mi się Skompendiować STRATYGRAFIĘ KRAKOWA: http://wandaluzja.pl/?p=p_185&sName=krakowiaczek-jeden// ale nie udało wkleić KATASTRU romańskiego Działki 29 Krakowskiego Rynku, (330pne-1038ne) ze strony 365: BADANIA ARCHITEKTONICZNE, Historia i perspektywa rozwoju, pod red. Mariana Arsztyńskiego, Macieja Prarata, Ulricha Schaafa, Bożeny Zimnowody-Krajewskiej, Zakład Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o. Wydanie luksusowe, Cena 100 zł, Przecena 30 zł 00.
  Cóż z tego, że zamieścili kataster romański jeśli nie wyciągają z tego Wniosków. Oszustwo Masońskie polega właśnie na ignorowaniu i utajnianiu niewygodnych faktów. Tymi FAKTAMI są tu 3 Poziomy Rynku Krakowskiego z różnymi siatkami zabudowy. Kraków SCHEDLA należy do najniższego poziomu A (str. 367) czyli SPRZED BUDOWY PRZEZ OLIMPIADĘ KRAKOWA ROMAŃSKIEGO.
  Nie wykluczone, że sperma jerozolimska ma z tym ubaw jak z MOIM Katastrem Jerozolimskim, na podstawie którego Kanclerz Kohl zabrał Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom, którzy odesłali mnie do Domu Wariatów na podstawie jakichś Nie Znanych mi wariackich papierów. Myśleli widocznie, że kapitał żydoarabski to ZWYCIĘSTWO.
  Przy okazji: JAK ŚWIĘTY EMERYK URATOWAŁ POLSKĘ ??? Jeśli Emeryk uratował Polskę to poprzez Bezpryma, którego uratował w bitwie nad Dniestrem w r. 1029. Wobec jednak uwięzienia przez Czechów Mieczysława II i najazdu Jarosława Mądrego NA HORWATÓW Emeryk osadził Bezpryma w Haliczu. Gdy jednak Czesi dogadali się z Niemcami w sprawie Mieczysława to do Halicza przyszło Wezwanie cesarskie, aby Bezprym z synem Dytrykiem stawili się w Merseburgu, czemu Bezprym się podporządkował.
  Pokonany nad Dniestrem przez Emeryka Jarosław skierował się jednak na Północ i zajął Rzeszów, wobec czego Emeryk pozostawił w Haliczu przybyłego z Moraw Belę i podążył do Rzeszowa, skąd wygnał Jarosława Za Bug. Do Sandomierza przybył Bezprym, który pozostawił na dworze cesarskim Dytryka jako zakładnika, aby udać się zaraz z Emerykiem do zagrożonej czy zajętej przez Masława Kruszwicy.
  PODZIELONĄ po uwięzieniu przez Czechów Mieczysława Polskę ZJEDNOCZYŁ więc nie Mieczysław a Emeryk wypędzeniem Jarosława Za Bug a Masława Za Wisłę.

 12. Boydar said

  @ Pan Piskorz

  https://marucha.wordpress.com/2020/08/24/wolne-tematy-58-2020/#comment-915419

 13. I*** said

  (8) Admin

  Folia aluminiowa nie jest jedynym źródłem, z którego codziennie to szkodliwe paskudztwo wchłaniane jest przez organizm człowieka (także żywność, przyprawy, kosmetyki, napoje w opakowaniach aluminiowych etc.) – a im organizm starszy (i schorowany) to akumuluje tego więcej. Jak to się wszystko zsumuje…

 14. Jack Ravenno said

  INCEPCJA. To nie tylko film…Wielu w tym żyje na codzień…Kto choć raz obejrzał ten film zrozumie o co chodzi.

 15. seler said

  re: 13 I***

  dlaczego dodaje szie rtęć i aluminium do każdej obecnie szczepionki ?
  bo bariera krew # mózg przepuszcza ten toksyczny metal
  i wspaniale ów mózg uszkadza… nawet za tzw. „komuny”
  zrezygnowano z aluminiowych patelni i garów,
  pomimo, że nie rdzewiały…
  [miałem coś napisać o patelniach cygańskich,
  jednaj już nie warto, bo znowu tu zostanę
  zaatakowany, a wcześniej już pisałem,
  więc yebać szyderców…]

 16. Listwa said

  „Zdaniem Ewagriusza z Pontu jest osiem głównych namiętnych myśli, które atakują dusze człowieka, odciągając ją od działania zgodnie ze swoją naturą.
  Są to: obżarstwo, pożądanie seksualne (nieczystość), chciwość, smutek, gniew (złość), acedia, próżność (szukanie ludzkiej chwały) i pycha.”

  http://oczamiduszy.pl/osiem-mysli-namietnych/

 17. Boydar said

  No to gdyby nie odciągały to byłby santo subito. A gdzie impreza ?

  Poza tym, zez tym smutkiem i złością to chyba lekko przesadził. Smutek jest naturalny dla ludzi posiadających wrażliwość, złość na draństwo też jest prawidłowa. Matka Boża płakała pod krzyżem, i nie z radości. A sam Chrystus w świątyni zrobił parchom rozpierduchę. Nic nie piszą że Się wtedy cieszył.

 18. Piskorz said

  re 12 Dziękuję, tego tam nie czytałem. Ale przyzna Pan, że to odlot całkowity!!

 19. Listwa said

  @ 16 Boydar

  Są dwa rodzaje smutku, korzystny i zły. A poza tym wg. Pisma św STARY TESTAMENT Księga Koheleta 7 1-5:

  „Lepsze jest dobre imię niż wonne olejki, a dzień śmierci niż dzień urodzenia.
  Lepiej jest iść do domu żałoby, niż iść do domu wesela, bo w tamtym jest koniec każdego człowieka,
  i człowiek żyjący bierze to sobie do serca.

  Lepszy jest smutek niż śmiech, bo przy smutnym obliczu serce jest dobre. Serce mędrców jest w domu żałoby,
  a serce głupców w domu wesela. Lepiej jest słuchać karcenia przez mędrca, niż słuchać pochwały ze strony głupców.”

  – i to jest bardzo głęboka myśl. Wiedział pan o tym ? Nie.
  Wiec już pan wie.

  „Istota acedii

  Acedia jest według naszego mnicha szóstą w kolejności pojawiania się namiętną myślą i rodzi się z jednoczesnego pobudzania pożądliwej i popędliwej części duszy. Jej istotę Ewagriusz przedstawia następująco: …)

  więcej:
  http://oczamiduszy.pl/osiem-mysli-namietnych/

  Powodzenia na zakrętach.

 20. Piskorz said

  !!! Jeszcze do n. 4 „Nexusa”. Art. Wielka gra wkracza w nową fazę”, czyli przegląd obecnej sytuacji na świecie. We wstępie autor wymienia 3 potęgi USA, Chiny i Rosję i pisze, że każde państwo przedkłada swój partykularny interes nad wspólne dobro ludzkości. I art. Romanoffa „Broń biologiczna – aktualny przegląd”. Starszemu pokoleniu jest znane nazwisko McNamara. Jako sekr. obrony USA zrealizował 150 ściśle tajnych programów broni biologicznej w latach 1960…prowadząc eksp. z bronią biologiczną i testy terenowe na społeczeństwach, czasami w obcych krajach, ale najczęściej …na amerykańskich obywatelach. /fragment artykułu/.

 21. Wanderer said

  Wreszcie udalo mi sie wyrwac przyczepa na zachodni brzeg Szkocji. Nareszcie spokoj i szum fal. Totalnie na dziko. Nie ma mnie dla nikogo przez kilka dni. No dobra, z przyzwyczajenia na gajowke bede zagladal bo inaczej sie nie da.

 22. Piskorz said

  !!! Źródło: Puls Medycyny
  https://pulsmedycyny.pl/who-gruzlica-zabija-codziennie-45-tysiaca-osob-956173

  Według danych zebranych przez WHO gruźlica codziennie zabija na świecie prawie 4,5 tysiąca ludzi, każdego dnia stwierdza się 30 tysięcy nowych przypadków. BEZ KOMENTARZA..!!

 23. revers said

  Co tam patelnie, choc te silnie utlenione rdza nadaja sie na karmelkowe zasmarzki jako stale paliwo do wy,banych silnikow rakietowych lub inne bum!majsterki.

  Jak zbiza sie katstrofa wywolana zmiana pola magnetycznego Ziemii

  Katastrofa według Andrieja Stiepanienki w świetle XIX-wiecznych informacji źródłowych. Rozdział B: „Zmiany ziemskiego pola magnetycznego”

  https://kodluch.wordpress.com/2020/08/27/%e2%99%ab-off-topic-katastrofa-wedlug-andrieja-stiepanienki-w-swietle-xix-wiecznych-informacji-zrodlowych-rozdzial-b-zmiany-ziemskiego-pola-magnetycznego/#more-13212

 24. Piskorz said

  re 20 Miłego wypoczynku..! A do Scapa Flow daleko stamtąd ? ps Niemcy załatwili Anglików na perłowo..Kilka lat przed II Światową umieścili w Kirkwall swojego szpiega/dywersanta w roli zegarmistrza. Pan Zegarek w wolnych chwilach pływał sobie łodzią/kajakiem i zaglądał do bazy Royal Navy i wywąchał, gdzie U-Boot może się wśliznąć by odpalić torpedę. Pan Zegarek zwinął żagle, spotkał się ze swoim U-Bootem wszedł na pokład a ten /chyba U-47/ odpalił i pancernik poszedł na dno!!

 25. Piskorz said

  re 9 Jako uzupełnienie…..Na Ukrainie szaleje obecnie epidemia gruźlicy. Według Polskiego Zespołu Humanitarnego, który działa na Ukrainie na terenach konfliktu, liczba osób chorujących tam na gruźlicę jest porażająca, a sytuacja jest wręcz dramatyczna. Czy to oznacza, że choroba, która dziesiątkowała społeczeństwo w latach powojennych, znów wymyka się spod kontroli? A KTO O TYM WIE..?

 26. Boydar said

  Nie, nie wiedziałem. Nigdy nie przebrnąłem dalej niż Księga Rodzaju. A z Koheletem chętnie porozmawiam, może się zdarzy, a może nie, Pan Bóg czasem łaskaw dla ubogich duchem. Gdyby nie „dom wesela” i Kohelet by na świat zapewne nie przyszedł. We wszystkim należy zachować umiar i roztropność, tak w radości jak i smutku. Bo to są doczesne sprawy i wpływu na bieg rzeczy większego nie mają. Ale i odżegnywać się nie trzeba, bo to bardzo ludzka rzecz i o naszym człowieczeństwie świadcząca. Gdyby nie była potrzebna, Bóg by nam jej nie ofiarował. Mam na myśli jedno i drugie, czyli i smutek i radość.

  Nie wiem które zakręty ma Pan na uwadze. Te tutaj to zabawa, jak wesołe miasteczko, ciężko ma tylko Gajowy Marucha. Kiedy człowiek prawdę mówi, nie konfabuluje i nie rżnie gieroja, trudno mu skoczyć. Prawdziwe zakręty są w życiu, czasem i uważanie na nic się nie zda. Ale wtedy się żegnam prawą ręką i różne takie jeszcze …

  Katolicyzm Polaka jest inny niż Francuza, Niemca czy Anglika. Już bardziej bliski meksykańskiemu.

 27. piwowar said

  Aluminium jest metalem lekkim.

 28. revers said

  ACU2020 Kriminalkommissar Michael Fritsch
  ⚠️‼️Hausdurchsuchung nach Rede auf einer Corona-Demo‼️⚠️
  UNTERDRÜCKUNG DES GRUNDRECHTS DER FREIEN REDE DURCH HOCH-GESTELLTE PERSONEN:
  Auf Antrag des Polizeipräsidenten wurde eine Durchsuchung der Privaträume von Michael Fritsch verübt, der eine freie Rede privat um das Thema Corona in Dortmund am 9. August gehalten hatte.
  Diese klare und bewegende Rede ist über eine Million Male bereits angesehen worden und sagt viel über den aktuellen Zustand im Lande aus. Beim Ansehen dieser Rede kann man sich auch ein eigenes Bild über den Redner machen (https://youtu.be/Sz7c8YC_wAg)
  Der Redner ist Kriminalhauptkommissar und wurde am Tag darauf einerseits vom Dienst suspendiert. Damit nicht genug: Am 21.08.2020 hat im Disziplinarverfahren der Polizeidirektion Hannover gegen Kriminalhauptkommissar Michael Fritsch das Verwaltungsgericht Hannover mit Beschluss 18 E 441/20 die vollständige Durchsuchung seiner Privatsphäre angeordnet. Genauer laut im Original vorliegenden Beschluss: Die Durchsuchung seiner Wohnräume und Nebenräume, seiner Telefone und Computer, seiner privaten Emails und Social Media-Accounts und sonstigen Daten. Begründung, wörtliches Zitat: „ Der von der Antragsstellerin gegenüber dem Antragsgegner gehegte Verdacht, er habe die Überzeugung eines „Reichsbürgers“ und dokumentiere das auch nach außen, ergäbe im Fall der Erweislichkeit ein schwerwiegendes Dienstvergehen“. Jeder beurteile selbst die Rede von Michael Fritsch: https://youtu.be/Sz7c8YC_wAg
  Bei der Durchsuchung ging die Polizei bewaffnet vor und davon aus, dass ein gefährlicher Hund im Haushalt sei; tatsächlich gibt es im Haushalt von Michael Fritsch keinen Hund.
  Die Lebensgefährtin wurde durch einen Polizeibeamten blutig am Arm verletzt. Zudem wurde sie psychisch traumatisiert durch das verstörende Staatsvorgehen während der Hausdurchsuchung. Beides ist ärztlich eindeutig festgestellt worden. Die ÄRZTE-FÜR-AUFKLÄRUNG kümmern sich persönlich um beide Menschen.

  Co sie dzieje w euro Reichu IV? wysokiej rangi komisarz policji wypowiada sie negatywnie o pandemii i covidzie, natychmaist zostaje zawieszony sluzbowo, potem wywalony z pracy

  Dodatkowo do jego mieskania wpadja dawni koledzy po fachu, a raczej policja mundurowa i robia totalna rewizje jego mieszkania, komputery, nosniki pamieci wszystko przeszukane.

  przy okazji jego zyciowa parnerka domow zostaje poturbowna przez totalniacka policje euroreichowa, ale uczulona tylko na totalnego covida.

  Bo nie na BLM, „uchodzcow”, lbtq, muzolmanow.

  Malo tego w kierunku Berlina ruszyly nawet czolgi Bundeswehry by dzisiejsza anty pandemiczne demo nie przeksztalcilo sie w pucz lub jakie zamieszki

  A miala byc w Berlinie, Warszawie ta lepsza demokracja od tej bialoruskiej w Minsku.. I jesze pouczenia Adolfiny Merkel o demokracji dla Minska i Moskwy.

 29. Listwa said

  Prof. Talar, „śmierć mózgowa”, protest Berlin dziś.

 30. Listwa said

  Polka Dominika Zamara:

 31. Adrem said

  Piskorz ad 9

  To by akurat szło łatwo sprawdzić , wykonując choremu próbę tuberkulinową.

 32. revers said

  Spalili Koran w Malmo saa zamieszki …

  https://www.magnapolonia.org/zamieszki-w-malmo-po-spaleniu-koranu/?fbclid=IwAR01Bez1ApL0GFETyOTAlXgv357L5tukpWxYte1kSsVCl8ZojPvDMjAMjlk

 33. Enya said

  Ale lęk przed nieposiadaniem (pieniędzy, dóbr materialnych) nie jest niczym złym. Inaczej byśmy byli wszyscy beztroscy i nie pracowali, żeby zdobyć środki na swoje utrzymanie.
  Dotyczy Ewagriusza z Pontu..B. ciekawy link.

 34. Boydar said

  Tam zaraz zamieszki, dopóki nie skandują że Löfven jest agentem Putina to tylko takie zabawy ludowe.

 35. Anucha said

  Ile żab już ugotowali właściciele świata?
  Ilu na kolanach , odda resztki wolności i jak w hagadzie o rampie i gazie, ustawi się w kolejce po szczepionkę?

 36. 30 lat temu po powrocie z Niemiec odbyłem w Instytucie Historycznym UWr 10 Konferencji z historykami architektury; Profesorami Kutznerem z UMK i Dziurlą z UAM w sprawie mej Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej, którą od Franza Josefa Straussa przejął BUNDESTAG, finansując przez konto na moje nazwisko odbudowę krypty II Katedry Wrocławskiej. Kryptę odbudowywał czołowy wrocławski Historyk Architektury, prof. Edmund Małachowicz, z którym stosunków nie utrzymywałem, oskarżając go publicznie o OTRUCIE HAWROTA. Popełnił on poza tym Szkolny Błąd POWTARZAJĄC hełm wieży kościoła Świętego Krzyżą na wieżach Katedry.
  Zapędzony przeze mnie w Kozi Róg Kutzner Obronił MASOŃSKĄ Chronologię Architektury Niemieckiej zarzucając mi HEREZJĘ, co Profesor Dziurla Milczeniem zaakceptował. Ponieważ miałem za sobą BUNDESTAG to takie ZERWANIE Stosunków Naukowych odpowiadało MI. Zadeklarowałem, że jestem takim Heretykiem jak Mikołaj Kopernik i godzę się na przeniesienie sprawy z Dyskursu Naukowego na MILITARNY.
  Kutzner wyniósł się z Wrocławia a szacowany Profesor Dziurla był BARDZO AKTYWNY na EUROPEJSKIEJ Wystawie, Konferencji i Akademii: WYKOPALISKA UMK NA GÓRZE ZAMKOWEJ KAŁDUS, która były i są Moim Tryumfem, co znaczyło UZANANIE przez UMK „herezji” Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej.
  Do sprawy włączyła się jednak Angela Merkel: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW, co jest Mantrą Jej KANCLERAMTU. Przed mym wyjazdem do Niemiec ten kapitał polityczny i finansowy reprezentował w Polsce UMCS a po mym Powrocie UAM, z którym nie miałem kłopotów, gdyż ZBŁAŹNIŁ SIĘ Poznańskim Gargamelem i wykazałem, że Płacą Mu za WYTRUCIE Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej, co jest aktualne. Wobec tego TRUCICELE przenieśli się na UJ, prawdopodobnie z Pulą Pokerową.
  Trucicieli z UJ zelżył Paweł Szydłowski z USA od FEKALIOMACHÓW, że musiał w ich Obronie stanąć Kościół nazywając Wielką Lechię RZYGOWINAMI UBECKIMI, w jaki to sposób ja zostałem Ubowcem, bo BRONIŁEM Archiwum Sejmu Śląskiego (od Roku 2185 pne) i nie dałem się Otruć. To spowodowało przeniesienie Fekaliów Hitlerowskich z Skarbem III Rzeszy na tajnych kontach szwajcarskich z UJ na UMK z ZANEGOWANIEM Wykopalisk na Górze Zamkowej KAŁDUS.
  W Bundestagu moja Funkcjonalna Chronologia Architektury Niemieckiej została zniszczona ATAKIEM BISKUPKÓW, po ujawnieniu czego żona Kanclerza Kohla powiesiła się. Sprawę przejął jednak Kanclerz Kohl, który załatwił ją Najbardziej Ordynarnie z Biskupem Wrocławskim: http://wandaluzja.pl/?p=p_186&sName=blef-pokerowy// który za ZAKATOWANIE Księdza Popiełuszki dostał 10 miliardów USD ze Skarbca III Rzeszy.
  W międzyczasie pojawiła się Herezja Rosyjska z JEROZOLIMĄ nad Bosforem, reaktywująca JAKBY niegdysiejszą żydowską metrykę Stonehenge ??? I O DZIWO, herezję tą poparli Kadafi i Berlusconi, zgarniajac brukselską pulę pokerową Eksodusu Biblijnego. Jednak ICH Mojżesz w Wenecji okazał się antytezą mojej Techniki Moskiewsko-Warszawskiej. Gdy PROTESTOWAŁEM Mojżesza Weneckiego – żeby Nie Płynął do Anglii i Nie Płodził Anglików – to mieli Rok na porozumienie ze mną i przyjęcie Techniki Moskiewsko-Warszawskiej. Sarkozy kazał za to Kadafiemu OBCIĄĆ STOPĘ…
  Analogicznie Załatwiono sprawę PODZIEMNGEO KRAKOWA książką: BDANIA ARCHITEKTONICZNE. Historia i perspektywa rozwoju, pod red. Mariana Arsztyńskiego, Macieja Prarata, Ulricha Schaafa, Bożeny Zimnowody-Krajewskiej, Zakład Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o. Wydanie luksusowe, Cena 100 zł, Przecena 30 zł 00// Gdy ja przestałem być potrzebny do Zjednoczenia Niemiec to Kanclerz Kohl NASRAŁ Głupim Polaczkom na głowę Świechowskim, co teraz zrobiła Córka Hitlera z Zamrożonej Spermy (Moskwa, Praga, Ost-Berlin).
  Formuła NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW jest odcięciem się Niemiec od Rewolucji Technicznej i Technologicznej, no i konsumpcją Fekaliów Hitlerowskich. Prezydent Trumpf obiecywał Amerykanom DŁUG 19 bilionów USD, ale nazajutrz po wystawieniu Aktu Oskarżenia Lechowi Wałęsie Sekretariat Stanu MARYLAND ogłosił Dług Amerykański TYSIĄC razy większy, bo fekalia hitlerowskie są Bardzo Drogie: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW…
  I jeszcze jedno: Szydłowski i Edi Słowianin publikowali na swych tagach SZCZEGÓŁOWY OPIS ZDOBYCIA RZYMU PRZEZ WANDALÓW. Wyśmiewano się, że KTOŚ przerobił Zdobycie Berlina przez Armię Czerwoną na Zdobycie Rzymu przez Wandalów – aż ja wytłumaczyłem, że to Raport Radagajsa dla Sejmu krakowskiego – no i Raport ten ZNIKNĄŁ z IN. Na wracających z Italii Wenedów czekali jednak Romejowie i Hunowie, którzy nad Nysą SPALILI Wandalów z ich kaganem Osijem Pomorskim, od czego miasto to zwie się ZGORZELCEM. Wandalki KUPIŁY jednak Pokój z Hunami.

 37. Testy broni biologicznej m.in.na Polakach ?

  http://superfakty.info/artykul/amerykanskie-testy-broni-biologicznej-na-polakach

 38. revers said

  re34, ad28

  Mial tez przemawiac ktos z rodziny Kennedych JFK 2, tak jak kiedys w latach 60 tych JFK ale po kryzysie kubanskim.

  Teraz mamy jeden kryzys covidowy i pandemiczny bez konca – to po co te mowy trawy? przed kolejnym kryzysie swiatowym czy po kolejnym kryzysie swiatowym? czy to dotyczy rakiet na Kubie, czy strasznego wirusa Wuhan w Chinach, Moskwie, Washington DC, czy Berlin-Bruksela? a nawet w czapce niewidce, czy czerepie niewidce.

 39. Boydar said

  @ Pa Piskorz (25)

  Ukrom nie wytłumaczy; testy wykazują że covid a oni swoje – gruźlica !

  Skąd gruźlica na Ukrainie ??? Kraj bogaty, służba zdrowia na poziomie, ludzie dobrze odżywieni; wirus to co innego, to wszyscy rozumieją.

 40. leśnik said

  Pan z Pontu zapewne pisał krytycznie o smutku w odniesieniu do nauki apostolskiej traktującej o życiu chrześcijańskim.
  Nie zaś w stosunku do życia człowieka ogólnie.
  Otóż Paweł apostoł pisał np.: Zawsze się radujcie. A także wspominał że można być z tej radości okradzionym.
  Chodzi o to że jeśli jest społeczność z Bogiem w duchu, która poza tym że prowadzi w doczesnym życiu, to wnosi też świadomość
  zbawienia duszy i powoduje radość. Radość zbawienia to rzecz konkretna w Pismach.
  Człowiek ma takie wewnętrzne źródło które nie jest z tego świata w sobie.
  Ta radość jest na wyższym poziomie niż smutki i radości spowodowane doczesnym życiem i jest czymś stałym.
  Przynajmniej tak powinno być. Bo właśnie wpływ świata z zewnątrz może ja zgasić co jest właściwie jednoznaczne też
  z naruszeniem społeczności z Bogiem w duchu. Więc gdy dusza traci tą radość na rzecz smutku jest to złe.
  Wydaje misie że o tym on mógł pisać. Ale nie wiem bo nie czytałem.

 41. Greg said

  Bardzo ważne !
  Rozpaczliwy apel Włoskiego lekarza.
  .https://youtu.be/NZb7OGG7KKc

 42. Anucha said

  Nawet w katakumbach już nie jest bezpiecznie.
  Kiedy wypuszczą Lwy?

  .https://m.youtube.com/watch?v=dZSFvWpWsEs

 43. revers said

  ad28

  „sluze ludziom nie intytucjom”

  re41

  a jaki lament po polsku w komentarzach pod klipem, ze nie dam sie zaszczepic i umrzec, a pojde pierwsza, lub zmusze somsiada.

 44. Piskorz said

  re 41 A PEWNIE, ŻE BARDZO WAŻNE…to trzeba rozsyłać, gdzie się da..!!

 45. Piskorz said

  re 44 Rozesłałem już do ponad 23 osób..!! Nie ma na co czekać!! Ale u Polaków to wszystko rodzi się w bólach..Kiedyś do sąsiadki w Z. wysyłałem rożne b. ciekawe mejle..!! Potwierdzał\a, że b. dobre..Prosiłem żeby wysyłała do syna do Krakowa /ABY TEN SŁAŁ DALEJ/….odpowiedziała, że Piotruś to tu czyta jak przyjedzie…ZNAJĄC BABY…rękę w ogień bym włożył, że on tam gówno czytaŁ../ona łgała jak bura suka/…bo synek tylko po górach zapierdala a kraj to ma w 4 literach!!!

 46. Piskorz said

  re 28…Bei der Durchsuchung ging die Polizei bewaffnet vor und davon aus, dass ein gefährlicher Hund im Haushalt sei; tatsächlich gibt es im Haushalt von Michael Fritsch keinen Hund.” A KILKA LAT TEMU W NORYMBERDZE TO PRZYSZŁO 7/8 BYKÓW Z POLIZEI/…do- rodziny, bo córkę chcieli kształcić tylko w domu /sic!!!/ , ale według programu szkolnego!!

 47. Karol said

 48. seler said

  [1]
  autor: Komiwodzirey Kuntakinte-Eg3szege
  Praw Swych Broń
  .https://www.youtube.com/watch?v=4ceJEbAI47k

  [ incydent w sklepie za brak kagańca… z kanału DetektywPrawdyTV
  Ustawa. Za brak maski z pięści w mordę i funkcjonariusz za to nie odpowie.
  .https://www.youtube.com/watch?v=S3n6-Blc8qA ]

  [2]
  autor: Irokez slava
  Brak maseczki… terror w sklepach! Wezwałem Policję!
  .https://www.youtube.com/watch?v=JznsfsNN-uQ&feature=youtu.be

  dlatego nie wprowadzono Ustawy wg zapisów Konstytucji,
  by oprawcy nie mogli odpowiadać przed Trybunałem
  a zastraszony Naród ma wierzyć w kłamstwa
  napisane w Rozporządzeniu, gdzie każdy
  sobie może napisać, że trzeba chodzić
  na czworakach, gdyż wirus unosi szie ok. 2 metry nad ziemią i 1,5 m na boki,
  żeby oprawcy nie musieli wypłacać nikomu odszkodowań za to co uczynili
  mając krew na rękach…

 49. Kar said

  hmmm, czlowieki odlaczyly sie od kanapy; twarza w gudel twarz na placu Trafalgar. pacynki UK planuja we wrzesniu 2020 przedluzyc tyranie covid-19 o 2lata!

  https://metro.co.uk/2020/08/29/anti-lockdown-protesters-calling-coronavirus-hoax-gather-london-13195529/

 50. lewarek.pl said

  Polscy biskupi zaakceptowali termin „LGBT+”, chociaż jeszcze w marcu 2019 wydali dokument, w którym pisali, że Kościół nie używa tej nazwy, ponieważ w niej samej zawarte jest zakwestionowanie chrześcijańskiej wizji człowieka. W wydanym przedwczoraj „Stanowisku w sprawie LGBT+” nazwa ta (bez żadnych zastrzeżeń) widnieje nie tylko w tytule, ale wielokrotnie powtarzana jest w jego treści.
  https://www.pch24.pl/biskupi-o-lgbt—czyli-nowe-slowo—i-wielki-semantyczny-balagan,78101,i.html#ixzz6WW2Sblba

 51. Karol said

  Wolność USA w domku polskiego wasala http://mysl-polska.pl/2464

 52. Jogayło said

  5. przykazanie kościelne: Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła – czyli na co idzie kasa z tacy.

  Dziś znów Prymas Polski i biskupi zapewniali, że będą odważnie i uczciwie walczyć z tuszowaniem pedofilii. Jednak dziś też dostałem takie pismo kancelarii w W-wie wynajętej przez diecezję tarnowską bp Jeża od Komunii Św dołapnej.

  Jak to ma się do tych zapewnień?

  Nie szkoda datków wiernych na wynajmowanie adwokatów? Nie lepiej fundusze te przekazać ofiarom? Ktoś się wreszcie opamięta?
  http://isakowicz.pl/kuria-tarnowska-wynajela-kancelarie-adwokacka-w-warszawie-aby-mnie-atakowac-nie-lepiej-te-pieniadze-dac-ofiarom/

  http://isakowicz.pl/czy-abp-skworc-bedzie-mial-odwage-powiedziec-na-jutrzejszym-spotkaniu-episkopatu-prawde-o-ukrywaniu-pedofila/

  Bezsens stosowania testów PCR w diagnostyce covid 19.
  https://m.cda.pl/video/5639531fc

  Zdarza się już w polskich szpitalach, że z powodu covid19 koronawirusa nie są udzielane sakramenty ludziom umierającym (w sumie nie ma się czemu dziwić
  skoro sami biskupi dają do zrozumienia albo mówią wprost, że życie doczesne jest najważniejsze).

  Jeżeli sprawy źle pójdą to powiedzmy że za kilka lat
  pewnie całkiem wyrzucą kapelanów ze szpitali, bo większość ludzi dojdzie do wniosku, że Boga nie ma, nie było i nie będzie albo do lepszego wniosku, że Bóg może i jest ale wiecznego potępienia nie ma, nie było i nie będzie (ostatecznie wszystko zależy od Boga więc może sprawy nie pójdą tak źle).

  drzewo mogło być zdezynfekowane

  Zwróciliście może Państwo uwagę, że hasła niby to rewizjonistyczne – są suflowane permanentnie gdzieś z legalizowanego marginesu głównego nurtu (niegdyś Zawisza i część RN, teraz Cejrowski i jemu podobni) dokładnie, gdy trzeba nas podpuścić przeciw wschodnim sąsiadom, dopóki są oni uznawani za „tamtych”, „ich” tych niepoddanych jeszcze władztwu Zachodu? Tzn. Lwów miał „słyszeć krok polskich żołnierzy” – dopóki Ukraina nie została przejęta i skolonizowana przez Zachód. I od razu wszystkie takie reminiscencje ucięto. A niby czemu mielibyśmy o polskim Lwowie myśleć mniej za prezydenta Zełeńskiego niż za prezydenta Janukowycza?
  https://chart.neon24.pl/post/157274,lwow-i-grodno-gdy-rewizjonizm-okazuje-sie-prowokacja

  Autorzy lektur szkolnych przedstawiani są jako posągowe postacie pozbawione wad i namiętności. Niewiele wiemy o ich prawdziwym życiu, które często było znacznie bardziej dramatyczne i urozmaicone, niż dzieła, które po sobie pozostawili. A ze względów wychowawczych nie wypadało informować dziatwy, że ich podręcznikowe wzorce umierały na wstydliwe choroby, były uzależnione od alkoholu czy narkotyków, albo miewały nieszablonowe skłonności intymne.
  * Słowacki wielkim inwestorem był! Finanse boskiego Juliusza.

  * Dżuma i uprzedzenie. Tajemnica śmierci Adama Mickiewicza

  * Nie-Boskie problemy rodzinne Zygmunta Krasińskiego

  * Aleksander hr. Fredro. Mizantrop o wielkim sercu (do sztuki)

  * Bluszcz. Wolny związek Elizy Orzeszkowej

  * Samotność szpiega. Trudny los pracoholika. Józef Kraszewski.

  * „To jak się do Pani zwracać?” Życie osobiste Marii Konopnickiej

  * Cyborg nie tańczy na weselu. Wielkie obsesje Stanisława Wyspiańskiego

  * Rysy i przełęcze. Tragedia Kazimierza Przerwy – Tetmajera

  * Sezonowe zdrady. Gabriela Zapolska i jej mężczyźni

  * „Serce serc”. … i tylko wątroba się przewraca. Fobie i pasje Bolesława Prusa

  * Powinowactwo z wyboru. Sprawa orientacji seksualnej Marii Rodziewiczówny

  * Dzieje grzechu w szklanych domach. Skrywane problemy Stefana Żeromskiego

  * Wszystkie kobiety hazardzisty. Notariusz geniuszu. Bolesław Leśmian

  * Łoże z portalem do sławy. Zofia Nałkowska. Uzależniona od partnerów.

  * Olimpijski laur poezji. Sportowe fascynacje Kazimierza Wierzyńskiego

  * Pisma i uczucia rozproszone. Najtrudniejsza miłość Marii Dąbrowskiej

  * Bachus demokracji. Małżeńskie perypetie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

  * Ego, homo, hedo. …i odrobina hipochondrii Witolda Gombrowicza

  * Tajemnicze wyprawy Tomka nie kończą się dobrze. Dramat Alfreda Szklarskiego.

  * Pan Samochodzik i agentura. Skandaliczne życie Zbigniewa Nienackiego

  * Msza udającego wędrowanie. Demony i nałogi Edwarda Stachury

  Bonus: Janina Broniewska, ostatecznie też była w spisie lektur.
  wydawnictwofronda.pl/ksiazki/sekretne-zycie-autorow-lektur-szkolnych

 53. Marek said

  Korwin Mikke do rzecznika praw obyw. Bednara w sprawie Piskorskiego i jego bezprawnego 3 letniego aresztu.
  W sejmie, słuchaj pierwsze 1.5 minuty:
  .https://www.youtube.com/watch?v=gBOX_z6oPEo

 54. Lily said

  Wystarczy gibac sie z prawa na lewo i z lewa
  na prawo,u r.Rydzyka, przy Abba Ojcze, a
  „Ciemny Lud, w s z y s t k o KUPI”.Jacek K.

 55. Boydar said

  Skoro mowa o oficjalnych tablicach (52)

  Moim zdaniem to bardzo dobra tablica i nic z sanepidem ani służbami weterynaryjnymi wspólnego nie ma; już prędzej zez Stronnictwem Ruskim.

 56. Maverick said

  Brytyjczyk polskiego pochodzenia osiedlił się w Rosji i zbudował wielką farmę.

  W Polin byłoby to niemożliwe.

 57. Jack Ravenno said

  Chciałbym zauważyć, że po łacinie COVIED oznacza – zakryty. Coś w tym jest. Podobnie jak wielu podejrzewam, że ten kryptonim jest w istocie czymś innym niż się oficjalnie podaje.

 58. Maverick said

  Jack znasz angielski to warto posłuchać tego:
  Cała globalistyczna kabała jest wspólnie wtajemniczona po co wypuścili wiruska.

  https://www.facebook.com/messenger_media/?thread_id=1300189636&attachment_id=2830858683863522&message_id=mid.%24cAABa81aJl056Z9aIx10NpE-YEYc0

  Nie wiem czy link zadziała. Depopulacja ludzi starych. Po prostu nie mogą zrealizować zabezpieczeń socjalnych…

  NWO ma plany depopulacyjne i pod płaczykiem pandemii są powoli realizowane szczepionka będzie zmieniającą DNA i czyniącą z ludzi bezpłodnych genderowców, w przyszłych pokoleniach i dlatego tak to popychają w świadomość młodych poprogowo ich programując.

 59. Boydar said

  https://fakty.interia.pl/pomorskie/news-gdansk-czerwone-napisy-na-pomniku-jana-pawla-ii-i-ronalda-re,nId,4699175

  Nnno ! Nnnnareszcie !!!

 60. revers said

  re55

  a stronictwo zachodnie? idzie pod pache z swoimi swiezo scietymi glowkami

  tak bylo na ostanim pokaie mody projektanta mody GUCI.

  Oraz tak bylo podczas ceremoni otwarcia tunelu Gotharda w Szwajacrii.

  Zakryty szatnizm ma sie dobrze czy to formie nowoczesnego tuelu, mody, czy virusa covid, ludzie traca glowy.

 61. Adrem said

  Warto obejrzec.

 62. marteczka said

  na wesoło

  http://snippits-and-slappits.blogspot.com/

 63. wandaluzja.pl19 marca 2020 o 06:30 Odpowiedz
  https://marucha.wordpress.com/2020/03/16/wolne-te
  Ad. 224:

  W odpowiedzi na Żądanie przeze mnie faktograficznego Uzasadnienia OSZCZEKIWANIA tzw. Turbosłowian POŚWIĘCIŁEŚ MNIE WODĄ ŚWIĘCONĄ w trosce o Moją Duszę. To jest praktyka hiszpańska, ale rabini jerozolimscy znaleźli lekarstwo na Koronowirusa przez BUDOWĘ Trzeciej Świątyni. Dotychczas była mowa o ODBUDOWIE Świątyni Jerozolimskiej – oczywiście na Wzgórzu Świątynnym – czyli że jest to Cofnięcie się przede mną.
  Wykazałem, że Wzgórze Świątynne było PAŁACEM Salomona, przebudowanym przez Rzymian an PRETORIUM – czyli że nic wspólnego ze świątyniami Salomona, Świątynią Jerozolimską i Świątynią Heroda HERODIONEM nie miało. Świątynia Salomona była CYTADELĄ, więc każdy zdobywca czy okupant rekwirował ja, i dopiero Herod Wielki po zbudowaniu dla Rzymian Cezarei Palestyńskiej odzyskał ją, zburzył i zbudował Wspaniały HERODION według architektury rzymskiej.
  Tytus zdobył Herodion każąc komandosowi czatować u podnóża Karmelu pod Złotym Okienkiem Arcykapłana. Gdy Arcykapłan podczas nocnego zaduchu otworzył je to komandos wspiął się po murze megalitycznym i wrzucił Arcykapłanowi BOMBĘ ZAPALAJĄCĄ. Tytus kazał GASIĆ Świątynie i zarekwirował ją na sanktuarium Jowisza Zwycięskiego i Pałac Flawiuszów. Gdy Senat kazał Trajanowi zburzyć ją to ten oddał Świątynię ŻYDÓWKOM.
  Po powstaniu Bar Kohby, w którym talibowie chrześcijańscy zburzyli świątynię JUPITERA w Libanie, w całym Imperium nie było świątyni wspanialszej od HERODIONU więc Hadrian przywrócił w nim kult Jowisza Zwycięskiego. Te dotrwało do Konstantyna Wlk, kiedy to cesarzowa Helena urządziła w Herodionie sanktuarium Maryjne, które rozebrali Arabowie na pałac Omajadów, którego NIE ZBUDOWALI, co było jednym z powodów ich upadku.
  Ściana Płaczu była TRYBUNĄ Sądu Rzymskiego, pod którą był Płacz Wielki. Listwa z KROPIDŁEM I ŚWIĘCONĄ WODĄ jest zaś grenadierem Fryderyka Wielkiego, który po I Rozbiorze Polski napisał do swego PRZYJACIELA Papieża Rzymskiego, że Teraz Rozprawi się z LECHIĄ Na Zawsze – aż umrze Ostatni Polak, co w Jałcie Winston Churchill przekazał Stalinowi. BAGNET NA BROŃ Panie Listwa i Braun.

  Po polsko-niemieckiej konferencji ekologicznej w Jeleniej Górze w 1996 r. ja zostałem poddany terapii Udaru Mózgu techniką STASI, po czym pozostał szum w uszach. Wiem to stąd, że szwagier przebudował łazienkę do tego celu. Gdy siadałem na sedes występowało BUSKOWANIE w głowie, że musiałem Uciekać z Łazienki.
  3 lata później, gdy miałem perturbacje z Urzędami Podatkowymi w Bonn i Berlinie Kanadyjski Rotszyld nabawił mnie impotencji, czyli że zostałem wysterylizowany tak jak mój syn. Zostałem przymuszony SIŁĄ do przepukliny, aby po operacji nie mieć już erekcji. Więc nie tylko mój syn został wykastrowany, bo Anglicy potrzebowali Wielkiego Eunucha Jerozolimskiego, żeby osadzić na tronie rosyjskim jezuitę ku Radości Palestyńczyków.

 64. Po ogłoszeniu przeze mnie KRYTYKI książki: BADANIA ARCHITEKTONICZNE. Historia i perspektywa rozwoju, pod red. Mariana Arsztyńskiego, Macieja Prarata, Ulricha Schaafa, Bożeny Zimnowody-Krajewskiej, Zakład Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o. Wydanie luksusowe, Cena 100 zł, Przecena 30 zł 00// na tagu: https://www.google.com/search?q=badania+architektoniczne+historia+i+perspektywy+rozwoju+-+wersja+angielska&oq=&aqs=chrome.2.35i39l6j46l2.3427360j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8// została SKREŚLONA długopisem w co najmniej 7 pozycjach Wersja Angielska – czyli że została ZAPROTESTOWANA przez Anglików.

 65. seler said

  DLACZEGO TEST NA KORONAWIRUSA MA TAK DUŻO BŁĘDÓW | KARY BANKS MULLIS | LAUREAT NAGRODY NOBLA

  .https://www.youtube.com/watch?v=MPNxm60zgaE

  „Kary Mullis to amerykański biochemik uważany za wynalazcę reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), fundamentalnej dla biologii molekularnej techniki, pozwalającej na kopiowanie specyficznych sekwencji DNA. Za pracę w tej dziedzinie Kary Mullis otrzymał w 1993 Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. W tym wideo przedstawiam jego sylwetkę i historię powstania testu PCR który używany jest obecnie do testowania osób z podejrzeniem o zarażenie koronawirusem. Oprócz Kary Mullinsa przytoczę jeszcze opije innych lekarzy, którzy przestrzegają nas, że test ten nie powinien być stosowany, gdyż jego funkcjonalność nie pozwala na uzyskiwanie poprawnych rezultatów.”

 66. Onomatopeja said

  Satanistka matka celebrytki Mariah Carey molestowała córkę
  siostra Mariah Carey była prostytutką w Nowym Jorku

  https://vigilantcitizen.com/latestnews/mariah-careys-sister-accuses-mother-of-abuse-during-satanic-rituals/

  Komik kabareciarz Murzyn Dave Chapelle nie chciał włożyć upokarzającej sukienki w judaistycznym Hollywood – kariera przerwana

  Dave Chapelle refused to put on a dress in a movie because he thought it was humiliating.

  The writers of the movie begged him to over and over but he refused. They came back in a matter of minutes with a fully revised script (which is impossible to do so fast unless they already had two versions of the script ready – i.e. they were prepared for him to turn down that scene).

  This made Dave very suspicious.

  He then noticed that almost every famous black man in cinema has at one point or another been forced to wear a dress or humiliate himself somehow. (You will find that this is absolutely true):

  Eddie Murphy:

  http://whale.to/b/dave_chapelle.html

  Marilyn Monroe’s February 8, 1953 Secret Pentagon ID to Lookout Mountain Lab
  Pracownik Ministerstwa Obrony usa Pentagonu Marylin Monroe

  https://mindcontrolblackassassins.com/2015/01/12/bill-cosby-part-iii-sammy-davis-jr-sharon-tate-satanism-black-satanic-cabal/

  W amerykańskiej telewizji zakaz wymawiania imienia Jezus
  komik kabareciarz aktor Tyler Perry

  marka ubrań dla dzieci usa celine dion

  https://vigilantcitizen.com/latestnews/something-is-terribly-wrong-with-celine-dions-genderless-clothing-line/
  marka ubrań dla dzieci usa

  https://vigilantcitizen.com/latestnews/something-is-terribly-wrong-with-the-childrens-clothing-line-caroline-bosmans/

  netflix lgbt

  https://vigilantcitizen.com/pics-of-the-month/symbolic-pics-of-the-month-08-20/
  pedo audi

 67. Jack Ravenno said

  @58 MAVERICK No – niestety – mam się zalogować do facezbooka, ale nie mam tam loginu i mieć nie będę. Mimo wszystko bardzo do mnie przemawia materiał Billy’ego Ryana z Project Camelot w filmie z 2010 roku. M.in. China cold, geophysical event i trochę innych spraw. Spieszą się sk….ny. Coś się dzieje poważnego i nie jest to tylko kwestia wymordowania staruszków…Ja wpieprzam popcorn i oglądam wyreżyserowaną w zaciemnionych gabinetach rzeczywistość.

  Modlę się też.

  Bóg z wami…

 68. revers said

  No ale u nas tego nie bedzi, saa saady, kontytucje prawowita i sprawiedliwa wladza, kaplani i duchowni.

  Brakueje tylko punkt segregacji zwlok pacjenta, punkt segregacji umarlych przed szpitalem, centralny punkt segregacji zwlok na kompost, i szczesc bosze nwo.

 69. Onomatopeja said


  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/afera-kamila-andruszkiewicz-zona-wiceministra-zostala-prezesem-panstwowej-fundacji-jest-absolwentka-filologii-rosyjskiej
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/dr-martyka-jestesmy-oklamywani-i-zmuszani-do-dzialan-mogacych-pogarszac-nasz-stan-zdrowia

 70. Onomatopeja said

 71. Onomatopeja said

  Sąd Rejonowy w Suwałkach nałożył karę w wysokości 100 zł na ekspedientkę, która nie chciała obsłużyć klientki bez osłony na twarzy.
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/jest-pierwszy-wyrok-grzywna-dla-ekspedientki-ktora-odmowila-obsluzenia-klientki-bez-oslony-na-twarzy

 72. Leo said

  Dzisiaj rozmawiałem z normalsami nt. covida. Jestem dosłownie przerażony tym, jak szczelna jest cenzura. Oglądają telewizję wiele godzin dziennie i nie dotarła do nich najmniejsza wątpliwość, nic nie wzbudziło najmniejszej reflekcji na temat „pandemii”. Nie analizują liczb, święcie wierzą w to, co „stoi na pasku”. Nie potrafią logicznie rozumować. Każda odrobinę większy wysiłek intelektualny spotyka się z natychmiastowym odrzuceniem „ja tam nie wiem, tak słyszałem to powtarzam”. Z taką przeciętną bez kłopotu zostaniemy wszyscy zaszczepieni (oni pomogą nieposłusznych przymusić) i do śmierci będziemy harować na mięsistonosych panów „bo i tak nic się nie da zrobić”. Wieki pańszczyzny tak ich ukształtowały.

 73. Maverick said

  Protesty przeciwko kabalarzom na całym świecie!
  Around the world the were demonstrations against rulers of the planet, and against fake pandemic restriction and doubtful vaccines. However in the USA nobody protesting against that. How come? https://www.facebook.com/amanda.ogarrow/videos/10214237265965464

  Instead we have here commie and Jacobins revolutions.

 74. Boydar said

  Panie Leo. Normals, „normalny”, to pojęcie z gospodarstwa ciotki Statystyki. Kiedy Klub Rzymski „przewidywał” że zostanie 10 – 15 milionów Polaków (wartość oczekiwana) to covidać jakieś podstawy miał. Tyle zostanie bo tylko tyle jest. Gdyby Polacy skutecznie się ciupciali z Polkami to by „zostało” więcej. Ale wolą żydówki, zapewne z uwagi na większe pole manewru – i wzdłuż i w poprzek.

 75. KROTOCHWIL EUROPEJSKI

  Przeczytałem artykuł sugerujący odbudowę zamku OGRODZIENIEC na muzeum Aleksandra Fredry. To są pomysły z arsenału KASKADY WISŁY Edwarda Gierka, którą Zniszczyłem tezą, że Kaskada Wisły Nie Zwróci się a Kanał Przemysłowy będzie 20 razy TAŃSZY i Sto Razy Bardziej Opłacalny. Wisła jest zaś potrzebna do Europejskiej Konwencji Jesiotrowej i Śledziowej. Gdy nie udała się niemiecka intryga: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE, zniszczona KREMLEM z metryką w Mstiorze, to teraz mamy Muzeum Fredry w Ogrodzieńcu dla PROMOCJI Fredry jako Krotochwila Europejskiego, bo jest o 2 klasy Lepszy Od Moliera.
  Molier napisał Peon LUDWIK XIV, który, gdyby nie Pogrzeb Króla Słońce, byłby Hymnem Unii Europejskiej. Od Łoża Śmierci Króla Słońce poszła bowiem wieść, że Dług Wewnętrzny Francji wynosi 2,5 miliarda luidorów (gdy był ponad 3) więc Kwiat arystokracji francuskiej pognał Na Łeb Na Szyje do swych KWITÓW. Był to bowiem Zwiastun Afery Lawa i Wielkiej Rewolucji Francuskiej.
  Peon Diabli Wzieli, ale zakasowała go krotochwilka Angela Merkel rzucając mi w Twarz: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW – więc Amerykanie Musieli WPIERDALAĆ fekalia hitlerowskie, bo innego Wyjścia z kapitału żydoarabskiego Nie Było. Donald Trumpf obiecywał Amerykanom Dług Amerykański 19 bilionów USD, ale nazajutrz po wystawieniu aktu oskarżenia Lechowi Wałęsie Sekretariat Stanu MARYLAND ogłosił Dług Amerykański TYSIĄC razy Większy. Japończycy wyrzucili Abego, bo ten Zbrodzień zafundował im NIPPONA nie z Berlina a Dniepropietrowska.
  Dla mnie pomnik Aleksandra Fredry w miejscu, gdzie został Oślepiony Piotr Włostowic i gdzie ścinano SETKAMI Powstańców Polskich 1333 i 1418, jest Godny Pożałowania. Ponieważ Fredro jest o 2 KLASY LEPSZY od Krotochwila Moliera, który zbłaźnił się Peonem KRÓL ŚŁOŃCE, to Wypierdolić tego peoniarza, żeby zrobił miejsce dla FREDRY, który Uratował Polaków od Porozbiorowej BEZNADZIEII.
  Trzeba przenieść ten Pomnik do Krosna Karpackiego i odbudować ODRZYKOŃ jako Locum ZEMSTY.

 76. Lily said

  LUCYFER, rzadzi S W I A T E M, poprzez
  swoich Agentow M A S O N O W.
  Bogiem MASONOW jest LUCYFER.

  „WY jestescie dziecmi SZATANA / LUCYFERA,
  i WOLE jego CZYNIC CHCECIE”.
  Zrodlo; werset z Biblii.

  GDZIE sie czlowiek ogladnie, SYMBOLE
  M a s o n s k i e bija po oczach.

 77. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/lubuskie-prezydent-zielonej-gory-o-koronasciemie-6548349464873664a

  Wszystko prawda, panie Kubicki, tylko po co żyda uświadamiać, to zresztą i tak nic nie da. Pan Bóg próbuje od samego początku i co ? I psińco. Z jednym Szawłem się udało. Trochę mało.

 78. Boydar said

  „… GDZIE sie czlowiek ogladnie, SYMBOLE
  M a s o n s k i e bija po oczach …”

  Tak, Pani Lily, tak, spokojnie. Po pierwsze nie oglądnie tylko obejrzy ! To „młodzi wykształceni, z wielkich miast” mówią „oglądnie”, a Pani na porządną wiejską dziouchę wygląda. Więc Pani zupełnie nie wypada po miastowemu gadać, proszę sobie pilnie w kajeciku zapisać.

  No i drugie. Pies, jak chce innym psom zakomunikować że jest, to intensywnie znaczy teren szczając gdzie popadnie, pod krzaki i różne słupki przeważnie. No i te inne psy go rozumieją. Ale nie słyszałem, a trochę przecież żyję, żeby pies objął w posiadanie nawet najmniejsze podwórko. Bo to jest tylko pies.

 79. Piskorz said

  re 74 Dobrze, że pan to przypomniał, a było to w roku 1960 !!

 80. Piskorz said

  re 61 !!!!! WYSYŁAĆ TO, GDZIE SIĘ DA…!!!

 81. . said

  Bo pies musi mieć kaganiec. Miał udawać szympansa.

 82. Piskorz said

  !!! Na str. rosyjskiej jest wykaz org terrorystycznych /i innych temu podobnych/, jest tego sporo…a na przedostatnim miejscu jest…SŁOWIAŃSKI ZWIĄZEK..!!! ps Ostatnie miejsce ma jakaś org. Forum 18. Dowiedziałem się przynajmniej , że TAKI ZWIĄZEK to taka org. jak te powyższe. Kogoś tam pojebało zdrowo..

 83. . said

  Bojdar @

  „Tyle zostanie bo tylko tyle jest. Gdyby Polacy skutecznie się ciupciali z Polkami to by „zostało” więcej. Ale wolą żydówki, zapewne z uwagi na większe pole manewru – i wzdłuż i w poprzek.”

  Żeby robić dzieci to trzeba mieć gdzie z nimi mieszkać. A na wynajmach to się jest dziś tu, jutro tam, pojutrze jeszcze gdzie indziej. Taki nomadyzm jak dawniej u cyganów. Do tego podatki od wszystkiego coraz to nowsze, żarcie co idzie z kopyta w górę. Polska to nie Indie ani Brazylia, żeby było cały rok ciepło. Tu w przyczepie ani w kartonie mieszkał nie będziesz to i dzieci nie ma. I żadne 500+ nie pomoże.

  A jak masz problem to ciupciaj za dziesięciu. Może za innych nadrobisz?

 84. Boydar said

  Ależ marudzisz, walnij szklaneczkę, od razu się humor poprawi.

  Ale to nic (nic to), słowa zapadają, jak ziarnko gorczycy.

 85. BADANIA ARCHITEKTONICZNE. Historia i perspektywa rozwoju, pod red. Mariana Arsztyńskiego, Macieja Prarata, Ulricha Schaafa, Bożeny Zimnowody-Krajewskiej, Zakład Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o. Wydanie luksusowe, Cena 100 zł, Przecena 30 zł 00.

  W książce są takie BZDURY jak „Il. 5. J. C. Schulz, kościół Najświętszej Panny Marii na Zamku Wysokim, 1841 r.” (str. 53) czy „Il. 9. Johannes Marz, 1881, rekonstrukcja rzutu pierwszej kaplicy na Zamku Wysokim w Malborku” (str. 56). Wszystkie budowle Sakralne Malborka są WTÓRNE wobec architektury pierwotnej, co świadczy, że NIE BYŁO ICH na Pierwotnym Planie, zwanym kłamliwie KRZYŻACKIM.
  Na początku swego panowania Bolesław II Śmiały obległ Zantyr-Malbork Prawdziców, gdzie został zamordowany Święty Wojciech. Rozkazał ciężkozbrojnemu rycerstwu przejść Bród na Nogacie, które POTOPIŁO SIĘ. Wcześniej po r. 1038 Czesi NIE ZBURZYLI kościółka św. Wojciecha na Rynku krakowskim, gdyż uważali Świętego za SWEGO, dzięki czemu zachował się.
  Podczas wyprawy Bolesława II do Turkiestanu Anna Prawdzicowa znalazła Wyjścia ze stanu wojennego z potężnym sąsiadem; wysłała męża z pomocą Zbrojną do Turkiestanu, złożyła Daninę w Płocku i przystąpiła do budowy kaplicy Świętej Anny na zamku Wysokim Zantyra. Według reliefu, na którym przedstawia siebie jako MURARKĘ, to nie bardzo jej to szło, ale jakaś Wielka Pani w KORONIE przysłała jej Warsztat muratorski i zdobniczy – czyli prawdopodobnie Królowa Szwecji czy Danii. Piszę Warsztat Zdobniczy, gdyż zostało to dobrze Wyartykułowane.
  Krzyżacy nie uznawali Sztuk Pięknych czy metrykowania architektury, ale Legenda Historyczna Anny Prawdzicowej zachowała się, tak jak późniejsza plastyka Agnieszki Meranki, która do zbudowania Drugiego Luwru w Strzegomie mieszkała ze swym Dworem w Zantyrze-Malborku. W Malborku jest plastyka jeszcze WCZEŚNIEJSZA, do której ja zaliczam pojedynek Króla Polskiego z Czeskim – ale jakiż to Król Czeski, skoro ma na tarczy GRYFA, gdy godłem Czech był zawsze LEW. POJEDYNEK przedstawia walkę Beli Halickiego z Siemiosiłem pod murami Szczecina i świadczy, że Prawdzice wspierali odbudowę Polski przez Kazimierza Mnicha.
  Prawdzicowa zbudowała I fazę kaplicy Świętej Anny na zamku Wysokim z portalem na Zewnątrz. Ale Krzyżacy POGRUBILI mury kaplicy twięc portal znalazł się Kruchcie (Tadeusz Jurkowlaniec, Historia Krzyża Świętego na portalu kaplicy św. Anny w Malborku, Biuletyn Historii Sztuki, 1/2017, str. 6-7).

 86. Kwal said

  Czy miał Pan Gajowy już taki przypadek w Szwecji ? W Bantustanie dzisiaj był…
  Skurwysyn ma szczęście, że mnie nie było o tej porze w Tyńcu w kościele.
  https://nczas.com/2020/08/30/profanacja-klasztorze-benedyktynow-polnagi-mezczyzna-wszedl-na-oltarz-i-tanczyl-techno/

  ————
  To jest właśnie obrazek dzisiejszej Polski.
  Nikt go nie skatował…
  Admin

 87. Kierunek Wschód. Białoruś, o której w polskojęzycznych mediach Ci nie powiedzą.

  https://t.co/bkIIFWyoRk?amp=1

 88. Maverick said

  Pamdenia to wymyśl kabały, mniej ludzi umiera niż z powodu zwykłej grypy. Wszystko nadmuchane, umierają ale ludzie zatoksycznieni co żrą jak świenie i są zacukrzeni, jedą badzie z fast foodów. Piją colę amerykańską słodzoną wyciągiem z kukurydzy GMO. Jak ktos głupi to niech umiera, ale aby życie wszystkim z tego powodu umilać? To już zakrawa na przestępstwo i jeszcze na tym zarabiają.

  Are we already there in the Orwellian world?
  Media reporting that mostly peaceful protest going on even when people getting killed, stores burned, employees beaten up, and merchandise stolen. To maintain sanity, I do recommend turning TV off and cutting the cord because your monthly bill is financing those cronies, and you are paying agents of controlled narration.
  Theirs argument is that you are free to change channel, because that what freedom is about. I say no. Freedom is when you decide to whom you pay and for what? Finally I did say no and cut the cord. Now I’m truly free, happier and have more energy. I got a glimpse of the news on youtube.

 89. revers said

 90. Boydar said

  Tego Polak nie narysował, Panie Reversie

 91. Boydar said

  Ale np. obywatel Kosiur już mógł

 92. Jack Ravenno said

  Bueheheheh ->

  https://www.rpo.gov.pl/pl/content/jak-policja-radzi-sobie-z-egzekwowaniem-obowiazku-noszenia-maseczek-przy-wadliwych-przepisach-rpo-do-kgp

  Takie podśmich.jki, bo pan RPO nie był rad zauważyć, że cała ta zasrana ustawa o zwalczaniu zakażeń godzi w istotę wolności człowieka! Wiem na pewno, że pozbawienie wolności może nastąpić jedynie po ogłoszeniu wyroku przez sąd i jego uprawomocnienie – przynajmniej w obecnym systemie prawnym. Ta cała „kwarantanna” to co to niby ma być? Areszt domowy to także pozbawienie wolności. W tym przypadku łamane są prawa podstawowe co jest zbrodnią.

  Jedyną możliwością uruchomienia ustawy o zwalczaniu zakażeń u ludzi jest wprowadzenie stanu nadzwyczajnego. Tutaj nawet papugi w sądzie nie trzeba. Po prostu.

 93. Boydar said

  Nic się Pan Jack na hucpach nie wyznaje, nic a nic 🙂

 94. Listwa said

  @ 91 Boydar

  On wstawiłby tam Kościół katolicki.

 95. Listwa said

  @ 86 Kwal

  Nie na ołtarz, a na posoborowy stół novusowy.

 96. Jack Ravenno said

  @93 BOYDAR Oj tam, oj tam…Taka wrzutka dla jaj.

 97. Boydar said

  Właśnie wstawił

 98. revers said

  re90
  a tego Dr.Czerniak nie napisal?

  takie tam retoryczne pytanie. Wystarczy ze na monetach i banknotach NBP cos tam sie bilo, drukowlo z gwiazdkami, czy tam na banknocie o nominale 200 zlp z trumny ostaniego kroola Polski zaczerplo.

  A tak to chyba nowy Szekel 1:1 idzie z Zlp. , co je wasze to nasze w Szeklach, starczy?.

 99. revers said

  CAŁA PRZEMOWA ROBERTA F KENNEDY NA HISTORYCZNEJ MASOWEJ POKOJOWEJ DEMONSTRACJI W BERLINIE, 29.08.2020
  „ICH BIN EIN BERLINER!” – „JA JESTEM BERLIŃCZYKIEM!”
  Media w USA twierdzą, że przybyłem tu by rozmawiać z 5 tys. nazistów. I jutro, kiedy wrócę do domu, to tak napiszą i będą to głosić! Ale kiedy patrzę na tę masę ludzi tutaj, to widzę dokładne przeciwieństwo nazistów! Widzę ludzi kochających demokrację, ludzi którzy chcą otwartego rządu, ludzi którzy chcą mieć rządzących przez których nie będą okłamywani! Nie chcemy leaderów, którzy bezkrytycznie ustanawiają jakieś zarządzenia, tylko aby osiągnąć nasze podporzadkowanie się im. Chcemy leaderów, którzy nie mają żadnych połączeń z przemysłem farmaceutycznym, którzy pracują dla nas – a nie dla tego przemysłu! Chcemy polityków którzy troszczą się o zdrowie naszych dzieci – a nie o profit lobby farmaceutycznego i swój własny zysk.
  Kiedy tutaj patrzę, widzę flagi z wszystkich europejskich krajów, widzę ludzi wszystkich nacji, kolorów skóry i religii, widzę ludzi, którzy martwią się o humanitarność, o zdrowie swoich dzieci oraz o wolność i demokrację!
  Rządy kochają wszelkie pandemie! I kochają je z tego samego powodu, dla którego kochają wojnę: bo to pozwala im instalować mechanizmy kontroli, których my nigdy byśmy normalnie nie zaakceptowali. To są mechanizmy, które wymuszają naszą uległość. A dzisiaj wiemy, że ludzie jak Bil Gates i Tony Fauci zaplanowali od dziesiątek lat tę pandemię, którą na nas sprowadzili. I wiemy w międzyczasie, że oni nawet nie potrafią wytłumaczyć, czym miałaby być ta pandemia. Oni to sobie wszystko tylko wymyślają. Wymyślają liczby, aby nas ogarnął strach, wymyślają te liczby które czytamy w gazetach i widzimy w telewizji – i kiedy je widzimy, wtedy ogarnia nas tylko strach.
  Herman Góring powiedział na zakończenie wojny – zapytano go, dlaczego ludzie w Niemczech to zrobili? – powiedział:
  „To nie ma nic wspólnego z nazizmem. To można zrobić w socjalizmie, w kapitalizmie, w monarchiach, w demokracjach… To jest natura człowieka – musimy człowieka tylko wprowadzić w strach. Wtedy podążają za nami.”
  Przed pięćdziesięcioma laty John F Kennedy, przybył do tego miasta. On przybył do Berlina, bo tutaj był front przeciwko globalnemu totalitaryzmowi. I dzisiaj jest dokładnie tak samo – Berlin jest frontem przeciw totalitaryzmowi! I mój wujek powiedział wtedy dumnie do ludzi w Berlinie: „Ich bin ein Berliner!” – „Jestem Berlińczykiem!”
  A i my wszyscy możemy też powiedzieć dzisiaj z dumą: „ICH BIN EIN BERLINER!” – „JESTEM BERLIŃCZYKIEM!”
  I znowu jesteśmy frontem przeciw totalitaryzmowi! I chcę powiedzieć jeszcze jedną rzecz! Oni nie zrobili dobrej roboty, aby ochronić zdrowie narodu – ale za to wykorzystali kwarantannę, by wprowadzić do naszych gmin 5G! I stworzyli początki digitalnego pieniądza – a to jest początek niewolnictwa! To ma zmienić nasze życie. Widzimy, że 5G ma być wprowadzone wszędzie! Telewizja, reklamy są pełne tego! Oni mówią nam, że 5G poprawi nasze życie…I oni chcą, żebyśmy to 5G po prostu zaakceptowali – po to, abym mógł ściągnąć grę komputerową w sześć zamiast szesnastu sekund! I oni wydają na to miliardy, biliony dolarów.
  A chodzi im jedynie o kontrolę, monitorowanie i o zbieranie danych – dla Bila Gates i jego kumpli, ale nie dla nas! Bił Gates może swoimi satelitami obserwować każdy centymetr kwadratowy tej planety. I to jest dopiero początek. Oni używają GPS żeby nas szpiegować, do rozpoznawania twarzy. Te wszystkie smarty wise – to nie jest zrobione dla nas, to jest zrobione do kontroli i do zbierania danych. Ta pandemia przychodzi dla tej elity jak na zawołanie, żeby mogła narzucać nam co chce. Oni wykorzystują ją by nas monitorować i kompletnie kontrolować, i aby przenieść cały dorobek całego społeczeństwa w ręce niewielu członków elity.
  I jedynym, co stoi dzisiaj między nimi a naszymi dziećmi jest ta masa ludzi tutaj w Berlinie! I my wołamy do was: oni nie dostaną naszych dzieci! Oni nie dostaną naszej wolności! My uratujemy naszą demokrację! Wielkie, wielkie dzięki! Think You so much!”

 100. Listwa said

  @ 33 Enya

  „Ale lęk przed nieposiadaniem (pieniędzy, dóbr materialnych) nie jest niczym złym.”
  – lęk jest, rozsądna troska, przewidywanie, dbanie, jest prawidłową normą.

  Głowny problem lezy w tym , że są ludzie którzy mają tyle dóbr że nie powinni mieć lęku, a mają i nim się kieruja.

 101. Listwa said

  @ 40 Leśnik

  Trzeba mieć na względzie, że radość i wesołość to rózne rzeczy, wesołkowatość jeszcze innego. Radość może być też w ciszy.

  A wesele po ślubie to zupełnie inna kategoria panie Boydar.

 102. Boydar said

  Dla mnie „dom weselny” to symbolika, tyczy związku mężczyzny i kobiety, stworzenia rodziny, posiadania dzieci. I to jest radosne, i normalny się cieszy, śmieje, wręcz podskakuje z uciechy. Bo to jest po ludzku i po bożemu. Tak to rozumiem. Ale niewykluczone, że jestem z lekka zapóźniony w rozwoju, to żaden grzech.

 103. Piskorz said

  re 61 TO TRZEBA ROZSYŁAĆ, GDZIE SIĘ TYLKO DA..!! NIE MA NA CO CZEKAĆ..!!

 104. revers said

  Memo z wpisem Mateusza Piskorskiego na FB

 105. . said

  Kwal i Marucha @

  Była para golasów w kościele luterańskim w Norwegii lat kilka temu. Wówczas Polacy pisali na forach, że jakby to było u nas to by im dali popalić. No i nie dali.

 106. Czaruś said

  Ad. 92, To czym ten RPO Bodnar się zajmuje? Przecież to ON powinien SAM stwierdzić, że rozporządzenie RM z 7.08. br. jest niezgodne z prawem!!I odpowiednio zadziałać! Idiota przez wiele lat brał pieniądze za nic nierobienie!!!

 107. Boydar said

  Kurcze, sam bym chciał być takim idiotą.

 108. Roman said

  sobotnie protesty przeiwko koronawirusowi w Europie https://www.dailymail.co.uk/news/article-8676559/German-court-allows-Berlin-protests-against-coronavirus-curbs.html

 109. Karol said

 110. KAŁDUNY LITEWSKIE

  Zerwanie przeze mnie stosunków z UAM i UMK nastąpiło po zarzuceniu mi przez Profesora Kutznera HEREZJI – co było przeniesieniem sprawy z Dyskursu Naukowego na MILITARNY. Byłem takim Heretykiem, jak Mikołaj Kopernik, który od broni nie stronił. Zaprotestowałem MASOŃSKĄ Chronologię Architektury Niemieckiej FUNKCJONALNĄ Chronologią Architektury Niemieckiej, którą Franz Josef Strauss kupił w Akademii Nauk NRD za 8 miliardów DM u urządził wykopaliska na Zamku Biskupim dla Sprawdzenia Tegoż, gdzie byłem komisarzem WOAK.
  Głównym kopaczem był mistrz masoński, prof. Edmund Małachowicz a ze strony PZPR prof. Józef Kaźmierczyk, w komitywie z eminencją Gulbinowiczem, którzy nie kryli WROGOŚCI do mnie. Robotnicy pytali mnie, Co Takiego Powiedziałem Doktorowi Lasocie, że Ciurności Dostał. Pytali go, ale zataczał się ze śmiechu, machał za mną ręką i powtarzał Wariat, Wariat, Wariat… Sądzę, że w rozmowie ze mną zorientował się, że Ja Wiem, więc dostał Oskomy, która też objawia się niekontrolowanym śmiechem.
  Po ZAKATOWANIU Księdza Popiełuszki wykopaliska te nie były potrzebne więc FJSt zdał się na opinię Masona, Komunisty i Biskupa, że moja FChAN jest DIABŁA WARTA – ale 8 mld DM Po Drodze Nie Chodzi więc sprawę przejął Bundestag.
  Dopiero dzięki Familii Merkel-Tusk udało się załatwić sprawę Megalitycznego Płocka. Ponieważ ja trzymałem PETROCHEMIĘ i ORLEN „za jaja” Palatium Władysława Hermana, twierdząc, że król ten mieszkał w Pałacu Rzymskim, którym jest Więzienie Pruskie, to PWHe przekwalifikowano na Tzw. Palatium Władysława Hermana, co umożliwiło OSRANIE Megalitycznego Płocka – rozebranego przez Jana Luksemburskiego na wapno dla Królewca: PŁOCK Wczesnośredniowieczny, Redakcja naukowa Andrzej Gołembnik, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk, Wydawnictwo TRIO, Warszawa 2011; GENEZIS POLONORUM Tom IV, Redaktor naukowy serii Przemysław Urbańczyk, Komisja kwalifikacyjna: Roman Michałowski, Krzysztof Ożug, Jacek Poleski, Jerzy Strzelczyk, str. 202-203).
  To jest Herezja: I WSTANĄ Z GROBÓW OSRANI, bo sprawa jest tak niesamowita, że Katowanie Popiełuszki to Małe Piwo więc nie mam siły o tym pisać – ale w ostateczności NAPISZĘ. BŁAGAŁEM Mojżesza, żeby nie płynął z Wenecji do Anglii, nie budował Stonehenge i nie płodził Anglików, ale nie usłuchał więc został zabity przez heretyków rosyjskich pod Troją nad Bosforem. Córka Bieruta mówiła przy stole. NIEMCY RZUCILI NA ŻOLIBÓRZ DYWIZJĘ PANCERNĄ A MY NIE MIELIŚMY BRONI PRZECIWPANCERNEJ. AMUNICJA SIĘ SKOŃCZYŁA WIĘC UKRAIŃCY CHŁOPCÓW ROZSTRZELALI I WRZUCILI DO SZAMBA, ALE ŚPIESZYLI SIĘ WIĘC JA CZESIA WYCIĄGNĄŁAM. Przeczytałem, że Niemcy rzucili na Żolibórz DWIE dywizję pancerne i że byli to Rosjanie.
  Bierut zaprosił antystalinowską Wierchurzkę na kałduny litewskie. Ale Żukow krzyknął NIE JEŚĆ i kazał 2 znanym z nazwiska generałom nakarmić tymi kałdunami Bieruta, który WYKITOWAŁ. Broz-Tito odwiózł samolotem Wilhelma Picka do Berlina, gdzie go Odratowano. – Togliatti BOLAŁ nad renesansowymi praktykami włoskimi w XX-wiecznej Moskwie.

 111. leśnik said

  Smutek też ma różne oblicza. Paweł apostoł przeciwstawił sobie na przykład smutek według Boga który sprawia upamiętanie i wyzwala pobożność oraz smutek światowy który powoduje śmierć. Duszy rzecz jasna. Poza tym wszystkim jest smutek który zaświadcza o tym że serce człowieka oraz jego sprawiedliwość funkcjonują prawidłowo, posiada on rozwiniętą wrażliwość i współczucie. Weselcie się z weselącymi, płaczcie z płaczącymi. Chyba pan Boydar o tym napisał.

 112. JOIGNAC said

  Po 40 latach wychodzą na światło dzienne oczywiste fakty
  Jak CIA finansowała „Solidarność”
  .https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/operacja-qrhelpful-czyli-40-mln-dolarow-dla-solidarnosci/vpej2f4,79cfc278#

 113. Wielka Kopa Tatry said

  74. Boydar
  🙂 Sam chętnie ożenię się z Żydówką, najlepiej niech zajmuje się handlem diamentami, lub przynajmniej ma własny kantor, tudzież gabinet dentystyczny, chociaż zęby mam jeszcze w komplecie, jakimś cudem

  ——
  … i naprodukuję małych Żydków, bo wciąż ich w Polsce za mało…
  Admin

 114. seler said

  GOTT MIT UNS! Pon. 31.8.2020 Jabłonowski, Osadowski.
  .https://www.youtube.com/watch?v=c7KeBN6HkKM

  protest w Berlinie i… i marsz „tęczowych” szmat w Warszawiwie w Polin…
  aktualnie na żywo

  z kanału .https://www.youtube.com/channel/UCN125qvIk0QceqOySxz3mNQ

 115. Anucha said

  Punkt siedzenia zależy od punktu leżenia.
  Czyli , Baby to mają dobrze. 😀

  Jak facet mówi – „zostałem wydymany”,
  Tzn.. leży i kwiczy a przy tym jest lżejszy o jakieś walory finansowe.

  Jak mówi to panienka – „zostałam wydymana”
  Tzn , że leżała i kwiczała i jest bogatsza o jakieś walory finansowe. 🤣

 116. Greg said

 117. lolo said

  ZettaZetta: czyli najtańszy na świecie rosyjski samochód elektryczny.
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/img/07e4/08/1e/12984744_148:143:1148:754_768x0_80_0_1_cceb0f01e5006994d47326cec95717da.jpg.webp

  https://sptnkne.ws/D5fU

 118. seler said

  TESTY P C R działanie i zastosowanie. Andy Choinski odpowiada

  .https://www.youtube.com/watch?v=WUmARJbKljA

  [sprostowanie odnośnie testów PCR]

 119. Piskorz said

  re 109 B. dziękuję i żeby Jego słowa stały się faktem..!! …i żeby nie spotkał Go los JFK i REK !!

 120. seler said

  Czy prezydent Tanzanii ujawnił wadliwe testy COVID-19, testując próbki które udawały ludzkie?

  .https://www.youtube.com/watch?v=aQ8ZKk2dx9c

  „Prezydent Tanzanii, John Magufuli wykorzystał próbki owoców, przepiórek i kóz, owiec w celu wykazania niewłaściwych praktyk testowych PCR używanych przy wykrywaniu koronawirusa.
  Testy PCR nie powinny być używane do wykrywania materiału genetycznego wirusów. Tak mówił sam odkrywca tego testu, laureat Nagrody Nobla Kary Banks Mullis. Prezydent Tanzanii ośmieszył i pokazał prawdziwe oblicze niewłaściwości stosowania tego rodzaju testów przy obecnej sztucznej pandemii.”

  [original video: https://youtu.be/wKRcPFk3v9k%5D

  …i to jest Prezydent, załatwił oszustów na cacy 😉
  niech żyje Aleksandr Łukaszenka i John Magufuli !!!
  …a Anżej Juda może co najwyżej kible czyścić,
  byle nie u mnie…

 121. Adrem said

  Greg ad 116
  Dzięki serdeczne .
  Zbiera to wszystko, cośmy już fragmentarycznie wiedzieli, w całość.

  No to jest niewesoło.
  Wygląda, że albo powstanie, albo niewolnictwo.

  Ale z kim to powstanie….

 122. Piskorz said

  !!! Masques partout et menaces de reconfinement : Jean Castex est-il sain d’esprit ? / z portalu francuskiego/..Autor pisze., że maski wszędzie i groźby ponownej izolacji; czy J. Castex jest zdrowy na umyśle?”

 123. Korybut said

  Praca ciężka, w systemie akordowym, więc zarabiasz, jeśli pracujesz. Stawki bardzo niskie – liczone w groszach. Obecnie mało, kto się schyli po leżące na ulicy monety 2 czy 5 groszy a tam (zakład produkcyjny) są właśnie takie stawki. Bywa, że przez 8 godzin pracy zarabia się 10 czy 15 złotych.

  100 złotych dniówki dla pracownika nie posiadającego żadnych przywilejów jest ono prawie nieosiągalne.

  Jak stawki są głodowe, zresztą prawie zawsze ustalane na zakończenie procesu produkcyjnego i pod konkretne osoby. Te bardziej lubiane i Ukraińców, bo oni jak nie zarobią to odejdą. Należy dodać, że Ukrainiec pracuje za 1,5 osoby (10-12 godzin 6 dni w tygodniu). Dziesięciu Ukraińców świadczy pracę za 15 osób pracujących w normalnym systemie ośmiogodzinnym i 5 dni w tygodniu. Czyli pracodawcy bardziej się opłaci zatrudnić obywateli z za wschodniej granicy.

  Kierownictwo produkcji dba by to oni mieli zapewnioną ciągłość pracy i nie odrywali tyłka od stołków, dba też o lepsze stawki dla nich. Wykonując tą samą pracę, ale w gorszej jakości (bo im wolno) zarabiają nawet 3-4 razy więcej niż pracownicy, którzy tam nie nabyli jeszcze żadnych przywilejów, czyli lepsze procesy produkcyjne za lepsze stawki.

  Najpierw obietnica a następnie wycofanie się z obietnicy bonu turystycznego dla pracowników i przekazanie go dzieciom. Wywołało to u tych ludzi jeszcze większą agresję i nienawiść do siebie nawzajem a przede wszystkim do rządu i pana prezydenta.
  https://www.salon24.pl/u/delfina-bo/1073453,polskie-obozy-pracy
  https://www.salon24.pl/u/delfina-bo/1066025,jak-prowincjonalna-nauczycielka-zafundowala-nam-63-dni-horroru
  http://niepodległy.pl/650/nowa-szczepionka/
  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/ksiadz-zieja-vs-tony-halik-czyli-wibrator-z-wizerunkiem-papieza

  Spielberg jest podejrzewany o związki z NAMBLA (The North American Man / Boy Love Association).

  O co wprost oskarżał go „samobójca” Isaac Kappy. Podteksty do tego odnajdziemy w dużej części twórczości Spielberga opierającej się na tym samym motywie: małe dziecko spotyka „magicznego” dorosłego, który pomaga mu w przejściu z okresu dojrzewania do dorosłości. I chyba nie ucieknie przed prześladowaniami do Polski bo:

  „Spielberg przypomniał jak pewnego razu, gdy Ralph Fiennes był ubrany w swój pełny mundur SS, Polka zawołała i powiedziała: „jak bardzo kochała ten mundur i żałowała, że” nie wszyscy jesteście tutaj, chroniąc nas wszystkich ponownie „.

  Reżyser zauważył, że „prawdopodobnie zostanie aresztowany w Polsce, kiedy następnym razem będzie o tym opowiadał – skoro przyjęli tę ustawę (moje: ustawę IPN)”. – pisał Jerusalem Post o kręceniu w Polsce filmu Lista Schindlera.
  https://www.salon24.pl/u/zawodaktor/1071918,pedofilia-niebezpieczny-efekt-falowania

  https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
  Ulotka LGBT rozprowadzana podczas marszu równości w Nowym Jorku
  Wydana anonimowo przez Lesby i Pedałów (Queers)[2]

  Czerwiec, 1990

  Tłumaczenie i opracowanie: Piotr Nazaruk

  Hetero mają przywileje, które pozwalają im robić to, co tylko chcą i pieprzyć się bez strachu. Ale oni nie tylko wiodą życie bez strachu – afiszują się przede mną swoją wolnością. Ich wizerunki są w moim telewizorze, w kupionej przeze mnie gazecie, w restauracji, w której zamawiam jedzenie i na ulicy, na której mieszkam.

  Chcę, by wprowadzono moratorium na śluby hetero, posiadanie dzieci, publiczne okazywanie sobie uczuć przez osoby różnej płci i medialne wizerunki, które promują heteroseksualność. Dopóki nie mogę cieszyć się taką samą swobodą przemieszczania się i uprawiania seksu jak hetero, ich przywileje muszą zostać cofnięte i dane mi oraz moim siostrom lesbom i braciom pedałom.

  Heterycy nie zrobią tego dobrowolnie, więc muszą zostać do tego zmuszeni. Sterroryzowani.

  Strach jest najpotężniejszą motywacją.

  Nikt nie da nam tego, na co zasługujemy. Prawa nie są dane, są wzięte, siłą jeśli to konieczne. Łatwiej jest walczyć, jeśli wiecie, kim są wasi wrogowie.

  Heterycy są waszymi wrogami. Są waszymi wrogami, jeśli nie są świadomi waszej niewidzialności i dalej żyją w zgodzie z kulturą, która was zabija.

  Każdego dnia wróg powala kogoś z nas. Czy jest to zgon na AIDS spowodowany brakiem działania homofobicznego rządu[3], czy znęcanie się nad lesbijkami w całodobowej knajpie (w rzekomo lesbijskim sąsiedztwie).
  http://interalia.org.pl/pl/artykuly/2011_6/02_queers_read_this_lesby_i_pedaly_czytajcie_to.htm

  Ulotka rozprowadzana podczas marszu równości w Nowym Jorku, wydana anonimowo przez Lesby i Pedałów (Queers)
  EN
  A flier distributed during a gay pride march in New York, published anonymously by Queers
  http://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.desklight-786c33dd-e9e7-453e-9510-907fb7fdb248

  2012 – W Kalifornii ustawę o zakazie terapii nastolatków o skłonnościach homoseksualnych zaskarżyło do sądu trzech terapeutów, argumentując m.in. że nowa ustawa nie tylko narusza prawo rodziców do wychowania swych dzieci, ale także jest sprzeczna z Konstytucją USA, gdyż ogranicza prawo terapeutów do wolności słowa.

  Sędzia William Shubb przyznał im rację i zawiesił wejście w życie ustawy, gdyż jak pisze w obszernym uzasadnieniu, nowe przepisy prawdopodobnie naruszają prawa do wolności słowa psychologów, psychiatrów oraz innych specjalistów od zdrowia psychicznego do głoszenia swoich przekonań dotyczących homoseksualizmu oraz terapii.

  Sędzia orzekł także, iż twierdzenie, że próba zmiany orientacji seksualnej naraża młodych ludzi na ryzyko depresji czy samobójstwa, zostało oparte na „wątpliwych” lub „niekompletnych” badaniach naukowych.
  http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=690

  Przy osiemdziesięciomilionowym społeczeństwie i odsetku osób o skłonnościach homoseksualnych szacowanym na 2,5% oznacza to, że 0,16% ludności żyje w (nierejestrowanych) związkach osób tej samej płci.

  37% z nich skorzystało z nowej instytucji prawnej związków rejestrowanych, to jest 0,058% ludności i 2,3% ludzi o skłonnościach homoseksualnych. Również w innych krajach, w których wprowadzono tę nową instytucję prawną, jest ona faktycznie wykorzystywana w około 2%. (Gabriele Kuby, Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności, s.232)
  http://www.homoseksualizm.edu.pl/co-mowi-nauka/34-psychologia/181-dlaczego-homoseksualizm-zosta-wykrelony-z-listy-chorob-psychicznych
  http://www.homoseksualizm.edu.pl/wiecej/publicystyka/383-kulisy-usunicia-homoseksualizmu-z-klasyfikacji-dsm-

  http://catholic-link.org/2015/04/09/love-isnt-enough-5-reasons-why-same-sex-marriage-will-harm-children/
  Materiały pomocnicze. Lesbijskie i gejowskie style życia do wykorzystania na interdyscyplinarnych i międzyprzedmiotowych lekcjach w berlińskich szkołach średnich I i II stopnia (czyli dla klas 5-13) dla przedmiotów biologia, język niemiecki, język angielski, etyka, historia/nauka o społeczeństwie, łacina, psychologia
  .http://www.andersartig.info/files/lsbt-lebensweisen-berlin-schule.pdf

  Agenda. Czy geje mają plan?

  Jednym z przykładów jak bardzo ruch gejowski opiera się na oszustwie jest bezczelne upieranie się, że ruch ten nie ma żadnego programu.

  Działacze homoseksualni i ich najlepiej wyszkoleni sojusznicy z zasady kwestionują wszelkie odniesienia o istnieniu gejowskiego programu ze sztucznym tonem niedowierzania. „Jaki program?”, wykrzykują głośno, jakby cały ruch homoseksualistów z setkami organizacji i tysiącami działaczy w całości nastawionymi na osiągnięcie konkretnych celów politycznych był niewidoczny.

  Co myśleć o zorganizowanej grupie ludzi, działającej w kierunku zmiany społeczeństwa, którzy nie tylko udają, że nie mają żadnego planu, ale uczynili z rozpowszechniania tego oczywistego kłamstwa wiodący element swojej kampanii.

  Niestety, większość oszukańczej homopropagandy jest bardziej subtelna. Jeśli chrześcijanie mają przywrócić szacunek dla prawdy, muszą nauczyć się rozpoznawać i ujawniać te kłamstwa.
  https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Jak_pokona%C4%87_homopropagand%C4%99%3F_%28Scott_Lively%29
  Lewica nie zdołała własnymi siłami zrealizować własnego hasła równości ekonomicznej. W stanie niezmienionym przetrwała lewica zachodnioeuropejska, bowiem nigdy u władzy nie była i nie mogła się całkowicie skompromitować.
  https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Zr%C3%B3wno%C5%9B%C4%87_jako_podstawa_lewackiej_ideologii

  http://www.defendthefamily.com/rtr/
  lgbt
  .https://www.youtube.com/watch?v=3uvWkgz1XQM&feature=youtu.be#t=8m16s
  https://www.scottlively.net/2013/09/03/praise-for-putin/

  Dear President Putin,

  On behalf of millions of Americans and Canadians who are concerned about the seemingly unstoppable spread of homosexuality in our countries and internationally, I wish to respectfully express my heartfelt gratitude that your nation has take a firm and unequivocal stand against this scourge by banning homosexualist propaganda in Russia. You have set an example of moral leadership that has shamed the governments of Western Europe and North America and inspired the peoples of the world.
  https://www.scottlively.net/2013/08/30/an-open-letter-to-president-vladimir-putin/
  Trayce Hansen
  Miłość nie wystarczy, czyli pięć powodów, dlaczego „małżeństwa homoseksualne” szkodzą dzieciom
  http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=522

 124. Adrem said

  Seler ad 120

  No jak to !

  „Nasz” prezydent ma dużo poważniejsze zadanie.
  Czyści 7ydoski komin !

 125. Listwa said

  @ 123 Adrem

  2:00 – 3:55

 126. Adrem said

  Fulford dzisiaj.
  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2020/08/benjamin-fulford-raport-tygodniowy-31.html

  Trwa wyścig z czasem
  Albo oni zdążą nas, albo my ich…

 127. Listwa said

  „Prawicowe ugrupowania w Hiszpanii szacują aż na około 200 tysięcy liczbę nieruchomości okupowanych wbrew woli właścicieli przez „dzikich lokatorów”. Proceder możliwy jest dzięki utrzymywaniu przez lewicowe władze prawa sprzyjającego zbójeckiemu, niemal bezkarnemu zajmowaniu cudzych mieszkań.

  W Hiszpanii narasta strach przed tzw. okupas – dzikimi lokatorami zajmującymi domy, mieszkania, a nawet lokale handlowe. Według firmy Desokupa (tłum. uwolnij mieszkanie), na którą powołał się dziennik El Mundo, podczas pandemii koronawirusa okupowanie cudzych domów zwiększyło się o co najmniej 300 procent, osiągając skalę nigdy dotąd nie spotykaną w tym kraju” – czytamy na łamach „Dziennika”

  Sprawy toczą się latami a przez cały okres postępowania obowiązek opłacania wody i prądu spoczywa na… prawowitym posiadaczu mienia.

  Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest uznanie zajmowania cudzych mieszkań za przestępstwo i skazywanie winnych na kary pozbawienia wolności. Tymczasem obecne prawo traktuje okupowanie mieszkań tylko jako wykroczenie – powiedziała Maria Angeles Campillos z Pardido Popular, burmistrz Cadrete w regionie Saragossy.

  Read more: https://www.pch24.pl/skutki-socjalistycznych-rzadow–setki-tysiecy-zagrabionych-posesji-w-hiszpanii,78126,i.html#ixzz6WhrDLJGW

 128. Greg said

  Adrem ad121
  Z Bergolniętym na czele, ha,ha,ha !
  Prosto w objęcia lucyfera.

 129. Boydar said

  Się pan Fulford (125) naczytał Gajówki to teraz mądruje. Tylko translator niechby jakiś lepsiejszy wziun.

 130. To będzie ostatni raport w sprawie chłopaka z Kenosha. Dlaczego – otóż nabieram coraz więcej sympatii do tego młodego ideowca, wskutek czego doniesienia Piwowara nie byłyby w miarę bezstronne i rzutowałoby to na jego dążenie do rzetelności, na którą pracował jeszcze na długo przed czasami Gajówki.

  Otóż dodatkowe szczegóły rzucają nieco światła na sytuację. Młody przyjechał z pobliskiego stanu Illinois (Kenosha leży na granicy stanów Wisconsin i Illinois), aby wziąć udział w ochronie małych biznesów przed rozwydrzoną różnobarwną tłuszczą. A to w ramach działalności społecznej milicji. Niesprawdzone źródła mówią, że pełnił wartę przy stacji benzynowej, a inne, jeszcze bardziej niepewne, że przebywał na placu salonu samochodowego. Wyposażony był w karabinek AR15 i apteczkę pierwszej pomocy.

  W pewnej chwili doszło do szarpaniny i popryskali go gazem pieprzowym. Mimo to, oferował pomoc przy opatrywaniu jakichś obrażeń. Wreszcie został zaatakowany fizycznie i użył sprzętu, kładąc trupem napastnika, po czym zaczął uciekać w kierunku kordonu policyjnego. Około stu metrów przed celem, co już widać na filmie, dopadli go i przewrócili i zaczęli kopać. Nadbiegł ktoś z pistoletem. Wtedy jeszcze lżąc otworzył ogień, zabijając jednego a temu z pistoletem strzelił w rękę która trzymała broń, a dalej już wszystko udokumentowane i nie wymaga relacji.

  Należy zauważyć, że wszyskie ofiary tej strzelaniny są koloru białego. Wszyscy mają bardzo poważne rekordy policyjne. Jeden według portalu UNZ ma korzenie, choć poza brzmieniem nazwiska nic na to nie wskazuje, zwłaszcza fizjonomia.

  Zachowanie młodego moim zdaniem nie zasługuje na naganę, a dowodzi dojrzałości i wyszkolenia. Zachowanie jego rodziców nie bardzo, bo ja bym swojego syna nie puścił w środek zamętu, najwyżej sam bym poszedł.

  Zaznaczam, że powyższy opis nie musi być w stu procentach dokładny, a wynika ze zlepku informacji oraz osobistego doświadczenia z czteroletniego przebywania w tym regionie.

  Nie jestem w stanie dalej wywiązywać się z danej obietnicy informowania o wydarzeniach w Kenosha, ponieważ doniesienia mediów zarówno pozanurtowych jak i tych głównego jazgotu, będą teraz niespójne i tendencyjne. Na przykład jedna działaczka, łysa murzynka mieniąca się dziennikarką, nazywa młodego terrorystą i aktywistą rasistowskim (white supremacist). Tak więc zarówno osobiście, jak i przez Piwowara nie będę w tej sprawie zabierac głosu.

  Zatem to będzie na tyle.

 131. Adrem said

  Greg ad 128

  Bergolnięty jest na czele, ale po przeciwnej stronie barykady.
  Po stronie ludzi na pewno nie stanie.

 132. Korybut said

  Skandal w Trójmieście. Brutalna interwencja funkcjonariuszy pisowskiego PKP SOK za brak maseczki [WIDEO]

  W jednym z pociągów trójmiejskich doszło do prawdziwego skandalu. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, wyprowadzili siłą mężczyznę z pociągu i powalili go na ziemię.

  Mężczyzna jechał pociągiem bez maseczki, wobec czego została podjęta interwencja Straży Ochrony Kolei. Strażnicy PKP SOK mieli prosić mężczyznę o wylegitymowanie się, ten jednak się nie zgodził.

  Według relacji innego pasażera miał poprosić o podanie podstawy prawnej i wylegitymowanie się przez strażników PKP SOK , którzy jednak odmówili.

  – Funkcjonariusze SOK Nie chcieli się również przedstawić, odpowiedzieli wprost, że nie będą mu się tłumaczyć na podstawie jakich przepisów działają, że ma pokazać dokumenty i koniec – mówi rozmówca portalu trojmiasto.pl.

  – Użyte środki były zdecydowanie nieadekwatne do sytuacji, bo pasażer nie stawiał oporu, a jedynie dyskutował, że ma trudności z oddychaniem, a w pociągu jest duszno i nie ma klimatyzacji – mówi świadek zdarzenia. I dodaje, że: zatrzymany nie był agresywny, a w tamtym momencie wystąpił impass, który trwał jakieś 5 min, w tym czasie dzwonił na 112, iż SOK zatrzymuje go w pociągu, ale nie potrafi podać podstawy prawnej.

  Kolejny sąd uchylił mandat Szumowskiego z czasu fejk pandemii. „Zakazy i nakazy mogą być wydawane tylko na mocy ustawy”
  Aktualizacja: 2020-08-27 5:58 pm

  Kolejny wyrok sądu potwierdza niezgodność z prawem rozporządzenia ministra zdrowia Szumowskiego. Chodzi o przepisy z 31 marca, które zabraniały przemieszczania się bez uzasadnionej potrzeby, co można przeprowadzić jedynie w drodze ustawy. Kancelaria prawna przekonuje jednak, że to samo dotyczy nakazu noszenia maseczek.

  W związku z mniemaną pandemią koronawirusa Ministerstwo Zdrowia Szumowskiego wprowadzało szereg rozporządzeń, które ustanawiały mniejsze lub większe ograniczenia. Problem w tym, że wiele z tych ograniczeń może być wprowadzanych jedynie na drodze ustawy. Teraz sądy uchylają mandaty Szumowskiego.

  Tak było w przypadku mieszkanki Wrocławia, która w czasie zakazu przemieszczania się udała się do apteki. Sąd rejonowy dla Wrocławia Śródmieście w uzasadnieniu wyroku napisał, iż mandat Szumowskiego został nałożony za czyn nie będący czynem zabronionym jako wykroczenie; za takie bowiem nie może być uznane naruszenie zakazu – korzystania z terenów zieleni (parku) – który został ustanowiony w drodze rozporządzenia, nie zaś ustawy.

  To główna część uzasadnienia miażdżąca dla nielegalnych pisowskich rządowych przepisów Szumowskiego. W dalszej części dodano, że dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na to, iż wyjście do apteki związane jest z zaspokajaniem podstawowych potrzeb życiowych.

  Jednak Kancelaria Prawna Marcin Małolepszy zwraca uwagę, że ową nielegalność należy odnieść do przepisów nakazujących zasłanianie ust i nosa, o czym mówili także inni prawnicy. – Zakazy Szumowskiego np. przemieszczania się, czy nakazy np. zakrywania ust i nosa, mogą być wydawane tylko na mocy ustawy… – podkreślono.
  Wyrok sądu we Wrocławiu. / foto: Facebook: KANCELARIA PRAWNA Marcin Małolepszy

 133. Katarzyna T said

  Ad.112. -” Plan pomocy Waszyngtonu dla „Solidarności” był częścią zakrojonego na znacznie większą skalę strategicznego programu złamania ZSRR powstającego przy niemałym Pana udziale. Na czym generalnie polegał ten plan?
  – Były cztery elementy tego programu. Po pierwsze, unimożliwienie wygrania przez ZSRR wojny w Afganistanie, z wszelkimi tego konsekwencjami: politycznymi, prestiżowymi, ekonomicznymi. Po drugie, deregulacja rynku paliw, poprzez obniżenie cen ropy w wyniku zwiększonego wydobycia przez Arabię Saudyjską, i wywołanie tym strat ZSRR na eksporcie ich ropy oraz maksymalne utrudnienie budowy gazociągu z Syberii do Europy i planowanych stąd zysków. Po trzecie, embargo na sprzedawanie Rosji nowoczesnych technologii. Po czwarte, zapewnienie przetrwania masowego ruchu antykomunistycznego w Polsce. Szczęśliwie każdy z punktów udało się zrealizować. Miały one istotnie duży wpływ na przełomowe zmiany w ZSRR, które doprowadziły do rozpadu tego imperium”. https://poland.us/strona,42,24574,0,kto-ocalil-solidarnosc.html
  Polecam też książkę „Drugie oblicze Solidarności” Stelmacha jako korektę obecnie gloszonej prawdy.

 134. Boydar said

  Coś normalnego, aż trudno uwierzyć

  „… ten mężczyzna dopuścił się czynu karalnego, chuligańskiego, za co każdy bez względu na poglądy, orientację seksualną, wyznanie, powinien być ukarany” /…/ nie może być żadnego tęczowego immunitetu /…/ ten wulgarny mężczyzna w ogóle nie powinien być przedmiotem naszej debaty …” – wiceminister Janusz Kowalski

  https://wiadomosci.wp.pl/burza-wokol-margot-to-wulgarny-mezczyzna-6548964878497409v

 135. Adrem said

  Boydar ad132

  Normalnego ?! To zabronione przeciez.

  Oj oberwie.
  A już za użycie słowa: mężczyzna na określenie tego kobieta, to już będzie wymierna kara.

 136. Wielka Kopa Tatry said

  Admin. Panie, Ja nie bankomat, dlatego Polki nie szukam

 137. NICK said

  Powtarzam.
  Bergolnięty JEST.
  ANTYCHRYSTEM.

  Powtarzam od dawna… .

 138. seler said

  UE może uwięzić cię, zaszczepić cię, a także zastrzelić!

  https://ram.neon24.pl/post/157302,ue-moze-uwiezic-cie-zaszczepic-cie-a-takze-zastrzelic

  ==========
  pozwolę sobie zacytować:

  „EUROPEJSKA KONWENCJA PRAW CZŁOWIEKA

  ROZDZIAŁ I: PRAWA I WOLNOŚCI
  (Unia Europejska ma prawo zmusić Europejczyka do zaakceptowania szczepionki, po uprzednim uwięzieniu go.)

  ARTYKUŁ 5: Prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego
  1. Każdy ma prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego. Nikt nie może być pozbawiony wolności, z wyjątkiem następujących przypadków i w trybie ustalonym przez prawo:

  e) zgodnego z prawem pozbawienia wolności osoby w celu zapobieżenia szerzeniu przez nią choroby zakaźnej, osoby umysłowo chorej, alkoholika, narkomana lub włóczęgi; (strona 8 pdf)

  (Unia Europejska ma prawo do w pełni legalnego zabicia Europejczyka, w przypadku jego udziału w rozruchach lub w powstaniu.)

  ARTYKUŁ 2: Prawo do życia
  2. Pozbawienie życia nie będzie uznane za sprzeczne z tym artykułem, jeżeli nastąpi w wyniku bezwzględnego koniecznego użycia siły:

  c) w działaniach podjętych zgodnie z prawem w celu stłumienia zamieszek lub powstania. (strona 6 pdf)

  (Unia Europejska – w stosunku do swych obywateli – przewiduje również możliwość wprowadzenia robót przymusowych i zakamuflowanego niewolnictwa.)

  ARTYKUŁ 4: Zakaz niewolnictwa i pracy przymusowej
  3. W rozumieniu tego artykułu pojęcie “Pracy przymusowej lub obowiązkowej” nie obejmuje:

  c) żadnych świadczeń wymaganych w stanach nadzwyczajnych lub klęsk zagrażających życiu lub dobru społeczeństwa; (strona 7 pdf)

  Źródło:
  Europejska Konwencja Praw Człowieka

  Click to access Convention_POL.pdf


  ==========

 139. Boydar said

  Nie, Panie NICK’u. On jest tylko agentem. A obecnie to nawet nie do końca wiadomo czyim.

  Nie mniej jednak powalam Panu zachować zdanie odrębne 🙂

  Jedno co pewne to to, że nawet kapłanem jest chu’jowym. Ale jak zawsze bywało, to rola oficera prowadzącego jest najistotniejsza. Nie ma więc żadnej potrzeby mieszania do tej sprawy sił nie z tego świata, wszystko bowiem jest znacznie prostsze i bardziej obżydliwe.

  „nie ma wśród was najlepszego, ale mogę wam wskazać kto jest największym squrwysynem”

 140. Listwa said

  „Diecezja Warszawsko-Praska wydała komunikat, w którym przypomina o stosowaniu zaleceń sanitarnych.

  Wśród wytycznych znalazło się jednak m.in. udzielanie wiernym Komunii Świętej na rękę.W komunikacie podkreślono, że chodzi przede wszystkim o higienę rąk. Zalecono zapewnienie wiernym dostępu do płynów do dezynfekcji oraz „bezwzględne stosowanie maseczek”.

  „Usilnie zaleca się przyjmowanie Komunii Świętej w formie podania jej przez szafarza na dłoń wiernego” – czytamy dalej.

  „Kontestowanie zaleceń sanitarnych władz świeckich i kościelnych, lub negowanie bądź minimalizowanie zagrożenia pandemią, stanowi wyraz braku odpowiedzialności za dobro wiernych powierzonych naszej duszpasterskiej pieczy i sprzeciwia się wprost posłuszeństwu Biskupowi” – zakończono.

  „Usilne zalecenie” udzielania Komunii Św. na rękę wzbudziło jednak wiele kontrowersji. „Dlaczego Komunia Św. na rękę jest mniej niebezpieczna niż do ust. I dlaczego jest w ogóle niebezpieczna ? Może jakieś badania, najlepiej RCT” – skomentował kardiolog Paweł Basiukiewicz.

  „Może niech Bp zabroni chodzić do Kościoła, czy wtedy kontestowanie zaleceń biskupa będzie grzechem? Zbliżamy się do granic absurdu” – skwitował

  https://www.bibula.com/?p=116423

  od 16:00:

 141. Jack Ravenno said

  @137 NICK Bergoglio nie jest antychrystem – to kupa gówna. Antychryst to będzie ktoś!

 142. Jack Ravenno said

  Oglądałem jakiś czas temu wRealu24. Rola coś tam gawędził o epidemii, kowidianach i ogólnoświatowym spisku. W którymś momencie zaczął wspominać o szurach i płaskoziemcach w kontekście oszołomstwa, a ja wtedy pomyślałem – panie Rola – w świetle obecnych wydarzeń z wymyślonym zagrożeniem ogólnoświatowym – ja bym już nie był taki pewien czy Ziemia jest na pewno kulą…

  Hmm…no właśnie.

  Co jest tym czym jest z całą pewnością?

 143. Boydar said

  Nauka Chrystusa

 144. seler said

  re: 140 Listwa

  „„Usilne zalecenie” udzielania Komunii Św. na rękę wzbudziło jednak wiele kontrowersji. „Dlaczego Komunia Św. na rękę jest mniej niebezpieczna niż do ust. I dlaczego jest w ogóle niebezpieczna ? Może jakieś badania, najlepiej RCT” – skomentował kardiolog Paweł Basiukiewicz.”
  ______________

  seler: – opary absurdu sięgają już STRATO_sfery…
  w takim razie należy niezwłocznie podawać wszelkie pożywienie:
  np. lody, napoje, zupę i drugie danie w knajpach, barach itp.
  NA RĘKĘ !!!
  aby skutecznie walczyć z pierdolcem covidowym,
  w sumie…
  każda religia kolaboruje z systemem „tego świata” i KRK nie jest wyjątkiem,
  a że są nieliczni, wyjątkowi ludzie, kapłani, lekarze, politycy to właśnie
  wyjątek ten potwierdza regułę…
  [dalej nie rozwijam tematu]

 145. Jack Ravenno said

  @143 BOYDAR No cóż – w punkt! Co należy robić aby nie dać się zwieść? Tak ode mnie:

  Należy się mocno trzymać poły płaszcza Pana naszego Jezusa Chrystusa i za ŻADNE SKARBY ŚWIATA jej nie puszczać.

  Ot co…

 146. Piskorz said

  !!!! Z portalu wł. Podtytuł art. „Woda jest ropa naftową 21 wieku”. I dalej czytamy…Rodz. Bushów kupiła w latach 2005 – 2006 1.200 km 2 terenu między na granicy między Boliwią, Brazylią a Paragwajem. Teren znajduje się na warstwie wodonośnej z największych na świecie o objętości około 40000
  km sześciennych. Szacuje się ,że te podziemne rezerwy mogłyby wystarczyć
  do całkowitego zaopatrzenia świata w wodę pitną na 200 lat.!! ps Bez komentarza, info ze str. http://www.altreinfo.org

 147. NICK said

  „poły płaszcza”.
  To dobry tekst.
  JackR.

  Lubelaku.
  JEST.
  Pozwolę zdanie odrębne, sam sobie, zostawić.
  Jestem wqrviony.
  Na „kolegów” lekarzy.
  Nie odpiszę.

 148. Katarzyna T said

  Ad.140 Niech P.Listwa im podrzuci. Homilia Jana Pawła II ukrywana przed ludem wiernym – Eucharystia na klęcząco i do ust
  wygłoszona w kościele rzymsko-katolickim pod wezwaniem Najświętszego Imienia Maryi
  w Rzymie 1 marca 1989 r.

  „Porządkowi obyczajowemu” pochodzącemu od Boga powinniśmy podporządkować całe nasze życie. Jego wola – najświętsza wola – powinna obejmować wszystko. Dotyczy to wewnętrznej harmonii życia. Tak naucza nas Jezus. Nikt nie może służyć dwom panom. Nie można służyć równocześnie Bogu i mamonie. W obecnych czasach ludzkość żyje tak, jakby Bóg w ogóle nie istniał, nie był Stwórcą i Panem wszechświata, jak również właścicielem wszelkiego bogactwa i skarbów w niebie i na ziemi. Człowiek wierzy, że wszystko zawdzięcza swojej pracy oraz że może wszystkiego zażądać. Jest dumny ze zdolności, którymi obdarzył go Nasz Pan, inaczej nie miałby ich! Jeśli człowiek wybiera innego boga lub innych idoli, to gardzi Bogiem. Może Go nawet nienawidzić, przez co pójdzie do piekła.

  A co jest przyczyną tego, że człowiek tak łatwo schodzi na złą drogę, traci orientację i gubi się? To brak pokory, gdyż przez to stajemy się bezwstydni i pełni pychy.

  Ludzie stawiają zbyt wielkie wymagania, bądź mają odwagę liczyć na Miłosierdzie Boga. Droga do Miłosierdzia stoi otworem jedynie wtedy, gdy zwyciężymy nasze ego. Może być ona jedynie darem dla pokornych, którym Pan obdarowuje swoich wiernych, jeśli o to proszą w modlitwie. Bóg chłoszcze tych, których umiłował. Bogobojni, to znaczy ci, którzy, pełni pokory, uznają, że Pan jest Stwórcą wszechświata i ziemi, oddają Mu należną cześć, wezmą na siebie z miłością chłostę i karę. Powinniśmy w przyszłości spodziewać się nowej chłosty, która będzie silniejsza, niż wszelkie dotychczasowe kary. Nikt się przed nią nie uchroni, chyba, że z miłością ją na siebie przyjmie. Zostanie wtedy zbawiony jak dobry łotr na krzyżu lub zostanie na zawsze stracony, jeśli się buntuje, tak jak drugi łotr, którego zgubiła pycha i bluźnierstwo. Najgorsze są bluźnierstwa w stosunku do pełnych miłości słów Boga, którymi obdarza naszą biedną ziemię poprzez Matkę i umiłowanego Syna.

  Dlatego konieczne jest okazanie pokory, gdyż nigdy nie powinniśmy zapomnieć o tym, Kto przed nami stoi! Tak jak w kontaktach międzyludzkich przyjęte są pewne formy uprzejmości, to w stosunku do Boga chcemy o nich zapomnieć? Dlatego ostrzegam ponownie przed wszelkimi formami braku należnego szacunku, jak np. zakazane w moim biskupstwie podawanie Komunii św. na dłoń oraz postawa stojąca podczas wielu części liturgii Mszy Świętej. Prowadzi to do utraty właściwego poczucia doniosłości tego zgromadzenia. To jest nic innego jak śmierć naszego Pana i Zbawcy, któremu wszystko zawdzięczamy. Zamartwiamy się o ludzką ocenę, boimy się, że zostaniemy wyśmiani, boimy się niekorzystnych dla nas skutków naszej oceny przez innych, a nie boimy się Boga? Nie odwołuję tego, co powiedział jeden z moich poprzedników: „dzieje się to na waszą odpowiedzialność. Drodzy biskupi zagranicznych biskupstw, modlę się za was, abyście na czas zrozumieli, że droga, którą obraliście jest niewłaściwa”. W tym miejscu, moi umiłowani Kapłani, umiłowani Bracia i Siostry, dozwolone jest przyjmowanie komunii na język i w postawie klęczącej. Wszystko, co zostało wprowadzone i jest rozpowszechniane przez obcych jest niedozwolone. Mówię to jako wasz Biskup!

  Jan Paweł II

 149. Kwal said

  Ad.144. Szanowny Panie Seler…w Środę jadę na swoje śmieci do Częstochowy… Wpadnę też na Jasną Górę, pomodlić się do Najświętszej Panienki…poprosić Ją o zdrowie i spokój dla siebie, dla Pana Selera i innych Medalików…
  Zapewne przypomina Pan Seler sobie, że wszystkich Nas z Częstochowy nazywali Medalkiami ?
  Pamiętam jak na początku lat 70 – tych, chodziliśmy na Jasną Górę na wagary, bo było to jedyne miejsce w mieście, gdzie milicja nie wchodziła i nie legitymowała wagarowiczów. Oj ! to były czasy…Pozdrawiam…

 150. seler said

  re: 148 Kwal

  dziękuję za Modlitwę w intencji Nas Wszystkich, jest naprawdę potrzebna…
  często wzdycham do Jezusa, by chronił Nas przed obecnym bestialstwem…
  pomodlę szie również za Ciebie Ziomalu, by Cię zło omijało…

  „Zapewne przypomina Pan Seler sobie, że wszystkich Nas z Częstochowy nazywali Medalkiami ?
  Pamiętam jak na początku lat 70 – tych, chodziliśmy na Jasną Górę na wagary, bo było to jedyne miejsce w mieście, gdzie
  milicja nie wchodziła i nie legitymowała wagarowiczów. Oj ! to były czasy…Pozdrawiam…”
  ——-

  oczywiście 😉 – głównie Ślązacy nie lubili Częstochowian za „medalikarstwo”,
  było nawet takie powiedzonko: – „włóż medalik se na szyję, to cie tramwaj nie zabije”,
  medaliki produkowano z monet jedno-dwugroszowych na prasie, powielanych srebrem
  i sprzedawano za 10-15 zł w tamtych czasach jako całkowicie „ze srebra”,
  taki ówczesny small-biznes wśród prywatnych handlarzy dewocjonaliami

  ja, razem z kolegami za młodu, to nawet przeskoczyłem wał z tyłu klasztoru,
  najłatwiejszy do sforsowania, aby odszukać wejście do lochów, które
  ponoć prowadziły [i może jednak prowadzą] aż do zamku w Olsztynie… ale nas „wyproszono” 😉

  pozdrawiam serdecznie, hej ! —> i proszę nie mów do mnie „per pan” 😉
  mój tel.: 663 947 558

 151. Miet said

  Panie Kwal, gdy będzie Pan na jasnogórskich wałach, to niech Pan spojrzy trochę na lewo od Alei, tam z jednego okna ja przez ponad piętnaście lat spoglądałem na jasnogórską wieżę.
  Wtedy, kiedy Pan wagarował, ja uczyłem matematyki w Politechnice Częstochowskiej.
  Niech się Pan pokłoni Jasnogórskiej Pani ode mnie – proszę.

 152. bryś said

  Piskorz – uwzględnili że co wypiję to wysikam, oczyszczę, i że w przyrodzie, o ile czymś nie zatrują nie zginie?

 153. Jack Ravenno said

  lajf iz brutal end ful of kowidians

  Nie mogłem się powstrzymać…

 154. Kwal said

  Ad.149. Przepraszam bardzo, ja o Panu pamiętałem tylko nie mogłem odnaleźć Pana Nicka. Dobrze, że się Pan przypomniał…teraz będę pamiętał. Oczywiście, że się pomodlę za Was Ziomali, za Selera też….
  Niech Pan mnie żle nie osądza, nie bywałem tak często na wagarach. Napiszę Panu ciekawostkę, jak kręcili film „Potop” to chodziliśmy to wszystko oglądać z bliska i dosłownie dotykaliśmy…Mam wspaniałe z tym wspomnienia. Obok w parku Staszica stała wiele lat po skończeniu realizacji filmu słynna Kolubryna…niestety kogoś podkusiło i sprzątną tą armatę…
  Pozdrawiam.

 155. Ad. 142

  Co jest tym czym jest z całą pewnością?

  Jeśli zewsząd słychać porykiwania, to ani chybi to obora. 🙂

 156. Ad. 133

  Było jeszcze coś. Działania w Polsce obliczone na przelew krwi, a w związku z tym, destabilizację na Kremlu, co miało owocować zmianą we władzach ZSRR, bardziej po myśli Zachodu.

 157. revers said

  Masz 75 lat szykuj sie do eutanazji, taka kampanie propagandowa przeprowadzono juz w Holandii, bedzie ze Benelux za i reszta pejsouni.

  https://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/szokujaca-kampania-reklamowa-w-holandii-propagujaca-tzw-eutanazje/

  alleluja i do przodu, szczesc bosze po 75-piatce.

 158. Maverick said

  Zainsirowany tekstem o facecie z Hiszpanii udającym psa nakręciłem koleine 5 groszy.

  No nie mogę..

  A wszystko w celu ożywienia szarych komórek.

  W Hiszpanii pewien dżentelmen, aby uniknąć noszenia maski, udawał, że jest psem.
  Pies nie musi jej nosić. Więc wydawało mu się rozwiązał problem. A tu taka niespodzianka, że został aresztowany. Nie mogę tego za bardzo zrozumieć, ponieważ wielu mężczyzn ostattnio udaje kobiety np. taki Margot i nikt ich nie aresztuje? To zakrawa na selktywne postępowanie karne. Jak to się stało, że społeczeństwo tolerancyjne i demokratyczne traci tolerancję? Co jest z wami ludzie dzieje l nie tak wolnośc ma wyglądać? Pozwólcie mu być psem. Pozwólcie ludziom mieć seks z kim i czym tylko sobie zapragną i nawet na skwerkach parków, w autobusie, a toalecie samolotu, na ławce przed kinem.

  Co na to lewacy, marksiści, brutalni i oktrutni genderowcy pełni afirmacji że przechodzicie labatomię umysłów.

  Celem postu zmusić do myślenia gdzie są granice przyzwoitości i kultury będąc w tym samym czasie sarkastyczny i śmieszny.

  Bez urazy osobistej do tych co zostali wymienieni.

  Oczywiście u Marychy ich nie ma. Ale chyba żyją i są bo ktoś zawsze robi tęczowy ajjwajj.

 159. #116 Jako uzupelnienie p. Greg: pelny Raport (tlumaczenie z j. francuskiego na angielski przez Claire Edwards)

  Click to access INVESTIGATIVE-REPORT-ON-THE-COVID-19-PANDEMIC-AND-ITS-RELATIONSHIP-TO-SARS-COV-2-AND-OTHER-FACTORS.pdf


  oraz versja angielska wystapienia Claire Edwards (ODKRYCIA RAPORTU ŚLEDCZEGO W SPRAWIE PANDEMII COVID-19 Oficerów Francuskiej Armii Rezerwowej)
  WHAT ON EARTH IS GOING ON? ~ Claire Edwards Presentation LIVE [Age Of Truth TV]
  .https://www.youtube.com/watch?v=SBBEyX3XIJU

 160. Listwa said

  @ 111 leśnik

  Od smutku do radości, O pięknie łaski i o brzydocie grzechu, ks. Bałemba:

 161. Koszary Pruskie – LECH – POSEJDON

  W roku 1990 Niemcy wprowadzili program komputerowy Antypolska Sterylizacja Archiwów, który zaraz udostępnili Rosjanom. Polacy stwierdzili to przez porównanie archiwalnych danych enerdowskich z danymi uzyskanymi ze Zjednoczonych Niemiec, według maksymy Margaret Thatsher: ZJEDNOCZONE NIEMCY TO EUROPA NIEMIECKA. Otóż artykuł: Zbigniew Pilarczyk, Fortowa twierdza Poznań, Renowacje i Zabytki POZNAŃ, No 4 (56) 2015, str. 72-81; jest pisany według programu Antypolska Sterylizacja Archiwów.
  Na rycinie „21. Poznań z górującą nad nim Cytadelą. Widok z pierwszej połowy XIX w. Lit. J. Minutolego” (POZNAŃSKIE FORTYFIKACJE, Praca zbiorowa pod redakcją Bogusława Polaka, Wydawnictwo Poznańskie 1988, str. 98) są 3 masywne okrągłe WIEŻE, , która są na obrazie Boguszewskiego: EREGOWANIE PRZEZ ZYGMUNTA III I WŁADYSŁAWA WAZĘ KLASZTORU JEZUITÓW NA SKARBCU ŚLĄSKIM W ROKU 1628. Rolę Żebraka z Amiens gra przeor eregowanego konwentu. Jezuici ten kościół śląski pięknie wystroili, ale w 1666 r. zostali upieczeni przed nim na wolnym ogniu więc kościół i klasztor oddano franciszkanom.
  W roku 1628 zamek POSEJDONA w Poznaniu przebudowano na Twierdzę, którą ZAKRYTO lasem. Napoleon kazał Twierdzę Poznań zmodernizować, czego nie zrobiono, i dopiero podczas Wiosny Ludów Prusacy, żeby NASTRASZYĆ POLAKÓW, wycieli odwieczny las, żeby pokazać SWĄ POTĘGĘ.
  3 charakterystyczne wieże pochodzą SPRZED Holenderskiej Techniki Optycznej w XVI wieku, wobec czego Prusacy wieżę Wschodnią i Zachodnią ROZEBRALI a Północną zachowali jako Obserwacyjną i do kierowania ogniem artyleryjskim.
  To że Cytadela Pruska na tej rycinie jest zamkiem LECH zawnioskowałem już w latach 80, ale uznano to za takie Wariactwo, jak to, że Władysław Herman mieszkał w pałacu RZYMSKIM a nie w turmie z kajdaniarzami i szczurami. Teraz twierdzę, że zamek Lech był zamkiem Pana Oceanów Posejdona. Zamek Lech jako Koszary Pruskie został rozebrany na rozkaz Komendantury Sowieckiej.

 162. Wielka Kopa Tatry said

  https://chnnews.pl/europa/item/4532-lukaszenka-ostrzega-przed-nowym-porzadkiem-swiata-z-powodu-koronawirusa.html

 163. revers said

  Wczoraj akurat mija dzien ubicia przez SBU Ukrainy na zlecenie zachodnich sluzb i dygnitarzy politycznych, przywodcy Donbassu zacharczenko.

  Cicho , sza, za to o Nawlanym, Lukaszence klangol po niebiosa. Jakos rozmyta ta propoganda prozachodnia, nie swoich przeciwnikow systemu mozna ubijac skolko godno – na swoich chuchaja w klinikach nawet w komie – serwujac eutanazacyjny marekting smierci, w zaleznosci od wieku, stanu zdrowia psycho-motorycznego., funkcji w NGO.

 164. . said

  Będzie antychryst i będzie fałszywy prorok.
  Ten drugi będzie naganiał ludzi pierwszemu.
  Czy się mylę?

 165. ? said

  My tu gadu gadu, a tymczasem po malutku, po cichutku weszło w życie rozporządzenie
  @MSWiA_GOV_PL
  w sprawie pobierania odcisków linii papilarnych oraz wymazów ze śluzówki policzków od funkcjonariuszy i pracowników Policji. Nie wiem po co…
  .https://twitter.com/stumbras3/status/1300525927831687171

  Warszawa, dnia 6 sierpnia 2020 r.
  Poz. 1347
  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
  z dnia 24 lipca 2020 r.
  w sprawie pobierania odcisków linii papilarnych oraz wymazów ze śluzówki policzków od funkcjonariuszy i pracowników Policji

  Click to access D20201347.pdf

 166. revers said

  re165

  Pracownicy SG sluzb granicznych rowniez otrzymali dziwny zestaw szczepionek od tezca, przez zoltaczkowe po wscieklizne i to z powtorzeniem. Na cos szykuja sluzby, moze najazd „uchodzcow”, a jak nie beda potrzebni to i tak beda pierwsi do eutanazji wiekowej, narazie 75 lat, potem mozna te standardy obnizac w przypadku sluzb to nawet 55 lat.

 167. Jack Ravenno said

  No to policjanci mają problem…na poczatek. A jak ich przerobią „szczepionką” indywidualnie celowaną to my będziemy mieć problem z nieludźmi.

 168. Yah said

  Ad 165

  Czyli tworzą bazę danych DNA służb no i przy okazji ich dzieci. Dotrze do nich coś , czy nie. Politycy, dziennikarze i hierarchia kontra ludzie. Służby jako zderzaki

 169. seler said

  re: 164 Kropka

  nie, nie mylisz szie… komu zatem składają pokłon polityczni przywódcy ważnych państw ?
  widzimy, że przywódcy religijnemu torującemu „drogę” poprzez tzw. ekumenię
  komu ? – antychrystowi, niosącemu „światło” masońskim odbytu okiem,
  zniewolenia piramidą, tak, fałszywy prorok siedzący na systemie bestii
  …kurcze, zapomnialem jak on ma obecnie na imię, ten „wódz” ?
  a Biblia ostrzega, że to „kobieta”, a to facet jest… w sutannie

  ostatni dzwonek… by szie obudzić na jawie

  Kałakolczik (Dzwoneczek) – Czesław Niemen … Zima w malarstwie

 170. Piskorz said

  re 148 A co jest przyczyną tego, że człowiek tak łatwo schodzi na złą drogę, traci orientację i gubi się? ” JAK GŁUPI TO TAK JEST..!!

 171. Piskorz said

  !!!! Zamiast przelewać z próżnego w puste /!! ha/…lepiej trząchnąć kasą.. Karolina Mazurkiewicz, 34 lata

  Chełm, lubelskie

  Wrodzona łamliwość kości

  Rozpoczęcie: 21 Sierpnia 2020
  Zakończenie: 30 Października 2020

  Choruję od urodzenia. Nie wiem, jak to jest kiedy nie czuje się bólu. Nie wiem, jak to jest prostu żyć, bez strachu o kolejny dzień. Nie wiem, jak to jest planować – dla mnie to niemal niemożliwe, co każdy plan może pokrzyżować choroba…RESZTA NA SIEPOMAGA…30/40zł nie majątek..ziarno do- ziarna i zbiera się miara!!

 172. Boydar said

  W strukturach kleru w Polsce wyhodowano pewną ilość pedalstwa i pedofilstwa (kłopot był z lesbijkami). W strukturach Policji również celowo dopuszczono do zainstalowania, określonej liczby bandytów i psycholi, że o oszustach i złodziejach nie wspomnę. Po co. Po to żeby proces oczyszczenia uczynić bardziej spektakularnym. Co prawda, inny cel jest do osiągnięcia w Kościele a inny w policji, ale metoda jest dokładnie taka sama.

 173. komo said

  Podpalacz w sutannie wydalony z Białorusi
  https://ndp.neon24.pl/post/157345,podpalacz-w-sutannie-wydalony-z-bialorusi

 174. Piskorz said

  !!! Koniec świata /?/ …Powstała pierwsza kancelaria LGBT. Będą pozywać za określenie „pedał”…NO TO JAK SZANOWNE PAPUGI….mam nazywać tę część roweru, no jak ? Podnóżek ? Wy papugi to taki podnóżek dla LGBT!!~ Może konkurs rozpiszecie na nową nazwę..?

 175. Piskorz said

  !!!! Info złe z Zakopanego…Jak podaje „24tp.pl”, od środy 2 września stragany musi opuścić około 30 sprzedawców. Część kupców zdążyła znaleźć inne miejsca, w którym będą kontynuować działalność handlową. Jednak wielu deklaruje, że przez decyzję PKL staną się bezrobotnymi. „…PS TEGO LATA W CIECHOCINKU….po x pierwszy zobaczyłem brak budek koło tężni / A BYŁY TAM WIELE LAT/….komuś zaczęły przeszkadzać..! Nowe porządki..

 176. Piskorz said

  re 171 B. proszę, też wpłacę…naturalnie!! Szkoda tej kobietki młodej..!!

 177. Boydar said

  Zmarł Jerzy Szczakiel, pierwszy polski mistrz świata w jeździe indywidualnej na żużlu. Po tytuł sięgnął w 1973 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie

  https://sport.interia.pl/zuzel/news-zuzel-nie-zyje-jerzy-szczakiel,nId,4704763

  Reprezentował Polskę i Polaków i czynił to wspaniale.

  Cześć Jego pamięci.

 178. Boydar said

  „… dywagacje w niniejszym artykule to czysta fikcja …”

  https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/technologia-kontra-liczebnosc-czy-dzis-armia-polski-moglaby-przeciwstawic-sie/7czmqp0

  Ja to bym raczej zapytał, czy się przeciwstawią. I kto potem będzie mówił po niemiecku.

 179. Adrem said

  Dopłaty do pacjentów z koronawirusem. Tak NFZ zbudował system patologii
  @Szewczenko nczas.com #polska #zdrowie +4 inne

  System dopłat do pacjentów z koronawirusem prowadzi do patologii – szpitalom opłaca się dopisywać Covid-19 do każdego przyjętego pacjenta. Kwoty dopłat do pacjentów z koronawirusem opisuje dokładnie rozporządzenie NFZ. Za samą gotowość do transportu sanitarnego dopłata wynosi 960 lub 1920 zł / doba.
  121 komentarzy opublikowany 4 godz. temu

  Wykop dzisiaj

 180. revers said

  re172,174

  Biden oficjalnie w wyborach na prezdenta stanow zjednoczonych lbtq 2020, bez ogrodek opiera sie na ideologii lbtq plus p.

  Lubi te rzeczy z malymi dzieciakami, nawet publicznie nie stronii od obmacywania dzieci.

  Tkaze witamy w raju, piekla nie ma.

  Pan Franek tez mial by do powiedzenia w tym temacie P jak pedofilia bedac biskupem za czasow Pinocheta.

 181. lewarek.pl said

  Zobaczcie jak ten niebinarny Margot po wypuszczeniu go z pierdla hasa sobie w internecie:

 182. Lena said

  Ad. 140
  Ten Ksiądz to naprawdę Ktoś…….
  Dziękuję Panu Listwie za podrzucenie filmiku

  nie dziwię się że diabeł (za przeproszeniem) puszcza gazy na sprawowanej przez Ks. Woźnickiego Mszy św. .https://www.youtube.com/watch?v=dZSFvWpWsEs

 183. Kamerling said

  teoria spiskowa ue wędzenie to szatan
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/unia-europejska-zakazuje-naturalnego-wedzenia-wedlin/qgqj9vb

  https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11023/brunatna-fala-rozlewa-sie-po-polsce-awaria-oczyszczalni-%C5%9Bciekow-czajka/p4
  http://www.pyta.pl
  .https://www.youtube.com/watch?v=-NUGETVX3r0

  http://ram.neon24.pl/post/157332,powszechny-zasilek-po-uprzednim-powszechnym-wywlaszczeniu

  https://www.zerohedge.com/news/2020-08-28/germany-will-pay-you-do-nothing-force-you-walk-your-dog

  http://ram.neon24.pl/post/157294,forza-nuova-i-rozterki-adama-wielomskiego
  https://sputniknews.com/business/202009011080339534-baltic-countries-collectively-agree-to-boycott-electricity-from-belarus-amid-nuclear-spat/
  https://ndp.neon24.pl/post/157348,polska-otwarcie-prowadzi-dzialania-wobec-bialorusinow
  http://niepodległy.pl/651/-pandemia-rachunek-za-dzieci-kwiaty-trzech-pokolen/

  https://pl.sputniknews.com/polityka/2020090112995931-duma-panstwowa-polska-kupczy-rusofobia-proponujac-rozwiazanie-quizu-nt-ii-wojny-swiatowej-sputnik/
  O tym by świat uwierzył w fenomen „Solidarności”, nie może być mowy, bo świat wierzy w takie organizacje jak OWP, IRA, ETA i Tamilskie Tygrysy. Gawęda więc o tym, że ludzie zajęli stocznie, chwycili się mocno za ręce, pomodlili, wyłonili liderów i pokonali komunę, wywołać może tylko szyderstwo.
  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/po-co-komu-solidarnosc


  http://bobolowisko.blogspot.com/2020/06/polska-skad-wychodzimy-i-dokad-zmierzamy.html

  Dla przypomnienia gerrymangering to procedura zmiany granic okręgów wyborczych w taki sposób, aby zapewnić zwycięstwo w wyborach jednej z partii, nawet jeśli jest daleka od osiągnięcia większości.

  Robi się to tak, że przez te manipulacje granicami okręgów „pakuje” się wyborców przeciwnika w jeden/kilka okręgów, gdzie osiąga on powiedzmy 90% poparcia, a pozostałe tak konstruuje aby nasza partia zdobyła tam nieco ponad połowę głosów.

  W ten sposób, jeśli na danym obszarze wybieramy powiedzmy 10 posłów w jednomandatowych okręgach po 1000 wyborców każdy i dwie parte, A i B, to możemy te okręgi podzielić tak:

  W 4 okręgach zwycięża partia B. Zdobywając wszystkie głosy, po 1000. Razem 4000 na partię B, 0 głosów na partię B.

  W 6 okręgach zwycięża partia A. Zdobywa po 501 głosów w każdym, partia B po 499. Razem 3006 na partię A i 2994 na partię B.

  Łącznie partia A zdobyła 3006 głosów z 10 tys., a partia B 6994 z 10 tys. Partia A otrzymuje większość mandatów przy 30% głosów. Pytanie- zwolennikiem której partii był człowiek odpowiedzialny za ustalenie granic okręgów wyborczych?
  http://maczetaockhama.blogspot.com/2020/08/gerrymangering.html
  https://domowy-survival.pl/umiejetnosci-pozwola-zarobic-w-trudnych-czasach/
  https://domowy-survival.pl/12-zasad-nowoczesnego-survivalu/
  Nie sposób znaleźć taką stawkę dla depozytów w bankach, a co więcej, oprocentowanie schodzi coraz niżej. Nic dziwnego, że od lutego do końca czerwca br. klienci indywidualni wycofali z lokat 40 mld zł.
  https://appfunds.blogspot.com/2020/08/hossa-wszystkiego.html

  http://slomski.us/2020/06/14/cezary-gluch-trader21-czy-moze-dyzma21/

  https://forexrandomwalk.blogspot.com/2020/02/dlaczego-trader21-nie-zna-nikogo-kto.html

  https://forexrandomwalk.blogspot.com/2020/06/przemysaw-somski-doxa-cezary-guch.html

 184. lewarek.pl said

  Panie Kamerling, wędziliśmy, wędzimy i będziemy wędzić.
  Unia wędzenia nie zabroniła, tylko coś tam w sprawie zabełtała. Ale to już było.

 185. lewarek.pl said

  Niemiecki Kościół idzie jak burza:
  https://www.pch24.pl/niemcy–w-diecezji-osnabruck-kazania-beda-glosic-takze-kobiety,78132,i.html

 186. NICK said

  Dziś?
  Jutro pójdziesz.

 187. Boydar said

  To nie jest tango, coś Pan bujasz.

 188. NICK said

  ADMIN.
  Powyższe, co Lubelak mi wytyka, NIE jest moję.

  NIE.
  Prawdopodobnie będzię się TO powtarzać.
  Teraz wszystko moga… .

 189. Piskorz said

  !!!! Ma nawet mordę diabolicznego ścierwa /Gates/….https://www.egaliteetreconciliation.fr/local/cache-vignettes/L320xH207/arton60687-71963.jpg

 190. Piskorz said

  !!!! Przyjemnie popatrzeć…jeńcy Niemieccy przy pracach w Rosji…..https://topwar.ru/uploads/posts/2020-08/thumbs/1598494334_253f5eabb0672534e3cc0919d6fa6a9a.jpg

 191. Listwa said

  @ 182 Lena

 192. Listwa said

  @ 181 lewarek.pl


  http://yelita.pl/artykuly/art/grodzka

 193. BYDLAKI pchają się z Kościołem NMP na zamek Malborski, gdy była to kaplica Anny Prawdzicowej – czyli że chcą być Bardziej Krzyżaccy od Krzyżaków. Malbork to Architektura Namiotowa, będąca niezbyt udanym naśladownictwem zamku AMAZON w Płocku – bliźniaka Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego w Kolonii.
  NIEWYDARZONOŚĆ MALBORKA pochodzi z Pomieszania sekwencji AMAZONA. Amazon miał od góry: Kamienicę (Pałac Wlk Mistrza) – Dwór (Zamek Średni) – Koszary-Spichlerz oraz Arsenał (kopię zamku w Bratysławie). Otóż w Malborku „pomiesznao to” na Arsenał -Kamienicę – Dwór i Spichlerz-Koszary. Na dodatek Prusacy spartolili przy odbudowie Spichlerz-Koszary (Spichrz na parterze a Koszary na piętrach),które Fryderyk Wlk kazał przebudować na Więzienie, więc przy odbudowie Więzienie to ZLIKWIDOWANO, co odebrało zespołowi funkcjonalność. Na piętrach były bowiem sale KOLUMNOWE, jak w Pretorium Rzymskim w Kolonii.
  Wydaje mi się że tzw. Architektura ANTYCZNA była skutkiem zastosowania kolumn Żelazomiedzi jaka WENĘTRZYNYCH. Hindusi WYNALEŹLI kolumny żeliwne i staliwne, ale było to naśladownictwo kolumn żelazomiedziowych z Kielc. Metalurgia żelazomiedzi do niczego innego poza kolumnami Wewnętrznymu się NIE NADAJE a nie mogła Przetrwać, jak kolumny STALIWNE

 194. revers said

  A moze tak interfejs Muska – usb w kazdym moozgu musko-czleka

  https://killuminati.pl/elon-musk-wystajacy-z-glowy-port-usb-bedzie-hitem-sezonu/?fbclid=IwAR37QIyprqPz8RBZIx9I8F7EWyoqz72ebjwK9eI03_uJDS-ACxfEkAMfFCY

 195. wanderer said

  Qrwy eskimoskie ciag dalszy..

  A potem wyja ze „antysemytyzm!”

  https://nczas.com/2020/09/01/polacy-to-najglupsze-istoty-na-swiecie-antypolskie-show-na-hbo/

 196. revers said

  ad194 dobry niewolnik nwo

 197. Ale dlaczego? said

  Wojna tęczowej zarazy z normalnością i naszymi dziećmi:

  https://wrealu24.pl/autorzy-polskich-ksiazek-dla-dzieci-popieraja-dzialania-chuliganow-lgbt/

 198. seler said

  Adminie i Czytelnicy !!!

  czy u Was też przekierowuje temat i komentarze
  z „”Franciszek-Bergoglio znów majaczy: “Orędzie na Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Świata Stworzonego””
  na stronę chomika ?
  https://chomikuj.pl/napomoc/_+Historia+Autorzy/Studnicki+W*c5*82adys*c5*82aw+-+Wobec+nadchodz*c4*85cej+drugiej+wojny
  +*c5*9bwiatowej+*5b1939*5d,6651128120.pdf

  bo u mnie tak szie dzieje…
  ______

  a na stronie startowej guglarki taki dopisek jeszcze:
  https://www.google.pl/#spf=1599028745647

  Załóż maskę. Spowolnij rozprzestrzenianie się COVID-19.

  seler: – [kxxxx pxxxxxxxx szmaty jxxxxx !!!]

 199. ? said

  KONTROLE SANEPIDU I POLICJI W KOŚCIOŁACH

  Aktualności
  30 sierpnia 2020
  KONTROLE SANEPIDU I POLICJI W KOŚCIOŁACH
  Posted By: Monika Siemianowska 2 komentarze
  Sanepid i Policja na zlecenie Ministerstwa Zdrowia rozpoczęły właśnie kontrole w obiektach użyteczności publicznej. Pracownicy obu instytucji sprawdzają, czy właściciele i ich klienci nie łamią zasad reżimu sanitarnego.
  Kontrole są efektem wciąż rosnącej liczby zakażeń w Polsce. Przypominamy, że podczas Mszy św. i nabożeństw wierni w kościołach powinni zachowywać dystans między sobą i muszą stosować maseczki zakrywające usta i nos.

  Obowiązek noszenia maseczki powinien dotyczyć również księży, gdy nie sprawują Eucharystii, a podejmują inne obowiązki. W archidiecezji warszawskiej zaleca się, by księża koncelebrujący Mszę św. stosowali maseczki. W trosce o higienę, w kościołach i kaplicach powinny być dostępne dla wiernych płyny do dezynfekcji rąk. Przed Eucharystią, a także przed Komunią św., księża i szafarze powinni zdezynfekować swoje dłonie. Należy zadbać, aby Komunia św. na rękę i do ust była udzielana w dwóch odrębnych miejscach, zaś w przypadku parafii pojedynczych najpierw pierwszym sposobem (na dłoń), a potem drugim.

  https://mlawapress.pl/kontrole-sanepidu-i-policji-w-kosciolach/

 200. seler said

  Jak się traktuje rodzicow walczących o swoje prawa…

  .https://www.youtube.com/watch?v=ND7ALP8Cbds

  [kanał CHWDP.TV Piotr Biedka]

 201. seler said

  Piotr Biedka kanał CHWDP.TV
  .https://www.youtube.com/channel/UC85mOcD6–N2Vh6USJ1TUpw

  CHWDP należy rozumieć jako: – „CHrońmy Wspaniałe Działania Policji”
  nie inaczej 😉

  𝐶𝒉𝑤𝑑𝑝.𝑡𝑣 𝑣𝑠. 𝑝𝑜𝑙𝑖𝑐𝑗𝑎 𝐵𝑖𝑒𝑑𝑘𝑎 𝑜𝑑𝑤𝑜ł𝑢𝑗𝑒 𝑃𝑙𝑎𝑛𝑑𝑒𝑚𝑖𝑒 𝐷𝑜ł𝑎̨𝑐𝑧 𝑖 𝑇𝑦 16.08.2020 𝑟.
  .https://www.youtube.com/watch?v=noT452Qh79s

 202. NICK said

  Admin nie odpowiada.
  Na moje.
  A, czy Feler znormalniał?

 203. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  Potwierdzam podejrzenie, że na stronie https://marucha.wordpress.com/2020/09/01/pandemia-rachunek-za-dzieci-kwiaty-trzech-pokolen coś się zalęgło, tak na pierwszy rzut oka to wygląda na chomika.

  ———-
  Nie wiem, co to było…
  Zlikwidowałem brutalną siłą przerabiając adres chomika tak, by był nieważny.
  Admin

 204. Boydar said

  Znormalniał ? Obywatel Seler nie jest nienormalny, w każdym razie nie bardziej niż ponad 10 mln. innych obywateli III RP. Jemu (prawdopodobnie) brakuje tylko kawałka miózgu, tego odpowiadającego za poprawną implementację katolicyzmu. Może też być tak, że rozumie lepiej od nas, i właśnie dlatego nienawidzi.

 205. Piskorz said

  !!! Как велась деструктивная деятельность США против Советского Союза?”” Reszta na zakładka video str. http://www.topwar.ru
  Jak USA działały przeciw ZSRR..

 206. . said

  revers @

  covid czyli divoc/dybuk jak sama nazwa wskazuje to opętanie/zniewolenie/narzucenie czegoś. Chodzi tu o to, żeby część tzw. obostrzeń już została na zawsze. Może nie będzie koncertów, inscenizacji bitew, festynów, nawet wiejskich dożynek. Po co mają się ludzie integrować? Niech siedzą przed telewizorem. – tak myślą elity. Podróże samolotem też nie będą już takie same. Przypominam analogiczną sytuację po 11 września. Pobieranie odcisków palców na lotniskach w usa, rozbieranie się do naga, żeby sprawdzić czy nie ma się bomby w gaciach i kamery, wszędzie na całym świecie monitoring, nawet na zadupiach.
  Chyba po to jest dybuk.

 207. seler said

  Cyrk i Kabaret – przez 1,5 godziny – podczas dodzwonienia szie
  do urzędników „kompetentnych” za wywieszenie flagi lqćb+t
  na budynku Akademii Teatranalnej, budynku pod nadzorem
  końserwatora zabytków notabene, i mamy obraz szamba
  [zabrania szie podśmiewywać, bo należy płakać]

  (nie)NORMALNOŚĆ Śr. 2.9.2020 Jabłonowski, Osadowski. Ep. 112
  .https://www.youtube.com/watch?v=0uJQaEeErrQ

  masakra… kra… kra…
  [..ja piętolę…]

 208. NICK said

  To są szanse na niuanse.
  New.

 209. Wielka Kopa Tatry said

  Teraz slyszalem rozmowe w pr24 „Bialorusini jak zasmakuja w demokracji, to zorientuja sie, ze ten zachod jest fajniejszy i wygodniejszy niz to co oferuje Rosja i wschod” A ja mowie niech zyja dyktatorzy! Socjalismo o muerte! ebac Zydow i Zydowki!

 210. https://marucha.wordpress.com/2020/08/26/smierc-podrozuje-samochodem-elektrycznym/

  ŚMIERĆ PODRÓŻUJE SAMOCHODEM ELEKTRYCZNYM
  Posted by Marucha w dniu 2020-08-26 (Środa)

  To jest JAPŃSKIE SZALABIERSTWO. Gore PREZENTOWAŁ na PWr czek stu milionów USD renomowanego banku południowoafrykańskiego na instytut technologiczny we Wrocławiu lub Poznaniu. Czołowy wrocławski fizyk atomowy Profesor Jerzy Przystawa von Palermo zaproponował, aby czek ten POWIERZYĆ Januszowi Zagórskiemu, na co Gore przystał. Zagórski po zawłaszczeniu Czeku zerwał jednak stosunki z Przystawą, który PŁAKAŁ RZEWNYMI ŁZAMI i Musiał Umierać.
  Zagórski dwukrotnie wyrzucał mnie z Ogólnopolskiego Forum Wynalazczego; I raz z Jędruchem. Gdy to Oprotestowałem to nazajutrz aresztowano dyrektorów Jędrucha a on uciekł do Afryki Południowej, a z tamtąd – chroniąc się przed Listem Gończym – do Izraela. II raz wyrzucił mnie z Forum Wynalazczego z Kandydatem na Prezydenta USA Bushem-Juniorem-Skurwysynkiem, Oprycznikiem z haremu Sulejmana Wspaniałego.
  Skurwysynek szedł z Gorem ŁEB W ŁEB, aż Kurwy Kalifornijskie zawarły z nim DIL, że Załatwią mu Zwycięstwo za Likwidację Przywilejów Ekologicznych Kalifornii, co załatwiły na Florydzie. Wyobrażały sobie, że po Likwidacji Przywilejów Ekologicznych stan ten BĘDZIE MUSIAŁ przejść na mój silnik spalinowo-parowy VDTW, i one będą rządzić światem miast kapitału żydoarabskiego. Skurwysynek Tak Zrobił, ale równocześnie wprowadził dla Kalifornii ZERO EMISYJNOŚCI, w co wskoczył szalbierz japoński z ELEKTRYKIEM reklamowanym jako Syn Abrahama – może od Tesli ???
  Ponieważ ja wykazałem, że Cesarz Japoński nie jest Synem Abrahama i że Elektryk jest bardziej uciążliwy dla środowiska od Otta czy Diesla to do Kalifornii wskoczył Volkswagen-SZLABIERZ z Katalitykiem, zniszczonym po Zjednoczeniu Niemiec ilustracją, że w RFN, gdzie jeżdżą Katalityki trawa przy drogach NIE ROŚNIE a w NRD, gdzie jeżdżą Otta i Diesle ROŚNIE – wobec czego Katalityki cichcem wycofano. VW-Szalbierz był jednak Katalitykiem UPERFUMOWANYM i Sterowanym Komputerowo.
  Gdy sprawa się Rypła to VW zapłacił wielomiliardowe odszkodowania, ale TYLKO AMERYKANOM a Kurwy Kalifornijskie Postarzały się.
  Kapitał żydoarabski ograł Kurwy Kalifornijskie przy pomocy żydowskiego ogierka Janusza Zagórskiego, OPRYCZNIKA z haremu Sulejmana Wspaniałego Buscha-Sherffa-Busa, Szalbierzy Japońskich od Syna Abrahama i Volkswagena-SZALBIERZA. Tego Szalbierza Japońskiego kupił nam w Pekinie syn dowódcy sowieckiego Komanda Śmierci Mateusz Morawiecki jako Polski Cud Gospodarczy.
  PROSIŁEM Mojżesza, żeby Nie Płynął z Wenecji do Anglii, Nie Budował Stonehenge i Nie Płodził Anglików – a niech się Nie Urodzą – ale Kadafi z Berlusconim postawili Na Swoim za pieniądze z Unii Europejskiej. Sarkozy kazał Kadafiemu OBCIĄĆ STOPĘ a Mojżesza zabili heretycy rosyjscy pod Troją na Złotym Rogu jako Miastem Pokoju JEROZOLIMĄ nad Bosforem. – Co te Kurwy Kalifornijskie narobiły ???

 211. Wigura said

  maseczki covid koronawirus ordynator lekarz dr med. Zbigniew Martyka fot. rdn.pl Radio RDN
  – Kilkakrotnie na moich oczach dochodziło do omdleń, kiedy pacjenci (nawet mężczyzna w sile wieku) z powodu założonej maseczki mieli utrudniony dopływ tlenu. Po zdjęciu maski wracali powoli do siebie. Wtedy mówiłem, żeby nie zakładali w tym dniu maseczki, niezależnie od zaleceń ministra – napisał na Facebooku dr Zbigniew Martyka, ordynator Oddziału Zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.
  https://tarnogorski.info/mocny-wpis-lekarza-z-powodu-maseczki-na-moich-oczach-mdleli-pacjenci
  https://tarnogorski.info/zamiast-grypy-wykrywa/

  https://www.facebook.com/people/Zbigniew-Martyka/100012157448777
  Chorzy na raka umierają w domu, przychodnie zamknięte. Chociaż weterynarz przyjmuje normalnie
  1 września 2020
  Facebook
  https://tarnogorski.info/chorzy-na-raka-umieraja-w-d/
  W szkole reżim sanitarny a na dworcach TŁOK. Czy ma to sens?
  1 września 2020
  https://tarnogorski.info/rezim-szkola-dworzec/
  https://tarnogorski.info/wpadka-ministra-z-katowic-przez-tarnowskie-dziury/
  W kwietniu informowaliśmy o skandalicznej sytuacji, do której doszło w Piekarach Śląskich. 39-latek wyszedł z trójką dzieci, żoną i psem na spacer i otrzymał 5 tys. zł grzywny Szumowskiego. Było to w czasie największych obostrzeń koronawirusowych.
  https://tarnogorski.info/wyszedl-z-dziecmi-i-psem-na-spacer-dostal-5-tys-zl-grzywny-rodzina-nie-zaplaci-jest-decyzja/
  Wiceprezydent Turzański za bardziej pokrzywdzoną uznał rodzinę.
  – Cieszę się, że zwyciężył rozsądek. Mam satysfakcję z tego, że przedstawiłem sprawę rzetelnie i nie pomyliłem się w ocenie faktów. Jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę, że wiele osób wydało w komentarzach wyrok i napisało wiele krzywdzących słów. Warto czasami przed napisaniem komentarza zastanowić się, czy na pewno chcemy to zrobić – dodał na koniec swojego wpisu.
  https://www.krzysztofturzanski.pl/2020/08/mieli-zaplacic-5000-zl-kary-nie-zaplaca/
  Portal „Nasze Miasto” poinformował, że Sąd Rejonowy w Suwałkach nakazał ekspedientce zapłacić 100 złotych kary za to, że odmówiła sprzedaży towaru klientce bez maseczki.
  https://tarnogorski.info/nie-obsluzyla-klienta-bez/
  B. do psychiatryka na leczenie trafił po kradzieży w krakowskim markecie siedmiu paczek kawy o wartości ok. 337 zł. Wymiar „sprawiedliwości” orzekł: elektrowstrząsy
  Mężczyzna trafił do szpitala psychiatrycznego w Rybniku. Tam był faszerowany lekami oraz stosowano terapię m.in. elektrowstrząsami.
  https://tarnogorski.info/rybnik-8-lat-w-psychiatryku-za-kradziez-kilku-paczek-kawy-sad-przyznal-mu-2-mln-zl/
  Pierwsza (sprawa) to tajemnica związana z domniemaną agenturalnością Józefa Becka.Pełniąc funkcję attache wojskowego w Paryżu został przez Francuzów wyrzucony.Ponoć przekazał Niemcom treść jakiegoś tajnego francuskiego dokumentu.Ale że Polska jeszcze chwilowo nosiła cierniową koronę „Chrystusa narodów” Francuzi nie chcieli robić głośnego skandalu i poprzestali na wyrzuceniu renegata.

  Druga sprawa to przekazanie przez Bank Anglii czechosłowackiego złota Hitlerowi.
  Ten skandal który ujrzał światło dzienne kilka lat temu wskazuje na to że Anglia (lub tylko Bank Anglii) wspierała i dofinansowywali Hitlera .To dowód na to że Anglia dążyła do tego aby Hitler rozpoczął obiecywaną wojnę.Być może wspomożenie III Rzeszy złotem Czechosłowacji było jednym z punktów jakiegoś tajnego sojuszniczego paktu Anglia-III Rzesza?

  Trzecia sprawa to „tajne protokoły” polsko-brytyjskiego układu sojuszniczego zawartego 25 sierpnia 1939 r

  Jak wiadomo było ich 4 i żaden jak na razie nie został odtajniony.Gdybyśmy poznali ich treść,a myślę że po 70-ciu latach mamy do tego prawo,to dowiedzielibyśmy się wielu pożytecznych szczegółów

  https://fraszki.neon24.pl/post/157362,narodziny-wojny-pakt-beck-chamberlain

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/157331,pamiec-o-aleksandrze-zacharczenko-pierwszy-prezydent-drl

  https://krzysztofjaw.neon24.pl/post/157341,a-jednak-polska-przyjela-ambasadora-niemiec

  https://pedant.neon24.pl/post/157329,spory-o-marcina-lutra

  https://radogost.neon24.pl/post/157335,jadlo-codzienne-naszych-slowianskich-przodkow

  https://ndp.neon24.pl/post/157345,podpalacz-w-sutannie-wydalony-z-bialorusi
  W niedzielę odbył się wyścig F1 na jednym z moich ulubionych torze, czyli SPA w Belgii. Jak było do przewidzenia wygrał murzyn Ludwik Hamilton w samochodzie Mercedesa. Po zakończeniu czułem wyraźne zażenowanie, gdy „biały inaczej” wychodząc z bolidu wykonał gest Czarnych Panter, co wprawiło w zachwyt naszych komentatorów.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Partia_Czarnych_Panter
  Brakowało tylko do kompletu, żeby odbierający nagrodę konstruktorów wykonał gest hitlerowskiego pozdrowienia.
  https://kodluch.wordpress.com/2020/09/01/01-09-2020-syria-1793-dzien-sprzatania-swiata/

  https://thewallwillfall.org/2020/08/31/robert-f-kennedy-jr-speaks-at-berlin-rally-for-freedom-and-peace/
  https://www.globalresearch.ca/australias-naval-base-in-papua-new-guinea-power-play-in-the-south-pacific-against-china/5654761

  Bunt studentów w Mińsku nie powiódł się. Z Polski wysłano zły plan
  .https://www.kp.ru/daily/217176/4279989/

  Hegemon przeżywa swoje ostatnie dni. Rzeczywistość a zachodnia propaganda ..
  .http://ru-an.info/n/99264/

  KTO przyznał: Szwedzi mieli rację, można było obejść się bez kwarantanny z powodu koronawirusa …
  .https://www.kp.ru/daily/217176/4279890/

  W Wielkiej Brytanii dzieciom w wieku szkolnym zakazano kaszlu i żartów na temat koronawirusa ..
  .https://www.vesti.ru/article/2452089
  Białoruścy studenci chcą płatnych studiów i wyjazdów zarobkowych na zachód po tym jak się zlikwiduje białoruski przemysł.
  .https://free-news.su/proisshestviya/48450-ne-xochu-uchitsya-xochu-potusit-na-mitinge
  https://colonelcassad.livejournal.com/6137440.html

  Łukaszenko coraz bardziej prorosyjski a opozycja się rozpada
  .https://colonelcassad.livejournal.com/6136722.html
  .https://colonelcassad.livejournal.com/6136002.html

  Sania znów o Białorusi
  .https://youtu.be/GH8pki24uTQ

  Noworosja d. Ukraina

  Miliony rosyjskojęzycznych uczniów banderlandu muszą się uczyć rusińskiego narzecza, które uważa się za język jakiegoś wymyslonego „narodu”
  .https://ria.ru/20200901/donbass-1576541567.html

  Banderowcy zamiatają pod dywan ostrzelanie Mariupola Gradami w roku 2015
  .https://diana-mihailova.livejournal.com/5377646.html

  MH17
  https://diana-mihailova.livejournal.com/5377349.html

  Na tradycyjnych manewrach NATO, zgodnie z tradycją „Rosjan” będą udawać żołnierze z Ukrainy
  .https://diana-mihailova.livejournal.com/5376755.html
  Podobno bandy miłośników czarnego koloru umówiły się by zabijać policjantów przeszkadzającym w rabunkach
  .https://free-news.su/interesnoe/48453-bandy-chikago-zaklyuchili-pakt-o-kazni-policejskix

  Najlepsze kadry z Chicago. Lepsze niż by wymyślono w Holyłud…
  .https://colonelcassad.livejournal.com/6137759.html

  Dobre! Nastolatka dostała od policji rachunek do zapłacenia za ich pracę związaną z porządkowaniem nieporządków w których uczestniczyła ta nastolatka.
  .https://www.fox13memphis.com/news/trending/nj-teen-who-organized-black-lives-matter-protest-hit-with-2500-bill-police-ot/PHQH5NH6DJEJ7OCRWMWJHREQKE/

  Мы прекратим это, если вы нас изберёте [Такер Карлсон на русском]
  .https://youtu.be/JlWCeV7jm3I

  „Martwa Woda”, przetłumaczona pracowicie przez Tomasza S. (nowytoms) jest tutaj:

  .https://kodluch.files.wordpress.com/2018/11/martwa-woda-tom1.pdf
  https://adnovumteam.wordpress.com/2020/09/02/wojna-domowa-na-ukrainie-02-09-2020r-1901-dzien-od-nowego-rozejmu/

  „Otrucie Nawalnego”. Rosyjskie media poinformowały o tym że federalna prokuratura RFN w odpowiedzi na zapytanie z ich strony, w pisemnej odpowiedzi stwierdziła że nie uważa sprawy Nawalnego za „przypadek szczególny” i nie zamierza w związku z nią rozpocząć postępowania. Jednocześnie odmówiła podania szczegółów prowadzonych przez nią działań, powołując się na obowiązujące w niej przepisy wewnętrzne;
  https://ria.ru/20200902/navalnyy-1576613700.html

 212. Głos Prawdy said

  Ostatnie doniesienia: ponad połowę pobitych zostali nie przez Białorusinów. Przebrani za policjantów obcekrajowcy, w tym z Litwy i Polacy bili protestujących. Wierzyć temu czy nie – każdy niech sam decyduje

 213. wanderer said

  Potwierdzam, u mnie rano jak wrocilem z pracy tez probowalo przekierowac na inna strone.

 214. wanderer said

  Mowilem Wam, ze Pan Seler to normalny, poczciwy czlowiek.

 215. seler said

  Re: 204 Boydar

  widzę, że masz zadatki na dyplomatę… ale uchowaj Cię Boże od polityki,
  a religię zostaw sobie na pamiątkę, możesz nawet być buddystą, wisi mnie to…

  ja sam siebie podejrzewam, że chyba nie jestem normalny, ja szie leczyłem
  u psychiatry jakiś czas temu i on szie załamał… on już nie żyje,
  więc nie mogę Ci Tobie jego polecić… dobre proszki dawał

  odnośnie brakującego u mnie kawałka… tak brakuje mi prawgo podudzia,
  a mózg mi jeszcze uchem nie wyleciał, jakby chcieli banderowcy,
  więc proszę sobie nie drwić „subtelnie” bo może Cię to
  kiedyś też spotkać i będziesz musiał szie nauczyć
  fruwać… acha ! – i jeszcze jedno !
  chooj mi szie skurczył, to może
  dlatego jestem pis_da
  niekatolicka ???
  😉
  pozdrawiam
  bez urazy

 216. revers said

  re204

  dzis trzeba byc intelektualnie niesprawnym, wtedy 1% odpisu z podatkow przysluguje zrzeszeniu niesprawnych intelektualnie – sa juz zarejstrowane zrzeszenia na ten 1% myk, a ile kapuchy wpada ze mikrobusami-mercedesami sie worza.

  tylko bardziej intelektualnie niesprawni, ucza sie, studiuja , pracuja placac 80% i wiecej podatkow, by ten ynteligentniejszy 1% niesprawnych intelektualnie mialo sie lepiej, a wolnosc podatkowaa coraz bardziej przesuwa sie ku 100% opodatkownia, 99% dla skarbowki 1% dla sprawniejszego, czyli defakto niewolnictwa finanswoego i intelektualnego.

 217. Boydar said

  Obywatelu Seler, powiedzieliście wszystko co trzeba było nam wiedzieć już znacznie wcześniej. Jesteśmy wdzięczni, że nie kazał obywatel długo czekać, a ja szczególnie.

  @ Pan Wanderer

  Jednemu Kaśka drugiemu Maryśka. A przeważnie Krysia, bez różnicy która.

 218. seler said

  @
  zastosuję twoje własne niechlujstwo, żeby nie napisać komu odpisuję i czemu:

  to ciebie jest kilku Boydar ? —> „powiedzieliście” [to akurat do mne],
  „nam” i „jesteśmy wdzięczni” to akurat wy, inspektorze Boydar,
  czy chcieliście mnie rozśmieszyć, czy upokorzyć, wy ?

  i odpierdolcie szie Boydar od Brata Wanderera,
  bo wam szie liczba mnoga zamieni
  na pojedyńczą i szie całkiem
  nie policzycie, ilu was

  you understand ?

 219. Bezpartyjna said

  Jeszcze kilka słów o koronaświrusie:

  „Społeczeństwa mają dość, przestają się bać nieistniejącej – poza strachem podsycanym przez łajdackie media i takie same elity – pandemii. Coraz głośniej domagają się zatrzymania tego obłędu, oraz – co musi się stać – wskazania i ukarania winnych.”

  https://att.neon24.pl/post/157365,the-dead-game-pandemia-wirusa-czy-terror-dewiantow

  „Po wprowadzeniu w życie blokad związanych z koronawirusem, które zdławiły gospodarkę i sfinansowaniu zamieszek, które terroryzowały społeczeństwo pod płaszczykiem walki z “rasizmem systemowym”, globaliści Deep State występują z propozycją “rozwiązania” kryzysów, które sami wywołali: Wielki Reset (weforum.org). Jest to program który ma przekształcić świat i wszystko, co w nim jest, rzekomo dla dobra mas, ale naprawdę dla dobra klas rządzących.”

  https://lotna.neon24.pl/post/157364,wspierany-przez-onz-wielki-reset-jako-element-nwo

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: