Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o W Polsce urodziło się o połowi…
  Tekla o Objawy neuropsychiatryczne…
  bryś o Wolne tematy (09 – …
  revers o Wolne tematy (09 – …
  revers o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Atak dronów na cele strategicz…
  jasiek z toronto o Jak Św. Tomasz Akwinata recenz…
  I*** o Wolne tematy (09 – …
  martino2008 o Wolne tematy (09 – …
  errorous o Pustynia i mnisi. Zagrożenia p…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Niesmak i groza

Posted by Marucha w dniu 2020-08-29 (Sobota)

[Tematyka trochę nietypowa dla gajówki. Typowe natomiast jest, że gdzie nie zajrzymy, tam śmierdzi gnój i panuje gangsterka, także w wykonaniu sądów… – admin]

Podczas ostatniej aukcji koni czystej krwi arabskiej Pride of Poland w Janowie Podlaskim belgijscy kupcy nabyli klacz Perfinkę za 1,2 mln euro czyli prawie 5 mln złotych. Aukcję zakłóciło jednak zdumiewające dla zagranicznych klientów wydarzenie.

Otóż komentator aukcji Marek Szewczyk (były naczelny ” Konia Polskiego”) publicznie uderzył w twarz Mateusza Leniewicza-Jaworskiego, byłego zarządcę stadniny w Janowie i przedstawiciela klientów.

Ostatnio opinię publiczną zbulwersowało również inne, jeszcze bardziej ponure wydarzenie. Nieznany sprawca zastrzelił na padoku koło stajni arabską klacz Egist wartą około pół miliona złotych, którą właścicielka doprowadziła do poziomu Grand Prix w konkurencji o nazwie „Jazda Konna bez Ogłowia”. Ta konkurencja polega na wykonywaniu skomplikowanych ewolucji na koniu kierowanym wyłącznie głosem, łydkami i dosiadem bez użycia wędzidła.

Wydarzenie miało miejsce w miejscowości Budzów-Kolonia (Ząbkowice, Dolny Śląsk). Właścicielką konia jest Anna Zeni. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w tej konkurencji Anna zajęła pierwsze miejsce. W tym samym roku zajęła drugie miejsce w kategorii Trail. To konkurencja jeździecka (inaczej jazda westernowa) w której koń i jeździec pokonują serię przeszkód tak dobieranych, aby pokazać zręczność startującej pary, przy zachowaniu pewnego podobieństwa do przeszkód naturalnych. Dwa lata temu Anna zdobyła srebrny medal a trzy lata temu złoty w „Ujeżdżaniu bez Ogłowia”.

Atmosfera w światku hodowców arabów jest od dawna delikatnie mówiąc specyficzna. Na całym świecie hodowla arabów przyciąga wiele osób traktujących to zajęcie jako prestiżową rozrywkę. Konie arabskie przestały też być traktowane jako konie wszechstronnego użytku.

Zmienił się wzorzec eksterieru (wyglądu zewnętrznego konia) czyli pożądane cechy jego urody. Preferowane są konie o drobnej główce, które pięknie prezentują się podczas pokazów ale nie miałyby większych szans w wyścigach. Ceny uzyskiwane za konie czystej krwi (a także mity na temat tych cen) przyciągnęły do hodowli oprócz zamożnych amatorów ludzi z pogranicza półświatka, wręcz oszustów i gangsterów.

Rezultaty widać przy okazji takich wydarzeń jak w Janowie czy w Ząbkowicach, ale nie tylko. W środowisku znana jest sprawa hodowcy, który odmówił wydania właścicielce oddanej mu do pokrycia klaczy po czym przy pomocy usłużnych sądów zlicytował jej dom.

Na porządku dziennym jest umieszczanie zarodków koni arabskich w macicach surogatek przy naruszaniu wszelkich zasad eksploatowania rasowych klaczy.

W środowisku koniarskim zawsze istniały oszustwa (mogłabym napisać czarną księgę tych oszustw) ale nie były one na ogół skierowane przeciwko konkretnemu człowiekowi. Przykładem takiego oszustwa jest tak zwane „ciemnienie koni” czyli ukrywanie ich możliwości przez trenerów i pracowników stajni wyścigowych aby potem wygrać dzięki fuksowi (nieliczonemu zwycięzcy) duże stawki np. w tripli (zakłady dotyczące trzech kolejnych gonitw)

Oszustwo oczywiście pozostaje oszustwem ale szkody poniesione przez dużą liczbę anonimowych graczy są mniejsze i mniej bolesne niż bezzasadne zlicytowanie komuś domu czy zastrzelenie ukochanego konia.

W fakcie, że współczesne środowisko hodowców arabów różni się od środowiska Radziwiłłów i Sanguszków nie ma raczej nic dziwnego. Zdumienie może jednak budzić zdziczenie obyczajów w tym środowisku w porównaniu do czasów znienawidzonej przez nas wszystkich komuny. To przecież za komuny pracownicy stajen jeździli ofiarnie do Niemiec odbierać skradzione nam przez niemieckiego okupanta rasowe konie. Był wśród nich pan Bolesław Sawiński późniejszy słynny masztalerz z Kadyn. Znali i rozpoznawali bezbłędnie konie nie dysponując jak dzisiaj czipami i paszportami.

Za komuny oddawano stadniny w zarząd niedobitków arystokracji wiedząc, że dobrze się na hodowli znają. Dobrym tego przykładem jest Ignacy Jaworowski herbu Lubicz wieloletni dyrektor Stadniny Koni Arabskich w Michałowie. Po ukończeniu SGGW Jaworowski odbywał praktykę w stadninie Racot, potem w Posadowie skąd trafił do Janowa Podlaskiego i ostatecznie do Michałowa aby kierować tą stadniną do 1997 roku.

W ciągu 44 lat jego pracy Stadnina Michałowska wspięła się na wyżyny, a wyhodowany przez niego typ „michałowskiego araba” znalazł wielkie uznanie na całym świecie. W 1991 r. Amerykanie przyznali mu wyróżnienie dla najlepszego zagranicznego hodowcy koni czystej krwi arabskiej, tak zwanego „hodowlanego Oscara”. Jego siostra Magdalena Jaworowska przez wiele lat z oddaniem kierowała hodowlą konika polskiego w Popielnie na Mazurach.

Za PRL w Polsce nie wolno było sprzedawać sztuk hodowlanych prywatnym osobom. Miłośnicy arabów stosowali różne wybiegi aby zdobyć zarodowe ogiery i klacze. Tak powstała znana hodowla rzeźbiarki Anny Dębskiej. Z tej hodowli przejętej później przez Andrzeja Waliszewskiego pochodziły araby biorące udział w gonitwach takie jak Muharyt i Maciejka.

Hodowlę arabów prowadził też do niedawna w Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie znany plastyk Andrzej Strumiłło.

To dobrze, że hodowla arabów się zdemokratyzowała. Szkoda tylko, że wśród hodowców i znawców są ludzie którzy nie bardzo umieją się zachować w miejscu publicznym. Szkoda również, że skończyły się czasy gdy wszystkie umowy zawierało się „na słowo” gdyż opinia środowiska była dla ludzi znacząca. Obecnie liczą się układy w sądach i umiejętności godne przysłowiowego Cygana, handlarza skradzionymi końmi.

A co najgorsze zamiast sportowej czy rynkowej rywalizacji konkurencja stosuje gangsterskie metody takie jak strzelanie do koni czy podpalanie stajni. 6 grudnia 2005 roku pożar strawił dom i stajnie właścicielki tatersalu w podwarszawskim Emowie. W pożarze zginęły właścicielka tatersalu, jej córka i mała wnuczka. Konie udało się uratować.

Nie należy się dziwić, że podczas rozpraw sadowych biegli łżą jak psy a świadkowie tracą pamięć. Nie wiem czy sądy są przekupne czy głupie ale trudno liczyć w końskich sprawach na sprawiedliwy wyrok. [Są przekupne – admin]

Miejmy nadzieję, że sprawa o pobicie, (jeżeli się w ogóle odbędzie) okaże się dla sądu łatwiejsza.

Izabela Brodacka Falzmann
https://naszeblogi.pl/

Komentarzy 11 do “Niesmak i groza”

 1. Olo said

  Z każdym rokiem Polactwo lub też Poliniactwo, jak zwał tak zwał, staje się najpodlejszą nacją na świecie. Oczywiście zaraz po innej arcypodłej nacji, której nawet nie muszę wymieniać, bo każdy będzie wiedział o kogo chodzi.

 2. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  Upierałbym się, że nie „także” tylko w pierwszej kolejności

 3. Kowalski said

  olo Poliniactwo to nie Polacy.Gdyz tych prawdziwych Polakow nie stac jest na kupno pieknego araba.No chyba ze bedzie pracowal w stajni I opiekowal sie nimi .Dogladajac by koniki mialy na czas obrok proso I inne specjaly dla koni .Nie wspomne o czystej wodzie.itp.Poliniaki to tak zwany nowo bogaccy nowi polacy z zagranicy z ;;;usrahella niemiec angli ameryki.A przedewszystkim ;;;;;hamska perfidna libertynska skurwiona ”pedalstwem homoseksualizmem I roznymi tam zboczeniami (imitacja ludzka).
  Takze prosze Panstwa zapamietac to sobie Poliniacy to przybysze z dzikiego zachodu Podajacy sie tylko za Polakow I psujacy nam wszystkim opinnie w swiecie.Kto ;;;;;;holota z NWO Ci ktorzy wprowadzaja ;;;nowy porzadek swiata.Nie dlugo to zrozumiemy I to odczujemy bolesnie na swojej wlasnej skorze.I oby nie ?

 4. Kojak said

  Sady ? Sady sa od dawna opanowane przez syjonistycznych kryminalstow i bandytow ! Stad te bandyckie wyroki ,jak chocby wypuszczenie zboczonego bydlaka Margot ewidentnie groznego bandziora ! Ale dla zwyrodnialcow i degeneratow w tzw sadzie ,bandziora nalezy puscic bo bandziorowi dzieje se krzywda Jak zboczeniec we Wroclawia dostal w morde, to darli rryja na cala Jewrope! giewal: giewal ! Ale jak zboczeniec bije ludzi to dla tych kurw wszystko w porzadku ! Prawo bez zasad moralnych to zalegalizowany bandytyzm ! Takie prawo mial Adolf Hitler takie prawo stosuje czesto dzisiejsi bandyci w topach ! Oni wydaja wyroki tak jak ADolf Hitler zgodnie z prawem ! Wszystkie wyroki Adolfa Hitlera a jakze byly zgodne z prawem. Adolf Hitler tez jak dzisiejsi wladcy Polski zostal demokratycznie wybrany w glosowaniu przez Niemcow ! Oto do czego prowadzi demokracja bez systemu wartosci ! Do rzadow banytow, a jak rzadza bandyci to sady tez jakie niby maja byc ? BANDYCKIE !

 5. Alina@Warszawa said

  Jedyna prawidłowa odpowiedź na pytanie: „czy sądy są przekupne czy głupie?” jest taka:
  POLSKIE SĄDY SĄ TAK GŁUPIE I TAK PRZEKUPNE, ŻE TO SIĘ NIE MIEŚCI W GŁOWIE żadnemu normalnemu człowiekowi!

 6. plausi said

  Wiemy o kogo chodzi

  ad. 1, Olo
  „po innej arcypodłej nacji, której nawet nie muszę wymieniać, bo każdy będzie wiedział o kogo chodzi.”

  ale skoro stawiamy im takie pomniki ? Dorównać w bandytyzmie nie będzie łatwo, wielu się jednak łudzi i wysługuje.

  ad. 3, Alina@Warszawa

  „POLSKIE SĄDY” są ważną i niezbędną częścią organizacji państwa

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  i trudno tu narzekać, że są „GŁUPIE I TAK PRZEKUPNE”, bo taka jest ich funkcja w PPZ.

  Kiedyż Polacy wreszcie pojmą, że w latach 80-tych walnie przycznili się do instalacji tego rodzaju przestępczości

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  co prawda nieświadomie w większości, ale niestety nieświadomość dziwnie pozostała. No cóż, „rad głupie, że oszala.ł”.

 7. Lily said

  CZY ktos moze wymienic kraj,gdzie Ministrem
  sprawiedliwosci i Prokuratorem generalnym
  jest TA sama osoba?. Znaczy TO, wladza
  w rekach jednego osobnika.

 8. Olo said

  Ad. 3 Kowalski

  A jak nazwać ludzi, teoretycznie o propolskich i patriotycznych poglądach, którzy mówią mi – „przestań się rzucać, przyjadą do nas żydzi, to na pewno przywiozą ze sobą worki pieniędzy, będzie u kogo pracować, będziemy żyć po królewsku”, albo – „przyjadą do nas żydzi z całego świata, to przynajmniej nie będzie u nas islamu, bo go do nas nie wpuszczą, jak w Izraelu, gdzie muslimy siedzą pod butem”?

  Czy to jeszcze Polacy czy już Poliniacy?

 9. I*** said

  Pride of Poland 2020

  Piękno w czystej postaci…

  m.youtube.com/watch?v=ecu-rQKwrDQ

 10. I*** said

  Spróbuje ostatni raz…

 11. I*** said

  Żydostwo dobrało się do tego „końskiego interesu” (aktualnie, tj. od 2016 roku, żydzi z PIS) – więc mamy to co mamy, czyli niekompetencję i chamstwo… dla żyda liczy się tylko kasa. A w tej „wyjątkowej dziedzinie” chodzi także o inne wartości, których żyd nigdy nie pojmie.

  Wbrew temu, co głosi koszerny Ardanowski (minister rolnictwa) – jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Upada rodzima hodowla konia czystej krwi arabskiej.

  Inne media donoszą, że – utytułowaną i piękną Perfinkę ze stajni w Białce – zakupił jakiś bogacz z Arabii Saudyjskiej.

  Dziękuję Adminowi za interwencję. :-)))

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: