Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mykola_Mychalkewycz o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolność USA w domku polskiego wasala

Posted by Marucha w dniu 2020-08-30 (Niedziela)

Dwa tasiemce

W ostatnich dniach lipca p. gubernator Mosbacher, a w ślad za nią MON ogłosiły o końcu negocjacji Polska-USA w sprawie powiększenia kontyngentu wojskowego Stanów Zjednoczonych w Polsce (z 4 do 5,5 tysiąca).

Przy okazji media ujawniły, że jakoby Polska zgodziła się na:

– eksterytorialność baz, czyli ich teren będzie traktowany jak terytorium USA,

– brak jurysdykcji nad przebywającymi u nas Amerykanami, czyli nawet popełniając popełniające ewentualne przestępstwa przeciwko Polakom i polskiemu mieniu nie będą podlegać polskiemu, lecz amerykańskiemu prawu,

– Polska ma pokryć koszty budowy i remontu obiektów, które będą użytkowane przez US Army,

– Polska ma też przekazać USA tereny bazy lotniczej w Powidzu i część poligonu w Drawsku Pomorskim wraz z infrastrukturą.

Polską rządzą ludzie o mentalności niewolników [raczej płatnych zdrajców – admin]. Nie potrafią funkcjonować inaczej jak tylko oddając się w opiekę obcemu mocarstwu i będąc w stanie ciągłego rzekomego zagrożenia ze strony Rosji, z którego braku, sami sobie je wymyślają i w te wymysły wierzą.

Są to ludzie myślący kategoriami minionej epoki Zimnej Wojny, kategoriami blokady Berlina, kryzysu kubańskiego, gwiezdnych wojen itd. Tak bardzo im żal, że nie mogli po swojej wymarzonej stronie uczestniczyć w konflikcie z Imperium Zła, że chcą dzisiaj stworzyć sobie ersatz. Te flanki, brygady, działania obronne, przesmyki suwalskie, zaspokajają ich paranoiczne osobowości.

Niestety, płaci za to cała Polska. Płaci nie tylko dolarami, ale i zamknięciem możliwości poprowadzenia nowoczesnej, zupełnie innej polityki niż ta, której wizją opętani są nasi rządzący. Jest to epigoństwo najgorszego rodzaju. Pragnienie zachowania czegoś, co jest przerażająco przeterminowane i nie należy właściwie już do naszego świata.

Nazywając rzeczy po imieniu, tym czynnikiem wyrastającym z odległej przeszłości i trzymającym się wszystkimi siłami teraźniejszości, aby tylko nie zbudować czegoś lepszego, jest NATO oraz imperialny interes dążącego do hegemonii nad światem USA. Polska angażując się w NATO i dwustronnie w układ z USA, sama kapituluje ze swojej suwerenności i to z podwójnym zabezpieczeniem tej kapitulacji.

Nawet, jeśli Europa porzuci kiedyś NATO, Polska pozostanie w układzie z USA. Za każda cenę i w dolarach, i w wymiarze praktycznym. Ciekaw jestem, czy gros elektoratu PiS, tak wyczulonego na suwerenność, sprzedaż ziemi polskiej i tp., zdaje sobie sprawę z tego, co ta partia z Polską robi. Czy jednak wystarcza im obraz pretensjonalnie deklamującego swoją wierność Ojczynie i konstytucji nowemu-staremu prezydentowi?

Aby zdenerwować wszystkich, którzy uwierzyli w opętańcza narrację IPN i władzy o Polsce Ludowej (Polska pod okupacją sowiecką do 1989 – Duda, Polski wtedy – w 1968 – nie było – M. Morawiecki etc.), ale i dać możliwość konfrontacji obecnej polityki z polityką prowadzoną przez, w tym wypadku, Władysława Gomułkę, w czasach o niebo trudniejszych, warto przypomnieć Umowę o statusie prawnym wojsk radzieckich w Polsce z 17 grudnia 1956 r. (Dziennik Ustaw z 1957 r., nr 29, poz. 129). Warto ją też rozpropagować.

Jest jaskrawym przykładem różnicy pomiędzy postawą wybitnego polskiego polityka Władysława Gomułki, działającego w warunkach przymusu wytworzonego porozumieniem Zachodu ze Stalinem w czasie wojny, a zachowaniem marionetek, amerykańskich piesków, którzy z uśmiechem na ustach sprowadzają nam do Polski kolejne oddziały obcych wojsk, wspierani przez polski Kościół i miliony zwolenników, nieprzytomnych ze szczęścia, że „rząd daje”. Oto trzy ważne w tym kontekście artykuły tej umowy:

Artykuł 1
Czasowe stacjonowanie jednostek wojsk radzieckich w Polsce w niczym nie może naruszać suwerenności Państwa Polskiego i nie może prowadzić do ich ingerencji w wewnętrzne sprawy Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Artykuł 3
Wojska radzieckie przebywające na terytorium Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, osoby wchodzące w skład tych wojsk oraz członkowie ich rodzin obowiązani są szanować i przestrzegać przepisów prawa polskiego.

Artykuł 9
Zagadnienia jurysdykcji związane z pobytem wojsk radzieckich na terytorium Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej reguluje się w sposób następujący:

1. W sprawach o przestępstwa i wykroczenia popełnione przez osoby wchodzące w skład wojsk radzieckich lub członków ich rodzin na terytorium Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej z reguły stosuje się prawo polskie i działają sądy polskie, prokuratura oraz inne polskie organy właściwe do ścigania przestępstw i wykroczeń.

W sprawach o przestępstwa popełnione przez radzieckich żołnierzy właściwa jest prokuratura wojskowa i sądownictwo wojskowe Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

2. Postanowienia ustępu 1 niniejszego artykułu nie stosuje się:
a) w przypadku popełnienia przez osoby wchodzące w skład wojsk radzieckich lub członków ich rodzin przestępstw lub wykroczeń tylko przeciwko Związkowi Radzieckiemu, a także przeciwko osobom wchodzącym w skład wojsk radzieckich lub członkom ich rodzin;
b) w przypadku popełnienia przez osoby wchodzące w skład wojsk radzieckich przestępstw lub wykroczeń przy wykonywaniu obowiązków służbowych.
W sprawach określonych w podpunktach a) i b) właściwe są sądy radzieckie oraz inne organy, działające zgodnie z prawem radzieckim.

3. Właściwe organy polskie i radzieckie mogą wzajemnie zwracać się z prośbą o przekazanie lub przyjęcie jurysdykcji w stosunku do poszczególnych spraw, przewidzianych w niniejszym artykule. Prośby takie będą rozpatrywane w duchu życzliwości.

Zanim ktoś zakpi z suwerenności PRL i nie wtrącania się do spraw wewnętrznych PRL przez Armię Radziecką stacjonującą w Polsce, niech najpierw odpowie sobie na spokojnie, czy rzeczywiście jest się z czego śmiać.

Fakty mówią jednak co innego niż prymitywna propaganda. Mówiąc zupełnie szczerze, dzisiaj, kiedy człowiek czyta postanowienia tej umowy, jednak ulegając pewnemu wpływowi panującej narracji, aż trudno mu uwierzyć, że szła ona tak daleko. Jest świadectwem ogromnej zmiany jaka nastąpiła pod rządami Gomułki i wielką zasługą jego samego. A jak zostaną zapamiętani nasi dzisiejsi włodarze?
[Jako kupa śmierdzącego czosnkiem gówna – admin]

Spectator
Rubryka: Spectator na wirażu
Myśl Polska, nr 35-36 (30.08-6.09.2020)
http://mysl-polska.pl

Komentarze 23 do “Wolność USA w domku polskiego wasala”

 1. Kojak said

  Tu nie ma zadnego absolutnie wasala! To jest zaleznosc jawnie bandycka od zydhitlerowcow z Usraela ktorzy jawnie za pomoca tej odrazacej szmaty i wywloki Mosbacher recznie zarzdzaja tzw POLIN . To juz jest tak jawnie, ze tylko kompletny idiota tego nie widzi ! Niestety Polacy to najczesciej idioci ! Nie darmo Zydzi z USA mowia ze Polacy to najglupszy narod swiata ! I CHOC RAZ MUSZE ZGODZIC SIE Z ZYDAMI ! Michnik mowil w Australii ze Polacy to stado baranow z ktorymi mozna zrobic co tylko sie chce ! Musze przyznac ze tez mial racje !

 2. Boydar said

  Myślę, że aż tak źle nie jest. Jednakże obraz prezentowany jest chu’jowy jak siedem nieszczęść. I my do tego obrazu entuzjastycznie klaszczemy bo przecież oprócz cienia nic innego nie jest nam dostępne, żadna twarda wiedza. I tylko to jest istotne – tak jak zawsze podoba się nam gów’no w sreberku a racja stanu dla nas nie istnieje. I nie ma znaczenia co tam naprawdę płynie pod spodem bo my w tych kategoriach nie rozumujemy.

  „Nam” czy „my” użyłem globalnie, proszę osoby zdrowe o zachowanie dystansu społecznego.

  Spotkałem ostatnio starszego żyda, wyjątkowy osobnik, wygląda że nie tylko chrześcijan ale i Polskę uważa. Ale na Rosję i tak napierdala ! Une są niereformowalne 🙂

 3. Lily said

  RZADY Kaczynskich partii, w pookraglostolowej,tzw. III.R.P.
  „Po przejeciu pelnej wladzy(grudzien 2005r)
  Kaczynscy latali na przemian do USA i Izraela”.
  Zrodlo; Informowaly Zach.media.
  Podczas wizyty w IZRAELU (11.09.2006r) L.K,
  zlozyl deklaracje,o”sojuszu Polski z Izraelem”.
  (…) Chociaz rzady sie zmieniaja, jak w kazdy
  demokratycznym panstwie prawa,ale stosunek
  do Izraela NIE ZMIENI sie”.
  W „demokratycznym panstwie”,wladze
  sprawuje Narod,a NIE partia.

 4. . said

  Gdy zaczną znikać ludzie to wiadomo gdzie będą trafiać. Te bazy to będą katownie, miejsca na organy i doświadczenia.

 5. Wanderer said

  Cos masz Pan ostatnio szczescie do spotykania zydow, o czym nas Pan raczysz informowac dosyc czesto, Panie Boydar. Albo mieszkasz Pan w specyficznym miejscu, albo obracasz sie w zasobnym srodowisku. Jeszcze sobie kto pomysli opacznie. Ciekaw jestem jak Pan ich rozpoznajesz, bo chyba nie przychodza do Pana podaja reke i mowia „dzien dobry, jestem zyd…” ?

 6. Wanderer said

  Nie inaczej bedzie, Panie kropek. Czego dowodem sa bazy min. w Kosowie.

 7. I*** said

  (5) Wanderer

  W Lublinie… :-)))

 8. Wanderer said

  Na szczescie poliniactwo niczego sie nie bedzie domyslac i wszystko, za Panem Michalkiewiczem, skonczy sie wesolym oberkiem.

 9. Wanderer said

  I*** ,

  To oni tam geto maja ze ich tylu lazi?!

  🙂

 10. I*** said

  (9) Wanderer

  Pan Boydar swego czasu pisał mniej więcej tak – że, rzucając tam kamieniem, szybciej trafi się żyda niż Polaka… :-)))

 11. Boydar said

  W Polaka nie da się trafić, no chyba że odpust w Katedrze. A i to nie zawsze.

 12. Wanderer said

  Cholera, nie wiedzialem.

 13. Wanderer said

  „..w zyciu bym nie poszedl do teatru!..”

 14. . said

  To u mnie tak jest z Niemcami. Niedość, że tu urodzeni to jeszcze turystów pełno i tych co po ziemię przyjechali.

 15. Ale dlaczego? said

  Zdrajcy pisiorowi sprowadzili do Polski Krzyżaków Bis z Usraella.
  Jak to zdrajcy, każą swoim durnym zwolennikom wierzyć, że to dla bezpieczeństwa Polski. I jeszcze Polacy mają za to płacić. Zamiast te pieniądze przeznaczyć na wzmocnienie POLSKIEJ ARMII.

  Tak na marginesie.
  Pisiory (i większość tzw. „opozycji”) w tym czasie, na rozkaz z Usraella uczestniczy jawnie w destabilizacji niepodległej Białorusi. Co może, w przebiegu negatywnie niekorzystnego splotu wydażeń, doprowadzić do wojny i WYMAZANIA POLSKI I POLAKÓW z powierzchni Ziemi…

  Standardowy wyznawca kaczora i tak tego nie zrozumie…
  (Jak i czerwonych-tęczowych, opcji niemieckiej, opcji jewropejskiej).

 16. plausi said

  Nie rządzą, a zarządzają w imieniu okupanta

  „Polską rządzą ludzie o mentalności niewolników [raczej płatnych zdrajców – admin].”

  To są jedynie zarządcy, rodzaj takich ekonomów na folwarku. Szkoda, że Polacy nie chcą sobie tego uświadomić i ciągle sobie wmawiają, że pomiatają nie zarządcy okupanta, ale rząd i do tego nazywają go polskim. To jest śmiechu warte.

  Rozpowszechnione jest błędne przekonanie, że dla żydostwa „liczy się tylko kasa”, to jest jedynie środek do celu, liczy się mord i panowanie nad Gojami, ich niewolnikami.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Jeśli się nieco zagłębić w pisma żydowskie, choćby piątą mojżeszową, i przeczytać ją ze zrozumieniem, to łatwo wytłumaczyć na przykład, dlaczego żydostwo udzieliło nazistom licencji na mord wobec ludności zaliczanej do żydostwa. W księdze jest jasny zapis, że wszystkich odszczepieńców od idei panowania nad Gojami, przechrztów, zasymilowanych, należy wymordować.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Holo

  naziści podjęli się tego zadania, być może oczekując, że czeka ich za to nagroda. Dobrą praktyką zleceniodawców jest likwidować killera, po wykonanej robocie.

  To jest wręcz żałosne, jak się obserwuje Gojów, jak się tłumaczą za tzw. „holokaust”: „to nie my, to byli Niemcy”. Biedne sieroty, likwidację zdegenerowanych żydów przygotowała ich starszyzna, aby pozbyć się tej, w ich oczach i wg starego testamentu, zarazy w ciele żydostwa, dlatego też nazwali to ich ofiarą palną (holokaustem), jak złożyli na ołtarzu swego ubóstwianego bałwana do czterech liter, YHWH, no bo on wymaga od nich składania takich krwawych ofiar.

  Zbrodnicza międzynarodowa sieć synagogi jest najbardziej niebezpieczną organizacją terrorystyczną w historii ludzkości, grupa konfidentów, nazywana na ziemiach polskich „rządem”, to przestępcze pachołki tej zrazy, niektórzy nazywają to wręcz PPZ:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  Polacy, należałoby raczej rzec polski motłoch, z uwagi na stan umysłowy tej grupy, biorą dość chętnie udział w imprezach organizowanych im przez sieć synagogi o nazwie „wybory”,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  aby nadać grupom przestępczym wytypowanym przez tzw. partie kandydatów legitymację do zajęcia przeróżnych stanowisk i podpisywania w imię wszystkich Polaków umów, jak ten oczywisty parobek:

  ale Carlos usiłuje nas swym linkiem poprawić: „cheap prostitutes like Andrzej Duda or Dalia Grybauskaite ”

  https://marucha.wordpress.com/2020/08/29/prezydent-duda-sladami-wespazjana/#comment-915614
  niech mu będzie.

  Ale to jest też wynik zdrady interesów narodowych przez rzeszę 10 milionów Polaków, którzy dali się zwieść, jak dziś te same kręgi usiłują zbałamucić ludność Białorusi.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  To aż boli, gdy słyszymy dumne przechwałki uczestników tej zdradzieckiej grupy.

 17. Boydar said

  „… na rozkaz z Usraella uczestniczy jawnie w destabilizacji niepodległej Białorusi …”

  No i jak im poszło ?

 18. revers said

  Dzis urodziny batki. Byly jakies zyczenia urodzinowe?

  oprocz tego ze to nie Minsk a Berlin w dn. 29.08.2020 i bezobjawow0 – totalny rezim, zachodni.

 19. Boydar said

  Sto lat Aleksandrze Ryhorawiczu !!!

 20. Lily. said

  Duda w USA,w barwach narodowych Izraela.
  Pierwszy prezydent,po obradach Knessetu
  izraelskiego w Krakowie w styczniu 2014 r.
  Bral w nim,osobisty udzial. Zdiecia w necie.

 21. UZA said

  ad.19) „Sto lat Aleksandrze Ryhorawiczu !!!”

  Przyłączam się i życzę Szanownemu Solenizantowi wielu lat w dobrym zdrowiu i na zajmowanym stanowisku !

 22. lewarek.pl said

  „swego ubóstwianego bałwana do czterech liter, YHWH”

  Panie Plausi, bluźni Pan.
  Jahwe jest Bogiem Jedynym, i żydów, i chrześcijan. My wiemy, że stanowi Trójcę, żydzi tego komunikatu nie przyjęli.
  Oby się to dla Pana źle nie skończyło.

 23. Ale dlaczego? said

  Wojna tęczowej zarazy z normalnością i naszymi dziećmi:

  https://wrealu24.pl/autorzy-polskich-ksiazek-dla-dzieci-popieraja-dzialania-chuliganow-lgbt/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: