Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbych o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Białoruski katechon

Posted by Marucha w dniu 2020-08-31 (Poniedziałek)

Adam Wielomski: Ostatnie zamieszki na Białorusi w polskich mediach analizowane są z najrozmaitszego punktu widzenia, poza jednym: polskiej racji stanu.

Trudno powiedzieć na ile zamieszki te są spontaniczne, a na ile mamy do czynienia z kolejną „kolorową rewolucją”.

Wydaje się, że ambasada USA, wyjątkowo, zachowuje się spokojnie, a Donald Trump nie wybiera się na konfrontację z Rosją.

Z drugiej strony, w sprawę zaangażowane są jednak państwa rządzone przez miejscowych neokonserwatystów, czyli Polska i Litwa, które wprost trudno podejrzewać o polityczną samodzielność. Ewentualne obalenie Łukaszenki daje Amerykanom szansę do „demokratyzację” Białorusi, czyli jej ograbienie przez „zachodnich inwestorów”, włączenie do projektu Międzymorza i przesunięcie amerykańskich baz prawie pod Smoleńsk.

Wygląda to tak, jakby neokonserwatywni satelici USA realizowali akcję samodzielnie lub za cichą zgodą Waszyngtonu, wyrażając głośno to, czego Donald Trump sam nie chce ogłosić, obawiając się kolejnego konfliktu z Putinem.

Aleksander Łukaszenka jest w tej chwili katechonem dla Białorusi, czyli tym, który powstrzymuje swoje państwo przed upadkiem. Dojście do władzy „demokratycznej opozycji” oznacza realizację miejscowego wariantu jakiegoś planu Balcerowicza, w wyniku czego państwo to zostanie rozszabrowane przez banksterów i spekulantów, a jego oficjalną ideologią będą „prawa człowieka ze szczególnym naciskiem na LGBT” (symptomatyczne, że Białorusini nie wpuścili ostatnio do swojego kraju Roberta Biedronia). [Powinni go wpuścić i wpierdol spuścić – admin]

Popierająca opozycję Polska wejdzie w kolejny konflikt z Rosją, sama zostając okrążona przez państwa Międzymorza, co jeszcze utrudni naszą ewentualną przyszłą polityczną emancypację. Słowem, nasza dyplomacja robi co może, aby umocnić naszą zagraniczną zależność od geopolityki amerykańskiej i liberalnej ideologii Sorosa.

Po ewentualnej „demokratyzacji” Mińska upiorna wizja mec. Jacka Bartosiaka – Polski walczącej z Rosją o Bramę Smoleńską – stanie się realna. Tylko po co nam ten Smoleńsk po 350 latach? Jacyś Polacy tam mieszkają?

Magdalena Ziętek-Wielomska: Smoleńsk, jak Smoleńsk, rzekomo nie będziemy silnym państwem bez „bramy smoleńskiej”, gdyż podobno to geografia rządzi polityką…

Bliżej od Smoleńska natomiast znajduje się Grodno, którego zajęcia, w przypadku rozpadu Białorusi, domaga się choćby red. Tomasz Sommer. Ten sam Sommer jednocześnie krytykuje premiera Morawieckiego za to, że ten zamierza przekazać pokaźne sumy „lewackim organizacjom” działającym na Białorusi. „”Czy naprawdę chcemy, żeby LGBT wprowadzała tam Polska?” – pytał Sommer”
>https://dorzeczy.pl/kraj/151108/sommer-w-przypadku-rozpadu-bialorusi-grodno-powinno-trafic-do-polski.html

Po 30 latach polskiego sojuszu z USA, redaktor Sommer nie dostrzega związku przyczynowo-skutkowego między tymże właśnie sojuszem a promocją „lewactwa”… Jak również tego, że w znienawidzonej przez niego Rosji to właśnie „lewactwo” jest zwalczane. Może to wynika z bardzo słabych motywacji poznawczych i przerośniętych motywacji ideologicznych Redaktora, a może faktu współpracy z The Institute of World Politics, a konkretnie umiejscowioną tam katedrą prof. Chodakiewicza?

Sprawa jest o tyle kuriozalna, że polska prawica obecnie przecież walczy głównie z LGTB, nie dostrzegając choćby kwestii budowania totalitaryzmu pod pretekstem zwalczania covidu. Łukaszenka jako obrońca Białorusi przed LGTB? Wolne żarty! Dla red. Sommera i polskiej prawicy najgorsze jest to, że „na Białorusi cara zastępują Leninem”.

Myśl Polska, nr 35-36 (30.08-6.09.2020)
Rubryka: Rozmowy małżeńskie Wielomskich
http://mysl-polska.pl/

Komentarzy 15 do “Białoruski katechon”

 1. Ale dlaczego? said

  Ciekawa wypowieć G. Brauna w temacie pisiory-Białoruś:
  Losy Polski i Świata właśnie się rozstrzygają!

 2. bryś said

  „Wydaje się, że ambasada USA, wyjątkowo, zachowuje się spokojnie, a Donald Trump nie wybiera się na konfrontację z Rosją.” – dokładnie. A ostentacyjne przeloty B52 służących do przenoszenia soli i chleba to znak dobrej woli. No w sumie fakt, przecież Rosji nie zbombardowały, latały tylko obok.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Panie Bryś, USA zachowuje się wyjątkowo spokojnie w porównaniu z innymi przypadkami. Lot samolotu nic tu nie zmienia.
  USA ma przecież swoich kundli, Polskę i Litwę.

 4. JerzyS said

  Za kogo można uważać ks. abp. prof. Tadeusza Kondrusiewicza?
  , ludność białoruska
  „dorosła do tego, by walczyć o swoje prawa i jest to już inne pokolenie niż 26 lat temu”

  Duchowny podkreślił, że były organizowane międzyreligijne nabożeństwa, gdzie byli obecni katolicy, prawosławni, greko-katolicy i protestanci, Żydzi i muzułmanie i wspólnie modlono się w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu na Białorusi.

  – Są podziały. Społeczeństwo dzisiaj podzieliło się i to jest bardzo wielkie niebezpieczeństwo, bo często ludzie nie słyszą głosu Kościoła, że mimo trudności, mimo że ludzie ucierpieli, to jednak postawa chrześcijańska powinna być taka, aby przebaczyć. Boję się, że może dojść do jakiś porachunków, a to grozi wojną domową. Na pewno jest trudno przebaczyć, ale ja zawsze odwołuje się do słów Chrystusa z drzewa krzyża: >>Ojcze przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią<<. Czasami nawet posunięcie milicji czy służb specjalnych trudno zrozumieć. Na przykład w Czerwonym Kościele zablokowano wszystkie wyjścia. Tam byli ludzie, którzy modlili się i nie mogli wyjść, bo ich tam trzymano dłuższy czas. Komu to jest potrzebne? Jest to niezrozumiałe. Po czasie wszyscy wyszli. To wprowadza tylko niepotrzebny rozłam w społeczeństwie i to jest bardzo niebezpieczne. Dzisiaj białoruskie społeczeństwo jest bardzo mocno podzielone – zaznaczył ks. arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz. Rozmówca TV Trwam zwrócił uwagę, że jeśli chodzi o rozwój sytuacji na Białorusi, to można obawiać się bardzo wielu rzeczy.

  – Z jednej strony, obóz rządzący, a z drugiej strony, opozycja. Ale w tej opozycji na dzień dzisiejszy – szczerze mówiąc – nie ma lidera
  . My też nie wiemy, jakie wartości oni prezentują.
  Dlatego w swoim przesłaniu do naszych wiernych przed wyborami zwróciłem uwagę na to, żeby patrzyli nie tylko na programy polityczne, programy ekonomiczne i społeczne itd., ale również, jakie wartości duchowe prezentuje ten czy inny kandydat.
  Widzimy, że nikt z nich nic nie mówił o wartościach duchowych, dlatego jesteśmy też tym bardzo mocno zaniepokojeni
  . Ludzie walczą o demokrację, walczą o to, żeby wybory były sprawiedliwe, walczą o dobro społeczeństwa, ale na jakich fundamentach dalej budować przyszłość?
  Co będzie tym fundamentem?
  Liberalizm, który dzisiaj widzimy, że nie prowadzi do duchowego dobra?
  Wartości duchowe są wypłukane z życia człowieka. I to nas bardzo mocno niepokoi.
  Niepokoi też cerkiew prawosławną i protestanckie wspólnoty – wskazał przewodniczący Konferencji Episkopatu Białorusi.
  Białoruskie społeczeństwo ma w sobie pozostałości systemu ateistycznego oraz sowieckiego.
  – Najpierw wpływ ateizacji, która trwała trzy pokolenia. Społeczeństwo nie jest jednoznaczne. Kościół prawosławny jest większy niż Kościół katolicki, ale bardzo wielki procent ludności, to są ludzie niewierzący.
  Wielkim zadaniem wszystkich kościołów, wszystkich grup religijnych jest dać człowiekowi coś innego
  . Nie tylko, żeby on szukał rzeczy materialnych, czy myślał o tym, gdzie pojechać na wczasy czy żył filozofią wolności bez odpowiedzialności – co jest wielką katastrofą – ale budował swoje życie na wartościach duchowych – podsumował ks. arcybiskup prof. Tadeusz Kondrusiewicz.
  Na zakończenie duchowny dodał, że pomimo relacji z Rosją, Białoruś powinna dążyć do utrzymania swojej suwerenności.

  za magnapolonia

 5. Olo said

  Poliniackie i litwackie żmije będą tak syczeć, kąsać i strzykać jadem, dopóki nie zostaną rozdeptane.

 6. Listwa said

  @ 4 JerzyS

  modernistyczno-posoborowy przedstawiciel ideologiczny,

 7. Joannus said

  ” ludność białoruska
  „dorosła do tego, by walczyć o swoje prawa ”

  Tak mówi tylko funkcyjny

 8. NICK said

  Ale Dlaczego.
  Mr Braun jest lepszy od Geremka, hm?
  Wkrótce się Pan przekona… .
  Mówiąc jego jęzorem powiem tak: pozorna inteligencja, bez profesury, doprowadzi Polaków do zguby, no bo, Wy, Panowie Posłowie, nie dorastacie mi. Nawet do pięt. Co należało wykazać. Zatem to JA, Braun, zarządzę rozpierduchę.Potem mnie ciężarówka rozwali we trakcie… .

  Będzie to fałszem, oczywiście!!!!!!!!!!!!!!!

 9. Ale dlaczego? said

  AD. 8
  Braun nie jest dla mnie wyrocznią.
  A nawet z rezerwą podchodzę do jego osoby. M.in. po głosowaniach nad ustawą „miedziową”.
  Ale to też nie znaczy, że skreślam całkowicie to co mówi.
  Jest masa ludzi, z którymi często nie zgadzam się. Ale czasami też coś ciekawego powiedzą.
  A Braun, mimo swojej „teatralno-filmowej” osobowości, potrafi powiedzieć sporo ciekawych rzeczy.
  Przynajmniej dla mnie.

  Czasami rozmowa czy wypowiedź nawet kogoś uważanego za wroga może dać o wiele więcej, niż dyskurs z osobą przychylną naszym poglądom, ale nie mającą nic do powiedzenia.

  Ha, od czasu do czasu oglądam nawet kurwizję, by wiedzieć, co pisiory nowego zmajstrowali 😉

  Tak na marginesie.

  Kilka dni temu usłyszałem w jakimś radio na mieście w wiadomościach info o tym, że protesty na Białorusi przechodzą na „wyższy poziom”. Czyli na poziom dywersji „dyktatury Łukaszenki”.
  Nie wiem, co to była za stacja.
  To zaczyna naprawdę groźnie wyglądać. Szczególnie jeśli ta dywersja jest wspierana przez „polski” rząd…

 10. Birton said

  gówniarzeria pójdzie do szkół, za miesiąc studenciaki i się nieco uspokoją żydomasońskie harce białoruskie

 11. Birton said

  ad 9
  Braun und Korwin sind Juden
  Achtung!

 12. chodzący po ziemi said

  > Wydaje się, że ambasada USA, wyjątkowo, zachowuje się spokojnie, a Donald Trump nie wybiera się na konfrontację z Rosją.

  A czemu się tutaj dziwić? Konflikt a nawet wojnę można prowadzić za pomocą przedstawicieli, tzw proxy. Kiedy zaatakowanie przeciwnika w prost nie jest korzystne, wtedy można posłużyć się tymi, których się kontroluje. Właściwie wszystkie kolorowe rewolucje były oparte o przedstwicieli/proxy: czy na Ukrainie, czy w Libii, czy w Egipcie, czy w Syrii, czy byłej niestety już Jugosławii, czy w Kosowie, czy w Algierii,
  — Kto jeszcze pamięta algierską niekończącą się wojnę domową, którą zapoczątkował proces „demokratyzacji” pod naciskiem tzw. Zachodu? A scenariusz był bardzo podobny do syryjskiego, tylko że w sprawie Syrii interweniowała Rosja.

  A przyczyna opróby obalenia Łukaszenki jest bardzo prosta i jest nią nie tylko próba przejęcia zasobów politycznych i gospodarczych tego kraju. Bezpośrednia przyczyną białoruskiego majdanu jest odmowa Łukaszeki uczestniczenia w koronawir usowej chucpie. Komunikat jest jasny: kto nie uczestniczy w chucpie, nie zniewoli własnego narodu, temu zrobimy majdan. Nawet „niezależny” Putin wolał nie ryzykować.

 13. UZA said

  ad.12) “Bezpośrednia przyczyną białoruskiego majdanu jest odmowa Łukaszeki uczestniczenia w koronawir usowej chucpie Komunikat jest jasny: kto nie uczestniczy w chucpie, nie zniewoli własnego narodu, temu zrobimy majdan. Nawet „niezależny” Putin wolał nie ryzykować.”
  Przecież koronawirusowa hucpa ułatwiłaby Łukaszence opanowanie sytuacji. Gdyby zarządził lockdown , gówniarzeria siedziałaby w domach (zamiast rozrabiać na ulicach), ścisła (sanitarna) kontrola na granicach utrudniłaby przenikanie na Białoruś prowodyrów z Polin, a niebezpieczne jednostki można by wymazać i pozamykać. I nikt nie mógłby się przyczepić, bo “cały cywilizowany świat” urządza lokdauny i kwarantanny. Skorzystanie z sytuacji nie musi świadczyć o braku niezależności.

 14. Lily said

  MOWIA.
  „JAK sie nalezy, do tego samego towarzystwa,
  TO sie wie, CO ma nastapic /wydarzyc sie”.

 15. https://www.kramola.info/vesti/metody-genocida/maloizvestnaja-informacija-o-holokoste//

  Miński Sierpień OPŁACIŁ SIĘ. Aleksander Łukaszenko UJAWNIŁ Szwajcarski Raport w/s HOLOKAUSTU. Fajny chłop z niego.
  Szczegółowe dane o ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu mają tylko Szwajcarski Czerwony Krzyż i Komisariat Żydostwa Rzeszy. – DZIĘKUJEMY BIAŁORUSINOM. Łukaszenko uchronił Białoruś przed POŻARCIEM przez Holokaustów.

  To NIESAMOWITE, że szwajcarski Raport w sprawie HOLOKAUST-ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wermachtu ujawniła NIE Organizacja Narodów Zjednoczonych, ale Aleksander Łukaszenko. W roku 1968 głoszono, że Żydzi zarobili na Holokauście Prawie 6 bilionów dolarów tylko w krajach kapitalistycznych a ponieważ Sumę podawano Co Do Miliarda to pochodziła z instytutów finansowych, które Zamknięto jako ANTYSEMICKIE, że obecnie kapitał żydowski liczą tylko Anglicy. Żydzi to Kapitał Kryminalny a liczenie kapitału kryminalnego, czyli Trucicielskiego i Dzieciobójczego jest ANTYSEMITYZMEM.
  Po skonsumowaniu przez Holokaustów Komunizmu nowojorski działacz finansowy oświadczył Tryumfalnie: GDY PRZEJMOWALIŚMY ROSJĘ TO DO ROTSZYLDA NALEŻAŁO PÓŁ ŚWIATA A TERAZ JESTEŚMY TAK BOGACI JAK ROTSZYLD. Majoracki kapitał Rotszylda jest szacowany na 530 bilionów dolarów, który rządzi światem przez Rzymski Holding, natomiast Tatiana Koragina z Moskiewskiego Instytutu Studiów Makroekonomicznych oszacowała kapitał stalinowsko-holokaustyczna na 300 bilionów dolarów. Kapitał Rotszylda to kapitał kryminalny z żydowskiego haremu największego wampira seksualnego PIASTA Augusta II Mocnego, a Piastowie byli Katolickimi Siepaczami Prawdziców, którzy nie uznawali Żydowskiego Monopolu ZŁOTA i Finansów.
  Asz mawiał: Żydzi muszą trąbić HOLOKAUST, żeby ZAGŁUSZAĆ Wielkoprzemysławą Produkcję Amerykanów na Syberii. Tą WP.P.A ujawnił Władymir Putin dla ODZYSKANIA części kapitału sowieckiego przy pomocy Greków. Ponieważ TO JA Zabiłem Holokaust jako ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu z Białegostoku to potężny żydowski aparat propagandowy Zatrąbił KORONAWIRUSA: Umarł Król NIECH ŻYJE KRÓL. Rokefeler i Gates będą mieli na Szczepionkach Antygrypowych BIZNES jak na Ropie.
  Nakazane przez Kanclerza Adenauera śledztwo Bundestagu w/s Hitleryzmu i Holokaustu wykazało, że Hitler był ŻYDEM I ŻYDOFILEM, który kazał dla SS Obrzezać się i Iść na Podbój Palestyny. Otóż może i Palestyny, ale był to Rozkaz do Okupacji USA przez Juden SS jako HOLOKAUSTÓW po klęsce US Air Force w bitwie sycylijskiej z II flotą Luftwaffe i Regia Aeronautica.
  Gdy 40 lat temu Zawnioskowałem, że Cytadela Pruska z roku 1846 to zamek LECH to Holokauści wyszli z tego urządzeniem Parku Cytadela WEDŁUG fundamentów Lecha. Ponieważ moja https://www.wandaluzja.pl// jest Okaleczona to dziennik prowadzę na: https://bialczynski.pl/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/kultura/wawel-zaklamany-na-13-kwietnia-w-piatek-piatnice-2/#comment-59475//

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: