Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Atomowy front na Zaporożu
  PK o Żydowska kloaka przetacza się…
  Bogusz o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Emilian58 o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Krzysztof M o Twój kot się na ciebie obraził…
  prostopopolsku o Putin morduje ryby
  Anucha o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Stiopa o Putin morduje ryby
  revers o Atomowy front na Zaporożu
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (58 – …
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  ! o Co nam zrobili ruskie
  Enya o Twój kot się na ciebie obraził…
  adsenior o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Waszyngtoński szczyt serbskiej hańby

Posted by Marucha w dniu 2020-09-08 (Wtorek)

W następstwie działań podjętych w Belgradzie i Pristinie przez Richarda Grenella, mianowanego w październiku 2019 r. specjalnym przedstawicielem prezydenta USA do Serbii i Kosowa, prezydent Serbii Aleksandar Vučić i premier Kosowa Avdullah Hoti podpisali 4. września w Waszyngtonie dokumenty zatytułowane „Normalizacja Gospodarcza”.

Podpisanie porozumienia planowano pierwotnie na 27. czerwca, szczyt nie odbył się jednak w zaplanowanym terminie z powodu uznania prezydenta Kosowa Hashima Thaçiego za winnego zbrodni wojennych. A. Vučić i A. Hoti podpisali dokumenty w obecności prezydenta USA Donalda Trumpa, który podpisał list gratulujący obydwu bałkańskim przywódcom osiągnięcia porozumienia.

Na spotkaniu nie był obecny R. Grenell, co wskazuje na teatralny charakter szczytu i nikłą wartość praktyczną podpisanych dokumentów.

Brak korzyści dla regionu

W odniesieniu do stosunków dwustronnych Belgradu i Pristiny nie zmieniają one niemal nic, zawierając jedynie stwierdzenia odnoszące się do usprawnienia transportu drogowego i kolejowego; uczestnictwa w obejmującej Bośnię i Hercegowinę, Serbię, Czarnogórę, Macedonię i Kosowo tzw. strefie mini-Schengen; usprawnienia funkcjonowania istniejącego już przejścia granicznego w Merdare; współpracy w zakresie administrowania zasobami wody z położonego na pograniczu serbsko-kosowskim sztucznego zbiornika Gazivode, poszanowania mniejszości religijnych i ich obiektów kultu itp.

Tego rodzaju koncesje Belgrad i Pristina poczyniły wobec siebie już wcześniej i szczyt waszyngtoński nie wprowadził tu żadnej nowej jakości. Jedynym konkretem jest zobowiązanie Serbii do zawieszenia na rok wysiłków dla powstrzymania uznania Kosowa przez społeczność międzynarodową, oraz zobowiązanie Kosowa do wstrzymania na rok starań o przyjęcie do kolejnych organizacji międzynarodowych, pod czym należy rozumieć przede wszystkim starania o przyjęcie do ONZ.

W tym sensie szczyt waszyngtoński wydaje się być przede wszystkim politycznym teatrem, mającym podnieść popularność D. Trumpa przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, jako przywódcy zdolnego wymuszać nawiązanie pokojowych stosunków pomiędzy dotychczas zwaśnionymi stronami.

Propagandowy wymiar szczytu podkreślony został dodatkowo przez fakt, że przywódca USA podpisał swój dokument siedząc za masywnym biurkiem, podczas gdy politycy z państewek bałkańskich zajęli miejsca za małymi stoliczkami.

W odniesieniu do strony serbskiej podpisanie porozumienia nie da się ocenić inaczej niż jako jej hańbiące upokorzenie, bo tym jest zgoda na nominalnie tymczasowe zaniechanie kampanii dla nieuznawania Kosowa. Pristina natomiast na wstrzymaniu zabiegów o przyjęcie do ONZ nie traci, czas bowiem działa na jej korzyść.

Korzyści dla Izraela

Dużo ważniejsze niż odnoszące się do dwustronnych stosunków Serbii z Kosowem są zapisy podpisanych dokumentów odnoszące się do państwa zupełnie niezwiązanego z regionem: Izraela. Pristina i Izrael zobowiązane zostały do wzajemnego uznania swych państwowości i nawiązania stosunków dyplomatycznych, zaś Serbia zobowiązała się przenieść swoją ambasadę i przedstawicielstwa handlowe z Tel Awiwu do Jerozolimy.

W ten sposób, Serbia stała się pierwszym państwem europejskim które przeniosło swoją ambasadę do Jerozolimy, Kosowo zaś, które również zobowiązało się do ulokowania swojego przedstawicielstwa dyplomatycznego w Jerozolimie, będzie pierwszym państwem islamskim które dokona takiego kroku.

Serbia i Kosowo zobowiązały się dodatkowo do uznania Hezbollahu, włącznie z jego przedstawicielstwem politycznym, za organizację terrorystyczną. Belgrad i Prisztina zobowiązane zostały również do przekazania Żydom z USA pożydowskiego mienia bezspadkowego.

W przypadku Kosowa, uznanie dyplomatyczne ze strony Tel Awiwu zwiększa liczbę podmiotów uznających twór ze stolicą w Pristinie za państwo, jest zatem korzystne. W przypadku Serbii, jest dokładnie przeciwnie: przeniesienie ambasady i pozostałych biur do Jerozolimy oraz uznanie Hezbollahu za organizację terrorystyczną skonfliktuje Belgrad z większością świata muzułmańskiego oraz pogorszy jego stosunki z UE, która za organizacje terrorystyczne uznaje jedynie militarne komponenty Hezbollahu, jednak nie jego komponentę polityczną.

Zgoda na przekazanie pożydowskiego mienia bezspadkowego podmiotom występującym w USA z roszczeniami do niego, to zaś nic więcej jak zezwolenie na rabunek przez USA serbskiego majątku narodowego.

Dotychczas, w świecie islamskim państwowość kosowską uznawały jedynie państwa klienckie USA i ich podwykonawców w bloku atlantyckim: monarchie Półwyspu Arabskiego, rządzony przez laicką oligarchię wojskową Egipt, nominalne rządy Jemenu i Libii, finansowany do niedawna przez Arabię Saudyjską Pakistan, zbrojony przez Izrael Czad, satelickie wobec Francji Niger i Mauretania, okupowany do niedawna przez USA Afganistan, a także Turcja w przypadku której jest to element jej własnej polityki penetracji obszaru bałkańskiego.

Państwa zaangażowane w poparcie sprawy palestyńskiej i kojarzone zarazem z opcją antyimperialistyczną nie uznawały założonego przez jankesów na wyrwanej Serbom kolebce ich macierzy Kosowa. W wyniku prosyjonistycznej wolty Belgradu postawa ta może ulec szybkiej i niekorzystnej dla Serbów zmianie.

Korzyści dla jankesów

Serbia i Kosowo zobowiązały się również w „Normalizacji Gospodarczej”do niedopuszczenia do swoich rynków telefonii komórkowej 5G „niegodnych zaufania dostawców”, pod którym to określeniem należy rozumieć chińską kompanię Huawei. Oznacza to oddanie przez A. Vučicia serbskiego rynku telekomunikacyjnego jankesom, podobnie jak odnośne paragrafy porozumienia przekazują serbską infrastrukturę komunikacyjną i energetyczną, w tym bezpieczeństwo portów lotniczych i dostaw wody ze zbiornika Gazivode, pod kontrolę US International Development Finance Corporation, Export-Import Bank of the United States, oraz Departamentu Energii USA.

Zrodzić to musi jednostronną zależność Belgradu od Waszyngtonu i zarazem pogorszyć stosunki Serbii z będącymi dotychczas dla niej oparciem Chinami (m.in. wybudowana przez Chińczyków kolej Budapeszt-Belgrad, mająca być elementem korytarza transportowego Budapeszt-Belgrad-Skopje-Ateny-Pireus w ramach Inicjatywy Pasa i Szlaku).

Do tyleż smutnych co przede wszystkim obleśnych i dających dobitne świadectwo o patologicznej naturze „Pax Americana” (oraz fałszywości nadziei pokładanych przez prawicę w D. Trumpie) zobowiązań powziętych przez Belgrad i Pristinę należy dekryminalizacja homoseksualizmu. Uprawianie sodomii jest oczywiście legalne w Serbii (a zatem również i w Kosowie) już od 1994 r., zarazem jednak zarówno wśród Serbów jak i kosowskich Albańczyków homoseksualizm powszechnie postrzega się jako zboczenie a epatowanie nim jako zgorszenie i zjawiska te wzbudzają powszechny społeczny sprzeciw, wzmacniany dodatkowo przez stanowisko duchowych prawosławnych i kaznodziejów muzułmańskich.

Serbia w 2006 r. unormowała ponadto konstytucyjnie charakter małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. Należy się zatem spodziewać, że pod pretekstem zobowiązania do „dekryminalizacji homoseksualizmu” wymuszać się będzie obecnie zarówno na Serbii, jak i jej zbuntowanej prowincji, aktywną „walkę z dyskryminacją” zboczeńców i zaspokajanie ich kolejnych roszczeń np. dotyczących możliwości zawierania małżeństw i adopcji dzieci.

W odniesieniu do dwustronnych stosunków serbsko-kosowskich, szczyt waszyngtoński ironicznie podsumował prof. Eric Gordy z Univeristy College London: „Ostatecznie, trzech aktorów, wszyscy o wątpliwej legitymizacji, stworzyli porozumienie nie będące porozumieniem, które zmienia niewiele, poprawia również niewiele, i może być łatwo ignorowane w tym, co niesie złego. Pokazali także, że gotowi są podporządkować długofalowe potrzeby Serbii i Kosowa krótkoterminowym planom partacza, który prezydentem będzie również krótkoterminowym. Było to kiepskie przedstawienie, okraszone patosem, ale pozbawione kierownictwa”.

Innymi słowy, mieliśmy do czynienia z kolejną komedią objazdowego teatrzyku D. Trumpa, w poprzednich sezonach organizującego już podobne przedstawienia z udziałem polityków koreańskich i bliskowschodnich.

Szczytu waszyngtońskiego nie należy jednak lekceważyć, jest on bowiem symptomem systemowej i demoliberalnej degeneracji serbskich elit politycznych i tamtejszej sceny politycznej, analogicznie zresztą jak w sąsiedniej Macedonii, a być może też na dłuższą metę w Czarnogórze.

W szeroko pojętym wymiarze cywilizacyjnym i geopolitycznym państwa te w ostatnich latach całkowicie uległy Zachodowi, godząc się na bezprecedensowe poniżenie i narodową hańbę. W tym sensie Alaksandra Vučicia porównać można do Andrzeja Dudy, a jego Serbską Partię Postępową (Српска напредна странка, SNS) uznać za lokalny odpowiednik PiS.

Ronald Lasecki
7.09.2020
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 8 do “Waszyngtoński szczyt serbskiej hańby”

 1. Mądra Polska said

  Swiat staje na głowie. Prezydent Serbii nie czyta podpisywanych dokumentów, Białoruś stała się punktem zapalnym w Europie, a nasze media próbują nam wmówić, że każdy sam może wybrać sobie płeć.
  Nie dajmy sobą manipulować. Obudźmy rozum, bo kiedyś chodziliśmy do szkoły i powinniśmy umieć rozróżniać wiadomości prawdziwe od fake newsów.
  Zapraszam do krótkiego tekstu o tym, że płeć zapisana jest w genach, a każdy kto myśli inaczej powinien udać się do lekarza.
  https://madrapolska.blogspot.com/2020/09/czy-pec-mozna-wybrac-wedug-wasnego.html

 2. UZA said

  „W odniesieniu do strony serbskiej podpisanie porozumienia nie da się ocenić inaczej niż jako jej hańbiące upokorzenie”.

  Oto do czego prowadzi zadawanie się z Wujem (Samem) Wielkim Zbójem. Można znaleźć inne przykłady, równie odstręczające. Dlaczego ludzie tego nie widzą ?

  ——
  Brutalna odpowiedź: bo są idiotami o mentalności służalców.
  Ale przecież Pani to wie.
  Admin

 3. Mądra Polska said

  Prezydent nie czyta podpisywanej umowy, Białoruś stałą się punktem zapalnym Europy, a nasze media lansują dziwaków, którzy twierdzą, że są obojniakami płciowymi…
  Obudźmy nasze rozumy, bo przecież umiemy samodzielnie myśleć…
  Zapraszam do krótkiego tekstu, który odpowiada na pytanie, czy można wybrać sobie płeć? Odpowiadam: nie można.
  .https://madrapolska.blogspot.com/2020/09/czy-pec-mozna-wybrac-wedug-wasnego.html

  ————–
  To już CZWARTY raz o wyborze płci…
  Admin

 4. WI42 said

  Rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa, skomentowała wydarzenie zdjęciem:
  https://politikus.ru/v-rossii/131121-zaharova-obidela-rukovodstvo-serbii.html

  Napis – jeżeli Was posadzono tak jak na przesłuchaniu, przynajmniej usiądźcie tak jak na foto #2.
  Znając tresć podpisywanych dokumentów, można powiedzieć, że zrobiła to b. sprytnie, chociaż „dyplomatycznie nie poprawnie”. Był z tego powodu mały skandal.

 5. WI42 said

  @4 WI
  Serbowie żartu nie zrozumieli i wyrazili oburzenie, że obrażają ich prezydenta. Jednak Maria uzyskała duże poparcie w mediach internetowych, np. bardzo trafne:
  „Тезка Маши Захаровой!..это не Маша опустила этого „пряника”..его опустил Трамп и он сам опустился)))…..Маша только зло съязвила!..гадючка!)))..умничка))”
  „To nie Masza poniżyła to „ciasteczko”. Poniżył go Tramp i on sam siebie. Masza tylko dopiekła! …żmijka!))).. mądralka))”

 6. ? said

  Vucic? Pedał i degenerat. J…ł go pies.

 7. wanderer said

  Serbia zhanbiona. Tak samo my..

 8. Hańba po serbsku

  Prezydent Jugosławii podpisuje cyrograf u Trumpa, po tym jak jego kraj został zbombardowany i skażony uranem (źródło)

  a tak wygląda polski prezydent bez bomb, powód do dumy wielu Polaków

  i Węgier, (źródło nieznane)

  A skoro mowa o hańbie … niektórzy może nawet rozumieją ten wyraz, ale czy właściwie ?

  Parę uwag o rozumieniu powszechnie używanych pojęć pod okupacją:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: