Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (24 – …
  B o USA nastawiają przeciwko sobie…
  mironik o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Zielone ludziki
  revers o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  revers o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Kojak o USA nastawiają przeciwko sobie…
  minka o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Incydent z Nawalnym: gdzie są Pani dowody, Frau Merkel?

Posted by Marucha w dniu 2020-09-09 (Środa)

Największą „tajemnicą” w sprawie Aleksieja Nawalnego są chyba dowody otrucia krytyka Kremla substancją paralityczno-drgawkową z grupy „Nowiczok”.

Podczas gdy Berlin wzywa Moskwę do przeprowadzenia śledztwa ws. incydentu, rosyjskie władze żądają od Berlina przedstawienia dowodów. Sputnik zwrócił się z pytaniami do Ministerstwa Obrony RFN i kliniki „Charité”.

Sputnik zapytał między innymi, jak wyglądają sprawy z rezultatami ekspertyzy medycznej specjalistycznego laboratorium Bundeswehry, które dało rządowi federalnemu podstawy, by mówić o „jednoznacznym otruciu” Nawalnego. Czy żądania Berlina pod adresem Rosji były poparte konkretnymi dokumentami i dowodami?

Rezultaty ekspertyzy toksykologicznej można otrzymać tylko poprzez Organizację ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW)?

Jak powiedział przedstawiciel Ministerstwa Obrony RFN, w sprawie Aleksieja Nawalnego chodzi o ofiarę ataku z użyciem trującej substancji paralityczno-drgawkowej, co stanowi naruszenie Konwencji o zakazie broni chemicznej. „W związku z tym rząd federalny powiadomił Organizację ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) w Haadze” – powiedział przedstawiciel w rozmowie ze Sputnikiem.

Ta organizacja międzynarodowa, której członkiem jest także Rosja, na podstawie Konwencji o zakazie broni chemicznej posiada mandat monitoringu i realizacji zakazu użycia, produkcji, gromadzenia i opracowywania broni chemicznej, zaznaczył.

Na pytanie, czy rząd federalny planuje w ogóle przekazać Moskwie tę niejednoznaczne wyniki ekspertyzy toksykologicznej, odmówił odpowiedzi i poradził zwrócić się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej do tej pory ogłosiła tylko oficjalnie, że cały czas śledzi sytuację i jest gotowa „współpracować ze wszystkimi państwami, będącymi stronami porozumienia, które wnioskują o jej wsparcie oraz pomagać im”.

Dlaczego właśnie laboratorium Bundeswehry zajęło się badaniem

Przedstawiciel ministerstwa powiedział również, dlaczego próbki materiału, pobrane od Nawalnego były badane przez specjalistów laboratorium Bundeswehry, a nie berlińskiej kliniki „Charité”. Instytut Farmakologii i Toksykologii Bundeswehry (InstPharmToxBw) posiada wieloletnie doświadczeniem w sferze leczenia pacjentów, którzy zostali poddani działaniu bojowych substancji trujących i prowadzi procedurę sądowo-toksykologiczną, opracowaną na podstawie międzynarodowych standardów.

W związku z tym było logiczne, że badaniem w tej sprawie zajęli się specjaliści InstPharmToxBw. Ta pomoc została zaproponowana na wniosek kliniki „Charité”.

Czemu Nawalny wciąż żyje?

Wcześniej we wtorek do rosyjskiego MSZ został wezwany ambasador RFN w Moskwie Géza Andreas von Geyr. Rzecznik prasowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji Maria Zacharowa wezwała niemieckie władze do przekazania Rosji wszystkich posiadanych danych – zarówno wyników badań laboratoryjnych Bundeswehry, jak i pewnych „dowodów”, jakie posiada MSZ RFN.
Jednocześnie zwróciła uwagę na oświadczenie Instytutu Farmakologii i Toskykologii Bundeswehry, wydane w odpowiedzi na zapytanie RT, gdzie mówi się, że udało się „niepodważalnie” udowodnić, iż Aleksiej Nawalny został otruty bojową substancją trującą.

Co więcej, instytut odmówił przedstawienia dodatkowych danych, powołując się na klauzulę „tajności”.

– O jakiej tajności może być mowa, jeśli według informacji mediów nabiera obrotów wymiana informacji między kliniką „Charité”, laboratorium Bundeswehry, brytyjskim laboratorium Porton Down, a także bułgarskimi instytucjami – powiedziała Zacharowa.

Wcześniej strona rosyjska niejednokrotnie podkreślała, że Prokuratura Generalna Rosji już 27 sierpnia skierowała do Niemiec zapytanie odnośnie pomocy prawnej i do tej pory nie otrzymała na nie odpowiedzi. W niedzielę minister spraw zagranicznych RFN Heiko Maas na antenie programu „Bericht aus Berlin“ na stacji ARD oświadczył z kolei, że rosyjskiego ambasadora powiadomiono już, iż zapytanie ws. pomocy prawnej Rosji zostanie zatwierdzone.

„Nie ma w ogóle żadnych podstaw, aby go nie zaakceptować”. Obecnie prowadzone są jeszcze badania w berlińskiej klinice „Charité”, gdzie jest leczony Nawalny” – zaznaczył Maas.

„Charite” odmawia odpowiedzi na kolejne pytania

Rosyjski ambasador w Niemczech Siergiej Nieczajew wezwał niemieckich partnerów do „unikania upolityczniania tego incydentu, opierania się wyłącznie na wiarygodnych faktach, które, jak mamy nadzieję, zostaną jak najszybciej przekazane”.

Jednocześnie podczas dyskusji na ten temat w sieci niejednokrotnie zwracano uwagę na propozycję współpracy rosyjskich lekarzy z 22 sierpnia, jaka została złożona pod adresem kliniki „Charité”. Najwyraźniej ona również pozostaje na razie bez odpowiedzi.

Po wielu zapytaniach, kierowanych do służby prasowej kliniki, ostatecznie odpowiedziano Sputnikowi odnośnie tego, dlaczego instytucja nie przyjęła propozycji współpracy rosyjskich lekarzy.

– Poinformujemy opinię publiczną, kiedy pojawią się nowe dane i prosimy ze zrozumieniem odnieść się do tego, że nie komentujemy propozycji i spekulacji. Poza wydanymi już przez klinikę oświadczeniami dla prasy ws. Nawalnego nie będziemy udzielać odpowiedzi na pytania – powiedziała przedstawicielka placówki medycznej Manuela Zingl.

Sputnik skierował kolejne zapytania pod adresem MSZ Niemiec i Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej.

Ludmiła Kotliarowa
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 do “Incydent z Nawalnym: gdzie są Pani dowody, Frau Merkel?”

 1. Listwa said

  Dowody mogą być sfabrykowane jak będzie trzeba do telewizji.

 2. rola said

  „dlaczego laboratorium Bundeswery zajęło się badaniem” – pytanie retoryczne, bo kto jak nie następcy doktora Habera. Ypres, Bolimów, Jednorożec, Osowiec, no i wreszcie sanatoria z cyklonem B

 3. Kojak said

  Zydowskie zbiry nigdy nie ogldaja sie na zadne dowody ! One bowiem blyskawicznie zdemaskowalyby zydowskich bandytow i ich kryminalne oszustwa .

 4. revers said

  Nie zapomnij pan o calym arsenale Niemieckim Reichwehry z I Wojny Swiatowej zatopionym na dnie Baltyku miedzy wyspami Borholm a Rugia.

  Praktycznie kazdy urlopowicz z tego roku nad Baltykiem i moczacy choc nogi w wodach baltyku w okolicach Swinoujscia powinien niezwlocznie udac sie do pobliskich laboratorii chemicznych z badaniem skory na zwiazki trujace Sarinu1919, Iperytu1919
  zalegajace dno baltyku.

  Tez wrocilem znad baltyku toksycznie struty, skora jakos wielokrotnie dziwnie schodzi z nog, nie koniecznie od poparzen slonecznych bo mogly byc to poparzenia toksyczne od iperytow i sarinow reichowych, lub czarne plamy na stopach i wyzej

  Jakos OPCW tych skladow toksycznych ilosciowo i jakosciowo nie skfalifikowal, ani zindeksowal, a co dopiero jakas poreichwehrow , bundeswehrchen.

  Ilosci porównawcze toksyczne do tych rewelacyjnych Nowiczoka a nawet więcej bo dziesiątkach ton, jesli niemcy jeszcze wiedza z chemii co to jest czasowy rozpad dziesiątkowy związków chemicznych, podobnie do czasów połowicznego rozpadu cząstek radioaktywnych, to rozmiar trucia i toksyczności w najbliższym otoczeniu toksycznych plaż bałtyku dziesiatkow tysiecy ludzi jest porażający.

 5. AlexSailor said

  Przecież wszyscy wiedzą o co chodzi. Niesuwerenne Niemcy dostały kategoryczny rozkaz zza oceanu zablokowania drugiej rury na Bałtyku i MUSZĄ to zrobić. Liczyli, że się uda, że załatwią, jak zwykle, ale nie z Trumpem. No i potrzebny pretekst. Stany są jeszcze na tyle silne, mimo sytuacji wewnętrznej.
  Kto wie, jeśli T. wygra wybory, to może być ciekawie. Łącznie z bezdyskusyjnym rozkazem płacenia Polsce odszkodowań, jako nabywcy sprzętu amerykańskich firm i wojskom podległym bez większych oporów rozkazom kowbojów.
  Niemcy będą kombinować z każdym, żeby osłabić Stany, ale jak te się obudzą, to marny ich los. Koczownicy też nie popuszczą, niezależnie od tego, ile Niemcy im zapłacą i będą chcieli zgotować im piekło na ziemi.
  No i pamiętać należy, że Rosja jest naturalnym sojusznikiem Stanów, a tym zależy tylko na je względnej zależności. Ba Rosja jest chyba jednym z nielicznych kół ratunkowych dla tonących Stanów.
  Żreć się będą, jak to w rodzinie gangsterów.

 6. AlexSailor said

  @Revers

  Całą chemię na Bałtyku zatopili Angole z Francami, z błogosławieństwem Stanów. Zatem oni teraz powinni to wydobywać i płacić odszkodowania.
  No, ale rządy Polski, Danii i Szwecji musiałyby najpierw wyartykułować takie żądanie.

 7. revers said

  Po to jest organizacja OPCW do ktorej naleza Niemcy, Francja, Angole, Stany Pomrocznosci raz jasnej, raz pomrocznosci ciemnej zeby wszystkie stany broni chemicznej przynajmiej z ostaniego wieku zindeksowac i kontrolowac, a ne tylko wybrane probki w probowkach wody i bieganie POwella po sali ONZ z nawolywaniem do zniszczenia kraju takiego jak Irak.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: