Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Ruska baba, czyli co dale…
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  re1truth2 o Wolne tematy (24 – …
  Liwiusz o Jak rosyjska ropa umknęła…
  zbigi o Ruska baba, czyli co dale…
  Liwiusz o Zielone ludziki
  Liwiusz o USA nastawiają przeciwko sobie…
  revers o Wolne tematy (24 – …
  Liwiusz o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  B o USA nastawiają przeciwko sobie…
  mironik o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Zielone ludziki
  revers o Hillary Clinton: Konflikt na U…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Oscara dostaną tylko filmy z mniejszościami

Posted by Marucha w dniu 2020-09-09 (Środa)

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła wymagania dotyczące filmów walczących o nominację do Oscara, czyli najbardziej znanej na świecie nagrody filmowej.

Od 2024 roku na statuetkę nie będą więc mogły liczyć produkcje, które nie spełnią kryteriów dotyczących odpowiedniej reprezentacji kobiet oraz mniejszości seksualnych i rasowych.

Zmiany w duchu poprawności politycznej mają zostać stopniowo wprowadzane od 2022 roku, z kolei w pełni wejdą one w życie dwa lata później. O statuetkę dla najlepszego filmu będą więc mogły ubiegać się tylko produkcje spełniające odpowiednie kryteria. Tym samym o najważniejszą filmową nagrodę będą mogły walczyć produkcje przestrzegające przynajmniej jednego z całego zestawu wymogów.

Przynajmniej jeden z odtwórców głównych ról lub znaczącej roli drugoplanowej musi mieć kolor skóry inny niż biały; przynajmniej 30% aktorów w drugoplanowych i epizodycznych rolach musi reprezentować co najmniej dwie spośród tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące; główny wątek fabularny musi być związany z co najmniej jedną spośród tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące.

To jednak nie koniec. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej będzie także lustrować ekipy pracujące przy realizacji filmów. Jak pisze portal Filmweb.pl: „casting, zdjęcia, muzyka, kostiumy, reżyseria, montaż, fryzury, charakteryzacja, produkcja, scenografia, dźwięk, efekty specjalne, scenariusz: co najmniej dwa z powyższych działów powinny być kierowane przez osoby z tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące”.

[A co z osobami niedowidzącymi? – admin]

Ponadto podobne wymogi dotyczą działów zajmujących się komunikacją z widzami, stażystów pracujących w studiach filmowych czy działów niższego szczebla pracujących przy kasowych produkcjach.

Warto podkreślić, że przynajmniej na razie powyższe standardy będą obowiązywać tylko wspomnianej nagrody za najlepszy film. Amerykanie uzasadniają wprowadzone zmiany brakiem przemian w samym środowisku filmowym. Mimo apeli nie zwiększyło ono znacząco w swojej działalności udziału kobiet oraz wszelkich mniejszości rasowych i seksualnych. Powyższe zasady mają więc wymusić takie zachowania na całej branży.

Na podstawie: filmweb.pl, foxnews.com, cnn.com
http://autonom.pl

Komentarzy 8 do “Oscara dostaną tylko filmy z mniejszościami”

 1. jok said

  Chciałem skomentować, że „osoby z niepełnosprawnością … intelektualną”, to wymyśliły, ale tak nie jest (choć wykonawcy średnio-wyższego szczebla, nie mówiąc o niższym, rzeczywiście mogą być idiotami)

  To – jak sądzę – zamierzone działania antycywilizacyjne i antykulturowe.
  Może sprawiają wrażenie, że „pomysłodawcom” sprawy się wymknęły spod kontroli, że nadali kierunek, ale nie kontrolują eskalacji wykonania. Tak może być, ale tylko do pewnego stopnia, sprawy główne pozostają pod kontrolą „pomysłodawców”, którzy kojarzą mi się z mniejszością narodową żydowską.

  Ostentacja -w stosunku do teraźniejszości – chyba jeszcze będzie unikana- tj. pokazanie mniejszości żydowskiej współczesnej, nie spełni „kryteriów holyłudu”. Wszak z pewnością, prócz Żydów i wsłuchanych w nich Anglosasów i gojów innych, realizujących „politykę oskarową”, będą Żydzi „prawicowi”, narzekający po cichu do ucha niektórym „konserwatywnym” Anglosasom, czasami powściągliwie nieco głośniej w foxnews: jak to się ta „lewica” rozpanoszyła. Tak – moim skromnym zdaniem – sprawuję się włądzę i „rząd dusz” – wszelkich, także „prawicowych” :))

 2. Voodoosch said

  To czekam na oskarową ekranizację Sienkiewicza. Skrzetuskiego mogłaby zagrać Angela Bassett.

 3. UZA said

  Te kryteria sprawią, że słynna niegdyś nagroda będzie miała wartość złomu. Stanie się tylko marnym certyfikatem politpoprawności. Zabawne, że gremium przyznające tego całego Oskara nazywa się Akademią Sztuki i Wiedzy Filmowej . Nazwa jest równie adekwatna jak w przypadku Ministerstwa Prawdy czy Ministerstwa Miłości.

 4. Birton said

  film o ocalałym z holocaustu żydowskim geju, do połowy spalonym przez Polaków ze wsi Koszerna Wólka , którego dziadowie przeszli przez zbudowany przez Polaków piec w Auschwitz, a przy tym inni Polacy nie chcą mu zwrócić przedwojennej fabryki zniszczonej przez żydożercze podziemie polskie ma szansę na nominację

 5. Listwa said

  I wiadomo co omijać

 6. I*** said

  (3) UZA

  Ona już dawno straciła swój prestiż – nie ma czego żałować. :-)))

  A wspomniane w publikacji żydowskie „wymagania” (pełen wachlarz kryteriów z zakresu, wymyślonej przez żydów, tzw. „poprawności politycznej”) można spokojnie uznać za ostatni gwóźdź do jej trumny.

 7. Zero said

  Czy kulminacyjna i dramatyczna scena z udziałem Azji tuhaj-bejowicza po nie udanym porwaniu margot , odgrywana przez ciemno skórego sodomite będzie politpoprawna czy nie???

 8. UZA said

  ad.6) „Ona już dawno straciła swój prestiż – nie ma czego żałować. A wspomniane w publikacji żydowskie „wymagania” (pełen wachlarz kryteriów z zakresu, wymyślonej przez żydów, tzw. „poprawności politycznej”) można spokojnie uznać za ostatni gwóźdź do jej trumny”.

  Requiescat in pace

  Gdzieś na strychu, obok ściany
  Leży sobie zapomniany
  Oscar, co był bardzo znany
  Ceniony i pożądany
  W dawnych czasach. Do tej pory
  Stracił wszystkie swe walory
  Stał się bowiem wyróżnieniem
  Za duchowe zniewolenie

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: