Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Premier wręczył Tichanowskiej klucze do willi na Saskiej Kępie. „Ta walka musi się skądś toczyć, być prowadzona, wspierana”.

Posted by Marucha w dniu 2020-09-09 (Środa)

Wiemy, że ta walka o wolną i demokratyczną Białoruś musi się skądś toczyć, być prowadzona, wspierana. Wszystkie osoby, które chcą tę walkę w sposób zorganizowany toczyć, będą miały wsparcie ze strony UE i ze strony państwa polskiego  – mówił premier Mateusz Morawiecki, wręczając Swietłanie Tichanowskiej klucze do nowej siedziby Domu Białoruskiego w Warszawie.

W środę podczas swojej wizyty w Polsce Swietłana Tichanowska (Cichanouska) spotkała się z premierem Mateuszem Morawieckim. Oboje wystąpili na wspólnej konferencji w willi na Saskiej Kępie, która zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami została przekazana społeczności białoruskiej w Polsce na nową siedzibę Domu Ukraińskiego. Morawiecki wręczył białoruskiej opozycjonistce klucze do budynku.

Przypomnijmy, że zgodnie z rządowym projektem, budynek ten ma zostać przekazany „na potrzeby niezależnych środowisk białoruskich”, celem zorganizowania w nim „ośrodka jednoczącego Białorusinów w Polsce oraz stanowiącego niezależne forum wymiany poglądów i informacji (…)”.

Do realizacji tego zadania Rada Ministrów zobowiązała szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, czyli Michała Dworczyka. Białorusini mieliby mieć możliwość korzystania z budynku przez „okres co najmniej 10 lat”. Z kolei „informator z kręgów rządowych”, na którego powołuje się WP.pl oceniał, że „de facto to tworzenie alternatywnej struktury rządu Białorusi w Polsce”. [!!! – admin]

Podczas swojego wystąpienia Tichanowska mówiła, że „w tej chwili dzieją się straszne rzeczy na białoruskich ulicach, bo przemoc nie zna granic”. Jej zdaniem, „ludzie nie mogą pogodzić się z tym, co było 8 i 9 sierpnia, kiedy wyszli na ulicę i zaczęli bronić swoich praw” i dla narodu białoruskiego prezydent Aleksandr Łukaszenko „nie ma już legitymizacji” jako przywódca Białorusi. Wyraziła przekonanie, że białoruskiemu społeczeństwu „pomogą nowe i sprawiedliwe wybory, aby wybrać prawdziwego prezydenta, który nie będzie wybierał sobie, z kim z sąsiadów się przyjaźni, a będzie prowadził politykę otwartości i ze wszystkimi sąsiednimi krajami”.

Tichanowska podziękowała za przyjęcie jej w Polsce, a także za udzielenie gościny wszystkim, którzy zostali zmuszeni do wyjazdu z Białorusi. Wyznała, że trudna sytuacja w jej kraju budzi w niej nadzieję, „że naród Białorusi się obudził, że czujemy się jednym narodem”.

Premier Morawiecki podkreślił z kolei, że „Polska jest otwartym domem dla wszystkich Białorusinów, którzy potrzebują pomocy”. Przypomniał o rządowym programie „Solidarni z Białorusią”, w ramach którego Warszawa pomaga osobom represjonowanym.

– Staramy się wspierać środowiska białoruskie, które niosą pieśń wolności na Białoruś, walczą o demokratyczną, wolną, suwerenną Białoruś – powiedział szef rządu. Zaznaczył, że to Polska zaapelowała spotkanie Rady Europejskiej ws. Białorusi, gdzie wyrażono jednoznaczną opinię na temat wyborów i sytuacji społeczno-politycznej. Podkreślił, że „cała UE wspiera naród białoruski w jego prawie do wyrażenia swojej woli, do życia w wolności, w demokracji”.

Morawiecki zapowiedział, że wkrótce jego rząd przedstawi plan gospodarczy dla narodu i państwa białoruskiego, mający pokazać, że Europa jest otwarta na Białoruś. Podkreślił, że Polska walczy o stałą obecność sprawy białoruskiej na forum międzynarodowym, nie tylko w UE, ale też w USA.

– Jesteśmy pełni podziwu dla narodu białoruskiego za determinację, odwagę, walkę o wolność, o demokrację. My mamy takie tradycje walki „za naszą i waszą wolność” i te tradycje przekazujemy wam – mówił premier. Zaznaczył też, że Polska chce, żeby to była „realna pomoc na forum międzynarodowym i realna pomoc materialna dla osób represjonowanych”. Przypomniał, że w Polsce leczone są osoby, które ucierpiały na Białorusi z powodu brutalnych represji.

Odnosząc się do nowej dziedziny Domu Białoruskiego powiedział:

– Życzymy wszystkim Białorusinom, żeby swój prawdziwy, najwspanialszy dom jak najszybciej znaleźli na Białorusi, ale realistycznie wiemy, że ta walka musi się skądś też toczyć, być prowadzona, być wspierana. Wszystkie osoby, które chcą tę walkę w sposób zorganizowany toczyć, będą miały wsparcie ze strony Unii Europejskiej i ze strony państwa polskiego, ze strony, jestem przekonany, wszystkich sił politycznych w Polsce.

– Mamy nasze doświadczenia szczególnie w tym czasie, 40 lat Solidarności i te wyrazy solidarności przekazujemy narodowi białoruskiego. Niech symbolicznie tę naszą solidarność będzie również oznaczało przekazanie kluczy do Domu Białoruskiego, do tej siedziby dla wolnych Białorusinów w Warszawie, którzy będą na pewno dbali o to, aby ta walka Białorusinów o wolność, suwerenność, demokrację, zakończyła się pełnym sukcesem – powiedział szef rządu, wręczając Tichanowskiej klucze do willi na Saskiej Kępie. – Proszę przyjąć ten dar narodu polskiego dla narodu białoruskiego jakim jest ta siedziba tutaj w Warszawie, która na pewno przyczyni się do walki o wolną Białoruś.

Jak pisaliśmy, przed spotkaniem w KPRM ws. Białorusi, dziennik „Rzeczpospolita” piórem swojego redaktora Jerzego Haszczyńskiego wzywał do bezwarunkowego wspierania białoruskiej opozycji, w tym milionami złotych z kieszeni polskich podatników. O Polakach na Białorusi, ich prawach i interesach, nie napisano ani słowa. Haszczyński wzywał za to: „żadnego przywoływania polskości części białoruskich ziem”.

[Dom podarowany przez Moravetzki’ego awanturnicy, której źli ludzie przypisują posiadanie korzeni, ma powierzchnię 600 m2 i jest wpisany na listę zabytków. – admin]

PAP / rmf24.pl / Kresy.pl
https://www.bibula.com

Komentarzy 36 do “Premier wręczył Tichanowskiej klucze do willi na Saskiej Kępie. „Ta walka musi się skądś toczyć, być prowadzona, wspierana”.”

 1. WI42 said

  Wywiad Łukaszenki dla reporterów rosyjskich:

  https://politikus.ru/video/131171-bolshoe-intervyu-lukashenko-rossiyskim-zhurnalistam.html

 2. Birton said

  a to ci żydowski sukinsyn z żydowskiego dziada pradziada Mateusz Morawiecki
  by the way: nowy rzecznik KEP również wygląda jak Żyd z żydowskiego dziada pradziada

 3. UZA said

  I tak dobrze, że nie wręczono tej Pani kluczy do Belwederu albo do Zamku Królewskiego.

 4. WI42 said

  @Admin: Coraz częsciej nie pozostaje nic innego tylko cytować wojaka Szwejka:
  „Nachalne są te kurwy i zuchwałe.”

  https://studioopinii.pl/archiwa/20651

  Szczególnie gdy prowadzący spotkanie z Cichanowską nazywał ją Pani Prezydent

 5. Listwa said

  A potem się wypierają że się wtrącali.

 6. Izaurus said

  Nowy scenariusz „majdanu” i nowa władza dla kogo? Zgadniji kotku, bo ja nie śmiem. Choć prawdę pisząc to zawsze dla tych samych

 7. rola said

  ad 2 … nie tylko wygląda. Oni tam prawie wszyscy od Brystygierowej. Kolejne pokolenie, takie wnuczęta

 8. Kojak said

  Morawiecki to agresywna antypolska kreatura realizujca po bandycku polecenia zydhitlerowcow z Usraela, nic a nic poza tym ! INTERES POLSKI I POLAKOW MA NORMALANIE W DUPIE !

 9. Piskorz said

  re art społeczności białoruskiej w Polsce na nową siedzibę Domu Ukraińskiego…/????/!!

 10. revers said

  caly KOR to koszerne bojowki i bobratymcy pulawian , najgorszego sortu pejsow po odsunieciu od wladzy z NKWD na PRL, UB w 1956 r. , 1968 r.

  KOR wrocil do wladzy dzieki kontaktom, wsparciem finasowym z CIA i Mossadem po sierpniu 1980..

  Jeszcze do 2016 roku budynek na Saskiej Kempie zajmowala ambasada Tunezyjska, tak jakos wypada po arabskiej wiosnie.

  Nie ulega watpliwosci ze o Bialorus ubiega sie najwazniejsza gmina w rp, tak jak o egzekucje ustawki 447 na rp.

  Do tego ambasadorka Mosbacher powiadamia o przesunieciu dowodctwa V Korpusu US Army do Poznania.

  No piekne perpektywy na przszlosc z mozliwoscia wyparowania wraz z grzybkiem atomowym w pierwszej lini.

  Samo Ministerstwo Obrony Rosji melduje o nasileniu lotow zwiadowczych i cwiczebnych samolotow panstw NATO w granicach Rosji.

 11. I*** said

  „…środowiska białoruskie, które niosą pieśń wolności na Białoruś…” albo „za naszą i waszą wolność” etc. – wyświechtane komunały, których nie żałował sobie żyd Morawiecki, nic nie kosztują… ale może uda się kogoś nabrać na te żydowskie bzdety i otumanić? :-)))

  Jeszcze niedawno pisali, że Tichanowska – niewątpliwie z pierwszorzędnymi korzeniami – jest kompletnie niekumata (żeby nie powiedzieć głupia jak but), nie potrafi sklecić paru zdań, a tu proszę… już ją widać żydzi odpowiednio „nakręcili”.

  Niestety, wszystkie te żydowskie podchody odbywają się za pieniądze polskiego podatnika, któremu przy okazji wciska się – od dawna cuchnącą – ideologiczną papkę.

 12. Kojak said

  OD !0 ! KOR wrocil do wladzy dzieki bandyckiej roli kosciola w POlsce w tym Wojtyly ktory te bandyckie dzialania popiEral i na biezaco byl doskonale o nich poinformowany !

 13. Jaron said

  Co to za Cichodajka?

 14. yogi said

  Mnie kobieta spytała mnie: czy wspieram Białorusinów w ich walce o niepodległość? (pewnie zwolenniczką PIS, zachwycona postawą rządu RP). Odpowiedziałem: Czy życzy pani Białorusi taki los jaki zgotowano Polsce?
  Zamilkła.
  Chyba jednak uświadomiła sobie tę paranoiczną transformację: „okrągły stół”, część majątku narodowego przejęta przez dziedziców PRL reszta sprzedana zagranicznym koncernom, rządy WSI, upadek lecznictwa państwowego, a z zaplecza rządzi – jak Łukaszenka – mały człowieczek, przesiąknięty od dzieciństwa ideami socjalistycznymi (dziadek przynosił broszury), który miał powiedzieć: reprywatyzacji w Polsce nie będzie bo na prawicy wyrośnie nam partia właścicieli.

 15. JOIGNAC said

  Teraz tylko jeszcze Gleiwitz O./S. A.D. 2020. I mamy…

 16. Semusz said

  A mógł Łukaszenko, przyjąć 900 mln $ od MFW (do zwrotu razy 3), ogłosić pandemie i rygory wymyślone prze Edomintów, teraz siedziałby sobie jak u Pana Boga za piecem i oddawał co chwilę Chazarom to jakiś bank, a to jakąś firmę. I takie Morawieckie i inne zapraszałyby go na kolejne wizyty, poklepywały po plecach jako demokratę pełną gębą.

 17. revers said

  Morawiecki i Cichanouska w klipie …

 18. UZA said

  ad. 9) „re art społeczności białoruskiej w Polsce na nową siedzibę Domu Ukraińskiego…/????/!!”

  Freudowska pomyłka.

 19. ? said

  Stanisław Krajski na temat powiązań tejże „opozycji”:
  .https://www.youtube.com/watch?v=3l1tHVXameQ

 20. Zbych said

  Kolejny przyczynek moravietzkyego do budowy królestwa antychrysta…zgniłe owoce JPII

 21. Czyli oprócz 50 mln datku dla „opozycji” białoruskiej, jeszcze utrzymanie pani Tichanowskiej, jej rodziny jej kolesiów….oraz willi, gaz, prąd , woda, podatek, sprzątanie, konserwacja, remonty.!!

  https://businessinsider.com.pl/firmy/podatki/podatki-w-2021-r-podwyzki-ktore-podatki-wzrosna-w-2021-roku/llm6dgg

  wzrost opłat za C.O. śmieci, wodę,składek ZUS, żywność,większość usług i badań medycznych dostępnych w godziwym terminie,tylko za pieniądze.Na NFZ czekanie od 4 miesięcy do 2 lat!!!!Spory wzrost ilości samobójstw i prób samobójczych ,także wśród młodzieży.
  Tak się likwiduje naród polski!

 22. Leo said

  Sparszywiał nam ten PIS…

 23. Sarmata said

  Jak „bolek” mógł być prezydentem to i ona może tym bardziej.
  A w ogóle to wszędzie rządzą parchy a na Łukaszenkę to się uwzięli za wyjawienie prawdy o „żeby było tak jak we Włoszech”.

 24. I*** said

  (17) Revers

  Nooo, wydukała jakoś wyuczony tekścik – wszakże nie obyło się bez zerkania co i rusz w pulpit (co tam było, w charakterze pomocy, to słodka tajemnica organizatorów tego podejrzanego spędu), inaczej pogubiłaby się „niebożę” jak nic.

  Żydzi, jak widać pewni swego, na siłę promują Tichanowską – tytułowanie jej (na wyrost, wbrew oczywistym faktom) „prezydentem” Białorusi to już zwykła granda!

 25. Kar said

  re: I**

  ..trzymanie jej w schowku – Polin jest dosc znanym gudeł-śpion manewrem/taktyka. Banda zydobolszewii – Lenin, Trocki, Piłsud i innych pozniej gudeł krocie zawsze i wciaz dziala dyskretnie zza plota. Nigdy twarza w twarz. Zawsze od zakrystii..dadza jej skrzydła i kopna w koszerna doope nazad na bialoruskie sioło. Nie zapominac, tez prosze, ze ta obecna boleszewicka polin cholota, to wnuki tych moskiewskichgnid porozrzucanych w lubelskich lasach w 44 ..Ona jest wsrod swoich-domowych, i jej dostojny gudeł kłak ze jej białoruskiego łeba nie ma prawa spasc!..z szacunkiem prosze

 26. revers said

  To malo na Ukrainie robi sie nabor najemnikow z terenow Ukrainy do militarnych akcji na terenie Bialorusi, bedzie rozpierducha na miare Donbassu, lub rejonow przygranicznych Nowejrosji, gdzie caly czas dochodzi do incydentow zbrojnych.

 27. Lily said

  W jednym z wywiadow,mame o M.M.
  „Patriotyzm wyssal z mlekiem matki”.
  Znaczy TO, ze u niektorych,”patriotyzm”
  dziedziczy sie w genach.
  O jaki,i do kogo Ten „patriotyzm”,to widac,
  slychac, i czuc.
  „Po owocach, ich poznacie”.Cytat z Biblii.

 28. I*** said

  (24) Kar

  To nie byle jaki schowek – „nasi” żydzi przekazali żydom z Białorusi (którzy „walczą”, z pianą na ustach, o „wolność narodu białoruskiego”) elegancką, zabytkową willę na Saskiej Kępie.

  No przecież nie można „walczyć”, o „taką wielką sprawę”, mieszkając w pierwszej lepszej chałupie – a i „wikt i opierunek” musi być (dla koszernych) na najwyższym poziomie. Za te wszystkie wygody, rzecz jasna, zapłacą polscy podatnicy, którym (w większości i pod wieloma względami, także mieszkaniowymi) bynajmniej się nie przelewa.

 29. . said

  Birton @

  Pan nie pisz o tych dupkach z epejskopatu.
  Co oni w tym roku zrobili:

  http://przedsoborowy.blogspot.com/2015/05/najswietszej-maryi-panny-krolowej.html?m=1

  yogi @

  Pisiorom nie ma co tłumaczyć. Nie dość, że to głupie bydło to jeszcze wredne i wyjątkowo mściwe.

 30. ella said

  „w/g starego hasła jeden za wszystkich …” wot erudytka – jak z ekranizacji Dumasa, tudzież manifestacja solidarności koszernych gmin na odcinku wspólnej walki po swoje, bo jednak nie o swoje, po Dumasie widać, że klepie teksty autorstwa frankojęzycznego jude

 31. Siekiera_Motyka said

  Ad. 17 – No nie, to prostacki teatrzyk !!! Morawiecki wygląda wyjątkowo dziecinnie w tym spektaklu. Cichanowska ubrana jak by szła na siłownie.

  A ten tu przesadza. Nie wiem kto w Polsce będzie się „bić” za Białoruś. Może krasnoludki. Jak zwykle, bicie piany jak pijany.

  .https://www.youtube.com/watch?v=EJ89Axiyp-0

 32. Boydar said

  „… to prostacki teatrzyk …” – Pan SM (30)

  Taki musi być; chucpa winna być czytelna i jasno oznaczona, zrozumiała dla każdego. Uczciwe żydy z nich, ustalonych konwencji przestrzegają 🙂

 33. To nie jest dom białoruski, ale białorusko-amerykański. Polacy tylko ściepię zrobili.

 34. Carlos said

  Leo PIS nie mogl sparszywiec ,bo zawsze byl parszywy

 35. JACEK said

  Co za ku…….s! Ciekawe czy swój majątek rozdaje tak ochoczo???

 36. revers said

  Podobno takze Morawiecki wypowiedzial wojne Rosji o prezdenture kucharki, bedzie wiecej ruskich pirogow na stole w Belwederze , krewetek troche mniej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: