Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Nie ma wolności bez własności

Posted by Marucha w dniu 2020-09-10 (Czwartek)

Przed ostatnimi wyborami prezydenckimi wiosłowaliśmy wszyscy w tym samym kierunku i w tym samym zwrocie. Pamiętajmy kierunek i zwrot to nie to samo, można podążać w tym samym kierunku ale w dokładnie przeciwnym zwrocie, tak jak dwie osoby idące naprzeciw siebie po tej samej ulicy.

Nasz wspólny kierunek to (tak czy owak rozumiana) demokracja a przeciwne zwroty to wolność i niewola. Partia rządząca dążąc w czasie swej pierwszej kadencji do tej umownie nazwanej wolności obok ewidentnych sukcesów popełniła wiele błędów.

Teraz nadszedł czas na sformułowanie swoich oczekiwań pod adresem tej partii. Ma ona trzy lata, żeby się ze swoich błędów wycofać i żeby się ustrzec przed popełnieniem następnych błędów.

[Ta partia nie popełnia błędów – że niby chce dobrze, ale jej nie wychodzi. Ta partia celowo i bardzo sprawnie rozwala resztki Polski i polskości. I jeszcze ma wielkie poparcie w narodzie. – admin]

Jak bumerang wraca sprawa podatku katastralnego. Wprawdzie Jarosław Kaczyński jednoznacznie wypowiedział się kiedyś przeciwko wprowadzeniu tego podatku ale musimy być świadomi, że bardzo silne lobby samorządowe nieustannie usiłuje doprowadzić do jego uchwalenia.

Miałam pewien udział w walce z podatkiem katastralnym gdy chciały go wprowadzić rządy lewicowe. Mój referat na temat tego podatku w Radiu Maryja spotkał się z niezwykłym odzewem w kraju i zagranicy, a moje artykuły poświęcone podatkowi katastralnemu były drukowane w wielu pismach, miedzy innymi w „Naszym Dzienniku” i w „Ładnym Domu”.

Wszystkim właścicielom nieruchomości, a pośrednio (poprzez czynsze) wszystkim mieszkającym w kraju obywatelom Polski podatek katastralny czyli podatek ad valorem nadal zagraża. Ma być on pewnym procentem „ wartości katastralnej” danej nieruchomości, zbliżonej do jej wartości rynkowej.

Jednym z podstawowych argumentów na rzecz wprowadzenia tego podatku jest fakt, że istnieje on w wielu państwach zachodnich. Nie wszystko co istnieje w państwach zachodnich jest jednak dobre, wiedzą to doskonale obywatele tych państw. Podatek katastralny w założeniu miał wymuszać zachowania korzystne z punktu widzenia kraju. Na przykład zmuszać rolników do uprawiania ziemi zamiast ugorowania jej i przetrzymywania w celach spekulacyjnych.

W obecnych warunkach podatek wymusza jednak zachowania niekorzystne. Podatek jest tym większy im większa jest wartość nieruchomości. Przede wszystkim gdy nieruchomość położona jest w okolicy gdzie jest dobrze zorganizowana komunikacja, niska przestępczość, dobre szkoły, łatwo znaleźć pracę, jest czysto, jest dużo zieleni. Jeżeli więc potrafimy dobrze zorganizować życie w naszej miejscowości zostaniemy za to ukarani wysokim podatkiem.

Podobnie gdy postaramy się o poprawienie jakości naszej nieruchomości, wyremontujemy ją, wprowadzimy energooszczędne technologie, jej wartość wzrośnie co zaowocuje większym podatkiem czyli karą za gospodarność.

Jeżeli natomiast postaralibyśmy o złą sławę naszej dzielnicy, albo zrujnowanie naszej nieruchomości podatek zmalałby gdyż ustawodawca przewiduje aktualizowanie „wartości katastralnej”.

Podatek katastralny może zatem powodować specyficzne wahania wartości nieruchomości i w konsekwencji ich niszczenie. Doświadczyli tego Paryżanie a ten problem był wielokrotnie opisywany i analizowany. Powiedzmy, że w pewnej dzielnicy Paryża domy zostały wyremontowane. Podatek katastralny gwałtownie wzrasta i staje się dla wielu mieszkańców nie do udźwignięcia. Opuszczają wynajęte mieszkania, domy stoją puste nie zamieszkałe, niszczeją, wprowadzają się do nich na dziko ludzie marginesu społecznego. Dzielnica przestaje być uważana za dobrą, podatki katastralne maleją.

Na własne oczy obserwowałam dziesiątki opuszczonych i niszczejących domów w uważanych za dobre ( trójka i czwórka)dzielnicach Paryża.

W polskich warunkach podatek katastralny służyłby jako mechanizm wywłaszczania narodu. Jeżeli stopa procentowa tego podatku zostałaby określona na 2% właściciel przeciętnego mieszkania w Warszawie wycenianego na 500 tysięcy musiałby rocznie płacić 10000 daniny, jeżeli byłby to 1% jak łatwo obliczyć podatek wynosiłby 5000 rocznie co dla przeciętnej rodziny też byłoby nie do udźwignięcia. Ustalenie niższej stopy procentowej nie ma sensu gdyż podatek może nie pokrywać kosztów jego obsługi.

Jeszcze gorsza byłaby sytuacja emerytów zajmujących własne domki zbudowane często kosztem wyrzeczeń wielu pokoleń. Podatek od domku wycenionego na milion złotych wynosiłby 10 000 rocznie przy stopie procentowej w wysokości 1 % oraz 20 000 złotych rocznie przy stopie 2%. Ludzie byliby zmuszeni do wyprzedawania swoich nieruchomości, ich ceny drastycznie by spadły i zostałyby one wykupione przez „kolekcjonerów” czyli przez oligarchiczne gangi dla których żaden podatek nie stanowi problemu.

Jeszcze większą katastrofą byłby podatek katastralny ( słusznie nazywany katastrofalnym) dla rolników uprawiających ziemię w pobliżu większych miast lub uzdrowisk. Wartość rynkowa ich nieruchomości jest duża tylko ze względu na położenie a nie ze względu na potencjalne dochody. Warto zauważyć, że przed wojną żadna część nieruchomości służących rolnictwu nie była objęta podatkiem od nieruchomości.

Kraje Europy Środkowo Wschodniej po transformacji ustrojowej uległy wszystkie oligarchizacji. Zamiast licznej klasy średniej wytworzyły się w nich niezwykle silne oligarchie finansowe przy czym pierwotna akumulacja kapitału odbywała się na ogół drogą przestępczą. Wywłaszczenie z nieruchomości zakończyłoby proces zamiany obywateli naszego kraju w „wolnych najmitów” co było postulowane i jest konsekwentnie realizowane przez podporządkowane obcemu kapitałowi i interesowi ościennych państw pseudoelity okrągłostołowe.

Miejmy nadzieję, że nasi rządzący rozumieją, że „nie ma wolności bez własności”, że podstawą dobrze funkcjonującego organizmu społecznego jakim jest współczesne państwo jest klasa średnia czyli ludzie, którzy żyją z własności albo w oparciu o tą własność. Nie można więc dopuścić do rugowania ludzi z ich własności, wręcz przeciwnie warto tę własność upowszechnić wracając choćby do sprzedawania po preferencyjnej cenie wieloletnim lokatorom ich mieszkań, a pracownikom PGR ich domków.

[Nasi rządzący wszystko rozumieją i właśnie o to im chodzi, aby pozbawić naród wszelkiej własności – admin]

Izabela Brodacka Falzmann
https://naszeblogi.pl/

Komentarzy 16 do “Nie ma wolności bez własności”

 1. plausi said

  „Nasi rządzący wszystko rozumieją

  i właśnie o to im chodzi, aby pozbawić naród wszelkiej własności – admin”

  Myślimy, że ten komentarz wystraczy jako odpowiedź na nieporadne autorki:
  „Miejmy nadzieję, że nasi rządzący rozumieją, że „nie ma wolności bez własności” ”

  Skąd bierze tę nadzieję, po tym jak schrakteryzowała dość dokładnie tych naszych „rządzących”: „Zamiast licznej klasy średniej wytworzyły się w nich niezwykle silne oligarchie finansowe przy czym pierwotna akumulacja kapitału odbywała się na ogół drogą przestępczą. ”

  jako przestępców, czemu nie tylko z grzczności nie zaprzeczymy.

  Wydaje nam się, że możemy tu wykorzystać cudzą opinię:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Cel

  jak też tamże ocenę organizacji państwa w Polsce:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

 2. . said

  Przypomiało mi się jak żyd Józef syn Izaaka w Egipcie pod pretekstem walki z głodem w czasie nieurodzajów wywłaszył chłopów z ich ziemi. I tak została ona znacjonalizowana czyli przeszła na własność faraona, który mógł zrobić z chałupami i polami co tylko chciał. A tak faktycznie nie on a Józef jego zastępca – premier Egiptu.

  Teraz wymyśla się jakiś podatek od deszczu bo niby susza. I tak pomału, powoli przyzwyczajają – aż wprowadzą kataster!

  Ponoć na Litwie go wprowadzono. Nie wiem czy to prawda ale kraj ten się wyludnia.

  Chętni na opuszczone mieszkania znajdą się od razu. Już są. Ambasada RP w Tel Aviv – Jaffa nie nadąża z wydawaniem paszportów.

  W Polsce niejedna biedna rodzina od głębokiego PRLu inwestuje w swoją działkę. W latach 70 postawili klocek i budynki gospodarcze. Na początku lat 2000 zaczęli to upiększać, stopniowo remontować. Dziś wiele domów w PL nawet na wsi wygląda całkiem nieźle ale mieszkają w nich ludzie, którzy są biedni a inwestowali w to wiele lat. I teraz mieliby to wszystko stracić? Jeśli po wprowadzeniu katastru Polacy nie wyjdą na ulicę i nie ruszą lawiną na sejm i Krakowskie Przedmieście paląc po drodze żydowskie komisariaty wraz z ich bydłem to niech zdychają. Niech ten tępy naród dający dupy żydom zginie bo najwidoczniej będzie tego wart.

  Twórca iluminatów bawarskich, żyd Adam Weishaupt powiedział, że w państwie światowym własność prywatna, testamenty i prawo dziedziczenia zostaną zakazane!

  PiS to wprowadzi tylnymi drzwiami. Pojawiły się pogłoski o tzw. corocznej opłacie za posiadane mieszkanie.
  Takie coś jest absurdem gdyż już istnieje podatek od nieruchomości tzw. gruntowy.

  Może być tak, że przez to wrócimy do lat 90. tj. wzrośnie przestępczość, drobne kradzieże, kombinowanie na lewo jak tylko się da bo portfele przetrzepie kataster.

  A i jeszcze jedno (to do pana lewarek.pl)

  „Za wartą przemyślenia uważamy też możliwość zwiększenia znaczenia w polskim systemie podatków
  majątkowych, w szczególności reformę i rozbudowę podatku od nieruchomości, tak aby w większym
  stopniu obciążyć posiadaczy licznych nieruchomości. ”

  Program Ruchu Narodowego, strona 71. Dostępny w PDF tutaj:

  https://ruchnarodowy.net/program/

 3. Lily said

  TYLE P O L S K O S C I, ile WLASNOSCI.

  ” EKSPLOATUJCIE ICH, ile tylko MOZECIE,
  KIEDY tylko MOZECIE,GDZIEKOLWIEK
  MOZECIE”.

  SKAD my,TO ZNAMY ?. KTO za TYM stoi ?.

 4. NC said

  „Pamiętajmy kierunek i zwrot to nie to samo, można podążać w tym samym kierunku ale w dokładnie przeciwnym zwrocie, tak jak dwie osoby idące naprzeciw siebie po tej samej ulicy.”
  .
  Szanuję Panią Izabelę, ale ta definicja nie ma sensu.

  —————
  Proszę zajrzeć do podręczników fizyki, dział kinematyka. Tam Panu wyjaśnią, czym jest kierunek, a czym zwrot.
  Można też skorzystać z tego:
  >https://matematykaszkolna.pl/strona/1625.html
  Admin

 5. Dziadzius said

  @4,NC said…
  definicja kierunku i zwrotu bedzie miala sens tylko wtedy jak postawimy the dwie osoby na tej samej ulicy ale jedna osoba [ powiedzmy stojac twarza na polnoc] idzie do przodu na polnoc a druga osoba stojac odwrotnie [ powiedzmy stojac twarza na poludnie ] daje kroki do tylu rowno z pierwsza osoba ktora daje kroki do przodu. I obie ida na polnoc!!

 6. BEZ WŁASNOŚCI NIE MA PRACOWITOŚCI. Gdy wymarli polscy Robole to Kapitał Kryminalny musiał UKRAŚĆ wypracowany przez Roboli KAPITAŁ przez Konstytucję Jaruzelską jako SOLIDARNOŚCIOWĄ i zreformować żydosocjalizm na żydoliberalizm spermy jerozolimskiej.
  Józef Beck mówił o Sowietach: WSZYSTKICH POLAKÓW NIE WYMORDUJĄ, ale jak będą się reformować z NIEWOLNICTWA Rokefelera na WŚCIEKLIZNĘ Rotszylda to zaatakujemy ich. Mężami stanu Wścieklizny Rotszylda są kryptokomuniści Kaczyńscy.
  Rosja miała być rządzona przez spermę jerozolimską GŁODEM. Ale do Moskwy przyjechała delegacja Polaków z USA, która oświadczyła, że ma IMIENNĄ listę 11,5 milionów Polaków zamordowanych przez NKWD przy Przemysłowej Produkcji Amerykanów. Na to Władymir Władymirowicz odpowiedział: WEDŁUG NASZYCH DANYCH TO ZAMORDOWANO WÓWCZAS 20 MILIONÓW UKRAIŃCÓW, 15 MILIONÓW POLAKÓW I STO MAŁYCH NARODÓW ROSJI – wobec czego Grecy, którzy monitorowali kapitał sowiecki, dostarczyli Putinowi DOKUMENTACJĘ kapitału sowieckiego.
  To zostało ZBŁAZNOWANE przez Stanisława Michalkiewicza.

 7. Moher49 said

  Na stronie Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego (World Jewish Restitution Organization, WJRO) opublikowana została lista 2613 warszawskich adresów.
  Na razie to tylko stolica, ale można przypuszczać, że z czasem pojawią się takie listy z innymi miejscowościami. (Dziennik Narodowy).

 8. Boydar said

  Są tylko dwa miejsca na Ziemi kiedy dowolnie przyjęty zwrot i podobnie kierunek, w praktyce doprowadzą w to samo miejsce 🙂

 9. . said

  Proponuję przeczytać to:

  http://www.prisonplanet.pl/trend_trak/implikacje_zmian,p242545022

  Wszelkiej maści podatki będą „usprawiedliwiać” problemami demograficznymi. Tak jak to robią z imigrantami.

  I co ciekawe Europa i Rosja będą się dalej starzeć ale USA ma wyjść nienajgorzej.

 10. Re: Polecam (coprawda stary ku przypomnieniu) wywiad z zydem rabinem n/t zydowskiej dominacji nad „gojami”…

  https://m.cda.pl/video/3143525ff

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. Kar said

  ..macie w ogole jakakolwiek wlasnosc jeszcze (??)..Wlasnosc nalezy tylko i wylacznie do gudły Pana. On jest panem waszego zycia i smierci. Tu jest dowod (ponizej) jak dzialaja super skoordnowane gudeł sluzby w Australii

 12. plausi said

  Być może rabin

  z inscenizacji wskazanej przez 10, Jasiek Z Toronto wyjaśnił nam cele operacji „Pandemia”, jaka zepchnęła nas do aresztu domowego.

  https://www.youtube.com/watch?v=hy9Rt8xikG8&t=6m50s

  Hodowcy ludzkiego pogłowia mają swoje spojrzenie na siłę stada.

  Do zwyczajów Judejczyków należy, że o swych zbrodniach wypowiadają się otwarcie, zapowiadając je z góry, niezliczone tego przykłady są w torze, talmudzie i innych instrukcjach zbrodni dla Judejczyków, bowiem tworzą oni od wielu tysiącleci rozciągniętą nad globem sieć zbrodni wszelkiej. Już przed narodzinami Jezusa, dlatego było mu łatwo wskazać co jest dobrem, wystarczyło zaprzeczyć Judejczykom. Jeśli słucham takiego świętego człeka:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  to się pytam, jest to święty czy taki sam zbrodniarz ?

 13. Miejmy nadzieję, że nasi rządzący rozumieją, że „nie ma wolności bez własności”

  Istnienie mitycznej wolności (mitycznej, bo nie zdefiniowanej) jest tu zależne od istnienia własności.
  Czyżby ktoś, kto nie ma własności, nie był wolny?

  Definicje pojęć podstawowych mają konsekwencje. 🙂

  Czyli „Gdy w głowie groch z kapustą, to w kieszeni pusto”. 🙂

  ———–
  Naród, którego pozbawiono własności jest zniewolony.
  Admin

 14. Ad. 2https://ruchnarodowy.net/program/

  Dodam, że to jest 100 stron tekstu w pdf.

 15. Ad. 13 (Admin)

  Przestrzegam przed nieświadomym wspieraniem tych, którzy Własność chcą znowu wynieść na piedestał. To jest już krok od uznania, że kto np. za Balcerowicza hutę itp, zawłaszczył, to JEGO WŁASNOŚĆ. A własność, to (zdaniem liberałów) rzecz ŚWIĘTA.

  Czyli nieważne, że coś jest jawnie niesprawiedliwe, byle było zgodne z prawem.

  ————
  Ależ mnie nie trzeba tego wyjaśniać.
  Admin

 16. plausi said

  Własność, jako prawo do użytkowania

  jeśli je tak pojąć, obejmuje także własność zbiorową, nazywaną czasem społeczną.

  Ad. 15, Krzysztof M

  W średniowieczu taką własnością członków gminy były lasy i pastwiska, które stopniowo zostały im zagrabione przez rycerstwo, które przemieniło się z czasem w panów fudalnych. Dokonano tego za pomocą fałszerstwa dokumentów, grabieży i oszustwa sądowego, członkowie gminy byli niepiśmienni. Tym niemniej przetrwała własność gminna przynajmniej do wieku XIX.

  Podejrzewamy, że Krzystof M ma na myśli zrabowaną własność tzw. prywatną. Otóż reguła jest dość prosta:

  Wszleki większy majątek (większa własność) powstał na drodze grabierzy, oszustwa lub mordu, z reguły wszystkich tych trzech

  Proces grabieży włościan został zakończony przywiązaniem ich do ziemi i uczynienie ich chłopami pańszczyźnianymi, czyli niewolnikami. W Rosji byli oni własnością ziemianina, jego majątek szacowany był tam nie w wielkości obszaru tylko w liczbie dusz, tzn. w liczbie takich niewolników.

  Z uwagi na pochodzenie tej wielkiej własności, należało by ją odebrać, aby uzdrowić dziś bardho chore stosunki społeczne. Dotyczy to nie tylko tego przypadku

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  ale przynajmniej 1% mieszkańców Ziemi.

  Jet to tym bardziej palące, że oczywiste katastrofy: ekologiczną, społeczną, gospodarczą, jakich jesteśmy świadkami są skutkiem zarządzania świata przez ten 1% ludzkości. Co prawda niektórym prezentuje on inscenizację nazywaną przez agentów demokracją albo innymi chwytającymi za serce słowami, ale skutki zarządzania świata przez ten 1% są katastrofalne. Jak dotąd ratowali się wojnami totalnymi, z których pierwszą była wojna secesyjna USA, tam zastosował ten 1% konsekwentnie zasadę finansować obie strony, aż się powyrzynają w dostatecznym stopniu, aby łatwiej było zarządzać resztą 99%. Potwierdza to wideo

  https://www.youtube.com/watch?v=hy9Rt8xikG8&t=6m48s

  Dzisiejsza operacja „pandemia” rozszerza repertuar technik redukcji ludzkiego pogłowia. Do ludzkiego pogłowia należy tu zaliczyć przynajmniej część matołków, którzy są przekonani, że niezawodnie należą do tzw. „ludu wybranego”, w latach czterdziestych ubiegłego wieku dowiedziono, że tak nie jest.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: